Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 99K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (1 μέλη και 9 επισκέπτες)

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.768
Κριτικές
184
Like
44.010
Πόντοι
21.896
η Ευρωπη εχει νανους στο μυαλο πολιτικους και ειναι σχεδον ΟΛΟΙ ετσι και αυτο πληρωνουμε και θα πληρωσουμε και στο αμεσο μελλον
Η παρατεταμένη φτώχεια γυρνάει μπουμεραγκ κ μη δούμε ακραία πολιτικά καθεστώτα στην Ευρώπη όμως ......
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.768
Κριτικές
184
Like
44.010
Πόντοι
21.896
Κάνεις λάθος, η νετ τιμή της βενζίνης μπορεί να αυξηθεί αλλά η κάθε κυβέρνηση στην Ελλάδα έχει επιλέξει να έχει τον ΕΦΚ διπλάσιο από τον ελάχιστο θεσπισμένο της ΕΕ. Δλδ με ΕΦΚ και ΦΠΑ και τσάμπα να ήταν το προϊόν, δεν θα το έπερνες ποτέ κα΄τω από 1€. Αυτό είναι επιλογή της τωρινής κυβέρνησης να μην ρίξει την τιμή αλλά να κοροϊδεύει με pass.

Όσο για τα έσοδα από τους φόρους το χε πει ο ίδιος ο Σταϊκούρας
"στο επιχείρημα πως «περισσεύουν λεφτά» λόγω υπερείσπραξης ΦΠΑ από τις ανατιμήσεις στα καύσιμα, στο Γενικό Λογιστήριο του Κράτους βλέπουν πως αυτό ίσχυε μεν ως τις αρχές του χρόνου, αλλά ό,τι επιπλέον εισέπραξε τελικά έως και τον Απρίλιο από αυξημένο ΦΠΑ ενεργειακών προϊόντων λόγω ανατιμήσεων, τα έχασε από ΕΦΚ λόγω μείωσης των λίτρων που καταναλώθηκαν. Το «περίσσευμα» δεν ξεπερνούσε πια τα 5 εκατ. ευρώ στο α΄ 4μηνο, ενώ μάλιστα τον μήνα Απρίλιο το δημόσιο «μπήκε και μέσα» 10 εκατ. ευρώ –και η τάση αυτή μάλλον συνεχίζεται."

Κοινώς, πέσανε παντελώς έξω σε προβλέψεις και ελπίζουν μήπως από μόνο του κρατώντας το έτσι δουν κάτι να μπαίνει λόγω ανάγκης κατανάλωσης, αφού δεν γίνεται να καταναλώσουμε μηδέν.
Μα το ίδιο πράγμα λέω ......ότι ανεβαίνει η τιμή της νετ τιμής ενός προϊόντος άρα ανεβαίνει κ ο φόρος .
Οπότε τα περί μείωση αλληλεγγύης κ μείωση προκαταβολή φόρου είναι αστεία πράγματα αφού στην τελική από την τσέπη μας βγαίνουν πιο πολλά λεφτά κ με την αύξηση των νετ των των προϊόντων αλλά κ με την αύξηση των.αμεσων φόρων όπως το φπα
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.192
Like
51.001
Πόντοι
12.756
Η παρατεταμένη φτώχεια γυρνάει μπουμεραγκ κ μη δούμε ακραία πολιτικά καθεστώτα στην Ευρώπη όμως ......
στανταρ θα ανεβουν τα ποσοστα αυτων των κομματων και στανταρ θα δουμε ταραχες...
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.947
Like
11.870
Πόντοι
3.556
Μα το ίδιο πράγμα λέω ......ότι ανεβαίνει η τιμή της νετ τιμής ενός προϊόντος άρα ανεβαίνει κ ο φόρος .
Οπότε τα περί μείωση αλληλεγγύης κ μείωση προκαταβολή φόρου είναι αστεία πράγματα αφού στην τελική από την τσέπη μας βγαίνουν πιο πολλά λεφτά κ με την αύξηση των νετ των των προϊόντων αλλά κ με την αύξηση των.αμεσων φόρων όπως το φπα
Αυτό που λέω εγώ είναι πως η κυβέρνηση ευθέως σου λέει "στον πούτσο μου δεν μειώνω τίποτα, ας μη βάλουν", ενώ ταυτόχρονα επιδοτεί φόρους με pass από λεφτά που ένας θεός ξέρει που τα βρίσκει. Άρα σα μαλάκες μας χρεώνουν διπλά αφού και την επιδότηση θα την ξεχρεώσουμε

Καλά μας έσωσαν πάλι. Θα αισθάνομαι ασφαλής κι εγώ σαν τον Αθηναίο
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.768
Κριτικές
184
Like
44.010
Πόντοι
21.896
στανταρ θα ανεβουν τα ποσοστα αυτων των κομματων και στανταρ θα δουμε ταραχες...
Μιλούσα με Δανία επαναλαμβάνω Δανία επιχειρηματίες ζοριζονται λόγω της ενέργειας .........φτωχοποιηθηκαμε πάρα πολύ απότομα όλοι οι Ευρωπαίοι,..ενώ Αμερική κ Ασία δεν έχουν τέτοιο πληθωρισμό όπως στην ευρωπη...
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.192
Like
51.001
Πόντοι
12.756
Αυτό που λέω εγώ είναι πως η κυβέρνηση ευθέως σου λέει "στον πούτσο μου δεν μειώνω τίποτα, ας μη βάλουν", ενώ ταυτόχρονα επιδοτεί φόρους με pass από λεφτά που ένας θεός ξέρει που τα βρίσκει. Άρα σα μαλάκες μας χρεώνουν διπλά αφού και την επιδότηση θα την ξεχρεώσουμε

Καλά μας έσωσαν πάλι. Θα αισθάνομαι ασφαλής κι εγώ σαν τον Αθηναίο
οχι να μη αισθανεσαι μεχρι να ερθει ο Τσιπρας...εκει θα εισαι πραγματικα ασφαλης και θα μεγαλουργησεις
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Μιλούσα με Δανία επαναλαμβάνω Δανία επιχειρηματίες ζοριζονται λόγω της ενέργειας .........φτωχοποιηθηκαμε πάρα πολύ απότομα όλοι οι Ευρωπαίοι,..ενώ Αμερική κ Ασία δεν έχουν τέτοιο πληθωρισμό όπως στην ευρωπη...
και εκει μπουρδελο ειναι φιλε..απλα ελαχιστα καλυτερα
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.410
Κριτικές
2
Like
19.183
Πόντοι
3.656
Κάνεις λάθος, η νετ τιμή της βενζίνης μπορεί να αυξηθεί αλλά η κάθε κυβέρνηση στην Ελλάδα έχει επιλέξει να έχει τον ΕΦΚ διπλάσιο από τον ελάχιστο θεσπισμένο της ΕΕ. Δλδ με ΕΦΚ και ΦΠΑ και τσάμπα να ήταν το προϊόν, δεν θα το έπερνες ποτέ κα΄τω από 1€. Αυτό είναι επιλογή της τωρινής κυβέρνησης να μην ρίξει την τιμή αλλά να κοροϊδεύει με pass.

Όσο για τα έσοδα από τους φόρους το χε πει ο ίδιος ο Σταϊκούρας
"στο επιχείρημα πως «περισσεύουν λεφτά» λόγω υπερείσπραξης ΦΠΑ από τις ανατιμήσεις στα καύσιμα, στο Γενικό Λογιστήριο του Κράτους βλέπουν πως αυτό ίσχυε μεν ως τις αρχές του χρόνου, αλλά ό,τι επιπλέον εισέπραξε τελικά έως και τον Απρίλιο από αυξημένο ΦΠΑ ενεργειακών προϊόντων λόγω ανατιμήσεων, τα έχασε από ΕΦΚ λόγω μείωσης των λίτρων που καταναλώθηκαν. Το «περίσσευμα» δεν ξεπερνούσε πια τα 5 εκατ. ευρώ στο α΄ 4μηνο, ενώ μάλιστα τον μήνα Απρίλιο το δημόσιο «μπήκε και μέσα» 10 εκατ. ευρώ –και η τάση αυτή μάλλον συνεχίζεται."

Κοινώς, πέσανε παντελώς έξω σε προβλέψεις και ελπίζουν μήπως από μόνο του κρατώντας το έτσι δουν κάτι να μπαίνει λόγω ανάγκης κατανάλωσης, αφού δεν γίνεται να καταναλώσουμε μηδέν.
κάνουν θάματα οι κουλοτύποι στην οικονομία συν ότι μοιράζουνε δεκάευρα κουπονάκια :confused:

Φορολόγηση καυσίμων: Μεταξύ λαϊκισμού και ανοησίας
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.947
Like
11.870
Πόντοι
3.556
οχι να μη αισθανεσαι μεχρι να ερθει ο Τσιπρας...εκει θα εισαι πραγματικα ασφαλης και θα μεγαλουργησεις
Σοβαρέψου καυλιάρη και μην πέφτεις στη λούμπα σύγκρισης με το τι θα μπορούσε υποθετικά να χε γίνει με ζαίους τώρα.

Ο καταληψίας άνοιξε τον ασκό και ο Κούλης σε πάει ασάλιωτα ... ασάλιωτα όπως οφείλει ως γκόμενος και κομψός
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.192
Like
51.001
Πόντοι
12.756
Σοβαρέψου καυλιάρη και μην πέφτεις στη λούμπα σύγκρισης με το τι θα μπορούσε υποθετικά να χε γίνει με ζαίους τώρα.

Ο καταληψίας άνοιξε τον ασκό και ο Κούής σε πάει ασάλιωτα ... ασάλιωτα όπως οφείλει ως γκόμενος και κομψός
μα αντε να το ξαναγραψω γαμω το κερατο μου ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ....
στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος..για μενα μονοφθαλμος ειναι ο Κουλης..
ΑΥΤΟ
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.947
Like
11.870
Πόντοι
3.556
μα αντε να το ξαναγραψω γαμω το κερατο μου ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ....
στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος..για μενα μονοφθαλμος ειναι ο Κουλης..
ΑΥΤΟ
Τύπε μου μονόφθαλμος στο Ελλάντα ... Στη Φινλανδία καυλιάρα 34άρα που δεν ξέρει που πανε τα 4 ... στην Αγγλία μέχρι πρότινος πέφτουλας... στη Γερμανία ένας λίγος ... στη Γαλλία ακόμα κλαίνε ... Στο μόνο που σου δίνω δίκιο, ευτυχώς το δες αυτό, είναι πως η Ευρώπη έχει πεθάνει .. κάνουμε τα 40 τώρα

Αλήθεια γιατί δεν έχει ανοιχτεί νήμα γι αυτήν ?

FXPcAo7XwAAUAgG
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.410
Κριτικές
2
Like
19.183
Πόντοι
3.656
μα αντε να το ξαναγραψω γαμω το κερατο μου ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ....
στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος..για μενα μονοφθαλμος ειναι ο Κουλης..
ΑΥΤΟ
Καλοβλέπω και Ανδρουλάκη , τι είχαμε τι χάσαμε :coffee:
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.192
Like
51.001
Πόντοι
12.756
Τύπε μου μονόφθαλμος στο Ελλάντα ... Στη Φινλανδία καυλιάρα 34άρα που δεν ξέρει που πανε τα 4 ... στην Αγγλία μέχρι πρότινος πέφτουλας... στη Γερμανία ένας λίγος ... στη Γαλλία ακόμα κλαίνε ... Στο μόνο που σου δίνω δίκιο, ευτυχώς το δες αυτό, είναι πως η Ευρώπη έχει πεθάνει .. κάνουμε τα 40 τώρα

Αλήθεια γιατί δεν έχει ανοιχτεί νήμα γι αυτήν ?

FXPcAo7XwAAUAgG
μονο για γαμησι ειναι αυτη οχι να παρει αποφασεις για τον λαο της
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Καλοβλέπω και Ανδρουλάκη , τι είχαμε τι χάσαμε :coffee:
πολυ λιγος ρε μαν πολυ λιγος...τον εχω παρακολουθησει αρκετες φορες και δεν εχω βγαλει ακρη ειλικρινα...
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.947
Like
11.870
Πόντοι
3.556
μονο για γαμησι ειναι αυτη οχι να παρει αποφασεις για τον λαο της
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


πολυ λιγος ρε μαν πολυ λιγος...τον εχω παρακολουθησει αρκετες φορες και δεν εχω βγαλει ακρη ειλικρινα...
Επιτέλους και σε 2 πράγματα που συμφωνούμε
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.599
Like
20.403
Πόντοι
6.056
Μια χαρά τα λέει.
Αφουγκράζεται ορθά την κοινωνία.
Oσο ορθα την αφουγκραζεται το επιτελειο των αριστων θα ελεγα:confused::confused::confused:
σκεφτηκες πολυ να το γραψεις αυτο;αν δεν βλεπεις φορα γυαλια και ξαναελα
Με τι να σκεφτω ρε?Μας πηρε τα μυαλα ο τσιφ με τους αψογους χειρισμους του:rockon::confused::confused::confused:
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Επίτηδες το κάνει ο Κούλης ρε τύπε, για να έρθει ο Αλέξης και να καταργήσει την επιστροφή των επιστρεπτέων όπως κατήργησε και τον ΕΝΦΙΑ… :confused:
Ελα ρε τυπε π χαθηκες!

Βαλε καμμια αποδειξη απο φουλαρισμα με 2,80€ να ψαρωσουμε στο 272 αλόγων οχημα :confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom