Νέα

Κούβα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sincity
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 410K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Πως προτιμάτε να λέγεται το thread?

  • Κούβα

    Ψήφοι: 37 12,3%
  • Κούβα sex trip

    Ψήφοι: 73 24,3%
  • Κούβα και ξερό ψωμί!

    Ψήφοι: 36 12,0%
  • Δεν με νοιάζει το όνομα... να πάω κι εγώ στην Κούβα θέλω!

    Ψήφοι: 154 51,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    300

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
ναι ΟΣΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΚΑΙ ΑΝ ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΤΟ ΚΟΛΟΧΑΡΤΟ ειναι ειδος πολυτελειας
στα ξενοδοχεια να φανταστειτε σπανια θα σας βαλουν ρολο ολοκληρο/η καμαριερα η ο αποθηκαριος θα εχει ξετυλιξει λιγο για να παρει σπιτι της
σε σπιτια τωρα δεν το συζητο
εκει που εμενα το κολοχαρτο/αφρολουτρο/σαμπουαν/οδοντοπαστα περιφεροταν σε ολο το σπιτι μεταξυ ολων των μελων της οικογενειας απο το μπανιο που ειχα εγω
ειχα παρει αφρολουτρο 1 λιτρου και καθε μερα κατεβαινε 3 ποντους το μπουκαλι
 

Pireotis

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2007
Μηνύματα
218
Like
0
Πόντοι
1
ναι ΟΣΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΚΑΙ ΑΝ ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΤΟ ΚΟΛΟΧΑΡΤΟ ειναι ειδος πολυτελειας
στα ξενοδοχεια να φανταστειτε σπανια θα σας βαλουν ρολο ολοκληρο/η καμαριερα η ο αποθηκαριος θα εχει ξετυλιξει λιγο για να παρει σπιτι της
σε σπιτια τωρα δεν το συζητο
εκει που εμενα το κολοχαρτο/αφρολουτρο/σαμπουαν/οδοντοπαστα περιφεροταν σε ολο το σπιτι μεταξυ ολων των μελων της οικογενειας απο το μπανιο που ειχα εγω
ειχα παρει αφρολουτρο 1 λιτρου και καθε μερα κατεβαινε 3 ποντους το μπουκαλι
Oχι ρε Σπυρο τα παραλες, δεν ξερεις το προγραμμα επιμορφωσης στην Κουβα εχουν τοuς ποιο διαβασμενους κωλους σκουπιζωνται με Granma  :2funny: :2funny: :2funny:
 

is2001

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2008
Μηνύματα
213
Κριτικές
1
Like
10
Πόντοι
1
Διαβαζω  .....και  εχω  μεινει  στηλη  άλατος ......
:dancing: :dancing: :o
Φοβερες  φασεις .....

Δουλευω  ως  Καθηγητης  Αγγλικων  και  σκεφτομαι  να την κανω για  κουβα  2-3 μηνες  το καλοκαιρι και να κανω  μαθηματα  αγγλικων  τσαμπα...(μονο φαι  και στεγη  ας μου παραχωρησουνε) ...και κωλοχαρτο  θα φερω  μονος μου!!
 

SUPERFLY

Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2008
Μηνύματα
33
Like
0
Πόντοι
0
Και αν δεν είναι αυτές φάσεις τοτε ποιές ειναι???  :boobies: :boobies: :boobies:
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
Διαβαζω   .....και  εχω   μεινει  στηλη  άλατος ......
:dancing: :dancing: :o
Φοβερες  φασεις .....

Δουλευω  ως  Καθηγητης  Αγγλικων  και  σκεφτομαι  να την κανω για  κουβα  2-3 μηνες  το καλοκαιρι και να κανω  μαθηματα  αγγλικων  τσαμπα...(μονο φαι  και στεγη  ας μου παραχωρησουνε) ...και κωλοχαρτο  θα φερω  μονος μου!!

ΚΑΙ απο το Λιντλ τα αφρολουτρα τα γιγας του ενοσ λιτρου
δασκαλε δεν μπορεις να φανταστεις τι γινετε/αμα μεινεις με οικογενεια θα σε ταραξουνε στην τρακα
εγω οταν εμενα στο Μορον στο σπιτι της δισκοβολου ειχα τρελαθει στα αγωγια με το αμαξι που ειχα
να παω τη μανα της το πρωι για ψωνια,μετα πισω σπιτι,μετα να την πεταξω στη δουλεια της,μετα να παω στο σπιτι του αδερφου να παρουμε το ανηψακι της,μετα να παμε στο μαιευτηριο μια ξαδερφη της,μετα να πεταχτουμε στο διπλανο χωριο να παμε σε ενα συγγενη 2 τσουβαλια τσιμεντο,και ολα υτα να φανταστειες στο ΜΟΡΟΝ ενα χωριο ενος τετραγωνικου χιλιομετρου σε εκταση/και ημουν περα δωθε ολη την ημερα/
Μια μερα ειχαμε κανονισει να επισκεφτουμε τη γιαγια της ΣΤΟ ΝΟΥΕΒΙΤΑς 150 χιλιομετρα απο το ΜΟΡΟΝ και ποσους κολαουζοι ηρθανε νομιζετε και μπηκαν ολοι στο ΤΟΥΟΤΑ ΥΑΡΙΣ ΣΕΝΤΑΝ?
εγω οδηγος η δισκοβολος διπλα μου και ιο δυο 1,85 1,90 μ υψος οποτε τα καθισματα τραβηγμενα πισω ΚΑΙ πισω καθοντουσαν η μανα,ο πατερασ,ο θειος,η θεια και το 7 χρονο ανηψακι της και το πορτ μπαγκαζ γεματο 2 τσαμπια μπαννανεσ πρασινες(γυρω στα 20 κιλα το καθε τσαμπι)
ΤΟ ΤΟΥΟΤΑ ηταν ετοιμο να σπασει.ειχε κολοκατσει πισω/αμορτισερ κτλ ειχαν τερματισει ολα
:P
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
to toyota
 

Συνημμένα

  • car_TOY_TERC_SSMR_big_image.jpg
    car_TOY_TERC_SSMR_big_image.jpg
    6,1 KB · Εμφανίσεις: 22
  • car_TOY_TERC_SSMR_big_image.jpg
    car_TOY_TERC_SSMR_big_image.jpg
    6,1 KB · Εμφανίσεις: 22

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
οΤΑΝ ΞΑΝΑΠΑΩ μολις νοικιασω το αυτοκινητο(χουνται ατος η ασσεντ) θα παω σφαιρα στο ΣΟΥΠΕΡ ΜΕΡΚΑΝΤΟ ΣΤΟ μιραμαρ διπλα στη ρωσσικη πρεσβεια και θα παρω¨
1)μια 12 καδα κολοχαρτα=6 ευρω
2)1 κουτα με 25 τσιπς κουβανικα =25 ευρω
3)3 24δες Κρισταλ μπυρες κουτακια=64,8 ευρω
ΔΗΛΑΔΗ ΜΑΝΙ ΜΑΝΙ για μαλακιες 96 ευρω
και θα τα στοκαρω στο πορτ μπαγκαζ του αυτοκινητου
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
και κατι ακομη
μην τυχον και δε παρετε μαζι σας σελοτειπ
μια μερα εψαχνα σε ολη την ΑΒΑΝΑ να βρω σελοτειπ και δεν εβρισκα/ηθελα να κολησω ενα χαρτονομισμα που ειχε σκιστει.
τωρα θα σας πω και ενα μυστικο μερος που δεν το ξερουν στην αβανα και δεν πανε τουριστες
ειναι μια παραλια 12 χιλιομετρα απο κεντρο αλλα περνετε τη μαλεκον με φορα προσ μιραμαρ,περνατε το μιραμαρ,μαρινα χεμινγουευ και πατε προς μαριελ/μετα απο το τσεκ ποιντ τον μπατσων δεξια εχει ενα μικρο χωριο(κατι σαν το ματι)εκει θα βρειτε μονο κουβανουσ και μαγαζια που πληρωνετε σε νασιοναλες(νομισμα τον κουβανων)ΤΟ ΜΕΡΟς ΛΕΓΕΤΕ ΜΠΑΡΑΚΟΑ
 

Pireotis

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2007
Μηνύματα
218
Like
0
Πόντοι
1
και κατι ακομη
μην τυχον και δε παρετε μαζι σας σελοτειπ
μια μερα εψαχνα σε ολη την ΑΒΑΝΑ να βρω σελοτειπ και δεν εβρισκα/ηθελα να κολησω ενα χαρτονομισμα που ειχε σκιστει.
τωρα θα σας πω και ενα μυστικο μερος που δεν το ξερουν στην αβανα και δεν πανε τουριστες
ειναι μια παραλια 12 χιλιομετρα απο κεντρο αλλα περνετε τη μαλεκον με φορα προσ μιραμαρ,περνατε το μιραμαρ,μαρινα χεμινγουευ και πατε προς μαριελ/μετα απο το τσεκ ποιντ τον μπατσων δεξια εχει ενα μικρο χωριο(κατι σαν το ματι)εκει θα βρειτε μονο κουβανουσ και μαγαζια που πληρωνετε σε νασιοναλες(νομισμα τον κουβανων)ΤΟ ΜΕΡΟς ΛΕΓΕΤΕ ΜΠΑΡΑΚΟΑ
Εκει μενουν και πολλοι Κινεζοι  :grin: :grin: :grin:
Οχι ο γκουρου να μην το ξερε  :rockon: :rockon: :rockon:
Ολα καλα σου ρε Σπυρο αλλα εγω προτιμω Bucanero εχει καλυτερη γευση.
 

Pireotis

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2007
Μηνύματα
218
Like
0
Πόντοι
1
Διαβαζω   .....και  εχω   μεινει  στηλη  άλατος ......
:dancing: :dancing: :o
Φοβερες  φασεις .....

Δουλευω  ως  Καθηγητης  Αγγλικων  και  σκεφτομαι  να την κανω για  κουβα  2-3 μηνες  το καλοκαιρι και να κανω  μαθηματα  αγγλικων  τσαμπα...(μονο φαι  και στεγη  ας μου παραχωρησουνε) ...και κωλοχαρτο  θα φερω  μονος μου!!
Κυριε καθηγητα καλη η ιδεα σου, αλλα τι σκατα απο Αγγλικα σε Αγγλικα θα τους τα λες αυτοι δεν καταλαβαινουν ντιπ για ντιπ  :headbang: :headbang: :headbang:
Φυσικα αμα εχεις σκοπο να δημιορθωσεις τα κοριτσακια που φωναζαν φυκι/φυκι στον συναγωνιστη Σπυρο θα εχεις δουλεια με φουντες  :boobies: :boobies: :boobies:
Μπραβο ομως το ελληνικο επιχειρηματικο δαιμονιο πως θα την βγαλω ποιο φτηνα  :dancing: :dancing: :dancing:

 

Pireotis

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2007
Μηνύματα
218
Like
0
Πόντοι
1
Σπυρο
Διαβαζουμε τα παθηματα σου εγω και ο κολλητος και εχουμε σκασει στα γελια. :rockon: :rockon: :rockon:
Εμεις μεναμε Modesto reyes εξω απο το Ciego 25 χιλιομετρα απο σενα.
Η Κουβανεζες οπως σωστα περιγραφεις μολις καβατζωσουν αμαξι το καναν λεοφωρειο. :helpplea: :helpplea:
Το ποιο κουφο εγινε οταν τελευταιο βραδι μετα απο φιεστα παμε να φυγουμε για Havana.
Εμεις τεσσερεις και εν ριπη δευτερολεπτου μπαινει μεσα ο πατερας η μανα ο αδελφος και το ανηψακι με καργα βαλιτσες δωρα για συγγενεις για Χαβανα, μεσα σε δυο μερες ειχαμε σκασει δυο λαστιχα δεν μας επερνε για τριτο.
Ετσι αναγκαστηκα να την αραξω σε μια σταση λεοφωρειου ωρες μεχρι να τους πεταξει προς Gamaguey σαραντα χιλιομετρα
και αλλα σαραντα πισω και το καθαρμα ηθελε να μαμησει το μωρο βραδυατικα και εγω ξεροσταλιαζα δυομιση ωρες
:helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea:
Τα παντα ολα να πουμε
 

Pireotis

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2007
Μηνύματα
218
Like
0
Πόντοι
1
Μια που λεμε ιστοριες για Κουβα να δεις τι παθαμε φετος.
Φευγουμε απο Holguin για Guardalavaca παραλια φοβερη μονο για τουριστες. :rockon: :rockon:
Φτανοντας μα πιανουν εμεις με τα διαβατηρια δεν τρεχει τιποτα αλλα πιανουν τα μωρα και βασικα το φιλαρακι που ειχε αμαξι.
Multa προστιμο ο μαγγας αλλα πως να γυρισουμε εμεις τωρα.
Μπαινουμε μεσα και εκει ο κοσμος αμα εχει κοντρολ η αστυνομια αναβουν τα φωτα.
Εξω εγω και ο κολλητος και περνουμε ενα αλογο. Ο παππους και δυο ιπποποταμοι το αλογο ειχε κλαταρει μεσημερατικα.
:S :S :S και στην πρωτη γωνια μετα τους μπατσους μας περιμενε. :birdman: :birdman: :birdman:
Μετα απο δεκα χιλιομετρα παλι τα ιδια, 30 χιλιομετρα τρεις ωρες με τα ποδια δυο καροτσες καταφεραμε νε φτασουμε
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
Εγω τοχω πει θα γραψουμε βιβλιο για τα παθηματα μας στην Κουβα
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
Pireotis
να σου πω προτιμω κρυσταλ διοτι η γευση της ειναι γλυκια
η μπουκανερο δεν μου αρεσει/καθολου/απορω οι κουβανοι τι τρελλα εχουν με τη μπουκανερο
και ενα τανκερ μπυρα μπουκανερο θα το πιουν ολο
που λες με το αυτοκινητο ετσι ειναι/το κανουν ΔΧ και εκτος απο ατομα περιτο να σου πω οτι γινετε και μεταφορικο/φανταζεσε με το γιαρις που κουβαλαγα τσιμεντα στο διπλανο χωριο απο το μορον?
τωρα πλεον θα το κανω το πορτ μπαγκαζ κινιτο σουπερ μαρκετ/θα εχω κολοχαρτα/μπυρες και πατατακια και θα κερναω τις γκομενες απο τα χωρια που θα περναω
εχω βαλει στο ματι να παο ΣΤΟ ΜΟΑ εξω απο το ΧΟΛΓΚΙΝ μια πολη 30,000 κατοικων που εχει μεταλεια /εκει λει δεν υπαρχει ξενος ουτε για δειγμα/μονο κατι καναδοι που δουλευοθν στη καναδικη εταιρια εξορυξης μετταλου/εκει θα παω να βρω καμμια μικρη να την παω στην πρωτευοθσα (αβανα) για διακοπες
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
το ΜΟΑ λεει ειναι η πιο υποβαθμισμενη και μολυσμενη πολη της Κουβας
εχει μονο εργατικες πολυκατοικιες που μπροστα τους το αλαμαρ ειναι Κολωνακι
εκει θα χωθω μεσα και θα ξετρυπωσω κανα μελαμψο που δεν θα εχει ξαναδει την αβανα απο κοντα/θα το πηγαινω παλενκε για φαγητο/κανα ρουχο στο εποκα/μπανακι και ψαρακι στη παραλια/και σπιτωμα στο βενταντο στο σπιτι που εχω απο την μανα με την κορη(εκει που μενω παντα οταν δεν εμενα στην γυναικα μου)
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
αυτες ειναι οι πινακιδες των ενοικιαζομενων
Τ κεφαλαιο και κοκινες οποτε ειστε κινουμενος στοχος απο ολους(παρκαδορους,γκομενες,λαμογια,τρακαδορους,μπατσους κτλ)που ο καθενας θελει να σασ σταματησει για τους δικους λογους
 

Συνημμένα

  • tourist car.jpg
    tourist car.jpg
    70,1 KB · Εμφανίσεις: 24

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
1)o παρκαδορος για να σας παρει οτι θελει(απο 30 σεντσ μεχρι3 η 4 αμα ειστε παραλια)
2)ο πιτσιρικας με το ποδηλατο στην εισοδο της πολης για να σας οδηγησει σε εστιατοριο/ενοκιαζομενο δωματιο για να παρει μιζα)
3)η γκομενα στο δρομο για δανεικα εως πιπα μεσα στο αμαξι
4)ο τροχονομος για να σας γραψει επειδη δεν σταματησατε στο στοπ
5)το κλεφτρονι για να σπασει το τζαμι αν το αμαξι ειναι σε απομερο μερος και να κλεψει το κασετοφωνο
ΓΕΝΙΚΩς δηλαδη το τουριστικο αμαξι ελκει τους παντες και τα παντα
 

rokoss

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.282
Κριτικές
2
Like
5
Πόντοι
16
ρε σπυρο, εχω μια απορια.. νοικιασες αμαξι, οκ.
αλλα 1ον πως διαολο καταφερες να βγεις απο την αβανα και 2ον πως προσανατολιστηκες στην -ας πουμε- εθνικη οδο τους?  :think:  :S
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
1)ειναι απλο απο την αβανα ξεκιναει η αυτοπιστα προς νοτο παει γκουανταναμο και δυτικα προς πιναλ δελ ριο
δηλαδη η δεξια θα πας η αριστερα
και στο δρομο αμα χανεσε υπαρχουν παντου και παντα ανθρωποι που κανουν οτοστοπ /περνοντασ καπιον φτανεις στο προορισμο σου
 

Συνημμένα

  • autopista1.gif
    autopista1.gif
    43 bytes · Εμφανίσεις: 33

rokoss

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.282
Κριτικές
2
Like
5
Πόντοι
16
ειναι περιπετεια παντως οι δρομοι τους, ταμπελες πουθενα και ο θεος βοηθος.. να'ναι καλα παντως οι ανθρωποι που κανουν οτοστοπ, οπως προειπες..

απιστευτη χωρα, πραγματικα!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom