Νέα

Μακεδονία προδότες!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 123K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Τελικά ποια θα είναι η κατάληξη στο θέμα της ονομασίας?

  • αρνητική

    Ψήφοι: 9 56,3%
  • θετική

    Ψήφοι: 2 12,5%
  • κοινά αποδεκτή λύση

    Ψήφοι: 4 25,0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 6,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    16

HotScorpios

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.353
Κριτικές
17
Like
1
Πόντοι
1.240
ρε χρειαζονται και αυτοι
ακου που σου λεω ;)
ντεν ξερι ελλινικος καλος

Ρε Αρσενικό γαμώτο, πάντως αρχίζω να αναπολώ τον φέρθυ ρε σύ,
γιατί οι "ψύχραιμοι" αντικαταστάτες του δεν αντέξανε πολύ ρε σύ, ούτε
τρία τέσσερα ποσταρίσματα, ενώ αυτός ήταν Βράχος ακλόνητος  :2funny:
όσο και ρόμπα χωρίς κουμπιά κι αν γινόταν έμενε εκεί επί των επάλξεων
...χαχαχαχαχα  :2funny:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
198
Πόντοι
866
Ρε Αρσενικό γαμώτο, πάντως αρχίζω να αναπολώ τον φέρθυ ρε σύ,
γιατί οι "ψύχραιμοι" αντικαταστάτες του δεν αντέξανε πολύ ρε σύ, ούτε
τρία τέσσερα ποσταρίσματα, ενώ αυτός ήταν Βράχος ακλόνητος  :2funny:
όσο και ρόμπα χωρίς κουμπιά κι αν γινόταν έμενε εκεί επί των επάλξεων
...χαχαχαχαχα  :2funny:

ο παπιας ειναι παντα σταθερος
σε βγαζει τρελο βεβαια αλλα αν τον παρεις στην πλακα κανεις τρελο χαβαλε
σας τον συνιστω!
εγω τον χρησιμοποιω καιρο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος
πολυ καλος!
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Επιμένω ότι είναι γκόμενα. Τόσο βρίσιμο, μόνο γυναίκα το αντέχει - και το επιδιώκει :2funny: χωρίς αντιδράσεις και με σχόλια τύπου - έτσι είναι αν έτσι νομίζετε :cheesy: και στο "είσαι αρχείδι" απαντάει ότι γράφεται με "ι"
 

HotScorpios

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.353
Κριτικές
17
Like
1
Πόντοι
1.240
Καληνύχτα Πατριώτες Συνμπουρδελιάρηδες,
ο αγώνας που δώσαμε σήμερα στο μπουρδέλα κόμ
μου έφερε κόπωση και βάρος στα τσακίρικα ματάκια μου
.....χαχαχαχα  :2funny:

Καληνύχτα και Νύν Υπέρ Πάντων Ο Αγών
Ή Τάν Ή Επί Τάς  :2funny:
 

Επισκέπτης
voltaire45,παρεθεσες ΠΟΙΗΜΑ!εκτος απο αυτη τη "μικρη" λεπτομερεια,υπαρχει και η ποιητικη αδεια!αν τωρα εσυ θεωρεις τον φεθρυ ισαξιο του σολωμου,τοτε παω πασο!
το να μην ξερει καποιος ορθογραφια δεν ειναι ντροπη αγαπητε φεθρυ και voltaire!καποιοι δεν εχουν τη δυνατοτητα να μορφωθουν!αντι λοιπον να τους χλευαζει ο φεθρυ,να κοιταξει τι μπορει να γινει για να εχουμε ολοι τα ιδια δικαιωματα και τις ιδιες ευκαιριες στη μορφωση!

 

21 Grams

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2008
Μηνύματα
2.140
Like
0
Πόντοι
16
το να μην ξερει καποιος ορθογραφια δεν ειναι ντροπη αγαπητε φεθρυ και voltaire!καποιοι δεν εχουν τη δυνατοτητα να μορφωθουν!αντι λοιπον να τους χλευαζει ο φεθρυ,να κοιταξει τι μπορει να γινει για να εχουμε ολοι τα ιδια δικαιωματα και τις ιδιες ευκαιριες στη μορφωση!

Σίγουρα, δεν είναι ντροπή. Όμως πες μου, εσύ θα έπαιρνες ποτέ στα σοβαρά τις απόψεις περί Μακεδονίας, κάποιου που επανειλημμένα γράφει π.χ. το εντάξει με ι; Κι αν ναι, γιατί; Μιλάμε για ένα ιστορικό-πολιτικό θέμα.
 

Επισκέπτης
Σίγουρα, δεν είναι ντροπή. Όμως πες μου, εσύ θα έπαιρνες ποτέ στα σοβαρά τις απόψεις περί Μακεδονίας, κάποιου που επανειλημμένα γράφει π.χ. το εντάξει με ι; Κι αν ναι, γιατί; Μιλάμε για ένα ιστορικό-πολιτικό θέμα.
ολους τους συνομιλητες μου παιρνω στα σοβαρα!
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Κακώς :2funny: Μερικοί(...) δεν αντιλαμβάνονται την έννοια συνομιλητής ούτε την έννοια σοβαρός
 

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.561
Κριτικές
4
Like
2.355
Πόντοι
506
ασχετο, πιάσανε το Καρατζιτς!!!
 

21 Grams

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2008
Μηνύματα
2.140
Like
0
Πόντοι
16

21 Grams

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2008
Μηνύματα
2.140
Like
0
Πόντοι
16
στα σοβαρα δεν παιρνω καποιον, που δηλωνει αριστερος και χλευαζει την μορφωση καποιου αλλου!ελπιζω τωρα να εγινα σαφης!καλο σου βραδυ!

Σωστή άποψη αυτή. Συμφωνώ, συναγωνιστή Warhol.

Ήθελα απλώς να πω ότι σε ένα τέτοιο θέμα, με πολιτικές-ιστορικές αναφορές, είναι δύσκολο κάποιος που δεν γνωρίζει ούτε καν στοιχειώδη ορθογραφία να μπορεί να εκφράσει μια στοιχειωδώς εμπεριστατωμένη άποψη.
Όπως και στα μαθηματικά, πρώτα μαθαίνουμε την προπαίδεια και μετά μαθαίνουμε να λύνουμε εξισώσεις. Απλά πράγματα.
Φυσικά οι απόψεις όλων είναι σεβαστές και δεν πρέπει να τις χλευάζουμε.
 

aptoitos

Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2006
Μηνύματα
80
Like
2
Πόντοι
0
Να' μαστε παλι εδω! Σιγα που θα αφηνα το παρτυ με τα φασιστακια! Απλως το πηγα λιγο πιο αργα γιατι εχουμε και αλλες σοβαροτερες δουλειες. Εξαλλου οι τσοντες προβαλονται αργα και, όπως και να το κανουμε, η συζητηση με δυο βλακες οι οποίοι ενημερωνονται - αποκλειστικως από ό,τι φαινεται - από τα βιβλία του Αδωνη και τις εκπομπες του Βελοπουλου, μοιαζει με σκληρο πορνό...

Ακουστε λοιπον, καλα μου φασιστακια: Στην αρχικη μου τοποθετηση προσπαθησα να κανω μια ψυχραιμη και αντικειμενικη παραθεση γεγονοτων, χωρις χαρακτηρισμους για κανεναν στο φορουμ. Στα περισσοτερα απο οσα εγραψα ειμαι βεβαιος οτι συμφωνειτε. Παρόλα αυτα μου την πεσατε με παπαριες καμαρωτες τυπου "προσκυνημενος", "παπαγαλακι της παγκοσμιοποιησης", κλπ. Ξερετε γιατι; Γιατι εχετε κανει τα εθνικα θεματα μπιζνες αγορακια μου. Γιατι οταν καποιος μπαινει στα χωραφια σας, αισθανεστε οτι παει να σας φαει την πελατεια. 

Σας προκαλω λοιπον, μια που από ό,τι φαινεται δεν εχετε και πολλες δουλειές, να μου πειτε εστω ενα σημειο από όσα ανεφερα (επι της ουσιας εννοώ, οχι καποια ημερομηνια) στο οποίο κανω λαθος. Να αναφερετε τις δικες σας πηγες και να το συζητησουμε. Με επιχειρηματα και χωρις χαρακτηρισμους. Αν θελετε, εχει καλως. Αν οχι, το να τα χωνω σε αγραμματους ακροδεξιους μου ειναι αρκετα διασκεδαστικό...

Δυο-τρια συντομα σχολια, οχι για να σας πεισω, αλλα ετσι για το ιστορικο της συζητησης:

- Αν στο δρομο δειτε ενα τσογλανακι 15 χρονων που σας κανει μια μαλακια πως θα αντιδρασετε; Θα πλακωθειτε μαζι του στη μεση του δρομου ή θα το προσπερασετε, ενδεχομενως με μια αυστηρη συσταση. Αν, επειδη ειστε μαγκες και καραμπουζουκληδες αρχισετε να δερνεστε μαζι του στη μεση του δρομου, τι εικονα πιστευετε οτι θα σχηματισουν για σας οι περαστικοι; Το πιθανοτερο ειναι οτι θα σας περασουν για ηλιθιους του ιδιου επιπεδου με το 15χρονο τσογλανακι... Γι' αυτο οφειλουμε να ειμαστε ψυχραιμοι, βλάκες! Το καταλαβατε;

- Ο όρος "Σλαβομακεδονες" ειναι ορος που χρησιμοποιούσε επι 10ετιες το ελληνικο κρατος. Στην επισημη απογραφξη του 1928 ή του 1931(δεν θυμαμαι ακριβως την ημερομηνια - αλλα ηταν σιγουρα επι Βενιζελου), αυτος ο ορος χρησιμοποιείται επισημως. Ο βλάκας που αυτοπροσδιοριζεται ως απολυτο αρσενικο και εχει βαλει τη φωτο του λαμογιοβγενοπουλου (θα ειναι βαζελος και μελος της ΝΟΠΟ πιθανον...), το αμφισβητει, αλλα τι να κανουμε: Η ιστορια ευτυχως γραφηκε χωρις τη δικη του εγκριση...

- Ο Καραμανλης επραξε αριστα που δεν εστειλε στρατο στην Κυπρο το '74 διοτι θα ειχαμε χασει πανηγυρικα ενα γενικευμενο πολεμο με οδυνηρες συνεπειες για την πατριδα μας. (Οπως βλεπετε, φασιστακια, δεν ντρεπομαι να πω τη λέξη "πατριδα". Την πιστευω και πολυ μαλιστα. Αλλα όχι με το δικο σας κομπλεξικο και μισαλλοδοξο τρόπο). Και να ξερετε φασιστακια οτι ο αρχιδατος πολιτικος ειναι αυτος που παιρνει τη δυσκολη αποφαση. Οχι τα διαφορα μαλακισμενα
που πουλανε μαγκιες εκ του ασφαλους και συνηθως κατόπιν εορτης...

- Στον αγωνα ενεντιον της αμερικης, της παγκοσμιοποιησης, της ευρωπης και ολων αυτων των "κακων", μαζι δεν διαδηλωνετε με το ΚΚΕ και τη λοιπη Αριστερα ρε φασιστακια; Μονο στο στομα δεν φιλιουνται ο Καρατζαφερακος με την Κανελλω οποτε συναντιουνται! Μαλλον λογω κοινων βαζελοφρονηματων θα ειναι...

- Επειδη ο ενας βλακας ειπε κατι για την αριστερα του Κολωνακιου, ενημερωνω ότι αυτοι εχουν εκλειψει εδω και καμια 15ρια χρονια. Οι σημερινοι αριστεροι δε, ειναι τοσο απωθητικοι, οσο και οι ακροδεξιοι. Βασικο πρόβλημα και των δυο είναι το μισος για τον ορθό λογος, την κοινη λογικη, την ανεκτικοτητα. Ο φασισμος της αριστερας εχει γινει πλεον εξοργιστικος. Η συνεχης νομιμοποιηση της βιας και της καθε μορφης "αγωνιστικης" (του κωλου ή μη) αυθαιρεσιας, ειναι εξοργιστικη. Οι ακροδεξιοι είναι περισσοτερο γραφικοι και λιγοτερο επικινδυνοι. Ανθιμοι και Ψωμιαδηδες, για να σπαμε πλακα...  Οι αριστεροι που καινε καλπες, πετανε μολωτωφ, αρνουνται να καταδικασουν ξυλοδαρμους, ειναι σαφως πιο επικινδυνοι.


ΥΓ: Ο Σολωμός ελεγε: "Εθνικον ειναι το αληθες". Και επειδη ο Ζακυνθινος ηξερε τι ελεγε, εγω αυτο λεω να το ακολουθω. Εσεις ρε φασιστακια, μπορειτε να δειτε περα από τη μυτη σας;
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
- Ο Καραμανλης επραξε αριστα που δεν εστειλε στρατο στην Κυπρο το '74 διοτι θα ειχαμε χασει
αυτό το συμπέρασμα είναι αυθαίρετο. Επίσης το μέγεθος μιας ήττας είναι μετρήσιμο και ειδικά στο θέμα της Κύπρου έχει να κάνει με εδαφικές απώλειες.
αλλο να χάνεις και άλλο να κατεβάζεις τα σώβρακα για οθωμανικό. Οποιος ξέρει λεπτομέρειες για το το έγινε στην Κύπρο μάλλον έχει άλλη γνώμη από σένα....
Οι Τούρκοι, αν και είχαν υπογράψει ανακωχή συνέχισαν να προχωρούν και μετά από αυστηρές συστάσεις των Αμερικανών σταμάτησαν στο 40%.... Αλλιώς θα είχαν φτάσει μέχρι τη Λεμεσσό. Εάν η Ελλάδα είχε στείλει δυνάμεις οι Τούρκοι μπορεί αυτή τη στιγμή να κατειχαν το πολύ 20%......
Ανάπηρος και ο ένας ανάπηρος και ο άλλος.... Αλλο όμως από το λαιμό και κάτω και άλλο από τη μέση.......
Στοιχειώδες.

Και να ξερετε φασιστακια οτι ο αρχιδατος πολιτικος ειναι αυτος που παιρνει τη δυσκολη αποφαση. Οχι τα διαφορα μαλακισμενα
που πουλανε μαγκιες εκ του ασφαλους και συνηθως κατόπιν εορτης...

Εγώ μετά τον Βενιζέλο δεν έχω συναντήσει εν ζωή ή από την ιστορία κανένα αρχιδάτο πολιτικό που να πήρε καμμιά δύσκολη απόφαση... Ολοι αρχίδια ξεπουλημένα ήταν.......ΜΕ πρώτο και καλύτερο τον γκαντέμη που δε λέει να ψοφολογήσει. Α, και κάτι Γενικούς Γραμματείς του ΚΚ που "καθάριζαν" -διαφωνούντες με τη Μόσχα- κομμουνιστές.
warnwarn.gif
 [/color[/URL]]
 

HotScorpios

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.353
Κριτικές
17
Like
1
Πόντοι
1.240
- Ο Καραμανλης επραξε αριστα που δεν εστειλε στρατο στην Κυπρο το '74 διοτι θα ειχαμε χασει πανηγυρικα ενα γενικευμενο πολεμο

Ε ΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑΑΑ... αχαχαχα ,  :2funny:

Θα σε περιλάβω μωρή ΛΟΥΛΟΥ αλλά αργότερα γιατί έχω
δουλειές το πρωί και έχω και να γαμήσω, βλέπεις εμείς
αντίθετα από τον 'εθνάρχη' σου Γαμάμε  :knockinb: δεν στηνόμαστε
για οθωμανικό :boff:
  ;)  :2funny:
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Να' μαστε παλι εδω! Σιγα που θα αφηνα το παρτυ με τα φασιστακια! Απλως το πηγα λιγο πιο αργα γιατι εχουμε και αλλες σοβαροτερες δουλειες. Εξαλλου οι τσοντες προβαλονται αργα και, όπως και να το κανουμε, η συζητηση με δυο βλακες οι οποίοι ενημερωνονται - αποκλειστικως από ό,τι φαινεται - από τα βιβλία του Αδωνη και τις εκπομπες του Βελοπουλου, μοιαζει με σκληρο πορνό...

Ακουστε λοιπον, καλα μου φασιστακια: Στην αρχικη μου τοποθετηση προσπαθησα να κανω μια ψυχραιμη και αντικειμενικη παραθεση γεγονοτων, χωρις χαρακτηρισμους για κανεναν στο φορουμ. Στα περισσοτερα απο οσα εγραψα ειμαι βεβαιος οτι συμφωνειτε. Παρόλα αυτα μου την πεσατε με παπαριες καμαρωτες τυπου "προσκυνημενος", "παπαγαλακι της παγκοσμιοποιησης", κλπ. Ξερετε γιατι; Γιατι εχετε κανει τα εθνικα θεματα μπιζνες αγορακια μου. Γιατι οταν καποιος μπαινει στα χωραφια σας, αισθανεστε οτι παει να σας φαει την πελατεια. 

Σας προκαλω λοιπον, μια που από ό,τι φαινεται δεν εχετε και πολλες δουλειές, να μου πειτε εστω ενα σημειο από όσα ανεφερα (επι της ουσιας εννοώ, οχι καποια ημερομηνια) στο οποίο κανω λαθος. Να αναφερετε τις δικες σας πηγες και να το συζητησουμε. Με επιχειρηματα και χωρις χαρακτηρισμους. Αν θελετε, εχει καλως. Αν οχι, το να τα χωνω σε αγραμματους ακροδεξιους μου ειναι αρκετα διασκεδαστικό...

Δυο-τρια συντομα σχολια, οχι για να σας πεισω, αλλα ετσι για το ιστορικο της συζητησης:

- Αν στο δρομο δειτε ενα τσογλανακι 15 χρονων που σας κανει μια μαλακια πως θα αντιδρασετε; Θα πλακωθειτε μαζι του στη μεση του δρομου ή θα το προσπερασετε, ενδεχομενως με μια αυστηρη συσταση. Αν, επειδη ειστε μαγκες και καραμπουζουκληδες αρχισετε να δερνεστε μαζι του στη μεση του δρομου, τι εικονα πιστευετε οτι θα σχηματισουν για σας οι περαστικοι; Το πιθανοτερο ειναι οτι θα σας περασουν για ηλιθιους του ιδιου επιπεδου με το 15χρονο τσογλανακι... Γι' αυτο οφειλουμε να ειμαστε ψυχραιμοι, βλάκες! Το καταλαβατε;

- Ο όρος "Σλαβομακεδονες" ειναι ορος που χρησιμοποιούσε επι 10ετιες το ελληνικο κρατος. Στην επισημη απογραφξη του 1928 ή του 1931(δεν θυμαμαι ακριβως την ημερομηνια - αλλα ηταν σιγουρα επι Βενιζελου), αυτος ο ορος χρησιμοποιείται επισημως. Ο βλάκας που αυτοπροσδιοριζεται ως απολυτο αρσενικο και εχει βαλει τη φωτο του λαμογιοβγενοπουλου (θα ειναι βαζελος και μελος της ΝΟΠΟ πιθανον...), το αμφισβητει, αλλα τι να κανουμε: Η ιστορια ευτυχως γραφηκε χωρις τη δικη του εγκριση...

- Ο Καραμανλης επραξε αριστα που δεν εστειλε στρατο στην Κυπρο το '74 διοτι θα ειχαμε χασει πανηγυρικα ενα γενικευμενο πολεμο με οδυνηρες συνεπειες για την πατριδα μας. (Οπως βλεπετε, φασιστακια, δεν ντρεπομαι να πω τη λέξη "πατριδα". Την πιστευω και πολυ μαλιστα. Αλλα όχι με το δικο σας κομπλεξικο και μισαλλοδοξο τρόπο). Και να ξερετε φασιστακια οτι ο αρχιδατος πολιτικος ειναι αυτος που παιρνει τη δυσκολη αποφαση. Οχι τα διαφορα μαλακισμενα
που πουλανε μαγκιες εκ του ασφαλους και συνηθως κατόπιν εορτης...

- Στον αγωνα ενεντιον της αμερικης, της παγκοσμιοποιησης, της ευρωπης και ολων αυτων των "κακων", μαζι δεν διαδηλωνετε με το ΚΚΕ και τη λοιπη Αριστερα ρε φασιστακια; Μονο στο στομα δεν φιλιουνται ο Καρατζαφερακος με την Κανελλω οποτε συναντιουνται! Μαλλον λογω κοινων βαζελοφρονηματων θα ειναι...

- Επειδη ο ενας βλακας ειπε κατι για την αριστερα του Κολωνακιου, ενημερωνω ότι αυτοι εχουν εκλειψει εδω και καμια 15ρια χρονια. Οι σημερινοι αριστεροι δε, ειναι τοσο απωθητικοι, οσο και οι ακροδεξιοι. Βασικο πρόβλημα και των δυο είναι το μισος για τον ορθό λογος, την κοινη λογικη, την ανεκτικοτητα. Ο φασισμος της αριστερας εχει γινει πλεον εξοργιστικος. Η συνεχης νομιμοποιηση της βιας και της καθε μορφης "αγωνιστικης" (του κωλου ή μη) αυθαιρεσιας, ειναι εξοργιστικη. Οι ακροδεξιοι είναι περισσοτερο γραφικοι και λιγοτερο επικινδυνοι. Ανθιμοι και Ψωμιαδηδες, για να σπαμε πλακα...  Οι αριστεροι που καινε καλπες, πετανε μολωτωφ, αρνουνται να καταδικασουν ξυλοδαρμους, ειναι σαφως πιο επικινδυνοι.


ΥΓ: Ο Σολωμός ελεγε: "Εθνικον ειναι το αληθες". Και επειδη ο Ζακυνθινος ηξερε τι ελεγε, εγω αυτο λεω να το ακολουθω. Εσεις ρε φασιστακια, μπορειτε να δειτε περα από τη μυτη σας;

Από ότι φαίνεται, η πολιτικά ορθή κρίση - κατά την άποψή μου, γιατί υποστήριξα αρκετές απόψεις σου - υπολείπεται κοινωνικής αντίληψης ή άλλης. Από ότι φαίνεται λοιπόν είσαι κοινωνικά βλάκας ή δεν διαβάζεις αρκετά καλά τις απαντήσεις που σου δίνουν και κάνεις χαρακτηρισμούς αδιάκριτα. Ο Συριζα στη Α' Αθηνών από πού παίρνει ψήφους; Απο το Μεταξουργείο; Από το Κολωνάκι και το Μετς παίρνει, όπου εβρισκονται αρκετοί άνθρωποι με θεωρείες(για τους άλλους)
Ένα 15αχρονο που μπαίνει στο σπίτι σου βαλτό, μπορεί να δείχνει ότι μπορεί να μπει και ένα 30χρονο. Μια υπόθεση
Ο στρατός στη Κύπρο θα μπορούσε να εδραίωσει άλλο status quo
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom