Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 97K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 82 άτομα (10 μέλη και 72 επισκέπτες)

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.160
Κριτικές
8
Like
32.357
Πόντοι
6.536
ακριβως .. ετσι οπως μου μιλησε τυπε για μαιμου μου εμοιαξε αλλα οκ παμε παρακατω. αν παρουμε τις στοιχηματικες λοιπον , το να βγει 1η σε ψηφους προφανως οποιος ξερει τι του γινεται ειανι φαβορι η νδ (ανεξαρτητου διαφορας η οποια συμφωνα με στοιχηματικες ειναι 3-4%). για να βγει απο το 1ο σουκου θελει 40+% οπου τα κουκια δεν βγαινουν με τιποτα .οποτε παμε στο 2ο και με το λαιν στις 3-4 μοναδες ολα ειναι πιθανα και πιο απροβλεπτα αποσο νομιζουν μερικοι. υπαρχουν αρκετοι παραμετροι που δεν μπορουν να προβλεφτουν πχ ποσοστο αποχης κτλ
βλεπω αιδιοδοξους για "ερχεται πουτσα" και απο τις 2 πλευρες και απλα ειναι για γελια.
Το 40% είναι ανέφικτο.

Οι 3-4 μονάδες διαφορά από που προκύπτουν?

Νομίζω ότι το ΠΑΣΟΚ θα πάρει πολύ παραπάνω από όσο νομίζουμε.

Η ΝΔ έχασε σε σχέση με το 19 και φυσιολογικότατα, αλλα δεν πήρε ο Σύριζα αυτήν την χασούρα.
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.632
Like
11.526
Πόντοι
2.406
FB_IMG_1684315066775.jpg


:smiling-face-with-heart-eyes:Η νέα φετινή καμπάνια της LEVI'S
Πουστοσογο
 

Oletiras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2017
Μηνύματα
1.521
Like
3.826
Πόντοι
456
1) Για την "υποεκπροσώπηση"δεν αρκεί ο ισχυρισμός σου "είναι απλά ψέμα". Ή αν είναι ψέμα, δεν είναι, μόνο του εν λόγω "για να του βγει η θεωρία" κλπ. Συζητείται ευρύτερα (βλ. εντελώς πρόχειρα και ενδεικτικά - αν γκουγκλάρεις θα βρεις και άλλα σχετικά: Το "κρας τεστ" των δημοσκοπήσεων: Αλλάζει η τάση υπέρ της Ν.Δ;- Πού πήγε η "οργή" των Τεμπών;- Πόσο αντιπροσωπευτική είναι η "Εκτίμηση Ψήφου";- Τι κρύβει η αδιευκρίνιστη ζώνη; : "Μία άλλη παράμετρος που δεν αξιολογείται επαρκώς είναι η σταθερή υποεκπροσώπηση ψηφοφόρων συγκεκριμένων κομμάτων στις δημοσκοπήσεις, κάτι που επίσης αλλοιώνει την “φωτογραφία της στιγμής”."). Εν ολίγοις η "υποεκπροσώπηση" θεωρείται από κάποιους πραγματικό μεθοδολογικό ζήτημα της δημοσκοπικής διαδικασίας. Εσύ την θεωρείς ψέμα. Κατετέθη και κρατείται και αυτή η άποψη.

2) "Ένας άνθρωπος φανερά πικραμένος.... ξεχάσει": Και αυτή η ερμηνεία, με βάση το ψυχογράφημα, κατετέθη και κρατείται, επίσης.

3)"ΥΓ μου χρωστας 15 λεπτα μην ξεχνιομαστε."
Κατανοώ... :grin:, αλλά αδυνατώ, κ. πρόδρε, να κάμω κάτι εμπράκτως.
Αντε διαβασα και το αρθρο σε αυτο το λινκ ,εκανα καταχρηση σημερα :2funny:
Η αντικειμενικοτητα ειναι αγνωστη λεξη φυσικα για την "συντακτικη ομαδα του libre" αλλα εκει που δινουν ρεστα ειναι που επικαλουνται δημοσκοπηση του ινστιτουτου πουλατζα που δειχνει μονο 2.3% την διαφορα.
Ποιο ειναι το ινστιτουτο νικος πουλατζας?
"Το Ινστιτούτο Νίκος Πουλαντζάς (ΙΝΠ) ιδρύθηκε το 1997 με πρωτοβουλία του Συνασπισμού της Αριστεράς, των Κινημάτων και της Οικολογίας, του κόμματος που αποτέλεσε μετέπειτα τη βασική συνιστώσα του σημερινού ΣΥΡΙΖΑ. "

ΥΓ για αυτο το αρθρο δεν σε χρεωνω ,ηταν διασκεδαστικο :upsidedown:
 

Βασιλοφρων13

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2014
Μηνύματα
34.663
Like
5.961
Πόντοι
1.406
Αλεξ κι εγω εται πιστευα, οτι δεν γίνεται νοθεία λογω αυτου, μεχρι που άκουσα μια αλλη θεωρια πως γίνεται η νοθεία
Οι ψηφισαντες φουσκονωνται με αλλο 1.εκατ ψήφους που κατανέμονται στα συνολικά αποτελέσματα. Δγλ 4,5 εκατ ψηφισαν αυτοί στα συγκέντρωτικα λενε 5.5 εκατ ψήφισαν. Αυτα μπαίνουν στημ τελευταία κατανομη κ μονο σε. Μεγαλες πολεις και αμαδιανεμονται οο έδρες κατα το πλειοψηφων κόμμα. Δεν βγαίνει ο πρωτος δεύτερος σαν βουλευτής αλλα βγαίνουν κι αλλοι 20 με ανυπαρκτες ψηφους ομως ...
Δεν μου φαίνεται δύσκολο.
Πως το βλέπεις ..?
καντο μας λιγο κερματα αυτο τυπε :confused:
 

locoenelcoco

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2018
Μηνύματα
351
Like
621
Πόντοι
81
Το 40% είναι ανέφικτο.

Οι 3-4 μονάδες διαφορά από που προκύπτουν?

Νομίζω ότι το ΠΑΣΟΚ θα πάρει πολύ παραπάνω από όσο νομίζουμε.

Η ΝΔ έχασε σε σχέση με το 19 και φυσιολογικότατα, αλλα δεν πήρε ο Σύριζα αυτήν την χασούρα.
3-4 μοναδες προκυπτουν απο τις στοιχηματικες (οσο κοντα πεφτουν) επειδη το παρακολουθουσα το ποσοστο απο τοτε που τα βγαλανε σχεδον το λαιν εχει κυμανθει σε αυτες τις τιμες περιπου (κοιταω στοιχιμαν και νοβι ) . οσο για το τελευταιο που λες, εμενα μου κανει εντυπωση, το οτι ο σρζ πιανει ιδια ποσοστα με το 19 μετα απο 4 χρονια κυβερνησης . μενει να δουμε τη κυριακη
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.160
Κριτικές
8
Like
32.357
Πόντοι
6.536
3-4 μοναδες προκυπτουν απο τις στοιχηματικες (οσο κοντα πεφτουν) επειδη το παρακολουθουσα το ποσοστο απο τοτε που τα βγαλανε σχεδον το λαιν εχει κυμανθει σε αυτες τις τιμες περιπου (κοιταω στοιχιμαν και νοβι ) . οσο για το τελευταιο που λες, εμενα μου κανει εντυπωση, το οτι ο σρζ πιανει ιδια ποσοστα με το 19 μετα απο 4 χρονια κυβερνησης . μενει να δουμε τη κυριακη
6 ειναι μ.ο σύμφωνα με όλες τις δημοσκοπικές εταιρείες.
Κανονικά έπρεπε έπρεπε να έχει άνοδο σαν μείζονα αντιπολίτευση....
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.550
Πόντοι
8.846
3-4 μοναδες προκυπτουν απο τις στοιχηματικες (οσο κοντα πεφτουν) επειδη το παρακολουθουσα το ποσοστο απο τοτε που τα βγαλανε σχεδον το λαιν εχει κυμανθει σε αυτες τις τιμες περιπου (κοιταω στοιχιμαν και νοβι ) . οσο για το τελευταιο που λες, εμενα μου κανει εντυπωση, το οτι ο σρζ πιανει ιδια ποσοστα με το 19 μετα απο 4 χρονια κυβερνησης . μενει να δουμε τη κυριακη
Τύπε κώκοκώλο την κυριακή θα μιλήσουμε για λαιν και αμοιβάδες...
Θα καταλάβεις τότε...
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
το οτι ο σρζ πιανει ιδια ποσοστα με το 19 μετα απο 4 χρονια κυβερνησης . μενει να δουμε τη κυριακη
Εδώ είναι όλο το ζουμί, ο Συριζα το 2019 είχε να αντιμετωπίσει το αντισύριζα μέτωπο, από όλα τα κόμματα, κανάλια, διαπλοκή, από τους πάντες, και πήρε 31.5%. (3.5% λιγότερο από τις εκλογές του '15 που κέρδισε)

Και σήμερα τους έχει απέναντι του, αλλά πλέον αυτή η καραμέλα δεν πουλάει τόσο, ότι ο ΣΥΡΙΖΑ φταίει για τα πάντα,
Οπότε do the maths όπως λένε και στο χωριό μου.
 

Βασιλοφρων13

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2014
Μηνύματα
34.663
Like
5.961
Πόντοι
1.406
Εδώ είναι όλο το ζουμί, ο Συριζα το 2019 είχε να αντιμετωπίσει το αντισύριζα μέτωπο, από όλα τα κόμματα, κανάλια, διαπλοκή, από τους πάντες, και πήρε 31.5%. (3.5% λιγότερο από τις εκλογές του '15 που κέρδισε)

Και σήμερα τους έχει απέναντι του, αλλά πλέον αυτή η καραμέλα δεν πουλάει τόσο, ότι ο ΣΥΡΙΖΑ φταίει για τα πάντα,
Οπότε do the maths όπως λένε και στο χωριό μου.
θεωρεις οτι απο το 31% του 19 δεν εχει καθολου διαρροες προς πασοκ κ κκε?
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.998
Like
22.764
Πόντοι
5.506
σε σαλιαρηδες ζητιανους στραποναρισματος δεν απανταω τυπε σορι , μεχρι αμοιβαδα φτανω πιο κατω δεν παω
Καλο αυτο, αρα τα εχεις βρει με τον εαυτο σου και συνεννοείστε καλα!
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
θεωρεις οτι απο το 31% του 19 δεν εχει καθολου διαρροες προς πασοκ κ κκε?
Μπορώ να σου αντιστρέψω την ερώτηση, αλλά δεν το κάνω.
Το 2015-2019 ο κόσμος ειδε τον ΣΥΡΙΖΑ τι εκανε, ή τι δεν εκανε, τον έζησε 4 χρόνια, κρίθηκε το 2019.

Δηλαδή, θέλω να σου πω, αυτές οι "διαρροές" γιατί δεν πήγαν προς πασοκ-κκε κ.λπ από το 2019, και πηγαν τώρα;

Κι επειδη μαντευω την απάντηση σου, σήμερα εκτός όλων των άλλων, υπάρχει ένα δυνατό κίνητρο να ψηφίσει κάποιος Συριζα, να πάει στα τσακιδια ο Κουλης.
Το 2019 ενδεχομένως να υπήρχε το κίνητρο "να μην έρθει ο Κουλης".

Άσε με να πιστεύω λοιπόν, ότι η σημερινή επιθυμία, είναι πιο δυνατή από αυτή του 2019.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.998
Like
22.764
Πόντοι
5.506
Αλεξ κι εγω εται πιστευα, οτι δεν γίνεται νοθεία λογω αυτου, μεχρι που άκουσα μια αλλη θεωρια πως γίνεται η νοθεία
Οι ψηφισαντες φουσκονωνται με αλλο 1.εκατ ψήφους που κατανέμονται στα συνολικά αποτελέσματα. Δγλ 4,5 εκατ ψηφισαν αυτοί στα συγκέντρωτικα λενε 5.5 εκατ ψήφισαν. Αυτα μπαίνουν στημ τελευταία κατανομη κ μονο σε. Μεγαλες πολεις και αμαδιανεμονται οο έδρες κατα το πλειοψηφων κόμμα. Δεν βγαίνει ο πρωτος δεύτερος σαν βουλευτής αλλα βγαίνουν κι αλλοι 20 με ανυπαρκτες ψηφους ομως ...
Δεν μου φαίνεται δύσκολο.
Πως το βλέπεις ..?
Έχεις καψει μπιέλα ρε θειο.
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: kinks

locoenelcoco

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2018
Μηνύματα
351
Like
621
Πόντοι
81
Τύπε κώκοκώλο την κυριακή θα μιλήσουμε για λαιν και αμοιβάδες...
Θα καταλάβεις τότε...
ρε γραικοπιθηκε τι να μιλησει κανεις μαζι σου, να μουγκρισει ισως. να πας στα κομματοσκυλα απο το αντιπαλο μαντρι να παιξεις την κυριακη. δεν ειναι ολοι μαιμουδες σαν εσας. ειπαμε ηρεμησε τωρα θα μας παθεις τιποτα λιγες μερες πριν τις εκλογες και για τον ημικαθυστερημενο γονο καθε ψηφος μετραει
 

locoenelcoco

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2018
Μηνύματα
351
Like
621
Πόντοι
81
Καλο αυτο, αρα τα εχεις βρει με τον εαυτο σου και συνεννοείστε καλα!
φοβερη ατακα επιβεβαιωσης. ακομα και ο γραικοπιθηκος βρηκε να πει κατι πιο πρωτοτυπο απο "καθρεφτακι" τυπε. ισως αυτον δεν τον χτυπησαν τα στραποναρισματα εγκεφαλο σαν εσενα, ποιος ξερει
 

locoenelcoco

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2018
Μηνύματα
351
Like
621
Πόντοι
81
6 ειναι μ.ο σύμφωνα με όλες τις δημοσκοπικές εταιρείες.
Κανονικά έπρεπε έπρεπε να έχει άνοδο σαν μείζονα αντιπολίτευση....
ναι γιαυτο ειπα στον αλλον να δει ποσο δινουν οι δημοσκοπησεις (καποιες δινανε μεχρι κ 8 διαφορα) και τι οι στοιχηματικες (μιας που ο ιδιος τις ανεφερε) κ αρχισε να μαιμουδιζει κατευθειαν, αλλα δε γαμεις στο απεραντο τσιρκο η ελλας πολλα τα εξωτικα ζωα. για το 2ο κομματι ειναι οπως τα λες οποτε θα δουμε αν εχουν πεσει μεσα η εχει πεσει μαγειρεμα
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.998
Like
22.764
Πόντοι
5.506
φοβερη ατακα επιβεβαιωσης. ακομα και ο γραικοπιθηκος βρηκε να πει κατι πιο πρωτοτυπο απο "καθρεφτακι" τυπε. ισως αυτον δεν τον χτυπησαν τα στραποναρισματα εγκεφαλο σαν εσενα, ποιος ξερει
Οσο βλεπεις γραικοπιθηκους και στραπονιασματα καλα ειμαστε, μεινε οπως εισαι, μην αλλαξεις τιποτα.
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.550
Πόντοι
8.846
ρε γραικοπιθηκε τι να μιλησει κανεις μαζι σου, να μουγκρισει ισως. να πας στα κομματοσκυλα απο το αντιπαλο μαντρι να παιξεις την κυριακη. δεν ειναι ολοι μαιμουδες σαν εσας. ειπαμε ηρεμησε τωρα θα μας παθεις τιποτα λιγες μερες πριν τις εκλογες και για τον ημικαθυστερημενο γονο καθε ψηφος μετραει
Από επαρχία ε?
Ελμπασάν?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom