Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.317
Κριτικές
1
Like
35.363
Πόντοι
6.256
Η κυβέρνηση έχει πειθώ στους πολίτες

50% των υγειονομικων δε θελει να εμβολιαστεί
40 % οι ανω των 80 ετων δεν πήγαν για εμβόλιο
200 ιδιωτες γιατρούς κάλεσαν και πηγαν οι 40

Μεγάλη εμπιστοσύνη έχουν οι έλληνες στην κυβέρνηση
Πως στις δημοσκοπήσεις την εμπιστευονται και στην πραγματικοτητα όχι

Εξηγείστε μου γιατι δεν μπορω να καταλάβω και δεν εχω 2 πτυχια και δε μιλαω 4 γλώσσες
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Meanwhile in Sweden... όλα λειτουργούν κανονικά χωρίς ούτε μια μέρα καραντίνα και χωρίς υποχρεωτικούς εμβολιασμούς. Τα παιδιά πηγαίνουν σχολείο με τα μισά να έχουν κορονοιό και τα άλλα μισά με φυσική ανοσία γιατί τον έχουν περάσει. Τα γυμναστήρια είναι ανοιχτά, τα εστιατόρια και τα μαγαζιά το ίδιο και ο κόσμος έχει συνηθίσει να ζει με τον ιό.
Αυτή η τεράστια σκανδιναβική δημοκρατία στέκει σαν ένα τεράστιο ΚΩΛΟΔΑΧΤΥΛΟ στη μάπα όλης της Ευρωπαϊκής Ένωσης που δεν σέβεται την ανθρώπινη ζωή και υπόσταση και μάλιστα πειραματίζεται με αμφίβολα εμβόλια, αλλά και στη μάπα του κάθε κορονόκαυλου αρνητή της πραγματικότητας ή ωφελημένου από την κατάσταση του τελευταίου χρόνου.:birdman:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Η κυβέρνηση έχει πειθώ στους πολίτες

50% των υγειονομικων δε θελει να εμβολιαστεί
40 % οι ανω των 80 ετων δεν πήγαν για εμβόλιο
200 ιδιωτες γιατρούς κάλεσαν και πηγαν οι 40

Μεγάλη εμπιστοσύνη έχουν οι έλληνες στην κυβέρνηση
Πως στις δημοσκοπήσεις την εμπιστευονται και στην πραγματικοτητα όχι

Εξηγείστε μου γιατι δεν μπορω να καταλάβω και δεν εχω 2 πτυχια και δε μιλαω 4 γλώσσες
εμένα μια φορά με εχουν πείσει οτι ειναι πολυ μαλάκες
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.444
Κριτικές
36
Like
38.012
Πόντοι
18.565
Η κυβέρνηση έχει πειθώ στους πολίτες

50% των υγειονομικων δε θελει να εμβολιαστεί
40 % οι ανω των 80 ετων δεν πήγαν για εμβόλιο
200 ιδιωτες γιατρούς κάλεσαν και πηγαν οι 40

Μεγάλη εμπιστοσύνη έχουν οι έλληνες στην κυβέρνηση
Πως στις δημοσκοπήσεις την εμπιστευονται και στην πραγματικοτητα όχι

Εξηγείστε μου γιατι δεν μπορω να καταλάβω και δεν εχω 2 πτυχια και δε μιλαω 4 γλώσσες
Τι δεν καταλαβαινεις; Στα γκαλοπ που κανουν οι εταιρειες δημοσκοπησεων βαζουν μονο αυτους που θελουν να συμμετεχουν σε αυτα. Δεν βαζουν αυτους που δεν θελουν να απαντησουν και τους κλεινουν το τηλεφωνο, ειτε ευγενικα, ειτε διαολοστελνοντας τους.
Αυτο ειναι και το μεγαλο λαθος των δημοσκοπησεων οσο και αν θελουν να φανουν "τιμιες".
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.797
Like
14.535
Πόντοι
3.656
Άρα λοιπόν κατά την άποψή σου και αφού έχεις για πρότυπο τη κινα οι κυβερνώντες εχουν αποτύχει.
η τοποθέτηση δηλ. θέλεις να πεις ότι..... δοκιμάστηκε χωρίς επιτυχία στον Jordan Peterson, από το BBC. ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΤΥΠΟ ΤΗΝ ΚΙΝΑ. Εκ των αποτελεσμάτων (που είναι ο απόλυτος κριτής) ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΕ πως αυτή η τακτική έφερε αποτελέσματα. Και γιατί όχι; η σκέψη αυτή ήταν Λογική. Ψάχνω ΣΥΝΕΧΩΣ να βρω τους ασθενείς, τους απομονώνω (σπάζοντας έτσι την αλυσίδα της μετάδοσης) και αργά ή γρήγορα θα έχω αποτελέσματα. Δεν είναι λογικό το να μην κυκλοφορούμε μετά τις 6.00 το Σάββατο, και παράλληλα να έχουμε τον ένα πάνω στον άλλο στα Μέσα Μαζικής Μεταφοράς, για αυτό και απέτυχε. Δεν είναι λογικό να κυνηγάω τους νέους που πάνε στις πλατείες, σε ανοιχτό χώρο, και να κάνω τα στραβά μάτια στις θρησκευτικές συγκεντρώσεις. Εκ των αποτελεσμάτων, απέτυχαν. Και όπως λ΄΄ει και το γνωστό ανέκδοτο, προσπαθούν να τα φορτώσουν σε άλλους. Φταίει το ερωτικό Καλοκαίρι των Νέων
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.797
Like
14.535
Πόντοι
3.656
Έκανε μια πρόβλεψη ο Τσιόδρας , πόσους νεκρούς θα είχαμε χωρίς το σωτήριο λοκντάουν , δεν θυμάμαι το νούμερο ακριβώς γύρω στις 13500 πρέπει να ηταν , αλλά ποτέ δεν θα μάθουμε αν έπεσε μέσα.

Όσο για τους δυο πιό πάνω δεν ξέρω αν έκαναν προβλέψεις.
Μα αυτό ακριβώς εννοούσα. Ότι μου πρότεινες κάτι, το οποίο δεν υφίσταται, ενώ εγώ σου ανέφερα την χωρίς όρια αποτυχία του Ιωαννίδη. Και το μέτρημα των θανάτων, δεν τελείωσε ακόμα. Έχουν ξεπεράσει τους νεκρούς όλων, ΜΑ ΟΛΩΝ των ένοπλων συγκρούσεων στις οποίες έλαβαν μέρος οι Αμερικανοί Στρατιώτες εδώ και 80 χρόνια. Και οι απώλειες συνεχίζουν
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.797
Like
14.535
Πόντοι
3.656
Για ελλάδα το ειχε πει αυτο οχι για Αμερικη.
Θα μπορούσες να το ψάξεις μόνος σου, αλλά θα σε πληροφορήσω κι εσένα για τον Λαμπρό Επιστήμονα Ιωαννίδη.
.................Εκείνο που πολλοί καταλογίζουν στον Ελληνα καθηγητή είναι ότι επηρέασε τον Τραμπ και άλλους ηγέτες, με συνέπεια να επιβάλουν μέτρα αργοπορημένα και με μισή καρδιά. Αποτέλεσμα, να αποτύχουν να αντιμετωπίσουν την επιδημία. Ο κ. Ιωαννίδης είχε ταχθεί υπέρ των αυστηρών συστάσεων και της λήψης μέτρων σε ειδικές κατηγορίες πληθυσμού, αλλά κατά της καραντίνας. Ωστόσο, του καταλογίζεται ότι τον Μάρτιο είχε προβλέψει ότι από τον κορωνοϊό θα πεθάνουν 10.000 Αμερικανοί, ενώ μέχρι σήμερα τα θύματα ξεπερνούν τις 150.000. .......................
Εντάξει τώρα;
πηγή https://www.kathimerini.gr/world/1090413/o-ellinas-epidimiologos-poy-paresyre-ton-tramp/
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.317
Κριτικές
1
Like
35.363
Πόντοι
6.256
και φυσικα το αχρηστο δημοσιο συνεχιζει να βαδιζει στο δρομο της ξεφτιλας,
τρεις υπηρεσιες και δε σηκωνει τηλεφωνο κανεις
δουλευουν απ το σπιτι τα κομματοσκυλα, ποιος τρελλος θα επενδυσει στην ελλαδα των δυ

μητσοτακης μια απο τα ιδια στο θεμα δυ

ΜΠΡΑΒΟ
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Θα μπορούσες να το ψάξεις μόνος σου, αλλά θα σε πληροφορήσω κι εσένα για τον Λαμπρό Επιστήμονα Ιωαννίδη.
.................Εκείνο που πολλοί καταλογίζουν στον Ελληνα καθηγητή είναι ότι επηρέασε τον Τραμπ και άλλους ηγέτες, με συνέπεια να επιβάλουν μέτρα αργοπορημένα και με μισή καρδιά. Αποτέλεσμα, να αποτύχουν να αντιμετωπίσουν την επιδημία. Ο κ. Ιωαννίδης είχε ταχθεί υπέρ των αυστηρών συστάσεων και της λήψης μέτρων σε ειδικές κατηγορίες πληθυσμού, αλλά κατά της καραντίνας. Ωστόσο, του καταλογίζεται ότι τον Μάρτιο είχε προβλέψει ότι από τον κορωνοϊό θα πεθάνουν 10.000 Αμερικανοί, ενώ μέχρι σήμερα τα θύματα ξεπερνούν τις 150.000. .......................
Εντάξει τώρα;
πηγή https://www.kathimerini.gr/world/1090413/o-ellinas-epidimiologos-poy-paresyre-ton-tramp/
αντε παλι...δες τι εχω γράψει πάλι το ιδιο θα λέω? το εχει πει και για ελλαδα
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.697
Κριτικές
183
Like
43.809
Πόντοι
21.896
Στα αρχιδια μας ο Ιωαννίδης
Αυτον να τον κρίνουν οποίοι τον πληρώνουν


Εμείς πληρώνουμε τους λοιμοξιολογους επιδημιολογιους εδώ των επιτροπών κ αυτούς πρέπει να κρίνουμε

Κάθε εργοδότης κρίνει τους δικούς του υπαλλληλους:knuppel::knuppel:
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.797
Like
14.535
Πόντοι
3.656
αντε παλι...δες τι εχω γράψει πάλι το ιδιο θα λέω? το εχει πει και για ελλαδα
ναι, εγώ όμως ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ έγραψα για την πατάτα της Αμερικής. Φαίνεται πως ο αριθμός 10.000 πολύ του γουστάρει, θα έχει τους λόγους του
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.317
Κριτικές
1
Like
35.363
Πόντοι
6.256
Στα αρχιδια μας ο Ιωαννίδης
Αυτον να τον κρίνουν οποίοι τον πληρώνουν


Εμείς πληρώνουμε τους λοιμοξιολογους επιδημιολογιους εδώ των επιτροπών κ αυτούς πρέπει να κρίνουμε

Κάθε εργοδότης κρίνει τους δικούς του υπαλλληλους:knuppel::knuppel:
με προλαβες, γεμισαμε ειδικους αλλα στην ουσια μαπα το καρπουζι, μεγαλυτερη εμπιστοσυνη εχουμε στην πατερα και στην αση μπληλιου
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
με προλαβες, γεμισαμε ειδικους αλλα στην ουσια μαπα το καρπουζι, μεγαλυτερη εμπιστοσυνη εχουμε στην πατερα και στην αση μπληλιου
Καλά εδώ πιστεύουν πως η Ευρωπαϊκή Ένωση ενδιαφέρεται για το καλό των πολιτών της ..:jerking:
 

Συνημμένα

  • BBFB4F9B-BDF8-4E59-B3C7-C2F387AF305D.jpeg
    BBFB4F9B-BDF8-4E59-B3C7-C2F387AF305D.jpeg
    20,1 KB · Εμφανίσεις: 41

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
το καταλαβαμε αυτο, απ την οργανωση φιασκο των εμβολιασμων
Είχαν δώσει ενδείξεις και πιο πριν με το χειρισμό της κρίσης χρέους και το μεταναστευτικό πως όλα είναι για το καλό μας. Τώρα πλέον με καραντίνες και εμβολιασμούς έχουν πείσει και τον πιο διστακτικό :confused:
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.866
Κριτικές
6
Like
3.602
Πόντοι
736
Μα αυτό ακριβώς εννοούσα. Ότι μου πρότεινες κάτι, το οποίο δεν υφίσταται, ενώ εγώ σου ανέφερα την χωρίς όρια αποτυχία του Ιωαννίδη. Και το μέτρημα των θανάτων, δεν τελείωσε ακόμα. Έχουν ξεπεράσει τους νεκρούς όλων, ΜΑ ΟΛΩΝ των ένοπλων συγκρούσεων στις οποίες έλαβαν μέρος οι Αμερικανοί Στρατιώτες εδώ και 80 χρόνια. Και οι απώλειες συνεχίζουν
Βασικα δεν τους πρότεινα εγω τον Μαγιορκίνη και τον Εξαδάκτυλο , αλλά τέλος πάντων , το θέμα είναι οτι η αποτυχία του Ιωαννίδη μπορεί να οφείλεται σε πολλούς παράγοντες όπως το οτι την έκανε πολύ νωρίς , μην ξεχνάμε οτι πολύ νωρίς είχαν γίνει και δηλώσεις απο τον Τσιόδρα πχ οτι δεν πρέπει να ανησυχούμε κτλ οι οποίες επίσης έπεσαν έξω.

Επίσης άλλος παράγοντας μπορεί να είναι και ο τρόπος καταγραφής , είτε απο κορωνοιό είτε με κορωνοιό , και ο οποίος τρόπος βασίζεται στα τέστ και όχι στο αν παρουσίασε ο άλλος συμπτώματα γρίπης , αν ανέβασε πυρετό κτλ ... εμένα μου φαίνεται λάθος όλο αυτό , όχι οτι αλλάζει κάτι αν μου φαίνεται εμένα λάθος η ακόμη και αν φαίνεται σε κάποιον ειδικό λάθος.

Ασε που λένε οτι οι πολλαπλασιασμοι που γίνονται στα pcr είναι πολλοί με αποτέλεσμα και πριν 3 μήνες να το πέρασες , μπορεί να βγαίνεις θετικός.

Φυσικά ο καθένας μπορεί να πιστεύει μόνο την κυβέρνηση και τα κανάλια , άλλοι πάλι μπορεί να μην τους πιστεύουν. Τώρα το ποιός αποφάσισε οτι οι μεν πρώτοι είναι αψέκαστοι και οι δεύτεροι ψεκασμένοι δεν ξέρω :P
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.797
Like
14.535
Πόντοι
3.656
Βασικα δεν τους πρότεινα εγω τον Μαγιορκίνη και τον Εξαδάκτυλο , αλλά τέλος πάντων , το θέμα είναι οτι η αποτυχία του Ιωαννίδη μπορεί να οφείλεται σε πολλούς παράγοντες όπως το οτι την έκανε πολύ νωρίς , μην ξεχνάμε οτι πολύ νωρίς είχαν γίνει και δηλώσεις απο τον Τσιόδρα πχ οτι δεν πρέπει να ανησυχούμε κτλ οι οποίες επίσης έπεσαν έξω.

Επίσης άλλος παράγοντας μπορεί να είναι και ο τρόπος καταγραφής , είτε απο κορωνοιό είτε με κορωνοιό , και ο οποίος τρόπος βασίζεται στα τέστ και όχι στο αν παρουσίασε ο άλλος συμπτώματα γρίπης , αν ανέβασε πυρετό κτλ ... εμένα μου φαίνεται λάθος όλο αυτό , όχι οτι αλλάζει κάτι αν μου φαίνεται εμένα λάθος η ακόμη και αν φαίνεται σε κάποιον ειδικό λάθος.

Ασε που λένε οτι οι πολλαπλασιασμοι που γίνονται στα pcr είναι πολλοί με αποτέλεσμα και πριν 3 μήνες να το πέρασες , μπορεί να βγαίνεις θετικός.

Φυσικά ο καθένας μπορεί να πιστεύει μόνο την κυβέρνηση και τα κανάλια , άλλοι πάλι μπορεί να μην τους πιστεύουν. Τώρα το ποιός αποφάσισε οτι οι μεν πρώτοι είναι αψέκαστοι και οι δεύτεροι ψεκασμένοι δεν ξέρω :P
Νομίζω ότι είναι σαφές πως ΕΙΔΙΚΑ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΩΝ ΗΠΑ, δεν καταγράφει περισσότερους νεκρούς από τους πραγματικούς. Για τον απλούστατο λόγο, ότι η μη επιτυχής αντιμετώπιση της Πανδημίας, την βαρύνει, και δείχνει ανεπάρκεια
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
τελικά αυτά τα δωρεάν ράπιντ στο φαρμακείο θα είναι με αίμα μύξα ή σάλιο?
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.444
Κριτικές
36
Like
38.012
Πόντοι
18.565

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom