Νέα

Κούβα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sincity
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 410K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Πως προτιμάτε να λέγεται το thread?

  • Κούβα

    Ψήφοι: 37 12,3%
  • Κούβα sex trip

    Ψήφοι: 73 24,3%
  • Κούβα και ξερό ψωμί!

    Ψήφοι: 36 12,0%
  • Δεν με νοιάζει το όνομα... να πάω κι εγώ στην Κούβα θέλω!

    Ψήφοι: 154 51,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    300

aza

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2009
Μηνύματα
20
Like
0
Πόντοι
0
Σπυρο μακαρι να ανταμωσουμαι στην Κουβα , φαγητο στο la fontana (εδω μπορει να συνατησεις και κανενα Κουβανο star),  η στο grigo viejo , το δευτερο ειναι ενα ησυχο μαγαζακι με φανταστικο φαγητο. Επισης καλη προταση ειναι ενα restaurant κοντα στη Malecom , στον τριακοστο δευτερο οροφο ενος κτιριου , που καποτε ηταν το δευτερο ψηλοτερο κτιριο στην Λατινικη Αμερικη ,αν θυμαμαι καλα το λενε treinte  y dos piso .Παντως αυτα που αναφαιρεις για δωματια κλπ ειναι εκατο τις εκατο σωστα και οποιο απ τα παιδια θελει να ταξιδευση Κουβα να σε εμπιστευται!       
 

Pireotis

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2007
Μηνύματα
218
Like
0
Πόντοι
1
Σπυρο μακαρι να ανταμωσουμαι στην Κουβα , φαγητο στο la fontana (εδω μπορει να συνατησεις και κανενα Κουβανο star),  η στο grigo viejo , το δευτερο ειναι ενα ησυχο μαγαζακι με φανταστικο φαγητο. Επισης καλη προταση ειναι ενα restaurant κοντα στη Malecom , στον τριακοστο δευτερο οροφο ενος κτιριου , που καποτε ηταν το δευτερο ψηλοτερο κτιριο στην Λατινικη Αμερικη ,αν θυμαμαι καλα το λενε treinte  y dos piso .Παντως αυτα που αναφαιρεις για δωματια κλπ ειναι εκατο τις εκατο σωστα και οποιο απ τα παιδια θελει να ταξιδευση Κουβα να σε εμπιστευται!       
Ετσι μονο για την αποδειξει του γκουρου εχουμε και λεμε  :rockon: :rockon: :rockon:
El piso 32 εχιες δικιο το μισο restaurant gaurmet γαλλικο και το μισο μπαρακι αλλα απαγορευεται η φουμα  :s&m_2: :s&m_2: :s&m_2: μην το παρεται πονηρα απλως και το Holygood Rojo που του αλλαζω τα φωτα.
Ειδικα στο γαλλικο το κτηνος με κατι φιλετακια χοιρινα ζητησα μουσταρδα Dijon και με κοιταγανε σαν να ηρθα απο αλλο πλανητη. Ο chef de cusine ενας 72 χρονος μου ειπε οτι οι κουβανοι μαγειροι περναν τα βραβεια σειρα πριν την επανασταση
αλλα ας ειναι καλα το εμπαργκο ουτε αλατι.
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
8
Πόντοι
16
Σπυρο μακαρι να ανταμωσουμαι στην Κουβα , φαγητο στο la fontana (εδω μπορει να συνατησεις και κανενα Κουβανο star),  η στο grigo viejo , το δευτερο ειναι ενα ησυχο μαγαζακι με φανταστικο φαγητο. Επισης καλη προταση ειναι ενα restaurant κοντα στη Malecom , στον τριακοστο δευτερο οροφο ενος κτιριου , που καποτε ηταν το δευτερο ψηλοτερο κτιριο στην Λατινικη Αμερικη ,αν θυμαμαι καλα το λενε treinte  y dos piso .Παντως αυτα που αναφαιρεις για δωματια κλπ ειναι εκατο τις εκατο σωστα και οποιο απ τα παιδια θελει να ταξιδευση Κουβα να σε εμπιστευται!       
και το κτιριο το λενε 'la torre' ?
 

aza

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2009
Μηνύματα
20
Like
0
Πόντοι
0
ΣΩΣΤΑ ! ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙΣ ΜΕ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΟΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ ! ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΘΕΙΣ ΑΠ ΤΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΤΟΥ << ΕΙΜΑΙ ΤΟΥΡΙΣΤΑΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ >> .ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ !ΑΠΛΩΣ ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΝΟΟΤΡΟΠΟΙΑ ΟΛΩΝ ΠΟΥ ΥΠΟΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΟΥΡΙΣΤΕΣ,ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑ Η ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΣΟΥ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ! ΠΟΣΟ ΜΑΛΟΝ ΣΤΗΝ ΚΟΥΒΑ ΠΟΥ ΣΤΕΡΟΥΝΤΑΙ ΒΑΣΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΒΙΩΣΗ ΤΟΥΣ !
 

Pireotis

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2007
Μηνύματα
218
Like
0
Πόντοι
1
ΣΩΣΤΑ ! ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙΣ ΜΕ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΟΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ ! ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΘΕΙΣ ΑΠ ΤΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΤΟΥ << ΕΙΜΑΙ ΤΟΥΡΙΣΤΑΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ >> .ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ !ΑΠΛΩΣ ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΝΟΟΤΡΟΠΟΙΑ ΟΛΩΝ ΠΟΥ ΥΠΟΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΟΥΡΙΣΤΕΣ,ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑ Η ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΣΟΥ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ! ΠΟΣΟ ΜΑΛΟΝ ΣΤΗΝ ΚΟΥΒΑ ΠΟΥ ΣΤΕΡΟΥΝΤΑΙ ΒΑΣΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΒΙΩΣΗ ΤΟΥΣ !
:dancing: :dancing: :dancing: :dancing:
 

aza

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2009
Μηνύματα
20
Like
0
Πόντοι
0
Ο ΑΡΧΓΗΓΟΣ , Ο ΣΠΥΡΟΣ ΔΗΛΑΔΗ , ΕΧΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΓΕΝΕΘΛΕΙΑ ! ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΒΑ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΜΩΡΑ ΓΙΑ ΠΑΡΤΥ ΤΟΥ !
 

Gambino

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2007
Μηνύματα
310
Like
318
Πόντοι
21
Πολλη ησυχια εχει πεσει στο θεμα... :think:
Αφου μεχρι και ο Σπυρος αρχισε να γραφει στο φορουμ της Ταυλανδης... :2funny:
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Πολλη ησυχια εχει πεσει στο θεμα... :think:
Αφου μεχρι και ο Σπυρος αρχισε να γραφει στο φορουμ της Ταυλανδης... :2funny:


Σκοπεύει μάλλον να πάει Ταϋλάνδη,για να βρει Ταϋλανδέζα για να παντρευτεί.
Από όλο τον κόσμο ψωνίζει νύφες ο Σπυρέτος μας.
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
ΟΧΙ ΡΕ παιδια
ταυλανδη δεν παω διοτι οι γυναικες ειναι κατω του 1,68
εγω ψωνιζω μονο πανω απο 1,76
απλως επεσε ησυχια στο θεμα προσωρινη
 

Quazzar

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιαν 2010
Μηνύματα
212
Like
0
Πόντοι
1
γεια σου Δημητρακη αγωνιστή, βλεπω τα βιντεακια σου στο Υιουτουμπ και σε χαιρομαι στα ξενα.  Εισαι μορφη!
με τα  τ ου ρκ ικ α  σου τι κανεις;
Γεια και σε σενα Σπυρο, διαβασα το θρεντ με τα τραβηγματα σου και σου ευχομαι κουραγιο και καλη δυναμη στις κουβανεζικες εξορμησεις!
 

bendiwolf

Μέλος
Εγγρ.
18 Δεκ 2008
Μηνύματα
60
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
0
Παιδες σκεφτομαι ταξιδακι Κουβα για το καλοκαιρι ... βλεπω να πεταω απο Μαδριτη με ΙΒΕΡΙΑ για Αβανα, και να μενω καμια εβδομαδα.

Δεν εχω ξαναπαει, και προφανως θελω να το διασκεδασω με τις κουβανες με το λιγοτερο δυνατο κινδυνο απο καθε αποψη. Μιλαω βασικα ισπανικα, και καλα Αγγλικα.

Διαβασα με προσοχη τα λεχθεντα απο τους εμπειρους συναγωνιστες, αλλα δεν ξεκαθαρισαν μερικες αποριες:

1. Που μενω; ειναι καλυτερα σε ξενοδοχειο η σε σπιτι / δωματιο; και πως κλεινω καλυτερα (απο Ιντερνετ η απο γραφειο, η επι τοπου;)
2. Που να κυκλοφορησω (σε ποιες περιοχες, μπαρ, παραλιες κτλ.) για την καλυτερη σχεση τιμης / αποδοσης;
3. Τι πρεπει να προσεχω;

Ξερω οτι πολλα απο τα παραπανω εχουν απαντηθει περιστασιακα στα διαφορα post, αλλα θα εκτιμουσα μια ολοκληρωμενη απαντηση απο τους βετερανους της Κουβας, ωστε και εγω αλλα και αλλοι φιλοι να μαθουν και να κανουν την επιλογη τους με τις καλυτερες δυνατες συνθηκες :)

Και προφανως, οταν γυρισω, θα εχω να γραψω και εγω το "οδιπορικο" μου με οποιες συμβουλες μπορω να δωσω !!!
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
1. Που μενω; ειναι καλυτερα σε ξενοδοχειο η σε σπιτι / δωματιο; και πως κλεινω καλυτερα (απο Ιντερνετ η απο γραφειο, η επι τοπου;)
2. Που να κυκλοφορησω (σε ποιες περιοχες, μπαρ, παραλιες κτλ.) για την καλυτερη σχεση τιμης / αποδοσης;
3. Τι πρεπει να προσεχω;
1)πρωτες 2 νυχτες κλεινεις ξενοδοχειο απο ελλαδα
με την αφιξη σου εκει εχεις 2 μερες να βρεις δωματιο σε καζα κοντα στη περιοχη που σε βολευει(πχ βενταντο,παλια αβανα κτλ)
2)αμα κατσεις αβανα πρωινα καμακωνεις στη παραλια σαντα μαρια πλαγια
βραδια κυκλοφορεις ποδαρατος στο κεντρο και οτι κατσει
3)δεν κινδυνευεις απο τιποτα σημαντικο
μονο απο τρακαδορους
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
bendiwolf και κατι ακομα
7 νυχτες δεν ειναι τιποτα για κουβα
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 15 μερες πρεπει να κατσεις
 

souko

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2010
Μηνύματα
15
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
0
Μετά από ταξίδι μου πριν κανένα χρόνο στην Κούβα και δη στην παλιά Αβάνα, όπου και ξόδεψα περίπου 10 μέρες (σύνολο διαμονής μου στην Κούβα) συμφωνώ απόλυτα πως δεν φτάνουν με τίποτα για να χορτάσεις αυτά που έχει να σου προσφέρει αυτή η χώρα.. Δεν θα μιλήσω για σεξ, αλλά προσωπικά με το που βγήκα την πρώτη μέρα στο μπαλκόνι του ξενοδοχείου συμπαίρανα ότι τέτοια σώματα δεν έχω ξαναδεί..Έχω πάει Γερμανίες, Τσεχίες, Γαλλίες, Ιταλίες, και που στο καλό δεν έχω πάει αλλά εκεί είναι η μίξη που τα κάνει όλα απίστευτα καλοσχηματισμένα τα κορμια... Μόνο και μόνο για να κάθεσαι να τα απολαμβάνεις θες τουλάχιστον κανα μήνα, άσε για φαγητά, πούρα, εκδρομές κλπ....Κάθομαι και κοιτάω τις φωτογραφίες μπας και χορτάσω αλλά που...
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
souko ειπα μινιμουμ 15 μερες
το τελειο ειναι εενα διμηνο
το μεγιστο της διαμονης ως τουριστας στην κουβα
και μιλαμε οτι με 3 χιλιαρικα βφαινεις να κατσεις ενα διμηνο στη κουβα με την προυποθεση οτι δεν εχεις νοικιασει αμαξι και μενεις σε καποιας γκομενας το σπιτι
 

souko

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2010
Μηνύματα
15
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
0
ναι Σπύρο, minimum 15 μέρες και λίγες είναι, πραγματικά μακάρι να μπορούσαμε να καθόμασταν όλοι παραπάνω... Σε ζηλεύω πάντως ρε μπαγάσα, πραγματικά έχεις εντρυφήσει σε Κούβα-Κουβάνες και κοσμοθεωρία τους... Γιατί δεν την ψάχνεις με καμιά εκδοτική να βγάλεις κανέναν οδηγό για εκεί? Δε νομίζω να έχουν πολλοί την εμπειρία σου απο'κει κάτω!
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
σουκο πληροφοριες γραφω απλως
το θεμα ειναι οτι αμα ειχα σπουδασει και τις ελεινηδες τοσο καλα δεν θα χρειαζοταν να ξενιτευομαι
παντως εγω ειμαι για μπαλλα μονο εκτος εδρας,εντος δεν φτουραω
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
31
Πόντοι
166
σουκο πληροφοριες γραφω απλως
το θεμα ειναι οτι αμα ειχα σπουδασει και τις ελεινηδες τοσο καλα δεν θα χρειαζοταν να ξενιτευομαι
παντως εγω ειμαι για μπαλλα μονο εκτος εδρας,εντος δεν φτουραω

Ούτε εντός - ούτε εκτός

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom