Νέα

Μακεδονία προδότες!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 122K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Τελικά ποια θα είναι η κατάληξη στο θέμα της ονομασίας?

  • αρνητική

    Ψήφοι: 9 56,3%
  • θετική

    Ψήφοι: 2 12,5%
  • κοινά αποδεκτή λύση

    Ψήφοι: 4 25,0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 6,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    16

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Θα μας πεις με ποιους είσαι;
Αν το πηγάδι είναι εντός ελληνικής επικράτειας, κατούρησαν :cheesy:

1.  Είμαι με αυτό που μου φαίνεται σωστό και δίκαιο, ανεξάρτητα απο έθνη, κράτη κλπ.

2.  Στα περί κατουρημάτων δεν σε έπιασα. Αν θες τα κάνεις πιο λιανά;
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
1.  Είμαι με αυτό που μου φαίνεται σωστό και δίκαιο, ανεξάρτητα απο έθνη, κράτη κλπ.

2.  Στα περί κατουρημάτων δεν σε έπιασα. Αν θες τα κάνεις πιο λιανά;
για το καθενανε αλο ινε το σοστο αλο το δικιο και παντα ο δινατος εχι δικεο,αρα η αμερικι
 

HotScorpios

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.353
Κριτικές
17
Like
1
Πόντοι
1.240
για το καθενανε αλο ινε το σοστο αλο το δικιο και παντα ο δινατος εχι δικεο,αρα η αμερικι


ΟΧΟΥ ΟΧΟΥ !!! Φερθούκο σε πήρε χαμπάρι και η ΛΑΙΚΗ ΣΟΦΙΑ του αγαπητού Βοθρούλη !!!

...χαχαχα, Ρε Φέρθυ, αφού ότι λές είναι σαν να ακούμε την θέση του Department Of State,

τί κουράζεσαι να τα γράφεις να τα εμπεδώσουμε ??? Άμα θέλουμε διαβάζουμε και τις δηλώσεις της Ντορολίζας
ή και της Μαυρολίζας ακόμα για να πάρουμε την Ορίτζιναλ 'ΓΡΑΜΜΗ' ...χαχαχαχαχαχαχα
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
ΟΧΟΥ ΟΧΟΥ !!! Φερθούκο σε πήρε χαμπάρι και η ΛΑΙΚΗ ΣΟΦΙΑ του αγαπητού Βοθρούλη !!!

...χαχαχα, Ρε Φέρθυ, αφού ότι λές είναι σαν να ακούμε την θέση του Department Of State,

τί κουράζεσαι να τα γράφεις να τα εμπεδώσουμε ??? Άμα θέλουμε διαβάζουμε και τις δηλώσεις της Ντορολίζας
ή και της Μαυρολίζας ακόμα για να πάρουμε την Ορίτζιναλ 'ΓΡΑΜΜΗ' ...χαχαχαχαχαχαχα
γιατι ρε κολιτε αδικο εχο και ο Μεγαλεξαντρος σφακτις ιτανε αλα επιδι τιν ιστορια τι γραψανε ελινες ιταν πολιτιστις....ετσι και η αμερικανι παλιοτερα η εγλεζη η γαλι ολοι με τι σιρα τους
 

HotScorpios

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.353
Κριτικές
17
Like
1
Πόντοι
1.240
γιατι ρε κολιτε αδικο εχο και ο Μεγαλεξαντρος σφακτις ιτανε αλα επιδι τιν ιστορια τι γραψανε ελινες ιταν πολιτιστις....ετσι και η αμερικανι παλιοτερα η εγλεζη η γαλι ολοι με τι σιρα τους

Δεν έχεις άδικο ΣΕΒΑΣΤΕ Συνμπουρδελιάρη Βόθρε, RESPECT.

Και όπως είπαν οι Αθηναίοι στους Μήλιους, το ΔΙΚΑΙΟ υπάρχει μεταξύ ισοδύναμων και ποτέ μεταξύ δυνατού και αδύνατου.
Θουκυδίδης Διάλογος Μηλίων και Αθηναίων Μάρτιος 416 π.Χ.

Τον Μάρτιο του 416 π.Χ. εμφανίστηκαν οι Αθηναίοι, με ισχυρές δυνάμεις ναυτικού και πεζικού, έχοντας πολλαπλάσια δύναμη από εκείνη που μπορούσαν να αντιπαρατάξουν οι Μήλιοι και με την απειλή της βίας ζητούσαν να διαπραγματευτούν «εκούσια» προσχώρηση της Μήλου στην αθηναϊκή «συμμαχία».

Τις «διαπραγματεύσεις» που ακολούθησαν, έχει καταγράψει ο Θουκυδίδης (βιβλίο 5ο κεφ. 84-116) είναι γνωστός ως διάλογος Μηλίων και Αθηναίων:
...
89. ΑΘ. Κι εμείς λοιπόν δε θα πούμε με ωραίες φράσεις μακρούς λόγους, που δεν πρόκειται να σας πείσουν, ή ότι δίκαια έχουμε την ηγεμονία μας, επειδή νικήσαμε τους Πέρσες, ή ότι τώρα εκστρατεύουμε εναντίον σας, επειδή αδικούμαστε, κι από σας ζητούμε να μη νομίσετε πως θα μας πείσετε λέγοντας ή ότι, ενώ είστε άποικοι των Λακεδαιμόνιων, δεν πήρατε μέρος στον πόλεμο στο πλευρό τους ή δε μας κάματε κανένα κακό. Έχουμε την απαίτηση να επιδιώξουμε πιο πολύ να επιτύχουμε τα δυνατά από όσα κι οι δυο μας αληθινά έχουμε στο νου μας, αφού ξέρετε και ξέρουμε ότι κατά την κρίση των ανθρώπων το δίκαιο λογαριάζεται όταν υπάρχει ίση δύναμη για την επιβολή του κι ότι, όταν αυτό δε συμβαίνει, οι δυνατοί κάνουν ό,τι τους επιτρέπει η δύναμή τους κι οι αδύναμοι υποχωρούν κι αποδέχονται.

Υ.Γ. Όσο για τον ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ τον ΜΕΓΙΣΤΟ των ΕΛΛΗΝΩΝ αγαπητέ Βοθρούλη, εδώ θα διαφωνήσω μαζί σου, γιατί
    η Εξτρατεία του Αλεξάνδρου ήταν αποτέλεσμα της Εισβολής των Περσών στην Ελλάδα, φρόντισε λοιπόν
    ο Αλέξανδρος ΠΟΤΕ ΠΙΑ να μην μπορέσουν ούτε οι Πέρσες ούτε οι σύμμαχοί τους λαοί της Ασίας να μπορέσουν
    να ξανα-απειλήσουν την Ελλάδα, και το Κατάφερε !!!
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
Δεν έχεις άδικο ΣΕΒΑΣΤΕ Συνμπουρδελιάρη Βόθρε, RESPECT.

Και όπως είπαν οι Αθηναίοι στους Μήλιους, το ΔΙΚΑΙΟ υπάρχει μεταξύ ισοδύναμων και ποτέ μεταξύ δυνατού και αδύνατου.
γιατι ρε σι η διμοκρατια στιν αθινα ιχε τους δουλους τις που τους γαμαγανε ασιστολτα ετσι και η αμερικανα γαμα ολους και περνα καλα η αρχιγια που χι διμοκρατια
η καλι διμοκρατια θελι κοσμο να γαμασ
 

HotScorpios

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.353
Κριτικές
17
Like
1
Πόντοι
1.240
γιατι ρε σι η διμοκρατια στιν αθινα ιχε τους δουλους τις που τους γαμαγανε ασιστολτα ετσι και η αμερικανα γαμα ολους και περνα καλα η αρχιγια που χι διμοκρατια
η καλι διμοκρατια θελι κοσμο να γαμασ

Αγαπητέ Βοθρούλη, αληθινά καλοπροαίρετα, θα διαφωνήσω κι εδώ μαζί σου, στην
Αρχαία Αθήνα αυτοί που είχαν δούλους ΔΕΝ είχαν δικαίωμα ζωής και θανάτου πάνω τους
αντίθετα με το τί συνέβαινε στην Ρώμη και αντίθετα με το τί κάνουν σήμερα οι Αμερικάνοι
που ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΑΜΑΝΕ ΤΟΥς ΛΑΟΥΣ, ΑΛΛΑ ΤΟΥΣ ΒΟΜΒΑΡΔΙΖΟΥΝ ΜΕ ΒΟΜΒΕΣ ΦΤΙΑΓΜΕΝΕΣ ΑΠΌ ΠΥΡΗΝΙΚΑ ΑΠΟΒΛΗΤΑ,
γι΄αυτό και πεθαίνουν παντού στο Ιράκ, στο Αφγανιστάν και στο Κόσοβο τα παιδάκια από Καρκίνους !!!

Υ.Γ. Αλλά ποιός θα μας τα μάθει αυτά ???
     -Η Ρεπούση με τους 'συνωστισμούς' (αντί για εθνοκάθαρση) των Ελλήνων στη Σμύρνη ?
     -Ο Λιάκος ?
     -Η Κουλούρη (βουλευτής επικρατείας του Νεοταξίτικου ΠΑΣΟΚ αν δεν κάνω λάθος) ?
     -Ο George Soros ? με την 'νέα ιστορία του για την Βαλκανική' ?
     -Ο Daniel Fried ? (Assistant Secretary for the Bureau of European and
                        Eurasian Affairs, Department Of State, USA, 'Ιστορικός' 'Επιστήμονας'
      παντρεμένος με μια Τουρκάλα (σαν την Μπάρμπαρα του Φυλής 71Α...χαχαχα) που σώνει και καλά
      υποστηρίζει τους Γυφτοσκοποιανούς ως 'μακεδόνες')
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
Αγαπητέ Βοθρούλη, αληθινά καλοπροαίρετα, θα διαφωνήσω κι εδώ μαζί σου, στην
Αρχαία Αθήνα αυτοί που είχαν δούλους ΔΕΝ είχαν δικαίωμα ζωής και θανάτου πάνω τους
αντίθετα με το τί συνέβαινε στην Ρώμη και αντίθετα με το τί κάνουν σήμερα οι Αμερικάνοι
που ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΑΜΑΝΕ ΤΟΥς ΛΑΟΥΣ, ΑΛΛΑ ΤΟΥΣ ΒΟΜΒΑΡΔΙΖΟΥΝ ΜΕ ΒΟΜΒΕΣ ΦΤΙΑΓΜΕΝΕΣ ΑΠΌ ΠΥΡΗΝΙΚΑ ΑΠΟΒΛΗΤΑ,
γι΄αυτό και πεθαίνουν παντού στο Ιράκ, στο Αφγανιστάν και στο Κόσοβο τα παιδάκια από Καρκίνους !!!
αμ αισε δουλο καλιτερα να πεθανισ κολιτε
απλα οι μεν ιτανε λιγοτερο σφακτες απο τους δε....
καλινιχτα γιατι αβριο εχουμε δρομολογια!!!!!!!!!!!!
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Απο το παραλήρημα του Σκορπιού κρατάω μόνο τη δική του ορθογραφία στη λέξη εξτρατεία. Που δείχνει και την ελληνικότατη παιδεία που έλαβε, την οποία θέλει και να εξάγει, τρομάρα του.

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Υ.Γ. Βοθρούλη, ρισπέκτ κατά τα άλλα, είτε συμφωνούμε είτε όχι.    :)
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Τρία σχόλια:

1.  Αυτό που λες παραπάνω για να μπούμε στα Σκόπια ως ειρηνευτική δύναμη, θα μπορούσαν κάλλιστα να το κάνουν και οι Τούρκοι. Δηλαδή σε περίπτωση πολέμου με ελληνική εμπλοκή, να μπουν για να προστατεύσουν τους ΤΟΥΡΚΟΦΩΝΟΥΣ πληθυσμούς που ζουν εδώ. Αν δεν είσαι της άποψης "πολλά μέτρα και πολλά σταθμά", θα σου άρεσε κάτι τέτοιο;

Μιλάω για περίπτωση διάλυσης- διαμελισμού των Σκοπίων, σενάριο το οποίο εκτιμώ ότι θα παίξει στο μέλλον, ειδικά αν το κρατίδιο απομονωθεί και άλλο και μείνει εκτός διεθνών οργανισμών εξαιτίας της ανεκδιήγητης πολιτικής Γκουέφσκι..Και ξαναρωτώ, γιατί να μην πάρουμε και εμείς ένα κομματάκι; Οι αλβανοί και οι βούλγαροι πιο μάγκες είναι;

Για το άλλο περί τουρκόφωνων, αν ποτέ η ελλάδα διαλυθεί- διαμελιστεί, το τελευταίο μου πρόβλημα θα είναι ποιοι θα κάνουν τους peacekeerers...
Ως γνωστόν στην αναμπουμπούλα οι τρίτοι χαίρονται..

Όσο για τα πολλά μέτρα και σταθμά, αν πιστεύεις ότι σε διασφαλίζει απόλυτα το διεθνές δίκαιο, μείνε με ένα μέτρο και σταθμό...
Να σου επαναλάβω πάλι ότι τη μακεδονία και τη θράκη με πόλεμο τις πήραμε...Και εν προκειμένω δεν μιλάω καν για εισβολή...

Τρία σχόλια:


2.  Είχα την εντύπωση οτι είσαι ευρωπαϊστής. Έχεις σκεφτεί λοιπόν πόσο ευρωπαϊκό ακούγεται στο Παρίσι, στο Λονδίνο ή τη Ρώμη το σύνθημα που -περίπου- ενστερνίζεσαι, δηλ. "διαμελισμός των  Σκοπίων και κοινά σύνορα με τη Σερβία";

Δεν είμαι ούτε ευρωπαϊστής, ούτε ατλαντιστής, ούτε πουτινικός ούτε κινεζόφιλος...
Είμαι Έλληνας..
Τώρα για το πως θα ακουγόταν τα "σύνορα με τη σερβία" σε αυτούς που έριχναν απεμπλουτισμένα ουράνια σε αμάχους στη σερβία, κατέλυσαν κάθε διεθνές δίκαιο στο κόσοβο και στο ιράκ και ανέχονται την τουρκική εισβολή στην κύπρο λίγο με νοιάζει...
Αρκεί να αναγνωρίσουν ως μέρος της ελληνικής επικράτειας τυχόν προσαρτηθέν τμήμα των σκοπιων, ΑΝ ποτέ γίνει κάτι τέτοιο...Αν τους δώσουμε μερτικό από τις μπίσνες θα το κάνουν...

Τρία σχόλια:


3.  Αν εσύ καλοβλέπεις ΣΗΜΕΡΑ την επέκταση των ελληνικών συνόρων, τότε γιατί να μην καλοβλέπουν την επέκταση και των δικών τους συνόρων κάποιοι Σκοπιανοί, Τούρκοι, Αλβανοί κλπ; Στο πηγάδι κατούρησαν αυτοί;

Μα την καλοβλέπουν εδώ και χρόνια και ενίοτε έμπρακτα!
Το αποτέλεσμα των βαλκανικών πολέμων ακόμη τσούζει!
Εμείς έχουμε απεμπολήσει όχι μόνο κάθε δικαίωμα αλλά και σκέψη...
Όποτε έως σήμερα μάλλον εμείς συμπεριφερόμαστε σαν να έχουμε κατουρήσει στο πηγάδι...
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Κρατάω τον όψιμο αντοαμερικανισμό σου, Ίσιε.
Δεν σκεφτόντουσαν όμως έτσι οι ομοϊδεάτες σου που έλεγαν π.χ. "Στρατηγέ μου, ιδού ο στρατός σας" στον ΑΜΕΡΙΚΑΝΟ Βαν Φλητ, κατά τη διάρκεια του εμφυλίου.
Τι διάολο, δεν μπορεί να μείνει πιστή η δεξιά σκέψη σ' ένα δόγμα;  :think: 
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
1.  Είμαι με αυτό που μου φαίνεται σωστό και δίκαιο, ανεξάρτητα απο έθνη, κράτη κλπ.

[size=12pt]- Το διεθνές δίκαιο δεν είναι σαφές ούτε εφαρμόζεται πάντα, ουτε υπάρχουν αυτόματοι μηχανισμοί επιβολής του.
Η εφαρμογή καθε μορφής δικαίου επιβάλλει μηχανισμό συμμόρφωσης των παρανομούντων.
Στις Διεθνείς Σχέσεις ότιαν ο παρανομών είναι Ισχυρός είναι εξαιρετικά δύσκόλο και απίθανο να συμμορφωθεί. Και όταν ακόμα ο Παρανομών είναι λιγότερο ισχυρός δεν είναι βέβαιο ότι η υπόλοιπη διεθνής κοινότητα θα θελήσει να επωμιστεί το κόστος εξαναγκασμού του σε συμμόρφωση.

- Το Διεθνές Δίκαιο δεν βρίσκεται υπεράνω αυτών που πρέπει να το εφαρμόσουν.
Αντίθετα από ότι συμβαίνει με το εσωτερικό Δίκαιο ενός Κράτους-όπου ο νομοθέτης είναι απρόσωπος και πάνω από τους πολίτες- το Διεθνές Δίκαιο διατυπώνεται από Διεθνείς Συμβάσεις και Διεθνείς Οργανισμούς μέσα στους οποίους τα ειδικό βάρος κάθε χώρας είναι πολύ διαφορετικό

- Το Διεθνες Δίκαιο λαμβάνει πολύ περισσότερο υπόψιν τα συμφέροντα των ισχυρών, παρά των λιγότερο ισχυρών.

Δεν είναι απρόσωπο στην διατύπωση του και δεν είναι αυτόματο στην εφαρμογή του.

Για την ακρίβεια το Διεθνές Δίκαιο είναι Αρχή Νομιμοποιήσης Συσχετισμού Ισχύων.

Άρα τίποτα δεν μπορεί να υποκαταστήσει την Ισχύ ως μέσο ρύθμισης των Διεθνών Σχέσεων[/size]

Χρύσανθος Λαζαρίδης, Αναζητώντας Στρατηγική, Εκδόσεις Ποιότητα (όχι με την γνωστή Σημητική προφορά)  :2funny:, Αθήνα 1997, σελ 49
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Τον Χρύσανθο Λαζαρίδη τον γνωρίζω απο την εποχή που ήταν στη Β' Πανελλαδική το 1978 (μάλλον δεν θα την έχεις ακουστά), πολύ πριν φάει την πετριά δηλαδή με τα εθνικά θέματα.
Αλλά και που την έφαγε, δεν μου λέει κάτι η παράθεση απο το βιβλίο του.
Μίλησα για το προσωπικό κριτήριό μου.
Που εξακολουθεί να είναι αυτό που ΕΜΕΝΑ μου φαίνεται δίκαιο και σωστό.
Τα υπόλοιπα που λέει ο Χρύσανθος είναι ενδιαφέροντα μεν, αλλά ουδόλως με αφορούν.
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Τον Χρύσανθο Λαζαρίδη τον γνωρίζω απο την εποχή που ήταν στη Β' Πανελλαδική το 1978 (μάλλον δεν θα την έχεις ακουστά)

Συγχαρητήρια για τις γνωριμίες σου αλλα τότε ήμουν... μόλις δυο χρονών...

δεν μου λέει κάτι η παράθεση απο το βιβλίο του.
Μίλησα για το προσωπικό κριτήριό μου.
Που εξακολουθεί να είναι αυτό που ΕΜΕΝΑ μου φαίνεται δίκαιο και σωστό.
Τα υπόλοιπα που λέει ο Χρύσανθος είναι ενδιαφέροντα μεν, αλλά ουδόλως με αφορούν.

Προφανώς δεν περιμένεις να ασκήσει η Πατρίδα Εξωτερική Πολιτική πάνω στο προσωπικό κριτήριο κανενός.
Τα υπόλοιπα φυσικά και τα φανταζόμουν και φυσικά ουδόλως μας αφορούν και εμάς τους υπόλοιπους, απο την στιγμή που δεν έχεις κάτι να αντιπαραβάλλεις και η άποψη είναι να πηγαίνουμε αενάως ως πρόβατα επι σφαγη μπας και αγιάσουμε
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
1. Συγχαρητήρια για τις γνωριμίες σου αλλα τότε ήμουν... μόλις δυο χρονών...

2. Προφανώς δεν περιμένεις να ασκήσει η Πατρίδα Εξωτερική Πολιτική πάνω στο προσωπικό κριτήριο κανενός.
Τα υπόλοιπα φυσικά και τα φανταζόμουν και φυσικά ουδόλως μας αφορούν και εμάς τους υπόλοιπους, απο την στιγμή που δεν έχεις κάτι να αντιπαραβάλλεις και η άποψη είναι να πηγαίνουμε αενάως ως πρόβατα επι σφαγη μπας και αγιάσουμε

1. Δεν φταίω εγώ για το οτι ήσουνα δύο χρονών τότε. Σου είπα απλώς οτι με τον κύριο Λαζαρίδη έχουμε παλαιά γνωριμία.

2. Οι απόψεις σου περί Πατρίδας λυπάμαι, αλλά με αφήνουν και πάλι αδιάφορο. Εκτός απο το εδάφιο περί "προβάτων προς σφαγή", που είναι μάλλον ανιστόρητες. Όσο "για σας τους υπόλοιπους", μην το δένεις και κόμπο οτι συμμερίζονται την αγωνία σου για την πατρίδα, τουλάχιστον με τον τρόπο που το θέτεις. Μην το κάνεις σαν τον Μακαριστό, που θεωρούσε ως 100% Χριστιανούς Ορθόδοξους τους έλληνες πολίτες. Και τελικά θα δει απο κει που βρίσκεται τον χωρισμό -επιτέλους- του κράτους απο την εκκλησία. Εννοώ δηλαδή οτι μπορεί κι εσύ να δεις πράγματα έξω απο τον κύκλο των "αυτονόητων" για σένα.

Αλλά και πάλι, αν έτσι αισθάνεσαι, δεν μπορώ να κάνω κάτι. Ενήλικος είσαι. Ελπίζω μόνο να μην θεωρείς ως υποχρεωτικό το δικό σου τρόπο σκέψης.
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
Απο το παραλήρημα του Σκορπιού κρατάω μόνο τη δική του ορθογραφία στη λέξη εξτρατεία. Που δείχνει και την ελληνικότατη παιδεία που έλαβε, την οποία θέλει και να εξάγει, τρομάρα του.

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Υ.Γ. Βοθρούλη, ρισπέκτ κατά τα άλλα, είτε συμφωνούμε είτε όχι.     :)
κιριε παπακι ινε φισικο να μι σιφονουμε εσι ισε γραματιζουμενος και γο αργαματος οτι λεο τα χο δι και ακουσι σε ντοκιμαντερ
εσι ισε προοδεφτικος και εγο αφοδεφτικος
ρισπεκτ σε σενα αν και δε ξερο τι ακριβος ινε (μαλον καλο ινε)
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Ελπίζω μόνο να μην θεωρείς ως υποχρεωτικό το δικό σου τρόπο σκέψης.

Υποχρεωτικό ποτέ. Και ευτυχώς και καλύτερα. Προτιμώ να είμαι Αιρετικός.
Αλλα πλειοψηφικό στην προκειμένη οπωσδήποτε.
Ένα Δημοψήφισμα από αυτά που λείπουν στην "Δημοκρατία" μας/σας, έστω προσχηματικό θα στο έδινε να το καταλάβεις μέχρι και εσύ.

Αλλά μπροστά στο "Δίκιο του Φέθρυ" η Δημοκρατία περισσευει...
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Υποχρεωτικό ποτέ. Και ευτυχώς και καλύτερα. Προτιμώ να είμαι Αιρετικός.
Αλλα πλειοψηφικό στην προκειμένη οπωσδήποτε.
Ένα Δημοψήφισμα από αυτά που λείπουν στην "Δημοκρατία" μας/σας, έστω προσχηματικό θα στο έδινε να το καταλάβεις μέχρι και εσύ.

Αλλά μπροστά στο "Δίκιο του Φέθρυ" η Δημοκρατία περισσευει...

Ε όχι δα και Αιρετικός, φίλτατε.
Για δεκαετίες, η μόνη άποψη που ακουγόταν ήταν αυτή που πρεσβεύεις κι εσύ, περί "Πατρίδας".
Κλύσμα μας την κάνανε στο σχολείο.
Αλλά έχει ενδιαφέρον να επικαλείσαι την πλειοψηφία, όταν ταυτόχρονα βάζεις τη "Δημοκρατία" σε εισαγωγικά.
Δεν βρίσκεις οτι είναι κάπως αντιφατικό;
Όσο για το "νόμο του Φέθρυ" που λες, ουδέποτε ενδιαφέρθηκα να τον επιβάλω στον οποιονδήποτε.
Κάτι που μάλλον προσπαθείς να κάνεις εσύ.
Εγώ απλώς λέω τη γνώμη μου.
Δεν φταίω αν δεν την αντέχεις.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
κιριε παπακι ινε φισικο να μι σιφονουμε εσι ισε γραματιζουμενος και γο αργαματος οτι λεο τα χο δι και ακουσι σε ντοκιμαντερ
εσι ισε προοδεφτικος και εγο αφοδεφτικος
ρισπεκτ σε σενα αν και δε ξερο τι ακριβος ινε (μαλον καλο ινε)

Αφοδευτικέ μου φίλε, τα αισθήματά μου δι εσέ ήταν και παραμένουν τα καλύτερα.
Να αλλάξεις μάλιστα και ομάδα, οπότε θα βγαίνουμε και παρέα βόλτα με τον Αχόρταγο.    :)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom