Νέα

Κούβα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sincity
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 410K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Πως προτιμάτε να λέγεται το thread?

  • Κούβα

    Ψήφοι: 37 12,3%
  • Κούβα sex trip

    Ψήφοι: 73 24,3%
  • Κούβα και ξερό ψωμί!

    Ψήφοι: 36 12,0%
  • Δεν με νοιάζει το όνομα... να πάω κι εγώ στην Κούβα θέλω!

    Ψήφοι: 154 51,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    300

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
tassoedess δεν με καταλαβες ακριβως
ειπα οτι οι κουβανοι εχουν πλακα,ειναι ανοιχτοι αλλα μεχρι εκει/δεν πρεπει να τους βγαζεις απο το νησι εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων που ειναι σαν να εχεις πιασει το λοττο
και το οτι περιμενουν κατι απο εσενα ενοοω οτι ολο και κατι θα ζητησουν απο σενα με πλαγιο τροπο/
ενω εμεις οι 2 που μιλαμε και μπορει μια μερα να συναντηθουμε θα εχω στο βαθος του μυαλου μου να σου ζητησω κατι?για σκεψου το λιγο
εκει που λες οτι στη συνειδηση τους ο ευρωπαιος τουριστας εχει λεφτα με τη σεσουλα και αυτο ειναι λαθος τους
διοτι ο καθε εργαζομενος για τα δικα μας δεδομενα μικρομεσαιος μπορει να παει 10 μερες στην κουβα με ενα τουριστικο πακετο
οποτε οι φιλοι μας οι κουβανοι παλι σκεφτονται λαθος
ωρες ωρες μου θυμιζουν τα μικρα παιδακια διοτι το μυαλο τους σκεφτεται σαν και αυτα
νομιζουν οτι οι μεγαλοι(εμεις) θα τους κανουμε ολα τα χατηρια
 

tsomidis

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2009
Μηνύματα
95
Κριτικές
2
Like
2
Πόντοι
0
tassoedess δεν με καταλαβες ακριβως
ειπα οτι οι κουβανοι εχουν πλακα,ειναι ανοιχτοι αλλα μεχρι εκει/δεν πρεπει να τους βγαζεις απο το νησι εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων που ειναι σαν να εχεις πιασει το λοττο
και το οτι περιμενουν κατι απο εσενα ενοοω οτι ολο και κατι θα ζητησουν απο σενα με πλαγιο τροπο/
ενω εμεις οι 2 που μιλαμε και μπορει μια μερα να συναντηθουμε θα εχω στο βαθος του μυαλου μου να σου ζητησω κατι?για σκεψου το λιγο
εκει που λες οτι στη συνειδηση τους ο ευρωπαιος τουριστας εχει λεφτα με τη σεσουλα και αυτο ειναι λαθος τους
διοτι ο καθε εργαζομενος για τα δικα μας δεδομενα μικρομεσαιος μπορει να παει 10 μερες στην κουβα με ενα τουριστικο πακετο
οποτε οι φιλοι μας οι κουβανοι παλι σκεφτονται λαθος
ωρες ωρες μου θυμιζουν τα μικρα παιδακια διοτι το μυαλο τους σκεφτεται σαν και αυτα
νομιζουν οτι οι μεγαλοι(εμεις) θα τους κανουμε ολα τα χατηρια


+1000
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
αφου ρε παιδια μια μερα που ημουνα στο μορον ενα χωριο εξω απο τι σιεγκο ντε αβιλα(τοτε που εμενα στο σπιτι της δισκοβολου)και ειχα το νοικιαρικο το αμαξι μεχρι και τσιμεντα και χαλικι κουβαλησα μεσα στο πορτ μπαγκαζ για να το παμε στο σπιτι μιας θειας της κουβανης σε ενα διπλανο χωριο/και εξυπακουετε μαζι ηρθε οσο απο το σοι μπορουσε να χωρεσει μεσα στο αμαξι(πισω κλασικα 4 ατομα,και εμπρος στη θεση του συνοδηγου η κουβανα με μια ανιψια της στην αγκαλια)
ειναι σα να λεμε τωρα που βρηκαμε παπα να θαψουμε 5-6
ετσι και με το αυτοκινητο
μια αλλη φορα που ημουνα σε ενα νυχτερινο κεντρο στο βεδαδο (λας βεγκας κλαμπ) ημουνα εγω με την δικια μου
ολως τυχαιως καπιος απο το ζωντανο συγκροτημα που επαιζε μουσικη ηταν φιλος της οποτε οταν εκλεισε το μαγαζι μας παρακαλεσε να τον πετακσουμε μεχρι το τουνελ τησ μπαια και αντι να εμφανιστει μονο αυτος μπηκανε μεσα στο αμαξι 5 ατομα πισω και 2 εμεις μπροστα/
 

victoriatus

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2010
Μηνύματα
209
Κριτικές
3
Like
714
Πόντοι
81
Αγαπητοι συναγωνιστες της ηδονής μια ερωτηση.Τις διακοπες του Πασχα θα παω κουβα.Εχω ηδη κλεισει τα αεροπορικα.Το σιγουρο ειναι οτι θα μεινω σε casa particular αλλα δισταζω να την κλεισω απο εδώ.
Θα ειναι ευκολο να βρω εκεινη τη στιγμη της αφιξης (μεσω καποιου ταριφα) καποια casa διαθεσιμη εστω και παρανομη?
Μιλαω για havana κεντρο κοντα σε malecon και havana vieja.
θελω να ειμαι αισιοδοξος γιατι μιλαω αριστα ισπανικα.
 

hussain

Μέλος
Εγγρ.
29 Νοε 2009
Μηνύματα
566
Like
2
Πόντοι
6
αφου ρε παιδια μια μερα που ημουνα στο μορον ενα χωριο εξω απο τι σιεγκο ντε αβιλα(τοτε που εμενα στο σπιτι της δισκοβολου)και ειχα το νοικιαρικο το αμαξι μεχρι και τσιμεντα και χαλικι κουβαλησα μεσα στο πορτ μπαγκαζ για να το παμε στο σπιτι μιας θειας της κουβανης σε ενα διπλανο χωριο/και εξυπακουετε μαζι ηρθε οσο απο το σοι μπορουσε να χωρεσει μεσα στο αμαξι(πισω κλασικα 4 ατομα,και εμπρος στη θεση του συνοδηγου η κουβανα με μια ανιψια της στην αγκαλια)
ειναι σα να λεμε τωρα που βρηκαμε παπα να θαψουμε 5-6
ετσι και με το αυτοκινητο
μια αλλη φορα που ημουνα σε ενα νυχτερινο κεντρο στο βεδαδο (λας βεγκας κλαμπ) ημουνα εγω με την δικια μου
ολως τυχαιως καπιος απο το ζωντανο συγκροτημα που επαιζε μουσικη ηταν φιλος της οποτε οταν εκλεισε το μαγαζι μας παρακαλεσε να τον πετακσουμε μεχρι το τουνελ τησ μπαια και αντι να εμφανιστει μονο αυτος μπηκανε μεσα στο αμαξι 5 ατομα πισω και 2 εμεις μπροστα/
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Σαν ελληνική ταινία με την Βασιλειάδου τον φαντάζομαι το σκηνικό, στην κυρά μας την μαμή. :grin:
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
βικτοριατους αν σε παει ταριφας σε καζα θα παρει καπελο 5 κονβερτιμπλες καπελο την ημερα/δηλαδη αν η τιμη ειναι 25 την ημερα με τον ταριφα θα παει 30 την ημερα
το πιο καλο ειναι να πας το πρωτο βραδυ σε ενα ξενοδοχειο στο βεδαδο(χοτελ βικτορια πχ) και το πρωι να βγεις μονος σου μια βολτα και οπου βλεπεις το σημα των ενοικιαζωμενων δωματιων(ειναι ενας μπλε σταυρος) να ρωτας μονος σου
οποιος μεσολαβει για σενα να ξερεις οτι βγαζει προμηθεια
το σημα των δωματιων ειναι στη φωτο/το εχουν οσοι νοικιαζουν δωματια σε εμφανη σημειο εξω απο το σπιτι
 

Συνημμένα

  • Casa_sign.jpg
    Casa_sign.jpg
    22,3 KB · Εμφανίσεις: 27

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
και λιγα μαθηματα οικονομιας




Live rates at 2010.01.24 20:58:30 UTC
1.00 EUR = 1.35429 CUC
Euro    Cuba Convertible Pesos 
1 EUR = 1.35429 CUC  1 CUC = 0.738395 EUR
Trade Currencies. Click here!! 


βλεπετε ισοτιμια στο KAI MHN JEXNATE o βασικος μισθος στην κουβα ειναι 12 ευρω ΤΟΝ ΜΗΝΑ
ΝΑΙ ΤΟ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΟΛΟΓΡΑΦΩς δωδεκα ευρω τον μηνα
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
οποτε καταλαβενεται το εθνικο σπορ των κουβανων ειναι το κυνηγι τοτ πεσο κονβερτιμπλε με το οποιο μπορουν να αγορασουν μπουκανερο,κινητο τηλεφωνο,ανεμιστηρα για το σπιτι,να νοικιασουν αμαξι εστω για 2 μερες κτλ κτλ
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
8
Πόντοι
16
Αγαπητοι συναγωνιστες της ηδονής μια ερωτηση.Τις διακοπες του Πασχα θα παω κουβα.Εχω ηδη κλεισει τα αεροπορικα.Το σιγουρο ειναι οτι θα μεινω σε casa particular αλλα δισταζω να την κλεισω απο εδώ.
Θα ειναι ευκολο να βρω εκεινη τη στιγμη της αφιξης (μεσω καποιου ταριφα) καποια casa διαθεσιμη εστω και παρανομη?
Μιλαω για havana κεντρο κοντα σε malecon και havana vieja.
θελω να ειμαι αισιοδοξος γιατι μιλαω αριστα ισπανικα.
τυχερεεεεεε που μιλας ισπανικα
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
8
Πόντοι
16
tassoedess δεν με καταλαβες ακριβως
ειπα οτι οι κουβανοι εχουν πλακα,ειναι ανοιχτοι αλλα μεχρι εκει/δεν πρεπει να τους βγαζεις απο το νησι εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων που ειναι σαν να εχεις πιασει το λοττο
και το οτι περιμενουν κατι απο εσενα ενοοω οτι ολο και κατι θα ζητησουν απο σενα με πλαγιο τροπο/
ενω εμεις οι 2 που μιλαμε και μπορει μια μερα να συναντηθουμε θα εχω στο βαθος του μυαλου μου να σου ζητησω κατι?για σκεψου το λιγο
οχι γιατι εσυ δεν εχεις αναγκη
εκει που λες οτι στη συνειδηση τους ο ευρωπαιος τουριστας εχει λεφτα με τη σεσουλα και αυτο ειναι λαθος τους
διοτι ο καθε εργαζομενος για τα δικα μας δεδομενα μικρομεσαιος μπορει να παει 10 μερες στην κουβα με ενα τουριστικο πακετο
οποτε οι φιλοι μας οι κουβανοι παλι σκεφτονται λαθος
ετσι ειναι ,αλλα αυτοι δεν το ξερουν και πιστευουν πως ολοι οι τουριστες ειναι αστειρευτοι οικονομικα

ωρες ωρες μου θυμιζουν τα μικρα παιδακια διοτι το μυαλο τους σκεφτεται σαν και αυτα
νομιζουν οτι οι μεγαλοι(εμεις) θα τους κανουμε ολα τα χατηρια
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
τασσο με εχεις παρεξηγησει
συμφωνω οτι οι εληνιδες ειναι ελεεινηδες
απλως σου λεω οτι και ο δυσκολος δρομος που διαλεξαμε για να βρουμε γυναικες στο εξωτερικο δεν ειναι στρωμενος με ροδοπεταλα
χρειαζεται μεγαλη τυχη για να βρεις μια κοπελα(πχ σαν τη τζεννυ)
αυτο δεν ψαχνουμε ολοι μας?
αλλα στην κουβα ειδικα υπαρχει μεγαλος κινδυνος αποτυχιας λογω πολλων προβληματων και κουλτουρας
ολα αυτα που γραφω τα γραφω για να τα διαβασουν οσοι πανε για πρωτη φορα εκει και μεθυσουν με το αρωμα της κουβας και προβουν σε βιαστικες κινησεις
θελει μεγαλη προσοχη ειδικα στην κουβα
τελος
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
8
Πόντοι
16
τασσο με εχεις παρεξηγησει
συμφωνω οτι οι εληνιδες ειναι ελεεινηδες
απλως σου λεω οτι και ο δυσκολος δρομος που διαλεξαμε για να βρουμε γυναικες στο εξωτερικο δεν ειναι στρωμενος με ροδοπεταλα
χρειαζεται μεγαλη τυχη για να βρεις μια κοπελα(πχ σαν τη τζεννυ)
αυτο δεν ψαχνουμε ολοι μας?
αλλα στην κουβα ειδικα υπαρχει μεγαλος κινδυνος αποτυχιας λογω πολλων προβληματων και κουλτουρας
ολα αυτα που γραφω τα γραφω για να τα διαβασουν οσοι πανε για πρωτη φορα εκει και μεθυσουν με το αρωμα της κουβας και προβουν σε βιαστικες κινησεις
θελει μεγαλη προσοχη ειδικα στην κουβα
τελος
επιμενω πως οι πιθανοτητες να σου τυχει μαλακισμενη ειναι η ιδια
κι εγω ειχα παπακορη και τωρα εχω κουβανη
 

victoriatus

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2010
Μηνύματα
209
Κριτικές
3
Like
714
Πόντοι
81
Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια.Θα ακολουθησω τη συμβουλη του εμπειρου Σπυρου.
Νομιζω φετος οτι το Πασχα των κουβανων πεφτει μαζι με το πασχα των Ελληνων.
Οποτε θα ειναι περισσοτερες culinegras εξω για κυνηγι!Μαλλον εμεις ειμαστε το θυραμα εκει.
Cubaton reggaeton es lo mejor!
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
τυπικο μενου που το ετρωγα και στην τσαιναταουν με 5-6 κονβερτιμπλες
το τυπικο φασολι με το ρυζι,χοιρινο φετες και κλασικα μπανανα τηγανιτη
 

Συνημμένα

  • kouvaniko menou.jpg
    kouvaniko menou.jpg
    70,4 KB · Εμφανίσεις: 30

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
8
Πόντοι
16
τυπικο μενου που το ετρωγα και στην τσαιναταουν με 5-6 κονβερτιμπλες
το τυπικο φασολι με το ρυζι,χοιρινο φετες και κλασικα μπανανα τηγανιτη
αρε σπυρο ,τυχερος εισαι που θα πας εκει για διμηνο
μακαρι κι εγω να μπορουσα
 

tsomidis

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2009
Μηνύματα
95
Κριτικές
2
Like
2
Πόντοι
0
Αγαπητοι συναγωνιστες της ηδονής μια ερωτηση.Τις διακοπες του Πασχα θα παω κουβα.Εχω ηδη κλεισει τα αεροπορικα.Το σιγουρο ειναι οτι θα μεινω σε casa particular αλλα δισταζω να την κλεισω απο εδώ.
Θα ειναι ευκολο να βρω εκεινη τη στιγμη της αφιξης (μεσω καποιου ταριφα) καποια casa διαθεσιμη εστω και παρανομη?
Μιλαω για havana κεντρο κοντα σε malecon και havana vieja.
θελω να ειμαι αισιοδοξος γιατι μιλαω αριστα ισπανικα.


Σπιτι κλεισε και απο το διαδυκτυο δεν υπαρχει προβλημα,1 φιλαρακι το φθινοπωρο ετσι εκλεισε δεν ειχε προβλημα,μη το φοβασε ακουσε με.Αλλιως θα φας καπελο απο κανα καλοθελητη κουβανο που "δηθεν δεν θελει τιποτα απο σενα"  :jerking: :jerking:,ειτε ειναι ταριφας ειτε οποιοςδηποτε.
Havana Vieja δεν σου συστηνω πολους μαυρους,φτωχεια ,κλεψια + εγκληματικοτητα. Περσυ φαγανε 3 Ιταλους και το αποσιωπησανε ,το κρυψανε απο τους παντες.Θελει λιγο προσοχη να ξερεις γιατι η κατασταση οσο παει και χειροτερευει απο θεμα φτωχειας κλπ και τα εχουν παιξει ολοι.ελειψη σε πολλα πραγματα και πραγματικη εξαθλειωση των κουβανων
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
ο συναγωνιστης που ψαχνει κασα καλυτερα ειναι να βρει στο βεδαδο τριγυρω απο την καλλε23 και κοντα στο χαβανα λιμπρε το ξενοδοχειο
μπορει η τιμες να ειναι γυρω στα 25 την ημερα αλλα σαφως ειναι καλυτερα απο χαβανα βιεχα
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
μια μερα πηγα στην σαντα μαρια στην παραλια και πληρωσα 2 κσαπλωστρες και μια ομπρελα 6 κονβερτιμπλεσ
δυστυχως δεν ειχα ψιλα και πληρωσα με το παρακατω χαρτονομισμα(8 κουβανικους μισθους)
 

Συνημμένα

  • 100 cuc.jpg
    100 cuc.jpg
    51,6 KB · Εμφανίσεις: 30

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
μαθηματα οικονομιας
σας ποσαρω και τα υπολοιπα χαρτονομισματα(1,3,5,10,20,50)
με αυτα μονο θα συναλασεστε
τα αλλα τα κουβανικα τα πεσο που πιανουν μονο οι ντοπιοι στα χερια τους κανουν μονο για κολοχαρτο η ταπετσαρια σε καμια αποθηκη
 

Συνημμένα

  • 1 cuc.jpg
    1 cuc.jpg
    48,4 KB · Εμφανίσεις: 27
  • 3cuc.jpg
    3cuc.jpg
    53,2 KB · Εμφανίσεις: 29
  • 5 cuc.jpg
    5 cuc.jpg
    49,5 KB · Εμφανίσεις: 29
  • 10 cuc.jpg
    10 cuc.jpg
    59,8 KB · Εμφανίσεις: 31

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom