Νέα

Καθηγητής έβγαλε από την τάξη μαθητή που πήγε ντυμένος με φούστα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sub-Zero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 474
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376
Δηλαδή εσύ θες να πεις ότι ένα παιδί το οποίο δεν έχει τέτοιες τάσεις (δηλαδή δεν γεννήθηκε έτσι) επειδή βλέπει στα μεσημεριανά τα πάνελ γεμάτα γκέι αντί να παίξει μπάλα με τους φίλους του θα φορέσει φούστα? Και το πιστεύεις πραγματικά αυτό?

Όχι δεν θα επηρεαστεί αν πάει στο σχολείο με φόρμα...δεν θα πάθει τίποτα...γενικά...ρούχα είναι...όχι ναρκωτικά ούτε μαχαίρια...κανείς δεν θα πάθει τίποτα από τα ρούχα.

Αν ο καθηγητής ήταν λιγότερο πίθηκος και του είχε μιλήσει με ευγένεια και όχι μπροστά σε όλους...ή ακόμα και αν είχε τηλεφωνήσει στους γονείς του όπως όφειλε...δεν θα είχε γίνει κανένα μεγάλο θέμα.

Εγώ δεν συμφωνώ τύπε ότι μας κάνουν πόλεμο οι λοατκι για να κατακτήσουν τον κόσμο και κάτι άλλα τέτοια που πιστεύετε μερικοί...εγώ πιστεύω ότι κατά βάθος υπάρχουν άνθρωποι που σκέφτονται πολύ χειρότερα πράγματα από αυτά που λένε προς τα έξω.
-Το φύλο είναι βιολογική ή κοινωνική κατασκευή φίλε? Αυτή είναι η σωστή ερώτηση. Κάποιοι πιστεύουν μόνο στη βιολογία, κάποιοι λένε ότι η βιολογία δεν πάιζει κανένα ρόλο, κάποιοι ότι είναι συνδυασμός και των 2. Εγώ πιστεύω το τελευταίο και για αυτό με ενοχλέι η λοατκι προπαγάνδα γενικά, πόσω μάλλον στα σχολεία.

-Αφού δεν θα πάθει τίποτα όποιο ρούχο και να φορέσει, ας πηγαίνει στο σχολείο με τη φόρμα. Αν θέλει φούστα, ας την φορέσει στην παιδική χαρά.

-Το ίδιο θέμα θα είχε γίνει. Απλά ο καθηγητής τους έδωσε επιπλέον ένα πάτημα να μιλάνε για καταπίεση. Η ουσία είναι ότι η λοατκι ατζέντα πρέπει να προωθηθεί και στα σχολεία. Για αυτό μίλησε η πρόεδρος της Δημοκρατίας για άφυλα παιδάκια, για αυτό έφτιαξε και ο Κούλης την επιτροπή του υπουργείου Παιδείας.

-Ούτε οι λοάτκι, ούτε οι φεμινάζι θα κατακτήσουν τον κόσμο. Απλά είναι ολοφάνερο ότι το σύστημα προωθεί τις μαλακίες και τους παραλογισμούς τους.. Τι πραγματικά επιδιώκεται είναι άλλη κουβέντα.

-Γενικά, πρέπει να είμαστε καχύποπτοι με όσους υποστηρίζουν ότι κόπτονται για ισότητα και κοινωνική δικαιοσύνη.
 

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376
Πρώτων το εννιάχρονο παιδάκι δεν πρέπει έτσι και αλλιώς να μπαίνει μόνο του σε τουαλέτες ενηλίκων. Δεύτερον έχουμε κάνει θέμα για το που θα κατουράνε...ας κατουράνε και στις αντρικές ρε φίλε...αυτό είναι το θέμα?

Η συζήτηση ξεκίνησε από το αν έχουν ή όχι το δικαίωμα να αυτοπροσδιορίζονται όπως θέλουν...και εσυ το πήγες σε μπετατζίδες με παλαπέρδες που τρομάζουν γυναίκες σε τουαλέτες....είσαι με τα καλά σου?

Απλά και ευθεία...θεωρώ ότι κάποιες θα τρομάξουν άλλες δεν θα ενδιαφερθούν καν...και ακόμα πιο απλά...δεν θεωρώ μεγάλο ζήτημα το που θα κατουράνε.

Όπως είπα και πιο πάνω δεν είναι υγειηνό για τις γυναίκες αφού θα πρέπει να κάτσουν εκεί που ο άλλος λέρωσε όρθιος. Τι δεν καταλαβαίνεις?
Το δικαίωμα του αυτοπροσδιορισμού, εκτός από τον παραλογισμό του δεν είναι τόσο αθώο, όσο θες να το παρουσιάσεις.
Δεν μιλάμε απλά για άνδρες γκει, που θέλουν για ψυχολογικούς ή συμβολικούς λόγους να αυτοαποκαλούνται γυναίκες.

Μιλάμε για άνδρες, που θέλουν να κατεβαίνουν σε γυναικείους αγώνες, θέλουν να φυλακίζονται σε γυναικείες φυλακές, θέλουν να προσλαμβάνονται ως γυναίκες, σε περίπτωση που γίνονται προσλήψεις με ποσόστωση και πολλά άλλα.
Οι τουαλέτες όντως είναι το λιγότερο.

Δηλαδή όλο αυτό πρέπει να γίνει αποδεκτό στο όνομα της ισότητας?
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.266
Like
13.607
Πόντοι
3.656
-Το φύλο είναι βιολογική ή κοινωνική κατασκευή φίλε? Αυτή είναι η σωστή ερώτηση. Κάποιοι πιστεύουν μόνο στη βιολογία, κάποιοι λένε ότι η βιολογία δεν πάιζει κανένα ρόλο, κάποιοι ότι είναι συνδυασμός και των 2. Εγώ πιστεύω το τελευταίο και για αυτό με ενοχλέι η λοατκι προπαγάνδα γενικά, πόσω μάλλον στα σχολεία.

-Αφού δεν θα πάθει τίποτα όποιο ρούχο και να φορέσει, ας πηγαίνει στο σχολείο με τη φόρμα. Αν θέλει φούστα, ας την φορέσει στην παιδική χαρά.

-Το ίδιο θέμα θα είχε γίνει. Απλά ο καθηγητής τους έδωσε επιπλέον ένα πάτημα να μιλάνε για καταπίεση. Η ουσία είναι ότι η λοατκι ατζέντα πρέπει να προωθηθεί και στα σχολεία. Για αυτό μίλησε η πρόεδρος της Δημοκρατίας για άφυλα παιδάκια, για αυτό έφτιαξε και ο Κούλης την επιτροπή του υπουργείου Παιδείας.

-Ούτε οι λοάτκι, ούτε οι φεμινάζι θα κατακτήσουν τον κόσμο. Απλά είναι ολοφάνερο ότι το σύστημα προωθεί τις μαλακίες και τους παραλογισμούς τους.. Τι πραγματικά επιδιώκεται είναι άλλη κουβέντα.

-Γενικά, πρέπει να είμαστε καχύποπτοι με όσους υποστηρίζουν ότι κόπτονται για ισότητα και κοινωνική δικαιοσύνη.
Η επιστήμη (αν δεν κάνω λάθος) λέει ότι είναι θέμα βιολογίας και χρωμοσωμάτων. Μερικοί και μερικές γεννιούνται με λάθος συνδυασμό. Δεν το κάνουν επίτηδες...απλά είναι η φύση τους.

Τώρα για το ψυχολογικό κομμάτι...εγώ ρε τύπε δε πιστεύω ότι έναν άνθρωπος ξυπνάει μια μέρα και επιλέγει να μπει σε μια κοινωνική ομάδα στο περιθώριο με την χλεύη του κόσμου και όλες τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουν αυτά τα άτομα.

Εμείς ωραία τα λέμε αλλά σκέψου να γεννηθείς και να σε ''κυνηγάνε'' μια ζωή για την ίδια σου τη φύση.

Αυτές οι ακραίες ομάδες που θέλουν να ευνουχίσουν τους άντρες ή να μην λέγονται έγκυος γυναίκες κτλπ...εγώ τα θεωρώ γελοία πράγματα και τα παίρνω όσο σοβαρά παίρνω και κάτι χρυσές αυγές και ασημένιους κουμουνιστές.

Στα πάντα υπάρχουν οι υπερβολικοί..και αυτοί που προσπαθούν να τους εκμεταλευτούν (μμε)...αυτό δε σημαίνει ότι τσουβαλιάζουμε το σύνολο.
 

Makedonas1971

Σεβαστός
Εγγρ.
12 Ιουν 2018
Μηνύματα
3.256
Κριτικές
9
Like
8.081
Πόντοι
2.036
Γιατί στα παραπάνω ποστ δεν μου μίλαγες εσύ με υφάκι? Εγώ είδα ένα "για πες μου ρε" ....τι περιμένεις να σου απαντήσω?

Κατά τα άλλα έχεις δίκιο τι άλλο έχω να πω μαζί σου ρε μαν...αφού έχουμε διαφορετικές απόψεις και αυτά που γράφεις είναι το λιγότερο ακραία...συνέχισε και εσύ να τα υποστηρίζεις.
Θα είναι το τελευτσίο μου σχόλιο που θα απευθύνεται σε σένα. Άκου λοιπόν κάτι, το οποίο μπορεί να σε βοηθήσει. Η Ελληνική κοινωνία, στην συντριπτική της πλειοψηφία, άνω του 70%, απορρίπτει τις ξενόφερτες ακραίες κσι άρρωστες απόψεις για αποδοχή από μέρους της των αωμάλων στο μυαλό και στο σώμα. Οι ομοφυλόφιλοι πάντα υπήρχαν και θα υπάρχουν αλλά δεν μιλάμε γι αυτούς. Μιλάμε για τις πουστάρες και όλους φυσικά τους ανώμαλους και διεστραμμένους που προσπαθούν να επιβάλλουν την παρουσία τους στην Ελληνικκ κοινωνία. Το λάθος που κάνετε όλοι εσείς είναι ότι έχετε μία τελείως ψευδή εικόνα της αποδοχής σας. Και αυτό το λάθος το κάνετε διότι ενώ είσαστε ελαχιστότατοι, έχοντας τα ΜΜΕ και ΜΚΔ, νομίζετε ότι είσαστε πολλοί.
Και μία επανάληψη προηγούμενης παρατήρησης.
Άλλο πράγμα οι ομοφυλόφιλοι και άλλο οι βρωμόπουστοι που ντύνονται γυναικεία, βάφονται, βάζουν πλαστικά βυζιά κλπ. Οι πρώτοι μπορεί και να είναι αξιοπρεπείς, οι δεύτεροι με τίποτα. Θα είναι η ντροπή της κοινωνίας και γενικά η ξεφτίλα του ανθρωπίνου γένους. Απευθύνσου τώρα σε άλλους και μην μου σπάσεις άλλο τ' αρχίδια. Μου είναι χρήσιμα να ξέρεις...
 
Τελευταία τροποποίηση:

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376
Mη συζητάς καθόλου. Γιατί τα παιδιά μας όταν έρχονται σε επαφή με λουκουμάδες και χοντρομπαλάδες επηρεάζονται και γίνονται και αυτά σαν ανθρωπάκια της Μισελέν. Μην κοιτάς που είναι λιτοδίαιτα, τα αρέσει να είναι λεπτά και τα φτιάχνει ο αθλητισμός. Επηρεάζονται από τα πρότυπα που η διεθνής κρασοβαρελων, κητοειδών, δικαιωματιστών του λίπους και όλων αυτών των καινούριων φρούτων που κατέχουν τα ποστα στα media και συνωμοτούν ενάντια σε κάθε φυσιολογικό άνθρωπο, προσπαθεί να επιβάλλει. Δες αυτή τη Μπάρκα που βλέπουν κάθε μέρα τα παιδιά μας και μπαίνει στα σπιτια μας από την τιβι.
Είναι φυσιολογική αυτή; Είναι πρότυπο για τα παιδιά μας; Που της δίνουν κάμερα και μικρόφωνο να περνάει την ανωμαλία της κάθε μέρα στα παιδιά μας; Είναι χρέος μας, κάθε φυσιολογικού ανθρώπου, να αντισταθούμε.
Από τα ανορεξικά μοντέλα των 30 κιλών, που ήταν δυστυχώς πρότυπο για πολλά κορίτσια, περάσαμε στις φάλαινες των 130 κιλών τύπου Μπάρκα, σαν πρότυπο.:vomit::vomit:
Πλέον και οι χοντρές είναι ευπαθείς καταπιεσμένες ομάδες, που δεν επιτρέπεται να τους πεις να χάσουν κανά κιλό, για να μην πάθουν έμφραγμα, διότι θα κατηγορηθείς για χοντροφοβία-πατσοφοβια.:confused::confused:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.266
Like
13.607
Πόντοι
3.656
Θα είναι το τελευτσίο μου σχόλιο που θα απευθύνεται σε σένα. Άκου λοιπόν κάτι, το οποίο μπορεί να σε βοηθήσει. Η Ελληνική κοινωνία, στην συντριπτική της πλειοψηφία, άνω του 70%, απορρίπτει τις ξενόφερτες ακραίες κσι άρρωστες απόψεις για αποδοχή από μέρους της των αωμάλων στο μυαλό και στο σώμα. Οι ομοφυλόφιλοι πάντα υπήρχαν και θα υπάρχουν αλλά δεν μιλάμε γι αυτούς. Μιλάμε για τις πουστάρες και όλους φυσικά τους ανώμαλους και διεστραμμένους που προσπαθούν να επιβάλλουν την παρουσία τους στην Ελληνικκ κοινωνία. Το λάθος που κάνετε όλοι εσείς είναι ότι έχετε μία τελείως ψευδή εικόνα της αποδοχής σας. Και αυτό το λάθος το κάνετε διότι ενώ είσαστε ελαχιστότατοι, έχοντας τα ΜΜΕ και ΜΚΔ, νομίζετε ότι είσαστε πολλοί.
Και μία επανάληψη προηγούμενης παρατήρησης.
Άλλο πράγμα οι ομοφυλόφιλοι και άλλο οι βρωμόπουστοι που ντύνονται γυναικεία, βάφονται, βάζουν πλαστικά βυζιά κλπ. Οι πρώτοι μπορεί και να είναι αξιοπρεπείς, οι δεύτεροι με τίποτα. Θα είναι η ντροπή της κοινωνίας και γενικά η ξευτίλα του ανθρωπίνου γένους. Απευθύνσου τώρα σε άλλους και μην μου σπάσεις άλλο τ' αρχίδια. Μου είναι χρήσιμα να ξέρεις...
Τύπε τότε κράτα τις απόψεις και τα αρχίδια σου για την πάρτη σου...για πιο λόγο έκανες το τελευταίο ποστ? Για να πεις ότι θες να πεις και μετά να πετάξεις ένα ''μη μου σπάσεις άλλο τ'αρχίδια''? Αφού λοιπόν το πόσταρες θα πάρεις και απάντηση.

Αν το 70% της Ελληνικής κοινωνίας εννοείς όσους συχνάζουν σε καφενεία στα χωριά τότε οκ...αλλά η υπόλοιπη κοινωνία απλά κοιτάει την δουλειά της και δεν ενδιαφέρεται για τ τι κάνει ο καθένας στη ζωή του. Δεν έχει ανάγκη να πει κανέναν "μπουστη" για να αισθανθεί καλύτερα για τον εαυτό του ο κάθε λογικός άνθρωπος.

Και επειδή νομίζεις ότι είσαι έξυπνος...αυτά τα ''για την αποδοχή ΣΑΣ''...αφήνοντας να εννοηθεί ότι εγώ είμαι ένας από αυτούς που αναφερόμαστε άστα στην άκρη...είσαι έξυπνος εσύ...εγώ σου είπα από την αρχή....δεν με απασχολεί τι κάνουν αλλά τους βλέπω ως άλλους ανθρώπους και όχι ως ζώα όπως τους βλέπεις εσύ. Είσαι εξυπνάκιας εσύ :2funny:

Τέλος νομίζω ότι ντροπή της κοινωνίας είναι αυτός που έσπασε στο ξύλο τη γυναίκα του επειδή βγήκε έξω χωρίς αυτόν...ο πιλότος που σκότωσε τη γυναίκα του ενώ κοιμόταν, οι γηπεδικοί που έσφαξαν τον άλλον στη θεσσαλονίκη...ο μπάτσος που σκότωσε τον Γρηγορόπουλο...

Αλλά όπως είπα...έχουμε διαφορετικές απόψεις.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Από τα ανορεξικά μοντέλα των 30 κιλών, που ήταν δυστυχώς πρότυπο για πολλά κορίτσια, περάσαμε στις φάλαινες των 130 κιλών τύπου Μπάρκα, σαν πρότυπο.:vomit::vomit:
Πλέον και οι χοντρές είναι ευπαθείς καταπιεσμένες ομάδες, που δεν επιτρέπεται να τους πεις να χάσουν κανά κιλό, για να μην πάθουν έμφραγμα, διότι θα κατηγορηθείς για χοντροφοβία-πατσοφοβια.:confused::confused:
Εμένα δε με ενοχλούν οι χοντρές. Ούτε οι ανορεξικές. Δε με ενοχλεί όποιος δεν είναι του γούστου μου. Ο καθένας ας είναι ο εαυτός του.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.511
Πόντοι
3.656
Εσύ κάνεις τον Κινέζο...αφού σου είπα 2-3 φορές ότι δεν θεωρώ μεγάλης σημασίας το να μην μπαίνουν στις γυναικείες τουαλέτες...και θεωρώ ότι και για τους ίδιους αυτούς ανθρώπους δεν είναι αυτό το μεγαλύτερο πρόβλημα τους.

Δεν βρίσκω λογικό να μπαίνουν στις γυναικείες τουαλέτες για λόγους υγειηνής...πόσες φορές πρέπει να σου το πω για να το εμπεδώσεις ρε μαν?

Εσύ πιάνεις αυτό για να κολλήσεις δίπλα όλες τις άλλες ''πληροφορίες'' που γράφεις. Αυτά που αναφέρεις είναι ιδιαίτερες περιπτώσεις και με μικρή σημασία. Εγώ είπα ότι όλοι έχουν το δικαίωμα να αυτοπροσδιορίζονται όπως θέλουν και ότι ως κοινωνία πρέπει να σεβόμαστε όλους τους ανθρώπους ακόμα και αν δεν μας αρέσουν.

Η αν δεν τους σεβόμαστε το κρατάμε για τον εαυτό μας και τους αποφεύγουμε. Δεν κάθομαι να αναλύω άλλο για μαλαπέρδες και δημόσιες τουαλέτες και κάτουρα...αηδίασα κιόλας όλη μέρα ρε τύπε μου τα κάνατε αερόστατα με τις τουαλέτες.....τόσο σημαντικό είναι? :2funny:
όχι, δεν είναι σημαντικό οι τουαλέτες και μόνο. ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΟ είναι ότι θέλουν να αλλάξουν τη γλώσσα, να μπαίνουν στα Γυναικεία Αποδυτήρια, στα γυναικεία Σπα και να συμμετέχουν, ως γυναίκες τάχα, στα γυναικεία σπορ. Αυτά που έγραψα, είναι περισσότερο σημαντικά, κι αυτά θέλουν να κάνουν, και ΗΔΗ τα πέτυχαν.

Tρανσέξουαλ Έφηβος βραβεύτηκε με 75.000$ σε μήνυση σχολικής τουαλέτας​

ΕΝΑ δικαστήριο στο Μέιν επιδίκασε στην οικογένεια ενός τρανσέξουαλ εφήβου 75.000 δολάρια σε μήνυση για διακρίσεις εναντίον σχολικής περιφέρειας που ανάγκασε τον μαθητή να χρησιμοποιεί τουαλέτα προσωπικού αντί για εγκαταστάσεις που προορίζονταν για μαθητές, αναφέρει το Associated Press.
Η Nicole Maines, 17, είχε κερδίσει τη αγωγή της κατά της σχολικής περιφέρειας του Orono νωρίτερα αυτό το έτος ενώπιον του Ανώτατου Δικαστηρίου του Maine, το οποίο έκρινε ότι η σχολική περιφέρεια είχε παραβιάσει τον νόμο περί ανθρωπίνων δικαιωμάτων της πολιτείας.
Η υπόθεση σηματοδότησε την πρώτη φορά που το ανώτατο δικαστήριο μιας πολιτείας έκρινε ότι ένα διεμφυλικό άτομο έχει το δικαίωμα να χρησιμοποιεί την τουαλέτα του φύλου με το οποίο ταυτίζεται.
Μετά την απόφαση του δικαστηρίου, ένα κατώτερο δικαστήριο επιδίκασε τον οικονομικό διακανονισμό στην οικογένεια του Maines και στην ακτιβιστική οργάνωση, Gay & Lesbian Advocates & Defender, στις 25 Νοεμβρίου. Σύμφωνα με τη διάταξη, η σχολική περιφέρεια του Orono απαγορεύεται να αρνηθεί οι τρανς μαθητές έχουν πρόσβαση «σε σχολικές τουαλέτες που συνάδουν με την ταυτότητα φύλου τους».
Η υπόθεση προέκυψε από ένα περιστατικό το 2007, όταν ο παππούς ενός συμμαθητή της πέμπτης δημοτικού παραπονέθηκε στους διευθυντές του σχολείου ότι στο Μέιν επιτρεπόταν να χρησιμοποιήσει την τουαλέτα των κοριτσιών. Στον απόηχο της διαμαρτυρίας, η σχολική περιφέρεια του Orono άρχισε να αναγκάζει την Maines να χρησιμοποιήσει μια εγκατάσταση προσωπικού - μια απόφαση που οι γονείς της υποστήριξαν ότι ήταν μεροληπτική.

 

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376
Εμένα δε με ενοχλούν οι χοντρές. Ούτε οι ανορεξικές. Δε με ενοχλεί όποιος δεν είναι του γούστου μου. Ο καθένας ας είναι ο εαυτός του.
Ούτε εμένα με ενοχλεί όποιος δεν είναι του γούστου μου. Ούτε θα απέρριπτα κοινωνικά μια χοντρή (ερωτικά ναι).
Απλά θα της έλεγα να χάσει κανα κιλό, γιατί η παχυσαρκία είναι ανθυγιεινή και επικίνδυνη. Δεν θα της έλεγα ''φάε του σκασμού, για να είσαι ο εαυτός σου''.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Ούτε εμένα με ενοχλεί όποιος δεν είναι του γούστου μου. Ούτε θα απέρριπτα κοινωνικά μια χοντρή (ερωτικά ναι).
Απλά θα της έλεγα να χάσει κανα κιλό, γιατί η παχυσαρκία είναι ανθυγιεινή και επικίνδυνη. Δεν θα της έλεγα ''φάε του σκασμού, για να είσαι ο εαυτός σου''.
Εγώ δε θα της έλεγα τίποτα. Δεν είναι δική μου δουλειά να της πω οτιδήποτε. Ούτε να φάει ούτε να μη φάει. Όσο έχεις εσύ δικαίωμα να υπάρχεις, τόσο έχει και αυτή.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.266
Like
13.607
Πόντοι
3.656
όχι, δεν είναι σημαντικό οι τουαλέτες και μόνο. ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΟ είναι ότι θέλουν να αλλάξουν τη γλώσσα, να μπαίνουν στα Γυναικεία Αποδυτήρια, στα γυναικεία Σπα και να συμμετέχουν, ως γυναίκες τάχα, στα γυναικεία σπορ. Αυτά που έγραψα, είναι περισσότερο σημαντικά, κι αυτά θέλουν να κάνουν, και ΗΔΗ τα πέτυχαν.

Tρανσέξουαλ Έφηβος βραβεύτηκε με 75.000$ σε μήνυση σχολικής τουαλέτας​

ΕΝΑ δικαστήριο στο Μέιν επιδίκασε στην οικογένεια ενός τρανσέξουαλ εφήβου 75.000 δολάρια σε μήνυση για διακρίσεις εναντίον σχολικής περιφέρειας που ανάγκασε τον μαθητή να χρησιμοποιεί τουαλέτα προσωπικού αντί για εγκαταστάσεις που προορίζονταν για μαθητές, αναφέρει το Associated Press.
Η Nicole Maines, 17, είχε κερδίσει τη αγωγή της κατά της σχολικής περιφέρειας του Orono νωρίτερα αυτό το έτος ενώπιον του Ανώτατου Δικαστηρίου του Maine, το οποίο έκρινε ότι η σχολική περιφέρεια είχε παραβιάσει τον νόμο περί ανθρωπίνων δικαιωμάτων της πολιτείας.
Η υπόθεση σηματοδότησε την πρώτη φορά που το ανώτατο δικαστήριο μιας πολιτείας έκρινε ότι ένα διεμφυλικό άτομο έχει το δικαίωμα να χρησιμοποιεί την τουαλέτα του φύλου με το οποίο ταυτίζεται.
Μετά την απόφαση του δικαστηρίου, ένα κατώτερο δικαστήριο επιδίκασε τον οικονομικό διακανονισμό στην οικογένεια του Maines και στην ακτιβιστική οργάνωση, Gay & Lesbian Advocates & Defender, στις 25 Νοεμβρίου. Σύμφωνα με τη διάταξη, η σχολική περιφέρεια του Orono απαγορεύεται να αρνηθεί οι τρανς μαθητές έχουν πρόσβαση «σε σχολικές τουαλέτες που συνάδουν με την ταυτότητα φύλου τους».
Η υπόθεση προέκυψε από ένα περιστατικό το 2007, όταν ο παππούς ενός συμμαθητή της πέμπτης δημοτικού παραπονέθηκε στους διευθυντές του σχολείου ότι στο Μέιν επιτρεπόταν να χρησιμοποιήσει την τουαλέτα των κοριτσιών. Στον απόηχο της διαμαρτυρίας, η σχολική περιφέρεια του Orono άρχισε να αναγκάζει την Maines να χρησιμοποιήσει μια εγκατάσταση προσωπικού - μια απόφαση που οι γονείς της υποστήριξαν ότι ήταν μεροληπτική.

Δεν έχει νόημα να διαφωνήσουμε άλλο ρε τύπε για τις τουαλέτες και τις χέστρες...έλεος τι σας έχει κολλήσει η τουαλέτα? Στο στρατό είμαστε να ασχολούμαστε με καλλιώπες? :confused:
 

Elvis91

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
1.148
Like
871
Πόντοι
96
Αντι να λέτε μακάρι να έχουμε πολλούς γκει για να βγάλουμε off τον ανταγωνισμό, κινήγατε τους γκει.. Κανονικά πρέπει να γίνουν όλοι γκει για να έχουμε εμείς 5,5 τα γκομενακια?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom