Νέα

Κούβα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sincity
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 410K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Πως προτιμάτε να λέγεται το thread?

  • Κούβα

    Ψήφοι: 37 12,3%
  • Κούβα sex trip

    Ψήφοι: 73 24,3%
  • Κούβα και ξερό ψωμί!

    Ψήφοι: 36 12,0%
  • Δεν με νοιάζει το όνομα... να πάω κι εγώ στην Κούβα θέλω!

    Ψήφοι: 154 51,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    300

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
δρομος για σαντα μαρια/φιλος που το γκαρσον του φερνει λαδοξυδο για το ψαρι του/το αμαξι μου στην αβανα
 

Συνημμένα

  • DSCF0885.JPG
    DSCF0885.JPG
    202,2 KB · Εμφανίσεις: 65
  • DSCF0856.JPG
    DSCF0856.JPG
    204,1 KB · Εμφανίσεις: 53
  • waiting for parts.jpg
    waiting for parts.jpg
    89,4 KB · Εμφανίσεις: 71

Pireotis

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2007
Μηνύματα
218
Like
0
Πόντοι
1
ειναι περιπετεια παντως οι δρομοι τους, ταμπελες πουθενα και ο θεος βοηθος.. να'ναι καλα παντως οι ανθρωποι που κανουν οτοστοπ, οπως προειπες..

απιστευτη χωρα, πραγματικα!
Εμεις μεγαλε την πρωτη φορα επειδη ειμασταν φορτωμενοι μωρα και δεν μας επαιρνε και για αλλα εχουν το κακο συνηθειο να σε τσιμπανε αμα κοιταξεις αλλου ειχαμε κανει μαυρες ζωνες στην μεση μας  :headbang: :headbang: :headbang:
Για να βγουμε απο Χαβανα δωσαμε ενα δεκαρικακι σε ενα μαγγα και μας πηγε μεχρι στην εισοδο της Carreteras  :rockon: :rockon: :rockon:
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
ρε σπυρο, εχω μια απορια.. νοικιασες αμαξι, οκ.
αλλα 1ον πως διαολο καταφερες να βγεις απο την αβανα και 2ον πως προσανατολιστηκες στην -ας πουμε- εθνικη οδο τους?  :think:  :S

Το να βγεις είναι εύκολο. Το να μπεις είναι δυσκολότερο ιδιαίτερα άμα βιάζεσαι να επιστρέψεις το αυτοκίνητο για να μην σε χρεώσουν παραπάνω μέρα. Τότε η δυσκολία είναι να πετύχεις την σωστή έξοδο για να μην γυρίσεις την μισή Αβάνα - πράγμα που δεν είναι καθόλου προφανές. (Τελικά βέβαια μάλλον χαλαροί είναι με την επιστροφή του αυτοκινήτου αλλά ποτέ δεν ξέρεις) .

Το χειρότερο είναι όταν ταξιδεύεις νύχτα γιατί στην αουτοπίστα (και οπουδήποτε αλλού άλλωστε) δεν υπάρχουν φώτα. Ούτε υπάρχουν πολλοί που κάνουν ωτοστόπ για να τους ρωτήσεις. Εγώ ένα βράδυ που έπρεπε να είμαι πριν από μία ορισμένη ώρα για να προλάβω ανοιχτό ένα μικρό ξενοδοχείο στο Camagüey τα είδα όλα. Πως έφτασα ακόμη το θεωρώ θαύμα.
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
και προσεχτε ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΑΝΤΑ ΚΛΑΡΑ στη μεση περιπου της κουβας ΔΙΑΣΧΙΖΕΙ την αυτοπιστα καθετα και χωρις σημανση ΣΙΔΗΡΟΔΡΟΜΙΚΗ ΓΡΑΜΜΗ οποτε το νου σας
αμα πεσετε με πολλα χιλιομετρα το σπασατε το αυτοκινητο
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
αλλο κολπο στην κουβα
αμα θελετε να κανετε μπανιο σε πισινα σε ξενοδοχειο και δεν ειστε ενοικος εκει πατε στο σεκιουριτα που φυλαει την προσπελαση και με 10 κονβερτιμπλεσ ειστε στην πισινα μεχρι να τελειψσει τη βαρδια του στις 6 το απογευμα
εαν θελετε εισητιριο απο τη ρεσεψιον ειναι 15-20 κονβερτιμπλεσ(με 5 εωσ 10 ομος καταναλωση στο μπαρ)
εγω οποτε ηθελα να παω πισινα στο ΧΑΒΑΝΑ ΛΙΜΠΡΕ λαδωνα με 10 το σεκιπυριτα στην εισοδο τις πισινας
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
ΕΝΟΕΙΤΕ οτι επερνα και την γκομενα μαζι
ΟΠΟΤΕ ΜΟΥΕΒΓΕΝΕ ΠΙΟ ΦΘΗΝΑ απο το να πληρωσω για 2 ατομα 30 στη ρεσεψιον
 

Pireotis

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2007
Μηνύματα
218
Like
0
Πόντοι
1
Un pollo de cubana sale a una carreta  :think:
Pero un pollo de una Griega sale a un bote  :headbang: :headbang: :headbang:
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
διορθωνω 34 ετων συγνωμμη
υποχρεωσεις σκυλια γατια δεν εχει
μονο μια μανα που μενει στο χωριο
η λιεμ μενει αβανα/δεν ειναι τιποτα σε μια βδομαδα πατε κανετε το γαμο και σε ενα μηνα ειναι πισω ελλαδα
 

Pireotis

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2007
Μηνύματα
218
Like
0
Πόντοι
1
παιδια κανας εθελοντης γαμπρος για να φτιαξουμε μια φιλη της δικιασ μου?
να την φερει στην ελλαδα
αμαρτια δεν ειναι να μεινει η λιεμ εκει?
24 ετων πρωιν βολλευμπολιστρια/ενα γαμο θα κανετε και θα τη φερετε ελλαδα
Περιμενω απαντηση
Ωσο για το μωρο με δυο κιλα ασβεστη  :zfuck:
Μεσα Arriba Santiago o no
 

Pireotis

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2007
Μηνύματα
218
Like
0
Πόντοι
1
αυτες ειναι οι πινακιδες των ενοικιαζομενων
Τ κεφαλαιο και κοκινες οποτε ειστε κινουμενος στοχος απο ολους(παρκαδορους,γκομενες,λαμογια,τρακαδορους,μπατσους κτλ)που ο καθενας θελει να σασ σταματησει για τους δικους λογους
Η Yadira einai??
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
Πιαδια κανας υποψηφιος γαμπρος για την φιλη της δικιασ μου?
λιεμ λεγετε 34 ετων πρωην παικτρια βολλευ μεναι αβανα και θελει γαμπρο να τη φερει ελλαδα
υποχρεωσεις σκυλια γατια δεν εχει
μονο μια μανα που μενει στο χωριο
η λιεμ μενει αβανα/δεν ειναι τιποτα σε μια βδομαδα πατε κανετε το γαμο και σε ενα μηνα ειναι πισω ελλαδα
 

Συνημμένα

  • spiros el.jpg
    spiros el.jpg
    34,4 KB · Εμφανίσεις: 46

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
ο γαμος δεν στοιχιζει πολλα
ακουστε διαδικασια
1)μαζευετε πιστοποιιτικο αγαμιας,γεννησεως
2)τα επικυρωνετε υπυργειο εσωτερικων
3)τα επικυρωνετε μεταφραστικη υπηρεσια υπ εξωτερικων στο μοναστηρακι και τα μεταφραζετε στα ισπανικα(κοστος γυρω στα 50 ευρω)
4)τα πατε μαζι με τις μεταφρασεις κουβανικη πρεσβεια στην αθηνα και τα κανετε επικυρωση(κοστος 4 φυλλα απο 100 ευρω=400)
5)πατε αβανα και κανετε γαμο με τι λιεμ στην κονσουλτορια στο μιραμαρ(κοστος 550 ευρω)
6)με το χαρτι απο κονσουλτορια πατε στο ελληνικο προξενειο και ο προξενος κανει ληξιαρχικη πραξη γαμου(8 ευρω)
7)την ελληνικη παραξη γαμου την καταθετετε στο ειδικο ληξιαρχειο στην μητροπολεωσ
8)ανοιγετε μετα οικογενειακη μεριδα στο δημο σας
9)περνετε τισ βεβεοσεις απο ειδικο ληξιαρχειο και δημο και τα στελνετε μα φαξ η εμαιλ στο προξενειο στην αβανα για να παρει η λιεμ βιζα λογω γαμου
10)μετα απο ενα μηνα εχει παρει και ι λιεμ αδεια απο το κουβανικο ιμμιγκρασιον για να φυγει απο την κουβα(κοστος διαβατηριου κουβανικου 60 ευρω)
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
11)οταν θα πατε για το γαμο αβανα επισηε στο ελληνικο προξενιο θα χρειαστειτε¨
πιστοποιιτικο οικογενειακης σας καταστασης προσφατο και αδεια γαμου απο το δημο κατοικιασ σςα με ονοματα λιεμ και δικο σας
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
οποιος θελει μην κολλοωνει
χανει την ωρα του εδω με της ελλεινηδες
καβαλα την αιρφρανσ και σε 9 ορες ειστε κουβα/ο γαμος τελειωνει σε 2-3 μερες
και βουρ πισω
και υποδεχεστε στο βενιζελο τη λιεμ
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
αμα μαζευτουμε καμμια ομαδα 5-6 ατομων διοργανωνεται ταξιδι για κουβα/κανετε και τους γαμους εκει/και γυρναμε με τις νυφες πισω
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
εγω που την εβλεπα επαθα τιποτα?
αλλα για τουε λατρεις του ασπρου υπαρχουν και μιγαδες
οποτε φια ολα τα γουστα εχουμε νυφες
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
19
Πόντοι
166
Πιαδια κανας υποψηφιος γαμπρος για την φιλη της δικιασ μου?
λιεμ λεγετε 34 ετων πρωην παικτρια βολλευ μεναι αβανα και θελει γαμπρο να τη φερει ελλαδα
υποχρεωσεις σκυλια γατια δεν εχει
μονο μια μανα που μενει στο χωριο
η λιεμ μενει αβανα/δεν ειναι τιποτα σε μια βδομαδα πατε κανετε το γαμο και σε ενα μηνα ειναι πισω ελλαδα
Ορε Σπυρο τι λες?φανταζεσε να κοιμαστε μαζι της και να ξυπνησης,και να την δεις μπροστα σου?
 

allantalon

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
4.584
Like
20
Πόντοι
16
οποιος θελει μην κολλοωνει
χανει την ωρα του εδω με της ελλεινηδες
καβαλα την αιρφρανσ και σε 9 ορες ειστε κουβα/ο γαμος τελειωνει σε 2-3 μερες
και βουρ πισω
και υποδεχεστε στο βενιζελο τη λιεμ

Ρε Σπύρο ήμαρτον τι έπαθες και βάλθηκες να βρής Γαμπρό για τη Λιεμ ????
Για ποιό λόγο να πάρης μία αλλοδαπή  Ξεβράκωτη κατά κυριολεξία μονο και μόνο για να :knockinb: :knockinb: :knockinb:?????????
Ποιο είναι το δέλεαρ να χάση κάποιος την Ελευθερία του??? για γάμο μιλάς οχι για ερωτική σχέση τουλάχιστον με τις κολοΕλεινίδες μπορεί να έχεις κάποια ελπίδα να βρείς καμια προικούλα ( σπίτι , μισθό άν εργάζετε,κανενα χωραφάκι κλπ.) κάτι ρε παιδί μου εστώ και συναισθηματική στήριξη. (ΠΑΠΟΥΤΣΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΠΑΛΩΜΕΝΟ).

Γαμώτο δεν μιλάς για σέξ για γάμο μιλάς δέν είναι αστείο αντε να την ξεφωρτωθείς μετά άν κάτι δεν κολάει στα θέλω σου.
Εχεις αναλογισθή πόσο μεγάλη ευθύνη παίρνει ο οποιοσδήποτε φέρει έναν άνθρωπο απο το πουθενά εδώ χωρίς να έχει κανέναν δικό του να στηριχθή?????????
Δεν ειναι παιχνίδι ρε παιδιά όποιος δεν έχει τα @@@@@@@@@@@ να την στιρίξη ήτε του αρέση ήτε όχι να μην το δεί επιπόλαια δεν ειναι υλικό να το πετάξω άν δεν μου κάνη.
Αυτά τα ολίγα και σεβαστήτε την αποψή μου άν δεν συμφωνήτε.
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
αμα δεν του κανει η λυση ειναι απλη
την βαζει στο αεροπλανο και τη στελνει πισω
φιλε αλλανταλον εχεις αναρωτηθει αμμ η λιεμ σημερα εχει οδοντοπαστα να πλυνει τα δοντια της?η εχει τελειοωσει?
οποτε χιλιες φορες να ειναι στην ελλαδα και να δουλευει στο μαλλ στο μαρουσι καθαριζοντας τα τραπεζακια εξω απο τα σινεμα στο δευτερο οροφο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom