Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Εδω είναι ένα πόστ του κυρίου Ποντίκα σχετικά με τα εμβόλια , παρουσιάζεται απο τα ΜΜΕ σαν συνωμοσιολόγος η ψεκασμένος η κάτι τέτοιο , παρόλαυτά μου φάνηκε ενδιαφέρον το πόστ , επειδη όμως είναι ένα ολόκληρο κατεβατό θα βάλω το λίνκ και όποιος θέλει μπαίνει και το βλέπει.

 

Thanos03

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
597
Like
489
Πόντοι
26
προέβλεψαν 60 μέρες πριν, εξήντα ρε φίλε


Τα μοντέλα ρε φίλε ! Μην υποτιμάς τα μοντέλα !!!

Μπορεί όταν αποφασίζουν να κλείσουν, τα μοντέλα να έχουν πρόβλεψη για 2 κρίσιμες εβδομάδες, αλλά όταν είναι για να ανοίξουν η πρόβλεψη πιάνει από 60μερες μετά την ανακοίνωση, μέχρι και τον Σεπτέμβριο !
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.534
Like
21.911
Πόντοι
5.006
υπάρχει και άλλη σημαντική διαφορά. Εγώ ας πούμε για θέματα που δεν γνωρίζω σε βάθος εξ'αντικειμένου, ψάχνω ό,τι ψάχνω για προσωπική μου χρήση και δεν νιώθω την ανάγκη να πείσω τα πλήθη για κάτι που δεν ειδικεύομαι, γιατί αισθάνομαι ότι γελοιοποιούμαι.
Επίσης ο νόμος αν καταλαβαίνω καλά δεν επιτρέπει σε ανειδίκευτους να λένε όσο ευρέως θέλουν την άποψή τους, αυτό δεν λέει με την διασπορά ψευδών ειδήσεων?
τυπε το ποσο θα γελοιοποιηθει καποιος ειναι ξεκαθαρα θεμα επιλογης...
παρε για παραδειγμα τον ντικ, ο οποιος εχει γινει η κυλοτα του σαιτ απο τις μαλακιες που πεταει εδω και μηνες...αλλα τουλαχιστον επελεξε να ειναι ψεκασμενος σε ενα ανωνυμο σαιτ που δεν μπορουμε να δουμε την φατσα του..
ο πετρακος απο την αλλη χωρις τσιπα ντροπη βγαινει φορα παρτιδα και ψεκαζει...πραγμα που μεχρι και ο ντικ ντρεπεται να κανει δημοσιως...

και τοτε με τον τσυριζα, πολλα ατομα εδω μεσα σκιζανε τα μνημονια και πανηγυριζαν...αλλα ανωνυμα...αυτες οι σαπιες ομως που βγηκαν στο συνταγμα και χορευαν και τις φωτογραφησαν, κερδισαν μια θεση στο πανθεον και στην αιωνιοτητα των τουβλων....οι φωτογραφιες τους θα παιζουν και μετα απο 100 χρονια...
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
Αφού σου έλειψα φίλε μου, τώρα που πέρασαν κάποια ποσταρίσματα και νομίζεις ότι ξεχάσαμε ποιο ήταν το στοίχημα που έβαλες :

CB591832-8D71-46D6-BAA6-4C07123B5363.jpeg
E44C27B2-F111-42DA-8FC0-F47E42EB270C.jpeg

A77272E1-5A63-457B-B291-E9281970F4A6.jpeg

35EF211D-4F7B-4C94-9163-9307C78D5961.jpeg


Και δεν πιστεύεις εμένα(λογικό, είμαι ένας άγνωστος που λέω ψέματα ότι 2 γνωστοί μου έχουν υπογράψει απλά για να σου την σπάσω….. μήπως έχεις μεγάλη ιδέα για τον εαυτό σου ;;;)


Διάβασε τι λέει η νομοθεσία όσον αφορά τους εμβολισμούς COVID:

Το θεσμικό πλαίσιο βάσει του οποίου θα πραγματοποιηθεί στη χώρα ο εμβολιασμός του πληθυσμού, κατέθεσε στη Βουλή με τροπολογία, το υπουργείο Υγείας.

1.α. Τίθεται σε ισχύ Εθνικό Πρόγραμμα Εμβολιασμών κατά του κορωνοϊού COVID-19.


4.Στους πολίτες που προσέρχονται σε εμβολιαστικό κέντρο χορηγείται ιατρική εντολή από τον επιβλέποντα ιατρό, που υπογράφεται και από τον εμβολιαζόμενο, αφού προηγουμένως ληφθείσύντομο ιατρικό ιστορικό για τη διενέργεια του εμβολιασμού, και εκδίδεται εντός της ίδιας ημέρας συνταγή στο σύστημα ηλεκτρονικής συνταγογράφησης

5BAA4392-6E5C-4BD7-8CC7-911BF8EF5F72.jpeg


Η νομοθεσία ορίζει ξεκάθαρα Ιατρική εντολή που υπογράφεται αφού ληφθεί το ιστορικό του.



Και γιατί δεν υπογράφουν όλοι ;

Ή δόθηκε προφορική εντολή να μην ακολουθείται η διαδικασία κατά γράμμα, ή είναι αυτό που γράφει ο Billgor:






Επίσης δεν είναι η παγκόσμια πρωτοτυπία η υπογραφή πριν από το συγκεκριμένο εμβόλιο :

Φίλος μου από τη Γερμανία μου έστειλε το δικό τους μάλιστα στα Ελληνικά μεταφρασμένο από ινστιτούτο :


Αν πατήσεις στα Ελληνικά:

14456D42-9B8D-4404-88D8-7845BE228FA6.png



Ενώ και στην Αυστραλία υπάρχει έγγραφο συναίνεσης που υπογράφει ο «ασθενής»:


F6D8F90B-24E1-4B4E-A15A-D7C88E0027D8.png



Είπαμε είναι λογικό ένα εμβόλιο που έχει Conditional Marketing Authorization, να απαιτεί διαδικασία που να μην έχει εφαρμοστεί ως τώρα.

Τώρα περιμένω τη συγνώμη που υποσχέθηκες. Ευχαριστώ !
Θανούλη σταμάτα να παριστάνεις τον διανοητικά καθυστερημένο και να ποστάρεις όλο το ίντερνετ εκτός από τα πόστ που δεσμεύτησες με στοίχημα.
Ή βάλε τη φωτογραφία με το υπογεγραμμένο έγγραφο του φίλου σου όπως δεσμεύτηκες και στοιχημάτισες ή βγάλε τον σκασμό πιά.
 

Thanos03

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
597
Like
489
Πόντοι
26
Θανούλη σταμάτα να παριστάνεις τον διανοητικά καθυστερημένο και να ποστάρεις όλο το ίντερνετ εκτός από τα πόστ που δεσμεύτησες με στοίχημα.
Ή βάλε τη φωτογραφία με το υπογεγραμμένο έγγραφο του φίλου σου όπως δεσμεύτηκες και στοιχημάτισες ή βγάλε τον σκασμό πιά.

Δεν στοιχημάτισα ποτέ ότι θα βγάλω έγγραφο που μου έδωσε φίλος μου, στοιχημάτισα ότι υπογράφεις !

Αν δε θες να κρατήσεις τον λόγο σου, σεβαστό. Δεν θα είναι πρώτη φορά που δεν είσαι εντάξει εξ’αλλου.
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
Δεν στοιχημάτισα ποτέ ότι θα βγάλω έγγραφο που μου έδωσε φίλος μου, στοιχημάτισα ότι υπογράφεις !

Αν δε θες να κρατήσεις τον λόγο σου, σεβαστό. Δεν θα είναι πρώτη φορά που δεν είσαι εντάξει εξ’αλλου.
κάνε παραπέρα τον διανοητικά καθυστερημένο. Εγώ καλύφθηκα.
 

Thanos03

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
597
Like
489
Πόντοι
26
κάνε παραπέρα τον διανοητικά καθυστερημένο. Εγώ καλύφθηκα.

Μόλις στριμωχτούμε βρίζουμε…. Η γνωστή τακτική……

Σου έβγαλα και το εγχειρίδιο των κέντρων, αλλά και την νομοθεσία που κατατέθηκε……

Και το έγγραφο του φίλου μου να έβγαζα θα έλεγες ότι είναι photoshop.

Ο κόσμος καταλαβαίνει ποιος από τους 2 μας δεν έχει λογικά επιχειρήματα !!!
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206

Thanos03

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
597
Like
489
Πόντοι
26
πορτοσαλταρισε


Οι Βρετανοί είναι ηλίθιοι που βγαίνουν από την ΕΕ! Οι υπόλοιποι ευρωπαίοι είναι σύμμαχοι μας !

Λίγους μήνες μετά :

Όλη η Βρετανία με Άστρα ζενεκα εμβολιάστηκε, άρα λοιπόν οι Βρετανοί είναι ηλίθιοι και πάνε σαν πρόβατα ,σύμφωνα με αυτά που λέει ο Μακρον !
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
τυπε το ποσο θα γελοιοποιηθει καποιος ειναι ξεκαθαρα θεμα επιλογης...
παρε για παραδειγμα τον ντικ, ο οποιος εχει γινει η κυλοτα του σαιτ απο τις μαλακιες που πεταει εδω και μηνες...αλλα τουλαχιστον επελεξε να ειναι ψεκασμενος σε ενα ανωνυμο σαιτ που δεν μπορουμε να δουμε την φατσα του..
ο πετρακος απο την αλλη χωρις τσιπα ντροπη βγαινει φορα παρτιδα και ψεκαζει...πραγμα που μεχρι και ο ντικ ντρεπεται να κανει δημοσιως...

και τοτε με τον τσυριζα, πολλα ατομα εδω μεσα σκιζανε τα μνημονια και πανηγυριζαν...αλλα ανωνυμα...αυτες οι σαπιες ομως που βγηκαν στο συνταγμα και χορευαν και τις φωτογραφησαν, κερδισαν μια θεση στο πανθεον και στην αιωνιοτητα των τουβλων....οι φωτογραφιες τους θα παιζουν και μετα απο 100 χρονια...
λίαν προσφάτως έμαθα την άποψη ότι εδώ μέσα είμαστε ιντερνετικές περσόνες θεατράλε και όχι εμείς. Δεν είμαστε εμείς που γράφουμε, είμαστε οι άλλοι εμείς, οπότε η γελοιοποίηση δεν μετράει.
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96

Παντού και όταν γράφω παντού εννοώ παντού υπάρχει αυτή η διαμάχη για τα εμβόλια. Στον παραπάνω σύνδεσμο ο αντίστοιχος Leclerc ενός τυχαίου Forum εμβολιάστηκε και έγραψε σχετικά. Μερικές μέρες αργότερα γράψανε άλλοι γι αυτόν.

Ελευθερώθηκε.

Υγ: Περιμένω το φθινόπωρο.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.342
Κριτικές
1
Like
35.407
Πόντοι
6.256
Αντε ρε, μπράβο.
Το σεπτέμβρη ο βασιλάκης ο κικίλιας θα εμβολιάσει τα αγέννητα
 

gnnakos

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
13 Απρ 2019
Μηνύματα
1.689
Κριτικές
99
Like
14.521
Πόντοι
25.186

Παντού και όταν γράφω παντού εννοώ παντού υπάρχει αυτή η διαμάχη για τα εμβόλια. Στον παραπάνω σύνδεσμο ο αντίστοιχος Leclerc ενός τυχαίου Forum εμβολιάστηκε και έγραψε σχετικά. Μερικές μέρες αργότερα γράψανε άλλοι γι αυτόν.

Ελευθερώθηκε.

Υγ: Περιμένω το φθινόπωρο.
Βαλε φιλε σωστα το λινκ γιατι δεν ανοιγει σε εμενα τουλαχιστον.
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706

Παντού και όταν γράφω παντού εννοώ παντού υπάρχει αυτή η διαμάχη για τα εμβόλια. Στον παραπάνω σύνδεσμο ο αντίστοιχος Leclerc ενός τυχαίου Forum εμβολιάστηκε και έγραψε σχετικά. Μερικές μέρες αργότερα γράψανε άλλοι γι αυτόν.

Ελευθερώθηκε.

Υγ: Περιμένω το φθινόπωρο.
εμείς οι υπόλοιποι εμβολιασμένοι γιατί γλυτώσαμε πιστεύεις? υ.γ. δεν ανοίγει
 

Thanos03

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
597
Like
489
Πόντοι
26

Παντού και όταν γράφω παντού εννοώ παντού υπάρχει αυτή η διαμάχη για τα εμβόλια. Στον παραπάνω σύνδεσμο ο αντίστοιχος Leclerc ενός τυχαίου Forum εμβολιάστηκε και έγραψε σχετικά. Μερικές μέρες αργότερα γράψανε άλλοι γι αυτόν.

Ελευθερώθηκε.

Υγ: Περιμένω το φθινόπωρο.


Φίλε μου σε αυτό θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω.

Ακόμη και αν δεν συμφωνείς με όσους εμβολιάζονται.

Ακόμη και αν σε έχουν βρίσει για την άποψη σου.

Ακόμη και αν πιέζεσαι έμμεσα να κάνεις το εμβόλιο λόγω μειωμένων ελευθεριών σε σχέση με εμβολιασμένους.

Μην εύχεσαι τέτοια πράματα.

Δίνεις πάτημα σε όσους προσπαθούν με απειλές να σε κάνουν να αλλάξεις γνώμη, να χαρακτηρίσουν όσους συμφωνούν μαζί σου.

Όλοι είμαστε αγανακτισμένοι από την πλευρά μας (ακόμη και οι εμβολιασμένοι που πιστεύουν ότι κινδυνεύουν από όσους δεν εμβολιάζονται), αλλά η ζωή και η υγεία είναι αγαθά που πρέπει να ευχόμαστε ακόμη και στους χειρότερους εχθρούς μας.

Με εκτίμηση
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
εγω παντως συμφωνω με οσους εμβολιαζονται...αυτοι δε συμφωνουν με μενα που δεν εμβολιαζομαι :2funny:
 

Thanos03

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
597
Like
489
Πόντοι
26
εγω παντως συμφωνω με οσους εμβολιαζονται...αυτοι δε συμφωνουν με μενα που δεν εμβολιαζομαι :2funny:

Φίλε κάποιοι άνθρωποι θέλουν να αποφασίζει άλλος ειδικός για αυτούς(πχ ένας πολικός). Αυτό είναι πιο απλό για μερικούς ανθρώπους και τους κρατάει σε ηρεμία.

Μόλις δούνε εσένα να έχεις πάρει μια άλλη απόφαση, τρελαίνονται και φτάνουν στο σημείο να σε βρίσουν.
Αυτό δείχνει πόσο σίγουροι είναι οι μεν για την απόφαση(που πήρε άλλος για αυτούς) και ποσό σίγουροι είναι οι δε που αποφάσισαν μόνοι τους για τον εαυτό τους.

Συνέχισε να δείχνεις κατανόηση, δεν το κάνουν από κακιά, αλλά από άμυνα….
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
έχει πλάκα πάντως.

Κάποιοι ψάχνουν τον ένα στα 100 εκατομμύρια εμβολιασμένων που θα πεθάνει και πριν ακόμα κρυώσει το πτώμα έχουν υιοθετήσει την άποψη ότι φταίει το εμβόλιο.

Αντίθετα οι χιλιάδες νεκροί που πεθαίνουν καθημερινά και χρεώνονται στον covid, πεθαίνουν από άλλα αίτια και είναι συνομωσία των κυβερνήσεων η σύνδεση τους με τον ιό :2funny: :2funny:

στη θέση σας αν διάβαζα αυτό το πόστ και αναγνώριζα τον εαυτό μου κάπου, θα έψαχνα για μια συνεδρία με ψυχολόγο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom