Νέα

Πασίγνωστος τραγουδιστής στα «δίχτυα» της Οικονομική Εισαγγελίας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Y13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 129
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.971
Like
11.204
Πόντοι
2.606
Προκαλούν τύποι σαν τον Ρέμο, αλλά μαζί με αυτόν θα βρούνε κι άλλοι καλλιτέχνες το μπελά τους, άμα δεν συνηθίσουν να δηλώνουν σωστά τα έσοδα τους.

Η τεχνητή νοημοσύνη θα εξετάζει τις διάφορες λεπτομερειούλες κάθε δήλωσης από χίλιες μεριές τα επόμενα χρόνια.
Θέλει δηλαδή τεχνητή νοημοσύνη για να καταλάβει κάποιος ότι αν τα δηλώνει αυτά ο Ρέμος γελάει και το παρδαλό κατσίκι....πενήντα χιλιάρικα θέλεις να περάσει έξω από το μαγαζί σου ο Ρέμος να σου πει καλημέρα....σε κάτι συναυλίες στη Μύκονο πενήντα είναι το τραπέζι δίπλα στις τουαλέτες.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.396
Like
72.706
Πόντοι
12.756
Θέλει δηλαδή τεχνητή νοημοσύνη για να καταλάβει κάποιος ότι αν τα δηλώνει αυτά ο Ρέμος γελάει και το παρδαλό κατσίκι....πενήντα χιλιάρικα θέλεις να περάσει έξω από το μαγαζί σου ο Ρέμος να σου καλημέρα....σε κάτι συναυλίες στη Μύκονο πενήντα είναι το τραπέζι δίπλα στις τουαλέτες.

παλι καλα που δεν ειπε η κυβερνηση οτι τον επιασε να φοροδιαφευγει με drones :tooth::tooth::tooth:
Drones = η καινουργια λεξη για να πιστευουν οι χαζοι οτι κατι γινεται , φωτιες ντροουνς, πλημμύρες ντροουνς , ποδοσφαιρικά ματς ντροουνς, κακοκαιριες ντροουνς :tooth::tooth:

ολα ειναι ντροουνς και τεχνητη νοημοσυνη
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.971
Like
11.204
Πόντοι
2.606
παλι καλα που δεν ειπε η κυβερνηση οτι τον επιασε να φοροδιαφευγει με drones :tooth::tooth::tooth:
Drones = η καινουργια λεξη για να πιστευουν οι χαζοι οτι κατι γινεται , φωτιες ντροουνς, πλημμύρες ντροουνς , ποδοσφαιρικά ματς ντροουνς, κακοκαιριες ντροουνς :tooth::tooth:

ολα ειναι ντροουνς και τεχνητη νοημοσυνη
Έβλεπε ο έφορος δήλωση Ρέμου κάθε χρόνο ένα πηνηνταρικο και έλεγε ρε τον αντώναρα χαροπαλευει....να δεις θα του δίνανε και φιουελ πας......δεν λες που φέρανε τα έξυπνα ντροουνς και τέλος οι παπατζες ..
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.643
Like
17.777
Πόντοι
3.656
Ειναι παντου για αυτο κοιτάς να τα μαζέψεις απο αυτους που φοροδιαφεύγουν τα πολλα.
Για να επιτευχθεί γρηγορότερα το όνειρο που έχουν για σένα οι πολιτικοί.
7μερο , 14ωρο . Χωρίς άδεια.

Για τη σύνταξη , φασιστικό μέτρο του Μεταξά, δεν χρειάζεται να την καταργήσουν .
Μικρή αύξηση στα όρια ηλικίας .... συν την κατάσταση της Υγείας ....
θα φροντίσει ο παρακάτω ....

P2e.gif
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.386
Κριτικές
1
Like
892
Πόντοι
96
Δεν μας συμφερει να παει στο μηδεν η φοροδιαφυγη . Τα δανεικα που παιρνει η Ελλάδα τα παιρνει επειδη λεμε στους Ευρωπαιους "ναι εχω χαμηλο ΑΕΠ αλλα εχω 30% φοροδιαφυγη μπλα μπλα" . Κατα την γνωμη μου ειναι πολυ μικροτερη η φοροδιαφυγη .

Φίλος στην Αυστραλία μετανάστης, γεγονός προ 10ετιας.
Για να μπεις εκεί σε κλαμπ, σου σκαναρουν την ταυτότητα, δεν μπαίνεις αλλιώς μέσα δε μπα να έχεις τον Θεό μπάρμπα.
Και να ποταρες ο δικός μου, και να παρταρες και να χαϊλικια στα κλαπ.
Εν τω μεταξύ, το μεγαλύτερο του ετήσιο εισόδημα μαύρο (σύνηθες σε ράτσες Ελλήνων, Ιταλών, λιβανεζων κλπ).
Μια δυο, πέντε δέκα στα κλαπ, η ταυτότητα που χτυπούσε κάθε φορά στην είσοδο, ενημερωνε και την εφορία.
Τον καλεί ο τοπικός έφορας, κύριε υπάρχει αναντιστοιχια εισοδήματος με επισκέψεις στα κλαπ.
Ακόμη πλερωνει το πρόστιμο....

Τα λεγαμε παλια οτι θα μπει τεκμηριο αν εισαι μελος στο bou .
"Ψαχνεις για τανα στο ιντερνετ αρα επενδυεις στο αγοραιο σεξ . Με τα εισοδηματα σου ουτε Μεταξουργειο δεν σε παιρνει και εσυ ρωτας για call girl αρα φοροδιαφευγεις ......"
 

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.878
Like
11.553
Πόντοι
3.656

ΠΟΥ ΤΟΝ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΟΙ ΑΛΗΤΕΣ!!!!
 

ypotaktikos97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Απρ 2023
Μηνύματα
1.311
Κριτικές
22
Like
7.189
Πόντοι
3.446
Κανονίστε να ακυρωθεί η συναυλία του την Δευτέρα με ολα αυτά και θα μας γράψουν οι εφημερίδες. Έχω πληρώσει λεφτά κύριοι . Να γίνει πρώτα η συναυλία και μετά τον μπουζουριάζετε αν θέλετε.:cheesy:
Δυστυχώς εμείς οι μεροκαματιάρηδες δεχόμαστε πόλεμο, κουράγιο φτωχέ μου Αντώνη..:D:
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.256
Like
34.831
Πόντοι
9.931
Το 1.5 μυριο ειναι ποσο της πλακας.

Δειτε τι περιουσία αφησε ο Καρρας, σπιτια, εξοχικά, κτήματα αξιας πανω απο 10.000.000 και αυτα ειναι οσα φαίνονται ποιος μου λεει οτι δεν εχει και μετρητά αδήλωτα χωμένα σε θυρίδες και υπόγεια.!!!! Προσθέστε και αυτα που χαρισε σε αγαθοεργίες, κολλητούς, φίλους και αυτα που σίγουρα θα του εφαγαν κάποιοι επιτήδειοι και ελατε μετα να μου πειτε για το 1.5 του Ρεμου... Εδω μιλάμε για πανω απο 90% φοροδιαφυγη!!


Ρεμος, Μαζωνακης, Σφακιανάκης, Βισση, Βανδη θα έπρεπε να ξετιναχτούν στο ψαξιμο απο την Εφορια, ωστε να σφίξουν οι κωλοι τον υπολοίπων Βέρτης, Αργυρος, Οικονομόπουλος κ.α.
 

Πρυτανης

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
283
Κριτικές
46
Like
4.042
Πόντοι
1.651
Ο πλέον φορτωμένος εν ζωή τραγουδιστής.
Τα νούμερα που έχει πραγματικά σε off shore ζαλίζουν.
Όλα είναι τακτοποιημένα μέχρι "να καθαρίσει" σαν άντρας (!) δλδ οι δικηγόροι του.
Ντόρος συναγωνιστές, ντόρος.

Είναι όπως οι λίστες που βγαίνουν ανά διαστήματα για το θεαθήναι!
Κάτι ουσιαστικό και θετικό που να αφορά το σύνολο δεν έχει ακουστεί .
Μόνον ανοησίες και πυροτεχνήματα.

Ένας πρόεδρος όπως του Ελ Σαλβαδόρ , ο Ναγιμπ Μπουκέλε χρειάζεται εδώ (όχι πως θα τον αφήσει η πρεσβεία δλδ) μήπως ισιωσει λίγο το μαγαζί.

Σιχαματα
 

Eraser..

Σπουδαίος
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
28.119
Like
10.379
Πόντοι
2.606

ΠΟΥ ΤΟΝ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΟΙ ΑΛΗΤΕΣ!!!!
Να κάνουμε έρανο σε κανένα μπιτσόμπαρο στην Θήβα να βοηθήσουμε.
Και κανένα λαχνό αν είναι...
 

diamantino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.175
Κριτικές
1
Like
2.483
Πόντοι
456
Κανονίστε να ακυρωθεί η συναυλία του την Δευτέρα με ολα αυτά και θα μας γράψουν οι εφημερίδες. Έχω πληρώσει λεφτά κύριοι . Να γίνει πρώτα η συναυλία και μετά τον μπουζουριάζετε αν θέλετε.:cheesy:
Δυστυχώς εμείς οι μεροκαματιάρηδες δεχόμαστε πόλεμο, κουράγιο φτωχέ μου Αντώνη..:D:
κανενα προβλημα αν ακυρωθει , θα μπουμε στο gov/ epistrofi /remos.syn. /ton poylo tha pareis.gr και ολα καλα
 

diamantino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.175
Κριτικές
1
Like
2.483
Πόντοι
456
Να κάνουμε έρανο σε κανένα μπιτσόμπαρο στην Θήβα να βοηθήσουμε.
Και κανένα λαχνό αν είναι...
τραγικο ετσι καταστρεφουν την οικονομια και ειδικα φτωχων νησιων οπως βεβαια η Μυκονος..Τα μαυρα αυτα τα φυλαγε για να παει με τη παρεα του να φαει καβουροποδαρα και να ανοιξει και μια σαμπανια Ντο Περινιον βρε αδερφε ,εχουμε και μια κλαση ενα ονομα μη το ξεφτυλισουμε...ε 60.000 που κανουν αυτα ουτε μηνα δεν βγαζεις ,που λετε πως ειναι πολλα το 1,5 εκατομυριο , προτεινω ερανο να τον βοηθησουμε το δυστυχη καλιτεχνη
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.603
Πόντοι
736
παλι καλα που δεν ειπε η κυβερνηση οτι τον επιασε να φοροδιαφευγει με drones :tooth::tooth::tooth:
Drones = η καινουργια λεξη για να πιστευουν οι χαζοι οτι κατι γινεται , φωτιες ντροουνς, πλημμύρες ντροουνς , ποδοσφαιρικά ματς ντροουνς, κακοκαιριες ντροουνς :tooth::tooth:

ολα ειναι ντροουνς και τεχνητη νοημοσυνη
Τα drones για τις φωτιές ήταν να τα πάρουμε λέει αλλά δεν τα πήραμε , δεν τα πήραμε ακόμα ; Δεν ξέρω τι γίνεται. Μάλλον θα ξέρει ο Κικίλιας.

Στο μεταξύ σχετικά με το θέμα του νήματος βλέπω αρκετοί γράφουν να παταχθεί τελείως η φοροδιαφυγή κτλ.

Εχω την εξής απορία , αν ας πούμε εγω είμαι ηλεκτρολόγος και έχω έναν φίλο κομμωτή , έναν ταβερνιάρη , έναν υδραυλικό κτλ και ας υποθέσουμε οτι είμαστε καμιά 10αριά άτομα σύνολο και κάνουμε δουλειές ο ένας στον άλλον μόνο , ας υποθέσουμε οτι δεν έχουμε άλλους πελάτες. Αν κόβουμε απόδειξη για όλες τις δουλειές που κάνουμε ο ένας στον άλλον , στο τέλος δεν θα πάει το ταμείο όλων μας μείον ;
Δεν τα ξέρω καλά πως πάνε τα πράγματα , αλλά κάτι τέτοιο υποψιάζομαι πως θα συμβεί :confused:
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.643
Like
17.777
Πόντοι
3.656
Δεν μας συμφερει να παει στο μηδεν η φοροδιαφυγη . Τα δανεικα που παιρνει η Ελλάδα τα παιρνει επειδη λεμε στους Ευρωπαιους "ναι εχω χαμηλο ΑΕΠ αλλα εχω 30% φοροδιαφυγη μπλα μπλα" . Κατα την γνωμη μου ειναι πολυ μικροτερη η φοροδιαφυγη .
Η φοροδιαφυγή, πάει ολόκληρη στην κατανάλωση , οπότε πληρώνει τουλάχιστον 24% ΦΠΑ
και προκαλεί νέο κύκλο εργασιών σε μεγάλες επιχειρήσεις, τουρισμό κτλ .
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.643
Like
17.777
Πόντοι
3.656
Ο πλέον φορτωμένος εν ζωή τραγουδιστής.
Τα νούμερα που έχει πραγματικά σε off shore ζαλίζουν.
Όλα είναι τακτοποιημένα μέχρι "να καθαρίσει" σαν άντρας (!) δλδ οι δικηγόροι του.
Ντόρος συναγωνιστές, ντόρος.

Είναι όπως οι λίστες που βγαίνουν ανά διαστήματα για το θεαθήναι!
Κάτι ουσιαστικό και θετικό που να αφορά το σύνολο δεν έχει ακουστεί .
Μόνον ανοησίες και πυροτεχνήματα.

Ένας πρόεδρος όπως του Ελ Σαλβαδόρ , ο Ναγιμπ Μπουκέλε χρειάζεται εδώ (όχι πως θα τον αφήσει η πρεσβεία δλδ) μήπως ισιωσει λίγο το μαγαζί.

Σιχαματα


Αν συγκρίνουμε την περιουσία του με πολιτικών ....


και ειδικά ΑΚΙΝΗΤΗ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ...

ποιός έχει λες περισσότερα ;;;
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.209
Κριτικές
166
Like
27.098
Πόντοι
34.538
Αυτο παλι τι ειναι? καινουργιο?

 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
5.310
Like
8.705
Πόντοι
2.356
Θέλει δηλαδή τεχνητή νοημοσύνη για να καταλάβει κάποιος ότι αν τα δηλώνει αυτά ο Ρέμος γελάει και το παρδαλό κατσίκι....πενήντα χιλιάρικα θέλεις να περάσει έξω από το μαγαζί σου ο Ρέμος να σου πει καλημέρα....σε κάτι συναυλίες στη Μύκονο πενήντα είναι το τραπέζι δίπλα στις τουαλέτες.

Υποτίθεται, ότι είμαστε στην αρχή μιας εξελισσόμενης διαδικασίας. Ο ρόλος της τεχνολογίας είναι να μπορεί να υπολογίσει και ποιοι συνεργάστηκαν και ποιοι λαδώθηκαν από τον όποιο Ρέμο, ή όποιο άλλο κύκλωμα.
Συνάμα έχει να υπολογίσει και την ενδεχόμενη δραστηριότητα πλασματικών εταιριών, απόπειρες ξεπλύματος χρήματος κλπ. κλπ.

Υποθέτω δηλαδή, ένας διάσημος καλλιτέχνης ή διοργανωτής εκδηλώσεων, δεν λέει απλά, 50 χιλιάρικα βγάζω όλο-όλο. Λέει, 50 χιλιάρικα μου μείναν μετά τα (υποτιθέμενα) έξοδα παραστάσεως που είχα την τάδε χρονιά.

Θα δείξει που πάει η δουλειά, κι αν θα ασχοληθούν οι φορολογικές αρχές τις χώρας με τους επιφανείς υπόπτους του καλλιτεχνικού στερεώματος σοβαρά.
 

pastelios

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιουλ 2021
Μηνύματα
2.587
Κριτικές
15
Like
6.228
Πόντοι
2.046
Ο πλέον φορτωμένος εν ζωή τραγουδιστής.
Τα νούμερα που έχει πραγματικά σε off shore ζαλίζουν.
Όλα είναι τακτοποιημένα μέχρι "να καθαρίσει" σαν άντρας (!) δλδ οι δικηγόροι του.
Ντόρος συναγωνιστές, ντόρος.

Είναι όπως οι λίστες που βγαίνουν ανά διαστήματα για το θεαθήναι!
Κάτι ουσιαστικό και θετικό που να αφορά το σύνολο δεν έχει ακουστεί .
Μόνον ανοησίες και πυροτεχνήματα.

Ένας πρόεδρος όπως του Ελ Σαλβαδόρ , ο Ναγιμπ Μπουκέλε χρειάζεται εδώ (όχι πως θα τον αφήσει η πρεσβεία δλδ) μήπως ισιωσει λίγο το μαγαζί.

Σιχαματα
ο μονος που ειχε αντρικια συμπεριφορα απο την σου μπιζ ειναι ο Λακης Γαβαλας...!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom