Νέα

Καθηγητής έβγαλε από την τάξη μαθητή που πήγε ντυμένος με φούστα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sub-Zero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 471
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
Sub-Zero

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.188
Like
18.280
Πόντοι
3.656

:sad2: :sad2: :sad2:
 

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376
Τύπε...για τον εαυτό σου μπορείς να μην αποδέχεσαι και να μην συμπαθείς κανέναν. Αυτό το κρατάς για τον εαυτό σου και δεν το εξωτερικεύεις με τραμπουκισμούς και κοινωνικούς αποκλεισμούς.

Το να φορέσεις μια μπλούζα του χίτλερ δεν είναι το ίδιο με το να φορέσει ένας άντρας γυναικεία ρούχα καθώς ο χίτλερ ήταν ένας ψυχοπαθής δολοφόνος που έκανε εγκλήματα κατά της ανθρωπότητας ενώ ένας λοατκι δεν έκανε κακό σε κανέναν.

Μην λέμε συνέχεια το ίδιο...είτε ο καθηγητής τραμπούκισε παιδί με φούστα ή με μπλούζα της άεκ ή επειδή δεν διάβασε πρέπει να απομακρυνθεί καθώς εν έτη 2022 καθηγητής τραμπούκος δεν έχει θέση στα σχολεία. Αν έχεις άλλη άποψη κάνε μια επιστολή στο υπουργείο παιδείας και πες τους γιατί δεν πρέπει να χασει τη θέση του.
Πάμε πάλι.
Δικαιούμαι να εκφράσω την απέχθειά μου ή την αηδία μου για κάτι, χωρίς να καταφύγω όμως σε χρήση βίας.
Αυτό όμως δεν αρκεί στα λοάτκι φίλε.
Αν αποκαλέσω ένα τραβεστί άνδρα και όχι γυναίκα, όπως αυτοαποκαλέιται αυτός θα έχω πρόβλημα.
Αν έρθει ένα γελοία ντυμένο λοάτκι για δουλειά και δεν το προσλάβω, θα με κατηγορήσει για κοινωνικό αποκλεισμό.
Αυτά ήδη γίνονται σε Αμερική-Καναδά, έρχονται με ταχύτητα και εδώ πέρα.

Όπως σωστά έγραψες, στην περίπτωση του χίτλερ δεν τίθεται θέμα ελευθερίας έκφρασης. Αντίστοιχα και για ένα παιδί 12ετών, που δεν έχει διαμορφωμένη προσωπικότητα και σεξουαλικότητα είναι πολύ κακό να αφήνεται εκτεθειμένο στη λοάτκι προπαγάνδα περι φύλου.
Ναι ,ένας λοατκι δεν είναι πολύ πιθανό να σου επιτεθεί σωματικά. Απλά θα προσπαθήσει να κάνει κατήχηση.

Μην λέμε πάλι τα ίδια και για τον καθηγητή....αξιολόγηση που θα λάβει υπόψιν ένα σωρό παράγοντες, ναι, είμαι σύμφωνος...
αντίστοιχη αξιολόγηση συμπεριφοράς όμως και για τους μαθητές, λοάτκι και μη....γιατί αλλιώς ο καθένας θα κάνει ό,τι γουστάρει και μετά θα κρύβεται πίσω από την ηλικία του...
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.976
Like
14.475
Πόντοι
3.656
Πάμε πάλι.
Δικαιούμαι να εκφράσω την απέχθειά μου ή την αηδία μου για κάτι, χωρίς να καταφύγω όμως σε χρήση βίας.
Αυτό όμως δεν αρκεί στα λοάτκι φίλε.
Αν αποκαλέσω ένα τραβεστί άνδρα και όχι γυναίκα, όπως αυτοαποκαλέιται αυτός θα έχω πρόβλημα.
Αν έρθει ένα γελοία ντυμένο λοάτκι για δουλειά και δεν το προσλάβω, θα με κατηγορήσει για κοινωνικό αποκλεισμό.
Αυτά ήδη γίνονται σε Αμερική-Καναδά, έρχονται με ταχύτητα και εδώ πέρα.

Όπως σωστά έγραψες, στην περίπτωση του χίτλερ δεν τίθεται θέμα ελευθερίας έκφρασης. Αντίστοιχα και για ένα παιδί 12ετών, που δεν έχει διαμορφωμένη προσωπικότητα και σεξουαλικότητα είναι πολύ κακό να αφήνεται εκτεθειμένο στη λοάτκι προπαγάνδα περι φύλου.
Ναι ,ένας λοατκι δεν είναι πολύ πιθανό να σου επιτεθεί σωματικά. Απλά θα προσπαθήσει να κάνει κατήχηση.

Μην λέμε πάλι τα ίδια και για τον καθηγητή....αξιολόγηση που θα λάβει υπόψιν ένα σωρό παράγοντες, ναι, είμαι σύμφωνος...
αντίστοιχη αξιολόγηση συμπεριφοράς όμως και για τους μαθητές, λοάτκι και μη....γιατί αλλιώς ο καθένας θα κάνει ό,τι γουστάρει και μετά θα κρύβεται πίσω από την ηλικία του...
Το γυρίσαμε από όλε τις πλευρές...για να μην κουράσω άλλο να σου ξαναπώ ότι κανένας δεν σε υποχρεώνει να κοιτάξεις, να μιλήσεις ή να προσλάβεις κανέναν άνθρωπο που να σε ενοχλεί.

Εάν ο άλλος θέλει να τον αποκαλούν γυναίκα και εσύ θες να τον αποκαλέσεις άντρα...το πρόβλημα το έχεις εσύ διότι στην τελική..τι σε νοιάζει να τον αποκαλέσεις οτιδήποτε? γιατί δεν μπορείς απλά να προχωρήσεις παρακάτω?

Αν έρθει για συνέντευξη μπορείς απλά να πεις ότι η θέση έχει καλυφθεί...είναι ανάγκη να σχολιάσεις το πως είναι ντυμένος ο άλλος?

Εννοώ ότι το πρόβλημα το έχεις περισσότερο εσύ παρά ένας από αυτούς τους ανθρώπους...προσπαθείς να με πείσεις ότι σου στερούν την ελευθερία να τους κοροϊδεύεις

Ένα παιδάκι 12 ετών που δεν έχει αυτή την προδιάθεση και είναι όπως εγώ και εσύ πιστεύεις εσύ θα φορέσει φούστα στο σχολείο επειδή είναι γεμάτη γκέι η τιβί? Είμαστε με τα καλά μας? Ακόμα δεν κατάλαβες ότι εγώ δεν λέω να απομακρυνθεί ο δάσκαλος επειδή τραμπούκισε ένα ομοφυλόφιλο παιδί αλλά επειδή τραμπούκισε ένα παιδί -οποιοδήποτε παιδί-.

Καλά θα πάθει να χάσει τη θέση του γιατί δεν έχει θέση μέσα στο σχολείο με τα 12χρονα παιδάκια αφού δεν ξέρει να συμπεριφέρεται ως παιδαγωγός.

Για τα παιδάκια τι ακριβώς αξιολόγηση να γίνει? Μήπως να τα αποβάλλουν επειδή υποστήριξαν τον συμμαθητή τους?
 

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376
Ένα παιδάκι 12 ετών που δεν έχει αυτή την προδιάθεση και είναι όπως εγώ και εσύ πιστεύεις εσύ θα φορέσει φούστα στο σχολείο επειδή είναι γεμάτη γκέι η τιβί? Είμαστε με τα καλά μας? Ακόμα δεν κατάλαβες ότι εγώ δεν λέω να απομακρυνθεί ο δάσκαλος επειδή τραμπούκισε ένα ομοφυλόφιλο παιδί αλλά επειδή τραμπούκισε ένα παιδί -οποιοδήποτε παιδί-.
Βεβαίως και θα επηρεαστεί (όχι απαραίτητα ότι θα γίνει πούστης). Όσο μικρότερο είναι, τόσο ευκολότερο να επηρεαστεί.
Γενικά, ένα μικρό παιδί δεν πρέπει να ασχολείται με θέματα φύλου και σεξουαλικού προσανατολισμού.
Ειδικά από την στιγμή που το λοατκι λομπι έχει το πάνω χέρι. Δεν πείθομαι για το καλό των προθέσεών τους.

Να σου αντιστρέψω και τον συλλογισμό?
Ένα παιδί που έχει τέτοια προδιάθεση, θα επηρεαστεί η πνευματική του ανάπτυξη και η σεξουαλικότητά του, αν πάει στο σχολέιο με φόρμα?
Είναι επιχείρημα αυτό?

Υπόθεση εργασίας: Ο καθηγητής με ήρεμο τρόπο ζητούσε από τον 12χρονο να μην ξαναφορέσει φούστα στο σχολείο. Πάλι δεν θα μιλάγαμε για καταπίεση και περιορισμό της έκφρασης? Προφανώς και ναι.
Απλά στην προκειμένη περίπτωση βόλεψε και η αντίδραση του καθηγητή.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
Εάν ο άλλος θέλει να τον αποκαλούν γυναίκα και εσύ θες να τον αποκαλέσεις άντρα...το πρόβλημα το έχεις εσύ διότι στην τελική..τι σε νοιάζει να τον αποκαλέσεις οτιδήποτε? γιατί δεν μπορείς απλά να προχωρήσεις παρακάτω?
Μάλιστα. Ο εν λόγω άντρας, που θέλει όχι μόνο να τον αποκαλούν γυναίκα, αλλά και να τον δέχονται σαν γυναίκα, πιστεύεις πως μπορεί να μπει στα αποδυτήρια, τουαλέτες, Σπα των κοριτσιών / γυναικών, και μάλιστα με τη μαλαπέρδα του να κρέμεται, αφού αυτοπροσδιορίζεται ως γυναίκα; Ελπίζω να απαντήσεις ευθέως
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
Είναι σαφές πως πολλά μέλη δεν έχουν κατανοήσει τι ακριβώς ζητάνε οι Ομοφυλόφιλοι. Ας τα ενημερώσω λοιπόν

Διαδηλωτές στο Λος Άντζελες συγκρούστηκαν το Σάββατο κατά τη διάρκεια μιας προγραμματισμένης διαδήλωσης σε ένα πολυτελές σπα της Koreatown που ήταν στο επίκεντρο της διαμάχης από τότε που ένα viral βίντεο στο Instagram που δημοσιεύτηκε στις 24 Ιουνίου έδειχνε μια γυναίκα αναστατωμένη που μια τρανς γυναίκα με πέος φέρεται να ήταν γυμνή στο γυναικείο τμήμα του σπα και επιτράπηκε να βρίσκεται εκεί. Το βίντεο συνελήφθη από τον Tucker Carlson του Fox News και γρήγορα κέρδισε την προσοχή εκατομμυρίων.

Μια διαμαρτυρία κατά του Wi Spa είχε προγραμματιστεί για το πρωί του Σαββάτου από όσους υποστήριξαν τη γυναίκα που παραπονέθηκε και ήταν ενάντια στην πολιτική του spa για προστασία των δικαιωμάτων των τρανς, σύμφωνα με φυλλάδια στο Instagram. Ωστόσο, εμφανίστηκαν επίσης διαδηλωτές που υποστήριξαν το σπα και οι φατρίες που μονομαχούσαν αντάλλαξαν γροθιές στο δρόμο, σύμφωνα με πολλούς δημοσιογράφους στο έδαφος που βιντεοσκοπούσαν την αλληλεπίδραση .

 

antony777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2012
Μηνύματα
709
Κριτικές
1
Like
1.361
Πόντοι
206
Παιδιά δεν έχετε πιάσει το νόημα νομίζω. Όλη η προπαγάνδα υπέρ της ομοφυλοφιλίας έχει υπερεντατικοποιηθεί γιατί με την βίαιη φτωχοποίηση που γίνεται οι πλούσιοι επιθυμούν να έχουν απέναντι τους όσο το δυνατόν περισσότερο παθητικούς, υποτακτικούς και εκθηλυμένους άντρες. Οι ετεροφυλόφιλοι είναι δυνητικά επικίνδυνοι από κάθε άποψη. Ακόμα και αν κατά εκατομμύρια αποφασίσουν να κάνουν μποϊκοτάζ σε εταιρείες όπως η Gilette που πρόσβαλλε σε ένα διαφημιστικό της την λευκή αρρενωπότητα και έχασε εκατομμύρια ευρώ σε κέρδη. Οι ομοφυλόφιλοι φοβούνται να αντιδράσουν σε κάθε τι και αρκούνται στα ψίχουλα που τους πετάνε, ενώ η Gilette τα χρειάστηκε και άλλαξε και στάση αποσύροντας την διαφήμιση. Χωρίς να τρέξει σταγόνα αίμα.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.935
Like
7.665
Πόντοι
2.356
Ακόμα θυμάμαι όταν ήμουν μαθητής στην πρώτη Δημοτικού στα τέλη της δεκαετίας του 70 την (χουντικιά - θεούσα με κότσο τα μαλλιά) δασκάλα να δέρνει με τον χάρακα ένα κοριτσάκι για να του μάθει να γράφει με το δεξί επειδή το κοριτσάκι έτυχε να είναι αριστερόχειρας. Μέτα από χρόνια ήρθε η αλλαγή και το ΠΑΣΟΚ (είναι εδώ ενωμένο βρομερό :vomit:) και εγώ πήρα αποβολή στο Γυμνάσιο γιατί με πέτυχε ο κομουνιστής φυσικός έξω από το σχολείο να φοράω την μπλούζα με το the number of the beast των Iron maiden.

Μας πήρε καιρό αλλά επιτέλους περάσαμε στο αντίθετο άκρο :rockon: Τώρα πια οι μαθητές μπορούν να έρχονται σαν καρνάβαλοι στην τάξη , να λένε και να κάνουν ότι θέλουν, να μην σέβονται τίποτα και κανένας δεν μπορεί να τους πει τίποτα για να μην χαρακτηριστεί οπισθοδρομικός.

Αυτό το κακό σε αυτήν την χώρα να μην έχουμε ποτέ μέτρο...

καλα αυτες ηταν για πολλες σφαλιάρες...ειχα σβήσει απο το φβ κοσμο και κοσμάκη που υποστηρίζανε αυτα τα ξόανα
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.976
Like
14.475
Πόντοι
3.656
Βεβαίως και θα επηρεαστεί (όχι απαραίτητα ότι θα γίνει πούστης). Όσο μικρότερο είναι, τόσο ευκολότερο να επηρεαστεί.
Γενικά, ένα μικρό παιδί δεν πρέπει να ασχολείται με θέματα φύλου και σεξουαλικού προσανατολισμού.
Ειδικά από την στιγμή που το λοατκι λομπι έχει το πάνω χέρι. Δεν πείθομαι για το καλό των προθέσεών τους.

Να σου αντιστρέψω και τον συλλογισμό?
Ένα παιδί που έχει τέτοια προδιάθεση, θα επηρεαστεί η πνευματική του ανάπτυξη και η σεξουαλικότητά του, αν πάει στο σχολέιο με φόρμα?
Είναι επιχείρημα αυτό?

Υπόθεση εργασίας: Ο καθηγητής με ήρεμο τρόπο ζητούσε από τον 12χρονο να μην ξαναφορέσει φούστα στο σχολείο. Πάλι δεν θα μιλάγαμε για καταπίεση και περιορισμό της έκφρασης? Προφανώς και ναι.
Απλά στην προκειμένη περίπτωση βόλεψε και η αντίδραση του καθηγητή.
Δηλαδή εσύ θες να πεις ότι ένα παιδί το οποίο δεν έχει τέτοιες τάσεις (δηλαδή δεν γεννήθηκε έτσι) επειδή βλέπει στα μεσημεριανά τα πάνελ γεμάτα γκέι αντί να παίξει μπάλα με τους φίλους του θα φορέσει φούστα? Και το πιστεύεις πραγματικά αυτό?

Όχι δεν θα επηρεαστεί αν πάει στο σχολείο με φόρμα...δεν θα πάθει τίποτα...γενικά...ρούχα είναι...όχι ναρκωτικά ούτε μαχαίρια...κανείς δεν θα πάθει τίποτα από τα ρούχα.

Αν ο καθηγητής ήταν λιγότερο πίθηκος και του είχε μιλήσει με ευγένεια και όχι μπροστά σε όλους...ή ακόμα και αν είχε τηλεφωνήσει στους γονείς του όπως όφειλε...δεν θα είχε γίνει κανένα μεγάλο θέμα.

Εγώ δεν συμφωνώ τύπε ότι μας κάνουν πόλεμο οι λοατκι για να κατακτήσουν τον κόσμο και κάτι άλλα τέτοια που πιστεύετε μερικοί...εγώ πιστεύω ότι κατά βάθος υπάρχουν άνθρωποι που σκέφτονται πολύ χειρότερα πράγματα από αυτά που λένε προς τα έξω.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.976
Like
14.475
Πόντοι
3.656
Μάλιστα. Ο εν λόγω άντρας, που θέλει όχι μόνο να τον αποκαλούν γυναίκα, αλλά και να τον δέχονται σαν γυναίκα, πιστεύεις πως μπορεί να μπει στα αποδυτήρια, τουαλέτες, Σπα των κοριτσιών / γυναικών, και μάλιστα με τη μαλαπέρδα του να κρέμεται, αφού αυτοπροσδιορίζεται ως γυναίκα; Ελπίζω να απαντήσεις ευθέως
Να σου απαντήσω ευθέως τα εξής :

Ο καθένας έχει δικαίωμα να το αυτοπροσδιορίζεται όπως θέλει...δεν τίθεται θέμα για το τι θέλει ο καθένας. Επίσης εσύ έχεις δικαίωμα να μην το δέχεσαι...να μην θες και στην τελική να μην είσαι ούτε στα 100 μέτρα.

Αυτό που με ρωτάς είναι κάτι πολύ συγκεκριμένο...υπάρχουν γυναίκες που θα το δεχτούν και άλλες που δεν θα το δεχτούν. Εμείς δεν θα δεχόμασταν μια γυναίκα μέσα στα αποδυτήρια μας? Αν το αντιστρέψεις δηλαδή το θέμα...τι θα γινόταν? Έχεις το ίδιο πρόβλημα αν στα αποδυτήρια είναι μια μουνάρα λεσβία με τεράστια βυζιά σα πορνοστάρ?
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.308
Like
3.575
Πόντοι
1.706
Να σου απαντήσω ευθέως τα εξής :

Ο καθένας έχει δικαίωμα να το αυτοπροσδιορίζεται όπως θέλει...δεν τίθεται θέμα για το τι θέλει ο καθένας. Επίσης εσύ έχεις δικαίωμα να μην το δέχεσαι...να μην θες και στην τελική να μην είσαι ούτε στα 100 μέτρα.

Αυτό που με ρωτάς είναι κάτι πολύ συγκεκριμένο...υπάρχουν γυναίκες που θα το δεχτούν και άλλες που δεν θα το δεχτούν. Εμείς δεν θα δεχόμασταν μια γυναίκα μέσα στα αποδυτήρια μας? Αν το αντιστρέψεις δηλαδή το θέμα...τι θα γινόταν? Έχεις το ίδιο πρόβλημα αν στα αποδυτήρια είναι μια μουνάρα λεσβία με τεράστια βυζιά σα πορνοστάρ?
Ναι μεν έχεις το δικαίωμα του όποιου αυτοπροσδιορισμού αλλά έχεις και υποχρεώσεις.
Για παράδειγμα αφού επιθυμείς να προσδιορίζεσαι ως γυναίκα άντε να κόψεις την μαλαπέρδα, να βάλεις βυζιά/κώλους και να αρχίσεις και ορμονοθεραπείες. Απλό παράδειγμα αναφέρω, δεν θα κάτσω να γράψω όλους τους πιθανούς συνδυασμούς αυτοπροσδιορισμού.
Ως τότε, μακριά από γυμναστήρια ολότελα.
Όχι απλώς τα αποδυτήρια.
Ή ακόμα καλύτερα, πήγαινε ή λειτούργησε εσυ ο ίδιος gender neutrality γυμναστήριο.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.976
Like
14.475
Πόντοι
3.656
Ναι μεν έχεις το δικαίωμα του όποιου αυτοπροσδιορισμού αλλά έχεις και υποχρεώσεις.
Για παράδειγμα αφού επιθυμείς να προσδιορίζεσαι ως γυναίκα άντε να κόψεις την μαλαπρδα, να βάλεις βυζιά/κώλους και να αρχίσεις και ορμονοθεραπείες. Απλό παράδειγμα αναφέρω, δεν θα κάτσω να γράψω όλους τους πιθανούς συνδυασμούς αυτοπροσδιορισμού.
Ως τότε, μακριά από γυμναστήρια ολότελα.
Όχι απλώς τα αποδυτήρια.
Ή ακόμα καλύτερα, πήγαινε ή λειτούργησε εσυ ο ίδιος gender neutrality γυμναστήριο.
Τότε ρε τύπε...που είναι το δικαίωμα του αυτοπροσδιορισμού? Αν πρέπει να κάνει 10 επεμβάσεις για να γίνει όπως θες εσύ να φαίνεται?

Μήπως να απαγορεύσουμε την είσοδο στα γυμναστήρια και τα μπαράκια και σε χοντρούς, με ενωμένα φρύδια και καράφλα?

Εσένα πως θα σου φαινόταν αν πήγαινε στο γυμναστήριο ένας 100 κιλά και του έλεγαν ''φύγε ρε έχεις το δικαίωμα να είσαι χοντρός αλλά μακρυά από το γυμναστήριο μας...μας χαλάς την αισθητική"
 

kiriakoboy

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2010
Μηνύματα
513
Κριτικές
1
Like
655
Πόντοι
86
Δεν κατάλαβα τα τελευταία που λέτε. Αν δηλώνω από εδώ και πέρα γυναίκα μπορώ να μπαίνω με την μαλαπερδα ελεύθερα σε γυναικείες τουαλέτες;
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.308
Like
3.575
Πόντοι
1.706
Τότε ρε τύπε...που είναι το δικαίωμα του αυτοπροσδιορισμού? Αν πρέπει να κάνει 10 επεμβάσεις για να γίνει όπως θες εσύ να φαίνεται?

Μήπως να απαγορεύσουμε την είσοδο στα γυμναστήρια και τα μπαράκια και σε χοντρούς, με ενωμένα φρύδια και καράφλα?

Εσένα πως θα σου φαινόταν αν πήγαινε στο γυμναστήριο ένας 100 κιλά και του έλεγαν ''φύγε ρε έχεις το δικαίωμα να είσαι χοντρός αλλά μακρυά από το γυμναστήριο μας...μας χαλάς την αισθητική"
Απλό.....έχω κάτι παραπάνω σε κιλά οπότε σου απαντώ ευθέως :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:
Σε σένα, τον πελάτη του γυμναστηρίου, θα απαντήσω "Μεγάλε, για να τα χάσω έρχομαι"....
Στην διεύθυνση του γυμναστηρίου θα γαμούσα τίποτα αγάμητο γιατί έχουν εισπράξει συνδρομή. Αν δεν με ήθελαν να μην έπαιρναν τα λεφτάκια.

Απλά είναι τα πράγματα, 2022 έχουμε.
Δεν θα κάνει επεμβάσεις για να φαίνεται όπως ορίζουν τα δικά μου πρότυπα.
Θα τις κάνει γιατί αυτό ορίζουν οι επιλογές του..
Αν τώρα δεν του αρέσουν οι επιλογές του, είναι ακριβές/δύσκολες/χρονοβόρες/δενξερωκιεγωτιαλλο, κακό της καφαλής του.
Μισές λύσεις μόνο και μόνο για την αυκολία δεν γίνονται αποδεκτές το 2022.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.976
Like
14.475
Πόντοι
3.656
Απλό.....έχω κάτι παραπάνω σε κιλά οπότε σου απαντώ ευθέως :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:
Σε σένα, τον πελάτη του γυμναστηρίου, θα απαντήσω "Μεγάλε, για να τα χάσω έρχομαι"....
Στην διεύθυνση του γυμναστηρίου θα γαμούσα τίποτα αγάμητο γιατί έχουν εισπράξει συνδρομή. Αν δεν με ήθελαν να μην έπαιρναν τα λεφτάκια.

Απλά είναι τα πράγματα, 2022 έχουμε.
Δεν θα κάνει επεμβάσεις για να φαίνεται όπως ορίζουν τα δικά μου πρότυπα.
Θα τις κάνει γιατί αυτό ορίζουν οι επιλογές του..
Αν τώρα δεν του αρέσουν οι επιλογές του, είναι ακριβές/δύσκολες/χρονοβόρες/δενξερωκιεγωτιαλλο, κακό της καφαλής του.
Μισές λύσεις μόνο και μόνο για την αυκολία δεν γίνονται αποδεκτές το 2022.
Ναι όμως εγώ (και άλλοι κάφροι σαν εμένα) που είμαι και λίγο χωριάτης...και έχω φάει 10 χρόνια στα γυμναστήρια....δε γουστάρω να βλέπω χοντρούς στο γυμναστήριο που έρχομαι...οπότε και θα σου πω ''κοίτα φίλε...έχεις δικαίωμα να κάνεις ότι θες...είναι επιλογή σου να περιδρομιάζεις πανσέτες κάθε Κυριακή...αλλά αν θες να πας να φτιάξεις ένα γυμναστήριο για χοντρούς γιατί εδώ είμαστε όλοι φυσιολογικοί'' -

''Να πας να γυμναστείς έξω...να κάνεις πρώτα ότι χρειάζεται για να υποστηρίξεις τις επιλογές σου....και μετά να έρθεις εδώ να παρουσιαστείς μπροστά μας...για να σε αποδεχτούμε....στο 2022 δεν γίνεται αποδεκτό το να έιναι κάποιος χοντρός από αδυναμία...μισές λύσεις στο γυμναστήριο μας δεν δεχόμαστε''.

Ωραία κοινωνία ε?
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.308
Like
3.575
Πόντοι
1.706
Ναι όμως εγώ (και άλλοι κάφροι σαν εμένα) που είμαι και λίγο χωριάτης...και έχω φάει 10 χρόνια στα γυμναστήρια....δε γουστάρω να βλέπω χοντρούς στο γυμναστήριο που έρχομαι...οπότε και θα σου πω ''κοίτα φίλε...έχεις δικαίωμα να κάνεις ότι θες...είναι επιλογή σου να περιδρομιάζεις πανσέτες κάθε Κυριακή...αλλά αν θες να πας να φτιάξεις ένα γυμναστήριο για χοντρούς γιατί εδώ είμαστε όλοι φυσιολογικοί'' -

''Να πας να γυμναστείς έξω...να κάνεις πρώτα ότι χρειάζεται για να υποστηρίξεις τις επιλογές σου....και μετά να έρθεις εδώ να παρουσιαστείς μπροστά μας...για να σε αποδεχτούμε....στο 2022 δεν γίνεται αποδεκτό το να έιναι κάποιος χοντρός από αδυναμία...μισές λύσεις στο γυμναστήριο μας δεν δεχόμαστε''.

Ωραία κοινωνία ε?
Περίπου ωραία.
Ξέρεις γιατί?
Πελάτης είσαι σε μια επιχείρηση όπως είμαι κι εγω.
Πρόβλημα λοιπόν δεν υπάρχει, ας βγεί ο ιδιοκτήτης να μας ξεκαθαρίσει τι θέλει.
Από εκεί και πέρα επιλέγουμε εμείς τι θα κάνουμε μα γυμναστήρια υπάρχουν για όλους. Μην κάθομαι να γράφω για τα όργανα (γυμναστικής, μην πεταχτεί κανένας ανώμαλος :bottom: :bottom: :bottom: :bottom: :bottom: ) που μπορείς να αγοράσεις για το σπίτι σου.

Όλη η κουβέντα αφορά μειοψηφία που θέλει να ασκήσει ενα κάποιο δικαίωμα χωρίς τις ανάλογες υποχρεώσεις.
Ε μην χάνουμε λοιπόν την ώρα μας, 2022 έχουμε.
Ότι θέλεις κάνε αλλά κόψε την γκρίνια.
 

Makedonas1971

Σεβαστός
Εγγρ.
12 Ιουν 2018
Μηνύματα
3.295
Κριτικές
9
Like
8.219
Πόντοι
2.036
...και δεν μου λέτε ρε λεβεντόπαιδα, όλοι εσείς που υποστηρίζετε το ανώμαλο, θα μας ορίσετε τα όρια της δημοκρατικότητάς σας και της δημοκρατίας σας; Γιατί το δικό μου το παιδί πρέπει να έρχεται σ΄ε επαφή με αυτό το ανώμαλο και ιδίως στον ιερό για το παιδί χώρο του σχολείου; Στο όνομα ποιας ιδεολογίας θα πρέπει το δικό μου το παιδί να εξοικειωθεί με ιδέες, που στόχο έχουν την στροφή προς το αφύσικο και την διαστροφή; Και για να προλάβω μερικούς στραποναρισμένους, τάχα προοδευτικούς πρέπει να υπενθυμίζουμε συχνά το προφανές.
Ο ΠΡΩΚΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΟΔΟΣ ΚΑΙ ΟΥΧΙ ΕΙΣΟΔΟΣ!!!!!!!!!!!!
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.976
Like
14.475
Πόντοι
3.656
Περίπου ωραία.
Ξέρεις γιατί?
Πελάτης είσαι σε μια επιχείρηση όπως είμαι κι εγω.
Πρόβλημα λοιπόν δεν υπάρχει, ας βγεί ο ιδιοκτήτης να μας ξεκαθαρίσει τι θέλει.
Από εκεί και πέρα επιλέγουμε εμείς τι θα κάνουμε μα γυμναστήρια υπάρχουν για όλους. Μην κάθομαι να γράφω για τα όργανα (γυμναστικής, μην πεταχτεί κανένας ανώμαλος :bottom: :bottom: :bottom: :bottom: :bottom: ) που μπορείς να αγοράσεις για το σπίτι σου.

Όλη η κουβέντα αφορά μειοψηφία που θέλει να ασκήσει ενα κάποιο δικαίωμα χωρίς τις ανάλογες υποχρεώσεις.
Ε μην χάνουμε λοιπόν την ώρα μας, 2022 έχουμε.
Ότι θέλεις κάνε αλλά κόψε την γκρίνια.
Α οκ άρα στο 2022 θα έχουμε ξεχωριστούς χώρους που μαζεύεται ο κόσμος επειδή ο ένας ενοχλεί αισθητικά τον άλλον για τις επιλογές του.

Είναι λογικό να περιθωριοποιείς κάποιον για τις επιλογές του δηλαδή. Αφού θέλει να ντύνεται περίεργα μπορεί να πάρει και γυμναστήριο σπίτι του...αφού είναι μειοψηφία και θέλει να έχει και δικαιώματα πρέπει να έχει την υποχρέωση να πληρεί τις προδιαγραφές της κοινωνίας...

Αυτό λέω και εγώ...αν είσαι χοντρός γυμνάσου σπίτι σου...φάε σπίτι σου...πιες ποτό σπίτι σου...μη βρεις ποτέ γκόμενα....διότι χαλάς την αισθητική της κοινωνίας που είναι να είσαι λεπτός γυμνασμένος και με τούβλα πενηντάρικα.

Βέβαια όταν οι γκόμενες κάνουν το ίδιο που λες εσύ...δηλαδή βάζουν στο περιθώριο όσους δεν πληρούν τα κριτήρια τους...και δεν τους αρέσουν...δηλαδή τους άσχημους, τους φτωχούς κτλπ....

ανοίγουν εδώ θρεντ για Ελλεηνίδες...και ψάχνουν να βρουν γιατί δε γαμάνε ποτέ...ενώ όταν κάνεις εσύ το ίδιο στην μειοψηφία...δεν μπορεί να υπάρχουν παράπονα από αυτούς.

Όπως είπα....ωραία κοινωνία.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.976
Like
14.475
Πόντοι
3.656
...και δεν μου λέτε ρε λεβεντόπαιδα, όλοι εσείς που υποστηρίζετε το ανώμαλο, θα μας ορίσετε τα όρια της δημοκρατικότητάς σας και της δημοκρατίας σας; Γιατί το δικό μου το παιδί πρέπει να έρχεται σ΄ε επαφή με αυτό το ανώμαλο και ιδίως στον ιερό για το παιδί χώρο του σχολείου; Στο όνομα ποιας ιδεολογίας θα πρέπει το δικό μου το παιδί να εξοικειωθεί με ιδέες, που στόχο έχουν την στροφή προς το αφύσικο και την διαστροφή; Και για να προλάβω μερικούς στραποναρισμένους, τάχα προοδευτικούς πρέπει να υπενθυμίζουμε συχνά το προφανές.
Ο ΠΡΩΚΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΟΔΟΣ ΚΑΙ ΟΥΧΙ ΕΙΣΟΔΟΣ!!!!!!!!!!!!
Το γράφεις αυτό σε ένα σαιτ που πληρώνουν έξτρα για να γαμήσουν από κώλο? Ή απορρίπτουν πουτάνες που δεν δέχονται από κώλο? Ή που γράφουν κρητικές για το πόσο καλή ήταν στο να δίνει κώλο? :confused:

Είναι καλύτερα να δώσεις στο παιδί σου τις σωστές ιδέες...πως να τραμπουκίζει και να δέρνει τους ομοφυλόφιλους και έτσι σίγουρα θα εξασφαλίσεις την πορεία του. Μπορεί ένα παιδί να βλέπει...ξύλο, σκοτωμούς, βιασμούς, μπάφους, χάπια και όλα τα σκατά της κοινωνίας...αλλά από όλα αυτά εσένα σε μάρανε μη δει τον γκέι συμμαθητή του.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom