Νέα

Lido Palace

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα vasos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 437K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

repos

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2007
Μηνύματα
87
Like
0
Πόντοι
0
ποιος γνωρίζει τα όνοματα από τα τεμάχια που είναι απο ρουμανία ?!  :think: (σε χρώμα ξανθό)
 

vitsi

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2008
Μηνύματα
537
Like
0
Πόντοι
6
Χτεσινοβραδινή μίνι επίσκεψη για ένα ποτό του δεκάλεπου από το μαγαζί. Κόσμος 3 τραπέζια (στο ένα τραπέζι ένας μόνος του). Πολύ υποτονικό κλίμα. Οι κοπέλες 5-6 με το ζόρι. Οι περισσότερες και οι καλύτερες καραβάνες ή την έχουν κάνει για τη πατρίδα τους ή κάνουν αρπαχτές σε strip-clubs σε νησιά και επαρχιές. Το γεγονός ότι ήταν Δευτέρα δε χοράει δικαιολογία. Αυτά
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
Τι  ζητάνε  δεκα λεπούδες  στο παζάρι ?
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
QUIZ

ποιος  χέστης  δεν  πάει Λίδο ?
 

repos

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2007
Μηνύματα
87
Like
0
Πόντοι
0
μηπως με το ΕΣΠΑ έπρεπε το lido να ανανεωσει τα aircondition του στα prive  :think: πολύ ζέστα  :2funny: :2funny:
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
μηπως με το ΕΣΠΑ έπρεπε το lido να ανανεωσει τα aircondition του στα prive  :think: πολύ ζέστα  :2funny: :2funny:

Δεν  το  σηκώνει  η μηχανολογική  μελέτη . Αλλά  τον  Αύγουστο  κερνάνε  παγωτά !
 

Επισκέπτης

Σάββατο βράδυ χτες και είπαμε με φίλο μου να βγούμς για μια ακόμα ηρωική (σ)έξοδο.Κατευθυνθήκαμε για Lido το οποίο ήταν από το πλέον γνωστά στριπτηζάδικα που δεν είχα ξανατιμήσει πριν. Όπως και άλλοι συναγωνιστές έχουν επισημάνει στις κριτικές πιο κάτω, οι εποχές της δόξας του συγκεκριμένου μαγαζιού-που εγώ δεν τις έχω ζήσει-αν υπήρξαν ποτέ σίγουρα έχουν περάσει. Απέχει δε έτη φωτός από το Alcatraz, τη τελευταία επίσκεψή μου σε αντίστοιχο χώρο πριν από έναν μήνα περίπου. Ξεκινώντας από τις γυναίκες είναι δυστυχώς πολύ δευτεράτζες. Μοντελάκιας ων, πηγαίνοντας σε ένα τέτοιο μαγαζί αυτό που έχω την απαίτηση να βλέπω είναι σφιχτά, γυμνασμένα ,ολοστρόγγυλα κω..κια πακέτο μαζί με λεπτά καλλίγραμμα πόδια. Ψωμάκια και κοιταρίτιδα βλέπω και με το κιλό γύρω μου δεν έχω όρεξη να πληρώσω για να δω κι άλλη. Μοναδικές εξαιρέσεις η Ρωξάννα, μια ψηλή και λυγερή κοπέλα, αρκετά όμορφη αλλά εντελώς άστηθη και μία δεύτερη που δε συγκράτησα το όνομά της. Από χωρό πήρε τη τελευταία ο φίλος μου με 50Ε-μέτρια πράγματα απ'όσο μου είπε και ακόμα και στα λεφτά αυτά δεν έβγαλε το string. Ο χωρός των κοριτσιών στη πίστα πολύ αργός και νωχελικός η μουσική πέραν από γνωστές επιτυχίες περιλάμβανε και κάποια άσχετα άγνωστα που δεν ήξερε η μάνα τους και άκαιρες αλλαγές . Ο χώρος μικρός ,οικογενειακός συμπαθητικός με καθίσματα περιμετρικά τοποθετημένα γύρα από τη πίστα και καλή θέα σε αυτήν, ενώ παραδίπλα υπάρχει αρκετά διακριτικός χώρος για τα prive. Ωστόσο το κλίμα ήταν αρκετά υποτονικό και θύμιζε περισσότερο καθημερινή παρά Σάββατο βράδυ.Ο κόσμος σχετικά λίγος-που βέβαια ήταν και καλό γιατί δεν την έβγαζες στο όρθιο, οι privé χωροί ελάχιστοι. Στην είσοδο στο ταμείο αντί για μια καλλίγραμμη παρουσία, αντιμέτωπος ερχόσουν με κάτι...σεβάσμια γηρατιά-ο ιδιοκτήτης ίσως;. Ανακεφαλαιόνοντας με λίγα λόγια το Lido θα μπορούσε κάλιστα να πρόκειται για ένα τοπικό στριπτηζάδικο στα προάστια ή την επαρχία και όχι ένα από τα πιο γνωστά strip club της πρωτεύουσας.

Σχολιασμός της κριτικής σου...επειδή ήμουν κι εγώ στο μαγαζί...ίδια μέρα...κ πιθανόν ίδια ώρα...

1.Σωστός όσον αφορά την ποιότητα των κοριτσιών...Στην παρούσα φάση δεν μ'απασχολεί η προέλευση..αλλά η εμφάνιση..και δυστυχώς συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ με τον φίλο..
Οι γκομενίτσες έχουν στην πλειοψηφία τους μερικά κιλάκια παραπάνω...που φαίνονται στην κοιλίτσα κ τα ποδαράκια...Αυτό δεν θα ήταν τραγικό απ'τη στιγμή που κάποιοι τις γουστάρουν κ κερνούν ποτά & παίρνουν χορούς...όμως είναι αστείο να σου έρχονται μπάζα (εμφανησιακά πάντα)...κ να τα απορρίπτεις...κ σαν αποτέλεσμα να λαμβάνεις κάποια βρισιά είτε στα ελληνικά είτε στη μητρική τους...ή κάποια ειρωνεία...κ δεν μιλάω για τους κάγκουρες που στέλνουν τις γκόμενες με φράσεις μαγκιόρικες...αλλά για φράσεις τύπου "ευχαριστώ κούκλα μου,δεν θέλω παρέα..ούτε κ χορούς" ή "μόλις μπήκα" (αν όντως έχει συμβεί αυτό)...κλπ κλπ...Πρέπει να μιλήσετε λιγάκι στα γκομενάκια οι υπεύθυνοι του μαγαζιού...σταρλετίτσες μπάζα...έχουμε τις ελληνίδες κ τσάμπα μάλιστα...όπως λέει κ ο φίλος,αν είναι να βλέπω μπάζα...δεν έρχομαι...

2.Νομίζω έχεις άδικο όσον αφορά το : "Μοναδικές εξαιρέσεις η Ρωξάννα, μια ψηλή και λυγερή κοπέλα, αρκετά όμορφη αλλά εντελώς άστηθη και μία δεύτερη που δε συγκράτησα το όνομά της."....χθες υπήρχαν γύρω στις 20-25 γκόμενες...μην μου πεις...οτι ήταν μόνο 2 οι καλές...γιατί αυτό δεν είναι αλήθεια... ;)

3."Από χωρό πήρε τη τελευταία ο φίλος μου με 50Ε-μέτρια πράγματα απ'όσο μου είπε και ακόμα και στα λεφτά αυτά δεν έβγαλε το string."...αυτό είναι θέμα της γκόμενας,όχι του μαγαζιού...ΕΣΥ φταις...που δεν ξεκαθάρισες απ'την αρχή τι ψάχνεις κ τι ζητάς... ;)

4."Ο χωρός των κοριτσιών στη πίστα πολύ αργός και νωχελικός"....Συμφωνώ..επειδή ήταν η πλειοψηφία...αλλά υπήρχαν κ λαμπρά παραδείγματα...

5."η μουσική πέραν από γνωστές επιτυχίες περιλάμβανε και κάποια άσχετα άγνωστα που δεν ήξερε η μάνα τους και άκαιρες αλλαγές .".....Το οτι δεν γνωρίζεις απο μουσική...το καταλαβαίνω απ'το 1ο σκέλος...επειδή αναφέρεις οτι παίχτηκαν κομμάτια που δεν τα ήξερε η μάνα τους...απλά εσύ δεν τα ήξερες..όσο για τις άκαιρες αλλαγές...ίσως ν'αναφέρεσαι στις αλλαγές όταν χορεύουν οι γκόμενες...αλλά αυτό είναι θέμα των γκομενακίων...όχι του D.J...ότι του ζητούν,παίζει..κατά τ'άλλα ο γνωστός δυνατός Dj..αν κ με λιγότερη συμμετοχή χθες...

6."Ο χώρος μικρός ,οικογενειακός συμπαθητικός με καθίσματα περιμετρικά τοποθετημένα γύρα από τη πίστα και καλή θέα σε αυτήν, ενώ παραδίπλα υπάρχει αρκετά διακριτικός χώρος για τα prive.".....Μάλιστα...το ακούσαμε κι αυτό...Επειδή αναφέρεις το Αλκατράζ...ερώτηση : το φυλάκιο,είναι μεγαλύτερο ? δε νομίζω...Επίσης,ο χώρος του prive,δεν είναι απλά διακριτικός....είναι μάλλον το καλύτερο μέρος σε σχέση πάντα με ότι κυκλοφορεί στην πιάτσα...κ το φυλάκιο που προανέφερες,δεν έχει καν τέτοιο χώρο...(θα μου πεις,ούτε το Γκολντ δεν έχει...αλλά λέμε τώρα...)!

7."Ωστόσο το κλίμα ήταν αρκετά υποτονικό και θύμιζε περισσότερο καθημερινή παρά Σάββατο βράδυ."....Εσύ δλδ τι κλίμα ήθελες κ πως σ'επηρεάζει ? Γιατί εγώ όταν κάνω παιχνίδι με ποτά & χορούς...φτιάχνω το κέφι μου...μόνος μου...(σαν το ορίζω τη μοίρα μου ένα πράγμα....στο πιο απλό του..)!

8."Ο κόσμος σχετικά λίγος-που βέβαια ήταν και καλό γιατί δεν την έβγαζες στο όρθιο, οι privé χωροί ελάχιστοι. Στην είσοδο στο ταμείο αντί για μια καλλίγραμμη παρουσία, αντιμέτωπος ερχόσουν με κάτι...σεβάσμια γηρατιά"....Συμφωνώ...αυτό κάποια στιγμή θα ΠΡΕΠΕΙ ν'αλλάξει...ήμουν ανήλικος όταν μπήκα πρώτη φορά στο συγκεκριμένο μαγαζί...(με συνοδεία ενηλίκου πάντα)...κ ακόμη βλέπω το ίδιο σκηνικό...

9."Ανακεφαλαιόνοντας με λίγα λόγια το Lido θα μπορούσε κάλιστα να πρόκειται για ένα τοπικό στριπτηζάδικο στα προάστια ή την επαρχία και όχι ένα από τα πιο γνωστά strip club της πρωτεύουσας"....καλούτσικο είναι κ για την πρωτεύουσα..το μεγαλύτερο μέρος των επισκεπτών...δεν αξίζει κάτι καλύτερο,αφού είναι τζαμπατζήδες...υπάρχουν κ δυνατοί παίχτες...οι οποίοι φαντάζομαι δεν ενοχλούνται απ'τον χώρο...αλλά κυρίως απ'τις γκόμενες Β' κατηγορίας...που συνεχίζουν να παίζουν μπάλα εντός καταστήματος!

Αυτά τα λίγα...με βάση την κριτική του φίλου...έγραψα κι εγώ την δική μου...μετά απο πολύύύύύ καιρό....

Ρόστερ :
Αλεξάνδρα
Νικόλ
Χουάνα
Ρωξάνα
Μόνικα
Μισέλ (το πραγματικό της,δεν θυμάμαι του μαγαζιού)
Τρέισι
άλλες 2 μαυρούλες τίποτα το ιδιαίτερο.
Λόλα
Κάσπερ
και αρκετές ακόμη...που δεν συγκράτησα...

* Απούσα η αγάπη μου το Βανεσσάκι...που χάθηκε άραγε αυτή η ψυχούλα...?? :smitten:

** Μεγάλο μείον της βραδιάς η ανυπαρξία κλιματισμού...για να λέμε αλήθεια,υπήρχε κλιματισμός ακριβώς μπροστά μου...στους 24 βαθμούς αρχικά...
κ αργότερα έπεσε στους 22...όμως λίγο ο μεγάλος χώρος...λίγο η πολυκοσμία...λίγο η σταθερή ροή αέρα κ όχι η αναλλασσόμενη σε διάφορα ύψη...παρουσίαζαν το σύστημα ανεπαρκές...Η γκόμενα...να έχει γίνει μούσκεμα...(κ δν ήταν απο μένα...σίγουρα... :2funny:)...κι εγώ απλά να υποφέρω...

*** Στα πολύ θετικά του μαγαζιού...οτι δεν είχε γκομενο-παρέες....ανακούφιση...να μην βλέπεις μπάζα ή μη ελληνικά δήθεν προοδευτικά... :2funny:
 

vitsi

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2008
Μηνύματα
537
Like
0
Πόντοι
6
* Απούσα η αγάπη μου το Βανεσσάκι...που χάθηκε άραγε αυτή η ψυχούλα...?? :smitten:

Μου αρέσει που ρωτάς λες και δε ξέρεις. Κλασσικά τέτοια εποχή Μύκονο θα είναι και θα λυσσάει σε κανένα Super, Cavo, Space. Εγγύηση.........
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Μου αρέσει που ρωτάς λες και δε ξέρεις. Κλασσικά τέτοια εποχή Μύκονο θα είναι και θα λυσσάει σε κανένα Super, Cavo, Space. Εγγύηση.........

Μπα...χλωμό...στην Μύκονο θα την είχαμε δει, αποκλείεται να κρύβεται αυτή και να να μας ξέφυγε.

Μάλλον κάνει παρεούλα σε ευγενικούς κυρίους, που όταν σε επισκέπτονται φέρνουν και το τραπεζομάντιλό τους μαζί.

[size=20pt]السلام عليكم[/size]
[size=6pt](As-Salāmu `Alaykum)[/size]

 

Επισκέπτης
Μπα...χλωμό...στην Μύκονο θα την είχαμε δει, αποκλείεται να κρύβεται αυτή και να να μας ξέφυγε.

Μάλλον κάνει παρεούλα σε ευγενικούς κυρίους, που όταν σε επισκέπτονται φέρνουν και το τραπεζομάντιλό τους μαζί.

[size=20pt]السلام عليكم[/size]
[size=6pt](As-Salāmu `Alaykum)[/size]

:2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom