Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.945
Like
11.178
Πόντοι
2.606
Σημερινή ενημέρωση από το μέτωπο του Κόβιντ. Ξέρω ότι οι ψεκασμένοι θα με θεωρήσουν μισθοφόρο των Φαρμακευτικών Εταιρειών, δεν απευθύνομαι σε αυτούς, ας μην με διαβάσουν αν με θεωρούν ψεύτη. Για τους άλλους λοιπόν. Έκανα το εμβόλιο της Άστρα Ζένεκα το πρωί της10.3. Δεν είχα την παραμικρή ενόχληση. Την άλλη μέρα διάβασα ότι οι Σκανδιναβοί το παγώνουν και ανησύχησα. Οπότε άρχισαν να παίρνω τηλέφωνα σε όλους τους παλιούς συμμαθητές, μια και είμαστε όλοι στην ίδια κλάση, γεννηθέντες εν έτει 1960. Επί συνόλου 15 ερωτηθέντων μόνο η γυναίκα του κουμπάρου μου είχε σοβαρές παρενέργειες, δηλ. Το βράδυ της ίδιας μέρας ανέβασε πυρετό 39,2, την άλλη μέρα 38,2 και την τρίτη έπεσε στο 37,2, σήμερα είναι καλά αλλά νιώθει σα να τη χτύπησε τραίνο. Η εν λόγω γενικά έχει εύθραυστη υγεία, Ιδιοπαθή χοληστερίνη, έχει ξηλώσει μήτρα κλπ. Από όλους τους άλλους, ένας είχε δέκατα την άλλη μέρα, πήρε ένα αναβράζων ντεπόν και μια άλλη πόναγε το χέρι στο οποίο έκανε το εμβόλιο για μια μέρα. Αυτά από το μέτωπο των παρενεργειών οι οποίες συνέβησαν στον κύκλο μου
Τυπε ετσι οπως τα λες ειναι λογικα....επισης θελω να τονισω τα εξης....στον κυκλο μου ξερω πανω απο 50ατομα συνολο,ισως υπολογιζω λιγοτερους,που τσιμπησαν τον κορωνα.(βαζω μεσα στο αθροισμα και συγγενεις που κολλησαν )...κανενας δεν εκανε ουτε βηχα εκτος εναν πεθερο του ενος ,75ρη που ανεβασε πυρετο και τη γυναικα ενος αλλου ,35ρα αθλητικη τυπισα,που την πονεσαν τα κοκκαλα 3μερες...σε κυκλο γνωστου καραντινοκαβλου μπαγλαμα,οπως αναφερει ο ιδιος αρκετοι απο αυτους που γνωριζει οτι νοσησαν ,την αρπαξαν πολυ γερα και δυστυχως ορισμενοι χαιρετησαν....οπως ,ξαναγραφω ,υποστηριζει...
Αρα λογικα ισως φταιει το γεγονος οτι ορισμενοι κανουν παρεα με μαυρογατες....
Υγ...βεβαια για να μην δινουμε σημασια σε μαυρες γατες και γνωστους γνωστων,καλυτερα θα ηταν να βλεπαμε τα νουμερα.....96 στους 100 νεκρους ηταν ανθρωποι ενα βημα πριν μας χαιρετησουν..
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.945
Like
11.178
Πόντοι
2.606
Όσο αυξάνονται οι εμβολιασμοί είναι μονόδρομος η έξοδος.
Αρχιδια,οσο αυξανονται οι δημοσκοπικες ζημιες ειναι μονοδρομος το ανοιγμα.....εχουμε να κανουμε με κυβερνηση μπαγλαμαδων....γαμησανε την αγορα και την ψυχολογια του κοσμου ενα χρονο και βαλε , αλλα επειδη τωρα δημοσκοπικα πεφτει μεγαλη πουτσα τρεχουν ...εκλεισαν την αγορα και τον κοσμο στα τσιμεντα για το τιποτα οι γαμημενοι!
 

font012

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2017
Μηνύματα
2.031
Like
1.661
Πόντοι
216
Αρχιδια,οσο αυξανονται οι δημοσκοπικες ζημιες ειναι μονοδρομος το ανοιγμα.....εχουμε να κανουμε με κυβερνηση μπαγλαμαδων....γαμησανε την αγορα και την ψυχολογια του κοσμου ενα χρονο και βαλε , αλλα επειδη τωρα δημοσκοπικα πεφτει μεγαλη πουτσα τρεχουν ...εκλεισαν την αγορα και τον κοσμο στα τσιμεντα για το τιποτα οι γαμημενοι!
Κι έτσι να είναι οι εμβολιασμοί θα είναι η δικαιολογία. Ας ανοίξει η αγορά κι ας το εξηγήσουν όπως θέλουν.
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.945
Like
11.178
Πόντοι
2.606
Πραγματικα θελω να δω τη μουρη απο τα λιμοξιφτερα που σκεφτηκαν αυτο με τα 2 χιλιομετρα και εβρασαν το κοσμακη στις τσιμεντουπολεις....θελω να καταλαβω πως ειναι εμφανισιακα η καθυστερηση!στο λεξικο η χαζομαρα πρεπει να εχει διπλα τη μουρη τους!
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.945
Like
11.178
Πόντοι
2.606
Κι έτσι να είναι οι εμβολιασμοί θα είναι η δικαιολογία. Ας ανοίξει η αγορά κι ας το εξηγήσουν όπως θέλουν.
Εννοειται αυτο....ας ανοιξουμε πρωτα και βλεπουμε.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Αναφέρομαι στην μαχη των γαυγαμηλων αν θελεις να διαβασεις για αυτη την μαχη θα σου προτεινα την "Ιστορια του Μεγαλου Αλεξανδρου" του Droysen σε μεταφραση Αποστολιδη ,εκδοσεις Ελευθεροτυπια!!
"Ομολογησε" υστερα απο ωρες βασανιστηριων οτι γνωριζε για μια αποπειρα που ειχε στοχο τον βασιλια αλλα ηταν σαφες σε ολους οτι 2 τοσο ικανοι ανθρωποι δεν θα μπορουσαν να σχεδιασουν μια επιθεση τοσο ηλιθια ,το μονο χειροπιαστο που ειχαν εναντιον του ηταν οτι καποιος του ειπε για το σχεδιο και ο Φιλωτας τον διαολοστειλε (αναχρονισμος) γιατι δεν το θεωρησε αξιοπιστο.
Κατι 15χρονα θα σκοτωναν τον βασιλια αυτο ηταν το σεναριο.
Εχει πολλες ενδομακεδονικες προεκτασεις το θεμα της δολοφονιας Παρμενιων θελει καμια 10αρια σελιδες να αναλυθει.
Για το ομολόγησε δεν το συζητάμε. Με τον τρόπο που γινόταν οι ανακρίσεις τοτε, ο καθένας από μας θα είχε ομολογήσει και φόνους που δεν έκανε. Για τα υπόλοιπα, ο Φιλώτας απέφυγε να οδηγήσει στον Αλέξανδρο το Νικόμαχο, ώστε να του εκθέσει τα της συνωμοσίας του Λιμνου με σκοπό τη δολοφονια του. Το αρνήθηκε δύο διαφορετικές ημέρες γιατί ο Νικόμαχος ξαναπροσπάθησε και μετά ο Νικόμαχος στραφηκε στον Κρατερό, που ενημέρωσε τον Αλέξανδρο. Ο Φιλώτας δέχθηκε ότι δεν ενημέρωσε τον Αλέξανδρο για τις πληροφορίες που είχε και γιαυτό θεωρήθηκε συνεργός. Τα υπόλοιπα γνωστά. Ο Νικόμαχος ήταν στην ακολουθία του Αλεξάνδρου, γιαυτό και η άρνηση του Φιλώτα να τον οδηγήσει στο βασιλιά ήταν εξ ορισμού ύποπτη.
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
Τυπε ετσι οπως τα λες ειναι λογικα....επισης θελω να τονισω τα εξης....στον κυκλο μου ξερω πανω απο 50ατομα συνολο,ισως υπολογιζω λιγοτερους,που τσιμπησαν τον κορωνα.(βαζω μεσα στο αθροισμα και συγγενεις που κολλησαν )...κανενας δεν εκανε ουτε βηχα εκτος εναν πεθερο του ενος ,75ρη που ανεβασε πυρετο και τη γυναικα ενος αλλου ,35ρα αθλητικη τυπισα,που την πονεσαν τα κοκκαλα 3μερες...σε κυκλο γνωστου καραντινοκαβλου μπαγλαμα,οπως αναφερει ο ιδιος αρκετοι απο αυτους που γνωριζει οτι νοσησαν ,την αρπαξαν πολυ γερα και δυστυχως ορισμενοι χαιρετησαν....οπως ,ξαναγραφω ,υποστηριζει...
Αρα λογικα ισως φταιει το γεγονος οτι ορισμενοι κανουν παρεα με μαυρογατες....
Υγ...βεβαια για να μην δινουμε σημασια σε μαυρες γατες και γνωστους γνωστων,καλυτερα θα ηταν να βλεπαμε τα νουμερα.....96 στους 100 νεκρους ηταν ανθρωποι ενα βημα πριν μας χαιρετησουν..
εγώ στον κύκλο μου έχω αθλητή που του άφησε πρόβλημα.
Και κάποιους που την πέρασαν εντατική, κανείς άνω των 50 ετών. Ευτυχώς δεν έχω κανέναν που να απεβίωσε.
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.945
Like
11.178
Πόντοι
2.606
εγώ στον κύκλο μου έχω αθλητή που του άφησε πρόβλημα.
Και κάποιους που την πέρασαν εντατική, κανείς άνω των 50 ετών. Ευτυχώς δεν έχω κανέναν που να απεβίωσε.
Εσυ τυπε εισαι τοτε ασπρομαυρη γατα....και ναι και οχι και ετσι και γιουβετσι....
 

Νενα(2)

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2021
Μηνύματα
369
Like
161
Πόντοι
1
Τυπε ετσι οπως τα λες ειναι λογικα....επισης θελω να τονισω τα εξης....στον κυκλο μου ξερω πανω απο 50ατομα συνολο,ισως υπολογιζω λιγοτερους,που τσιμπησαν τον κορωνα.(βαζω μεσα στο αθροισμα και συγγενεις που κολλησαν )...κανενας δεν εκανε ουτε βηχα εκτος εναν πεθερο του ενος ,75ρη που ανεβασε πυρετο και τη γυναικα ενος αλλου ,35ρα αθλητικη τυπισα,που την πονεσαν τα κοκκαλα 3μερες...σε κυκλο γνωστου καραντινοκαβλου μπαγλαμα,οπως αναφερει ο ιδιος αρκετοι απο αυτους που γνωριζει οτι νοσησαν ,την αρπαξαν πολυ γερα και δυστυχως ορισμενοι χαιρετησαν....οπως ,ξαναγραφω ,υποστηριζει...
Αρα λογικα ισως φταιει το γεγονος οτι ορισμενοι κανουν παρεα με μαυρογατες....
Υγ...βεβαια για να μην δινουμε σημασια σε μαυρες γατες και γνωστους γνωστων,καλυτερα θα ηταν να βλεπαμε τα νουμερα.....96 στους 100 νεκρους ηταν ανθρωποι ενα βημα πριν μας χαιρετησουν..
Και οχι μονο,τα δυο τριτα αυτων που ειναι στην ΜΕΘ επρεπε να ειναι εξω.Η ΜΕΘ δεν ειναι μερος θεραπειας αλλα υποστηριξης αυτων που μπορουν να επιβιωσουν.
ΠΧ.Ασθενης με ηπατικη ανεπαρκεια δεν εχει θεση σε ΜΕΘ.
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
Και οχι μονο,τα δυο τριτα αυτων που ειναι στην ΜΕΘ επρεπε να ειναι εξω.Η ΜΕΘ δεν ειναι μερος θεραπειας αλλα υποστηριξης αυτων που μπορουν να επιβιωσουν.
ΠΧ.Ασθενης με ηπατικη ανεπαρκεια δεν εχει θεση σε ΜΕΘ.
εν μέρει σωστό αλλά οι ΜΕΘ στο προκείμενο χρησιμοποιούνται ως απομόνωση και αποκλεισμό μετάδοσης όπου και οι θεραπευτές μπαίνουν με ειδικές στολές.
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.945
Like
11.178
Πόντοι
2.606
Τυπε δυστυχως δεν γνωριζω παραπανω για το ποιος και γιατι .... Αυτα που γραφω τα ανεβαζουν οι ιδιοι ως στατιστικα...και βαση αυτων μας γαμησανε το ταμτιριρι πατοκορφα.....κλεισανε το λιανεμπορειο τα νιαμου και αφησαν τον κοσμο να γινετε σαρδελα στα μμμ αφοβα....εχουν κλειστη την εστιαση,αλλα τους γερους αγκαλιτσα, να πιανουν στασιδι πηγαδακι με καφε στο χερι και βρακι στο πηγουνι 10μαζι ,στα παρατημενα τραπεζια των μαγαζιων....
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.226
Κριτικές
27
Like
4.026
Πόντοι
4.895
Κοίτα, τον Παρμενίωνα τον απέσυρε ο Αλέξανδρος σε τιμητική θέση, ως άρχοντα βέβαια, γιατί είχε πλέον φθάσει τα 70. Το Νέστορα τον είχαν ως σύμβουλο και όχι ως μαχητή πρώτης γραμμής, γιαυτό και έμεινε το όνομά του συνώνυμο της σοφίας και όχι της σπάθας. Είναι ανόητο να υποστηρίζεις ότι κουβαλούσε κάποιος 50 κιλά σε μάχη στα 80. Αλλά ότι όντως υπήρχαν γηραιοί ηγέτες δεν αμφισβητείται. Άλλο καβάλα σε άλογο να παρακολουθείς το πεδίο και να δίνεις εντολές και άλλο μάχη εκ του συστάδην όμως.

είναι το ίδιο το αν υπήρχαν 80άρηδες με το ότι 80άρηδες πρωτοστατούν στην μάχη με 50 κιλά εξοπλισμό στην πρώτη γραμμή?
Αυτό υποστηρίζεις και εσύ ή δεν διάβασες από την αρχή την συζήτηση

stokadoura και prince που εχουμε φτάσει,αυτά που λέτε σε μια συζήτηση λογικών ανθρώπων δεν θα αναφέρονταν καν. Έγραψε ο τύπος με τα ανάλαφρα συνολάκια πέντε παπαριές για γέροντες νίντζα της πρώτης γράμμης και κάθεστε και γράφετε τα αυτονόητα....

Υ.Γ. βλέπω στην προηγούμενη σελίδα νέες ψεκασμένες θεωρίες για το Ισραήλ όπως είχε γράψει πριν λίγο καιρό για την Αγγλία.....
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.636
Like
3.003
Πόντοι
1.706
Οι λουδοβίκοι έχουν περάσει σε άλλο επίπεδο πλέον. Όχι απλά παρανομούν αλλά σας το δηλώνουν στα μούτρα σας κάνοντας επίδειξη ισχύος. (Βαφτήσια Άδωνις)
Ξαναψηφίστε τους.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.697
Κριτικές
183
Like
43.809
Πόντοι
21.896
Κανονικά έπρεπε να υπάρχει νόμος που όταν βλέπεις γέρο στην πλατεία να πίνει καφεδια να του κόβεται η σύνταξη

Αί στο διάολο κλείσανε την κοινωνία μέσα για να σωθούν αυτοί διατηρώντας τις συντάξεις ανέπαφες ενώ φαλιρισουν νέοι επιχειρηματίες κ στερούν τα νιάτα από τους νέους κ αυτοί άρακτοι πλατείες
Ασέβεια προς τη νέα γενιά ενώ κ φαλιρισαν την Ελλάδα από το 1975-2010 κ βγήκαν στην σύνταξη κ τους προστατεύει από τον ιντεμεκ ιό η κυβέρνηση κ οι συντάξεις ανέπαφες κ οι νέοι άνεργοι κ στην τελική αυτοί πίνουν καφεδάκι πλατείες
 

font012

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2017
Μηνύματα
2.031
Like
1.661
Πόντοι
216
Οι λουδοβίκοι έχουν περάσει σε άλλο επίπεδο πλέον. Όχι απλά παρανομούν αλλά σας το δηλώνουν στα μούτρα σας κάνοντας επίδειξη ισχύος. (Βαφτήσια Άδωνις)
Ξαναψηφίστε τους.
Πήρε λέει ειδική άδεια εξαίρεσης από την πολιτική προστασία :confused:
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.636
Like
3.003
Πόντοι
1.706
Πήρε λέει ειδική άδεια εξαίρεσης από την πολιτική προστασία :confused:
Σύμφωνοι. Στέλνω τώρα μήνυμα στην πολιτική προστασία για να εκδώσω κι εγώ μια ίδια άδεια. Τι, δε θα μου τη δώσουν;:confused:
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
Κανονικά έπρεπε να υπάρχει νόμος που όταν βλέπεις γέρο στην πλατεία να πίνει καφεδια να του κόβεται η σύνταξη

Αί στο διάολο κλείσανε την κοινωνία μέσα για να σωθούν αυτοί διατηρώντας τις συντάξεις ανέπαφες ενώ φαλιρισουν νέοι επιχειρηματίες κ στερούν τα νιάτα από τους νέους κ αυτοί άρακτοι πλατείες
Ασέβεια προς τη νέα γενιά ενώ κ φαλιρισαν την Ελλάδα από το 1975-2010 κ βγήκαν στην σύνταξη κ τους προστατεύει από τον ιντεμεκ ιό η κυβέρνηση κ οι συντάξεις ανέπαφες κ οι νέοι άνεργοι κ στην τελική αυτοί πίνουν καφεδάκι πλατείες
κάποιος έγραψε πριν λίγες μέρες ότι έβλεπε από πάντα 50 παππούδια στην πλατεία του κάθε μέρα και να συζητήσουμε τι άλλαξε στα θέματα που συζητάνε τις τελευταίες μέρες. Καμία αναφορά στο ότι πανδημία ξε-πανδημία, τα γερόντια δεν άλλαξαν συνήθειες συνάθροισης.
 

Νενα(2)

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2021
Μηνύματα
369
Like
161
Πόντοι
1
εν μέρει σωστό αλλά οι ΜΕΘ στο προκείμενο χρησιμοποιούνται ως απομόνωση και αποκλεισμό μετάδοσης όπου και οι θεραπευτές μπαίνουν με ειδικές στολές.
Δεν υσχυει αυτο που λες.Αυτοι οι ασθενεις μπορουν να ειναι στην κλινικη.Και εκει μπαινουν με στολες.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.866
Κριτικές
6
Like
3.602
Πόντοι
736
Λέγοντας για ψεκασμένες θεωρίες είχα γράψει μια πρόσφατα , εκεί στα κανάλια που υποτίθεται οτι κάνουν τέστ συνέχεια , δεν βγήκε ούτε ένας θετικός ; Ακούστηκε τίποτα για κανέναν δημοσιογράφο οτι θα λείψει 15 μέρες επειδη βγήκε θετικός στο τέστ ;

Θα μου πεις ποιά είναι η θεωρία ; Ελα ντε .. μήπως δεν κάνουν καν τέστ ; Τα τέστ που κάνουν είναι ειδικά να μην βγάζουν θετικούς ; :P Δεν ξέρω , επίσης δεν παρακολουθώ και πολύ τηλεόραση , οπότε μπορεί να υπαρχει κάποιος δημοσιογράφος που να έλειψε λόγω κόβιντ και δεν το άκουσα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom