Νέα

Καθηγητής έβγαλε από την τάξη μαθητή που πήγε ντυμένος με φούστα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sub-Zero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 474
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.247
Like
3.507
Πόντοι
1.706
Οχι, δεν το βλέπω εγώ. Ο νόμος το βλέπει έτσι. Αν πας σε γυμναστήριο και ξεβρακωθείς και πας να γυμναστείς με τη μαλαπέρδα έξω, σε μαντρώνουν για δημόσια ακολασία και αν στο επιτρέψει ο ιδιοκτήτης πάει για προτροπή δημόσιας ακολασίας. Πολύ πρόσφατα άλλαξε ο νόμος και απο φυλάκιση του ιδιοκτήτη προβλέπεται χρηματικό πρόστιμο.
Και δεν κατάλαβα την προτροπή σου. Να φύγουμε εμείς οι φυσιολογικοί πελάτες, που αποτελούμε την πλειονότητα, για να μείνετε εσείς οι ανώμαλοι και να μας επιβάλλετε την άποψή σας, ενώ είστε μια θλιβερή μειονότητα;
Όπως επίσης δεν μπορεί ο γυμναστής να σου πεί ευθέως πως στον χώρο αυτό επιτρέπονται μόνο τα θεόμουνα (με βυζάρες, ΠΑΝΤΑ) και οι αδώνιδες.
Μόνο, οι άλλοι πούλο.
Σηκωτό θα τον πάνε μέσα, σύμφωνοι.
Μια χαρά όμως μπορεί να κάνει σκρινινγκ στους υποψήφιους πελάτες του και τελικά μόνο τα θεόμουνα και οι αδώνιδες να μπαινοβγαίνουν εκεί.
Ευθέως στο γράφω, στο παραπάνω γυμναστήριο δεν θα έδινα τα ωραία μου λεφτά.
Έχει πολύ ρηχά κριτήρια επιλογής πελατών.

Η προτροπή μου είναι απλούστατη.
Σε ενοχλεί κάτι και δεν αλλάζει? Θα βρείς αλλού να κάνεις τα γούστα σου.
Εξακολουθώ να τον θεωρώ ιδιωτικό χώρο.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.267
Like
13.607
Πόντοι
3.656
Χου ρε. Σου είπα, τα γούστα αλλού...
Ναι τύπε...γιατί φυσικά όποιος δεν είναι οπισθοδρομικός μπάρμπας του αρέσουν αυτά...πες μας και για το πως η γυναίκες πρέπει να μένουν στην κουζίνα όσο εσύ ψάχνεις το καλύτερο vfm σε υπηρεσίες....:2funny:
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Όπως επίσης δεν μπορεί ο γυμναστής να σου πεί ευθέως πως στον χώρο αυτό επιτρέπονται μόνο τα θεόμουνα (με βυζάρες, ΠΑΝΤΑ) και οι αδώνιδες.
Μόνο, οι άλλοι πούλο.
Σηκωτό θα τον πάνε μέσα, σύμφωνοι.
Μια χαρά όμως μπορεί να κάνει σκρινινγκ στους υποψήφιους πελάτες του και τελικά μόνο τα θεόμουνα και οι αδώνιδες να μπαινοβγαίνουν εκεί.
Ευθέως στο γράφω, στο παραπάνω γυμναστήριο δεν θα έδινα τα ωραία μου λεφτά.
Έχει πολύ ρηχά κριτήρια επιλογής πελατών.

Η προτροπή μου είναι απλούστατη.
Σε ενοχλεί κάτι και δεν αλλάζει? Θα βρείς αλλού να κάνεις τα γούστα σου.
Εξακολουθώ να τον θεωρώ ιδιωτικό χώρο.
Εννοείται ότι δε μπορεί, γιατί είναι δημόσιος χώρος, ότι και να τον θεωρείς εσύ. Οφείλει να σε ενημερώσει για τους κανόνες λειτουργίας και να σου ζητήσει να συμμορφώνεσαι με αυτούς όσο χρησιμοποιείς τις εγκαταστάσεις.
Απο κει και πέρα τον ενδιαφε΄ρει και τον αφορά να είσαι τυπικός στην καταβολή του αντιτίμου.
Τόσα χρόνια που προπονούμαι δεν έχω δει Δάσκαλο να αρνείται σε κάποιον την προπόνηση στο γυμναστήριο. Τους έδιωχναν αργότερα με τον τρόπο τους όσους δεν ε΄΄δειχναν "φυσιολογικοί". Δύο περιπτώσεις έχω δει μόνον που τους ζητήθηκε να προπονηθούν αλλού. Ο ένας κατέληξε Κορυδαλλό, ο άλλος Δομοκό. Οταν είσαι επαγγελματίας σωστός δεν κάνεις διακρίσεις στους πελάτες σου ανάλογα με τα χαρακτηριστικά τους. Υπάρχουν κοπέλες σκοτώστρες, υπαρχουν και αγόρια πιο μαλθακά. Εχω ακούσει πατέρα να λέει στο γιό του "δε ντρέπεσαι να τις τρως απο κοπέλα;", όχι μόνον μια και δυό φορές. Το ότι η κοπέλα μπορεί να ήταν επαγγελματικού επιπέδου πχ δεν έπαιζε κανε΄να ρόλο στο σαλεμένο μυαλό των πατεράδων αυτών.
Δεν ήταν "φυσιολογικό".
 

Makedonas1971

Σεβαστός
Εγγρ.
12 Ιουν 2018
Μηνύματα
3.256
Κριτικές
9
Like
8.081
Πόντοι
2.036
Ναι τύπε...γιατί φυσικά όποιος δεν είναι οπισθοδρομικός μπάρμπας του αρέσουν αυτά...πες μας και για το πως η γυναίκες πρέπει να μένουν στην κουζίνα όσο εσύ ψάχνεις το καλύτερο vfm σε υπηρεσίες....:2funny:
Ρε άσε τις γυναίκες στην ησυχία τους. Για τους μπούστηδες έχεις να μας πει τίποτα, καθότι "μορφωμένος";
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.267
Like
13.607
Πόντοι
3.656
Ρε άσε τις γυναίκες στην ησυχία τους. Για τους μπούστηδες έχεις να μας πει τίποτα, καθότι "μορφωμένος";
Ναι αμέ...δεν με αφορά τι κάνουν...είτε μου αρέσει η εμφάνιση τους είτε όχι...ή οι επιλογές της ζωής τους...θεωρώ ότι έχουν το δικαίωμα να το κάνουν αφού δεν έρχονται σε εμένα να με υποχρεώσουν να φοράω τα ρούχα τους.

Κοινώς τους αντιμετωπίζω όπως αντιμετωπίζω οποιονδήποτε άνθρωπο που δεν ενοχλεί κανέναν αλλά κάνει τις επιλογές του. Και τους υποστηρίζω όπως πχ και όσους μαλακωδώς μεν..δικαίωμα τους δε...δεν έχουν κάνει το εμβόλιο.

Η προσωπική ελευθερία είναι μεγάλο πράγμα για μια πολιτισμένη κοινωνία και το δικαίωμα σου να μην σου αρέσει να τους βλέπεις είναι μικρότερο από το δικαίωμα τους να υπάρχουν εφόσον δεν έρχονται να μείνουν σπίτι σου.

Πρέπει να είσαι ''μορφωμένος'' για να μην είσαι πίθηκος δηλαδή?
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.247
Like
3.507
Πόντοι
1.706
Εννοείται ότι δε μπορεί, γιατί είναι δημόσιος χώρος, ότι και να τον θεωρείς εσύ. Οφείλει να σε ενημερώσει για τους κανόνες λειτουργίας και να σου ζητήσει να συμμορφώνεσαι με αυτούς όσο χρησιμοποιείς τις εγκαταστάσεις.
Απο κει και πέρα τον ενδιαφε΄ρει και τον αφορά να είσαι τυπικός στην καταβολή του αντιτίμου.
Τόσα χρόνια που προπονούμαι δεν έχω δει Δάσκαλο να αρνείται σε κάποιον την προπόνηση στο γυμναστήριο. Τους έδιωχναν αργότερα με τον τρόπο τους όσους δεν ε΄΄δειχναν "φυσιολογικοί". Δύο περιπτώσεις έχω δει μόνον που τους ζητήθηκε να προπονηθούν αλλού. Ο ένας κατέληξε Κορυδαλλό, ο άλλος Δομοκό. Οταν είσαι επαγγελματίας σωστός δεν κάνεις διακρίσεις στους πελάτες σου ανάλογα με τα χαρακτηριστικά τους. Υπάρχουν κοπέλες σκοτώστρες, υπαρχουν και αγόρια πιο μαλθακά. Εχω ακούσει πατέρα να λέει στο γιό του "δε ντρέπεσαι να τις τρως απο κοπέλα;", όχι μόνον μια και δυό φορές. Το ότι η κοπέλα μπορεί να ήταν επαγγελματικού επιπέδου πχ δεν έπαιζε κανε΄να ρόλο στο σαλεμένο μυαλό των πατεράδων αυτών.
Δεν ήταν "φυσιολογικό".
Πριν από 2 σελίδες έβαλα μπροστά τα ποστ, δες το.
Τα ίδια γράφουμε πάνω κάτω, σεβασμός και στους κανόνες λειτουργίας όπως και στον αυτοπροσδιορισμό.
Από εκεί και πέρα,
α)Έγραψα πως έχω κάμποσα κιλά παραπάνω, φάκλανος δεν είμαι :confused:
β)Καθένας κάνει τις επιλογές του και κόβει την γκρίνια.
Γ)ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ χώρος είναι.....:glasses::coffee::glasses::coffee::glasses::coffee:
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Πριν από 2 σελίδες έβαλα μπροστά τα ποστ, δες το.
Τα ίδια γράφουμε πάνω κάτω, σεβασμός και στους κανόνες λειτουργίας όπως και στον αυτοπροσδιορισμό.
Από εκεί και πέρα,
α)Έγραψα πως έχω κάμποσα κιλά παραπάνω, φάκλανος δεν είμαι :confused:
β)Καθένας κάνει τις επιλογές του και κόβει την γκρίνια.
Γ)ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ χώρος είναι.....:glasses::coffee::glasses::coffee::glasses::coffee:
Δε μιλάμε προσωπικά για σε΄να. Υποθέτουμε ότι κάποιος παχύσαρκος, που δεν είναι φυσιολογική κατάσταση, βρίσκεται αντιμέτωπος με κάποια κατάσταση.
Δες κι αυτό.
1.2. Προσεγγίζοντας το δημόσιο χώρο σε σχέση με τον ιδιωτικό Η καθημερινότητα της αστικής ζωής μοιράζει το χώρο σε δύο συνιστώσες την ιδιωτική και τη δημόσια. Εκ πρώτης όψεως φαίνεται να πρόκειται για δύο έννοιες εκ διαμέτρου αντίθετες, στην πραγματικότητα, όμως, πρόκειται για δύο χώρους αλληλένδετους και συμπληρωματικούς. Οι περισσότεροι ερευνητές επικεντρώνονται κυρίως στην ανάδειξη των διαφορών μεταξύ αυτών των δύο χώρων, περιγράφοντας τον κάθε χώρο ξεχωριστά: Σύμφωνα με τον Siebel οι διαφορές μεταξύ ιδιωτικού και δημοσίου μπορούν να συνοψιστούν σε τρία επίπεδα: στο νομικό, το λειτουργικό και το κοινωνικά προσδιορισμένο. «Πρώτον, από νομική άποψη: ο δημόσιος χώρος διέπεται από το δημόσιο δίκαιο, ο ιδιωτικός από διατάξεις που προστατεύουν τη ιδιοκτησία και την εστία. Δεύτερον, από άποψη λειτουργιών: στο δημόσιο χώρο έχουν καταχωρισθεί οι λειτουργίες της αγοράς, της αναψυχής, καθώς και οι πολιτιστικές και πολιτικές δραστηριότητες, αντιθέτως, στους ιδιωτικούς χώρους της επιχείρησης και της κατοικίας πραγματοποιούνται η παραγωγική και η αναπαραγωγική διαδικασία.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.267
Like
13.607
Πόντοι
3.656
Δε μιλάμε προσωπικά για σε΄να. Υποθέτουμε ότι κάποιος παχύσαρκος, που δεν είναι φυσιολογική κατάσταση, βρίσκεται αντιμέτωπος με κάποια κατάσταση.
Δες κι αυτό.
1.2. Προσεγγίζοντας το δημόσιο χώρο σε σχέση με τον ιδιωτικό Η καθημερινότητα της αστικής ζωής μοιράζει το χώρο σε δύο συνιστώσες την ιδιωτική και τη δημόσια. Εκ πρώτης όψεως φαίνεται να πρόκειται για δύο έννοιες εκ διαμέτρου αντίθετες, στην πραγματικότητα, όμως, πρόκειται για δύο χώρους αλληλένδετους και συμπληρωματικούς. Οι περισσότεροι ερευνητές επικεντρώνονται κυρίως στην ανάδειξη των διαφορών μεταξύ αυτών των δύο χώρων, περιγράφοντας τον κάθε χώρο ξεχωριστά: Σύμφωνα με τον Siebel οι διαφορές μεταξύ ιδιωτικού και δημοσίου μπορούν να συνοψιστούν σε τρία επίπεδα: στο νομικό, το λειτουργικό και το κοινωνικά προσδιορισμένο. «Πρώτον, από νομική άποψη: ο δημόσιος χώρος διέπεται από το δημόσιο δίκαιο, ο ιδιωτικός από διατάξεις που προστατεύουν τη ιδιοκτησία και την εστία. Δεύτερον, από άποψη λειτουργιών: στο δημόσιο χώρο έχουν καταχωρισθεί οι λειτουργίες της αγοράς, της αναψυχής, καθώς και οι πολιτιστικές και πολιτικές δραστηριότητες, αντιθέτως, στους ιδιωτικούς χώρους της επιχείρησης και της κατοικίας πραγματοποιούνται η παραγωγική και η αναπαραγωγική διαδικασία.
Μερικοί νομίζουν ότι επειδή είναι ιδιωτικός χώρος μπορούν να καταπατούν νομοθετημένα δικαιώματα...πχ...και το σούπερ μάρκετ ιδιωτικός χώρος είναι...αλλά δεν μπορεί να πει σε κάποιον ο σεκιουριτάς ''εδώ μέσα δε δεχόμαστε μαύρους''.

Μπορεί να σε διώξει εαν πας να μπεις γυμνός στο σούπερ μάρκετ αλλά δεν μπορεί να σε διώξει επειδή η μπλούζα σου είναι μαύρη.
 

kiriakoboy

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2010
Μηνύματα
515
Κριτικές
1
Like
653
Πόντοι
86
Απαντήστε μου. Μπορώ τώρα να πάω σε ένα μαγαζί να δηλώσω ότι αυτοπροσδιορίζομαι ως γυναίκα και να μπώ με την μαλαπέρδα μέσα στις γυναικείες τουαλέτες.
Είναι φασίστες αν με πουν ανώμαλο ή μου απαγορεύσουν την είσοδο;
saul με ενδιαφέρει η απάντησή σου.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Να σου απαντήσω ευθέως τα εξής :

Ο καθένας έχει δικαίωμα να το αυτοπροσδιορίζεται όπως θέλει...δεν τίθεται θέμα για το τι θέλει ο καθένας. Επίσης εσύ έχεις δικαίωμα να μην το δέχεσαι...να μην θες και στην τελική να μην είσαι ούτε στα 100 μέτρα.

Αυτό που με ρωτάς είναι κάτι πολύ συγκεκριμένο...υπάρχουν γυναίκες που θα το δεχτούν και άλλες που δεν θα το δεχτούν. Εμείς δεν θα δεχόμασταν μια γυναίκα μέσα στα αποδυτήρια μας? Αν το αντιστρέψεις δηλαδή το θέμα...τι θα γινόταν? Έχεις το ίδιο πρόβλημα αν στα αποδυτήρια είναι μια μουνάρα λεσβία με τεράστια βυζιά σα πορνοστάρ?

Φανταζεσαι να κατουρας στα ουρητηρια και να έρθει μια γκομενα διπλα που το παίζει άντρας να πετάξει το μουνι εξω και να κατουραει και αυτη?
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.267
Like
13.607
Πόντοι
3.656
Φανταζεσαι να κατουρας στα ουρητηρια και να έρθει μια γκομενα διπλα να πετάξει το μουνι εξω και να κατουραει και αυτη?
Έχεις φαγωθεί ρε τύπε με τις τουαλέτες...εσένα αυτό είναι το πρόβλημα σου? Πως κατουράνε οι άνθρωποι? :confused::2funny:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.267
Like
13.607
Πόντοι
3.656
Απαντήστε μου. Μπορώ τώρα να πάω σε ένα μαγαζί να δηλώσω ότι αυτοπροσδιορίζομαι ως γυναίκα και να μπώ με την μαλαπέρδα μέσα στις γυναικείες τουαλέτες.
Είναι φασίστες αν με πουν ανώμαλο ή μου απαγορεύσουν την είσοδο;
saul με ενδιαφέρει η απάντησή σου.
Τύπε νομικά δε ξέρω τι ισχύει θα πρέπει να ρωτήσεις δικηγόρο. Από θέμα υγιεινής δεν νομίζω ότι είναι το καλύτερο να κατουράς εκεί που κάθονται οι γυναίκες από θέμα ανατομίας.

Τι ακριβώς να απαντήσω στην ερώτηση σου? Το πας στο ότι αφού έχει μαλαπέρδα ο άλλος και ανατομικά κατουράει όρθιος δεν έχει δικαίωμα να προσδιορίζεται όπως θέλει.

Δε ξέρω τι ισχύει αλλά έχω την εντύπωση ότι σε αυτούς τους ανθρώπους λίγο τους ενδιαφέρει σε ποιες τουαλέτες θα πάνε να κατουρήσουν.

(θα ξεράσουμε ρε μαλάκες με τις τουαλέτες :confused:)
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.691
Πόντοι
2.356
Φανταζεσαι να κατουρας στα ουρητηρια και να έρθει μια γκομενα διπλα που το παίζει άντρας να πετάξει το μουνι εξω και να κατουραει και αυτη?
ευχαρίστως να της το τινάξω
 

Makedonas1971

Σεβαστός
Εγγρ.
12 Ιουν 2018
Μηνύματα
3.256
Κριτικές
9
Like
8.081
Πόντοι
2.036
Ναι αμέ...δεν με αφορά τι κάνουν...είτε μου αρέσει η εμφάνιση τους είτε όχι...ή οι επιλογές της ζωής τους...θεωρώ ότι έχουν το δικαίωμα να το κάνουν αφού δεν έρχονται σε εμένα να με υποχρεώσουν να φοράω τα ρούχα τους.

Κοινώς τους αντιμετωπίζω όπως αντιμετωπίζω οποιονδήποτε άνθρωπο που δεν ενοχλεί κανέναν αλλά κάνει τις επιλογές του. Και τους υποστηρίζω όπως πχ και όσους μαλακωδώς μεν..δικαίωμα τους δε...δεν έχουν κάνει το εμβόλιο.

Η προσωπική ελευθερία είναι μεγάλο πράγμα για μια πολιτισμένη κοινωνία και το δικαίωμα σου να μην σου αρέσει να τους βλέπεις είναι μικρότερο από το δικαίωμα τους να υπάρχουν εφόσον δεν έρχονται να μείνουν σπίτι σου.

Πρέπει να είσαι ''μορφωμένος'' για να μην είσαι πίθηκος δηλαδή?
1ον) Πως θα βρει γαμιά ο βρωμόπουστας εάν δεν ενοχλήσει τα φυσιολογικά παιδιά, φυσιολογικών ζευγαριών, μου λες;
2ον) Το δικαίωμα ποιος το ορίζει; Υπάρχει κάποιο δικαιωματόμετρο; Μήπως τα γούστα σας σάς επιτρέπουν να ορίζετε κανόνες και όρους; Και του παιδεραστή δικαίωμά του είναι να πηδάει ανήλικα. Θα του το αναγνωρίσουμε;
και 3ον) Φυσικά και χρειάζεται να είσαι μορφωμένος για να ξεχωρίσεις από τον πίθηκο της Αφρικής, όπως επίσης χρειάζεται να είσαι λιγάκι μορφωμένος για να ψήσεις κάποιον πιτσιρικά για να τον τραβήξεις στον οντά σου...
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.691
Πόντοι
2.356
Απαντήστε μου. Μπορώ τώρα να πάω σε ένα μαγαζί να δηλώσω ότι αυτοπροσδιορίζομαι ως γυναίκα και να μπώ με την μαλαπέρδα μέσα στις γυναικείες τουαλέτες.
Είναι φασίστες αν με πουν ανώμαλο ή μου απαγορεύσουν την είσοδο;
saul με ενδιαφέρει η απάντησή σου.
μιλάς τωρα πολυ υποθετικά γιατι ουτε το ενα πρόκειται να συμβει,ουτε το αλλο.Εννοω να δηλώσεις γυναικα (σε ρωτάει καποιος σε μαγαζί αν εισαι γυναίκας η αντρας? :confused: ) ...και υστερα δε νομίζω να απαγορευεται η εισοδος αν εισαι αντρας και μπεις στις γυναικείες τουαλέτες. Δηλ νομικα τι θα γινει δηλ?:tooth:...εμπάς περιπτωση εγω υποθετικά μιλαω πάντα
 

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.231
Πόντοι
376
Η αλήθεια κάπου στην μέση είναι. Ο καθηγητής μαλακίστηκε χοντρά που φέρθηκε έτσι και τον πέταξε έξω. Έπρεπε να το κάνει privately "έλα στο γραφείο μου στο διάλειμμα" και να είχε καλέσει τους γονείς του παιδιού να τους πει για το γεγονός.

Τώρα από εκεί και πέρα, το τι θα έλεγαν οι γονείς είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο! Κανείς δεν μπορεί να ξέρει... και το τι θα πούνε οι γονείς παίζει ρόλο μεγάλο.

Αλλά δεν θα κάτσεις να ακούσεις ένα 15χρονο. Αυτό δεν ξέρει καν για ποιο λόγο γεννήθηκε ακόμα. Και τα άλλα τα βλαμμένα το ξεφτίλισαν με αυτό που έκαναν.

Γενικά...

δεν θα μπορουσα να τα πω καλυτερα. +100 να συμπληρωσω απλα οτι με τον τροπο που επελεξε εχασε μερος του δικιου του και εδωσε πατηματα...
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.511
Πόντοι
3.656
Να σου απαντήσω ευθέως τα εξής :

Ο καθένας έχει δικαίωμα να το αυτοπροσδιορίζεται όπως θέλει...δεν τίθεται θέμα για το τι θέλει ο καθένας. Επίσης εσύ έχεις δικαίωμα να μην το δέχεσαι...να μην θες και στην τελική να μην είσαι ούτε στα 100 μέτρα.

Αυτό που με ρωτάς είναι κάτι πολύ συγκεκριμένο...υπάρχουν γυναίκες που θα το δεχτούν και άλλες που δεν θα το δεχτούν. Εμείς δεν θα δεχόμασταν μια γυναίκα μέσα στα αποδυτήρια μας? Αν το αντιστρέψεις δηλαδή το θέμα...τι θα γινόταν? Έχεις το ίδιο πρόβλημα αν στα αποδυτήρια είναι μια μουνάρα λεσβία με τεράστια βυζιά σα πορνοστάρ?
Κάνεις τον Κινέζο. Πως μπορώ να μην δεχτώ ένα γυμνό άντρα με τη μαλαπέρδα να κρέμεται, όταν βάσει νόμου (αφού αυτοπροσδιορίζεται σαν γυναίκα) επιτρέπεται να μπει στα γυναικεία αποδυτήρια, τουαλέτες, Σπα, όπου μπορεί να πάει η 9χρονη κόρη μου;
Αν μια λεσβία που αυτοπροσδιορίζεται ως άντρας, είτε έχει τεράστια βυζιά είτε όχι, μπει στις τουαλέτες / αποδυτήρια / Σπα αντρών, ακόμα κι αν κάποιοι νιώσουν άσχημα, δεν θα νιώσουν πως κινδυνεύουν. Οι γυναίκες, και ειδικά τα κορίτσια, αν δουν ένα μπετατζή με τη μαλαπέρδα να κρέμεται, ΝΑΙ ΘΑ ΝΙΩΣΟΥΝ ΑΠΕΙΛΗ. Κι όχι άδικα, βεβαίως. Όπως απειλή νιώθουν οι συναθλήτριες του Τρανς κολυμβητή όταν γδύνεται δίπλα τους. Επανέρχομαι λοιπόν. Άσχετα αν δεν έχεις αδελφή, ξαδέρφες, φίλες γυναίκες, θεωρείς πως έχουν άδικο να μη θέλουν το μπετατζή γυμνό δίπλα τους; απλή και ευθεία ερώτηση, περιμένω απλή και ευθεία απάντηση
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.511
Πόντοι
3.656
Ναι μεν έχεις το δικαίωμα του όποιου αυτοπροσδιορισμού αλλά έχεις και υποχρεώσεις.
Για παράδειγμα αφού επιθυμείς να προσδιορίζεσαι ως γυναίκα άντε να κόψεις την μαλαπέρδα, να βάλεις βυζιά/κώλους και να αρχίσεις και ορμονοθεραπείες. Απλό παράδειγμα αναφέρω, δεν θα κάτσω να γράψω όλους τους πιθανούς συνδυασμούς αυτοπροσδιορισμού.
Ως τότε, μακριά από γυμναστήρια ολότελα.
Όχι απλώς τα αποδυτήρια.
Ή ακόμα καλύτερα, πήγαινε ή λειτούργησε εσυ ο ίδιος gender neutrality γυμναστήριο.
είναι σαφές πως δεν έχεις συνειδητοποιήσει το κλίμα ΣΗΜΕΡΑ στη Δύση. Μπορείς να φοράς κουστούμι καθαρά αντρικό, να έχεις μούσι και μια μαλαπέρδα 20 πόντους, και να πεις ότι νιώθεις γυναίκα φυλακισμένη μέσα σε αντρικό σώμα. ΑΝ κάποιο άτομο ΤΟΛΜΗΣΕΙ να επισημάνει το γελοίο του θέματος, εσύ μπορείς να τον καταγγείλεις σαν τρανσφοβικό. Ποιο είναι αυτό το άτομο που ΤΟΛΜΑΕΙ να κρίνει πως βιώνεις εσύ τη θηλυκότητα; Τόσο γρήγορα ξέχασες την Κονσίτα;
1644239526185.png
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.511
Πόντοι
3.656
Δεν κατάλαβα τα τελευταία που λέτε. Αν δηλώνω από εδώ και πέρα γυναίκα μπορώ να μπαίνω με την μαλαπερδα ελεύθερα σε γυναικείες τουαλέτες;
δεν γνωρίζω για την Ελλάδα. Στην Αμερική, ελεύθερα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom