Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Eraser..

Σπουδαίος
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
27.969
Like
10.104
Πόντοι
2.606
μας κλανουν τον πεο θειο.....αλλωστε τωρα ειμαστε εξω
μεσα καθονται οι ΡΟ0
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

ποιοι είναι πάλι αυτοί? :think: :think:

σε λίγες μέρες θα ανοίξουν και οι εσωτερικοί χώροι λέει, αλλά ποιος κάθεται μέσα καλοκαιριάτικα...?
επομένως όλοι έξω.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.797
Like
14.535
Πόντοι
3.656
Ρέ σείς ξεκολλάτε! Γρίππη είναι, γαμώ το κέρατό μου, δεν είναι ούτε πανούκλα ούτε λύσσα ούτε έμπολα ούτε άνθρακας! Μιά γρίππη είναι που δεν κολλάει από ασυμπτωματικούς και το καλοκαίρι δεν μπορεί να διατηρηθεί μολυσματικό το μικρόβιο σε υψηλές θερμοκρασίες. Ξέρετε πολλούς να κολλάνε γρίππη το καλοκαίρι;
Έχουν καταντήσει την ανθρωπότητα ιδεοψυχαναγκαστική με την κοροϊδοαπάτη! 

Η Δραστηριότητα της Γρίπης στην Ελλάδα
Περίοδος 2018-2019
Καταγράφηκαν πολύ  περισσότερα  σοβαρά  κρούσματα  εργαστηριακά  επιβεβαιωμένης  γρίπης σε σύγκριση με την περσινή περίοδο (374 νοσηλευόμενοι σε Μονάδες Εντατικής Θεραπείας [ΜΕΘ] έναντι 107 πέρσι, και 154 θάνατοι έναντι 42 πέρσι). πηγή Ο πρώτος θάνατος από Covid-19 στην Ελλάδα συνέβη στις 12/3/2020. Σήμερα, παρά το Λοκντάουν, μέσα σε λιγότερο από 3 μήνες, έχουμε 179 θύματα. Πως ένας Επιστήμονας Βιολόγος, θεωρεί τον Covid-19 απλή γριπούλα;
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.797
Like
14.535
Πόντοι
3.656
Αφού κατάφερες να ακούσεις το βίντεο (τουλάχιστον εκείνο των 7΄ ) και να διαβάσεις την συλλογιστική του μακροσκελούς άρθρου και να το χαρακτηρίσεις "παπάντζα", και όλα αυτά σε 5΄ , τότε σου βγάζω το καπέλλο :hi: και δεν έχω κάτι να προσθέσω. Λυπάμαι που ασχολήθηκα.   

Παράθεση από: Giorgos400  (σήμερα στις 20:55)
« Απάντηση #38987 στις: σήμερα στις 21:06 »
αν αφαιρέσεις από το 21:06 το 20:55 (συμμιγείς αριθμοί, αριθμητική Δημοτικού Σχολείου) θα βρείς 11 λεπτά, κι όχι 5 (το άκουσα σε γρήγορη ταχύτητα). Μάλλον οι Βιολόγοι δεν είναι και πολλοί δυνατοί στην αριθμητική. Κι επιμένω. Γιατί (και πως) όλα, ΜΑ ΟΛΑ τα Κράτη της Γης, συννενοήθηκαν με τους Αμερικάνους και τους Σιωνιστές; Δεν λέω για εμάς, στη Ρωσία και στην Κίνα αναφέρομαι.
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Παράθεση από: Giorgos400  (σήμερα στις 20:55)
« Απάντηση #38987 στις: σήμερα στις 21:06 »
αν αφαιρέσεις από το 21:06 το 20:55 (συμμιγείς αριθμοί, αριθμητική Δημοτικού Σχολείου) θα βρείς 11 λεπτά, κι όχι 5 (το άκουσα σε γρήγορη ταχύτητα). Μάλλον οι Βιολόγοι δεν είναι και πολλοί δυνατοί στην αριθμητική. Κι επιμένω. Γιατί (και πως) όλα, ΜΑ ΟΛΑ τα Κράτη της Γης, συννενοήθηκαν με τους Αμερικάνους και τους Σιωνιστές; Δεν λέω για εμάς, στη Ρωσία και στην Κίνα αναφέρομαι.




Με συγχωρείς που επεμβαίνω.
Από αυτά που έχεις διαβάσει ως τώρα πιστεύεις πως ο 400 έχει την νοητική επάρκεια να καταλάβει αυτά που λες;

O τύπος είναι εμμονικός άσχετος και αστοιχείωτος…
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.797
Like
14.535
Πόντοι
3.656
Με συγχωρείς που επεμβαίνω.
Από αυτά που έχεις διαβάσει ως τώρα πιστεύεις πως ο 400 έχει την νοητική επάρκεια να καταλάβει αυτά που λες;
O τύπος είναι εμμονικός άσχετος και αστοιχείωτος…

Είναι Βιολόγος αφού. Βέβαια ένας Βιολόγος, πριν συγκρίνει τον Covid-19 με την απλή γρίπη, θα μπορούσε να ελέγξει τον αριθμό των θυμάτων της από την Ετήσια Έκθεση του ΕΟΔΥ, όπως έκανα κι εγώ, και να κάνει μια σύγκριση των θυμάτων. Αν ας πούμε η γρίππη είχε πέρισσυ μέσα σε 3 μήνες 200 θύματα, θα είχε κάθε λόγο να γράψει ότι δεν διαφέρει. Έλα όμως που οι άθλιοι οι αριθμοί δεν συμφωνούν με το σχήμα που έχει στο κεφάλι του. ΟΙ ΣΙΩΝΙΣΤΕΣ ΦΤΑΙΝΕ ΓΙΑ ΟΛΑ 
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.966
Κριτικές
1
Like
2.667
Πόντοι
606
Με συγχωρείς που επεμβαίνω.
Από αυτά που έχεις διαβάσει ως τώρα πιστεύεις πως ο 400 έχει την νοητική επάρκεια να καταλάβει αυτά που λες;

O τύπος είναι εμμονικός άσχετος και αστοιχείωτος…
καλα κ εσυ που εισαι επιστημονας μη νομιζεις οτι αρπαζεις με μισομιζια  :hi:
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Είναι Βιολόγος αφού. Βέβαια ένας Βιολόγος, πριν συγκρίνει τον Covid-19 με την απλή γρίπη, θα μπορούσε να ελέγξει τον αριθμό των θυμάτων της από την Ετήσια Έκθεση του ΕΟΔΥ, όπως έκανα κι εγώ, και να κάνει μια σύγκριση των θυμάτων. Αν ας πούμε η γρίππη είχε πέρισσυ μέσα σε 3 μήνες 200 θύματα, θα είχε κάθε λόγο να γράψει ότι δεν διαφέρει. Έλα όμως που οι άθλιοι οι αριθμοί δεν συμφωνούν με το σχήμα που έχει στο κεφάλι του. ΟΙ ΣΙΩΝΙΣΤΕΣ ΦΤΑΙΝΕ ΓΙΑ ΟΛΑ 



Δεν ξέρω αν είναι βιολόγος, μπορεί να είναι, αλλά ότι είναι εμμονικός, και πολύ μάλιστα, του δημιουργεί σοβαρό πρόβλημα να δει σφαιρικά τα γεγονότα. Ψάχνει πράγματα για να στηρίξει την πεποίθησή του, χωρίς να δίνει σημασία στα υπόλοιπα δεδομένα.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.033
Like
22.773
Πόντοι
5.506
κίνημα υδροχόου. γρ ΡΕ ΜΟΥΝΑΡΕΣ!!!!!  :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Δεν είμαι γιατρός. Βιολόγος είμαι, και οι αρχές της βιολογίας δεν αλλάζουν απο κάτι λαμόγια πού λυμαίνονται τον ΠΟΥ. Δεκάδες ιατροί λένε ό,τι λέω, εκτός από αυτούς που βρίσκονται σε οργανισμούς (π.χ. ΕΟΔΥ) που τα έχουν πάρει χοντρά και εκτελούν οδηγίεςτου ΠΟΥ και αυτούς που φοβούνται την ιεραρχία. Ο Ιωαννίδης εδώ και δύο μήνες έχει δείξει ότι είναι της ίδιας σοβαρότητας με την γρίππη.
συνάδελφε δεν το είπε μόνο ο Ιωαννίδης, και ο Τσιορδας το είπε ότι η γρίπη είναι εξίσου επικίνδυνος ιός. Το ποσταρα και εδώ.

Επίσης για τον Μποκολο. Ο Τσιορδας το είπε ότι μετράνε και τα εγκεφαλικα φορείς σαν να ήταν θάνατοι από κοβιντ ώστε να μην χάσουν . Άρα έχουμε 175 νεκρούς και οι πραγματικά που πέθαναν από κοβιντ είναι λιγότεροι αλλά όχι περισσότεροι ειπε. Για την γριπή πέρσι ο εοδυ κατέγραψε 154 νεκρούς αλλά εκτίμησε ότι οι πραγματικοί είναι περίπου 1070. Παρότι λοιπόν μολύνει πιο εύκολα ο κοβιντ και σκοτώνει μεγαλύτερο ποσοστό, χάρη στα μέτρα έχει λιγότερους νεκρούς στην χώρα μας από την γριππη μέχρι στιγμής.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.797
Like
14.535
Πόντοι
3.656
συνάδελφε δεν το είπε μόνο ο Ιωαννίδης, και ο Τσιορδας το είπε ότι η γρίπη είναι εξίσου επικίνδυνος ιός. Το ποσταρα και εδώ.

Επίσης για τον Μποκολο. Ο Τσιορδας το είπε ότι μετράνε και τα εγκεφαλικα φορείς σαν να ήταν θάνατοι από κοβιντ ώστε να μην χάσουν . Άρα έχουμε 175 νεκρούς και οι πραγματικά που πέθαναν από κοβιντ είναι λιγότεροι αλλά όχι περισσότεροι ειπε. Για την γριπή πέρσι ο εοδυ κατέγραψε 154 νεκρούς αλλά εκτίμησε ότι οι πραγματικοί είναι περίπου 1070. Παρότι λοιπόν μολύνει πιο εύκολα ο κοβιντ και σκοτώνει μεγαλύτερο ποσοστό, χάρη στα μέτρα έχει λιγότερους νεκρούς στην χώρα μας από την γριππη μέχρι στιγμής.

Ας το ξεκαθαρίσουμε λίγο παραπάνω. Σε ποιο σημείο γράφει για τους 1070 νεκρούς; την μέτρηση για 175 είδα. Και τελικα΄η άποψή σου ποια είναι; ότι οι νεκροί από Covid-19, ας πούμε στην Ιταλία, ισούνται με τα θύματα που είχε στη χώρα η γρίππη πέρισυ;  και θεωρείς ότι αν δεν είχαν παρθεί τα μέτρα στη χώρα μας τα θύματα από Covid-19 και γρίπη θα ήταν ίσα;
 

ISINAS

Μέγας
Εγγρ.
17 Σεπ 2012
Μηνύματα
5.035
Κριτικές
57
Like
6.410
Πόντοι
3.636
Ακούγετε πως από 20 Σεπτεμβρίου μάλιστα θα έρθει μεγάλο κύμα του νέου ιού και μάλιστα με μετάλλαξη !!! Τι κάνουμε λοιπόν σε 3 μήνες περίπου από σήμερα ;; Ο χρόνος περνάει σα νερό !!
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.797
Like
14.535
Πόντοι
3.656
Έτσι: " Το 97% έχει υποκείμενο νόσημα. "

"
Οι αριθμοί των νεκρών μαγειρεύτηκαν σκανδαλωδώς, προσμετρώντας στους υποτιθέμενους θανάτους από κορωνοϊό, τους θανάτους από οποιαδήποτε αιτία, αρκεί να ανιχνευόταν εργαστηριακά κορωνοϊός (ούτε καν ο συγκεκριμένος καινούργιος ιός, αφού τα τέστ δεν είναι εξειδικευμένα ). Υπεύθυνος γι αυτό ήταν ο Π.Ο.Υ. , ο οποίος άλλαξε (ειδικά γιά τόν κορωνοϊό) το πρωτόκολλο χαρακτηρισμού της αιτίας θανάτου. Έτσι ένα και μόνο ιικό σωματίδιο κορωνοϊού νά βρισκόταν στον θανόντα, αυτό (πολλαπλασιαζόμενο μέ την τεχνική PCR) θα εδινε θετικό αποτέλεσμα. Φυσικά η αιτία σε αυτές τις 97 στις 100 των περιπτώσεων δεν ήταν ο κορωνοϊός, αλλά αυτό που αναφέρει κομψά ως "ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΟ ΝΟΣΗΜΑ".  

Ναι. Το πρώτο θύμα, είχε κάνει τριπλό Μπάι - Πας. Είχε κάνει τάμα να πάει στους Άγιους τόπους, κόλλησε τον Κορονοιό και πέθανε. Αν δεν είχε κολήσει, το πιθανότερο είναι να ζούσε. Οι άνθρωποι που έχουν υποκείμενα νοσήματα και πεθαίνουν, από τον Κορονοιό πεθαίνουν, γιατί τους δίνει τη χαριστική βολή. Οι άνθρωποι που είχαν AIDS μπορεί να πέθαιναν από απλές ιώσεις, αφού το Ανοσοποιητικό τους είχε τελειώσει, αλλά η πραγματική αιτία θανάτου ήταν το AIDS. Αν δεν είχαν τον ιό, θα αντιμετώπιζαν τις όποιες ασθένειες    
 
  • Like
Αντιδράσεις: 968
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Ας το ξεκαθαρίσουμε λίγο παραπάνω. Σε ποιο σημείο γράφει για τους 1070 νεκρούς; την μέτρηση για 175 είδα. Και τελικα΄η άποψή σου ποια είναι; ότι οι νεκροί από Covid-19, ας πούμε στην Ιταλία, ισούνται με τα θύματα που είχε στη χώρα η γρίππη πέρισυ;  και θεωρείς ότι αν δεν είχαν παρθεί τα μέτρα στη χώρα μας τα θύματα από Covid-19 και γρίπη θα ήταν ίσα;
σε αυτο το σημειο "(95% Διάστημα
Εμπιστοσύνης: 6,8–12,8), που αντιστοιχεί σε 1071 θανάτους (με 95% Διάστημα Εμπιστοσύνης 733–
1380 θανάτους). "
[URL unfurl="true"]https://eody.gov.gr/wp-content/uploads/2019/01/etisia_ekthesi_gripis_2018_2019.pdf[/url]
"από τους επιστήμονες του ΕΟΔΥ για την
«αποδιδόμενη στη γρίπη θνησιμότητα» ήταν 9,8 θάνατοι ανά 100.000 πληθυσμού"
www.worldometers.info/coronavirus/]https://www.worldometers.info/coronavirus/[/url]
μεχρθ σημερα στους μηνες που εχουμε νεκρους απο κοβιντ 17 νεκροι/εκατομυριο δηλαδη 1,7/100.000
αφου ειναι λοιπον σε 3 μηνες τοσοι πολλαπλασιασε το επι 4 να δεις ααααν παει ετσι για ολοκληρη την χρονια, οτι βγαινει 6,8/100.000

αρα γριπη 9,8 περσι,
κορονοιος μεχρι στιγμης 6,8 ανα 100.000 ελληνες(αναγμενο σε 12 μηνες, γιατι δεν εχουμε ακομη κλεισει ολοκληρη χρονια με κορονοιο),

που ειδες τα νουμερα του εοδυ να βγαζουν μεγαλη διαφορα χειροτερο τον κορονοιο???
μεχρι στιγμης δεν εφτασε την γριπη, αν την φτασει το συζηταμε ξανα, δεν φοραω παρωπιδες ουτε ειμαι ισχυρογνωμων
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
στην ιταλια μποκολε και σε αλλες χωρες που πληγηκαν βαρια ξεπερασαν οι καταγεγραμμενοι νεκροι του κοβιντ την γριπη, πχ ισπανια, γαλλια, το αν καταγραφονται περισσοτεροι ειναι μεγαλη κουβεντα.

στο συνολο του πλανητη μεχρι σημερα εχουμε 380.000
www.worldometers.info/coronavirus/]https://www.worldometers.info/coronavirus/[/url]

απο γριπη ειναι περισσοτεροι
 

Συνημμένα

  • ασθενειες.jpg
    ασθενειες.jpg
    212,7 KB · Εμφανίσεις: 26
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.797
Like
14.535
Πόντοι
3.656
[URL unfurl="true"]https://eody.gov.gr/wp-content/uploads/2019/01/etisia_ekthesi_gripis_2018_2019.pdf[/url]
"από τους επιστήμονες του ΕΟΔΥ για την
«αποδιδόμενη στη γρίπη θνησιμότητα» ήταν 9,8 θάνατοι ανά 100.000 πληθυσμού"
www.worldometers.info/coronavirus/]https://www.worldometers.info/coronavirus/[/url]
μεχρθ σημερα στους μηνες που εχουμε νεκρους απο κοβιντ 17 νεκροι/εκατομυριο δηλαδη 1,7/100.000
αφου ειναι λοιπον σε 3 μηνες τοσοι πολλαπλασιασε το επι 4 να δεις ααααν παει ετσι για ολοκληρη την χρονια, οτι βγαινει 6,8/100.000
αρα γριπη 9,8 περσι,
κορονοιος μεχρι στιγμης 6,8 ανα 100.000 ελληνες(αναγμενο σε 12 μηνες, γιατι δεν εχουμε ακομη κλεισει ολοκληρη χρονια με κορονοιο),
που ειδες τα νουμερα του εοδυ να βγαζουν μεγαλη διαφορα χειροτερο τον κορονοιο???
μεχρι στιγμης δεν εφτασε την γριπη, αν την φτασει το συζηταμε ξανα, δεν φοραω παρωπιδες ουτε ειμαι ισχυρογνωμων


Ναι, μόνο που δεν μου απάντησες ευθέως, αν δηλ. θεωρείς ότι  θα είχαμε αυτά τα αποτελέσματα αν δεν είχαμε πάρει μέτρα. Ποια είναι η άποψή σου; κι αν θεωρείς κι εσύ ότι όλες οι χώρες που διαφωνούν στα πάντα συμφώνησαν να πούνε ψέματα ειδικά για τον νέο ιό και να γαμίσουν τις οικονομίες τους
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Ναι, μόνο που δεν μου απάντησες ευθέως, αν δηλ. θεωρείς ότι  θα είχαμε αυτά τα αποτελέσματα αν δεν είχαμε πάρει μέτρα. Ποια είναι η άποψή σου; κι αν θεωρείς κι εσύ ότι όλες οι χώρες που διαφωνούν στα πάντα συμφώνησαν να πούνε ψέματα ειδικά για τον νέο ιό και να γαμίσουν τις οικονομίες τους
καλως παιρνονται μετρα εστω και αν ειναι να σωθει 1 ανθρωπος,
παμε παρακατω
αλλο?
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.797
Like
14.535
Πόντοι
3.656
στην ιταλια μποκολε και σε αλλες χωρες που πληγηκαν βαρια ξεπερασαν οι καταγεγραμμενοι νεκροι του κοβιντ την γριπη, πχ ισπανια, γαλλια, το αν καταγραφονται περισσοτεροι ειναι μεγαλη κουβεντα.

στο συνολο του πλανητη μεχρι σημερα εχουμε 380.000
www.worldometers.info/coronavirus/]https://www.worldometers.info/coronavirus/[/url]

απο γριπη ειναι περισσοτεροι

Γιατί επιλέγεις όμως να θεωρήσεις ότι οι αριθμοί των θανάτων από Covid-19 μοπορεί και να είναι φουσκωμένοι; δώσε μου μια λογική εξήγηση
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
δεν ειπαν ψεματα, ο τσιορδας αληθειες λεει.
το θεμα ειναι οτι το 1968 και το 1918 δεν ειχαμε τηλεοραση και ιντερνετ να παιζουν 150 ρεπορταζ την ημερα τοτε που η γριπη σκοτωνε ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ,

οποτε οι γυναικες δεν τρομοκρατουνταν, να μου λεει καρκινοπαθης φιλη μου οτι φοβαται τον κορονοιο (ενω περιμενα να φοβαται καμμια μετασταση)
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Γιατί επιλέγεις όμως να θεωρήσεις ότι οι αριθμοί των θανάτων από Covid-19 μοπορεί και να είναι φουσκωμένοι; δώσε μου μια λογική εξήγηση
δεν το θεωρησα εγω, ο τσιορδας ειπε οτι και στην ελλαδα και αλλου συμφωνησαν να καταγραφουν ακομη και ασχετα εγκεφαλικα ως θανατους απο κοβιντ, αν ο νεκρος ηταν φορεας του ιου, για να εχουν την μεγιστη εκτιμηση και να μην χασουν πιθανους θανατους. δεν ειναι συνωμοσιολογια.

τωρα αν ειναι 175 οι πραγαμτικοι νεκροι ή 165 ή 155 εγω δεν μπορω να ξερω αλλα πιστευω τον τσιορδα που ειπε οτι ειναι λιγοτεροι αλλα οχι περισσοτεροι απο τους καταγεγραμμενους.

εχεις καποιον πιο ειδικο απο τον τσιορδα που να εκτιμα πχ 250 νεκρους μεχρι σημερα και να βγαζει τον τσιορδα ψευτη?????
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
δεν φοραω παρωπιδες ουτε ειμαι ισχυρογνωμων
Οχι βεβαια

Μονο που επι τρεις μηνες λες τα ιδια και τα ιδια και τα ιδια και τα ιδια και τα ιδια

Ακομη δεν εχω καταλαβει τι προσπαθεις να αποδειξεις

Κι εσυ ακομη δεν εχεις καταλαβει οτι πρεπει καπου να το σταματησεις ολο αυτο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom