Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.485
Κριτικές
8
Like
3.255
Πόντοι
786
εδώ ο ελαιοπαραγωγός θεώρησε πολύ ύποπτη την γρήγορη κατασκευή του 13033
(το οποίο δεν ξέρω τι δυνατότητες έχει ή θα μπορούσε να έχει, αλλά τώρα είναι καθρέπτης του μηνύματος του αποστολέα)
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.547
Like
21.937
Πόντοι
5.006
ειναι σε συγχυση απο τα νευρα οι ψεκασμενοι...ας δειξουμε κατανοηση....
ξες τι ειναι να περιμενεις εκατομβη νεκρων και μειωση πληθυσμου απο τα εμβολια του μπιλ γκειτς και τελικα να μην πεθαινουν οι ανθρωποι??????μιλαμε για πανωλεθρια!!!!βατερλο!!!!
με κανα 2 προσωρινα αναπηρους και 5-10 με πυρετο δεν βγαινει το πραγμα,,,,
και αυτοι οι μαλακες οι εβραιοι εμβολιασαν ολη την χωρα και δεν ψωφησε κανεις!!!!
:confused:

υγ : συντροφοι ψεκασμενοι προτεινω να γυρισουμε πισω στο αρχικο σεναριο του τσιπαρισματος..το θανατικο του εμβολιου ναυαγησε....:confused:
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.172
Like
50.935
Πόντοι
12.756
ειναι σε συγχυση απο τα νευρα οι ψεκασμενοι...ας δειξουμε κατανοηση....
ξες τι ειναι να περιμενεις εκατομβη νεκρων και μειωση πληθυσμου απο τα εμβολια του μπιλ γκειτς και τελικα να μην πεθαινουν οι ανθρωποι??????μιλαμε για πανωλεθρια!!!!βατερλο!!!!
με κανα 2 προσωρινα αναπηρους και 5-10 με πυρετο δεν βγαινει το πραγμα,,,,
και αυτοι οι μαλακες οι εβραιοι εμβολιασαν ολη την χωρα και δεν ψωφησε κανεις!!!!
:confused:

υγ : συντροφοι ψεκασμενοι προτεινω να γυρισουμε πισω στο αρχικο σεναριο του τσιπαρισματος..το θανατικο του εμβολιου ναυαγησε....:confused:
ρε μαλακα η πεθερα σου ακομα ζει;:confused:
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.547
Like
21.937
Πόντοι
5.006
και ζει και το εμβολιο εκανε.....:confused::confused::confused:
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Ρε Τάκη πες τίποτα και για τους πσεκαζμένους κορονόκαβλους.

Σύμφωνα με όσα ξέρουμε πλέον για τον COVID σε καμιά περίπτωση δεν είναι ο ιός που χτυπάει ακαριαία τον οργανισμό του ανθρώπου πριν προλάβει να μεταβεί σε κέντρο βοηθειών.

Σε αντίθεση με το βίντεο είναι ένας ιός που από τη στιγμή της σύλληψης για κάποιες μέρες μπορεί να μην ανιχνεύεται και η κορύφωση των συμπτωμάτων έρχονται σταδιακά ακόμα και στις βαριές μορφές!

 

Συνημμένα

  • C7C09660-1CAE-42F5-826A-48749AEB5999.jpeg
    C7C09660-1CAE-42F5-826A-48749AEB5999.jpeg
    179,7 KB · Εμφανίσεις: 23

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
198
Πόντοι
66
"correlation does not imply causation"

Γιαυτό διαβάζω μόνο μπου, που αλλού θα τα ακούσετε αυτά ρε
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Ας βάλω κι εγώ ένα βίντεο, το οποίο δεν θα το «βρει» ο Σάββας να το ποστάρει, δεν του τυχαίνουν τέτοια, η ip του έχει περιορισμένη προσβασιμότητα μετά από εντολή της Λέσχης Μπίλντερμπεργκ. :confused:

Είναι μια ενδιαφέρουσα συνομιλία με πρωταγωνιστή έναν ζωντανό θρύλο των εμβολίων τον παιδίατρο Paul Offit υπεύθυνο του εμβολίου για τον Ροταϊό.



Ο Paul Offit συγκέντρωσε τα έως τώρα δεδομένα για τον SARS-CoV-2 και τα εμβόλια και έκανε και κάποιες προβλέψεις με την επιφύλαξη φυσικά που πάντα πρέπει να έχει ένας σωστός επιστήμονας.
Οι παρατηρήσεις του γενικά.

1.Δεν ανησυχεί για καμιά μακροπροθεσμη παρενέργεια του εμβολίου. Μάλιστα όπως λέει είναι τελείως απίθανο από την εμπειρία όλης του της καριέρας να συμβεί παρενέργεια ενός εμβολίου πέρα από τις 6 εβδομάδες της χορήγησης του
2.Θεωρεί ότι η ανοσία αγέλης με την έννοια της πλήρους εξουδετέρωσης του ιού δεν θα υπάρξει ωστόσο ο ιός με τη βοήθεια του εμβολίου θα γίνει τόσο ήπιος που θα τον περνάμε και δεν θα τον καταλαβαίνουμε όπως και τους υπόλοιπους κορονοϊούς.
3.Όλα τα εμβόλια ανεξάρτητα από την αποτελεσματικότητα τους στην ήπια νόσο έχουν απόλυτη σχεδόν προστασία στην βαριά νόσο
4. Είναι γενικά αισιόδοξος και για την Νοτιοαφρικανική μετάλλαξη και την δραστικότητα των εμβολίων στην βαριά νόσο.
5. Θεωρεί ότι η ανοσία και από το εμβόλιο αλλά και από τη νόσο θα διαρκεί πάνω από ένα έτος πιθανόν δύο και ίσως χρειάζεται εκεί περίπου στα 2 έτη νέος εμβολιασμός.
6.Τον εντυπωσιάζει η ευρύτητα και η βαρύτητα των επιπλοκών του κορωνοϊού καθώς και η σχέση του με αυτοάνοσες επιπλοκές.
7. Θεωρεί ότι η Αμερική ήδη αρχίζει να βλέπει ύφεση του κύματος εξαιτίας των εμβολίων που μαζί με όσους έχουν ήδη περάσει τη νόσο κάνουν ένα φράγμα ανοσίας. Θεωρεί ότι αυτό θα συμβεί οπουδήποτε το άθροισμα των εμβολιασμένων μαζί με όσων έχουν περάσει τη νόσο θα αρχίσει να ξεπερνάει το 35 %του πληθυσμού.


 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.547
Like
21.937
Πόντοι
5.006
Ρε Τάκη πες τίποτα και για τους πσεκαζμένους κορονόκαβλους.

Σύμφωνα με όσα ξέρουμε πλέον για τον COVID σε καμιά περίπτωση δεν είναι ο ιός που χτυπάει ακαριαία τον οργανισμό του ανθρώπου πριν προλάβει να μεταβεί σε κέντρο βοηθειών.

Σε αντίθεση με το βίντεο είναι ένας ιός που από τη στιγμή της σύλληψης για κάποιες μέρες μπορεί να μην ανιχνεύεται και η κορύφωση των συμπτωμάτων έρχονται σταδιακά ακόμα και στις βαριές μορφές!


τα χουμε πει 100 φορες αυτα ρε τυπε..το προβλημα με τον κορωνοιο ειναι οτι δεν πεθαινει ο ανθρωπος!!!!παει τον αρπαζει ο ηλικιωμενος και αντι να ψωφησει σε 1-2 μερες ωστε να συνεχισουμε εμεις την ζωη μας κανονικα, παει και μπαστακονεται στην μεθ για 3 βδομαδες....και γι αυτο γεμιζουν οι μεθ και γι αυτο τα περισσοτερα κρατη εχουν χεστει και κανουν λοκνταουν...
:confused::confused::confused:
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.719
Κριτικές
183
Like
43.865
Πόντοι
21.896
Ρε Τάκη πες τίποτα και για τους πσεκαζμένους κορονόκαβλους.

Σύμφωνα με όσα ξέρουμε πλέον για τον COVID σε καμιά περίπτωση δεν είναι ο ιός που χτυπάει ακαριαία τον οργανισμό του ανθρώπου πριν προλάβει να μεταβεί σε κέντρο βοηθειών.

Σε αντίθεση με το βίντεο είναι ένας ιός που από τη στιγμή της σύλληψης για κάποιες μέρες μπορεί να μην ανιχνεύεται και η κορύφωση των συμπτωμάτων έρχονται σταδιακά ακόμα και στις βαριές μορφές!


τα χουμε πει 100 φορες αυτα ρε τυπε..το προβλημα με τον κορωνοιο ειναι οτι δεν πεθαινει ο ανθρωπος!!!!παει τον αρπαζει ο ηλικιωμενος και αντι να ψωφησει σε 1-2 μερες ωστε να συνεχισουμε εμεις την ζωη μας κανονικα, παει και μπαστακονεται στην μεθ για 3 βδομαδες....και γι αυτο γεμιζουν οι μεθ και γι αυτο τα περισσοτερα κρατη εχουν χεστει και κανουν λοκνταουν...
:confused::confused::confused:

:angel::angel::angel::2funny::2funny:
Ε ρε μαν εκει που μελετούσα για Ουγκάντα κ Μοζαμβίκη τρώγοντας σουπιτσα ξαφνικά διαβάζω το ποστ σου κ μου βγήκε η σούπα από τη μυτη
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.719
Κριτικές
183
Like
43.865
Πόντοι
21.896
Κ τα γεροντια γεμίζουν τις πλατείες κ επίσης δεν έχασαν ευρώ από τη σύνταξη τους σε σχέση με τους νέους :confused:
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
Έρχεται παράταση lockdown στην Αττική – Στο τραπέζι 500 ευρώ πρόστιμο και απαγόρευση από τις 18:00

Δύσκολα είναι τα πράγματα στην Αττική με τον κορωνοϊό και αν δεν αλλάξει κάτι μέσα στις επόμενες μέρες θα πάμε λογικά σε παράταση του lockdown.

Συγκεκριμένα, η κίνηση στους δρόμους είναι σε πολύ αυξημένα επίπεδα και δεν θυμίζει σε τίποτα τις εικόνες του πρώτου lockdown που ο κόσμος βρισκόταν μέσα στα σπίτια του.

Η εικόνα αυτή “τρομάζει” τους λοιμωξιολόγους και περιμένουν να δουν πως θα εξελιχθεί η κατάσταση. Αν η κινητικότητα συνεχιστεί, πιθανότατα να εισηγηθούν νέα μέτρα. Στο τραπέζι βρίσκονται μεταξύ άλλων, η απαγόρευση της κυκλοφορίας και τις καθημερινές από τις 18.00 και η αύξηση του προστίμου στα 500€.

Στα όριά τους οι ΜΕΘ στην Αττική

Μεγάλη είναι και η πληρότητα των ΜΕΘ για κορωνοϊό στην Αττική καθώς σύμφωνα με πληροφορίες έχει καλυφθεί το 83%, την ώρα που ο δείκτης αναπαραγωγής R στην Αττική είναι στο 1,3, ενώ θα πρέπει να πέσει στο 1.

«Την πρώτη εβδομάδα δεν περιμένουμε να δούμε καμία πτώση στα νούμερα, αλλά πιο πιθανό είναι το αντίθετο, να δούμε να χειροτερεύουν τα νούμερα», αναφέρει στον «Ε.Τ.» ο πρόεδρος του Πανελλήνιου Ιατρικού Συλλόγου (ΠΙΣ) και μέλος της επιτροπής, Αθανάσιος Εξαδάκτυλος. Ο ίδιος τονίζει ότι η συζήτηση περί αναγκαιότητας παράτασης ή όχι του lockdown δεν βοηθά, επισημαίνοντας ότι «πρέπει να νιώθουμε καλά που ελήφθη εγκαίρως η απόφαση επιβολής των αυστηρών μέτρων». Μάλιστα, ο κ. Εξαδάκτυλος θυμίζει ότι και στην περίπτωση του δεύτερου πανελλαδικού lockdown, κατά το οποίο η επιδημιολογική εικόνα ήταν πολύ βαρύτερη, σε διάστημα περίπου ενός μήνα άνοιξαν κάποιοι τομείς της οικονομίας. «Δεν ξέρουμε και τι δεδομένα θα έχουμε. Έχουμε έναν νέο ιό. Θα πρέπει να θεωρήσουμε ότι παλεύουμε με τη βρετανική μετάλλαξη», καταλήγει ο πρόεδρος του ΠΙΣ.

Πάμε σε παράταση του lockdown

Όλα τα παραπάνω εξετάζονται ενδελεχώς από την κυβέρνηση και τους ειδικούς και αν οι συνθήκες το απαιτήσουν θα οδηγηθούμε σε παράταση του lockdown που λήγει κανονικά στις 28 Φεβρουαρίου.

Αυτή την ώρα, η εν λόγω εξέλιξη είναι η πιο πιθανή μιας και στην Αττική η κατάσταση δεν είναι στο επιθυμητό επίπεδο.

Πηγή : ipolitiki.gr

[video]https://viralgreece.eu/erchetai-paratasi-lockdown-stin-attiki-sto-trapezi-500-evro-prostimo-kai-apagorefsi-apo-tis-1800?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook&fbclid=IwAR0v922wn9B_hRgD274HIuWL2Z6Z8Tb6E76-yZaQQRuen4v9OEeiQKqkM90[/video]
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Κ τα γεροντια γεμίζουν τις πλατείες κ επίσης δεν έχασαν ευρώ από τη σύνταξη τους σε σχέση με τους νέους :confused:

Στ'αρχίδια τους οι νέοι,αυτοί τα γερόντια θέλουν για να τους ψηφίζουν
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Έφυγε και ο Πρόεδρος του Βιοτεχνικού Επιμελητηρίου Πειραιά Ανδριανός Μιχάλαρος

 

Συνημμένα

  • Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    103,5 KB · Εμφανίσεις: 21

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Έχω μπει στην 6η μέρα που είμαι σπίτι με τη κοπέλα μου που είναι με πυρετούς και αίσθηση κόπωσης αφού ήρθε σε επαφή με επιβεβαιωμένο κρούσμα.
Παρακαλάτε καραντινόκαβλοι να παρουσιάσω συμπτώματα. Παρακαλάτε να ανεβάσω κανένα δέκατο ή έστω να ξεροβήξω, γιατί θα σας πάω πίπα κώλο εδώ μέσα με τη κοροϊδία.
Ήδη μου είναι αχώνευτο πως οι τζίροι μου έχουν καταρρεύσει 80%, είναι κλειστά τα πάντα και μου χορηγούνται τα πληθωριστικά δανεικά του κράτους για έναν ιό ο οποίος εδώ και 6 μέρες δεν μου έχει δημιουργήσει το παραμικρό σύμπτωμα .

:confused:
 

Συνημμένα

  • 92_n.jpg
    92_n.jpg
    104,7 KB · Εμφανίσεις: 24

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.910
Κριτικές
16
Like
14.749
Πόντοι
6.515
Να πεισουν τους ηλικιωμένους να, αυτοπεριοριστουν η να πανε στα χωριά τους όσοι μπορουν

Οι νεώτεροι να βγουν εξω να δουλεψουν, να διασκεδάσουν, να ζήσουν

Όλα τα άλλα είναι αδιέξοδο :confused:
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.434
Like
7.940
Πόντοι
2.356
ειναι σε συγχυση απο τα νευρα οι ψεκασμενοι...ας δειξουμε κατανοηση....
ξες τι ειναι να περιμενεις εκατομβη νεκρων και μειωση πληθυσμου απο τα εμβολια του μπιλ γκειτς και τελικα να μην πεθαινουν οι ανθρωποι??????μιλαμε για πανωλεθρια!!!!βατερλο!!!!
με κανα 2 προσωρινα αναπηρους και 5-10 με πυρετο δεν βγαινει το πραγμα,,,,
και αυτοι οι μαλακες οι εβραιοι εμβολιασαν ολη την χωρα και δεν ψωφησε κανεις!!!!
:confused:

υγ : συντροφοι ψεκασμενοι προτεινω να γυρισουμε πισω στο αρχικο σεναριο του τσιπαρισματος..το θανατικο του εμβολιου ναυαγησε....:confused:
:tooth: :tooth: :tooth:

Ο συγγενης/γιατρος που ξερω χθες εκανε την 2η δοση και του πονεσε το ΧΕΡΙ για τρεις τεσσερις ολοκληρες ωρες ...
να μας ξεκανουν ολους θελουν οι πουστηδες :confused:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.348
Κριτικές
1
Like
35.415
Πόντοι
6.256
Κ τα γεροντια γεμίζουν τις πλατείες κ επίσης δεν έχασαν ευρώ από τη σύνταξη τους σε σχέση με τους νέους :confused:

Στ'αρχίδια τους οι νέοι,αυτοί τα γερόντια θέλουν για να τους ψηφίζουν
και να μην αντιδρουν, μπραβοκουληδες
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Γελάει καλύτερα οποίος γελάει τελευταίος. Ζωή να έχουμε εδώ θα είμαστε να θυμόμαστε. Λίγη υπομονή.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Έχω μπει στην 6η μέρα που είμαι σπίτι με τη κοπέλα μου που είναι με πυρετούς και αίσθηση κόπωσης αφού ήρθε σε επαφή με επιβεβαιωμένο κρούσμα.
Παρακαλάτε καραντινόκαβλοι να παρουσιάσω συμπτώματα. Παρακαλάτε να ανεβάσω κανένα δέκατο ή έστω να ξεροβήξω, γιατί θα σας πάω πίπα κώλο εδώ μέσα με τη κοροϊδία.
Ήδη μου είναι αχώνευτο πως οι τζίροι μου έχουν καταρρεύσει 80%, είναι κλειστά τα πάντα και μου χορηγούνται τα πληθωριστικά δανεικά του κράτους για έναν ιό ο οποίος εδώ και 6 μέρες δεν μου έχει δημιουργήσει το παραμικρό σύμπτωμα .
Εισαι πολυ βλακας μωρ' αδερφε μου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom