Νέα

Μακεδονία προδότες!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 123K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Τελικά ποια θα είναι η κατάληξη στο θέμα της ονομασίας?

  • αρνητική

    Ψήφοι: 9 56,3%
  • θετική

    Ψήφοι: 2 12,5%
  • κοινά αποδεκτή λύση

    Ψήφοι: 4 25,0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 6,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    16

o palios

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2007
Μηνύματα
956
Like
2
Πόντοι
6
γιατι ο Καραμανλης ,δεν εκανε αυτο γιατι ο Παπανδρεου εκανε το αλλο?
οπως αποδεικνυεται καθε φορα που βγαινουν καποια  αρχεια στο φως ,οι πολιτικοι ,οι διπλωματες κ.λ.π γνωριζουν τη συγκεκριμενη στιγμη πολλα περισοτερα απο σας Η εμενα και κανουν ατελειωτες διαπραγματευσεις κατω απο το τραπεζι ,αντιμετωπιζοντας ,πολλες φορες ,εκβιασμους,στυγνο παρε δωσε ,ακομα και σε προσωπικο επιπεδο.
οταν ενας πολιτικος αντρας του διαμετρηματος του Κ.Καραμανλη και του Α.Παπανδρεου  δεν εκανε κατι ,ειμαι σιγουρος οτι δεν μπορουσε να το κανει,με κανενα τροπο ,απλως εμεις δεν ξερουμε το γιατι.
εμεις απλως βλεπουμε μια αδικια και νοιωθουμε να μας πνιγει.
τωρα το ποιος ειναι πιο πατριωτης απο τον αλλο...
δηλαδη ο Καρατζαφερης ειναι πιο πατριωτης και ο Τσιπρας δεν ειναι για παραδειγμα?
βλακειες ,ο,τι μπορει ο καθενας πουλαει.
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Θα ήταν πάρα πολύ καλό αν ήταν μόνο έτσι τα πράγματα. Πολλές φορές στην Ιστορία μας πολλοί δε στάθηκαν στο ύψος των περιστάσεων(το λιγότερο), όπως διαφαίνεται αργότερα
 
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
1.768
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
16
Εκβιασμοι και διαφορα παρε δωσε σιγουρα γινονται.
Ομως ο Παπανδρέου το Μάρτη του '87 γιατι δεν εκανε πισω με τιποτα. Δε μπορουσαν να τον εκβιάσουν οι Αμερικανοι με διάφορους τρόπους? Δε μπορω να πιστέψω οτι δε μπορούσαν. Αρα κάποιο τροπο ειχε βρει ο τυπος να κάνει αυτο που θέλει.
Πάντα υπάρχει κάποιος τρόπος αρκεί να υπάρχει θέληση. Τουτοι ολοι δεν εχουν καμία θέληση και κανένα ενδιαφέρον.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Εκβιασμοι και διαφορα παρε δωσε σιγουρα γινονται.
Ομως ο Παπανδρέου το Μάρτη του '87 γιατι δεν εκανε πισω με τιποτα. Δε μπορουσαν να τον εκβιάσουν οι Αμερικανοι με διάφορους τρόπους? Δε μπορω να πιστέψω οτι δε μπορούσαν. Αρα κάποιο τροπο ειχε βρει ο τυπος να κάνει αυτο που θέλει.
Πάντα υπάρχει κάποιος τρόπος αρκεί να υπάρχει θέληση. Τουτοι ολοι δεν εχουν καμία θέληση και κανένα ενδιαφέρον.

Ρε μάγκα έτσι είναι..... Εχουν βάλει μέχρι και στο μπουρδέλα παπαγαλάκια να υπερασπίζονται την υπόληψη των πολιτικών....
Εδω δεν βλέπεις; Επειδή είπα ότι όλοι οι πολιτικοί είναι αρχίδια με έκαναν γουόρν........
Χεσμεντέν μη μας την πέσουν οι ηθικοί πολιτικοί......

ΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσς.....
Παιδιά όλοι το ξέρουμε αλλά μην το λέτε........

:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
 
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
1.768
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
16
Ρε μάγκα έτσι είναι..... Εχουν βάλει μέχρι και στο μπουρδέλα παπαγαλάκια να υπερασπίζονται την υπόληψη των πολιτικών....
Εδω δεν βλέπεις; Επειδή είπα ότι όλοι οι πολιτικοί είναι αρχίδια με έκαναν γουόρν........
Χεσμεντέν μη μας την πέσουν οι ηθικοί πολιτικοί......

ΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσς.....
Παιδιά όλοι το ξέρουμε αλλά μην το λέτε........

:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:

να παρουν φορα και να πεσουν απο την κακια σκαλα κατω.
Γι αυτο σε κανανε γουορν????? :huh: :huh: :huh: :huh:
Την ελευθερια του λογου και κατα συνέπεια της σκέψης δε μπορουν να τη σταματήσουν που να χτυπανε τον κολο τους κατω.
Δε συμφωνουμε ολοι με τις "ψύχραιμες" απαντήσεις στους σκοπιανους, τι να κάνουμε.


 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Ρε μάγκα έτσι είναι..... Εχουν βάλει μέχρι και στο μπουρδέλα παπαγαλάκια να υπερασπίζονται την υπόληψη των πολιτικών....
Εδω δεν βλέπεις; Επειδή είπα ότι όλοι οι πολιτικοί είναι αρχίδια με έκαναν γουόρν........
Χεσμεντέν μη μας την πέσουν οι ηθικοί πολιτικοί......

ΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσς.....
Παιδιά όλοι το ξέρουμε αλλά μην το λέτε........

:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:

Στα είπα και σε ΡΜ.........αλλά σου αρέσει η δημοσιότητα. Ξέρεις πολύ καλά γιατί πρασίνισες.....μερικές σελίδες πίσω. Αν δεν θέλεις να καταλάβεις δεν σου φταίω εγώ.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Στα είπα και σε ΡΜ.........αλλά σου αρέσει η δημοσιότητα. Ξέρεις πολύ καλά γιατί πρασίνισες.....μερικές σελίδες πίσω. Αν δεν θέλεις να καταλάβεις δεν σου φταίω εγώ.
το έχω πει πολλές φορές ότι μ αρέσει η δημοσιότητα γιατί έχω αρχίδια.....
Οι λούγκρες που κρύβονται έχουν γιομίσει αυτόν τον τόπο......
Είναι κακό να παίρνεις δημοσίως το κόστος για αυτά που λες;
Ρε πόσο πια να μικρύνει μια κοινωνία;
Και ποιός θα κάνει γουόρν μοντεράτορες που προσβάλλουν μέλη;
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
το έχω πει πολλές φορές ότι μ αρέσει η δημοσιότητα γιατί έχω αρχίδια.....
Οι λούγκρες που κρύβονται έχουν γιομίσει αυτόν τον τόπο......
Είναι κακό να παίρνεις δημοσίως το κόστος για αυτά που λες;
Ρε πόσο πια να μικρύνει μια κοινωνία;
Και ποιός θα κάνει γουόρν μοντεράτορες που προσβάλλουν μέλη;

Oι άντμιν!!! ;)
 

HotScorpios

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.353
Κριτικές
17
Like
1
Πόντοι
1.240
Λοιπόν Μαναράκια Ήρθε η ώρα για την ΑΠΟΔΟΜΗΣΗ των "ΡΕΠΟΥΣΗΔΩΝ"
   ...χεχεχε. Enjoy


Να' μαστε παλι εδω! Σιγα που θα αφηνα το παρτυ με τα φασιστακια!
τσ,τσ,τσ, τί κακές λεξούλες! Αυτοί οι "πολιτισμένοι", "ψύχραιμοι",
"δημοκράτες" όταν τους βουλώνεις πιπιλάνε την καραμέλα: "φασίστες",
"φασίστες", "ου","ου","666", Ολόιδια με την Κυρία Λουκά

Απλως το πηγα λιγο πιο αργα γιατι εχουμε και αλλες σοβαροτερες δουλειες.
Εξαλλου οι τσοντες προβαλονται αργα και, όπως και να το κανουμε, η συζητηση
με δυο βλακες οι οποίοι ενημερωνονται - αποκλειστικως από ό,τι φαινεται -
από τα βιβλία του Αδωνη και τις εκπομπες του Βελοπουλου, μοιαζει με σκληρο πορνό...

ως βλάξ δεν καταλαβαίνω γιατί ασχολείσαι με μάς τους βλάκες, πάλι καλά
που δεν έχω και κανένα βιβλιοπωλείο όπως ο κακόμοιρος ο Γεωργιάδης γιατί
θα μου το είχατε Κάψει καμμιά 12-αριά φορές εσείς οι "ψύχραιμοι",
"οι ανεκτικοί", "οι προστάτες των ανθρωπίνων δικαιωμάτων"


Ακουστε λοιπον, καλα μου φασιστακια τον κόβω τον απτόιτο για
δάσκαλο του δημοτικού ένα πράμα, κάτι σαν τον Ζαχόπουλο τον σεξουλιάρη...αχαχαχα,
μιλάμε αυτοί οι "ψύχραιμοι εκσυγχρονιστές της ΝΔ-ΠΑΣΟΚ-ΣΥΝ Α.Ε." έχουν υψηλή ποιότητα,
ή για να το πώ σωστά "π-γιότητα" όπως το έλεγε ο 'Αρχί-Πατριώτης' ο Σημίτης

: Στην αρχικη μου τοποθετηση προσπαθησα να
κανω μια ψυχραιμη και αντικειμενικη παραθεση γεγονοτων, χωρις χαρακτηρισμους
για κανεναν στο φορουμ
. ...Δεν άντεξες και πολύ όμως, έτσι παλικαράκι μου?
Στα περισσοτερα απο οσα εγραψα ειμαι βεβαιος οτι συμφωνειτε.
Παρόλα αυτα μου την πεσατε με παπαριες καμαρωτες τυπου "προσκυνημενος", "παπαγαλακι
της παγκοσμιοποιησης", κλπ. Ξερετε γιατι; Γιατι εχετε κανει τα εθνικα θεματα μπιζνες
αγορακια μου. Γιατι οταν καποιος μπαινει στα χωραφια σας, αισθανεστε οτι παει να σας φαει την πελατεια.
...ΠΕΛΑΑΑΤΕΣ Μου...μα ποιός είμαι ο άτιμος ο "Κρόκους"? ο "Ρόκο"? ο "Σωκράτης"? αχαχαχα

Σας προκαλω λοιπον, μια που από ό,τι φαινεται δεν εχετε και πολλες δουλειές,
να μου πειτε εστω ενα σημειο από όσα ανεφερα (επι της ουσιας εννοώ,
οχι καποια ημερομηνια) στο οποίο κανω λαθος. Να αναφερετε τις δικες σας πηγες
και να το συζητησουμε. Με επιχειρηματα και χωρις χαρακτηρισμους. Αν θελετε,
εχει καλως. Αν οχι, το να τα χωνω σε αγραμματους ακροδεξιους μου ειναι αρκετα διασκεδαστικό
...
αφού μας λέει με επιχειρήματα και χωρίς χαρακτηρισμούς, δεν αντέχει το παλικαράκι και
στην επόμενη πρόταση μιλάει για αγράμματους ακροδεξιούς, τσ, τσ, τσ, απορώ πως καταδέχεται και απευθύνει τον λόγο σε τέτοιες bus-class-αρίες όπως εμείς οι ταπεινοί μπουρδελιάρηδες

Δυο-τρια συντομα σχολια, οχι για να σας πεισω, αλλα ετσι για το ιστορικο της συζητησης:

- Αν στο δρομο δειτε ενα τσογλανακι 15 χρονων που σας κανει μια μαλακια πως θα αντιδρασετε;
  Εννοεί τα Σκόπια και καλά, αλλά "ξεχνάει" οτι από πίσω από τα Σκόπια είναι ο Σόρος, ο Μπούς, ο Μπράιζα και όλη η Παγκοσμιοποίηση και ακόμα ακόμα μια πλευρά του διεθνούς Σιωνισμού που ονειρεύεται την Θεσσαλονίκη (evacuation point) ως μικρή Ιερουσαλήμ αν πάει κάτι στραβά με τον Αχμαντινετζάντ
Θα πλακωθειτε μαζι του στη μεση του δρομου ή θα το προσπερασετε, ενδεχομενως με μια αυστηρη συσταση.
χαχαχα...γουστάρω να βλέπω τον μπούλη φουσκωμένο από τους γύρους και τις μπύρες να απευθύνει
"αυστηρές" συστάσεις στον Γενίτσαρο τον Γκρόγιο...αχαχαχα

Αν, επειδη ειστε μαγκες και καραμπουζουκληδες αρχισετε να δερνεστε μαζι του στη μεση του δρομου,
τι εικονα πιστευετε οτι θα σχηματισουν για σας οι περαστικοι;
προφανώς εννοεί τους "περαστικούς" Αμερικάνους από τα Βαλκάνια...αχαχαχα, μια βόλτα είπανε
να κάνουν και αυτοί κι εμείς οι καχύποπτοι "αντιδημοκράτες", οι "ακραίοι", δεν τους υπολογίζουμε
...SHAME ON US !!! How Do We Dare !!!

Το πιθανοτερο ειναι οτι θα σας περασουν για ηλιθιους του ιδιου επιπεδου με το 15χρονο τσογλανακι...
...και επειδή ήδη μας έχουν για ηλίθιους μας φώναζε ο Μπούς στο Βουκουρέστι μήπως και
"συμμορφωθούμε" και "βάλουμε μυαλό" οι άμυαλοι: "Macedonia","Macedonia"...κι επειδή δεν καταλαβαίνουμε
και πολύ καλά μας έβαλε και τον ΥΠΑΛΛΗΛΟ του Σόρος τον κύριο Nimitz που ως πανεπιστημιακός ξέρει
από "ιστορία" να μας πεί: δεν ντρεπόμαστε να θέλουμε δικό μας τον Μέγα Αλέξανδρο τον "σφαγέα"...
αχαχαχαχ, μιλάμε για ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ, δεδομένου οτι αυτός ο "σφαγέας" "έσφαζε" τους πέρσες "οικολογικά"
και δεν είχε να χρησιμοποιήσει ούτε μια βόμβα DU (depleted uranium) ούτε έναν Tomahawk...αχαχαχα

Γι' αυτο οφειλουμε να ειμαστε ψυχραιμοι, βλάκες! Το καταλαβατε;
Συγνώμη κύριε...Ρουσόπουλε, δεν κατάλαβα, να είμαστε "ψύχραιμοι", να είμαστε "βλάκες" ή
"να είμαστε ψύχραιμοι βλάκες" ???

- Ο όρος "Σλαβομακεδονες" ειναι ορος που χρησιμοποιούσε επι 10ετιες το ελληνικο κρατος.
  Εδώ τους Πομάκους τους έβγαλαν σώνει και καλά "Τούρκους" και τους μάθαιναν από το 1950
  "Τουρκικά" γιατί και καλά ήταν σύμμαχοί μας στο ΝΑΤΟ (WOW !!!) Εδώ τώρα πρόσφατα στην
  εφημερίδα της Κυβερνήσεως έβαλαν τα Τουρκικά ως ξένη γλώσσα ΧΩΡΙΣ να προσδιορίζουν οτι
  θα αφορά η διδασκαλία το μέρος της μουσουλμανικής μειονότητας που είναι "Τουρκόφωνοι"
  Είναι επιχείρημα αυτό βρε ΚΑΚΟΜΟΙΡΟΓΛΟΥ ??? εδώ η Απογευματινή γράφει οτι ο ΠΑΚΗΣ ετοιμάζει
  νομοσχέδιο για να δίνουν ελληνική ιθαγένεια σε τέκνα αλλοδαπών, ΕΔΩ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΒΡΑΖΕΙ με την
  ΑΝΘΕΛΛΗΝΙΚΗ πολιτική και τον συστηματικό ΕΠΟΙΚΙΣΜΟ με αλλοδαπούς (που είναι έγκλημα κατά τον ΟΗΕ)
  που ασκείται ΕΝΑΝΤΙΩΝ των Ελλήνων σε αυτήν την Δύσμοιρη Χώρα

  Στην επισημη απογραφξη του 1928 ή του 1931(δεν θυμαμαι ακριβως την ημερομηνια - αλλα ηταν
  σιγουρα επι Βενιζελου), αυτος ο ορος χρησιμοποιείται επισημως. Ο βλάκας που αυτοπροσδιοριζεται
  ως απολυτο αρσενικο και εχει βαλει τη φωτο του λαμογιοβγενοπουλου (θα ειναι βαζελος και μελος
  της ΝΟΠΟ πιθανον...), το αμφισβητει, αλλα τι να κανουμε: Η ιστορια ευτυχως γραφηκε χωρις τη δικη του εγκριση...

- Ο Καραμανλης επραξε αριστα που δεν εστειλε στρατο στην Κυπρο το '74 διοτι θα ειχαμε χασει
πανηγυρικα
ενα γενικευμενο πολεμο
Εσείς τα "παπαγαλάκια και σύμμαχοι της Παγκοσμιοποίησης"
σίγουρα θα είχατε χάσει όπως και οι Τουρκαλάδες, αλλά θα είχαν κερδίσει οι Ελληνες και η Κύπρος
μας θα παρέμενε Ελληνική, είχαμε ΥΠΕΡΟΠΛΙΑ τότε νεότευκτα υποβρύχια έτοιμα να βυθίσουν τον
αποβατικό στόλο με κατευθυνόμενες τορπίλες που δεν είχαν οι Τούρκοι και Φάντομς δικινητήρια
υπεραεροπλάνα για την εποχή που επίσης δεν είχαν οι Τούρκοι, οι οποίοι έκαναν ΑΠΟΒΙΒΑΣΗ με
τις συνεχείς οδηγίες των ΑγγλοΑμερικανών
με οδυνηρες συνεπειες για την πατριδα μας. (Οπως βλεπετε,
φασιστακια, δεν ντρεπομαι να πω τη λέξη "πατριδα". Την πιστευω και πολυ μαλιστα. Αλλα όχι
με το δικο σας κομπλεξικο και μισαλλοδοξο τρόπο). Και να ξερετε φασιστακια οτι ο αρχιδατος
πολιτικος ειναι αυτος που παιρνει τη δυσκολη αποφαση.
Ρε παιδιά γιατί αυτές οι "δύσκολες"
αποφάσεις που πέρνουν συνέχεια οι ΑΧΥΡΑΝΘΡΩΠΟΙ των Αμερικανών και 'εθνάρχες' μας είναι ΠΑΝΤΑ
μα ΠΑΝΤΑ εναντίων της Ελλάδας και ΠΟΤΕ υπέρ της Ελλάδας, μου κάνει εντύπωση, αλλά είμαι και βλάξ εγώ
οπότε δεν μετράει η γνώμη μου

Οχι τα διαφορα μαλακισμενα που πουλανε μαγκιες εκ του ασφαλους
Πως φαίνεται οτι είσαι Πολύ Μεγάλος "δημοκράτης" και αντέχεις στον "διάλογο"
και συνηθως κατόπιν εορτης...

- Στον αγωνα ενεντιον της αμερικης, της παγκοσμιοποιησης, της ευρωπης και ολων αυτων των "κακων",
μαζι δεν διαδηλωνετε με το ΚΚΕ και τη λοιπη Αριστερα ρε φασιστακια; Μονο στο στομα δεν φιλιουνται
ο Καρατζαφερακος με την Κανελλω
οποτε συναντιουνται! Μαλλον λογω κοινων βαζελοφρονηματων θα ειναι...
Γιατί καλό μου σε χαλάει ο αγώνας των Λαών κατά της Παγκοσμιοποίησης και της Νέας Τάξης???
    μήπως είσαι απόφοιτος του "αμερικανικού κολλεγίου" ή του "τυρί" (Deere) ???...αχαχαχα


- Επειδη ο ενας βλακας ειπε κατι για την αριστερα του Κολωνακιου, ενημερωνω ότι αυτοι εχουν εκλειψει
εδω και καμια 15ρια χρονια. Οι σημερινοι αριστεροι δε, ειναι τοσο απωθητικοι, οσο και οι ακροδεξιοι.
Βασικο πρόβλημα και των δυο είναι το μισος για τον ορθό λογος, την κοινη λογικη, την ανεκτικοτητα.
Ο φασισμος της αριστερας εχει γινει πλεον εξοργιστικος. Η συνεχης νομιμοποιηση της βιας και της καθε
μορφης "αγωνιστικης" (του κωλου ή μη) αυθαιρεσιας, ειναι εξοργιστικη. Οι ακροδεξιοι είναι περισσοτερο
γραφικοι και λιγοτερο επικινδυνοι. Ανθιμοι και Ψωμιαδηδες, για να σπαμε πλακα...  Οι αριστεροι που
καινε καλπες, πετανε μολωτωφ, αρνουνται να καταδικασουν ξυλοδαρμους, ειναι σαφως πιο επικινδυνοι.


ΥΓ: Ο Σολωμός ελεγε: "Εθνικον ειναι το αληθες". Και επειδη ο Ζακυνθινος ηξερε τι ελεγε,
εγω αυτο λεω να το ακολουθω. Εσεις ρε φασιστακια, μπορειτε να δειτε περα από τη μυτη σας;

Με συγκινεί αφάνταστα οτι εκτός από "ψύχραιμος", "δημοκράτης", "ρεαλιστής", και πολλά άλλα
ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΠΟΙΗΤΗΣ σαν τον ΠΟΛΥΔΩΡΑ ένα Πράγμα....αχαχαχα, και έχεις και την Μεγάλη του Σοβαρότητα
στην διατύπωση των επιχειρημάτων σου, κι εγώ που σου απάντησα: "ΑΓΓΑΡΕΙΑ ΚΑΝΩ"...αχαχαχα

ΣυνΈλληνες ελπίζω να σας διασκέδασε η ΑΠΟΔΟΜΗΣΗ του ΡΕΠΟΥΣΑΡΙΟΥ...χαχαχαχα
Η ΕΛΛΑΔΑ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ...αναρωτιέμαι εάν ο Γιωργάκης μπορεί να φωνάξει αυτό το σύνθημα σήμερα.

ΟΥΣΤ ΠΡΟΔΟΤΕΣ, ΟΥΣΤ
 
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
1.768
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
16
Λοιπόν Μαναράκια Ήρθε η ώρα για την ΑΠΟΔΟΜΗΣΗ των "ΡΕΠΟΥΣΗΔΩΝ"
  ...χεχεχε. Enjoy


ΣυνΈλληνες ελπίζω να σας διασκέδασε η ΑΠΟΔΟΜΗΣΗ του ΡΕΠΟΥΣΑΡΙΟΥ...χαχαχαχα
Η ΕΛΛΑΔΑ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ...αναρωτιέμαι εάν ο Γιωργάκης μπορεί να φωνάξει αυτό το σύνθημα σήμερα.

ΟΥΣΤ ΠΡΟΔΟΤΕΣ, ΟΥΣΤ

Αμα πει τετοιο πραγμα ο μπραβογιωργος θα στραβοκαταπιει, θα πνιγει μονος του και θα βγαλει μουθουνοσπυρα.

 

aptoitos

Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2006
Μηνύματα
80
Like
2
Πόντοι
0
Λοιπον, βλάκα, σε σενα απευθυνομαι σκορπιονακι, αφου ολοκληρωσες το γαμησι στην παλαμη και αποτυπωθηκε στη φατσα σου το χαμογελο της (αυτο)ικανοποιησεις, ακου τωρα μερικα πραγματα μπας και ξεστραβωθεις:

- Η συνομωσιολογία είναι το ασφαλεστερο αλλοθι των ηλιθιων. Ο,τι δεν μπορει να καταλαβει ο χαζός, ό,τι νοιωθει ότι ξεπερναει τις γνωσεις ή τις δυνατοτητές του, το δαιμονοποιεί. Και τι δεν μας είπες, ρε Θεε! Παγκοσμιοποιηση, διεθνης σιωνισμός, Σόρος, μεχρι και ο Αχμεντινεζαντ με την Ιερουσαλημ μπηκαν στην αναλυση σου! Τι να πω; Προκειται για κλασσικη αντιδραση ηλιθιου, που νομιζει οτι ειναι το κεντρο του κοσμου...  

- Οι κουραδομαγκες τυπου Μπους δεν επικρατησαν στις ΗΠΑ, λόγω της "κοσμοπολιτικης" πολιτικης αντιληψης που τοσο ειρωνευεσαι, αλλά εκμεταλευόμενοι κατι αγραμματα, φοβικα, θρησκοληπτα και μισαλοδοξα μοσχαρια σαν κι εσενα, που φοβόταν την παγκοσμιοποίηση, αδιαφορούσαν για τη διεθνη εικονα των ΗΠΑ και προσεγγιζαν τα πραγματα με μανιχαϊστικο τροπο (Αν δεν το καταλαβες, ανοιξε λεξικο).

- Το μεγαλυτερο πλεονεκτημα που εχει η Ελλαδα εναντιον των Σκοπίων ειναι η συμμετοχη μας στο ΝΑΤΟ (αυτου που χλευαζεις "ουαου" - αλλα τοσο σου κοβει τοσα λες...) και την Ε.Ε. Αν δεν ημασταν εκει, θα ειχαμε παρει "το τριτο το μακρυτερο". Αντιστοιχα, το μεγαλο πλεονεκτημα μας στις σχεσεις μας με την Τουρκια ειναι η συμμετοχη μας στην ΕΕ. Τους οργανισμους δηλαδη που μας εβαλε ο Καραμανλης και εδραιωσαν την παρουσια μας λοιποι "προδοτες", οπως ο Παπανδρεου, ο Μητσοτακης, ο Σημιτης. (Βαζω και τον Ανδρεα μεσα, διοτι παρα το οτι ηταν αισχρος λαϊκιστης και δημαγωγος, ηταν αναμφιβολα ευφυης, με πληρη εικονα του διεθνους τοπίου και ηξερε πως να κινηθει. Τις κορωνες τις εριχνε για να ψαρευει ψηφους, αλλα επι της ουσιας ακολουθουσε κι αυτος την ιδια σταθερη φιλοδυτικη εξωτερικη πολιτικη των τελεταιων 90 ετων - εστω και με τους περυφημους "αστερισκους" του).

- Το να πολεματε αλαμπρατσετα την ...παγκοσμιοποιηση με το ΚΚΕ, δεν ειναι κακο, ειναι γελοιο! Το μονο που σας ενωνει ειναι τα κομπλεξ ενος κοσμου που ξεπερνιεται και καταντα γραφικος. Τι ακριβως πολεμας, ρε βλακα; Τι; Η παγκοσμιοποιηση δεν διατασσεται. Ειναι αποτελεσμα κυριως της τεχνολογιας και δευτερευόντως του ελευθερου εμπορίου. Σε τι εισαι αντιθετος; Καθεσαι με τις ωρες και σερφαρεις στο ιντερνετ και ταυτοχρονα πιστευεις ότι "πολεμας" την παγκοσμιοποιηση; Θα απαγορευσεις το διεθνες εμποριο προϊοντων και υπηρεσιών; Θα παψεις να φορας τζην και να ψωνιζεις προϊοντα της μάικροσοφτ; Και μην ακουσω τις κλασσικες παπαριές για τις σκοτεινες δυναμεις που θα "πολτοποιησουν" την κουλτουρα των λαων. Ελεος! Κανενας δεν θα σε βαλει να ακους τζαζ με το ζόρι και κανενας δεν θα σε υποχεωσει να τρως αλογα και φιδια. Συνελθε, βλακα! Συνελθε! Για να το παμε και πιο περα, ο πρώτος που επεχειρησε δια των οπλων "πολιτιστικη παγκοσμιοποίηση" ηταν ο Μ.Αλεξανδρος, μεταδιδοντας τον ελληνικο πολιτισμό, μεσα από τις εκστρατειες του. (Αλλα προφανως εκεινη ηταν καλη παγκοσμιοποιηση - καθοτι εμεις οι ελληνες ειμαστε ανωτερος λαος...)

- Για το Κυπριακό εκεινοι που φταινε δεν ειναι οι μετριοπαθείς Ελληνες πολιτικοι, αλλα η ανοησια του Μακαριου με τα 13 σημεια, οι ανευθυνοι λαϊκιστες που απερριψαν το σχεδιο Ατσεσον και όλες τις (πολυ καλες για μας) λυσεις πριν το '74, οι Ελληνοκυπριοι εΘνικιστες τυπου Τασσου, Γιωρκατζη, Σαμψων, κλπ, οι οποίοι προέβησαν σε ενα καρο εγκληματικες αθλιοτητες σε βαρος των τουρκοκυπριων τη 10ετια του '60, κι φυσικα η αποφαση της Χουντας να αποχυρρει τη Μεραρχια - κατι ομως που ηθελε και ο Μακαριος ο οποιος φοβοταν πραξικοπημα. Ολοι αυτοι, μαλλον κοντα στο συναφι σου ειναι. Και αφου τα κανανε κωλο όλοι αυτοι οι λεβεντες, με την αμετροεπεια, το γελοιο εθνικισμο τους και την πληρη αγνοια , κραζεις εσυ τωρα και οι φιλοι σου τον Καραμανλη επειδη δεν εστειλε στρατο. ΠΟυ το ειδες ρε βλακα οτι ειχαμε υπεροπλία; ΑΠο το γεγονός ότι καταρριψαμε μονοι μας ελληνικο στρατιθωτικο αεροπλάνο; Απο το γεγονός ότι αντι για οπλα, τα κασονια για τος φανταρους μας ειχαν μεσα ξυλα και πετρες; Σε τελικη αναλυση ο Καραμανλης πιστευεις οτι απφασισε μονος του; Δεν ρωτησε σοβαρους αξιωματικους οι οποίοι τον ενημερωσαν για την εικονα του στρατευματος; Αν ειχαμε μπει σε πολεμο, το πιθανοτερο ειναι οτι σημερα μαζι με το Κυπριακο θα μιλουσαμε ενδεχομενως για "Σαμιακό" και "Δωδεκανησιακο". Αλλα που να το καταλαβεις αυτό...

Τελος, επειδη εκτος από στοιχειωδως εγγραμματος τυγχανει να καταγομαι κατα το ημισι από τη Μικρασια, θεωρω γελοιες τις αναφορές της Ρεπουση περι συνωστισμου. Συνεπως, δεν ξερω τι εννοεις λεγοντας "Ρεπουσακια". Μαλλον εσυ θα επρεπε να ευγνωμονεις την εν λογω κυρια, διοτι αυτο που εκανε τελικα λειτουργησε προβοκατορικα και σας εδωσε την αφορμη να ξεσηκωθειτε - εν πολλοις δικαιως. Βεβαια απο το σημειο αυτο, μεχρι του να εχετε απαιτηση τα σχολικα βιβλια πρέπει να εχουν εγκριση του Ανθιμου, του Ψωμιαδη και του Βελλοπουλου, απεχουμε πολυ.

Με την ανταπαντηση σου, καλο μου φασιστακι. Αν θες να την καθυστερησεις περιμενοντας την απογευματινη εκπομπη του Λακοπουλου για το διεθνη σιωνισμο και την ρουφιανα την παγκοσμιοποίηση, κανεναν προβλημα!
 

HotScorpios

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.353
Κριτικές
17
Like
1
Πόντοι
1.240
κύριε 'Ειδικέ' Απτόιτε, αρκετά ασχολήθηκα μαζί σου δεν νομίζεις,
κι επειδή όπως σου είπα είσαι και ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΟΙΗΤΗΣ σαν τον
ΠΟΛΥΔΩΡΑ...ΑΓΓΑΡΕΙΑ ΚΑΝΩ και που σου απάντησα...αχαχαχ

κι επειδή το θέμα μας είναι η Μακεδονία και ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ όπως
εσύ πάρε πάλι το πόστ μου για την Μακεδονία να γουστάρεις


Απτόιτε ΜΑΝΑΡΑΚΙ μου μόλις πρόσεξα την "κοσμοπολίτικη πολιτική σου αντίληψη"...ένα πράγμα σαν τον Τσοχαντζόπουλο το παλικαράκι που
παντρεύτηκε την 40-άρα γκόμενα στο 4-seasons ο Κοσμοπολίτης με
τα 'δωράκια' από τα TOR M-1 ?
(Τα TOR M-1 είναι ΓΑΜΙΣΤΕΡΑ πάντως).

Ψάξτε στο google:
ΚΚΕ ΠΕΜΠΤΗ ΟΛΟΜΕΛΕΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ και ΚΚΕ ΠΑΙΔΟΜΑΖΩΜΑ.

Μα τί να συζητήσεις βρε ΑΝΘΕΛΛΗΝΑ Φέρθυ παιδιά στον ελληνικό εμφύλιο πόλεμο το ΚΚΕ είχε αποφασίσει μαζί με τους πάτρωνές του να κόψει την Μακεδονία από τον εθνικό κορμό και να την κάνει ανεξάρτητο σλαβικό κράτος, τότε έκαναν και παιδομάζωμα (κι όχι "παιδομάζωμα" που μας λέει ο "ψύχραιμος" απτόιτος) στην μακεδονία, ένοπλες ομάδες του ΚΚΕ απήγαγαν πολλά ελληνόπουλα για να τα κάνουν Γενιτσάρους. Ένας από αυτούς τους
γενιτσάρους εκείνης της εποχής είναι και ο πατέρας του Γκρούεφσκι που το κανονικό του όνομα είναι Γκρόγιος.

Υ.Γ. έχουν κυκλοφορήσει και δύο σχετικά βιβλία, τό ένα
Ευτυχώς ηττηθήκαμε σύντροφοι από έναν αληθινό αριστερό
που ήταν στο ίδιο κελί προς εκτέλεση με τον Μπελογιάννη και
ένα άλλο βιβλίο από τον εκείνη την εποχή υπεύθυνο του παιδομαζώματος του ΚΚΕ

ΠΑΡΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΡΙΣΤΕΡΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑΔΕΧΤΗΚΑΝ ΤΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΚΕ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ

Ευτυχώς ηττηθήκαμε σύντροφοι...
Συγγραφέας: Λαζαρίδης, Τάκης
Αρ. Σελίδων: 263
Εκδόσεις:Πελασγός
ISBN:960-522-173-Χ

ΤΟ ΠΑΙΔΟΜΑΖΩΜΑ Η ΑΓΩΓΗ ΚΑΙ Η ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΤΩΝ ΑΠΑΧΘΕΝΤΩΝ ΕΛΛΗΝΟΠΑΙΔΩΝ
Συγγραφέας :  ΜΑΝΟΥΚΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
Εκδόσεις : ΠΕΛΑΣΓΟΣ
Σελίδες : 316
ISBN : 960-522-142-Χ

ΤΟ ΠΑΙΔΟΜΑΖΩΜΑ ΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΦΥΛΗΣ
Συγγραφέας :  ΜΑΝΟΥΚΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
Εκδόσεις : ΠΕΛΑΣΓΟΣ
Σελίδες : 254
ISBN : 960-522-168-3

Υ.Γ. Τα "ψύχραιμα" παπαγαλάκια της Παγκοσμιοποίησης (όπως
ο απτόιτος)μας λένε να μην μιλάμε να μην αντιδράμε
, εγώ θα
θυμήσω μόνο κάτι που έλεγε ο Γέρος του Μοριά ο Θεόδωρος Κολοκοτρώνης χάρη στον οποίο είμαστε σήμερα ελεύθεροι: Φωτιά και Τσεκούρι στους Προσκυνημένους

Υ.Γ.2. Οι Εκδόσεις Πελασγός είναι ένα από τα πολλά βιβλιοπωλεία
       που πρόσφατα έκαψαν οι "γνωστοί-άγνωστοι" υπηρέτες της
       Παγκοσμιοποίησης. Για να δείξουν τις "δημοκρατικές" τους
       ευαισθησίες προφανώς.
   
Υ.Γ.3. Ο "ψύχραιμος" απτόιτος, ο "δημοκράτης", ο "ρεαλιστής"
       έχασε την "ψυχραιμία και δημοκρατικότητά του" σε έναν απλό
       διάλογο μαζί μου και κατέφυγε σε προσωπικές ύβρεις...χαχαχα
       ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΣΥΝΕΛΛΗΝΕΣ
 

pako

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2006
Μηνύματα
101
Like
1
Πόντοι
1
Ρε σεις γραφει το στρακι ο Αδωνις εδω μεσα?Χαχα ωρε γλεντια...κριμα και η γκομενα με την οποια συμβιωνει ειναι καλο κομματι.
Με τα 1000 ζορια παντως συγκρατουμε τους δικους μας  ετσι προκλητικοι που εχετε γινει το τελευταιο διαστημα φασιστακια και μεις δεν ειμαστε Αναρχικοι που καινε αυτα τα καλυπτει η ασφαλεια γκρεμισμα απο οικοδομους καλυπτει η ασφαλεια του Αδωνι???
Ο ΤΡΙΤΟΣ ΓΥΡΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΕΛΙΚΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΚΑΙ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟΣ.
Εμας στο στομα σας δεν θα μας πιανετε απογονοι των γερμανοτσολιαδων τα ματια κατω και μουγκα γιατι τωρα γυρισα απο κατω και εμαθα οτι η πηγαδα ανοιξε παλι γιαυτο τουμπεκα και περιμενετε τον Αρχιπροδοτη αρχηγο σας τον Ιωαννιδη να αποφυλακισθει.
Υ.Γ Ο πατερας του Γκρουεφσκυ αρχιβλακα πεθανε σαν υπαξιοματικος του Ελληνικου στρατου.
Ολα σχεδον τα πρωτοπαλικαρα του Π.Μελα ηταν σλαβοφωνοι και οι υπολοιποι ηταν Κρητικοι και Μανιατες εισαι πιο Ελληνας απο αυτους?Μπορεις να μου πεις γιατι ειναι προδοτης καποιος αν ανηκει σε μια γλωσσικη μειονοτητα και γιατι εσυ εισαι ανωτερος του αρειε τρομαρα σου...
 

aptoitos

Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2006
Μηνύματα
80
Like
2
Πόντοι
0
Ρε Πακο, ο τριτος γυρος θα εχει κρεμύδι μεσα; Αν ναι, σε παρακαλω αφηστε με εξω από την επανασταση γιατι με πειραζει στο στιμάχι!
Επίσης, αν ο πατερας του Γκρουεφσκι πέθανε ως υπαξιωματικος του ελληνικου στρατου, αυτό θα πρέπει να συνεβη το αργοτερο το 1970, καθότι ο Γκρουεσφκι ειναι 37 χρονων! Κομματακι δυσκολο επί Χουντας να ειχαμε σλαβομακεδόνα εθνικιστη υπαξιωματικο στον ελληνικο στρατό, συνεπώς ακόμα πιο δυσκολο να χαψουμε το παραμυθι. Θα' θελα να' ξερα ποιος μαλακας ευεβρισκει αυτες τις παπαριές και ποιος μπουνταλας καθεται και τις χάφτει...

ΥΓ: Παντως αυτα που λες για τα πρωτοπαλικαρα του Π. Μελα και τις μειονοτητες ειναι σωστα.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Ρε Πακο, ο τριτος γυρος θα εχει κρεμύδι μεσα; Αν ναι, σε παρακαλω αφηστε με εξω από την επανασταση γιατι με πειραζει στο στιμάχι!
Επίσης, αν ο πατερας του Γκρουεφσκι πέθανε ως υπαξιωματικος του ελληνικου στρατου, αυτό θα πρέπει να συνεβη το αργοτερο το 1970, καθότι ο Γκρουεσφκι ειναι 37 χρονων! Κομματακι δυσκολο επί Χουντας να ειχαμε σλαβομακεδόνα εθνικιστη υπαξιωματικο στον ελληνικο στρατό, συνεπώς ακόμα πιο δυσκολο να χαψουμε το παραμυθι. Θα' θελα να' ξερα ποιος μαλακας ευεβρισκει αυτες τις παπαριές και ποιος μπουνταλας καθεται και τις χάφτει...

ΥΓ: Παντως αυτα που λες για τα πρωτοπαλικαρα του Π. Μελα και τις μειονοτητες ειναι σωστα.
εεεεεεε;
εγώ δεν ξέρω ποιός λέει αλήθεια και ποιός ψέμματα....
Αλλά συνήθως 2008 - 37 = 1971.... Βάλε και 9 μήνες για την ώρα της εκσπερμάτωσης σκάρτα 1970;.
Δλδ είναι απίθανο να γάμησε ο άνθρωπος και να ψόφησε ή να τον ψόφησαν;
Λέω εγώ με το φτωχό μου το μυαλό....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom