Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 15 άτομα (0 μέλη και 15 επισκέπτες)

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.460
Κριτικές
36
Like
38.079
Πόντοι
18.565
εγώ θέλω να μου πεις γιατί νιώθει τόσο μεγάλη ανάγκη ένας τραγουδιστής να μας πείσει για δύσκολα ιατρικά ζητήματα.
Επίσης θέλω να μου πεις πως γίνεται οποιοσδήποτε άνθρωπος να έχει απόλυτη άποψη για ένα θέμα για το οποίο έχει γνώση 0,001% επί του συνολικού αντικειμένου. Για οποιοδήποτε θέμα.
Καθε ανθρωπος εχει το δικαιωμα να πει την γνωμη του για ενα θεμα που του επηρεαζει την ζωη. Ποσο μαλλον για ενα θεμα που μας εχει γαμησει τη ζωη.
Αρκει βεβαια αυτα που λεει, να βασιζονται στην αληθεια και να μην ειναι υστεροβουλα.
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
Καθε ανθρωπος εχει το δικαιωμα να πει την γνωμη του για ενα θεμα που του επηρεαζει την ζωη. Ποσο μαλλον για ενα θεμα που μας εχει γαμησει τη ζωη.
Αρκει βεβαια αυτα που λεει, να βασιζονται στην αληθεια και να μην ειναι υστεροβουλα.
Φίλε μου γνώμη έχουμε όλοι και την λέμε με τους φίλους μας ή στο καφενείο.
Να κάνεις διάγγελμα που απευθύνεσαι σε εκατομμύρια έχοντας ακλόνητη άποψη, δεν νομίζεις ότι για το καλό του κοινού χρειάζεται κάτι παραπάνω? Όπως άριστη γνώση του αντικειμένου και πεδίο ειδικότητας?
Δηλαδή σε ποιό σημείο ακριβώς τραβάμε γραμμή θα ήθελα να ξέρω.
Δεν πιστεύεις ότι υπάρχει μέτρο στο να είμαστε σίγουροι για κάτι που λέμε?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Επεσε στα χέρια μου ενα φυλλαδιο με οδηγίες χρησης σελφ τεστ και ηταν μονο στα ελληνικα,
Ενω θαπρεπε να ειναι και στα αγγλικα,
Τι πιο λογικο να ειναι και στις δυο γλώσσες,

Α ρε ελλαδαρα με τους αχρηστους που σε κυβερνανε τοσα χρόνια
Εχει και εικονιτσες. Αν σε δυσκολευουν τα ελληνικα, μπορεις να ακολουθησεις τα σχεδια.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Καθε ανθρωπος εχει το δικαιωμα να πει την γνωμη του για ενα θεμα που του επηρεαζει την ζωη. Ποσο μαλλον για ενα θεμα που μας εχει γαμησει τη ζωη.
Αρκει βεβαια αυτα που λεει, να βασιζονται στην αληθεια και να μην ειναι υστεροβουλα.
Λανθάνετε.
Ουδείς του στερησε το δικαιωμα να λεει την αποψη του.
Αποδειξη οτι η αποψη του ειναι αναρτημενη σε δημοσια βιντεο και διαδιδεται.
Πού ειναι το προβλημα?
Ειναι ομως και δικο μας δικαιωμα, οταν βλεπουμε τοσο κραυγαλέες ανοησίες, να τις κραζουμε.
Υποθετω οτι το δικαιωμα μου να κραζω την ανοησια, δεν ειναι ησσονος σημασιας σε σχεση με το δικαιωμα στην ανοησια.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.460
Κριτικές
36
Like
38.079
Πόντοι
18.565
Φίλε μου γνώμη έχουμε όλοι και την λέμε με τους φίλους μας ή στο καφενείο.
Να κάνεις διάγγελμα που απευθύνεσαι σε εκατομμύρια έχοντας ακλόνητη άποψη, δεν νομίζεις ότι για το καλό του κοινού χρειάζεται κάτι παραπάνω? Όπως άριστη γνώση του αντικειμένου και πεδίο ειδικότητας?
Δηλαδή σε ποιό σημείο ακριβώς τραβάμε γραμμή θα ήθελα να ξέρω.
Δεν πιστεύεις ότι υπάρχει μέτρο στο να είμαστε σίγουροι για κάτι που λέμε?
Για αυτο σου ειπα, οταν αναφερομαστε σε αληθειες και οχι υστεροβουλα. Απο εκει και περα εχουμε και ωριμοι ειμαστε και λογικη εχουμε, για να κρινουμε, αυτους και αυτα που ακουμε.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.460
Κριτικές
36
Like
38.079
Πόντοι
18.565
Λανθάνετε.
Ουδείς του στερησε το δικαιωμα να λεει την αποψη του.
Αποδειξη οτι η αποψη του ειναι αναρτημενη σε δημοσια βιντεο και διαδιδεται.
Πού ειναι το προβλημα?
Ειναι ομως και δικο μας δικαιωμα, οταν βλεπουμε τοσο κραυγαλέες ανοησίες, να τις κραζουμε.
Υποθετω οτι το δικαιωμα μου να κραζω την ανοησια, δεν ειναι ησσονος σημασιας σε σχεση με το δικαιωμα στην ανοησια.
Δεν μπορω να κρινω τι ειπε, ειδα την παραθεση αλλα, δεν καθησα να δω το βιντεο. Δωσε μου λιγο χρονο να το δω και θα σου απαντησω.
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
Για αυτο σου ειπα, οταν αναφερομαστε σε αληθειες και οχι υστεροβουλα. Απο εκει και περα εχουμε και ωριμοι ειμαστε και λογικη εχουμε, για να κρινουμε, αυτους και αυτα που ακουμε.
για να αναφερόμαστε σε αλήθειες θα πρέπει να είμαστε βιοχημικοί για να μιλάμε για φάρμακα, ιατροί για να μιλάμε για ιατρικά, δικηγόροι για να μιλάμε για νομικά.
Εάν δεν έχουμε αυτές τις ιδιότητες τότε δεν αναφερόμαστε σε αλήθειες αλλά σε απόψεις δικές μας πίνοντας καφέ με παρέα με σαφείς πιθανότητες να πέφτουμε μέσα ή έξω στην αλήθεια.
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
Λανθάνετε.
Ουδείς του στερησε το δικαιωμα να λεει την αποψη του.
Αποδειξη οτι η αποψη του ειναι αναρτημενη σε δημοσια βιντεο και διαδιδεται.
Πού ειναι το προβλημα?
Ειναι ομως και δικο μας δικαιωμα, οταν βλεπουμε τοσο κραυγαλέες ανοησίες, να τις κραζουμε.
Υποθετω οτι το δικαιωμα μου να κραζω την ανοησια, δεν ειναι ησσονος σημασιας σε σχεση με το δικαιωμα στην ανοησια.
υπάρχει και άλλη σημαντική διαφορά. Εγώ ας πούμε για θέματα που δεν γνωρίζω σε βάθος εξ'αντικειμένου, ψάχνω ό,τι ψάχνω για προσωπική μου χρήση και δεν νιώθω την ανάγκη να πείσω τα πλήθη για κάτι που δεν ειδικεύομαι, γιατί αισθάνομαι ότι γελοιοποιούμαι.
Επίσης ο νόμος αν καταλαβαίνω καλά δεν επιτρέπει σε ανειδίκευτους να λένε όσο ευρέως θέλουν την άποψή τους, αυτό δεν λέει με την διασπορά ψευδών ειδήσεων?
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
εκείνο το παιδί ο Θάνος με το στοίχημα πόσταρε καμιά υπογραφή όσο έλειπα?
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
εγώ θέλω να μου πεις γιατί νιώθει τόσο μεγάλη ανάγκη ένας τραγουδιστής να μας πείσει για δύσκολα ιατρικά ζητήματα.
Επίσης θέλω να μου πεις πως γίνεται οποιοσδήποτε άνθρωπος να έχει απόλυτη άποψη για ένα θέμα για το οποίο έχει γνώση 0,001% επί του συνολικού αντικειμένου. Για οποιοδήποτε θέμα.
Καταρχήν απο οτι θυμάμαι δεν μιλάει σχεδόν καθόλου για ιατρικά θέματα , περισσότερο νομίζω περιγράφει την όλη κατάσταση.

Δεύτερον το είδες το βίντεο η υποθέτεις και εσυ οτι λέει αρλούμπες ... η τραγούδια όπως ο γκάριτ ;

Τώρα το γιατί νοιώθει τόσο μεγάλη ανάγκη να μας πείσει οτι μας κοροιδεύουν δεν ξέρω ρώτα τον ίδιο , εγω πάντως αυτην την εντύπωση έχω οτι για αυτό προσπαθεί να μας / σας πείσει.

υγ. Τώρα είδα και την απάντηση του κωλό-γερου , έλεγα να γράψω και κάτι παραπλήσιο πιο πάνω αλλα δεν το έγραψα , με κάλυψε όμως :)
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν εργαλείο όταν έχει χαμηλή αξιοπιστία. Θα έπρεπε να καταργηθεί. Μιλάμε για αξιοπιστία 50% και κάτω, όχι για 80% ξέρω γω. Και για τέτοιο σοβαρό ζήτημα κιόλας? θα έπρεπε να έχει πάει καλάθι καιρό τώρα.
Αντί να πάνε καλάθι τα ράπιντ , έφεραν τα σέλφ τα οποία φαντάζομαι είναι ακόμα πιό αναξιόπιστα απο τα ράπιντ. Αν δεν κάνω λάθος σε αρκετά πανεπιστήμια υπάρχουν οι υποδομές και θα μπορούσαν να γίνονται εκεί η και εκεί τα μοριακά.
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
Καταρχήν απο οτι θυμάμαι δεν μιλάει σχεδόν καθόλου για ιατρικά θέματα , περισσότερο νομίζω περιγράφει την όλη κατάσταση.

Δεύτερον το είδες το βίντεο η υποθέτεις και εσυ οτι λέει αρλούμπες ... η τραγούδια όπως ο γκάριτ ;

Τώρα το γιατί νοιώθει τόσο μεγάλη ανάγκη να μας πείσει οτι μας κοροιδεύουν δεν ξέρω ρώτα τον ίδιο , εγω πάντως αυτην την εντύπωση έχω οτι για αυτό προσπαθεί να μας / σας πείσει.

υγ. Τώρα είδα και την απάντηση του κωλό-γερου , έλεγα να γράψω και κάτι παραπλήσιο πιο πάνω αλλα δεν το έγραψα , με κάλυψε όμως :)
δεν το είδα γιατί είναι μισή ώρα, το αρχικό που είδα όταν ξεκίνησε η βαβούρα με έχει αποθαρρύνει να δω τα υπόλοιπα από αυτόν. Δεν νομίζω να αλλάζει η άποψή του.
Είναι πολύ σημαντικό να ξέρουμε από που πηγάζει η ανάγκη κάποιου για να δεχτούμε σαν αξιόπιστο τον λόγο του. Εάν είναι παράλογο το κίνητρο, επηρρεάζει και το αποτέλεσμα.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Υπάρχει λάδι να σταματήσει το τρίξιμο στην CEO καρέκλα του Savva?


Αυτός απο οτι λέει οτι είναι ηθοποιός , δεν τον ξέρω αλλά για να το λέει μάλλον έτσι θα είναι , ποιός μας λέει όμως οτι δεν τον πλήρωσαν για να βγεί να κάνει αυτό το βίντεο για να μπορέσουν να τον αποδομήσουν μετά , και να πουν είδατε τι ιστορίες σκαρφίζονται οι συνωμοσιολόγοι ; Τωρα θα πει κανείς και ποιοί μπορεί να τον πλήρωσαν να κάνει κάτι τέτοιο , ελα ντε ... ίσως οι ίδιοι που λέει οτι τον πλήρωσαν η κάποιοι άλλοι συνωμότες ποιός ξέρει.
 

michaele

Μέλος
Εγγρ.
21 Νοε 2011
Μηνύματα
1.321
Like
846
Πόντοι
96
Ανέβασα παλιότερη δήλωσή του. Αυτή αποδείχτηκε ότι ήταν μαλακία. Έχει πεί και άλλες φυσικά.

Εδώ μέσα οι κυβερνητικοί ζητάνε πιστοποιητικά και πτυχία. Αλλιώς με το χαρακτηρισμό του "άσχετου" σε μειώνουν.

Αυτό που ήθελα να δείξω είναι ότι ακόμα και πτυχία ή/και κυβερνητικός να είσαι ΠΑΛΙ ΛΕΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ. Όλα κρίνονται από το αποτέλεσμα. Και βάση αποτελέσματος η κυβέρνηση ΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΣΚΑΤΑ.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε.
Καλά ναι, τα ξέρουμε τα πτυχία και το παρελθόν του συγκεκριμένου.
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Ποια ειναι η αποτυχια των εμβολιων ψεκασμενε?
Σε τι αποδειχθηκε οτι ο Μοσιαλος ελεγε μαλακιες?
Ποιος εισαι εσυ που θα κρινεις τον Μοσιαλο? Με τι γνωσεις?
Αληθεια, τι δουλεια κανεις?
-Χειριστής εναέριων και επίγειων ψεκαστικών μέσων.
-Κρίνω το Μόσιαλο βασισμένος στο δικαίωμα να έχω γνώμη και να την διατυπώνω σύμφωνα με το άρθρο του Συντάγματος για την ελευθερία του λόγου.
-Οι γνώσεις μου είναι αρκετές για να καταλάβω πότε κάποιος που λέει κάτι ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ από την πραγματικότητα.
-Ανέβασα τη δήλωση Μόσιαλου η οποία ακυρώθηκε στην ουσία της από τον Βασιλακόπουλο που περιέγραφε την πραγματικότητα. Αν δεν το καταλαβαίνεις δεν πειράζει. Προσπάθησε περισσότερο. Επιπλέον έχεις πάψει προ πολλού να είσαι στο target group που προσπαθώ να πείσω.
-Για την αποτυχία των εμβολίων έδωσα χρόνο και γεγονός που θα με επιβεβαιώσει ή όχι. Ειλικρινά θέλω να κάνω λάθος. Ειλικρινά όμως θεωρώ ότι δεν πρόκειται.

Απάντησα αντίστροφα στα ερωτήματα. Δε νομίζω να ξέχασα κάποιο.
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Φίλε μου γνώμη έχουμε όλοι και την λέμε με τους φίλους μας ή στο καφενείο.
Να κάνεις διάγγελμα που απευθύνεσαι σε εκατομμύρια έχοντας ακλόνητη άποψη, δεν νομίζεις ότι για το καλό του κοινού χρειάζεται κάτι παραπάνω? Όπως άριστη γνώση του αντικειμένου και πεδίο ειδικότητας?
Δηλαδή σε ποιό σημείο ακριβώς τραβάμε γραμμή θα ήθελα να ξέρω.
Δεν πιστεύεις ότι υπάρχει μέτρο στο να είμαστε σίγουροι για κάτι που λέμε?
Έχω προσωπικά ανεβάσει :
-νομπελίστα ιολόγο
-Ιατροδικαστίνα
-Γενετίστρια
-Γιατρούς διάφορων ειδικοτήτων
-Γιατρούς κορυφή στον τομέα τους σε επίσημες καταθέσεις σε επιτροπές.
-Διαχειριστές κρίσεων που μαθήτευαν πώς να λές μαλακίες για μια υγειονομική κρίση.
-Πρώην αντιπρόεδρο της Pfizer.
-Διάφορες μελέτες για τον covid.
Κλπ κλπ

Γιατί δεν πείστηκες;;;; Θα ήθελα απάντηση.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.343
Κριτικές
1
Like
35.410
Πόντοι
6.256
Κικίλιας τωρα,
Σήμερα θα γινουν 112000 εμβολιασμοί
Βέβαια γιατι 4 στους δεκα 80πλας και υγειονομικοι δεν πανε για εμβολιο παραμενει αλυτο μυστήριο.

Και για αυτους τους 80 πλας κλειδώθηκε όλη η κοινωνία
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom