Νέα

Μας πηρανε χαμπαρι οι ελλεινιδες μαγκες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Gun Club 181
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 268
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

COLOTRYPEUR

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2012
Μηνύματα
105
Like
0
Πόντοι
1
τοτε ηταν στο απογειο η φουσκα.απο το 1999 μεχρι το 2007.αρα το 2002 μεχρι το 2004 ηταν που κυκλοφορουσε το πολυ χρημα


 Τους μεγαλύτερους τζίρους τους έκανα το 2007 πάντως. Ίσως να επαιζε ρόλο που είχα ξεκινήσει και τις εξαγωγές όμως. Δεν ξέρω. Τα λογιστικά μου την δίνανε πάντα.

 Η αλήθεια πάντως ήταν αυτή. Κυκλοφορούσε πολύ χρήμα, όντως.

Οι καλύτερες πελάτισσες μου ήταν γυναίκες γιατρών, μεγαλοδικηγόρων και δημόσιοι υπάλληλοι.

Όταν ξεκίνησα και τα επώνυμα με δικές μου εισαγωγές από Ιταλία, μετά έγινε το σώσε! Ποια θέλεις και δεν είχε μπει στο μαγαζί!
 

Gamidis

Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2012
Μηνύματα
1.134
Like
6
Πόντοι
16
Τους μεγαλύτερους τζίρους τους έκανα το 2007 πάντως. Ίσως να επαιζε ρόλο που είχα ξεκινήσει και τις εξαγωγές όμως. Δεν ξέρω. Τα λογιστικά μου την δίνανε πάντα.

 Η αλήθεια πάντως ήταν αυτή. Κυκλοφορούσε πολύ χρήμα, όντως.

Οι καλύτερες πελάτισσες μου ήταν γυναίκες γιατρών, μεγαλοδικηγόρων και δημόσιοι υπάλληλοι.

Όταν ξεκίνησα και τα επώνυμα με δικές μου εισαγωγές από Ιταλία, μετά έγινε το σώσε! Ποια θέλεις και δεν είχε μπει στο μαγαζί!

τοτε γινοταν χαμος με τα ξενα χρηματιστηρια,λογω της παγκοσμιας φουσκας.εβαζες λεφτα και σε ενα μηνα ειχες 20% κερδη.ετσι δικαιολογειται το οτι τα πηγες καλα εξω.βεβαια την επομενη χρονια,ανοιξε η γη και μας καταπιε ολους  :S
 

COLOTRYPEUR

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2012
Μηνύματα
105
Like
0
Πόντοι
1
@ COLOTRYPEUR μετά το "κανόνι" σου βγήκε να γαμάς κωλαράκια ή το είχες κι από πριν;  :think:


 Όχι. Το όμορφο γυναικείο κωλαράκι μου άρεσε πάντα. Δεν ξέρω γιατί. Στην αρχή να το πιάνω. Όσο μεγάλωνα ήθελα και να το γαμήσω.

  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

King Of East

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2012
Μηνύματα
705
Like
8
Πόντοι
6
τα δανεια δεν ειναι προβλημα σε μια υγιη οικονομια.ετσι λειτουργει η ελευθερη αγορα(δεν το λεω καπιταλισμο,γιατι και στις σκανδιναυικες χωρες που ειναι ουσιαστικα ενα οικονομικο υβριδιο,αυτο το συστημα υπαρχει).το θεμα εδω ειναι οτι πολυ μεγαλο μερος του χρηματος ηταν αποκλειστικα απο δανεικα,και η εγχωρια παραγωγη ειχε εξαφανιστει.κυριως τα δανεικα μας κρατουσαν,και ιδου τα αποτελεσματα.εαν ειχαμε δυνατη παραγωγη,δεν θα φταναμε μεχρι εδω

Ένας λόγος που έχουμε τους πιο χαμηλούς μισθούς είναι ότι δεν παράγουμε τίποτα,άλλα δεν έχω ακούσει κάποιον ειδήμων να το λέει στην TV!
 

COLOTRYPEUR

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2012
Μηνύματα
105
Like
0
Πόντοι
1
τοτε γινοταν χαμος με τα ξενα χρηματιστηρια,λογω της παγκοσμιας φουσκας.εβαζες λεφτα και σε ενα μηνα ειχες 20% κερδη.ετσι δικαιολογειται το οτι τα πηγες καλα εξω.βεβαια την επομενη χρονια,ανοιξε η γη και μας καταπιε ολους  :S


  Το 2008 άκουγα για την κρίση στην Αμερική, αλλά έλεγα πως είναι μακριά, δεν θα μας πιάσει εμάς.
  Το 2009 πάλι το καλοκαίρι δούλεψα πολύ καλά. Πολυ καλύτερα από το 2008.

Κι είπα πως η κρίση τελείωσε.

Που να ξερα ο δύστυχος πως τα αγγούρια ήταν μπροστά μου!
 

Gamidis

Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2012
Μηνύματα
1.134
Like
6
Πόντοι
16
Ένας λόγος που έχουμε τους πιο χαμηλούς μισθούς είναι ότι δεν παράγουμε τίποτα,άλλα δεν έχω ακούσει κάποιον ειδήμων να το λέει στην TV!

φυσικα δεν το λενε.αφου οι δημοσιογραφοι ειναι τσατσοι των εργοδοτων.γιατι να ξυπνησουν τον κοσμακη;για να ζηταει μεγαλυτερους μισθους;
τοσα χρονια που η χωρα δανειζοταν σαν τρελλη,ακουσες κανενας τσατσο να προειδοποιει πολιτικους και κοσμο;και μην πεις οτι δεν τα ηξεραν.οι δημοσιογραφοι ηξεραν τα παντα.ειδικα οι οικονομικοι δημοσιογραφοι
 
OP
OP
Gun Club 181

Gun Club 181

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
16.373
Like
103
Πόντοι
166
μου γαμησατε το τοπικ τυποι :S
 

Gamidis

Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2012
Μηνύματα
1.134
Like
6
Πόντοι
16
  Το 2008 άκουγα για την κρίση στην Αμερική, αλλά έλεγα πως είναι μακριά, δεν θα μας πιάσει εμάς.
  Το 2009 πάλι το καλοκαίρι δούλεψα πολύ καλά. Πολυ καλύτερα από το 2008.

Κι είπα πως η κρίση τελείωσε.

Που να ξερα ο δύστυχος πως τα αγγούρια ήταν μπροστά μου!

ηταν παγκοσμια κριση,δεν υπηρχε περιπτωση να μην μας πιασει.αν και η αληθεια ειναι οτι οι δικες μας τραπεζες δεν ειχαν πολλα τοξικα ομολογα τυπου lehman brothers.

ειχαν ομως τα ελληνικα ομολογα,που ηταν ακομα χειροτερα  :S
 

COLOTRYPEUR

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2012
Μηνύματα
105
Like
0
Πόντοι
1
 Και η πλάκα είναι ρε παιδιά πως τότε απαξίωνα να πάω στη Φυλής να γαμήσω, και τώρα ούτε για εκεί δεν έχω! χα χα χα

 Αυτό το ZUZANA το χα ρημάξει! Ειχα γαμήσει σε όλα τα δωμάτια του 6ου του Παρκ.


 Περασμένα μεγαλεία και διηγώντας τα να κλαίς.
 
OP
OP
Gun Club 181

Gun Club 181

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
16.373
Like
103
Πόντοι
166

King Of East

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2012
Μηνύματα
705
Like
8
Πόντοι
6
Απο τις πουτανες στην Ταιλανδη παλι στο κατα ποσο ειναι ανθρωπιστικη η ιμπεριαλιστικη η επεμβαση στην Συρια θα καταληξουμε  :sunglasses:

Άσε φίλε εγώ προσωπικά μυρίζομαι όχι μόνο στη Συρία άλλα και στο Αιγαίο θα χυθεί πολύ [size=12pt]Αίμα[/size]  :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom