Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706

Νικάμε αδέρφια. Τι και αν τα κρούσματα παραμένουν στα ίδια? Τι και αν οι ΜΕΘ είναι γεμάτες? Τι και αν πριν λίγο καιρό αποφασίσαμε κάτω από τις ίδιες συνθήκες να αυστηροποιήσουμε τα μέτρα? Σήμερα λοιπόν, μη έχοντας αλλάξει απολύτως τίποτα, αποφασίσαμε σιγά σιγά να αρχίσουμε να ανοίγουμε...γελάει ο κόσμος πραγματικά. Μετά αναρωτιούνται γιατί δεν τους παίρνουμε σοβαρά και στην Ξάνθη βγήκαν για τα καρναβάλια :jerking:
κλειστά μαγαζιά? που θα πάει αυτό το βιολί
ανοιχτά μαγαζιά? καλά ρε με γεμάτες ΜΕΘ?

ευτυχώς που μπορεί να ικανοποιηθεί ο κόσμος κατά ντιντί
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.888
Πόντοι
3.846
Περίεργο τύπε. Η Κύπρος ανέκαθεν ήταν άβουλη και ακολουθούσε την Ελλάδα σε όλα τα θέματα.
Αυστηρά μέτρα από Νοέμβρη και χωρίς τουρίστες έριξαν τα κρούσματα στα 100/ ημέρα μέχρι πριν 3 βδομάδες.
Μετά αύξησαν τα τεστ και φτάσανε στα 400. Αλλά οκ συνεχίζουν με 2 εξόδους με sms ανά ημέρα.
 

font012

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2017
Μηνύματα
2.031
Like
1.661
Πόντοι
216
Η Κύπρος πάντως άνοιξε τα μπαρ, καφέ κλπ από σήμερα για κανονικό σερβίρισμα.

Ίσως από τις μοναδικές χώρες που κάπως επανήλθε στα κανονικά.
Τώρα πραγματικά της αξίζει το 12ρι!
 

Geokoro

Σεβαστός
Εγγρ.
14 Νοε 2016
Μηνύματα
691
Κριτικές
29
Like
1.814
Πόντοι
1.196
Αν κάποιος έχει άποψη ή έχει διαβάσει κάτι για την ανοσία που αφήνει το εμβόλιο, κάποιοι έλεγαν 6 μήνες, κάποιοι 12 μήνες, για αρκετό καιρό δεν υπήρχε επίσημη ανακοίνωση από τις φαρμακευτικες.
Και ρωτάω, αν είναι 6 μήνες, γιατί το κάνουμε τώρα; Για τα μπάνια του λαού; Για να είμαστε προφυλαγμενοι για το καλοκαίρι;
Εγώ ξέρω ότι τα αντιγριππικά εμβόλια τα κάνουν οι ηλικιωμένοι από Σεπ μέχρι Νοε, για να τους προστατεύσει από την επιδημία του χειμώνα.
Έχω μια αίσθηση ότι δεν υπάρχει σχέδιο εμβολιασμών παγκοσμίως. Τον ερχόμενο χειμώνα θα έχουμε ανοσία ή θα χρειαστεί επανεμβολιασμός; Πότε θα αποφασιστεί αυτό; Τον Νοέμβριο;
Προβλέπω και του χρόνου τα ίδια....
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.945
Like
11.178
Πόντοι
2.606
ΜΑΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΤΟΙΣΕΙ ΓΙΑ ΙΔΕΙΚΟΙ ΑΔΕΙΑ?ΑΙΛΟΙΝΑΣ ΙΜΑΙ ΚΑΙ ΡΟΤΤΑΟ ΙΡΑΙΜΑ...
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Αφήνω το παρακατω, γιατί σαφώς είμαστε δέκα φορές καλύτερα απ'το Βέλγιο αλλά εκεί δεν άνοιξε ρουθούνι :

Screenshot_20210316-203252~2.png
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.432
Like
7.931
Πόντοι
2.356
Αν κάποιος έχει άποψη ή έχει διαβάσει κάτι για την ανοσία που αφήνει το εμβόλιο, κάποιοι έλεγαν 6 μήνες, κάποιοι 12 μήνες, για αρκετό καιρό δεν υπήρχε επίσημη ανακοίνωση από τις φαρμακευτικες.
Και ρωτάω, αν είναι 6 μήνες, γιατί το κάνουμε τώρα; Για τα μπάνια του λαού; Για να είμαστε προφυλαγμενοι για το καλοκαίρι;
Εγώ ξέρω ότι τα αντιγριππικά εμβόλια τα κάνουν οι ηλικιωμένοι από Σεπ μέχρι Νοε, για να τους προστατεύσει από την επιδημία του χειμώνα.
Έχω μια αίσθηση ότι δεν υπάρχει σχέδιο εμβολιασμών παγκοσμίως. Τον ερχόμενο χειμώνα θα έχουμε ανοσία ή θα χρειαστεί επανεμβολιασμός; Πότε θα αποφασιστεί αυτό; Τον Νοέμβριο;
Προβλέπω και του χρόνου τα ίδια....
Οπως το ειπες ,μαλλον καθε χρονο θα το κανουμε.
σχεδιο δεν υπαρχει δυστυχως , εδω που τα λεμε δεν γινεται και να υπαρξει ... πρωτογνωρα ολα αυτα που βιωνουμε παγκοσμιως.
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
Οπως το ειπες ,μαλλον καθε χρονο θα το κανουμε.
σχεδιο δεν υπαρχει δυστυχως , εδω που τα λεμε δεν γινεται και να υπαρξει ... πρωτογνωρα ολα αυτα που βιωνουμε παγκοσμιως.
και γω ρώτησα φίλη γιατρό και μου είπε ότι θα κάνουμε κάθε χρόνο να συμπεριλαμβάνει και μεταλλάξεις. ήρθε για να μείνει στη ζωή μας.
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.432
Like
7.931
Πόντοι
2.356
και γω ρώτησα φίλη γιατρό και μου είπε ότι θα κάνουμε κάθε χρόνο να συμπεριλαμβάνει και μεταλλάξεις. ήρθε για να μείνει στη ζωή μας.
Ακριβως ... καλοκαιρι του 22 και αν ξεμπερδεψουμε
 

rakakis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2019
Μηνύματα
616
Κριτικές
3
Like
751
Πόντοι
366
Κανονικά τα μουνοπανα της Επιτροπής και ο Κουλης θέλανε λοκνταουν απ την αναποδη τώρα.

Θέλετε μουνοπανα να φέρετε πάλι όλους τους γύφτοΒαλκάνιους εδώ για διακοπές και τώρα θυμηθήκατε ότι δεν αντέχει άλλο ο κόσμος;

Οχι ρε μουνια τωρα θα κάτσουμε μέσα εμείς και όποιος έρχεται απ έξω θα τρώει ξύλο, κλειστά συνορα

Γαμω τον αντίθεο σας γαμημενοι τσαρλατανοι
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.594
Πόντοι
4.765
τι λες ρε τυπε?εολες οι φαρμακευτικες εχουν βεβαρημενο ποινικο μητρωο????
και απο που προτεινεις να ψωνιζουμε φαρμακα και εμβολια?
απο τους φουρνους βενετη?
απο την γιουρομπανκ?
απο την apple?
απο το cnn?
:confused: :confused: :confused: :confused:
καλα ρε τυπε μη συγχυζεσαι ,κουβεντα κανουμε
απλα λέμε οτι σχεδον ολες εχουν σκοτωσει κοσμο και κοσμακη και δεν ετυχε αλλα πετυχε, για αυτο εχουν πληρωσει δις σε αποζημιωσεις.
Εσενα μπορει να μη σε νοιαζει ο άλλος ομως που θα το βαλει μεσα του ισως θα ηθελε να ξερει λιγα πραγματακια για το παρελθον του κατασκευαστη,λεω τωρα εγώ.
Ειδες που κολλανε κατι σπαστικοι θα μου πεις,αφου δε μπορουν να το παρουν απο αλλου τι καθονται και το σκεφτονται,ας το ριξουν μια και εξω και ας μη το ψαχνουν και πολύ.
Ναι ειναι και αυτο μια αποψη
:confused::confused::confused:
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.476
Κριτικές
7
Like
3.207
Πόντοι
786
Ποιο λοκνταουν; Αυτο το ανεμελο πενταμηνο; Μονο η εστιαση ειναι σε λοκνταουν και τα μικρομαγαζα. Και ΕΓΩ Ο ΜΑΛΑΚΑΣ που καθομαι και υπακουω τον καθε παπαρα που τον βαλανε να παιξει τον πρωθυπουργο.
άμα δε σ' αρέσει, υπάρχουν κι άλλοι παπάρες να διαλέξεις
τσίπρας, φώφη, βελόπουλος, γιάνης στην πρώτη γραμμή,
μετά έχει και πάγκο.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.444
Κριτικές
36
Like
38.012
Πόντοι
18.565
άμα δε σ' αρέσει, υπάρχουν κι άλλοι παπάρες να διαλέξεις
τσίπρας, φώφη, βελόπουλος, γιάνης στην πρώτη γραμμή,
μετά έχει και πάγκο.
Φυσικα και δεν μου αρεσει να με κοροιδευουν. Οπως δεν κοροιδευω και εγω κανεναν.
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824

Ασθενεις εκτος μεθ και γινεται επιλογη ασθενων.
Το συστημα υγειας επεσε με 120 ασθενεις να περιμενουν σε αναμονη να διασωληνωθουν.
Να χαιρεστε την κυβερνηση σας.
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
μαλακα χρυσοχοιδη δες τα χαλια σου στην σπαρτη

 

GSAKKI

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2010
Μηνύματα
2.777
Κριτικές
1
Like
209
Πόντοι
36
Αν δεν το προσέξατε είπανε στην ΕΤ1 οτι απο τον άλλο μηνα θα διαλέγεις εμβόλιο ... !
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.145
Like
50.880
Πόντοι
12.756
μαλακα χρυσοχοιδη δες τα χαλια σου στην σπαρτη

ρε Γλασκεμαλακια του μπατσου θα κανει ενσταση και θα δικαιωθει ο αμοιρος
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Οπως το ειπες ,μαλλον καθε χρονο θα το κανουμε.
σχεδιο δεν υπαρχει δυστυχως , εδω που τα λεμε δεν γινεται και να υπαρξει ... πρωτογνωρα ολα αυτα που βιωνουμε παγκοσμιως.
- Πρωτόγνωρα είναι και τα μαθηματικά που κάνει ένας μαθητής της 1ης Γυμνασίου. Δεν σημαίνει όμως ότι δεν προϋπήρχαν.
- Τα mrna εμβόλια δεν λέγανε ότι προγραμματίζουν τον οργανισμό σε κυτταρικό επίπεδο, νέα τεχνολογία κλπ κλπ;; Κάθε χρόνο θα τρυπιέστε, το πήρατε απόφαση;;;
- Αν πάς να φτιάξεις σπίτι και προσλάβεις τεχνικό γραφείο, εσύ θα δεχόσουν τη δικαιολογία ότι ένα σχέδιο είναι πρωτόγνωρο και "βλέποντας και κάνοντας";;; Σχέδιο δεν γίνεται να υπάρχει από ΑΑΑΑΑΧΡΗΣΤΟΥΣ. Μια χαρά υπάρχει σχέδιο.
- Δηλώστε επιτέλους τί στοιχεία χρειάζεστε για να παραδεχτείτε ότι σας κοροϊδεύουν να σας τα βρούμε να τελειώνουμε.
- Σας λέμε ότι σας έχουν φλομώσει στις ψυχολογικές επιχειρήσεις και μας κοιτάτε σαν Αρειανούς.
 

gazGshore

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαρ 2021
Μηνύματα
30
Like
5
Πόντοι
0
εγω μια απορια εχω ρε μαγκες πειτε οτι ανοιξουν τα μικρομαγαζα με click away η click inside και τα κομμωτηρια πως ακριβως θα ξεσκασει ο κοσμος?θα πας να κουρευτεις μια φορα αντε κ αλλη μια να ψωνησεις(με τα 534 θα ψωνησεις ενα αρχιδι αλλα τελοςπαντων)
αυτο που θελω να πω ειναι οτι και αυτες τις 'χαλαρωσεις' να κανουν δεν θα αλλαξει και κατι στο κοσμο
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.444
Κριτικές
36
Like
38.012
Πόντοι
18.565
εγω μια απορια εχω ρε μαγκες πειτε οτι ανοιξουν τα μικρομαγαζα με click away η click inside και τα κομμωτηρια πως ακριβως θα ξεσκασει ο κοσμος?θα πας να κουρευτεις μια φορα αντε κ αλλη μια να ψωνησεις(με τα 534 θα ψωνησεις ενα αρχιδι αλλα τελοςπαντων)
αυτο που θελω να πω ειναι οτι και αυτες τις 'χαλαρωσεις' να κανουν δεν θα αλλαξει και κατι στο κοσμο
Θα αλλαξει η ψυχολογια του κοσμου τυπε, αυτο και μονο φτανει, βεβαια παντοτε με προσοχη, μασκουλα και οσο το δυνατον γινεται αποστασεις.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom