Νέα

Lido Palace

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα vasos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 437K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

manosbeach

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2006
Μηνύματα
567
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
Μπράβο σας παλικάρια μου.. ο «μαλάκας» ο αλλοδαπός ήταν συνάδελφος και φίλος μου, ο δε μαλάκας που σας τον έστειλε για να τον γδύσετε ήμουν εγώ. Εγώ σας τον έστειλα συστημένο και εγώ έγινα ρεζίλι. Ρόμπα μας κάνατε πάλι όλους τους Έλληνες..

Είστε λαμόγια βγαλμένα από άλλη εποχή. Δεκαετίες πίσω ανθρωπάκια μικρά που προσπαθούσαν να κοροϊδέψουν τους τουρίστες έτσι για να κάνουν σήμερα μια αρπαχτή γιατί τουρίστας είναι δεν θα τον ξαναδούμε.

Έτσι και εσείς μόλις δείτε ξένο εκεί να τον κοροϊδέψετε και να τον κλέψετε.

Είστε ρε η ντροπή σε προσωποποίηση. Η ξεφτίλα της Ελληνικής κοινωνίας και η χειρότερη εικόνα της χώρας μας.

Δεν είναι τυχαίο βέβαια ότι έτσι μας βλέπετε όλους τους πελάτες απλά όπου σας παίρνει τα κάνετε. Μαλάκες μας θεωρείτε όλους. Αλλά είναι εμφανές ότι οι μαλάκες τελειώνουν και για αυτό τα μαγαζιά σας είναι άδεια.

Ένα σας λέω μόνο αρκετά σας ανέχτηκα τόσα χρόνια και Ούτε στο εκατομμύριο να ξαναπατήσω στο κολομάγαζο σας.

Και για να ξεκαθαρίσω και κάτι ακόμα, γιατί θα βγει κανένας ξεφτιλισμένος να δικαιολογηθεί και να απηλησει πάλι, ελάτε σας περιμένω όποτε γουστάρετε να έρθετε να μου κλάσετε τα μύδια.

Και να είστε σίγουροι ότι δεν θέλετε να ασχοληθώ άλλο μαζί σας




 

manosbeach

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2006
Μηνύματα
567
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
Υπάρχει βέβαια και η περίπτωση ο μεγάλος να μην ξέρει τίποτα για τις αλητείες σας και τα έξτρα αυτά να τα βάζουν άλλοι στο παντελόνι. Γιατί προσωπικά τον μεγάλο το θεωρώ πολύ μα πάρα πολύ πιο έξυπνο….
 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
50
Πόντοι
166
Μπράβο σας παλικάρια μου.. ο «μαλάκας» ο αλλοδαπός ήταν συνάδελφος και φίλος μου, ο δε μαλάκας που σας τον έστειλε για να τον γδύσετε ήμουν εγώ. Εγώ σας τον έστειλα συστημένο και εγώ έγινα ρεζίλι. Ρόμπα μας κάνατε πάλι όλους τους Έλληνες..

Που τον έστειλες κι εσύ μόνο του τον άνθρωπο? Δεν μπορούσες να τον συνοδεύσεις για να μην τον γδύσουν? Αφού ξέρεις ότι μεγάλο ποσοστό είναι ύαινες.
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Οι ιδιες φατσες που εξυπηρετουν εμας οι ιδιες φατσες φαγαν τα λεφτα του ανθρωπου? Ντροπη... Κι αν δεν τα εδινε τα λεφτα τι θα κανατε ρε λαμογια? Α ρε ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ, να ειχε τιποτα ακρες ο αλλοδαπος να ρθουν να σας το κανουν καλοκαιρινο το ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ!! :uzi: :uzi: :uzi:

Υ.Γ: Να κρατησω και μια πισινη, ολα τα παραπανω ισχυουν σε περιπτωση που ειναι αληθεια αυτα που λεει ο φιλος, δεν εχω τιποτα προσωπικο με τον φιλο, αλλα δε συχναζω πολυ στο σιτε και δεν τον ξερω :grin:
 

nokia

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.108
Like
3
Πόντοι
16
Μετά δύο ωρίτσες ο αλλοδαπός «μαλάκας» ζητά να πληρώσει για να πάει για ύπνο και όλος σοβαρότητα ο σερβιτόρος του ζητάει ολοστρόγγυλα μερικά χιλιάρικα χωρίς ανάλυση  και ιδιαίτερη εξήγηση.

Μανο, τι παραγγειλε ο δικος σου σε αυτες τις 2 ωρες ?

Και πες του να περιγραψει ελαφρως τον σερβιτορο..

Αυτα..

ΥΓ - Λιντο..εβγα και παρε θεση...!!
 

xarhs76

Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
67
Like
0
Πόντοι
0
ρε παιδια, σορρυ για την αφελεια της ερωτησης, αλλα ειμαι εντελως εκτος χωρου.

η "φλογερα" που αναφερετε , ειναι με προφυλακτικο? και ειναι μεχρι τελους? τιμη ?

ευχαριστω, και παλι σορρυ για την απλοικοτητα της ερωτησης!

 

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
Μήπως παρήγγειλε το ποτό των μερικών χιλιάδων......????? Ξέρετε ντε αυτό που παλιά έκανε πολλές χιλιάδες...
 

kotipeltos

Μέλος
Εγγρ.
6 Απρ 2009
Μηνύματα
254
Like
0
Πόντοι
1
ρε παιδια, σορρυ για την αφελεια της ερωτησης, αλλα ειμαι εντελως εκτος χωρου.

η "φλογερα" που αναφερετε , ειναι με προφυλακτικο? και ειναι μεχρι τελους? τιμη ?

ευχαριστω, και παλι σορρυ για την απλοικοτητα της ερωτησης!
Ποιό προφυλακτικό??..με φύλλο είναι τσακισμένο στριφογυριστό
και μέσα τυρί ντομάτα ψιλοκομμένη ζαμπονάκι και καμιά φορά παστουρμά!
:s&m_3:  :s&m_3:
 

RoccoSiffredi

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Μαρ 2009
Μηνύματα
700
Κριτικές
12
Like
403
Πόντοι
3.235
εγώ το έχω ξαναπεί Lido = μεγαλύτερη μούφα
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
το καλιτερο μαγαζι ινε!!!!!!!!!!!
 

Επισκέπτης
να κάνω και εγώ τον δικηγόρο του διαβόλου λίγο ?
καλά στα αλλά μαγαζιά δηλαδή είναι πανάγιες ? γιατί μόνο για το Λίντο διαβάζω Εδω μέσα όχι ότι έχω πάει ποτέ σε κανένα αλλά μου φαίνετε λίγο παράξενο μόνο αυτό το μαγαζί να κάνει τα πάντα και λέω εγώ τώρα μήπως λέω μήπως υπάρχει κάποια εμπάθεια με το εν λόγο μαγαζί?



αυτά        που λέει και ο ΝΟΚΙΑ
 

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
να κάνω και εγώ τον δικηγόρο του διαβόλου λίγο ?
καλά στα αλλά μαγαζιά δηλαδή είναι πανάγιες ? γιατί μόνο για το Λίντο διαβάζω Εδω μέσα όχι ότι έχω πάει ποτέ σε κανένα αλλά μου φαίνετε λίγο παράξενο μόνο αυτό το μαγαζί να κάνει τα πάντα και λέω εγώ τώρα μήπως λέω μήπως υπάρχει κάποια εμπάθεια με το εν λόγο μαγαζί?



αυτά         που λέει και ο ΝΟΚΙΑ
Είσαι λάθος φίλε....
Από τη στιγμή που η διεύθυνση του μαγαζιού διαβάζει τα όσα γράφονται και από τη στιγμή που κατά κοινή ομολογία ανήκει στο top3 των στριπ... περιμένουμε πολλά περισσότερα και επισημαίνουμε τυχόν λάθη, παραλείψεις ή ατοπήματα.... Σας διαφώτισα τώρα κύριε συνήγορε?
 

nokia

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.108
Like
3
Πόντοι
16
να κάνω και εγώ τον δικηγόρο του διαβόλου λίγο ?
καλά στα αλλά μαγαζιά δηλαδή είναι πανάγιες ? γιατί μόνο για το Λίντο διαβάζω Εδω μέσα όχι ότι έχω πάει ποτέ σε κανένα αλλά μου φαίνετε λίγο παράξενο μόνο αυτό το μαγαζί να κάνει τα πάντα και λέω εγώ τώρα μήπως λέω μήπως υπάρχει κάποια εμπάθεια με το εν λόγο μαγαζί?



αυτά         που λέει και ο ΝΟΚΙΑ

Kαμμαι εμπαθεια δεν υπαρχει αδελφε..Ακουμε συνεχεια οτι οι υπερχρεωσεις λογ/σμων ειναι συχνο φαινομενο στο Λιντο.

Περιμενα την επισημη απαντηση του Λιντο, αλλα ενω ξερω οτι σημερα το απογευμα μπηκαν και διαβασαν το θεμα, δεν εδωσαν ακομα καμμια απαντηση.

Και οπως ξερεις η σιωπη, πολλες φορες σημαινει αποδοχη του γεγονοτος.

Αυτα..
 

manosbeach

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2006
Μηνύματα
567
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
Προς αποφυγή παρεξηγήσεων θέλω να υπενθυμίσω πως πολλές φορές τα έχω χώσει στο κατάστημα όταν έχει λάθος και την φωλιά του χεσμένη

Αλλά

Ακόμα περισσότερες φορές έχω πει και ξανά πει πως το θεωρώ το καλύτερο ανέκαθεν μαγαζί στη πιάτσα και ο λόγος που τα παίρνω στο κρανίο είναι απλούστατα πως δεν καταλαβαίνω γιατί κατά περιόδους επικρατεί τέτοια αντί επαγγελματικότητα.

Έχω περάσει φανταστικά παρά πολλές φορές και επανειλημμένα για πολλά χρόνια. Έχω μεγάλη εκτίμηση στο μεγάλο αφεντικό του μαγαζιού γιατί έχει καταφέρει να διατηρεί το μαγαζί στην κορυφή για πάρα πολλά χρόνια παρά τις αντίξοες συνθήκες της Ελληνικής πιάτσας.

Παρόλα αυτά δεν είναι η πρώτη φορά που ακούω για άδικη μεταχείριση τουριστών από το μαγαζί  και βέβαια το τελευταίο καιρό λόγω γενικής αναδουλειάς τα ολισθήματα είναι συχνά.

Απλά οι κύριοι αυτοί, όποιοι και αν ειναι υπεύθυνοι για τα άσχημα αυτά φαινόμενα θα πρέπει να καταλάβουν ότι έχουν πολύ λάθος και εγώ προσωπικά θα τα λέω και θα τα φωνάζω όταν πέφτουν στην αντίληψη μου και μπορούν να τεκμηριωθούν

Ο αγαπητός διευθυντής του καταστήματος μου ζήτησε ευγενικά εξηγήσεις και απόρησε για το συμβάν σε προσωπικό μήνυμα πράγμα που είναι προς τιμήν του

Θα απαντήσω δημόσια ότι ο άτυχος αλλοδαπός είναι απόλυτης αξιοπιστίας και τα λεγόμενα του δεν αμφισβητούνται σε καμία περίπτωση. Η δε κατανάλωση του δεν δικαιολογούσε σε καμία περίπτωση τέτοιον λογαριασμό.

Προσωπικά πολλές φορές έχω ακούσει για διαφορετικές χρεώσεις σε τουρίστες αλλά ποτέ δεν είχα άμεση μαρτυρία από το θύμα πράγμα που δυστυχώς επιβεβαιώθηκε. Θέλω να πιστεύω (ελπίζω) το φαινόμενο να ήταν αποτέλεσμα μερικών κακών συνεργατών του μαγαζιού και όχι πολιτική του μαγαζιού.

Πιστεύω πως ο αγαπητός διευθυντής θα φροντίσει να προστατέψει την φήμη του μαγαζιού του και να αποτρέψει την επανάληψη τέτοιων περιστατικών που δυστυχώς ντροπιάζουν την πολύχρονη ιστορία του μαγαζιού.

Και να επαναλάβω για να μην παρεξηγηθώ από άτομα που δεν έχουν διαβάσει τα γραφόμενα μου στο παρελθόν ότι θεωρώ το Λίντο το καλύτερο μαγαζί πράγμα που είναι προσωπική άποψη λόγω των φανταστικών εμπειριών που μου έχει χαρίσει σε μεγάλο βάθος χρόνου.

 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
το καλιτερο μαγαζι
 

ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.653
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
616
Φήμες λένε ότι το δίδυμο Κάσπερ-Λολα από το baby o πήγε Λίντο, αληθεύουν ?  :2funny:

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom