Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.156
Κριτικές
1
Like
1.272
Πόντοι
216
στην ιταλια μποκολε και σε αλλες χωρες που πληγηκαν βαρια ξεπερασαν οι καταγεγραμμενοι νεκροι του κοβιντ την γριπη, πχ ισπανια, γαλλια, το αν καταγραφονται περισσοτεροι ειναι μεγαλη κουβεντα.

στο συνολο του πλανητη μεχρι σημερα εχουμε 380.000
www.worldometers.info/coronavirus/]https://www.worldometers.info/coronavirus/[/url]

απο γριπη ειναι περισσοτεροι
Δεν ξερω κατα ποσο αληθευει αλλα αξιζει μια ματια  

 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Οχι βεβαια

Μονο που επι τρεις μηνες λες τα ιδια και τα ιδια και τα ιδια και τα ιδια και τα ιδια

Ακομη δεν εχω καταλαβει τι προσπαθεις να αποδειξεις

Κι εσυ ακομη δεν εχεις καταλαβει οτι πρεπει καπου να το σταματησεις ολο αυτο
δεν προσπαθω να αποδειξω κατι, οταν βλεπω να γραφεται οτι μια καταστροφη με λιγοτερους νεκρους μεχρι στιγμης απο αλλη ειναι χειροτερη το διορθωνω.

και την συναδελφισα που της ειπα τις προαλλες αν απολυμαινει την εδρα της για την γριπη , την ενημερωσα οτι περσι σκοτωσε γυρω στους 1000 ελληνες και ας μην το λεγαν στα καναλια και την ειδα να ξαφνιαζεται, νομιζε και αυτη οτι ο η γριπη δεν σκοτωνει και δεν ειναι εξισου επικινδινη με τον κορονοιο.

αν δεν ασχολουνταν τοσοι και δεν μας τα επρηζαν, δεν θα στα επρηζα και εγω εδω αφου σε ενοχλουν τα σχολια μου, δραση και αντιδραση ειναι.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Δεν ξερω κατα ποσο αληθευει αλλα αξιζει μια ματια  

ναι ωραια τα λεει μονο που απο την μια λεει νεκρους γριπης ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΗΠΑ www.cdc.gov/flu/about/burden/preliminary-in-season-estimates.htm]https://www.cdc.gov/flu/about/burden/preliminary-in-season-estimates.htm[/url] (το 24.000-62.000  αναφερεται στις ΗΠΑ)και αμεσως μετα βαζει το συνολο των νεκρων απο κορονοιο ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ.

το οτι λεει 240.000-62.000 αντι 24.000-62.000 οπως λεει ο CDC ειναι λαθος που μπορει να εκανε πανω στην δακτυλογραφηση

το οτι λεει για παγκοσμια συγκριση ενω για την γριπη βαζει την εκτιμηση ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΗΠΑ γιατι το κανει?
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.045
Κριτικές
7
Like
9.772
Πόντοι
1.686
δεν προσπαθω να αποδειξω κατι, οταν βλεπω να γραφεται οτι μια καταστροφη με λιγοτερους νεκρους μεχρι στιγμης απο αλλη ειναι χειροτερη το διορθωνω.

και την συναδελφισα που της ειπα τις προαλλες αν απολυμαινει την εδρα της για την γριπη , την ενημερωσα οτι περσι σκοτωσε γυρω στους 1000 ελληνες και ας μην το λεγαν στα καναλια και την ειδα να ξαφνιαζεται, νομιζε και αυτη οτι ο η γριπη δεν σκοτωνει και δεν ειναι εξισου επικινδινη με τον κορονοιο.

αν δεν ασχολουνταν τοσοι και δεν μας τα επρηζαν, δεν θα στα επρηζα και εγω εδω αφου σε ενοχλουν τα σχολια μου, δραση και αντιδραση ειναι.

βιολόγος είναι η τύπισσα ;
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.045
Κριτικές
7
Like
9.772
Πόντοι
1.686

Wolfman 42

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2019
Μηνύματα
1.282
Like
2.387
Πόντοι
456
Ο κοροναϊός είναι προϊόν των εργαστηρίων βιολογικού πολέμου της Κίνας και είναι επικίνδυνος όσο μια βαριά εποχική γρίπη που όμως σκοτώνει μόνον όταν μολυνθείς με μεγάλη ποσότητα (δρα σαν δηλητηριώδες αέριο).
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Άρα ΔΕΝ έχει σπουδάσει βιολογία ή Ιατρική
ή κάτι σχετικό, π.χ. Οδοντιατρική.

ΑΣΧΕΤΗ είναι , παπαγαλίνα .
και μαναβισα να ειναι δεν ειναι προβλημα,

προβλημα ειναι να λες συγκρινω γριπη με κορονοιο...

και να βαζεις νεκρους γριπης μονο απο ΗΠΑ και απο την αλλη μερια της ζυγαριας νεκρους κορονοιου απο ολο τον κοσμο.
 

ErotasPeiratis

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
433
Κριτικές
1
Like
663
Πόντοι
81
Όσοι πιστεύουν ότι πραγματικά υπάρχει κορωνοϊός και θα πεθάνουν από αυτό είναι ΒΛΑΜΕΝΟΙ, τελεία και παύλα. Έγινε ένα παγκόσμοιο πείραμα και το χάψανε όλοι οι πανίβλακες. Φάτε τώρα νέο μνημόνιο, φάτε νέες δομές και πολιτείες ολόκληρες με λαθρό που φτιάχτηκαν μέσα στη μαλακοκαραντίνα, φάτε ανεργία. Εγώ μάγκες έκανα ό,τι μπορούσα για να αρρωστήσω, και είμαι άτομο με χρόνια αλλεργία και άσθμα, ΔΕΝ ΕΠΑΘΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. Ο Τσιόδρας μάγκες μου τα παίρνει αγρίως από φαρμακευτικές για να σας πουλάει εμβόλια. Η μεγαλύτερη απόδειξη ότι δεν υπάρχει τίποτα είναι να βλέπεις τσιόδρα/χαρδαλιά να πηγαίνουν στους γύφτους και τους λαθρό χωρίς μάσκες και γάντια, τον κούλη στο σχολείο χωρίς μάσκα και γάντια και τα κακόμοιρα τα παιδιά φασκιωμένα, και τον Μπακογιάννη επίσης χωρίς προφυλάξεις στην Ομόνοια. Δηλαδή πόσο άλλο να σας πουν όλοι αυτοί, HEY, HELLO SAS PIASAME MALAKES HAHAHAHAHAHA
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Εγώ μάγκες έκανα ό,τι μπορούσα για να αρρωστήσω, και είμαι άτομο με χρόνια αλλεργία και άσθμα, ΔΕΝ ΕΠΑΘΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.
Εχεις δικιο τύπε, κι εγω κάνω ό,τι μπορω για να παθω ειτζ γαμώντας ακάποτα καθε μερα και αλλη γυναικα αλλά δεν εχω παθει. Αρα ειτζ δεν υπαρχει.

 

Wolfman 42

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2019
Μηνύματα
1.282
Like
2.387
Πόντοι
456
Εχεις δικιο τύπε, κι εγω κάνω ό,τι μπορω για να παθω ειτζ γαμώντας ακάποτα καθε μερα και αλλη γυναικα αλλά δεν εχω παθει. Αρα ειτζ δεν υπαρχει.

Όταν γαμάς ακάποτα την χήρα (χείρα) με τα 5 ορφανά τότε δεν παθαίνεις ποτέ AIDS.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
Ως προς το δεύτερο εύλογο ερώτημα και γρίφο περί του ΠΟΙΟΣ ΟΦΕΛΕΙΤΑΙ, υπάρχει μια εκτενής ανάλυση που θεωρώ ό,τι πιό πλήρες έχω διαβάσει και συλλογισθεί. (Οι μαλακοπίτουρες να μην μπουν στον κόπο. Άλλωστε είναι πολύ μεγάλη και κουραστική γιά όσους σκέπτονται με το κάτω κεφάλι)


Πράγματι, διαβολικό σχέδιο...

Γραφει

Τα ΜΜΕ τρομοκράτησαν τον κόσμο με τον ιό αυτόν και για να το καταφέρουν έπαιξαν με το συναίσθημα. Πώς έγινε αυτό; …Τον «εξειδίκευσαν» στη θανάτωση των ηλικιωμένων και δημιούργησαν ενοχές στην κοινωνία. Εκμεταλλεύτηκαν την αγάπη των ανθρώπων για τους γονείς τους και εκεί «πόνταραν» …Αυτό κι αν έχει την πλάκα του. Αυτοί, οι οποίοι, ως διαχειριστές των πόρων των ασφαλιστικών ταμείων, συνήθως «γκρινιάζουν» που οι γονείς μας ζουν πολλά χρόνια, κατέβασαν τα «ρολά» τής οικονομίας, για να τους σώσουν …Τόσο μεγάλη ευαισθησία.

Σε μια ιμπεριαλιστική κοινωνία, η οποία σκοτώνει χιλιάδες ανθρώπων, για να πουλήσει μερικές σφαίρες παραπάνω, είναι τουλάχιστον ύποπτο οι ιμπεριαλιστές να επιλέγουν το ρίσκο τής καταστροφής τους από «ευαισθησία» για την παγκόσμια υγεία. Είναι δυνατόν τα συνήθη «κτήνη» τής απληστίας και του συμφεροντολογισμού να βάλουν την υγεία των φτωχών και των γερόντων πάνω από τα κέρδη τους;…

Αυτη ακριβως η ψευτικη "ευαισθησια" κανει κρα.

Αυτο ειχε πλακα:

Σε μια ανθρώπινη κοινωνία, η οποία έχει αντιμετωπίσει πανούκλες, τύφους, εβλογιές, έμπολες, και aids και δεν έκλεισε ποτέ ούτε ένα μπακάλικο, είναι τουλάχιστον ύποπτο να πάμε σε ένα γενικό παγκόσμιο lockdown.

:2funny: :2funny: :2funny:

Για την οικονομικη διασταση του πραγματος, οσοι διαβαζουν zerohedge εχουν διαβασει πολλαπλες παρομοιες οικονομικες αναλυσεις για το τρεχων κολπο της μεταβιβασης πλουτου απ'τους αμερικανους φορολογουμενους (που θα αποπληρωσουν το δημ χρεος) στη wall street και τις πλειοδοσιες δημοκρατικων/ρεπουμπλικανων... υπο το προσχημα της εκτακτης αναγκης εχει γινει οικονομικο κολπο γκροσο τρισεκατομμυριων η οποια ουδεμια σχεση εχει με στηριξη της οικονομιας. Φαινεται εξ'αλλου απ'το γεγονος οτι αμερικη και ευρωπη, παροτι εχουν συγκρισιμα οικονομικα μεγεθη, στην ΕΕ δεν υφισταται σχεδιο 6 τρις για να αγοραζει μετοχες στα ευρωπαϊκα χρηματιστηρια. Μιλαμε δηλαδη για μη-αναγκαιο μετρο απ'την αλλη πλευρα του ατλαντικου με πακτωλους που κατευθυνονται στη wall street.
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.226
Κριτικές
27
Like
4.026
Πόντοι
4.895
Όσοι πιστεύουν ότι πραγματικά υπάρχει κορωνοϊός και θα πεθάνουν από αυτό είναι ΒΛΑΜΕΝΟΙ, τελεία και παύλα. Έγινε ένα παγκόσμοιο πείραμα και το χάψανε όλοι οι πανίβλακες. Φάτε τώρα νέο μνημόνιο, φάτε νέες δομές και πολιτείες ολόκληρες με λαθρό που φτιάχτηκαν μέσα στη μαλακοκαραντίνα, φάτε ανεργία. Εγώ μάγκες έκανα ό,τι μπορούσα για να αρρωστήσω, και είμαι άτομο με χρόνια αλλεργία και άσθμα, ΔΕΝ ΕΠΑΘΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. Ο Τσιόδρας μάγκες μου τα παίρνει αγρίως από φαρμακευτικές για να σας πουλάει εμβόλια. Η μεγαλύτερη απόδειξη ότι δεν υπάρχει τίποτα είναι να βλέπεις τσιόδρα/χαρδαλιά να πηγαίνουν στους γύφτους και τους λαθρό χωρίς μάσκες και γάντια, τον κούλη στο σχολείο χωρίς μάσκα και γάντια και τα κακόμοιρα τα παιδιά φασκιωμένα, και τον Μπακογιάννη επίσης χωρίς προφυλάξεις στην Ομόνοια. Δηλαδή πόσο άλλο να σας πουν όλοι αυτοί, HEY, HELLO SAS PIASAME MALAKES HAHAHAHAHAHA

και γιατί δεν πήγες ας πούμε στο Σωτηρία και να ζητούσες να μπεις στις ΜΕΘ με τους ασθενείς του υποτιθέμενου κοροδοιού χωρίς καμία προστασία φυσικά. Θ α τους ξεφτίλιζες όλους
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.226
Κριτικές
27
Like
4.026
Πόντοι
4.895
Εχεις δικιο τύπε, κι εγω κάνω ό,τι μπορω για να παθω ειτζ γαμώντας ακάποτα καθε μερα και αλλη γυναικα αλλά δεν εχω παθει. Αρα ειτζ δεν υπαρχει.
ακόμη επιμένεις να δίνεις μια μάχη χαμένη από χέρι. Βλέπω και τον Μπόκολο να προσπαθεί στις τελευταίες σελίδες, λες και δεν ξέρετε και οι δύο το ρητό.
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.640
Like
2.006
Πόντοι
216
Το ότι το κόλπο ήταν σικέ είναι σίγουρο. Αλλά κανείς δε ξέρει ποιός ήταν από πίσω και γιατί. Οι Κινέζοι για να γαμήσουν τη δυτική οικονομία; Οι νεοταξίτες για να μας σκλαβώσουν με περισσότερα μνημόνια;
Όλοι μαζί;
Η μήπως ήταν απλά μια πρόβα τζενεράλε και σε λίγα χρόνια θα μας βγάλουν έναν υπερκοροιδοιο που θα μας σκλαβώσει σε μια Οργουελική κατάσταση;
 

Wolfman 42

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2019
Μηνύματα
1.282
Like
2.387
Πόντοι
456
και γιατί δεν πήγες ας πούμε στο Σωτηρία και να ζητούσες να μπεις στις ΜΕΘ με τους ασθενείς του υποτιθέμενου κοροδοιού χωρίς καμία προστασία φυσικά. Θ α τους ξεφτίλιζες όλους

Υπάρχει και ο πνευμονιόκοκκος ο οποίος προκαλεί πνευμονία, έχει τα ίδια συμπτώματα με τον κοροναϊό και σκοτώνει κάθε χρόνο χιλιάδες ηλικιωμένους σε όλο τον κόσμο!
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.226
Κριτικές
27
Like
4.026
Πόντοι
4.895
Το ότι το κόλπο ήταν σικέ είναι σίγουρο. Αλλά κανείς δε ξέρει ποιός ήταν από πίσω και γιατί. Οι Κινέζοι για να γαμήσουν τη δυτική οικονομία; Οι νεοταξίτες για να μας σκλαβώσουν με περισσότερα μνημόνια;
Όλοι μαζί;
Η μήπως ήταν απλά μια πρόβα τζενεράλε και σε λίγα χρόνια θα μας βγάλουν έναν υπερκοροιδοιο που θα μας σκλαβώσει σε μια Οργουελική κατάσταση;

δειαδοσται ;  :grin:
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.226
Κριτικές
27
Like
4.026
Πόντοι
4.895
Υπάρχει και ο πνευμονιόκοκκος ο οποίος προκαλεί πνευμονία, έχει τα ίδια συμπτώματα με τον κοροναϊό και σκοτώνει κάθε χρόνο χιλιάδες ηλικιωμένους σε όλο τον κόσμο!

αυτό τι σχέση έχει με αυτό που έγραψα ; για ρίξε μια εξήγηση γιατί είμαι ολίγον αργόστροφος
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom