Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 97K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 2 άτομα (1 μέλη και 1 επισκέπτες)

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.559
Κριτικές
3
Like
11.120
Πόντοι
3.936

Η λατρεία των Ελλήνων για μετρητά: Γιατί κρατούν 30 δισ. στην... τσέπη​


Α εντάξει να το πω στο σούπερ μάρκετ να τα πάρει από εκεί
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.687
Κριτικές
183
Like
43.766
Πόντοι
21.896
Όχι, κανονικό φαγητο και γι αυτήν και για τους παππούδες. Σ/Μ ψώνια εμείς ότι χρειαζόταν. Μας έλεγε τις ανάγκες και πηγαίναμε.
Χωρίς να θέλω να μπω στη συζήτηση σε τιμάει σαν άνθρωπο που είχες τόσα χρόνια τη μάνα σου ......μπράβο σου
Γενικά κατάλαβα ακόμα κ ο τρόπος που θα πεθάνει κάποιος είναι πραγματικός ΠΛΟΎΤΟΣ
 

LegolasAth

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2013
Μηνύματα
975
Like
468
Πόντοι
26
O κούλης θα μας πει οτι οι αριστεροί φταίνε που Ιρλανδία, Ισπανία, Νορβηγία αναγνώρισαν σήμερα Παλαιστινιακό κράτος.

Το πολύ μέχρι το βράδυ θα το ακούσουμε από τα κουλικά μίντια.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.038
Like
72.096
Πόντοι
12.756
Ελα και εσυ να οδηγησεις στους δρομους της νοτιας Κερκυρας, και αν δεν γινεις @CLOSER822 πριν αρχισει την διαχειρηση θυμου, εγω θα σου χαρισω 10 ημερες διακοπες στο νησι.
και να μου μαγειρευεις θέλω
2 γευματα την ημέρα +πρωινο
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.555
Like
6.181
Πόντοι
2.356
Οκ...επειδή αυτό είναι ένα πολύ ευαίσθητο και σοβαρό θέμα και δεν θα κάτσω να κάνω διαγωνισμό ποιος έχει περάσει τα πιο δύσκολα ούτε και θέλω δηλαδή...

και επειδή δεν γνωρίζεις τι εμπειρίες έχει ο άλλος...καλό θα ήταν να μην κρίνεις με άνεση ''τι θα έμπαινε στον κόπο να κάνει'' ο καθένας...όταν βρίσκεσαι σε ένα φορουμ που δεν γνωρίζεις τον άλλον.

Αυτά που σου γράφω δεν είναι ''εξυπναδούλες'' είναι κάποια πράγματα που είδα με τα μάτια μου. Δεν θα σου πω την προσωπική μου εμπειρία όμως για να σε πείσω...ο καθένας έχει τις εμπειρίες του...και πιστεύω ότι κάποιος μπορεί να έκανε ότι πίστευε καλύτερο για τον άνθρωπο του. Δεν τον κρίνω και καλό θα ήταν να μην τον κρίνεις και εσύ.

Μόνος μου σου είπα για τις λοιμώξεις....αλλά σου έβαλα και άλλες παραμέτρους που τις πέρασες στο ντούκου ίσως...

επειδή ούτα τα ποσά που είπα...τόσο τα 800 ευρώ για την φροντίδα στο σπίτι όσο και τα 5-6Κ για την φροντίδα σε μονάδα δεν τα έβγαλα από το κεφάλι μου....μην απορρίπτεις αυτά που σου λέω κατευθείαν.

Για να συνοψίσω...δεν είναι όλοι οι γέροι το ίδιο ούτε έχουν τις ίδιες ανάγκες. Όταν όμως ο άνθρωπος φτάνει αν θέλει καθυμερινή ιατρική παρακολούθηση, είναι κατάκοιτος...έχει αρρώστιες κτλπ.....γνώμη μου είναι ότι στο σπίτι δεν μπορείς να του προσφέρεις τα ίδια που προσφέρει η καλύτερη μονάδα εκτός αν μπορείς να πληρώσεις πάνω από 5-6Κ το μήνα.

Ούτε έχουν όλοι τους ίδιους χώρους στο σπίτι, ούτε τις ίδιες δυνατότητες, ούτε τα ίδια προγράμματα, ούτε τίποτα ίδιο.

Μπορεί λοιπόν στο σπίτι αυτή που θα φέρεις να την φωνάζει ο γέρος και να κάνει ότι κοιμάται και να τον αφήνει 1 ώρα να φωνάζει...και μπορεί στην μονάδα να περάσει ο γιατρός το βράδυ και να πάρει χαμπάρι ότι ανεβάζει πυρετό και να τον πάει καρφί στο νοσοκομείο.

Δεν υπάρχει ωραία περίπτωση όταν γερνάς...όλα σκατά είναι.
Για να μη μακρηγορούμε. Εγώ δεν είδα. Έκανα. Κι όποιος έχει ζήσει ανάλογη κατάσταση ξέρει για τι μανικι μιλάω.
Εχω και φίλο γιατρό με μονάδα φροντίδας. Με προέτρεψε να κρατήσω τους γονείς στο σπίτι, εξηγώντας μου γιατί θα ήταν καλύτερα.
Τον άκουσα. Και καλώς έκανα.
Έχω πολύ σοβαρές ενστάσεις για το γιατρό που θα "περάσει" το βράδυ, γιατί μανι-μανι μπορώ να σου πω πάμπολλες περιπτώσεις που δεν πέρασε και στο γεροντακι έκατσε κέντα.
Θα συμφωνήσω στο τελευταίο που γράφεις.
Οταν γερνας όλα είναι σκατά.
Σε κάθε άνθρωπο εύχομαι να φύγει όρθιος. Το ίδιο ελπίζω και για μένα μετά τα όσα έχω ζήσει.
 
  • Like
Αντιδράσεις: j 1973

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.348
Like
13.688
Πόντοι
3.656
Για να μη μακρηγορούμε. Εγώ δεν είδα. Έκανα. Κι όποιος έχει ζήσει ανάλογη κατάσταση ξέρει για τι μανικι μιλάω.
Εχω και φίλο γιατρό με μονάδα φροντίδας. Με προέτρεψε να κρατήσω τους γονείς στο σπίτι, εξηγώντας μου γιατί θα ήταν καλύτερα.
Τον άκουσα. Και καλώς έκανα.
Έχω πολύ σοβαρές ενστάσεις για το γιατρό που θα "περάσει" το βράδυ, γιατί μανι-μανι μπορώ να σου πω πάμπολλες περιπτώσεις που δεν πέρασε και στο γεροντακι έκατσε κέντα.
Θα συμφωνήσω στο τελευταίο που γράφεις.
Οταν γερνας όλα είναι σκατά.
Σε κάθε άνθρωπο εύχομαι να φύγει όρθιος. Το ίδιο ελπίζω και για μένα μετά τα όσα έχω ζήσει.
Και εγώ έκανα και ήρθε η ώρα που αυτό που μπορούσα να κάνω εγώ δεν ήταν αρκετό γιατί δεν είναι νοσοκομείο.

Και εγώ το ίδιο θα σου πω....όσο μπορείς να μη περνάς ούτε απέξω από τις μονάδες φροντίνδας...το πολλές από αυτές είναι απλά απατεώνες....οι περισσότερες είναι στα ίδια επίπεδα με φυλακή...και οι καλύτερες από αυτές προσφέρουν μια απλή ανθρώπινη διαβίωση την οποία πρέπει να ενισχύεις συνεχώς με την παρουσία σου. Έτσι και σε πάρουν χαμπάρι ότι δεν ασχολείσαι τζάμπα πληρώνεις την πάτησε ο άνθρωπος.

εγώ όμως δεν μιλάω απλά για μεγάλους ανθρώπους που δεν περπατάνε καλά και θέλουν απλά κάποιον να τους ταίσει να τους ποτήσει και να τους δώσει τα φάρμακα 3 φορές τη μέρα.

μιλάω για πιο προχωρημένες (χρονικά και σωματικά) καταστάσεις που κάποιος θέλει αποθεραπεία από χειρουργεία, αποκατάσταση, φυσιοθεραπείες, καθαρισμούς, εξετάσεις με το παραμικρό και διάφορα άλλα που δεν είναι ανάγκη να αναφέρουμε.

Δεν είπα για γηροκομεία γενικότερα είπα για 2-3 μονάδες που προσφέρουν το κάτι παραπάνω από ότι μπορείς να προσφέρεις εσύ στο σπίτι. Που για να τα προσφέρεις εσύ αυτά στο σπίτι πρέπει να έχεις ένα δωμάτιο με ειδικό εξοπλισμό, να φέρνεις 2 αποκλειστικές νοσοκόμες το 24ωρο, να πληρώνεις τον γιατρό σου επίσκεψη 2 φορές την εβδομάδα, τις εξετάσεις σε εργαστήριο και πολλά άλλα δε σου φτάνουν τα 6 χιλιάρικα.

αν ο ανθρωπος ζει κανονικά και απλα θέλει τα φαρμακα και λιγη προσοχη προφανώς δεν θα τον πας πουθενά. όταν αρχίζουν τα βαριά ζόρια όμως είναι άλλο πράγμα.

και όλα αυτά αν έχει κανείς λεφτά...γιατί φαντάσου να είναι κάποιος με μισθό 1200 ευρώ να δουλεύει 10 ώρες τη μέρα και να μην έχει κανέναν να προσέξει το πρωί.
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.689
Like
1.496
Πόντοι
266
Τώρα νευριάζεις για το δεξιός ή για το ναυάγιο? :coffee:



με λίγα λόγια δεν γράφεις για τίποτα άλλο εκτός από την γαλάζια προπαγάνδα

και όχι μόνο γράφεις μόνο για να γλείψεις αλλά

εισαι και ο μεγαλυτερος παπάτζας γιατί ότι γράφεις το συνοδεύεις από σκίνσοτ και λινκ που δεν διαβάζεις καν και συνήθως λένε άλλα από αυτά που υποστηρίζεις

:alivedick:
Βάλε ένα τέτοιο screenshot
Αλλιώς απλός ψευδολογείς επανειλημμένα
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.689
Like
1.496
Πόντοι
266
Πούτσες μπλε.

Αυτό που μετράει στη συνείδηση του κόσμου οτι η νδ θα πάρει μπούλο από το 41% και θα φανεί η δυναμική Κασσελάκη με 20%+.

Αυτά μετράνε στο core τους καθαρά και θα είναι το ακολούθημα για τις βουλευτικές. Όλα τα άλλα να χαμε να λέγαμε.
Όχι δεν είναι να είχαμε να λέγαμε

Είναι ότι εκτός μίας εξαίρεσης πάντα στις ευρωεκλογές το πρώτο κόμμα παίρνει πολύ λιγότερο από ότι στις εθνικές
Και το απέδειξα
Και με τα παραδείγματα στις δύο τελευταίες εκλογές
Και με τα δεδομένα που έβαλα από όλες τις εκλογές σε προηγούμενο μήνυμα μετά τη μεταπολίτευση

Το 41 δεν υπάρχει
Υπάρχει το 33% της νέας δημοκρατίας των προηγούμενων ευρωεκλογών

Τα άλλα είναι προπαγάνδα

Θα σου πω τι θα μπορούσα να πω εγώ για προπαγάνδα

Οτε ακόμα και 20% να πάρει ο συριζα
Στις προηγούμενες ευρωεκλογές είχε πάρει 23%

Επειδή όμως δεν είμαι μονόπλευρος σαν και σένα

Υπάρχει και το αντίθετο επιχείρημα αν ο συριζα πάρει 20%
Ότι είναι από τις ελάχιστες φορές που το δεύτερο κόμμα έχει πάρει περισσότερα σε ευρωεκλογές από ότι στις εθνικές
Που και αυτό αλήθεια είναι

Να τα βλέπουμε όλα και όχι ότι μας βολεύει

Άλλο θέμα είναι αν ο συριζα πάρει 20%
Βάλε πορτοσάλτε να δεις να περάσει η ώρα σου
Εσύ βάλε κανένα screenshot που να αποδεικνύει αυτά που λες και όχι τη φαντασία σου
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.348
Like
13.688
Πόντοι
3.656
Εσύ βάλε κανένα screenshot που να αποδεικνύει αυτά που λες και όχι τη φαντασία σου
Ναι άλλη όρεξη δεν είχα να κάθομαι να ψάχνω τα ποσταρίσματα σου

άντε δες πορτοσάλτε να ενημερωθείς
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.689
Like
1.496
Πόντοι
266
Ναι άλλη όρεξη δεν είχα να κάθομαι να ψάχνω τα ποσταρίσματα σου

άντε δες πορτοσάλτε να ενημερωθείς
Αν δεν έχεις όρεξη για αποδείξεις που δεν έχεις γενικώς μη μιλάς
Και ούτε μ αρέσει ο πρωτοσάλτε ς ούτε σηκώνω με τόσο πρωί
μην επαναλαμβάνεις σαν Γκέμπελς συνεχώς ψέματα
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.689
Like
1.496
Πόντοι
266
Έλα τώρα. Ακριβώς αυτό είναι το δια ταύτα. Τα άλλα είναι παπατζιλίκια που λένε σε κανα ΣΚΑΙ.
Ότι ο μέσος όρος της διαφοράς ανάμεσα στις ευρωεκλογές και τις εθνικές εκλογές μετά τη μεταπολίτευση είναι 6,9%
Κανένας σκαϊ δεν το λέει

Έβαλα όλους τους αριθμούς και σας το απέδειξα

Τώρα αν δεν θες να βλέπεις την πραγματικότητα αλλά ότι σε βολεύει κομματικά δικαίωμά σου
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.559
Κριτικές
3
Like
11.120
Πόντοι
3.936
Aς κάνουν οι νεοδημοκρατες την αρχη
Ο Ντολμάς σίγουρα
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ότι ο μέσος όρος της διαφοράς ανάμεσα στις ευρωεκλογές και τις εθνικές εκλογές μετά τη μεταπολίτευση είναι 6,9%
Κανένας σκαϊ δεν το λέει

Έβαλα όλους τους αριθμούς και σας το απέδειξα

Τώρα αν δεν θες να βλέπεις την πραγματικότητα αλλά ότι σε βολεύει κομματικά δικαίωμά σου
Ρε ΜΟΥΛΟΣΚΥΛΟ Πες μου μετα τα διόδια Ελευσίνας τι υπάρχει?
 

diamantino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.148
Κριτικές
1
Like
2.396
Πόντοι
456
χαχα χα αυτη εδειχνε εξυπνη ,τετοιες μαλακιες λεει ,πες κοπελα μου ,παω για να τσιμπαω τα 27 χιλιαρικα μηνιαιως και να κανω πως συμμετεχω και καμμια φορα.Λυση στο δημογραφικο ειναι να πεθαινουν νωριτερα , οποιοι ζουν πανω απο τα 80 , θα εκτελεουνται παραυτα συμβολικα στο Γουδι..Επισης οσες δεν εχουν γεννήσει μεχρι τα 25 ,θα πληρωνουν προστιμο 30.000 ευρω καθε χρονο, και θα υπαρξουν εθελοντες ελεγμενοι με δυνατο και σιγουρο σπερμα για αμεση συληψη .Ατες ειναι δηλωσεις υποψηφιου ...τωρα για ερωβουλη , για Δαφνι, δεν ειμαι και πολυ σιγουρος
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.348
Like
13.688
Πόντοι
3.656
Αν δεν έχεις όρεξη για αποδείξεις που δεν έχεις γενικώς μη μιλάς
Και ούτε μ αρέσει ο πρωτοσάλτε ς ούτε σηκώνω με τόσο πρωί
μην επαναλαμβάνεις σαν Γκέμπελς συνεχώς ψέματα
Με είπε γκέμπελς το τρολ της κυβέρνησης


:2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.171
Κριτικές
26
Like
11.106
Πόντοι
4.746
χαχα χα αυτη εδειχνε εξυπνη ,τετοιες μαλακιες λεει ,πες κοπελα μου ,παω για να τσιμπαω τα 27 χιλιαρικα μηνιαιως και να κανω πως συμμετεχω και καμμια φορα.Λυση στο δημογραφικο ειναι να πεθαινουν νωριτερα , οποιοι ζουν πανω απο τα 80 , θα εκτελεουνται παραυτα συμβολικα στο Γουδι..Επισης οσες δεν εχουν γεννήσει μεχρι τα 25 ,θα πληρωνουν προστιμο 30.000 ευρω καθε χρονο, και θα υπαρξουν εθελοντες ελεγμενοι με δυνατο και σιγουρο σπερμα για αμεση συληψη .Ατες ειναι δηλωσεις υποψηφιου ...τωρα για ερωβουλη , για Δαφνι, δεν ειμαι και πολυ σιγουρος
Η Ελλαδα χάνεται και το μουνι χτενίζεται
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom