Νέα

Κούβα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sincity
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 410K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Πως προτιμάτε να λέγεται το thread?

  • Κούβα

    Ψήφοι: 37 12,3%
  • Κούβα sex trip

    Ψήφοι: 73 24,3%
  • Κούβα και ξερό ψωμί!

    Ψήφοι: 36 12,0%
  • Δεν με νοιάζει το όνομα... να πάω κι εγώ στην Κούβα θέλω!

    Ψήφοι: 154 51,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    300

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.662
Κριτικές
183
Like
43.716
Πόντοι
21.896
Καλησπερα σε ολους,συναγωνιστη πλεον υπαρχει μονο το πεσος το οποιο στην μαυρη αγορα κοστιζει 325 πεσος το ευρω περιπου.Εγω αλλαζω απο το ιντερνετ ,μου εχουν δωσει ενα γκρουπ στο watsapp που ειναι για ατομα που πουλανε-αγοραζουνε συναλλαγμα.Το συγκεκριμενο ειναι μονο για Σιενφουεγκος αλλα φυσιολογικα θα υπαρχει για ολες τις πολεις.
Αν πας εξω απο ανταλλακτηρια(cadeca)εχει ατομα που κανουνε αυτην την δουλεια αλλα να υπολογιζεις 10 πεσος λιγοτερο το ευρω περιπου.Η επισημη ισοτιμια ειναι 120 πεσος αρα σε καμια περιπτωση δεν αλλαζουμε σε ανταλλακτηρια,τραπεζες.ξενοδοχεια.Τον τελευταιο μηνα βρισκεται σταθερα στα 325 πεσος περιπου,τον Μαιο ειχε φτασει και 400.Οταν πας με το καλο εδω ειμαστε να βοηθησουμε οπου μπορουμε..:hi:
Να ξερετε παντως οτι η Κουβα αδειαζει και απο ντοπιους και απο τουριστες..:(:(
Σινφουεγκος η καλύτερη πόλη για γαμησι ...ρε πως λεγόταν το διάσημο κλαμπακι? Ένα είχε τέρμα στην προβλήτα στην παραλιακή μακριά από κέντρο κ ένα στην πλατεία
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.380
Κριτικές
36
Like
37.785
Πόντοι
18.565
Καλησπερα σε ολους,συναγωνιστη πλεον υπαρχει μονο το πεσος το οποιο στην μαυρη αγορα κοστιζει 325 πεσος το ευρω περιπου.Εγω αλλαζω απο το ιντερνετ ,μου εχουν δωσει ενα γκρουπ στο watsapp που ειναι για ατομα που πουλανε-αγοραζουνε συναλλαγμα.Το συγκεκριμενο ειναι μονο για Σιενφουεγκος αλλα φυσιολογικα θα υπαρχει για ολες τις πολεις.
Αν πας εξω απο ανταλλακτηρια(cadeca)εχει ατομα που κανουνε αυτην την δουλεια αλλα να υπολογιζεις 10 πεσος λιγοτερο το ευρω περιπου.Η επισημη ισοτιμια ειναι 120 πεσος αρα σε καμια περιπτωση δεν αλλαζουμε σε ανταλλακτηρια,τραπεζες.ξενοδοχεια.Τον τελευταιο μηνα βρισκεται σταθερα στα 325 πεσος περιπου,τον Μαιο ειχε φτασει και 400.Οταν πας με το καλο εδω ειμαστε να βοηθησουμε οπου μπορουμε..:hi:
Να ξερετε παντως οτι η Κουβα αδειαζει και απο ντοπιους και απο τουριστες..:(:(
Μήπως κάνετε κάποιο λάθος; Στο ενα ευρώ 26,5 πέσος μου δίνουν ισοτιμία τα επίσημα σάιτ ισοτιμιών.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.790
Like
14.505
Πόντοι
3.656

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.380
Κριτικές
36
Like
37.785
Πόντοι
18.565

Str8man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2010
Μηνύματα
851
Like
1.424
Πόντοι
206
εγώ άλλαξα 1 ευρώ 360 πέσος στη μαύρη. Γιατί να αλλάξεις κανονική τιμή;
Οκ μπορεις να ανταλλαξεις στην μαυρη με καλη τιμη ,αλλα ειναι πολυ καλο να εχεις αρκετα € και $ των 5, 10 καιτων 20 γιατι πετυχαινεις καλυτερες συμφωνιες στις περισοτερες συναλλαγες , προσοχη στις αγορες αν χρειαστει να σας δωσουν ρεστα θα ειναι σε πεσος και στην επισημη ισοτιμια .
 

Gambino

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2007
Μηνύματα
310
Like
318
Πόντοι
21
Σινφουεγκος η καλύτερη πόλη για γαμησι ...ρε πως λεγόταν το διάσημο κλαμπακι? Ένα είχε τέρμα στην προβλήτα στην παραλιακή μακριά από κέντρο κ ένα στην πλατεία
Σιγουρα μιλας για την θρυλικη φτωχομανα Artex...:rockon:
Την ειχαν κλεισει για ανακαινιση το 18 και την ανοιξαν μετα τον κοβιντ,την αλλαξαν στυλ και πλεον δεν εχει τιποτα.
Στον πεζοδρομο ειναι το Μπενυ Μορέ,εκει πηγαινε υποτιθεται καλυτερος κοσμος.Πλεον δουλευει Δευτερα και Σαββατο με λιγο κοσμο.Οταν πηγες εσυ δουλευε και η ντισκο στο ξενοδοχειο Jagua στο τελος της Μαλεκον Δευτερα και Σαββατο με πολυ λαο και κεφι.Επισης καθε Τεταρτη καμια φορα και Κυριακη ειχε συναυλια στο Costa sur στο δρομακι στην αρχη της Μαλεκον γινοταν του μουνιου το πανηγυρι κυριολεκτικα!!:happy:
Τωρα η πολη ειναι φαντασμα,τις καθημερινες δεν μπορει να γεμισει ουτε ενα μπαρακι των 40 ατομων.Κοσμο εχει μονο το Σαββατο(καμια σχεση με πριν) και οταν εχει καμια συναυλια με γνωστο ονομα.
Για τον αγαπητο γερο δεν χρειαζεται αγχος για το συναλλαγμα,ειναι οπως σου τα ειπα.Εσυ που μιλας και Ισπανικα ειναι πανευκολο.Αν θελεις να νοικιασεις αυτοκινητο ή μηχανακι γινεται μονο με την καρτα(Εγω εχω Πειραιως) δεν δεχονται μετρητα.Τα ταξι απο πολη σε πολη ζητανε ευρω ή δολαρια,μεσα στις πολεις πεσος.Ευρω επισης ζητανε και τα νοικιαζομενα δωματια.Σε ολα τα υπολοιπα(φαι,ποτο κτλπ)μονο πεσος βγαινει οικονομικοτερα.
 

hiseus

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2012
Μηνύματα
349
Like
290
Πόντοι
21
Μια ερωτηση. Οι τύποι που στη μαύρη προσφέρουν 360 πεσος για ένα ευρώ, τι κερδίζουν από αυτό; Αφού το κράτος έχει πολύ χαμηλότερη ισοτιμία. Τι τα κάνουν τα ευρώ μετά; Γιατί να μην πάνε οι ίδιοι να αλλάξουν χρήματα στο ανταλλακτηριο του κράτους, αν θέλουν ντε και καλά ευρώ; Μου είχε αναφέρει και φίλος μου τουρίστας τι συμβαίνει με τα ανταλλακτηρια και μου έκανε πολύ εντύπωση.
 

Gambino

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2007
Μηνύματα
310
Like
318
Πόντοι
21
Μια ερωτηση. Οι τύποι που στη μαύρη προσφέρουν 360 πεσος για ένα ευρώ, τι κερδίζουν από αυτό; Αφού το κράτος έχει πολύ χαμηλότερη ισοτιμία. Τι τα κάνουν τα ευρώ μετά; Γιατί να μην πάνε οι ίδιοι να αλλάξουν χρήματα στο ανταλλακτηριο του κράτους, αν θέλουν ντε και καλά ευρώ; Μου είχε αναφέρει και φίλος μου τουρίστας τι συμβαίνει με τα ανταλλακτηρια και μου έκανε πολύ εντύπωση.
Γιατι πολυ απλα τα ανταλλακτηρια και οι τραπεζες δεν πουλανε ξενο νομισμα,το κανουνε παρα πολυ σπανια για μικρη ποσοτητα χρηματων και μεχρι 100 δολαρια το ατομο.Ετσι τα ατομα που θελουν να φυγουν εκτος χωρας για να μεταναστευσουν ή να ψωνισουν πραγματα τα οποια τα πουλανε μετα στην Κουβα χρειαζονται "σκληρο" νομισμα.
Επισης οι Κουβανοι για να ψωνισουν σε σουπερ μαρκετ και μαγαζια με ηλεκτρικες συσκευες χρειαζονται καρτα mls η οποια γεμιζει μονο με σκληρο νομισμα...:idiot:
Ευτυχως τωρα τελευταια εχουν ανοιξει πολλα μικρα ιδιωτικα μαγαζακια που πουλανε σε πεσος και βρισκεις ευκολα φθηνα νερα-μπυρες-ρουμια-τσιγαρα κτλπ
 

Labanero

Μέλος
Εγγρ.
21 Νοε 2023
Μηνύματα
22
Like
64
Πόντοι
0
Καλησπερα σε ολους,συναγωνιστη πλεον υπαρχει μονο το πεσος το οποιο στην μαυρη αγορα κοστιζει 325 πεσος το ευρω περιπου.Εγω αλλαζω απο το ιντερνετ ,μου εχουν δωσει ενα γκρουπ στο watsapp που ειναι για ατομα που πουλανε-αγοραζουνε συναλλαγμα.Το συγκεκριμενο ειναι μονο για Σιενφουεγκος αλλα φυσιολογικα θα υπαρχει για ολες τις πολεις.
Αν πας εξω απο ανταλλακτηρια(cadeca)εχει ατομα που κανουνε αυτην την δουλεια αλλα να υπολογιζεις 10 πεσος λιγοτερο το ευρω περιπου.Η επισημη ισοτιμια ειναι 120 πεσος αρα σε καμια περιπτωση δεν αλλαζουμε σε ανταλλακτηρια,τραπεζες.ξενοδοχεια.Τον τελευταιο μηνα βρισκεται σταθερα στα 325 πεσος περιπου,τον Μαιο ειχε φτασει και 400.Οταν πας με το καλο εδω ειμαστε να βοηθησουμε οπου μπορουμε..:hi:
Να ξερετε παντως οτι η Κουβα αδειαζει και απο ντοπιους και απο τουριστες..:(:(

Γιατι πολυ απλα τα ανταλλακτηρια και οι τραπεζες δεν πουλανε ξενο νομισμα,το κανουνε παρα πολυ σπανια για μικρη ποσοτητα χρηματων και μεχρι 100 δολαρια το ατομο.Ετσι τα ατομα που θελουν να φυγουν εκτος χωρας για να μεταναστευσουν ή να ψωνισουν πραγματα τα οποια τα πουλανε μετα στην Κουβα χρειαζονται "σκληρο" νομισμα.
Επισης οι Κουβανοι για να ψωνισουν σε σουπερ μαρκετ και μαγαζια με ηλεκτρικες συσκευες χρειαζονται καρτα mls η οποια γεμιζει μονο με σκληρο νομισμα...:idiot:
Ευτυχως τωρα τελευταια εχουν ανοιξει πολλα μικρα ιδιωτικα μαγαζακια που πουλανε σε πεσος και βρισκεις ευκολα φθηνα νερα-μπυρες-ρουμια-τσιγαρα κτλπ
Ότι λες είναι αλήθεια
Οι πληροφορίες είναι σωστές για όποιον θέλει να ξέρει τι γίνεται σε αυτή την τόσο διαφορετικη χώρα....
Είναι πολύ δύσκολο να εξηγήσεις σε κάποιον πως λειτουργεί η Κούβα
Αν δε το ζήσει και για πολύ καιρό....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom