Νέα

Μεταρρύθμιση στα Πανεπιστήμιια

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα 40DDD
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 42K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
συμφωνω σε ολα εκτος απο το δοξα στον αλλαχ.προτιμω το δοξα στο βουδα.ειμαι πιο ζεν εγω πως να το κανουμε... :grin: :grin:.οσοσ για τον πετραν και καλη εκμπομπη ειχε και γυναικαρες ειχε και εχει και φαν της μυκονου ειναι οποτε μια χαρα τον βρισκω...μακαρι αλλοι να ειχαν την επιτυχια του ασχετα αν συμφωνουν μαζι του η οχι.εξαλλου δεν ειπαμε οτι εοχυμε προτυπο τον πετραν.ασε που αλλοι στο πασοκ και μαλιστα μεσα απο πολιτικες θεσεις και αξιωματα στο δημοσιο απο τα ζιβαγγο κατεληξαν στην χλιδα.μην τα ριχνουμε στον πετραν τωρα που εξαλλου μαγκια του εκει που εφτασε και ειναι απο τους ελληνες εκδοτες με πολλα εντυπα δικα του.

Νταξ, επειδή τον ξέρω από 35 τόσα χρόνια ένα έχω να του αναγνωρίσω: πάντα εύστροφος και ετοιμόλογος.

Ααααα και από πιτσιρικάς το έπαιζε γαμίκος και ήταν δηλαδή και μάλιστα σε πολύ δύσκολες εποχές.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Νταξ, επειδή τον ξέρω από 35 τόσα χρόνια ένα έχω να του αναγνωρίσω: πάντα εύστροφος και ετοιμόλογος.

Ααααα και από πιτσιρικάς το έπαιζε γαμίκος και ήταν δηλαδή και μάλιστα σε πολύ δύσκολες εποχές.

Πες μας ότι πήγαινες μαζί του και σε παρτυ με μοντέλες στα late 80s- early 90s να πέσω να πάρω!
 
OP
OP
40DDD

40DDD

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.729
Like
17
Πόντοι
16
ΔΑΠ κατά της κατάληψης,ΠΑΣΠ-ΑΡΡΕΝ-ΕΑΑΚ υπέρ κ ΜΑΣ(πρώην ΠΚΣ) κλπ
Ρε μελλοντικό άνεργο κατεστημένο

αυτή η πρόταση όπως τη διαβάζει κανένας, σε ποιο ακαδημαϊκό ίδρυμα της Ευρώπης υπάρχει... για πες μας;

Αυτή η παπαριά όλη μαζί

ΔΑΠ ΠΑΣΠ-ΑΡΡΕΝ-ΕΑΑΚ

τι σχέση έχει με το Πανεπιστήμιο; E; :uglystupid: Έχεις κανένα ενδιαφέρον επιχείρημα να μας παρουσιάσεις (όχι απ' αυτά τα τρανταχτά των μαϊντανών της TV :jerking:).
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Αφήστε τα παιδιά ελεύθερα να κάνουν και καμιά κατάληψη ρε παιδιά. :boobies:

Όλο το καλοκαίρι είχανε πήξει στο διάβασμα. :2funny:

ναι ρε.. ασε τα παιδιά να παίξουν επανάσταση.. με αμεσοδημοκρατικές διαδικασίες φυσικά

Ιατρικη Πατρας
από μιλα 19:18, Τετάρτη 21 Σεπτεμβρίου 2011
Δεν ξερω τι εγινε στην Ιατρικη Πατρας , δεν ειμαι φοιτητης
αλλα θελω να σχολιασω μια ενημερωση που εκανε ενας συντροφος στο αντιστοιχο τοπικ στα τοπικα νεα.
βγηκε αποφαση να ανοιξη η σχολη και αμεσως οριστηκε συνελευση για την επομενη μερα .
Και ο συντροφος απο την πατρα μας προτεινει και εμας να κανουμε το ιδιο οπου πανε να ανοιξουν οι σχολες .
Πολυ καλη ιδεα !!!!!!!!! Εγω λεω να μην καθυστερουμε τοσο πολυ , αν σε μια συνελευση ψηφιστει αντικαταληψη , να οριστει αμεσως την επομενη ωρα ξανα συνελευση !!!! Αν και τοτε πλειοψηφισουν τα φυτα τοτε ξανα γενικη την επομενη ωρα !!!!
Που θα παει καποια στιγμη θα αναγκαστουνε να πανε σπιτι να διαβασουν , τι φυτα ειναι αλλωστε; θα την κανουνε και ετσι θα μεινουμε μονοι μας και ετσι μπορουμε να ψηφισουμε καταληψη.


 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Που θα παει καποια στιγμη θα αναγκαστουνε να πανε σπιτι να διαβασουν , τι φυτα ειναι αλλωστε; θα την κανουνε και ετσι θα μεινουμε μονοι μας και ετσι μπορουμε να ψηφισουμε καταληψη.

Όταν μιλούσαμε για τη "μεθοδολογία" των γενικών συνελεύσεων, κάποιοι άρχιζαν τα "ας πάνε οι απολιτικ να ψηφίσουν" και "τι τις θέλετε τις κάλπες"...
Αλλά έχω δηλώσει υπέρ των καταλήψεων: Θα λύσουν το πρόβλημα της πληθώρας πτυχιούχων στην αγορά εργασίας. Μερικά χρονάκια ακόμη να απορροφηθεί το στοκ και μετά βλέπουμε...
Hasta la victoria siempre και που' στε, τί τις θέλετε και τις συνελέυσεις- έκανε καμια ψηφοφορία ο λένιν για να καταλάβει την εξουσία;
Ντου!
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Όταν μιλούσαμε για τη "μεθοδολογία" των γενικών συνελεύσεων, κάποιοι άρχιζαν τα "ας πάνε οι απολιτικ να ψηφίσουν" και "τι τις θέλετε τις κάλπες"...
Αλλά έχω δηλώσει υπέρ των καταλήψεων: Θα λύσουν το πρόβλημα της πληθώρας πτυχιούχων στην αγορά εργασίας. Μερικά χρονάκια ακόμη να απορροφηθεί το στοκ και μετά βλέπουμε...
Hasta la victoria siempre και που' στε, τί τις θέλετε και τις συνελέυσεις- έκανε καμια ψηφοφορία ο λένιν για να καταλάβει την εξουσία;
Ντου!

:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Που θα παει καποια στιγμη θα αναγκαστουνε να πανε σπιτι να διαβασουν , τι φυτα ειναι αλλωστε; θα την κανουνε και ετσι θα μεινουμε μονοι μας και ετσι μπορουμε να ψηφισουμε καταληψη.

Όσο σκέπτομαι ότι μπορεί να θαλασσοδέρνεται κάποιος πατέρας για αυτόν...

Μου έρχεται να...  :knuppel:
 
OP
OP
40DDD

40DDD

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.729
Like
17
Πόντοι
16
Εγω λεω να μην καθυστερουμε τοσο πολυ , αν σε μια συνελευση ψηφιστει αντικαταληψη , να οριστει αμεσως την επομενη ωρα ξανα αντι-συνελευση !!!! Αν και τοτε πλειοψηφισουν τα φυτα τοτε ξανα γενικη την επομενη ωρα !!!!
Απαραίτητη διόρθωση. :dancing: :2funny:
 

Ypsolon

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
1.676
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
Ειχα πάντα την απορια, ειναι οι καταληψεις παρανομες; Γιατι οταν καποια 16 χρονα ανηλικα κανουν καταληψη και σπανε ενα σχολικο συγκροτημα δεν διωκονται οι γονεις τους, ποιος ευθυνεται για τη μη εφαρμογη του νομου οταν ειναι γνωστο τις παση οτι υπαρχουν κατειλημενα κτιρια; Ποιος ευθυνεται για τη μη εφαρμογη του νομου αν τραβηξει καποιος μηνυση;
Οσο για τα πανεπιστημια βρηκα το παρακάτω που εμπιπτει στον ποινικο κωδικα:


«Όποιος εισέρχεται παράνομα σε κατάστημα ή χώρο δημόσιας, δημοτικής ή κοινοτικής υπηρεσίας ή νομικού προσώπου δημοσίου δικαίου ή επιχείρησης κοινής ωφέλειας ή παραμένει στους χώρους αυτούς παρά τη θέληση της υπηρεσίας που τους χρησιμοποιεί, της οποίας τη θέλησή του δηλώνει ο νόμιμος εκπρόσωπος ή ο υπάλληλός της και προκαλεί έτσι διακοπή ή διατάραξη της ομαλής διεξαγωγής της υπηρεσίας τιμωρείται με φυλάκιση τουλάχιστον έξι μηνών.»
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.042
Κριτικές
7
Like
9.757
Πόντοι
1.686
Ειχα πάντα την απορια, ειναι οι καταληψεις παρανομες; Γιατι οταν καποια 16 χρονα ανηλικα κανουν καταληψη και σπανε ενα σχολικο συγκροτημα δεν διωκονται οι γονεις τους, ποιος ευθυνεται για τη μη εφαρμογη του νομου οταν ειναι γνωστο τις παση οτι υπαρχουν κατειλημενα κτιρια; Ποιος ευθυνεται για τη μη εφαρμογη του νομου αν τραβηξει καποιος μηνυση;
Οσο για τα πανεπιστημια βρηκα το παρακάτω που εμπιπτει στον ποινικο κωδικα:


«Όποιος εισέρχεται παράνομα σε κατάστημα ή χώρο δημόσιας, δημοτικής ή κοινοτικής υπηρεσίας ή νομικού προσώπου δημοσίου δικαίου ή επιχείρησης κοινής ωφέλειας ή παραμένει στους χώρους αυτούς παρά τη θέληση της υπηρεσίας που τους χρησιμοποιεί, της οποίας τη θέλησή του δηλώνει ο νόμιμος εκπρόσωπος ή ο υπάλληλός της και προκαλεί έτσι διακοπή ή διατάραξη της ομαλής διεξαγωγής της υπηρεσίας τιμωρείται με φυλάκιση τουλάχιστον έξι μηνών.»

Αυτο που γράφεις ειναι το άρθρο 334 του Ποινικου Κώδικα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom