Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 15 άτομα (0 μέλη και 15 επισκέπτες)

Thanos03

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
597
Like
489
Πόντοι
26
Ααααα και ένα πολύ ενδιαφέρον χαρακτηριστικό…..

Οι βαθιά θρησκευόμενοι, δεν πιστεύουν κάποιον που δηλώνει άθεος. Λένε «κάτι άλλο κρύβεται, είναι μασόνος κλπ».

Οι Άθεοι κατανοούν όσους νιώθουν την ανάγκη να πιστέψουν σε κάτι ανώτερο…..

Η νεύρωση είναι η ατομική μας θρησκευτικότητα ενώ η θρησκεία είναι η οικουμενική ιδεοψυχαναγκαστική νεύρωση (Freud).

Και νεύρωση είναι :

Με τον όρο νεύρωση εννοείται εκείνη η διαταραχή συμπεριφοράς σύμφωνα με την οποία το άτομο αδυνατεί ενίοτε να αντιμετωπίσει άγχος και τις ενδοψυχικές συγκρούσεις του.

Δείξε λοιπόν συμπόνια σε στους έχουν φοβερό άγχος με την κατάσταση :)
 
Τελευταία τροποποίηση:

Thanos03

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
597
Like
489
Πόντοι
26
στη θέση σας αν διάβαζα αυτό το πόστ και αναγνώριζα τον εαυτό μου κάπου, θα έψαχνα για μια συνεδρία με ψυχολόγο.


Όσοι επικαλούνται συχνά ότι όποιος έχει αντίθετη άποψη με αυτούς πρέπει να πάει σε ψυχολόγο ψυχίατρο κλπ…… μάλλον δεν καταλαβαίνουν το μήνυμα που τους στέλνει το υποσυνείδητο…..
Από ότι έχω παρατηρήσει είστε μόνο 2-3 από όσους κατηγορείτε την αντίθετη άποψη …..
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Οχι εγω θα σου πω το αλλο εξης απλο.(που δε μπορω να καταλαβω ολη αυτη τη κοντρα εδω )Εγω ετυχε και το περασα..ελαφρυα σχεδον ασυμπτωματικος.Οποτε η μια πλευρα του ρισκου εφυγε..(ειναι 2 οι πλευρες απο τη μια ο ιος,απο την αλλη το εμβολιο)..εαν δεν κολουσα τον ιο,μαλλον και γω θα το εκανα το εμβολιο γιατι δεν θα ειχα την εικονα του ιου οποτε λεω δε γαμιεται...αλλα εμπας περιπτωση ετυχε και το περασα.Οποτε αφου δεν εχω πλεον να φοβηθω τον ιο,εχω να φοβηθω ενα εμβολιο.Εγω δε λεω οτι οι πιθανοτητες να παθω κατι ειναι μεγαλες,αλλα εστω περνω ενα πολυ πολυ μικρο ρισκο.(δε με νοιαζει το ποσοστο).Τωρα θα μ πει καποιος" καντο για να μη κολλησεις τους αλλους" οποτε απο τη μια με βαζεις να παρω ενα ρισκο για την υγεια μ,που αφορα αλλους ανθρωπους (εκει θα με πουν παρτακια...δηλ παρτακιας που βαζω την υγεια μου πανω απο τους αλλους :headbang: ) αλλα απο την αλλη οποιος κανει το εμβολιο,ειναι καλυμμενος και απο μενα που δεν το εχω κανει...Οκ θα μ πει καποιος καντο γιατι παλι μειωνεις τις πιθανοτητες να το κολησεις σε εναν αλλον που εχει κανει το εμβολιο...οποτε λεω γω τωρα..ενας ο οποιος εχει εμβολιαστει..τι εχει να φοβηθει απο μενα που δεν το εχω κανει ? ο εμβολιασμενος εχει αντισωματα οποτε ειναι κομπλε.τι σε νοιαζει ρε μεγαλε τι θα κανω εγω?
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.342
Κριτικές
1
Like
35.407
Πόντοι
6.256
Έκανα και γω το καθήκον μου ως έλλην,
Εκλεισα πριν λίγο ραντεβου για εμβόλιο για ένα φίλο που δουλευει εξωτερικό.
Του κλεισα φυσικα με άστρα ζένεκα,
Α ρε κούλη σ έφτιαξα, θα ξεφορτωθεις δυο δόσεις απ τη σκαρταδούρα.

Δε θα πάθει τίποτα , σκληρό καρύδι, μεγας πορνοτουρίστας της υφηλίου σαν τον βολκάνο .
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
Έκανα και γω το καθήκον μου ως έλλην,
Εκλεισα πριν λίγο ραντεβου για εμβόλιο για ένα φίλο που δουλευει εξωτερικό.
Του κλεισα φυσικα με άστρα ζένεκα,
Α ρε κούλη σ έφτιαξα, θα ξεφορτωθεις δυο δόσεις απ τη σκαρταδούρα.

Δε θα πάθει τίποτα , σκληρό καρύδι, μεγας πορνοτουρίστας της υφηλίου σαν τον βολκάνο .
εδώ να πω για φίλο μέγα γαμηκουλιάρη και κατά συρροή ακαποτιάρη κρεμπεδιάρη (του πέφτει με προφυλακτικό) που χέστηκε με το άστρα ζένεκα και ψάχνει λυτούς και δεμένους για τα άλλα τα...καλά λολ
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Όσοι επικαλούνται συχνά ότι όποιος έχει αντίθετη άποψη με αυτούς πρέπει να πάει σε ψυχολόγο ψυχίατρο κλπ…… μάλλον δεν καταλαβαίνουν το μήνυμα που τους στέλνει το υποσυνείδητο…..
Από ότι έχω παρατηρήσει είστε μόνο 2-3 από όσους κατηγορείτε την αντίθετη άποψη …..
φιλε το προβλημα ξερεις ποιο ειναι? οτι ολοι εχουν τα δικια τους. Και αυτοι που θελουν (και πρεπει) να κανουν εμβολιο,και αυτοι που δε θελουν.(δηλ για την ατομικη τους προστασια δεν παιζει μεγαλο ρολο) ...καπου στη μεση μπαινει το bourdela.com
 
Εγγρ.
15 Δεκ 2008
Μηνύματα
75
Like
33
Πόντοι
0
Αντίθετα οι χιλιάδες νεκροί που πεθαίνουν καθημερινά και χρεώνονται στον covid, πεθαίνουν από άλλα αίτια και είναι συνομωσία των κυβερνήσεων η σύνδεση τους με τον ιό :2funny: :2funny:

στη θέση σας αν διάβαζα αυτό το πόστ και αναγνώριζα τον εαυτό μου κάπου, θα έψαχνα για μια συνεδρία με ψυχολόγο.
Η κυβέρνηση επίσης κάνει τα λοκντάουν για να προφυλάξει τους ηλικιωμένους επειδή την ψηφίζουν...
Ναι, έχει ακουστεί και αυτό...

ΥΓ. Να πάει να γαμηθεί η κυβέρνηση, δεν το λέω για να τους υπερασπιστώ τους άχρηστους, αλλά έλεος με τις θεωρίες
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Φίλε κάποιοι άνθρωποι θέλουν να αποφασίζει άλλος ειδικός για αυτούς(πχ ένας πολικός). Αυτό είναι πιο απλό για μερικούς ανθρώπους και τους κρατάει σε ηρεμία.

Μόλις δούνε εσένα να έχεις πάρει μια άλλη απόφαση, τρελαίνονται και φτάνουν στο σημείο να σε βρίσουν.
Αυτό δείχνει πόσο σίγουροι είναι οι μεν για την απόφαση(που πήρε άλλος για αυτούς) και ποσό σίγουροι είναι οι δε που αποφάσισαν μόνοι τους για τον εαυτό τους.

Συνέχισε να δείχνεις κατανόηση, δεν το κάνουν από κακιά, αλλά από άμυνα….
απλως δε πολυ περνω στα σοβαρα ολες αυτες τις κουβεντες εδω γιατι εχουν παιξει μεγαλο ρολο οι πολιτικες πεποιθησεις του καθενος οσον αφορα το θεμα για τα εμβολια και τον ιο.
 

Thanos03

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
597
Like
489
Πόντοι
26
απλως δε πολυ περνω στα σοβαρα ολες αυτες τις κουβεντες εδω γιατι εχουν παιξει μεγαλο ρολο οι πολιτικες πεποιθησεις του καθενος οσον αφορα το θεμα για τα εμβολια και τον ιο.

Αυτό ακριβώς γίνεται, αν κάτι το είπε αυτός που ψήφισα τότε έχει και έχουμε δίκαιο.

Το τι σχέση έχει ένας πολιτικός να δίνει κατευθύνσεις σε θέματα υγείας είναι άλλο θέμα.

Και μην πει κάνεις ότι ο υπουργός υγείας είναι και γιατρός, διότι ο συγκεκριμένος προτίμησε την καριέρα στην πολιτική αντί την ιατρική.

Αλλά θα μου πεις, εδώ ο άλλος σκοτώνει τον συνάνθρωπο του επειδή είναι οπαδός της αντίπαλης ομάδας…. Στην συμπεριφορά κάποιων, που υποστηρίζουν τα λεγόμενα της πολιτικής παράταξης, στην οποία πιστεύουν, θα παραξενευτούμε;
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Τωρα θα μ πει καποιος" καντο για να μη κολλησεις τους αλλους"
Σύμφωνα με άρθρα στο ιντερνετ η φυσική ανοσία υπερτερεί αυτής του εμβολίου , απο οτι λέγανε δηλαδή με την φυσική ανοσία αν ηταν να το ξανακολλήσεις λόγω έκθεσης στον ιό δεν το κολλάς γιατί τον σκοτώνεις με την μία , ενω η ανοσία του εμβολίου δεν τον σκοτώνει κατευθείαν και έτσι στο ενδιάμεσο μπορείς να μεταδίδεις.

Οπότε αν ισχύει το παραπάνω δεν μπορεί να σου πει κανείς τίποτα , εκτός απο το οτι η ανοσία σου μπορεί να μην κρατάει για πάντα , αλλά για πάντα δεν κρατάει ούτε του εμβολίου.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306

59ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΥΠΕΣΤΗ ΠΝΕΥΜΟΝΙΚΗ ΕΜΒΟΛΗ, ΕΠΤΑ ΗΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΜΕ ASTRAZENECA​


Ένας άντρας 59 ετών στην Κρήτη υπέστη πνευμονική εμβολή, αφού του χορηγήθηκε το εμβόλιο της AstraZeneca για τον Covid-19. Σύμφωνα με το ρεπορτάζ του OPEN TV, o άνδρας ένιωσε αδιαθεσία επτά ημέρες μετά και διακομίστηκε στο νοσοκομείο.

 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Όσο σκέφτομαι τι ψεκασμό έχω φάει, ότι από μέσα Μαρτίου, δύο μήνες πριν δλδ,ο Πρωθυπουργός Κούλης είχε ανακοινώσει ότι στις 15 Μαϊου, ανοίγει ο τουρισμός με ότι αυτό συνεπάγεται,με τι γαμοεπιδημιολογικα δεδομένα και ποιοι ειδικοί ρε πουστη μου προέβλεψαν 60 μέρες πριν, εξήντα ρε φίλε, ότι ο τουρισμός ανοίγει συνελληνες και τα μέτρα αρωνται το ένα μετά το άλλο, κατάργηση sms ,διειπηρωτικες μετακινήσεις ελευθερώνονται, καφετέριες και εμπορικά πουτανα όλα,εν ολίγοις όνειρο ζω μη με ξυπνάτε φάση,μ εμένα να σκέφτομαι ότι στο μπουτσο τους για τον κορόνα και τους θανάτους, αρκεί ν ανοίξουν όλα με επευφημίες για το πόσο καλά τα πάμε και από τέλη Αυγούστου ξανά μανα το τι μαλακίες έχουμε κάνει για να μας ξανακλεισει σπίτια λόγω του ότι θα θέλουμε να τα πάμε καλύτερα από κάνα Βέλγιο
Tι θελετε επιτελους ρε μεγαλε?
Να ανοιξουμε ή να μην ανοιξουμε?
Δεν σας πιανει πουθενα κανενας
Μονο γκρινια, γκρινια, γκρινια...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Το ιδιο δικαιωμα εχουμε και μεις να κραζουμε ανοησιες των Αδ.Γεωργιαδη,Κουλη και λοιπων.
Και το ιδιο δικαιωμα εχουμε κι εμεις να κραζουμε τις ανοησιες που ελεγες εσυ οτι υπογραφουμε χαρτι οτι αναλαμβανουμε την ευθυνη αν παθουμε κατι απο το εμβολιο
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Όσο σκέφτομαι τι ψεκασμό έχω φάει, ότι από μέσα Μαρτίου, δύο μήνες πριν δλδ,ο Πρωθυπουργός Κούλης είχε ανακοινώσει ότι στις 15 Μαϊου, ανοίγει ο τουρισμός με ότι αυτό συνεπάγεται,με τι γαμοεπιδημιολογικα δεδομένα και ποιοι ειδικοί ρε πουστη μου προέβλεψαν 60 μέρες πριν, εξήντα ρε φίλε, ότι ο τουρισμός ανοίγει συνελληνες και τα μέτρα αρωνται το ένα μετά το άλλο, κατάργηση sms ,διειπηρωτικες μετακινήσεις ελευθερώνονται, καφετέριες και εμπορικά πουτανα όλα,εν ολίγοις όνειρο ζω μη με ξυπνάτε φάση,μ εμένα να σκέφτομαι ότι στο μπουτσο τους για τον κορόνα και τους θανάτους, αρκεί ν ανοίξουν όλα με επευφημίες για το πόσο καλά τα πάμε και από τέλη Αυγούστου ξανά μανα το τι μαλακίες έχουμε κάνει για να μας ξανακλεισει σπίτια λόγω του ότι θα θέλουμε να τα πάμε καλύτερα από κάνα Βέλγιο
Πιστευει κανεις οτι ο κουλης ενδιαφερεται για την υγεια του κοσμου η την οικονομια;;

Υπαλληλακι ειναι εντολες εκτελει
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Αυτα τα γραφεις εσυ που δεν μπορεις προφανως να καταλαβεις τι συμβαινει γυρω σου...οι εισαγγελεις συμφωνω μαζι σου κυνηγουν ανθρωπους με λογικη, που ζητουν αποτελεσματα....βεβαιως απο την αλλη κανουν τα στραβα ματια στους ανικανους του θιασου και τους ψεκους που γραφουν ολη μερα θεορατες μαλακιες πολυ απλα γιατι η ανικητη βλακεια τους εξυπηρετει τους ανικανους!
Το ερωτημα μου ειναι συγκεκριμενο ....Θα επεμβει επιτελους καποιος να ψαξει γιατι επρεπε να γαμηθουμε οικονομικα χωρις να δουμε τουλαχιστον καποια αποτελεσματα ????θα ρωτησει επιτελους καποιος ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΛΟΓΟ ΓΑΜΗΣΑΝ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ενω τωρα σπευδουν να την ανοιξουν με χειροτερους ορους επιδημιολογικους(σιγα μην ηταν αυτο το προβλημα τους)....Δεν θα μπορουσε η λιανικη να ειναι ανοικτα με τα ιδια μετρα που εχουμε εστω σημερα,αλλα ανοικτα????.....Τονιζω οτι με τα σκληροτερα μετρα παγκοσμιως η κατασταση ειναι 9 φορες χειροτερη στατιστικα απο την μπουρδελο ινδια.....ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΑΥΤΗ????
θυμιζω δε σε ολους οτι πανω κατω ολοι γνωριζαμε ποιους χτυπαει ο ιος σε συντριπτικο ποσοστο και πως απο τελη γεναρη θα ηταν δυνατος ο κατα προτεραιοτητα εμβολιασμος τους.....ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΑΦΟΥ ΟΡΘΩΣ ΤΟΥΣ ΔΟΘΗΚΕ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΣΤΟΝ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟ ΔΕΝ ΔΟΘΗΚΕ ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΣΤΟΝ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ,ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥΣ??????ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΛΟΓΟΔΟΤΗΣΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΦΙΑΣΚΟ?
Ασε τη γκρινια και δουλευε να βγει κανενα φραγκο, τοσο καιρο ελεγες οτι εισαι κλειστος και γκρινιαζες. Τωρα ασε τα ποσταρισματα και δουλευε, το κρατος θελει φορους
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Κικίλιας τωρα,
Σήμερα θα γινουν 112000 εμβολιασμοί
Βέβαια γιατι 4 στους δεκα 80πλας και υγειονομικοι δεν πανε για εμβολιο παραμενει αλυτο μυστήριο.

Και για αυτους τους 80 πλας κλειδώθηκε όλη η κοινωνία
Το οτι κλειδωθηκε η κοινωνια για τους γερους, οι οποιοι τωρα μας κανουν τους δυσκολους στον εμβολιασμο ειναι αληθες. Ειναι ενοχλητικο, οπωσδηποτε.
Ναι, εχουν ευθυνη που αρνουνται.
Αλλά προφανως θα πρεπει να αναγνωρισουμε και την ευθυνη οσων γεμισαν αμφιβολιες γερους και αδυναμους ανθρωπους, χωρις λόγο.
 

Garit

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2021
Μηνύματα
487
Like
181
Πόντοι
1
Πιστευει κανεις οτι ο κουλης ενδιαφερεται για την υγεια του κοσμου η την οικονομια;;

Υπαλληλακι ειναι εντολες εκτελει
Ανατρίχιασα ρε μπαγάσα. Τι απόκρυφες γνώσεις κατέχεις, τι άκρες σε μυστικές υπηρεσίες έχεις που δε μπορείς να αποκαλύψεις φυσικά...

Πόσα μακελειό ποστάρισες σήμερα; Βγήκε το μεροκάματο;
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.534
Like
21.911
Πόντοι
5.006
Κικίλιας τωρα,
Σήμερα θα γινουν 112000 εμβολιασμοί
Βέβαια γιατι 4 στους δεκα 80πλας και υγειονομικοι δεν πανε για εμβολιο παραμενει αλυτο μυστήριο.

Και για αυτους τους 80 πλας κλειδώθηκε όλη η κοινωνία
82% για γιατρους του ΕΣΥ και 88% για γιατρους του ιδιωτικου τομεα ειναι τα ποσοστα εμβολιασμων...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom