Νέα

Μακεδονία προδότες!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 123K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Τελικά ποια θα είναι η κατάληξη στο θέμα της ονομασίας?

  • αρνητική

    Ψήφοι: 9 56,3%
  • θετική

    Ψήφοι: 2 12,5%
  • κοινά αποδεκτή λύση

    Ψήφοι: 4 25,0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 6,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    16

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
198
Πόντοι
866
Να' μαστε παλι εδω! Σιγα που θα αφηνα το παρτυ με τα φασιστακια! Απλως το πηγα λιγο πιο αργα γιατι εχουμε και αλλες σοβαροτερες δουλειες. Εξαλλου οι τσοντες προβαλονται αργα και, όπως και να το κανουμε, η συζητηση με δυο βλακες οι οποίοι ενημερωνονται - αποκλειστικως από ό,τι φαινεται - από τα βιβλία του Αδωνη και τις εκπομπες του Βελοπουλου, μοιαζει με σκληρο πορνό...

Ακουστε λοιπον, καλα μου φασιστακια: Στην αρχικη μου τοποθετηση προσπαθησα να κανω μια ψυχραιμη και αντικειμενικη παραθεση γεγονοτων, χωρις χαρακτηρισμους για κανεναν στο φορουμ. Στα περισσοτερα απο οσα εγραψα ειμαι βεβαιος οτι συμφωνειτε. Παρόλα αυτα μου την πεσατε με παπαριες καμαρωτες τυπου "προσκυνημενος", "παπαγαλακι της παγκοσμιοποιησης", κλπ. Ξερετε γιατι; Γιατι εχετε κανει τα εθνικα θεματα μπιζνες αγορακια μου. Γιατι οταν καποιος μπαινει στα χωραφια σας, αισθανεστε οτι παει να σας φαει την πελατεια. 

Σας προκαλω λοιπον, μια που από ό,τι φαινεται δεν εχετε και πολλες δουλειές, να μου πειτε εστω ενα σημειο από όσα ανεφερα (επι της ουσιας εννοώ, οχι καποια ημερομηνια) στο οποίο κανω λαθος. Να αναφερετε τις δικες σας πηγες και να το συζητησουμε. Με επιχειρηματα και χωρις χαρακτηρισμους. Αν θελετε, εχει καλως. Αν οχι, το να τα χωνω σε αγραμματους ακροδεξιους μου ειναι αρκετα διασκεδαστικό...

Δυο-τρια συντομα σχολια, οχι για να σας πεισω, αλλα ετσι για το ιστορικο της συζητησης:

- Αν στο δρομο δειτε ενα τσογλανακι 15 χρονων που σας κανει μια μαλακια πως θα αντιδρασετε; Θα πλακωθειτε μαζι του στη μεση του δρομου ή θα το προσπερασετε, ενδεχομενως με μια αυστηρη συσταση. Αν, επειδη ειστε μαγκες και καραμπουζουκληδες αρχισετε να δερνεστε μαζι του στη μεση του δρομου, τι εικονα πιστευετε οτι θα σχηματισουν για σας οι περαστικοι; Το πιθανοτερο ειναι οτι θα σας περασουν για ηλιθιους του ιδιου επιπεδου με το 15χρονο τσογλανακι... Γι' αυτο οφειλουμε να ειμαστε ψυχραιμοι, βλάκες! Το καταλαβατε;

- Ο όρος "Σλαβομακεδονες" ειναι ορος που χρησιμοποιούσε επι 10ετιες το ελληνικο κρατος. Στην επισημη απογραφξη του 1928 ή του 1931(δεν θυμαμαι ακριβως την ημερομηνια - αλλα ηταν σιγουρα επι Βενιζελου), αυτος ο ορος χρησιμοποιείται επισημως. Ο βλάκας που αυτοπροσδιοριζεται ως απολυτο αρσενικο και εχει βαλει τη φωτο του λαμογιοβγενοπουλου (θα ειναι βαζελος και μελος της ΝΟΠΟ πιθανον...), το αμφισβητει, αλλα τι να κανουμε: Η ιστορια ευτυχως γραφηκε χωρις τη δικη του εγκριση...

- Ο Καραμανλης επραξε αριστα που δεν εστειλε στρατο στην Κυπρο το '74 διοτι θα ειχαμε χασει πανηγυρικα ενα γενικευμενο πολεμο με οδυνηρες συνεπειες για την πατριδα μας. (Οπως βλεπετε, φασιστακια, δεν ντρεπομαι να πω τη λέξη "πατριδα". Την πιστευω και πολυ μαλιστα. Αλλα όχι με το δικο σας κομπλεξικο και μισαλλοδοξο τρόπο). Και να ξερετε φασιστακια οτι ο αρχιδατος πολιτικος ειναι αυτος που παιρνει τη δυσκολη αποφαση. Οχι τα διαφορα μαλακισμενα
που πουλανε μαγκιες εκ του ασφαλους και συνηθως κατόπιν εορτης...

- Στον αγωνα ενεντιον της αμερικης, της παγκοσμιοποιησης, της ευρωπης και ολων αυτων των "κακων", μαζι δεν διαδηλωνετε με το ΚΚΕ και τη λοιπη Αριστερα ρε φασιστακια; Μονο στο στομα δεν φιλιουνται ο Καρατζαφερακος με την Κανελλω οποτε συναντιουνται! Μαλλον λογω κοινων βαζελοφρονηματων θα ειναι...

- Επειδη ο ενας βλακας ειπε κατι για την αριστερα του Κολωνακιου, ενημερωνω ότι αυτοι εχουν εκλειψει εδω και καμια 15ρια χρονια. Οι σημερινοι αριστεροι δε, ειναι τοσο απωθητικοι, οσο και οι ακροδεξιοι. Βασικο πρόβλημα και των δυο είναι το μισος για τον ορθό λογος, την κοινη λογικη, την ανεκτικοτητα. Ο φασισμος της αριστερας εχει γινει πλεον εξοργιστικος. Η συνεχης νομιμοποιηση της βιας και της καθε μορφης "αγωνιστικης" (του κωλου ή μη) αυθαιρεσιας, ειναι εξοργιστικη. Οι ακροδεξιοι είναι περισσοτερο γραφικοι και λιγοτερο επικινδυνοι. Ανθιμοι και Ψωμιαδηδες, για να σπαμε πλακα...  Οι αριστεροι που καινε καλπες, πετανε μολωτωφ, αρνουνται να καταδικασουν ξυλοδαρμους, ειναι σαφως πιο επικινδυνοι.


ΥΓ: Ο Σολωμός ελεγε: "Εθνικον ειναι το αληθες". Και επειδη ο Ζακυνθινος ηξερε τι ελεγε, εγω αυτο λεω να το ακολουθω. Εσεις ρε φασιστακια, μπορειτε να δειτε περα από τη μυτη σας;

χωρια οτι λες μαλακιες απαντω μονο και μονο επειδη με ειπες βλακα
ρε τραβα μια  :jerking: να ηρεμησεις
μηπως λεω τωρα εγω εχεις καμια σχεση με τον φεθρυ?
μια υποθεση κανουμε δλδ
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
καλησπερα σε ολο το θρεντ
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
ξερω οτι θα κατηγορηθω απο...φλωρους...αλλα η λυση ειναι να ζεστανουν μηχανες καμια 100λεοπαρντ...στα συνορα..και τα ξαναλεμε...μονο να ζεστανουν μηχανες τιποτα περισσοτερο..
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
και ας ενυσχησουμε επιτελους την αεροπορια...σαν το ισραηλ...
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
ααα...δεν συγκαταλεφωμαι στους λεγωμενους στρατοκαυλους...αλλα μια ισχυρη χωρα,οπως αρεσκομεθα να πιστευουμε οτι ειναι η πατριδα μαςμστηριζεται,σε 2 πυλωνες...ισχυρη οικονομια και ενοπλες δυναμεις....υδιαιτερα αεροπορια
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Η τελευταία φορά που οι Τούρκοι κάναν Πολεμική επιχείρηση πριν το 1974 ήταν το 1897. Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση αμύνονταν (Καλλίπολη) ή κάναν ανταρτοπόλεμο (Νεότουρκοι). Ακόμα και το 1897, εάν δεν παίρναν διαβεβαίωση ότι θα αντιμετωπίσουν ελάχιστη αντίσταση και ότι δεν θα βρουν αντιμέτωπες τις Μεγ. Δυνάμεις, δεν θα το έκαναν. Από τη στιγμή που ο Στρατός έφυγε από τη Κύπρο, το παιχνίδι ήταν χαμένο. Εάν υπήρχε δεν θα το επιχειρούσαν καν
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
στην κυπρο το 74 μπορουσαμε να τους τσακισουμε...απλα δεν υπηρχε βουληση,ειχαμε στρατιωτικη υπεροχη μαγκες
 

21 Grams

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2008
Μηνύματα
2.140
Like
0
Πόντοι
16
στην κυπρο το 74 μπορουσαμε να τους τσακισουμε...απλα δεν υπηρχε βουληση,ειχαμε στρατιωτικη υπεροχη μαγκες

Στο τσεπάκι τους είχαμε. Γι' αυτό ο Καραμανλής μετά, έλεγε στους Κύπριους ότι δεν μπορούμε να βοηθήσουμε (στρατιωτικά).
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
οπως και το 96 στα ιμια,και το 87 μπορουσαμε να εχουμε δωσει την χαστουκα
 

21 Grams

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2008
Μηνύματα
2.140
Like
0
Πόντοι
16
οπως και το 96 στα ιμια,και το 87 μπορουσαμε να εχουμε δωσει την χαστουκα

Το '74 ήμασταν σε διάλυση.
Το '87 κερδίσαμε τις εντυπώσεις, νομίζω.
Το '96 είχαν ψυχολογήσει καλά τον Σημίτη και τον καρπάζωσαν και μαζί καρπάζωσαν κι εμάς.
Απ' ό,τι φαίνεται, οι Τούρκοι (δηλαδή το τουρκικό καθεστώς) έχουν δείξει ότι τουλάχιστον έχουν τη διάθεση να αναλάβουν το κόστος μιας ενδεχόμενης (περιορισμένης) σύρραξης. Εμείς ποτέ δεν δείξαμε ότι μπορούμε να αναλάβουμε αυτό το κόστος.
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
Για τον πούτσο τους είχαμε. Χαλαρά στο Ντιγιάρμπακιρ φτάναμε και ελευθερώναμε και το Κουρδισταν αμα λάχει. Και μετά ο δρόμος για την ένωση με τα εδάφη των φυλών Καλάς ανοικτός.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
198
Πόντοι
866
Για τον πούτσο τους είχαμε. Χαλαρά στο Ντιγιάρμπακιρ φτάναμε και ελευθερώναμε και το Κουρδισταν αμα λάχει. Και μετά ο δρόμος για την ένωση με τα εδάφη των φυλών Καλάς ανοικτός.

κοψε την πρωινηηηηηηηηηη
:jerking:
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
κοψε την πρωινηηηηηηηηηη
:jerking:
Εγώ ρε τρίβλακα να κόψω την πρωινή ή εσείς να σταματήσετε να γράφετε ό,τι μαλακία κατεβάσει το πανηλίθιο κεφάλι σας; Πανίβλακα, πνευματικά νεκρε! Εχετε γαμήσει το θρεντ γεμιζοντας το με παπαριές που μονο χαιβανια σαν εσενα και τους φιλους σας μπορειτε να χάψετε.
warnwarn.gif
 Δεν[/URL] βρίζουμε άλλα μέλη
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
198
Πόντοι
866
Εγώ ρε τρίβλακα να κόψω την πρωινή ή εσείς να σταματήσετε να γράφετε ό,τι μαλακία κατεβάσει το πανηλίθιο κεφάλι σας; Πανίβλακα, πνευματικά νεκρε! Εχετε γαμήσει το θρεντ γεμιζοντας το με παπαριές που μονο χαιβανια σαν εσενα και τους φιλους σας μπορειτε να χάψετε.

ρε κοιτατε ενα μορφωμενο ρε
:2funny: :2funny: :2funny:
εγκο ντεν ξερι ελλινικος
:2funny:
και ποσα αλλα θα δεις ακομα κοκοβιε
η σουφρα σου να ξερε τσεγκεβαρακι
:2funny:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
198
Πόντοι
866
Εγώ ρε τρίβλακα να κόψω την πρωινή ή εσείς να σταματήσετε να γράφετε ό,τι μαλακία κατεβάσει το πανηλίθιο κεφάλι σας; Πανίβλακα, πνευματικά νεκρε! Εχετε γαμήσει το θρεντ γεμιζοντας το με παπαριές που μονο χαιβανια σαν εσενα και τους φιλους σας μπορειτε να χάψετε.

και στο ξαναλεω
αφου σε χαλαει
κοψτην
:jerking:
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
ρε κοιτατε ενα μορφωμενο ρε
:2funny: :2funny: :2funny:
εγκο ντεν ξερι ελλινικος
:2funny:
και ποσα αλλα θα δεις ακομα κοκοβιε
η σουφρα σου να ξερε τσεγκεβαρακι
:2funny:
Αρχικα ημουν Ρεπουση, μετα Τσιπρας και τωρα Τσε. Εισαι υπερβολικα προβλεψιμος όπως όλοι οι βλάκες. Και η φάση είναι ότι με παρομοιάζεις με άτομα που ούτε θαυμάζω ( 1 ), ούτε θα ψηφίσω ( 2 ), ούτε ξέρω και πολλά για αυτούς ( 3 ). Αρχίβλακα! Συνέχιστε να ποστάρετε με τους φίλους σου. Καλά το πάτε.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
αύριο πρωί πρωί θα πέσουν τα γουόρν και μιούτ βροχή......

:boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom