Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 97K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 60 άτομα (2 μέλη και 58 επισκέπτες)

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.163
Κριτικές
8
Like
32.361
Πόντοι
6.536
αναθεμα αν εχει καταλαβει ο πιθηκος τι διαβασε κιολας. νομιζει οτι ειναι ποδοσφαιρικος αγωνας οπου αν βγει το 1.14 κερδισε και το ζητημα εληξε.. το θεμα ειναι (ελαχιστα) πιο περιπλοκο για να στο συλλαβει ο αμοιβαδοειδης του εγκεφαλος γιαυτο και μας προκαλει ΤΟ γελιο.
Και μόνο από το νικ respect....
Για τα υπόλοιπα...:confused:


:wanker:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.303
Κριτικές
1
Like
35.334
Πόντοι
6.256
Ποιους θα σταυρωσεις τύπε?
Ασταυρωτο θα το ριξω.
Τι θες; Να σταυρωσω το δένδια που γλωσσοφιλιαζεται με τους εχθρους μας ή τον προπο που δεν τολμαει να παει κεντρο αθηνας και στις γυφτοπεριοχες.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.163
Κριτικές
8
Like
32.361
Πόντοι
6.536

locoenelcoco

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2018
Μηνύματα
351
Like
621
Πόντοι
81
Και μόνο από το νικ respect....
Για τα υπόλοιπα...:confused:


:wanker:
εισαι μυστης. για τα υπολοιπα πες μας σε τι διαφωνεις τυπε, αποψη για τη διαφορα των στοιχηματικων/δημοσκοπησεων ανεφερα οπου τα νουμερα ειναι δημοσιοποιημενα. ασε την αλλη την μαιμου
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.163
Κριτικές
8
Like
32.361
Πόντοι
6.536
εισαι μυστης. για τα υπολοιπα πες μας σε τι διαφωνεις τυπε, αποψη για τη διαφορα των στοιχηματικων/δημοσκοπησεων ανεφερα οπου τα νουμερα ειναι δημοσιοποιημενα. ασε την αλλη την μαιμου
Στο τελευταίο διαφωνώ.
Δεν είναι μαϊμού.
Από τους πιο οκ τύπους εδώ μέσα φίλε.
Άσχετα αν διαφωνούμε η όχι....
Οι αποδόσεις των στοιχηματικών δείχνουν την τάση,όχι το αποτέλεσμα...
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.550
Πόντοι
8.846
σε αυτα τα φασματα οι γραικοπιθηκοι σαν εσενα κινειστε συνηθως και ψαχνεστε για συμμαχους και ψηφους . αστο οσο πιο πολυ γραφεις και πιο κλοουν γινεσαι σου λεω. εχε λιγο αυτοσεβασμο και μιλα για τιποτα αλλο καλυτερα κριμα εισαι
Τύπε 5 φορά λες ειρωνικά "γραικοπίθηκε". Έχεις θέματα?
Πιθανότατα το ελμπασάν ήταν και τιμητικό...αν με εννοείς (σιγά...)
Συνέχισε τις μαλακίες σου κώλοκώλο...
 

locoenelcoco

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2018
Μηνύματα
351
Like
621
Πόντοι
81
Στο τελευταίο διαφωνώ.
Δεν είναι μαϊμού.
Από τους πιο οκ τύπους εδώ μέσα φίλε.
Άσχετα αν διαφωνούμε η όχι....
Οι αποδόσεις των στοιχηματικών δείχνουν την τάση,όχι το αποτέλεσμα...
ακριβως .. ετσι οπως μου μιλησε τυπε για μαιμου μου εμοιαξε αλλα οκ παμε παρακατω. αν παρουμε τις στοιχηματικες λοιπον , το να βγει 1η σε ψηφους προφανως οποιος ξερει τι του γινεται ειανι φαβορι η νδ (ανεξαρτητου διαφορας η οποια συμφωνα με στοιχηματικες ειναι 3-4%). για να βγει απο το 1ο σουκου θελει 40+% οπου τα κουκια δεν βγαινουν με τιποτα .οποτε παμε στο 2ο και με το λαιν στις 3-4 μοναδες ολα ειναι πιθανα και πιο απροβλεπτα αποσο νομιζουν μερικοι. υπαρχουν αρκετοι παραμετροι που δεν μπορουν να προβλεφτουν πχ ποσοστο αποχης κτλ
βλεπω αιδιοδοξους για "ερχεται πουτσα" και απο τις 2 πλευρες και απλα ειναι για γελια.
 

locoenelcoco

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2018
Μηνύματα
351
Like
621
Πόντοι
81
Τύπε 5 φορά λες ειρωνικά "γραικοπίθηκε". Έχεις θέματα?
Πιθανότατα το ελμπασάν ήταν και τιμητικό...αν με εννοείς (σιγά...)
Συνέχισε τις μαλακίες σου κώλοκώλο...
θεματα δεν εχω εχω ομως μια μπανανα για καθε γραικοπιθηκο. γουσταρεις?
αποτι βλεπω (ελμπασαν κτλ) μαλλον επεσα τελειως μεσα με σενα αρλεκινε
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.998
Like
22.764
Πόντοι
5.506
αναθεμα αν εχει καταλαβει ο πιθηκος τι διαβασε κιολας. νομιζει οτι ειναι ποδοσφαιρικος αγωνας οπου αν βγει το 1.14 κερδισε και το ζητημα εληξε.. το θεμα ειναι (ελαχιστα) πιο περιπλοκο για να στο συλλαβει ο αμοιβαδοειδης του εγκεφαλος γιαυτο και μας προκαλει ΤΟ γελιο.
Για πες μας ρε πανηλιθιε ποσο πιο περιπλοκο το εχεις στο μυαλο σου;

Δηλαδη εσεις οι κατσαπλιαδες με αυτες τις αποδόσεις βλεπετε αουτσάιντερ τον Κυριακο και φαβορί τον αλαικσυ;; :2funny:
 

Enkidu

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2019
Μηνύματα
923
Like
839
Πόντοι
86
Εχεις δικιο δεν ειχα διαβασει το αρθρο στο λινκ ,αφου το εθεσες εκατσα και το διαβασα.
15 λεπτα απο την ζωη μου που ποτε δεν θα παρω πισω :sad2:
Ενας ανθρωπος φανερα πικραμενος (ειναι στην απ'εξω ενω το κομμα του ειναι στην εξουσια) σε ενα ρεσιταλ παπαρολογιας και συνωμοσιαλογιας με λογικα χασματα στην σκεψη του καταφευγει στα εντυπα του συριζα για να υπενθυμισει οτι υπαρχει και αναπνεει ενω ολοι οι αλλοι τον εχουν ξεχασει.
Τωρα για το δειγμα ειναι γνωστη ιστορια ,παντα ειναι δυσκολο να βγαλεις δειγμα (οχι μονο στην ελλαδα) για χιλιους δυο λογους.
Οι ανθρωποι δουλευουν και δεν εχουν χρονο για να απαντουν σε δημοσκοπους ,η ηλικιακη σταθμιση ειναι δυσκολη γιατι οι νεοι τους γραφουν στα αρχιδια τους ,η αδυναμια να ελεγξουν αν αυτος που απανταει λεει την αληθεια ως προς το "γκρουπ" που ανηκει κ.λ.π.
Οτι οι αριστεροι δεν απαντανε στους δημοσκοπους αρα υποεκπροσωπουνται ειναι απλα ψεμα για να του βγει η θεωρια που προσπαθει να πουλησει στην πραξη οι αριστεροι λατρευουν να εκδηλωνουν τι σκεφτονται σε οποια ευκαιρεια βρουν ακομα και αν κανεις δεν τους το ζηταει ,εκει να σου πρηξουν τα αρχιδια :headbang:

ΥΓ μου χρωστας 15 λεπτα μην ξεχνιομαστε.
1) Για την "υποεκπροσώπηση"δεν αρκεί ο ισχυρισμός σου "είναι απλά ψέμα". Ή αν είναι ψέμα, δεν είναι, μόνο του εν λόγω "για να του βγει η θεωρία" κλπ. Συζητείται ευρύτερα (βλ. εντελώς πρόχειρα και ενδεικτικά - αν γκουγκλάρεις θα βρεις και άλλα σχετικά: https://www.libre.gr/2023/04/23/to-kras-test-ton-dimoskopiseon-allaz/ : "Μία άλλη παράμετρος που δεν αξιολογείται επαρκώς είναι η σταθερή υποεκπροσώπηση ψηφοφόρων συγκεκριμένων κομμάτων στις δημοσκοπήσεις, κάτι που επίσης αλλοιώνει την “φωτογραφία της στιγμής”."). Εν ολίγοις η "υποεκπροσώπηση" θεωρείται από κάποιους πραγματικό μεθοδολογικό ζήτημα της δημοσκοπικής διαδικασίας. Εσύ την θεωρείς ψέμα. Κατετέθη και κρατείται και αυτή η άποψη.

2) "Ένας άνθρωπος φανερά πικραμένος.... ξεχάσει": Και αυτή η ερμηνεία, με βάση το ψυχογράφημα, κατετέθη και κρατείται, επίσης.

3)"ΥΓ μου χρωστας 15 λεπτα μην ξεχνιομαστε."
Κατανοώ... :grin:, αλλά αδυνατώ, κ. πρόδρε, να κάμω κάτι εμπράκτως.
 

Enkidu

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2019
Μηνύματα
923
Like
839
Πόντοι
86
“ΤΑ ΝΕΑ”, Τετάρτη, 17/05/2023:
ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ
“Τρεις αμερικανοί πρώη πρεσβευτές αποκαλύπτουν”

Ο Τζέφρι Πάιατ για την Συμφωνία των Πρεσπών (μία από τις προεκλογικές σημαίες – 2019 – του τότε αρχηγού της αξιωματικής αντιπολίτευσης και μετέπειτα πρωθυπουργού).

Τελικά, ήταν τα εμπλεκόμενα μέρη που έπρεπε ν’ αποφασίσουν ότι θα κάνουν τη συμφωνία πράξη, και δίνω πολλά εύσημα στους Ζάεφ και Ντιμιτρόφ, ενώ από ελληνικής πλευράς ήταν στην πραγματικότητα ένα σχέδιο του Κοτζιά μέχρι την τελευταία πράξη, όταν χρειάστηκε να πάρει την ευθύνη ο Τσίπρας.
Πάντα όμως είχα την αίσθηση ότι το σχέδιο ήταν ουσιαστικά του Κοτζιά – φανταζόμουν κομματικές συνεδριάσεις του ΣΥΡΙΖΑ όπου κοίταζαν ο ένας τον άλλον κι έλεγαν: γιατί το κάνουμε όλο αυτό; Πώς βοηθά το κόμμα;
Και ο Τσίπρας, προς μεγάλη του τιμή, αναγνώρισε πως ήταν θέμα ιστορικής κληρονομιάς και πως έβαζε την Ελλάδα στον σωστό δρόμο μακροπρόθεσμα. Δεν είχε απήχηση η συμφωνία στη Νέα Δημοκρατία, και είχα κάποιες πολύ έντονες συζητήσεις με ανθρώπους που κατέχουν μεγάλη εξουσία σήμερα,
αλλά ξέρω πως σχεδόν όλοι αυτοί οι άνθρωποι είναι και αρκετά ικανοποιημένοι που το έλυσαν άλλοι το θέμα γι’ αυτούς”.
 

locoenelcoco

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2018
Μηνύματα
351
Like
621
Πόντοι
81
Για πες μας ρε πανηλιθιε ποσο πιο περιπλοκο το εχεις στο μυαλο σου;

Δηλαδη εσεις οι κατσαπλιαδες με αυτες τις αποδόσεις βλεπετε αουτσάιντερ τον Κυριακο και φαβορί τον αλαικσυ;; :2funny:
σε σαλιαρηδες ζητιανους στραποναρισματος δεν απανταω τυπε σορι , μεχρι αμοιβαδα φτανω πιο κατω δεν παω
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.550
Πόντοι
8.846
Για πες μας ρε πανηλιθιε ποσο πιο περιπλοκο το εχεις στο μυαλο σου;

Δηλαδη εσεις οι κατσαπλιαδες με αυτες τις αποδόσεις βλεπετε αουτσάιντερ τον Κυριακο και φαβορί τον αλαικσυ;; :2funny:
Είναι φαβορί αλλά μας το κρύβουν....:confused:
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: barock
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.550
Πόντοι
8.846
θεματα δεν εχω εχω ομως μια μπανανα για καθε γραικοπιθηκο. γουσταρεις?
αποτι βλεπω (ελμπασαν κτλ) μαλλον επεσα τελειως μεσα με σενα αρλεκινε
Γράψε και καμιά κριτική για τους τρανς που γουστάρεις...
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.167
Κριτικές
2
Like
18.732
Πόντοι
3.656
ακριβως .. ετσι οπως μου μιλησε τυπε για μαιμου μου εμοιαξε αλλα οκ παμε παρακατω. αν παρουμε τις στοιχηματικες λοιπον , το να βγει 1η σε ψηφους προφανως οποιος ξερει τι του γινεται ειανι φαβορι η νδ (ανεξαρτητου διαφορας η οποια συμφωνα με στοιχηματικες ειναι 3-4%). για να βγει απο το 1ο σουκου θελει 40+% οπου τα κουκια δεν βγαινουν με τιποτα .οποτε παμε στο 2ο και με το λαιν στις 3-4 μοναδες ολα ειναι πιθανα και πιο απροβλεπτα αποσο νομιζουν μερικοι. υπαρχουν αρκετοι παραμετροι που δεν μπορουν να προβλεφτουν πχ ποσοστο αποχης κτλ
βλεπω αιδιοδοξους για "ερχεται πουτσα" και απο τις 2 πλευρες και απλα ειναι για γελια.
φίλε 3 μερούλες μείνανε , τελευταία στιγμή ό,τι και να τάξει ο κάθε ένας πάνε κουβά
το μόνο σίγουρο είναι ότι οι ψηφοφόροι θα την ρίξουν:tn21: όπως πάντα με πρωτεύοντα γνώμονα την τσέπη,"το καλάθι της νοικοκυράς"
επομένως τα πάντα όλα είναι ανοικτά κ πιθανά όπως πολύ σωστά κ λογικά τοποθετήθηκες στο πολιτικό κομμάτι του διαλόγου :eyebrows:
 

daddycool

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2022
Μηνύματα
616
Κριτικές
14
Like
1.698
Πόντοι
496
1) Για την "υποεκπροσώπηση"δεν αρκεί ο ισχυρισμός σου "είναι απλά ψέμα". Ή αν είναι ψέμα, δεν είναι, μόνο του εν λόγω "για να του βγει η θεωρία" κλπ. Συζητείται ευρύτερα (βλ. εντελώς πρόχειρα και ενδεικτικά - αν γκουγκλάρεις θα βρεις και άλλα σχετικά: Το "κρας τεστ" των δημοσκοπήσεων: Αλλάζει η τάση υπέρ της Ν.Δ;- Πού πήγε η "οργή" των Τεμπών;- Πόσο αντιπροσωπευτική είναι η "Εκτίμηση Ψήφου";- Τι κρύβει η αδιευκρίνιστη ζώνη; : "Μία άλλη παράμετρος που δεν αξιολογείται επαρκώς είναι η σταθερή υποεκπροσώπηση ψηφοφόρων συγκεκριμένων κομμάτων στις δημοσκοπήσεις, κάτι που επίσης αλλοιώνει την “φωτογραφία της στιγμής”."). Εν ολίγοις η "υποεκπροσώπηση" θεωρείται από κάποιους πραγματικό μεθοδολογικό ζήτημα της δημοσκοπικής διαδικασίας. Εσύ την θεωρείς ψέμα. Κατετέθη και κρατείται και αυτή η άποψη.
Παρότι απαντώ τυπικά σε εσενα, στην πράξη είναι τοποθετηση για το σύνολο της συζήτησης περι δημοσκοπήσεων
1. προφανώς οποιαδήποτε δήλωση "Ο τάδε υποεκπροσωπείται" οφείλει να εχει τεκμηρίωση. Η αναφορά στον εαυτό μας (Καραχάλιος) ή στη συντακτική ομάδα του Libre, δεν είναι τεκμηρίωση.
Εγώ έχω στοιχεία που λένε ότιο στις δημοσκοπήσεις υποεκπροσωπούνται οικειοθελώς αυτοί που νοιώθουν ότι υστερούν. Δεν μπορώ να στο αποδείξω όμως χωρίς να αποκαλύψω στοιχεία ταυτότητας
2. Ανεξάρτητα από το θεωρητικό κομμάτι, οι αναλύσεις / ερευνες των κοματων και των στοιχηματικών (όσον αφορά τις αρχικές αποδόσεις) ΔΕΝ είναι οι δημοσκοπήσεις που βγαίνουν στον τύπο.
3. Ανεξάρτητα και από τις δημοσκοπήσεις,, καλό είναι να δεις τη ρητορική των κοματων. Η ΝΔ επικοινωνέι την αναγκη να πίασει ποσοστό αυτοδυναμίας στον β' γύρο, ο ΣΥΡΙΖΑ λέει "παιδιά, δεν χάσαμε ακόμη". Αυτό αρκεί για να κανεις πρόβλεψη, δεν χρειάζεσαι αριθμούς
4. Ουτε μια δημοσκόπηση / στοιχηματική δεν δίνει προβαδισμα ΣΥΡΙΖΑ.
5. Τέλος, αν εχεις 100 ανθρώπους και ψηφίσουν οι 85, και το Χ κόμα λάβει 20 ψήφους, το ποσοστό του είναι 23,5%. Αν το 15% "αναποφάσιστοι" πάνε τελικά να ψηφίσουν και επιλεξουν ΟΛΟΙ το Χ κομα, αυτό θα λάβει 35 ψήφους και το ποσοστό του θα ειναι 35%, όχι 23,5+15=38,5.
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.474
Κριτικές
7
Like
3.207
Πόντοι
786
Εχεις δικιο δεν ειχα διαβασει το αρθρο στο λινκ ,αφου το εθεσες εκατσα και το διαβασα.
15 λεπτα απο την ζωη μου που ποτε δεν θα παρω πισω :sad2:
Ενας ανθρωπος φανερα πικραμενος (ειναι στην απ'εξω ενω το κομμα του ειναι στην εξουσια) σε ενα ρεσιταλ παπαρολογιας και συνωμοσιαλογιας με λογικα χασματα στην σκεψη του καταφευγει στα εντυπα του συριζα για να υπενθυμισει οτι υπαρχει και αναπνεει ενω ολοι οι αλλοι τον εχουν ξεχασει.
Τωρα για το δειγμα ειναι γνωστη ιστορια ,παντα ειναι δυσκολο να βγαλεις δειγμα (οχι μονο στην ελλαδα) για χιλιους δυο λογους.
Οι ανθρωποι δουλευουν και δεν εχουν χρονο για να απαντουν σε δημοσκοπους ,η ηλικιακη σταθμιση ειναι δυσκολη γιατι οι νεοι τους γραφουν στα αρχιδια τους ,η αδυναμια να ελεγξουν αν αυτος που απανταει λεει την αληθεια ως προς το "γκρουπ" που ανηκει κ.λ.π.
Οτι οι αριστεροι δεν απαντανε στους δημοσκοπους αρα υποεκπροσωπουνται ειναι απλα ψεμα για να του βγει η θεωρια που προσπαθει να πουλησει στην πραξη οι αριστεροι λατρευουν να εκδηλωνουν τι σκεφτονται σε οποια ευκαιρεια βρουν ακομα και αν κανεις δεν τους το ζηταει ,εκει να σου πρηξουν τα αρχιδια :headbang:

ΥΓ μου χρωστας 15 λεπτα μην ξεχνιομαστε.
είναι αδύνατο να καθίσεις με κομμουνιστή πχ στο τρένο και να μην σε πρήξει...
φαντάσου ένα αριστερό ντάιμα...
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.632
Like
11.526
Πόντοι
2.406
Παμε αλλη μια φορα.
Μπας και το αντιληφθούν καποιοι, αν και ειναι μαλλον δυσκολο.
Τα αποτελεσματα δεν τα βγαζει η singular, τα βγαζουν τα δικαστηρια με βαση τα βιβλια των δικαστικων αντιπροσωπων. Η singular εμπλεκεται για τηλεοπτικους λογους για να εχουμε αποτελεσμα αμεσα προσβάσιμο. Το επισημο βγαινει δυο ημερες μετα, με βαση τα στοιχεια που στελνουν οι αντιπροσωποι.
Nα το πουμε ξανα, μπας και το καταλαβει και ο τελευταιος βλακας εδω μεσα.
Τα αποτελεσματα δεν τα βγαζει η Singular.
Τα αποτελεσματα δεν τα βγαζει η Singular.
Τα αποτελεσματα δεν τα βγαζει η Singular.
Τα αποτελεσματα δεν τα βγαζει η Singular.
Τα αποτελεσματα δεν τα βγαζει η Singular.

Ενταξει βλάκες? Καταλαβατε?
Γιατι απο χθες μας εχετε ζαλίσει τα παπάρια οτι αυτος που εχει την singular ειναι κολλητος του Κουλη και θα κάνει νοθεία.
Το καταλαβατε, εστω και τωρα?
Το κακο ειναι οτι εσεις, που σας λεμε κατι πεντακοσιες φορες και δεν καταλαβαινετε τιποτα, εχετε ψηφο ισης αξιας με την δικη μου.
Και δικαιωμα να κρινετε τις τυχες του τόπου, οταν δεν μπορειτε να αντιληφθειτε στοιχειωδη πραγματα.
Αλεξ κι εγω εται πιστευα, οτι δεν γίνεται νοθεία λογω αυτου, μεχρι που άκουσα μια αλλη θεωρια πως γίνεται η νοθεία
Οι ψηφισαντες φουσκονωνται με αλλο 1.εκατ ψήφους που κατανέμονται στα συνολικά αποτελέσματα. Δγλ 4,5 εκατ ψηφισαν αυτοί στα συγκέντρωτικα λενε 5.5 εκατ ψήφισαν. Αυτα μπαίνουν στημ τελευταία κατανομη κ μονο σε. Μεγαλες πολεις και αμαδιανεμονται οο έδρες κατα το πλειοψηφων κόμμα. Δεν βγαίνει ο πρωτος δεύτερος σαν βουλευτής αλλα βγαίνουν κι αλλοι 20 με ανυπαρκτες ψηφους ομως ...
Δεν μου φαίνεται δύσκολο.
Πως το βλέπεις ..?
 

Βασιλοφρων13

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2014
Μηνύματα
34.663
Like
5.962
Πόντοι
1.406
:wanker::wanker::wanker:

AA1biwa6.img
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom