Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
1. Οι χώρες με το μεγαλύτερο ποσοστό αύξησης κρουσμάτων εχθές:

Χώρα Αύξηση Κρούσματα

Bangladesh 5% 52445
Pakistan 5% 76398
Argentina 5% 18319
Brazil 5% 556668
Afghanistan 4% 16509
Oman 4% 12799
Egypt 4% 27536

2. Ποσοστό αύξησης για τις χώρες με τα περισσότερα κρούσματα εχθές

Χώρα Κρούσματα Αύξηση

USA 1881205 1.2%
Brazil 556668 5.1%
Russia 423741 2.1%
Spain 287012 0.1%
UK 277985 0.6%
Italy 233515 0.1%
India 207191 4.4%

3. Τα κρούσματα ανήλθαν σε 6.441.282, αυξημένα κατά 115.215, και ποσοστό 1,82% (έναντι 1,66% προχθές και 1,77% την προηγουμένη)

Τα θύματα ανήλθαν σε 381.859, με 4.669 νέα και ποσοστό 1,24% (έναντι 0,81% και 0,86%)

Αναλυτικά οι λίστες:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.318
Κριτικές
1
Like
35.364
Πόντοι
6.256
σεντονακι λαδακη εχω καιρο να μη διαβασω
 

ErotasPeiratis

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
433
Κριτικές
1
Like
663
Πόντοι
81
και γιατί δεν πήγες ας πούμε στο Σωτηρία και να ζητούσες να μπεις στις ΜΕΘ με τους ασθενείς του υποτιθέμενου κοροδοιού χωρίς καμία προστασία φυσικά. Θ α τους ξεφτίλιζες όλους
Ρε φίλε αν μπεις στις ΜΕΘ δεν θα κολλήσεις κοροϊδοϊό αλλά ένα σωρό άλλα ενδονοσοκομειακά νοσήματα και δεν θα συνέρθεις ποτέ.
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Όσοι πιστεύουν ότι πραγματικά υπάρχει κορωνοϊός και θα πεθάνουν από αυτό είναι ΒΛΑΜΕΝΟΙ, τελεία και παύλα. Έγινε ένα παγκόσμοιο πείραμα και το χάψανε όλοι οι πανίβλακες. Φάτε τώρα νέο μνημόνιο, φάτε νέες δομές και πολιτείες ολόκληρες με λαθρό που φτιάχτηκαν μέσα στη μαλακοκαραντίνα, φάτε ανεργία. Εγώ μάγκες έκανα ό,τι μπορούσα για να αρρωστήσω, και είμαι άτομο με χρόνια αλλεργία και άσθμα, ΔΕΝ ΕΠΑΘΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. Ο Τσιόδρας μάγκες μου τα παίρνει αγρίως από φαρμακευτικές για να σας πουλάει εμβόλια. Η μεγαλύτερη απόδειξη ότι δεν υπάρχει τίποτα είναι να βλέπεις τσιόδρα/χαρδαλιά να πηγαίνουν στους γύφτους και τους λαθρό χωρίς μάσκες και γάντια, τον κούλη στο σχολείο χωρίς μάσκα και γάντια και τα κακόμοιρα τα παιδιά φασκιωμένα, και τον Μπακογιάννη επίσης χωρίς προφυλάξεις στην Ομόνοια. Δηλαδή πόσο άλλο να σας πουν όλοι αυτοί, HEY, HELLO SAS PIASAME MALAKES HAHAHAHAHAHA

Τύπε πάντως και η γυναίκα μου και εγώ βγήκαμε θετικοί σε τεστ κορονοιου. Επίσης τόσα εκατομμύρια κρούσματα και να μας λένε ψέματα?

Ότι υπερεβαλαν για την επικινδυνότητα του ιού να το συζητήσουμε.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.895
Κριτικές
16
Like
14.723
Πόντοι
6.515
Τύποι αυτή η πτήση από Κατάρ τι ιστορία είναι? Πτήση Επαναπατρισμου μέσω πρεσβείας ?

Υποτίθεται ότι ακόμα δε γίνονται διεθνείς πτήσεις. Και από 25 Ιουνίου από συγκεκριμένες χώρες δε λένε?

Ειχε πακηδες μεσα. Τους εχει αναγκη ο κουλης και η χωρα  :S
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.046
Κριτικές
23
Like
7.639
Πόντοι
3.346
Τύπε πάντως και η γυναίκα μου και εγώ βγήκαμε θετικοί σε τεστ κορονοιου. Επίσης τόσα εκατομμύρια κρούσματα και να μας λένε ψέματα?

Ότι υπερεβαλαν για την επικινδυνότητα του ιού να το συζητήσουμε.
Στην Ελλαδα μενεις?
Χειροτερο ειναι να υπαρβαλουν χωρις λογο..και αυτο γιατι δεν μεινανε μονο στα λογια..κλεισανε τα παντα δυο μηνες!
Εκαναν ζημια στη χωρα και τους πολιτες χωρις λογο..θα μπορουσαν να το χειριστουν διαφορετικα απο την αρχη.
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Στην Ελλαδα μενεις?
Χειροτερο ειναι να υπαρβαλουν χωρις λογο..και αυτο γιατι δεν μεινανε μονο στα λογια..κλεισανε τα παντα δυο μηνες!
Εκαναν ζημια στη χωρα και τους πολιτες χωρις λογο..θα μπορουσαν να το χειριστουν διαφορετικα απο την αρχη.

Έχω αποκλειστεί στην Ελλάδα, αλλά κανονικά μένω σε άλλη χώρα. Η γυναίκα μου είναι αποκλεισμένη στη Ρωσία.

Ξέρω αρκετούς με κορονοιο, δύο συνάδερφοι επίσης θετικοί, μία γκόμενά μου επίσης θετική, η αδερφή ενός φίλου επίσης θετική.
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.046
Κριτικές
23
Like
7.639
Πόντοι
3.346
Έχω αποκλειστεί στην Ελλάδα, αλλά κανονικά μένω σε άλλη χώρα. Η γυναίκα μου είναι αποκλεισμένη στη Ρωσία.

Ξέρω αρκετούς με κορονοιο, δύο συνάδερφοι επίσης θετικοί, μία γκόμενά μου επίσης θετική, η αδερφή ενός φίλου επίσης θετική.
Δλδ ρε φιλε τους κολλησες ολους..και αντε τους συναδελφους λογο δουλειας,την γκομενα ναι..την αδερφη του φιλου πως την καταφερες?  :grin:
 

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.037
Κριτικές
48
Like
6.426
Πόντοι
11.445
Έχω αποκλειστεί στην Ελλάδα, αλλά κανονικά μένω σε άλλη χώρα. Η γυναίκα μου είναι αποκλεισμένη στη Ρωσία.

Ξέρω αρκετούς με κορονοιο, δύο συνάδερφοι επίσης θετικοί, μία γκόμενά μου επίσης θετική, η αδερφή ενός φίλου επίσης θετική.

πως τον περασανε τυπε , απο περιεργεια ρωταω . Ειχαν συμπτωματα ?
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.046
Κριτικές
23
Like
7.639
Πόντοι
3.346
πως τον περασανε τυπε , απο περιεργεια ρωταω . Ειχαν συμπτωματα ?
Θα σου πω εγω..αν και δεν εκανα τεστ, λογικα πρεπει να το περασα κανα δυο φορες το τελευταιο τριμηνο!
κλασικη γριπουλα ειναι..κανει τον κυκλο της και περναει.
 

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.037
Κριτικές
48
Like
6.426
Πόντοι
11.445
Θα σου πω εγω..αν και δεν εκανα τεστ, λογικα πρεπει να το περασα κανα δυο φορες το τελευταιο τριμηνο!
κλασικη γριπουλα ειναι..κανει τον κυκλο της και περναει.

επειδη και εγω κατι περασα και δεν εκανα βεβαια τεστ ηθελα να ακουσω εμπειριες ....
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.046
Κριτικές
23
Like
7.639
Πόντοι
3.346
επειδη και εγω κατι περασα και δεν εκανα βεβαια τεστ ηθελα να ακουσω εμπειριες ....
Aναλογα τι εκανες το τριμηνο..αν προσεχες δλδ φουλ καραντινα και ετσι..μαλλον δεν το κολλησες.
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
πως τον περασανε τυπε , απο περιεργεια ρωταω . Ειχαν συμπτωματα ?

Η γκόμενα ειχε πυρετό μεχρι 38 για κανα 2-3 μέρες και την πονούσε ο λαιμός της.

Η γυναίκα ειχε πυρετό μέχρι 37.5 για κανα 2-3 μέρες, βουλωμενη μύτη και απώλεια όσφρησης (αν κι εγώ νομίζω ήταν από τη βουλωμενη μύτη  :grin: ) επίσης αισθανόταν πολύ καταπονημενη εκείνο το διάστημα.

Ξέχασα την πεθερά μου, αυτή ειχε επισης 37.5 πυρετό αλλά ανέπτυξε και βήχα.

Τέλος εγώ, δεν κατάλαβα τι είχα  :grin: αν εξαιρέσεις ενα Σάββατο βραδυ που αισθάνθηκα μια κάποια αδυναμία, δεν κατάλαβα να έχω συμπτώματα.

Για τους άλλους δεν ξέρω.

 

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.037
Κριτικές
48
Like
6.426
Πόντοι
11.445
Η γκόμενα ειχε πυρετό μεχρι 38 για κανα 2-3 μέρες και την πονούσε ο λαιμός της.

Η γυναίκα ειχε πυρετό μέχρι 37.5 για κανα 2-3 μέρες, βουλωμενη μύτη και απώλεια όσφρησης (αν κι εγώ νομίζω ήταν από τη βουλωμενη μύτη  :grin: ) επίσης αισθανόταν πολύ καταπονημενη εκείνο το διάστημα.

Ξέχασα την πεθερά μου, αυτή ειχε επισης 37.5 πυρετό αλλά ανέπτυξε και βήχα.

Τέλος εγώ, δεν κατάλαβα τι είχα  :grin: αν εξαιρέσεις ενα Σάββατο βραδυ που αισθάνθηκα μια κάποια αδυναμία, δεν κατάλαβα να έχω συμπτώματα.

Για τους άλλους δεν ξέρω.

ολοι αυτοι κανανε τεστ τυπε η το βγαλανε απο το μυαλο τους οτι το εχουν ?
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
ολοι αυτοι κανανε τεστ τυπε η το βγαλανε απο το μυαλο τους οτι το εχουν ?

Η γκόμενα, η γυναίκα και εγώ με τεστ. Για την πεθερά το υποθέτουμε επειδή ήταν κλεισμένη στο ίδιο σπίτι με τη γυναίκα μου που βγήκε θετική.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.866
Κριτικές
6
Like
3.602
Πόντοι
736
Η γκόμενα ειχε πυρετό μεχρι 38 για κανα 2-3 μέρες και την πονούσε ο λαιμός της.

Η γυναίκα ειχε πυρετό μέχρι 37.5 για κανα 2-3 μέρες, βουλωμενη μύτη και απώλεια όσφρησης (αν κι εγώ νομίζω ήταν από τη βουλωμενη μύτη  :grin: ) επίσης αισθανόταν πολύ καταπονημενη εκείνο το διάστημα.

Ξέχασα την πεθερά μου, αυτή ειχε επισης 37.5 πυρετό αλλά ανέπτυξε και βήχα.

Τέλος εγώ, δεν κατάλαβα τι είχα  :grin: αν εξαιρέσεις ενα Σάββατο βραδυ που αισθάνθηκα μια κάποια αδυναμία, δεν κατάλαβα να έχω συμπτώματα.

Για τους άλλους δεν ξέρω.
Δηλαδη εσυ αν δεν είχες κάνει τέστ ούτε που θα καταλάβαινες οτι πέρασες κάτι.
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.046
Κριτικές
23
Like
7.639
Πόντοι
3.346
Εγω ειχα λιγο βηχα(μπορει απο το τσιγαρο) μυξα αρκετη στην αρχη..λιγο με επιασε ο λαιμος..αλλα πινω φρεντο εσπρεσο και το χειμωνα ,αδυναμια δεν θυμαμαι αμα ειχα..κοψιμο με επιασε κανα δυο φορες.. :grin: και κατι αλλα ψιλα.
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.226
Κριτικές
27
Like
4.026
Πόντοι
4.895
Ρε φίλε αν μπεις στις ΜΕΘ δεν θα κολλήσεις κοροϊδοϊό αλλά ένα σωρό άλλα ενδονοσοκομειακά νοσήματα και δεν θα συνέρθεις ποτέ.

η αποκάλυψη της αλήθειας πόσο μάλλον της τεράστιας παγκόσμιας συνωμοσίας που πιστεύεις ότι παίχτηκε (έγραψες " ΔΕΝ ΕΠΑΘΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ") απαιτεί θυσίες. Θα έμπαινες λοιπόν στη ΜΕΘ θα κολλούσες όλα τα υπόλοιπα εκτός από τον κοροδοιό που δεν υπάρχει και το όνομα σου θα έμενε για πάντα αθάνατο. Ακόμη καλύτερα αν σε ακολουθούσαν και άλλοι ήρωες από αυτό το φόρουμ που προσπαθούν τόσο καιρό να μας ανοίξουν τα μάτια. Εμπρός λοιπόν, ή καλύτερα περίμενε το δεύτερο γύρο από φθινόπωρο
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.226
Κριτικές
27
Like
4.026
Πόντοι
4.895
Θα σου πω εγω..αν και δεν εκανα τεστ, λογικα πρεπει να το περασα κανα δυο φορες το τελευταιο τριμηνο!
κλασικη γριπουλα ειναι..κανει τον κυκλο της και περναει.
δηλαδή κόλλησες κάτι και μάλιστα "κανα δυό φορές" που περνάει σαν "κλασικη γριπουλα ειναι..κανει τον κυκλο της και περναει" και χωρίς να κάνεις τεστ θεωρείς σίγουρο ότι ήταν κορονοιός και όχι ...κλασσική γριπούλα ή άλλο κρυολόγημα κλπ. λοιμώξεις του αναπνευστικού.... Και η μύξα που αναφέρεις στο επόμενο ποστ ; έχεις διαβάσει αν περιλαμβάνεται στα συμπτώματα του κορονοιού ;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom