Νέα

Μεγαλύτερες τσούλες/Καταγωγή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Eros82
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 243
  • Εμφανίσεις 29K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Πιο πουτανάκια

  • Αθήνα

    Ψήφοι: 20 8,7%
  • Θεσσαλονίκη

    Ψήφοι: 23 10,0%
  • Πάτρα

    Ψήφοι: 73 31,6%
  • Ιωαννινα

    Ψήφοι: 3 1,3%
  • Καβάλα

    Ψήφοι: 2 0,9%
  • Σέρρες

    Ψήφοι: 50 21,6%
  • Κερκυρα

    Ψήφοι: 4 1,7%
  • Κοζάνη

    Ψήφοι: 4 1,7%
  • Λάρισα

    Ψήφοι: 7 3,0%
  • Κύπρο

    Ψήφοι: 20 8,7%
  • Νησί

    Ψήφοι: 13 5,6%
  • Καλαμάτα

    Ψήφοι: 12 5,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    231

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.566
Like
6.195
Πόντοι
2.356
Με το Βόλο συμβαίνει το εξής παράδοξο.
Έχει κολλητά δίπλα του μια πόλη που λέγεται Νέα Ιωνία, 35.000 κατοίκων, πριν 100 χρόνια αυτή η πόλη ξεκίνησε ως ένα μεγάλο χωριό προσφύγων. Το οποίο χωριό δεν ήταν κολλητά με το Βόλο, απείχε κάποια χιλιόμετρα, ωστόσο οι κάτοικοι της θεωρόντουσαν πολίτες του Βόλου. Με τα χρόνια αυτό το χωριό μεγάλωσε, όπως μεγάλωσε κι ο Βόλος, και ενώθηκαν, αλλά διαχωριστηκαν ως Δήμοι, παράξενο μεν, αλλά έτσι έγινε, μεχρι το 2010 αυτό.
Απο το '10 μεχρι σημερα η Νέα Ιωνία ειναι Δημοτική ενότητα ξεχωριστή απο αυτη του Βόλου, και οι κάτοικοι της μετριούνται ξεχωριστά, ανήκουν στον ίδιο Δήμο βέβαια.
Κι εδώ έρχεται η απάντηση στην απορία σου, που είναι αυτοί οι 60.000 κάτοικοι, 35.000 ειναι η Νέα Ιωνία με κατι ψιλοχωριά που έχει δίπλα, κάπου 6.000 η Νέα Αγχιαλος, κάπου τόσο και η Αγριά, βάλε και κάτι άλλα μεγάλα χωριά όπως την άνω και την κάτω Λεχώνια, και κάτι άλλα γύρω γυρω, να 'τες οι 140.000 .
Η ίδια πόλη ειναι ομως και στον ιδιο Δημο ανήκουν και έχουν τον ίδιο Δήμαρχο. Το Μπεο. Ή κάνω λάθος;
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Η ίδια πόλη ειναι ομως και στον ιδιο Δημο ανήκουν και έχουν τον ίδιο Δήμαρχο. Το Μπεο. Ή κάνω λάθος;
Στον ιδιο Δήμο ανήκουν και ίδιο Δημαρχο έχουν, προφανως.
Είναι ξεχωριστές ως Δημοτικές ενότητες όμως.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.566
Like
6.195
Πόντοι
2.356
Στον ιδιο Δήμο ανήκουν και ίδιο Δημαρχο έχουν, προφανως.
Είναι ξεχωριστές ως Δημοτικές ενότητες όμως.
Ναι, καμμία αντίρρηση. Όταν είχα πάει Βόλο, στα τσιπουραδικα της Ν. Ιωνίας μας τραταραν και μια πόλη είδα. Στην ουσία κάτι σα ρέμα μπορείς να πεις ότι χώριζε τις δύο περιοχές. Κάτι σαν Κηφισός. Κατά τα άλλα ενα και το αυτό.
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Ναι, καμμία αντίρρηση. Όταν είχα πάει Βόλο, στα τσιπουραδικα της Ν. Ιωνίας μας τραταραν και μια πόλη είδα. Στην ουσία κάτι σα ρέμα μπορείς να πεις ότι χώριζε τις δύο περιοχές. Κάτι σαν Κηφισός. Κατά τα άλλα ενα και το αυτό.
Κάτι παρόμοιο συμβαίνει και στα Γιάννενα με την Δημοτική ενότητα Ανατολής. Είναι μεν κολλητά, αλλά οι κάτοικοι μετριούνται ξεχωριστά.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.566
Like
6.195
Πόντοι
2.356
Κάτι παρόμοιο συμβαίνει και στα Γιάννενα με την Δημοτική ενότητα Ανατολής. Είναι μεν κολλητά, αλλά οι κάτοικοι μετριούνται ξεχωριστά.
Τι μου θυμισες τώρα με αυτή τη γαμημένη την Ανατολή. Μεγάλο μπέρδεμα να βγούμε σε αυτήν. Υπάρχουν πόλεις μπακλαβωτα. Παίρνεις μια ευθεία, βγαίνεις άνετα οπου πας. Αυτά τα κωλογιαννενα μεγάλος ψυχοβγαλτης.
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Τι μου θυμισες τώρα με αυτή τη γαμημένη την Ανατολή. Μεγάλο μπέρδεμα να βγούμε σε αυτήν. Υπάρχουν πόλεις μπακλαβωτα. Παίρνεις μια ευθεία, βγαίνεις άνετα οπου πας. Αυτά τα κωλογιαννενα μεγάλος ψυχοβγαλτης.
Όποιος δεν τα ξέρει τα Γιάννενα πρέπει να ακολουθεί τις πινακίδες με μεγάλη προσοχή, έτσι και χαθείς αντε να βρεθείς.
Τα Γιάννενα δεν είναι τίποτα όμως, που να πας και Κοζάνη, σαν μπλεγμένα καλώδια είναι οι δρόμοι.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.566
Like
6.195
Πόντοι
2.356
Όποιος δεν τα ξέρει τα Γιάννενα πρέπει να ακολουθεί τις πινακίδες με μεγάλη προσοχή, έτσι και χαθείς αντε να βρεθείς.
Τα Γιάννενα δεν είναι τίποτα όμως, που να πας και Κοζάνη, σαν μπλεγμένα καλώδια είναι οι δρόμοι.
Κι εκεί χρειάστηκε να πάμε. Νομίζω ότι δεν έχω δει χειρότερη πρωτεύουσα νομού, οσον αφορά το κυκλοφοριακό. Και θεοστενοι δρόμοι. Να φανταστείς τα Γρεβενά που τα νόμιζα χειρότερα μου φανηκαν Λ.Α. μετά την Κοζάνη.
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Κι εκεί χρειάστηκε να πάμε. Νομίζω ότι δεν έχω δει χειρότερη πρωτεύουσα νομού, οσον αφορά το κυκλοφοριακό. Και θεοστενοι δρόμοι. Να φανταστείς τα Γρεβενά που τα νόμιζα χειρότερα μου φανηκαν Λ.Α. μετά την Κοζάνη.
Καλά τα Γρεβενά τα γυρνάς όλα σε μια ώρα με τα πόδια, και να θες να χαθείς επίτηδες, δε μπορείς.
Σα χωριουδακι είναι.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.566
Like
6.195
Πόντοι
2.356
Καλά τα Γρεβενά τα γυρνάς όλα σε μια ώρα με τα πόδια, και να θες να χαθείς επίτηδες, δε μπορείς.
Σα χωριουδακι είναι.
Απλά εμείς πάμε φορτωμενοι και συχνά με πολύ μεγάλο όγκο και αυτό μας δυσκολεύει τρομερά όπου και να ταξιδέψουμε. Υπάρχουν πόλεις που σε βοηθάνε με τη ρυμοτομία τους και άλλες που βλαστημας την ώρα και τη στιγμή που πρέπει να περάσεις από μέσα.
 

Esitopes

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2016
Μηνύματα
598
Like
451
Πόντοι
26
), και σε αντιθεση με τα χωρια της επαρχιας της ελλαδας η προσβαση στην υπολοιπη χωρα δεν ειναι τοσο ευκολη για να πεταγεσαι καθε σ/κ και σε αλλη μεγαλουπολη.
Οι αποστάσεις είναι κοντινές μεταξύ πόλεων αλλά δεν έχεις πρόσβαση σε άλλες χώρες οδικός.
Ούτε με σκαφακι δεν μπορείς να κάνεις τον γύρο του νησιού επειδή είναι υπό τουρκική κατοχή ένα τμήμα οπόταν είναι σαν απομόνωση.
Στο Λίβανο δεν μπορείς να πας γτ δεν έχει ακτογραμμή, Συρία ούτε κατά διάνοια.
Δεν θα διαφωνήσω στα υπόλοιπα π έγραψες.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.298
Πόντοι
10.336
Οι αποστάσεις είναι κοντινές μεταξύ πόλεων αλλά δεν έχεις πρόσβαση σε άλλες χώρες οδικός.
Ούτε με σκαφακι δεν μπορείς να κάνεις τον γύρο του νησιού επειδή είναι υπό τουρκική κατοχή ένα τμήμα οπόταν είναι σαν απομόνωση.
Στο Λίβανο δεν μπορείς να πας γτ δεν έχει ακτογραμμή, Συρία ούτε κατά διάνοια.
Δεν θα διαφωνήσω στα υπόλοιπα π έγραψες.
το ιδιο πραγμα λεμε τυπε.
Οι χωριατες στην ελλαδα μπορουν να πεταχτουν στις πολεις καθε σ/κ τσακ μπαμ.
Οι κυπριοι πρεπει να παρουν αεροπλανο.
 

billgun

Ανώτερος
Εγγρ.
4 Ιουν 2008
Μηνύματα
5.052
Like
28.798
Πόντοι
5.956
Από καταγωγη τσουλακιων το γυρίσατε σε γεωγραφία,έλεος!
 

captain 69

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.512
Like
11.525
Πόντοι
3.506
Τις πιο ωραίες γυναίκες τις έχω δει στην Κέρκυρα, στις 10 γυναίκες που θα δεις στις ηλικίες 18-40 οι 8 θα'ναι εντυπωσιακές, προσέχουν πολυ τον εαυτό τους. Και στην Κεφαλλονιά επισης.
Αν και δεν τα εχω γυρίσει ολα, τα Επτάνησα, είναι πιο προοδευτικοί, πιο Ευρωπαίοι, γενικά ως άνθρωποι, κι αυτό εννοείται βγαίνει και στις γυναίκες, προσωπική παρατήρηση.
Και ανέκαθεν ήταν πολύ πιο εύκολες και ακομπλεξάριστες από τις υπόλοιπες Ελληνίδες. Και με σχετικά χχαμηλό ποσοστά ελλεηνιδισμού.

Είμαι από εκεί και έχω γνώση.
 
OP
OP
Eros82

Eros82

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
817
Κριτικές
47
Like
9.232
Πόντοι
6.236
Σέρρες κ Πάτρα προηγούνται! Καλά γαμησια !
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.145
Like
50.878
Πόντοι
12.756
Πουτάνα-πουτάνα η μάχη....

:2on1:
ενς φιλος μου παλια γαμουσε μια Σερραια φοβερη....παραλιγο να γαμησει και την μανα της..
στο τελος αφου στραγγιξε δεκαδες πουτσες παντρευτηκε ενα πακιστανο:undecided:
:coffee:
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.158
Κριτικές
8
Like
32.347
Πόντοι
6.536
ενς φιλος μου παλια γαμουσε μια Σερραια φοβερη....παραλιγο να γαμησει και την μανα της..
στο τελος αφου στραγγιξε δεκαδες πουτσες παντρευτηκε ενα πακιστανο:undecided:
:coffee:
Γαμιόλα έ?
Κάτι έχει το νερό εκεί και σεληνιάζονται....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom