Νέα

Κονδυλώματα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arxidoulis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 368K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.157
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
PCR...τι είναι ? που το κάνουμε? ποσο κοστίζει?

ανιχνευει το DNA ιου αντι της πρωτεινης. Ειναι πολυ πιο ευαισθητο και πολυ πιο ακριβο! Εμ, να σου πω την αληθεια μου, ενα μεγαλο μερος του πληθυσμου εχει HPV οπως και ερπητα αλλα αυτο δε σημαινει οτι θα νοσησει η' οτι μπορει να τον μεταδωσει
 

man27forsex

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.103
Κριτικές
18
Like
8
Πόντοι
2.945
σε τζακουζι ή χαμαμ, να υποθεσω πως δεν κολλας κονδυλώματα ετσι?
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.157
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
σε τζακουζι ή χαμαμ, να υποθεσω πως δεν κολλας κονδυλώματα ετσι?

δεν γνωριζω ομως, ομως το χαμαμ μαλλον δυσκολα διοτι εχει και 45 βαθμους, που δεν αρεσει και πολυ στους ιους αυτη η θερμοκρασια. Στο τζακουζι, μαλλον το πραγματα ειναι πιο ευνοικα για βακτηρια κλπ. Εχω ακουσει απο φιλους που εχουν τσιμπησει μυκητες απο τζακουζι, αλλα για αφροδισια μαλλον δυσκολο...
 

Vasilis_g7

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
61
Like
0
Πόντοι
0
Μάγκες αν παει καποιος σε δερματολογο αρκεί για να διαπιστώσει αν έχει κονδυλώματα η θέλει παραπάνω εξετάσεις;
Λοιπον φιλε ριξε πρωτα μια ματια στο πεος σου(απο πανω μεχρι κατω)αν δεις κανενα περιεργο σπυρακι μπορεις να πας να το κοιταξεις σε Δερματολογο-Αφροδιδιολογο....Δεν σημαινει οτι 100% ειναι αυτα αλλα ο γιατρος θα σου πει καλυτερα.....Στο λεω γιατι ετσι εγινε και με μενα και ηταν αυτο τελικα...
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
υπαρχει περιπτωση να βγει κονδυλωμα και στη μεση κατω απο τον ωμο?
ειχε τριφτει εκει με το αιοδιο της μια παλια σχεση το 2008 και εκδηλωθηκε και εκει φετος το καλοκαιρι αλλα με τη χρηση WARTEC solution εφυγε μετα απο 10 μερες
να υποθεσουμε τοτε οτι η τυπισα ειναι φορεας?και μου το μεταδωσε?
διοτι εκει στη συγκεκριμενη περιοχη μονο αυτη ειχε τυχει να μου κανει επαφη πανω στο σεξ
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
υπαρχει περιπτωση να βγει κονδυλωμα και στη μεση κατω απο τον ωμο?
ειχε τριφτει εκει με το αιοδιο της μια παλια σχεση το 2008 και εκδηλωθηκε και εκει φετος το καλοκαιρι αλλα με τη χρηση WARTEC solution εφυγε μετα απο 10 μερες
να υποθεσουμε τοτε οτι η τυπισα ειναι φορεας?και μου το μεταδωσε?
διοτι εκει στη συγκεκριμενη περιοχη μονο αυτη ειχε τυχει να μου κανει επαφη πανω στο σεξ
καλα τι ειχες εκει ρε τυπε κανα εξογκωμα,κανα σπασμενο πλευρο και πηγε και τριβοταν;
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
μαστερ 21 ακουμπισε εκει για λιγο οταν αλλαζαμε σταση δηλαδη για μερικα δευερολεπτα αλλα ηταν ηδη υγρη απο  πριν
καταλαβες καπου στα μισα του εργου γινανε αυτα
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
μαστερ 21 ακουμπισε εκει για λιγο οταν αλλαζαμε σταση δηλαδη για μερικα δευερολεπτα αλλα ηταν ηδη υγρη απο  πριν
καταλαβες καπου στα μισα του εργου γινανε αυτα
το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να επισκεφτεις εναν γιατρο,εδω μεσα δεν θα σε βοηθησει κανεις.ετσι θα εισαι και πιο σιγουρος.
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
master21
εβαλα γουαρτεκ σολουτιον και εγυφε
απλ;ς ηθελα να επισημανω οτι αμα θελει με το μουνι της στο κολλαει παντου στο δερμα σου
 

synadelfos

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27
Like
2
Πόντοι
0
Λοιπον φιλε ριξε πρωτα μια ματια στο πεος σου(απο πανω μεχρι κατω)αν δεις κανενα περιεργο σπυρακι μπορεις να πας να το κοιταξεις σε Δερματολογο-Αφροδιδιολογο....Δεν σημαινει οτι 100% ειναι αυτα αλλα ο γιατρος θα σου πει καλυτερα.....Στο λεω γιατι ετσι εγινε και με μενα και ηταν αυτο τελικα...
Μπορω δηλαδή να πάω στο δερματολόγο και να του ζητησω να εκσετασει τιν περιοχη αν εχω κολλήσει κονδυλώματα;Η αν δεν υπαρχει και καποιο εντονο σημαδι και το ζητήσω θα με πάρει με τα γιαούρτια;
 

johnny_boy

Νέο Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2011
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
παιδια επειδη δεν εχω πολυ καταλαβει πως λειτουργει το φορουμ , απλα αν μπορει να βοηθησει καποιος και να μου απαντησει...επειδη δεν ειμαι απο αθηνα , θα κατεβω για να παω στο νοσοκομειο ανδρεας συγγρος για καυτηριασμο...καποιος που εχει παει μπορει να μου πει τι διαδικασια εκανε ? πηρε τηλ για να κλεισει ραντεβου η πηγε απο νωρις το πρωι? που απευθυνθηκε ? ποση ωρα του πηρε για καυτηριασμο-κρυοπηξια ? απο χρηματα ποσα παιζει να θελουν ?? θενκς
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
765
Πόντοι
146
Μπορω δηλαδή να πάω στο δερματολόγο και να του ζητησω να εκσετασει τιν περιοχη αν εχω κολλήσει κονδυλώματα;Η αν δεν υπαρχει και καποιο εντονο σημαδι και το ζητήσω θα με πάρει με τα γιαούρτια;
Αν του το ζητησεις γραπτως οπως απο πανω θα σε παρει με τα γιουρτια :headbang:
ΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

uromed

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2011
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
Θέλει προσοχή αν και δεν μπορεί να γνωρίζει κάποιος αν μία γυναίκα είναι φορέας ή όχι , ευτυχώς στον άνδρα υπάρχει αντιμετώπιση και μπορεί φυσικά να υποτροπιάζει αλλά δεν θα του προκαλέσει ποτέ κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα , ενώ στις γυναίκες αυξάνεται η πιθανότητα αναπτυξεως καρκινωμάτων του τραχηλου της μήτρας.

δείτε καποια πράματα πιο κάτω , μπορεί να σας φανούν χρήσιμα.

www.uromed.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=317:kondylomata&catid=68:iatriki-prosegisi&Itemid=167]http://www.uromed.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=317:kondylomata&catid=68:iatriki-prosegisi&Itemid=167[/url]

www.uromed.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=353:fotografies-kondylomaton&catid=68:iatriki-prosegisi&Itemid=167]http://www.uromed.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=353:fotografies-kondylomaton&catid=68:iatriki-prosegisi&Itemid=167[/url]
 

lagos

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
1.240
Κριτικές
1
Like
13
Πόντοι
16
Για αυτο καλο ειναι οι γυναικες να κανουν 1 απο τα 2 εμβολια που υπαρχουν για τους επικυνδυνους τυπους HPV(καρκινοσ μητρας) ανα 5 χρονια (τοση ειναι η διαρκεια των εμβολιων κατα μεσο ορο 3.5χρον το 1ο 1 6.5χρον το 2ο)και ολα καλα!!!.Τι να πω αν δεν βαζουν 1 κατοσταρικο στην ακρη τον χρονο για 5 χρονια (500 ευρο κοστιζει μεχρι τα 27 ειναι δωρεαν)στο χοντος ξερουν να τα δινουν με το κιλο οι σακουλες καλυντικα!!!Για τους αντρες οντως δεν υπαρχει ιδιαιτερο προβλημα πολλοι μπορει να εχουν hpv και να μην το γνωριζουν οπως και οι γυναικες.Μαλιστα ειχε γινει κ εδω μια ερευνα που ελεγε οτι αρκετα μεγαλο ποσοστο  ελληνιδων σε ευρυ φασμα ηλικιων φερουν τον ιο.Δεν ειναι ασσχημο αν καποιος ειχε πολες σχεσεις με πουτανες η μη να προτεινει στην κοπελα του το εμβολιο.Αλλα οπως ειπα παραπανω καλο θα ηταν οι ελεεινιδες να το καναν απο μονες τους.Ευτυχως υπαρχουν αρκετα εμβολια για προφυλαξη οπως του HPV ,της ηπατιτιδας β,σε λιγο καιρο θα υπαρχει κ για την ηπατητιδα c (βρισκεται σε πειραματικο σταδιο και θα βοηθαει και αυτους που εχουν ηδει μολυνθει).Αφου η επιστημη μας δινει την βοηθεια της τωρα αλλα και στο αμεσο μελον πρεπει να την εκμεταλευτουμε να ενημερωνομαστε και παντα μα παντα προφυλακτικο.Να ειστε ολοι καλα κα να σκεφτομαστε με υγεία.Φιλικα!
 

edwkaigw

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2010
Μηνύματα
115
Κριτικές
8
Like
1
Πόντοι
1
Ρε παιδια κολλησα κονδυλωματα...  :'( :'( :'(
ΚΑΙ ΦΟΡΑΩ ΣΚΟΥΦΑΚΙ!!! ΕΛΕΟΣ...

Ποσο ατυχως μπορει ναμαι???



 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Ρε παιδια κολλησα κονδυλωματα...  :'( :'( :'(
ΚΑΙ ΦΟΡΑΩ ΣΚΟΥΦΑΚΙ!!! ΕΛΕΟΣ...

Ποσο ατυχως μπορει ναμαι???
Εχουμε πει οτι το σκουφακι δεν προστατευει 100%.
Περαστικά σου φίλε μου. Θεραπεια.
 

edwkaigw

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2010
Μηνύματα
115
Κριτικές
8
Like
1
Πόντοι
1
Ειμαι γαμησετα , μου γραψε και μια wartex και μου λεει βαλτην!
Η ηλεκτροπληξία (καυτηριασµός) που θα μου κανουν ποναει? Θα φυγουν ολα η θα υπαρχουν μετα σημαδια που θα με μαρτυρανε?

 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Ειμαι γαμησετα , μου γραψε και μια wartex και μου λεει βαλτην!
Η ηλεκτροπληξία (καυτηριασµός) που θα μου κανουν ποναει? Θα φυγουν ολα η θα υπαρχουν μετα σημαδια που θα με μαρτυρανε?

Θα φυγουν λεβεντη μου, αλλά το θεμα ειναι οτι ο ιος των κονδυλωματων δεν θεραπευεται ποτέ οριστικα. Μενει για παντα και μπορει κατα καιρους να εχει εξαρσεις.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom