Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Νενα(2)

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2021
Μηνύματα
369
Like
161
Πόντοι
1
Δεν θα έγραφα αλλά αφού το έθιξες. Στην περίπτωση αυτή βλέπουμε ΚΑΘΑΡΆ μια συναλλαγή :
Δήλωση του Προέδρου φιλική για το εμβόλιο με αποκάλυψη γελοίου σκοπού έναντι απόσυρσης νομικής δίωξης.
Αλλά και πάλι ποιός είμαι εγώ να ξέρω........


Δεν είχα καμμιά αμφιβολία ό,τι θα έψαχνες κάποια θεωρία συνομωσίας πίσω από αυτό.
Είναι φανερό πως όλο αυτό είναι για σένα στάση ζωής.
Μπορεί να μην είσαι ειδικός αλλά σίγουρα πιστεύεις ότι στο Ιαπωνικό grand prix η Mercedes σαμπόταρε τον κινητήρα του Lewis για να πάρει ένα τίτλο ο Rosberg και να αποχωρήσει πρωταθλητής από το σπορ. :grin:
Σε λίγες μέρες ο Σάββας που έχει αναλάβει CEO των ψεκασμένων θα βρει βίντεο με υπονοούμενα για το πώς τα έπιασε από την Pfizer ο πρόεδρος για να ανασκευάσει. :confused:

Πέρα όμως από τις σαχλαμάρες υπάρχει και η πραγματικότητα.
Η συχνότητα του Gullain Barre φτάνει μέχρι και 2 στις 100 χιλιάδες πληθυσμού.
Άρα σε έναν πληθυσμό περίπου 500 χιλιάδων ανθρώπων που έχουν ήδη εμβολιαστεί περιμένουμε να συμβούν όχι ένα μόνο, αλλά 5-10 Gullain Barre. Περίπου τα ίδια θα δούμε και σε 500 χιλιάδες που ΔΕΝ ΘΑ ΕΜΒΟΛΙΑΣΤΟΎΝ. Απλά σε αυτούς δεν θα πάρει δημοσιότητα γιατί κανείς δεν τους παρακολουθεί από κοντά.

Επίσης στους 500 χιλιάδες που έχουν εμβολιαστεί και μάλιστα επειδή οι περισσότεροι είναι μεγάλης ηλικίας το αμέσως επόμενο χρονικό διάστημα πάνω από 500 θα πεθάνουν.( Το ίδιο φυσικά θα συμβεί και σε άλλους τόσους που ΔΕΝ θα εμβολιαστούν)
Είναι αυτό που λέμε correlation does not imply causation δηλαδή η συσχέτιση δεν αποδεικνύει αιτιότητα.
Μέχρι στιγμής έχουν γίνει πάνω από 152 εκατομμύρια δόσεις παγκόσμια χωρίς ιδιαίτερα συμβάντα και φυσικά οι επιστήμονες διερευνούν κάθε ύποπτη περίπτωση.

Σε ότι αφορά την νοσηλεύτρια από ό,τι έμαθα έπασχε και από άλλο αυτοάνοσο νόσημα. Οπότε αν ήταν φίλη μου εγώ θα της έλεγα να μην εμβολιαστεί.
Αλλά και πάλι ποιός είμαι εγώ να ξέρω…:grin:


Επειδη οι βλακες μου την δινουν πολυ διαβασε παρακατω για το συνδρομο του Γκιγιεν Μπαρε και την σχεση του με το εμβολιο της γριππης.
Να εχεις υπ οψιν σου οτι το εμβολιο για κοβιντ σε μολυνει για παντα με μερος του Ιου και η επομενη
συναντηση με τον Ιο προκαλει υπερ αντιδραση του ανοσοποιητικου.Και βεβαια ειναι απορροια του εμβολιου η περιπτωση
της νοσηλευτριας.Συμφερει ομως?Ειναι πολλα τα λεφτα Αρη.

Αυξημένη συχνότητα εμφάνισης του συνδρόμου Guillain-Barré ακολούθησε την ανοσοποίηση έναντι της γρίπης που ακολούθησε την εκδήλωση της γρίπης των χοίρων του 1976 (H1N1 A / NJ / 76), καθώς 8,8 περιπτώσεις ανά εκατομμύριο παραλήπτες ανέπτυξαν την επιπλοκή. Από τότε, η στενή παρακολούθηση των περιπτώσεων που οφείλονται στον εμβολιασμό έχουν αποδείξει ότι η ίδια η γρίπη μπορεί να προκαλέσει GBS. Μικρές αυξήσεις της επίπτωσης παρατηρήθηκαν σε επακόλουθες εκστρατείες εμβολιασμού, αλλά όχι στον ίδιο βαθμό.[14] Το εμβόλιο για πανδημία γρίπης του 2009 (έναντι του ιού της γρίπης H1N1 / PDM09) δεν προκάλεσε σημαντική αύξηση των περιπτώσεων.[8] Θεωρείται ότι τα οφέλη του εμβολιασμού στην πρόληψη της γρίπης αντισταθμίζουν τους μικρούς κινδύνους της GBS μετά τον εμβολιασμό.[15] Στην πραγματικότητα, η φυσική λοίμωξη από γρίπη είναι ισχυρότερος παράγοντας κινδύνου για την ανάπτυξη της GBS από ό,τι ο εμβολιασμός κατά της γρίπης και η λήψη του εμβολιασμού μειώνει τον κίνδυνο γενικά του GBS, μειώνοντας τον κίνδυνο να προκαλέσει γρίπη.[16] Ακόμη και εκείνοι που έχουν προηγουμένως βιώσει σύνδρομο Guillain-Barré θεωρούνται ασφαλείς για να λάβουν το εμβόλιο στο μέλλον.[4] Ωστόσο, στις Ηνωμένες Πολιτείες, ο εμβολιασμός κατά της εποχικής γρίπης των Ηνωμένων Πολιτειών απαριθμείται στον πίνακα επιπλοκών εμβολίων της ομοσπονδιακής κυβέρνησης[17] και η αποζημίωση μπορεί να είναι διαθέσιμη μέσω του εθνικού προγράμματος αποζημίωσης για τις επιπλοκές των εμβολίων.[18] Άλλα εμβόλια, όπως αυτά κατά της πολιομυελίτιδας, του τετάνου ή της ιλαράς, δεν συσχετίστηκαν με κίνδυνο GBS.[10]


:wink:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Nα το δωσω πιο ολοκληρωμενα, για να μην μενουν απορίες.
Πολιτικη παρακολουθω απο τα τελη της δεκαετιας του 1970.
Με θυμαμαι 8-9 ετων να διαβαζω στην εφημεριδα το ζητημα της εκλογης του Καραμανλη στην εκλογη της Προεδριας της Δημοκρατιας το 1980 και να μαυριζουν τα δαχτυλα μου απο το μελανι (τοτε οι εφημεριδες ξεβαφαν).

Η εικονα μου ειναι η εξης.
Το 1981-1995 η Ελλαδα εζησε μια μακρα περιοδο στασιμοτητας και λαϊκισμού. Καποιες στοιχειωδεις νομοθετικες πρωτοβουλίες πολυδιαφημιστηκαν και υπερεκτιμηθηκαν. Ο Ανδρεας ηταν πολυ αξιολογος αλλά πολυ γρηγορα αντιληφθηκε οτι για να κυβερνα, δεν χρειαζεται να δωσει πανω απο το 20%. Και δυστυχως αναλώθηκε σε λαϊκισμούς και ευκολες συνταγες, χωρις να αφησει ουσιαστικη παρακαταθηκη. Δεν ειναι τυχαιο οτι ακομη και σημερα, την περιοδο του την σκεφτομαστε με γλαφυροτητα ως περιοδο μιας επιπλαστης ευημεριας.
Η τριετια Μητσοτακη εντελως ατυχη, χωρις να εκπληρωσει τις προσδοκιες, λογω οριακης πλειοψηφιας και σφοδρης εσωκομματικης αντιπολιτευσης.
Το 1996-2004 παιρνει ανασα η χωρα. Νομοθεσια συγχρονη, προσεγγιση ευρωπαικων στανταρντς, εισοδος στην ΟΝΕ, μεγαλα εργα, αναπτυξη.
Το 2004-2009 η περιοδος της χαζομαρας. Δεν εγινε τιποτα. Το κλασικο παραδειγμα τι μπορεις να παθεις αν εκλεξεις ηγετη που ΒΑΡΙΕΤΑΙ.
2010-2012 περιοδος ΓΑΠ. Τρια πουλακια καθονταν. Μου εδινε την εντυπωση οτι προσπαθουσε να φτιαξει το ρετιρε (πρασινη αναπτυξη κλπ κλπ) ενω τριζανε τα θεμελια. Εκτος τοπου και χρονου. Εντελως ανετοιμος.
2012-2015. Η ηρωικη κυβερνηση Σαμαρα-Βενιζελου, που κρατησε την χωρα στα ποδια της, μαζι με τον ήρωα Στουρναρα. Επρεπε να εχουμε κανει αγαλματα και στους τρεις και να τα προσκυναμε. Αν δεν ειχαν αυτο το κνωδαλο τον Τσιπρα σαν αγκαθι στα πλευρα θα ειχαν κανει πολυ περισσοτερα και κυριως δεν θα ειχε ανακοπει η πορεια της χωρας το 2015.
2015-2019. Η περιοδος του πανηγυριού, της απολυτης καταπτωσης, της γελοιοτητας, του λαικισμου, των αμορφωτων, των γραφικων. Η περιοδος της επιβραβευσης των τεμπεληδων, των ασχετων, των γελοιων, του απολυτου τιποτα. Η περιοδος του γδαρσίματος του παραγωγικου ιστου της χωρας για να ταΐζονται κατι ανεπροκοποι.
2019-εως σημερα: Η δευτερη μεγαλη ανασα της χωρας μετα το 1996-2004. Ανθρωποι σοβαροι, μετρημενοι, με γνωση του αντικειμενου, με πραγματικη θεληση και πρωτοβουλίες.

Γιατί ξεκινάς τις συγκρίσεις Αλεξ από τότε που ήσουν 8 ετών; Ξεκίνα από τότε που γεννήθηκες, τότε όταν παίρναμε βραβεία οικονομικής ανάπτυξης (2οι στον κόσμο μετά την Ιαπωνία), όπου 38 χρόνια μετά καταλήξαμε χρεωκοπημενοι εξαιτίας των επιλογών των αναφερθέντων από εσένα κυβερνήσεων.....
Νομιζα οτι ειναι αυτονοητο οτι δεν μπορω να εχω αποψη για περιοδους που ημουν κατω απο 5-6 ετων. Εξεθεσα ό,τι εζησα. Οχι ο,τι εχω διαβασει για το παρελθον.
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Επειδη οι βλακες μου την δινουν πολυ διαβασε παρακατω για το συνδρομο του Γκιγιεν Μπαρε και την σχεση του με το εμβολιο της γριππης.
Να εχεις υπ οψιν σου οτι το εμβολιο για κοβιντ σε μολυνει για παντα με μερος του Ιου και η επομενη
συναντηση με τον Ιο προκαλει υπρ αντιδραση του ανοσοποιητικου.

Εαν ψοφησει το συγκεκριμενο υποκειμενο απο παρενεργεια του εμβολιου θα παραδεχθω επισημα στην πλατεα Συνταγματος
οτι υπαρχει Θεος.


Βγάλε τον σκασμό επιτέλους βρωμερό τρισάθλιο σκουπιδαριό, σίχαμα της κοινωνίας, σκατόγυφτε, ρεζίλι του Ελμπασάν, άθλιε κοπρίτη…:vomit:
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.910
Κριτικές
16
Like
14.749
Πόντοι
6.515

Νενα(2)

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2021
Μηνύματα
369
Like
161
Πόντοι
1
Επειδη οι βλακες μου την δινουν πολυ διαβασε παρακατω για το συνδρομο του Γκιγιεν Μπαρε και την σχεση του με το εμβολιο της γριππης.
Να εχεις υπ οψιν σου οτι το εμβολιο για κοβιντ σε μολυνει για παντα με μερος του Ιου και η επομενη
συναντηση με τον Ιο προκαλει υπρ αντιδραση του ανοσοποιητικου.

Εαν ψοφησει το συγκεκριμενο υποκειμενο απο παρενεργεια του εμβολιου θα παραδεχθω επισημα στην πλατεα Συνταγματος
οτι υπαρχει Θεος.


Βγάλε τον σκασμό επιτέλους βρωμερό τρισάθλιο σκουπιδαριό, σίχαμα της κοινωνίας, σκατόγυφτε, ρεζίλι του Ελμπασάν, άθλιε κοπρίτη…:vomit:

Σε επιασε υστερια αδελφουλα?

:wink:
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356


Δεν ξέρω τι θέλεις να πεις με αυτή την παλιά είδηση.
Μπορώ όμως να σε πληροφορήσω την εξέλιξη. Δεν πέθανε κάνεις, και κανείς δεν νόσησε πολύ σοβαρά, αν δεν είχαν κάνει την πρώτη δόση θα είχαν φύγει όλοι.
Στην εξέταση ανοσίας ο «χειρότερος» βρέθηκε να έχει 4500.00 AU/ml δηλαδή 90 φορές παραπάνω από την ελάχιστη ανοσία, παρότι είχαν περάσει μόλις λίγες ημέρες από τον εμβολιασμό.
Για να σου δώσω να καταλάβεις, εγώ την Παρασκευή πριν κάνω δηλαδή την 2η δόση, είχα 24752 AU/ml κοντά 500 φορές πάνω από την ελάχιστη ανοσία.
 

Νενα(2)

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2021
Μηνύματα
369
Like
161
Πόντοι
1

Γηροκομεία - νοσοκομεία, εδώ κι ένα χρόνο το λέει ο Ιωαννιδης :confused:

Καλα εκανες και το ανεβασες.Στην Βρετανια πεθαινουν οι γεροι σαν τις μυγες μετα τον εμβολιασμο.
Το εμβολιο σε μολυνει με Σαρσ-2 και σε κανει χρονιο φορεα.

:wink: :wink:
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Καλα εκανες και το ανεβασες.Στην Βρετανια πεθαινουν οι γεροι σαν τις μυγες μετα τον εμβολιασμο.
Το εμβολιο σε μολυνει με Σαρσ-2 και σε κανει χρονιο φορεα.


Ραχήλ εσύ; :vomit:

 

Συνημμένα

  • Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    90,1 KB · Εμφανίσεις: 19

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Άσχετο με το θέμα,αλλά δεν γίνεται ρε πούστη να χάνεις παιδί επειδή έφαγε ένα γλυκό.

Όσοι πιστεύετε σε θρησκείες,πώς συνεχίζετε να πιστεύετε μετά από κάτι τέτοια;

 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.226
Κριτικές
27
Like
4.026
Πόντοι
4.895

Γηροκομεία - νοσοκομεία, εδώ κι ένα χρόνο το λέει ο Ιωαννιδης :confused:

Καλα εκανες και το ανεβασες.Στην Βρετανια πεθαινουν οι γεροι σαν τις μυγες μετα τον εμβολιασμο.
Το εμβολιο σε μολυνει με Σαρσ-2 και σε κανει χρονιο φορεα.

:wink: :wink:

σημαντική η παρέμβασή σου, δεν μας βάζεις και τα στοιχεία που τεκμηριώνουν το παραπάνω ; έτσι για να μαθαίνουμε και μεις
 

Νενα(2)

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2021
Μηνύματα
369
Like
161
Πόντοι
1

Νενα(2)

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2021
Μηνύματα
369
Like
161
Πόντοι
1

Γηροκομεία - νοσοκομεία, εδώ κι ένα χρόνο το λέει ο Ιωαννιδης :confused:

Καλα εκανες και το ανεβασες.Στην Βρετανια πεθαινουν οι γεροι σαν τις μυγες μετα τον εμβολιασμο.
Το εμβολιο σε μολυνει με Σαρσ-2 και σε κανει χρονιο φορεα.

:wink: :wink:

σημαντική η παρέμβασή σου, δεν μας βάζεις και τα στοιχεία που τεκμηριώνουν το παραπάνω ; έτσι για να μαθαίνουμε και μεις

Μπορεις να μπεις μονος σου στην στατιστικη υπηρεσια της Βρετανιας η της Ιταλιας και να τα δεις.
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Άσχετο με το θέμα,αλλά δεν γίνεται ρε πούστη να χάνεις παιδί επειδή έφαγε ένα γλυκό.


Είναι πραγματικά πολύ λυπηρό και δεν υπάρχουν λόγια να γράψει κάποιος.
Δυστυχώς οι γονείς σε περιπτώσεις αλλεργίας πρέπει να εκπαιδεύουν τα παιδιά τους να μην τρώνε ΤΙΠΟΤΕ από τα έτοιμα προϊόντα. Είναι πολύ δύσκολο να στερείς από το παιδί σου τις καθημερινές μικροαπολαύσεις αλλά δεν υπάρχει άλλος δρόμος. :(
 

Νενα(2)

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2021
Μηνύματα
369
Like
161
Πόντοι
1


Δεν ξέρω τι θέλεις να πεις με αυτή την παλιά είδηση.
Μπορώ όμως να σε πληροφορήσω την εξέλιξη. Δεν πέθανε κάνεις, και κανείς δεν νόσησε πολύ σοβαρά, αν δεν είχαν κάνει την πρώτη δόση θα είχαν φύγει όλοι.
Στην εξέταση ανοσίας ο «χειρότερος» βρέθηκε να έχει 4500.00 AU/ml δηλαδή 90 φορές παραπάνω από την ελάχιστη ανοσία, παρότι είχαν περάσει μόλις λίγες ημέρες από τον εμβολιασμό.
Για να σου δώσω να καταλάβεις, εγώ την Παρασκευή πριν κάνω δηλαδή την 2η δόση, είχα 24752 AU/ml κοντά 500 φορές πάνω από την ελάχιστη ανοσία.

Εισαι τοσο βλακας παπαγαλακι που ακυρωνεις οτι λες μονος σου.Εαν εσυ ειχες 90 φορες πανω απο το φυσιολογικο τα AU/ml σου
που βεβαια δεν ξερεις τι σημαινει τοτε και οι τροφημοι του ιδρυματος θα ειχαν αναλογα επιπεδα και δεν θα επρεπε να νοσησουν.
Χε,χε,χε

:wink:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom