Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 97K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 18 άτομα (2 μέλη και 16 επισκέπτες)

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.295
Like
13.637
Πόντοι
3.656
Εντάξει, ποιος είμαι εγώ να σε αμφισβητήσω, ένα ταπεινό νικνειμ του μπου που γράφει για 60 σεντς το ποστ.
Όχι δεν είπα ότι είσαι τέτοιος εσύ υποστηρίζεις ότι σε βολεύει από χόμπι.

όταν αυτά που λες δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα τι να σου πω? λες και δεν πάει διακοπές και η κουτσή μαρία για να ξέρει τι παίζει...περιμένω να μου πεις εσύ...δε χρειάζεται να δουλεύεις σε ξενοδοχείο για να ξέρεις τι παίζει με τις συμβάσεις....για βάλε 10 τυχαία παιδάκια από τους εποχιακούς να δουν την σύμβαση τους...να δούμε τι δηλώνεται και πως.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
Ρε μαλακές, έχει γεμίσει Λαδακηδες το σάιτ, τι σκατα επιδημία έχει αυτισμού έχει πέσει.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.295
Like
13.637
Πόντοι
3.656
Και οι εργοδότες του τουρισμού είναι τόσο μυρωδιάδες που βγαίνουν στα κανάλια και λένε προσφέρουμε 1000 ευρώ για 10-12ώρη εργασία...

και αν το κάνεις λογιστικά δεν είναι ΚΑΝ το κατώτατο ωρομίσθιο αν υπολογίσεις την προσαύξηση του overtime.

Βαριέμαι δεν το αναλύω άλλο....
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
Όχι δεν είπα ότι είσαι τέτοιος εσύ υποστηρίζεις ότι σε βολεύει από χόμπι.

όταν αυτά που λες δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα τι να σου πω? λες και δεν πάει διακοπές και η κουτσή μαρία για να ξέρει τι παίζει...περιμένω να μου πεις εσύ...δε χρειάζεται να δουλεύεις σε ξενοδοχείο για να ξέρεις τι παίζει με τις συμβάσεις....για βάλε 10 τυχαία παιδάκια από τους εποχιακούς να δουν την σύμβαση τους...να δούμε τι δηλώνεται και πως.
Ενώ εσύ λες ότι σε βολεύει από πεποίθηση, σε ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ τυχαίως. Προφανώς τα γνωρίζεις ΟΛΑ. Και όταν κάποιος σου λέει κάτι άλλο "δεν ανταποκρίνεται στην παραγματικοτητα" ΣΟΥ.

Η κουτσή Μαρία που πάει διακοπές ξεσκονίζει τα λογιστήρια των ξενοδοχείων για να σιγουρευτεί για τις μαϊμού συμβάσεις.

Πες τα σε κανένα παιδάκι σαν τον χοντρούλη ρε Σαουλ ή σαν τον τσομπάνη από το Αδραμερι, μπαοκ αφού επειδή.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
Αυτή τη στιγμη η χωρα βιωνει την απολυτη ασυδοσια και αυτο ειναι αποτελεσμα της σημερινης κυβέρνησης.
Το προβλημα ομως ειναι οτι αυτη η ασυδοσια χτυπησε και ολο τον πολιτικο χωρο με ολα τα κομματα να εχουν πολιτικο κόστος.
Οταν ειχα πει οτι το 2019 η χωρα καταρρέει και θελει έρευνα εις βαθος σε ολους τους τομεις καποιοι ελεγαν αρλουμπες,όμως να το πρόβλημα εχει γιγαντωθει και επικρατει η απόλυτη ξεφτιλα.
Αυτη τη στιγμη ολη η αντιπολίτευση ψαχνει να βρει τροπους και εκδοχές διακυβέρνησης αλλα το προβλημα κανείς δεν το έχει αφουγκραστεί.
Ειναι η απέχθεια των πολιτων σε ολο τον πολιτικο χωρο.
Οποτε δεν κερδιζει το καλύτερο κομμα αλλα το κομμα που εχει τους πιο φανατικους υποστήρικτες.
Σκοπός ειναι να γινει ξανα στη χωρα η ψήφος υποχρεωτική και να μην ψαχνουμε τις αιτιες της αποχής..οσο υπάρχει αποχη στις εκλογες θα κερδίζει το κομμα με τους φανατικούς υποστηρικτές τα πράγματα ειναι απλα.
Υποχρεωτική ψήφος για να διαμορφωθεί σωστα το πολιτικό σκηνικο χρειαζεται η χωρα.
100 λογαριασμούς έχεις αλλάξει, μέχρι και γυναικείο δοκιμάζεις που ήταν ο διακαής πόθος σου, ΠΑΛΙ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΓΡΑΦΕΙΣ.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.295
Like
13.637
Πόντοι
3.656
Η κουτσή Μαρία που πάει διακοπές ξεσκονίζει τα λογιστήρια των ξενοδοχείων για να σιγουρευτεί για τις μαϊμού συμβάσεις.

Πες τα σε κανένα παιδάκι σαν τον χοντρούλη ρε Σαουλ ή σαν τον τσομπάνη από το Αδραμερι, μπαοκ αφού επειδή.
εγώ όμως που δεν είμαι η κουτσή μαρία και απασχολώ μέσα στο έτος και εποχιακούς βοηθούς που το καλοκαίρι δουλεύουν σεζόν...

και επειδή τυχαίνει να μην είμαι ''τυπικός και καλός εργοδότης'' όπως αυτοί του τουρισμού και έχω καλές σχέσεις μαζί τους...και τυχαίνει να έχω βοηθήσει και 1-2 με τις πουστιές που κάνουν άλλοι όπως αυτοί που αναφέρουμε

έχω δει τι συμβάσεις κάνουν και ως εκ τούτου αυτά που λέω δεν τα βγάζω από τον κώλο μου. Τα παιδάκια τα κοροιδεύουν οι χοντροί βαρόνοι που κληρονόμησαν τα μπιτσόμπαρα από τα χωράφια του παππού τους...τους τάζουν 10 και τους δίνουν 2. Και τους κολλάνε 4 ένσημα την εβδομάδα.

Αφού επειδή και επί τα αυτά.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
Να σου πω πολιτικα να μιλήσεις δεν ξερεις ας πούμε για τη χατζη καλύτερα ακομα. ονειρεύεσαι να σε στραποναρει?
Βανταμα, ψήνεσαι για βραδινό μπανάκι ή θα κρατηθείς μέχρι το πρωί εδώ μέσα;
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
εγώ όμως που δεν είμαι η κουτσή μαρία και απασχολώ μέσα στο έτος και εποχιακούς βοηθούς που το καλοκαίρι δουλεύουν σεζόν...

και επειδή τυχαίνει να μην είμαι ''τυπικός και καλός εργοδότης'' όπως αυτοί του τουρισμού και έχω καλές σχέσεις μαζί τους...και τυχαίνει να έχω βοηθήσει και 1-2 με τις πουστιές που κάνουν άλλοι όπως αυτοί που αναφέρουμε

έχω δει τι συμβάσεις κάνουν και ως εκ τούτου αυτά που λέω δεν τα βγάζω από τον κώλο μου. Τα παιδάκια τα κοροιδεύουν οι χοντροί βαρόνοι που κληρονόμησαν τα μπιτσόμπαρα από τα χωράφια του παππού τους...τους τάζουν 10 και τους δίνουν 2. Και τους κολλάνε 4 ένσημα την εβδομάδα.

Αφού επειδή και επί τα αυτά.
Έγινε τύπε, εσύ ξέρεις, κάτσε να παίξω λίγο με την Κασσιανή τώρα.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.295
Like
13.637
Πόντοι
3.656
Έγινε τύπε, εσύ ξέρεις, κάτσε να παίξω λίγο με την Κασσιανή τώρα.
μη ξεχάσεις να ανεβάσεις τον πίνακα προσωπικού με τις υπερωρίες όταν περνάει το 8ωρο ε μη ξεχάσεις να τα δηλώσεις:2funny:
 

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.673
Like
11.137
Πόντοι
3.656
και meanwhile αν ζητήσει κάποιος από τους εποχιακούς εργαζόμενους να δει την σύμβαση του λέει ημιαπασχόληση 4 ώρες τη βδομάδα και αυτοί βαράνε 14ωρα :2funny:
Sorry αλλα εισαι εκτος πραγματικοτητας.Εντελως.
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
7.904
Κριτικές
20
Like
26.848
Πόντοι
8.346
Αυτος δεν ξερει να παιξει ούτε το πουλί του αλλα γιατι του έχουν δωσει το ελευθερο να μιλαει εδω μεσα δεν το εχω καταλάβει..
Νομιζει οτι εχει ορθο πολιτικο λογο ο καραγκιοζης της χατζη
Αυτός μόνο την σουφρα του ξέρει να γαργαλαει... Έχουμε μπλέξει με αυτιστικό μαλακα που νομίζει ότι είναι δεξιος κ η οικονομική του επιφάνεια είναι ενα σκαλι πιο πάνω από τα Πακια που αφήνει να του σκίσουν την σουφρα
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
Στα παπαρια μου μωρή γαμιολα θα μπαινω και θα γαμαω δεξια πουτανακια σαν του λογου σου.
Γαμω τη νδ σας πουτανακια γαμω τον κουλη σας και ολη το δεξιό μπουρδελο.
Με μπαναρουν γιατι δεν μπορει κανεις σε πολιτικο λογο να με αντικρούσει.
Βγαλτο από μέσα σου, πες σε μένα το φιλαράκι σου το καλό, τι σε ώθησε να επιστρέψεις ως γυναικείο προφίλ; :coffee:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
Ενα σουργελο ειναι ρε φιλε.
Μπες στο νημα της χατζη να δεις τα χαλια του.
Πιο ηλιθιο άνθρωπο δενς έχει γεννησει η φυση
Δε θέλω να μιλάς άσχημα, χαλάς το προφίλ σου εδώ μέσα, τα έχουμε πει αυτά, θα είσαι φρόνιμος και θα συζητάμε όμορφα, ωραία, πολιτικά και πολιτισμένα.
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
7.904
Κριτικές
20
Like
26.848
Πόντοι
8.346
IMG_20240827_220436.jpg
 

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.673
Like
11.137
Πόντοι
3.656
στο 40ωρο φιλε μου.
Οτι υπερβαινει τις 40 ωρες δηλωνεται κανονικοτατα.Δηλωνονται κυριακες και αργιες.
Εχουν αλλαξει αρδην τα πραγματα και εχουν τελειωσει τα παπατζηλικια με τις ασφαλειες στο μεγαλυτερο ποσοστο.
Να μου πεις οτι τους βαζουν και μενουν σε αθλιες συνθηκες ναι θα το δεχτω..
αλλα οσο αφορα την ασφαλεια τελειωσε το χαι χουι
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
Εσενα θα σε μπινελικωνω ρε ξεβρακωτο πουστακι
Μα δε φταίω εγώ που σε σεντραρουν συνέχεια, εγώ σε έχω φιλαράκι μου εδώ και φωνάζω συνέχεια κάθε φορά που σε πουλαρουν.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

στο 40ωρο φιλε μου.
Οτι υπερβαινει τις 40 ωρες δηλωνεται κανονικοτατα.Δηλωνονται κυριακες και αργιες.
Εχουν αλλαξει αρδην τα πραγματα και εχουν τελειωσει τα παπατζηλικια με τις ασφαλειες στο μεγαλυτερο ποσοστο.
Να μου πεις οτι τους βαζουν και μενουν σε αθλιες συνθηκες ναι θα το δεχτω..
αλλα οσο αφορα την ασφαλεια τελειωσε το χαι χουι
Όχι ρε, ο Σαουλ είδε τις συμβάσεις, λάθος κανεις, ο Σαουλ ξέρει.&-
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.295
Like
13.637
Πόντοι
3.656
στο 40ωρο φιλε μου.
Οτι υπερβαινει τις 40 ωρες δηλωνεται κανονικοτατα.Δηλωνονται κυριακες και αργιες.
Εχουν αλλαξει αρδην τα πραγματα και εχουν τελειωσει τα παπατζηλικια με τις ασφαλειες στο μεγαλυτερο ποσοστο.
Να μου πεις οτι τους βαζουν και μενουν σε αθλιες συνθηκες ναι θα το δεχτω..
αλλα οσο αφορα την ασφαλεια τελειωσε το χαι χουι
Όχι δεν μιλάω για το που μένουν γιατί στα ξενοδοχεία μένουν σε δωμάτια μια χαρά συνήθως.

Στο 40ωρο εννοείς ότι κάθε μέρα που δουλεύει 12 ώρες του δηλώνεις 4 ώρες (υπερεργασία και υπερωρία) και το σάββατο δηλώνεις +50% (αν δεν κάνω λάθος) και την κυριακή +70% με 1 μέρα υποχρεωτικό ρεπό έτσι? Γιατί αυτό σημαίνει τα δηλώνω όλα.

Με 5ε την ώρα πόσα πληρώνεις δηλαδή καθαρά το μήνα?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom