Νέα

Μεταρρύθμιση στα Πανεπιστήμιια

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα 40DDD
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 42K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Την κωλοτουμπα την κανεις εσυ ΦΠ.

Να την λετε σε οσους ΔΕΝ ΠΑΤΑΝΕ στα ΑΕΙ,στις ΓΣ,και εσυ και ορισμενοι αλλοι...Αυτο θα ηταν το συνεπες.

Μεγάλη κουβέντα.

Είμαι έξω από το χορό, αλλά πιστεύω ότι δεν θα έπρεπε να έχουν λόγο για τα πάντα οι φοιτητές εκεί. Τί σκατά κάνουν οι εκλεγμένοι, δεν έχω καταλάβει ακόμη. Άλλο το πολίτευμα και άλλο εκεί μέσα.

Είπαμε, εκεί μέσα, μάθημα, μελέτη, ΌΞΩ.

Μεγάλη κουβέντα...
 

Επισκέπτης
Μεγάλη κουβέντα.

Είμαι έξω από το χορό, αλλά πιστεύω ότι δεν θα έπρεπε να έχουν λόγο για τα πάντα οι φοιτητές εκεί. Τί σκατά κάνουν οι εκλεγμένοι, δεν έχω καταλάβει ακόμη. Άλλο το πολίτευμα και άλλο εκεί μέσα.

Είπαμε, εκεί μέσα, μάθημα, μελέτη, ΌΞΩ.

Μεγάλη κουβέντα...
Όξω οι δημοκρατικές διαδικασίες από τα πανεπιστήμια λέμε,δεν έχουν δουλειά εκεί!!!!!

Καλά τα λες ΦΠ!!!! :rockon: :rockon: :rockon:
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Μαζεψτε οσους απεχουν και ειναι,υποτιθεται,"δικοι σας"και καντε κουμαντο στις ΓΣ.

Μεχρι τοτε οσοι μετεχουν ΔΙΚΑΙΟΥ-ΦΠ σπρεχεν.

Ένα λεπτό τίθεται και θέμα ΑΠΑΡΤΙΑΣ, έτσι;

Με λιγότερους από τους μισούς ΔΕΝ ΘΑ ΈΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.

ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΛΕΩ ΕΓΩ...
 

Επισκέπτης
Ένα λεπτό τίθεται και θέμα ΑΠΑΡΤΙΑΣ, έτσι;

Με λιγότερους από τους μισούς ΔΕΝ ΘΑ ΈΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.

ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΛΕΩ ΕΓΩ...
Αλλα λεει ο παπαζολης για το ζητημα συμμετοχη.

Εν πασει περιπτωσει απο την στιγμη που καποιοι δεν συμμετεχουν(εν προκειμενω στις ΓΣ),δεν δικαιου και να διαμαρτυρονται...Η λογικη ειναι δικια σου ΦΠ.
 

Επισκέπτης
Δεν βλεπω να σε συγκινει η αδιαφορια για τις καταληψεις των φιλομαθων ΔΑΠιτων...
Σύντροφε άστην την καψερή την ΔΑΠ έχει πάθει κοκομπλόνκο όπως κ η μαμά ΝΔ...έχουν το ΠΑΣΟΚ καραδεξιό κ δεν ξέρουν τι να κάνουν κ τι να πουν!!!! :2funny:

Αλλού η ΔΑΠ είναι υπέρ της κατάληψης κ αλλού κατά...να πεθαίνεις στα γέλια λέμεεεεεεεε!!!! :2funny: :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
Ένα λεπτό τίθεται και θέμα ΑΠΑΡΤΙΑΣ, έτσι;

Με λιγότερους από τους μισούς ΔΕΝ ΘΑ ΈΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.

ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΛΕΩ ΕΓΩ...
Η απαρτία υπολογίζεται όμως από το εκλογικό σώμα,όσους ψήφισαν στις φοιτητικές εκλογές δηλαδή.

Φυσικά μπορεί να έρθει κ όποιος άλλος θέλει αλλά δεν το κάνει.

Οπότε είτε κάλπη είτα ανάταση του χεριού δεν αλλάζει κάτι,η ίδια αδιαφορία παίζει.
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Στα χρόνια σου δεν ξέρω τι γινόταν...πάντως ο κόσμος στάνταρ ήταν πιο πολιτικοποιημένος.

Σήμερα υπάρχουν λίγοι πολιτικοποιημένοι φοιτητές που ενδιαφέρονται για της σχολής τα θέμα,οι πολλοί είναι στ'αρχίδια τους...αυτοί λοιπόν θα απουσίασουν από την γενική συνέλευση όπως θα απουσιάσουν κ από την κάλπη που θα στήσεις,καπίτο;;;

Τί 30,τί 40,τί 50,άλλωστε τι να το κάνουμε το πτυχίο αφού άνεργοι θα μαστέ,γιατί να βιαστούμε να το πάρουμε...... :cheesy:

Για να ξελαφρωσεις ρε αυτόν που στερείται για να καυλαντίζεις μην παίρνοντας πτυχίο, σου κάνει;
 

Επισκέπτης
Φυσικά μπορεί να έρθει κ όποιος άλλος θέλει αλλά δεν το κάνει.
Στ'αρχιδια τους.Οι φιλοπονοι τυποι που ταλαιπωρουνται,λεει.

Κι εμενα στ'αρχιδια μου οι βουλευτικες εκλογες,και δεν θελω τον καλο σου λογο ΦΠ.
 

Επισκέπτης

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Ποια η διαφορά της κάλπης με την γενική συνέλευση;;;

Ποια η διαφορά να έρθεις να σηκώσεις το κουλό σου υπέρ ή κατά με το να το σταυρώσεις με ψηφαλάκι;;;

Ναι αλλά δεν είναι κρυφή η ψήφος. Μπορεί να κινδυνεύει η σωματική ακεραιότητα κάποιων...

Οποιονδήποτε, έτσι;
 

Επισκέπτης
Ναι αλλά δεν είναι κρυφή η ψήφος. Μπορεί να κινδυνεύει η σωματική ακεραιότητα κάποιων...

Οποιονδήποτε, έτσι;
Αυτά γίνονται μόνο στα γαλάζια ΤΕΙ.

Όπου τα πράγματα είναι μοιρασμένα η παρουσία των μεν εμποδίζει τους δε από τέτοια....
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Αυτό το έχω κάνει κ όταν μπορέσω θα το ξανα κάνω δουλεύοντας,ψάχνω όπως είπα κ πριν αλλά παντού μουνιά θέλουν. :-

Been there, done that...

Είναι δύσκολα, αλλά μην σε παίρνει απο κάτω για το ζήτημα της δουλειάς. Κοίταξε να τελειώνεις το ζήτημα της αποφοίτησης το συντομότερο δυνατόν.

Πιστεύω ότι αυτό που ψηφίστηκε θα σε βοηθήσει καθώς θα σταματήσουν οι πολλές - πολλές μαλακίες και οι καθυστερήσεις.
 

Επισκέπτης
Been there, done that...

Είναι δύσκολα, αλλά μην σε παίρνει απο κάτω για το ζήτημα της δουλειάς. Κοίταξε να τελειώνεις το ζήτημα της αποφοίτησης το συντομότερο δυνατόν.

Πιστεύω ότι αυτό που ψηφίστηκε θα σε βοηθήσει καθώς θα σταματήσουν οι πολλές - πολλές μαλακίες και οι καθυστερήσεις.
Λόρδε μου το βασικό ζήτημα δεν είναι πότε θα τελειώσεις ή να τελειώσεις νωρίς αλλά να βρίσκεις δουλειά.

Με το συμπάθειο κιόλας αλλά καλή η τάξη κ η πειθαρχία αλλά υπό ορισμένες συνθήκες άχρηστη κ να την χέσω.
 

dark_eyes

Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
931
Like
2
Πόντοι
6
Και άσε τα ζουλάπια να κάνουν καταλήψεις- όταν ρώτησα μια πιτσιρίκα γιατί κάνει κατάληψη, μου είπε για να μην μπουν δίδακτρα ...Όταν της είπα ότι με το νέο νόμο δεν μπαίνουν δίδακτρα μου απάηντσε "ναι, αλλά εκεί πάει το πράγμα"...Κουκουρούκου μάντολες...

Mπορεί να μην μπαίνουν δίδακτρα, αλλά συγγράμματα τέλος..και άντε εσύ ξεστραβώσου στο pc και να ψάχνεσαι στο νετ..και άντε οι Πληροφορικάριοι την παλεύουν, οι Νομικές και οι Φιλοσοφικές τι θα κάνουν..?ξέχασα όμως ..θα μοιράζουν dvd με τα βιβλία όπως θα κάνουν τώρα στα σχολεία.. :2funny:



Στον ιδιωτικό τομέα κανείς δεν θα προσλάβει 25χρονο (και λίγα λέω) χωρίς καμία ειδίκευση, μόνο με πτυχίο ελληνικού αει με βαθμό 5,01, άσε που αν κόψει και κνιτοεαακόφατσα ο εργοδότης ούτε τσάμπα δεν θα τον πάρει...

με βαθμό 8 αλλάζει τίποτα? :P
 

Επισκέπτης
Mπορεί να μην μπαίνουν δίδακτρα, αλλά συγγράμματα τέλος..και άντε εσύ ξεστραβώσου στο pc και να ψάχνεσαι στο νετ..και άντε οι Πληροφορικάριοι την παλεύουν, οι Νομικές και οι Φιλοσοφικές τι θα κάνουν..?ξέχασα όμως ..θα μοιράζουν dvd με τα βιβλία όπως θα κάνουν τώρα στα σχολεία.. :2funny:
fototipia.jpg

 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Mπορεί να μην μπαίνουν δίδακτρα, αλλά συγγράμματα τέλος..και άντε εσύ ξεστραβώσου στο pc και να ψάχνεσαι στο νετ..και άντε οι Πληροφορικάριοι την παλεύουν, οι Νομικές και οι ιλοσοφικές τι θα κάνουν..?ξέχασα όμως ..θα μοιράζουν dvd με τα βιβλία όπως θα κάνουν τώρα στα σχολεία.. :2funny:

αυτό πάλι που το λέει??? κάτι για σημειώσεις παραδόσεων λέει μόνον και όχι για βιβλία τα οποια μάλιστα τονίζει ότι θα διανέμονται με το ίδιο σύστημα..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom