Νέα

Καθηγητής έβγαλε από την τάξη μαθητή που πήγε ντυμένος με φούστα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sub-Zero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 474
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Διάβασε Αριστοτέλη για τα πολιτεύμστα και τις παρεκβάσεις αυτών. Το αναφέρει καθαρά, ότι η παρέκβαση της Δημοκρατίας είναι η Οχλοκρατία. Αυτό ακριβώς που ζεις αυτήν την στιγμή. Ένα δείγμα είναι οι καταλήψεις και γενικά η λειτουργία των εκπαιδευτικών ιδρυμάτων, όλων των βαθμίδων. Ένα άλλο είναι η δράση των δικαιωματιστών της πούτσας. Επίσης η χαοτική κατάσταση με τους λαθρομετανάστες με την βία και τον ρατσισμό που υφίσταται ο Έλληνας από αυτούς αλλά και την κεντρική εξουσία. Η συμφωνία των Πρεσπών, είναι επίσης ένα σοβαρό δείγμα, όχι αυτή καθ' αυτή ως γεγονός αλλά ως προς την τάση που διαμορφώνεται. Αυτά και άλλα πολλά είναι σοβαρά φαινόμενα δημοκρατικής ανυπαρξίας αλλά ρο κυριώτερο αποτελούν "βόμβες" στα θεμέλια της ίδιας της υπόστασης του Ελληνικού κράτους και εν μέρει του Ελληνικού Έθνους. Αυτά είναι που κατά την γνώμη μου, εάν το '67 υπήρχαν 10 λόγοι που καθιστούσαν επιτακτική την ανάληψη της εξουσίας από τον στρατό, τώρα υπάρχουν ένα εκατομμύριο. Ουτοπικό αλλά αληθές.
Άλλωστε να ξέρεις ότι η Δημοκρατία, ως πολίτευμα αντέχει την βραχύβια αναστολή της προκειμένου να εξέλθει μετά ισχυρότερη. ..
H σύνδεση του Αριστοτέλη με τις χούντες εξαιρετική. Και βέβαια τι πιο λογικό να κυβερνά ο στρατός, του οποιου το έργο και η εκπαίδευση δεν έχουν καμία σχέση με διακυβέρνηση, παρά μόνον με την υπεράσπιση του πατρώου εδάφους. Ο παππούς μου, ο πατέρας μου, τ' αδέρφια μου, ο γαμπρός μου δεν άκουσα ποτέ να δικαιολογούν καμία χούντα και καμία στρατιωτική δικτατορία. Καταστροφή του έθνους και της πατρίδας τη θεωρούσαν. Ο παππούς ειδικα, που έζησε όλα τα παλαβά της ελληνικής ιστορίας και ο πατέρας μου, που ήταν άρρωστοι φιλοβασιλικοί, όταν συνεργάστηκε ο βασιλιάς με τους χουντικούς έβγαζαν αφρούς.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.279
Like
13.628
Πόντοι
3.656
Αριστερούλης και δικαιωματιστής;
Για όλα όσα αναφέρεις, είναι επιτακτικό το σιάξιμο και για να το κλείσω.
Το μεγαλύτερο λάθος της Επταετίας ήταν η Μεταπολίτευση..
Α είσαι από αυτούς που βάζουνε ταμπέλες ε?

Για να το κλείσω και εγώ...όλοι όσοι ονειρεύονται χούντες είναι αυτοί που περιμένουν τα πάντα από το κράτος...τεμπέλιδες που ονειρεύονται μια χούντα (μόνο με τα ίδια ιδανικά με τα δικά τους) που θα φέρει τον κόσμο στα μέτρα τους....γιατί οι ίδιοι δεν θέλουν να εξελιχθούν και να αλλάξουν. Και βρίσκουν νόημα για τη ζωούλα τους μέσα σε πατρίδες, έθνη και ιστορίες...ενώ στην πραγματικότητα οι ίδιοι δεν προσφέρουν ΤΙΠΟΤΑ στο Έθνος..παρά μόνο την βολεμένη δουλίτσα τους.

Την απάντηση στην έδωσαν στην συγκεκριμένη περίπτωση οι συμμαθητές του παιδιού...που αντέδρασαν στον κάφρο. Καλώς η κακός ο κόσμος πλέον δεν αποτελείται από ''νοικοκύρηδες'' και ''τετιμπόιδες''...έχει προχωρήσει ο πολιτισμός από τότε.

Τι να κάνουμε που όσοι ονειρεύεστε επταετίες μπορείτε να τις ζήσετε μόνο από τα ντοκιμαντερ.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.404
Πόντοι
2.786
Α είσαι από αυτούς που βάζουνε ταμπέλες ε?
Μόλις περιέγραψες την αριστερά :)

Για να το κλείσω και εγώ...όλοι όσοι ονειρεύονται χούντες είναι αυτοί που περιμένουν τα πάντα από το κράτος...τεμπέλιδες που ονειρεύονται μια χούντα (μόνο με τα ίδια ιδανικά με τα δικά τους) που θα φέρει τον κόσμο στα μέτρα τους....γιατί οι ίδιοι δεν θέλουν να εξελιχθούν και να αλλάξουν. Και βρίσκουν νόημα για τη ζωούλα τους μέσα σε πατρίδες, έθνη και ιστορίες...ενώ στην πραγματικότητα οι ίδιοι δεν προσφέρουν ΤΙΠΟΤΑ στο Έθνος..παρά μόνο την βολεμένη δουλίτσα τους.
Μόλις περιέγραψες την αριστερά... ξανά :)

Την απάντηση στην έδωσαν στην συγκεκριμένη περίπτωση οι συμμαθητές του παιδιού...που αντέδρασαν στον κάφρο. Καλώς η κακός ο κόσμος πλέον δεν αποτελείται από ''νοικοκύρηδες'' και ''τετιμπόιδες''...έχει προχωρήσει ο πολιτισμός από τότε.
ΟΚ, εσύ να ακούς 12χρονα. Θα πας μπροστα :)

Τι να κάνουμε που όσοι ονειρεύεστε επταετίες μπορείτε να τις ζήσετε μόνο από τα ντοκιμαντερ.
Εσείς που ονειρεύεστε αριστερά θα την ζείτε μόνο στο bou :)
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.279
Like
13.628
Πόντοι
3.656
Μόλις περιέγραψες την αριστερά :)


Μόλις περιέγραψες την αριστερά... ξανά :)


ΟΚ, εσύ να ακούς 12χρονα. Θα πας μπροστα :)


Εσείς που ονειρεύεστε αριστερά θα την ζείτε μόνο στο bou :)
Έκλασε κομματικό αέρα κανείς? :confused:

Γουστάρεις και εσύ τύπε χούντες και επταετίες?
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.487
Like
27.703
Πόντοι
5.506

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.279
Like
13.628
Πόντοι
3.656
σκασε ρε πουστη .....
βγήκε για μεροκάματο μαν μην τον συνερίζεσαι...έτσι και αλλιώς αυτός δεν είναι ικανός να κάνει σοβαρή συζήτηση...με η χωρίς τις ίδιες απόψεις
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.513
Πόντοι
3.656
Η Ουγγαρια, η Πολωνια, οι χωρες της Βαλτικης κλπ στην Δυση ανηκουν αλλα δεν ψηφιζουν πολιτιξες πουστοποιησης
Επιλογη μας ειναι
Γεωγραφικά, ναι. Δεν ανήκαν τις προηγούμενες δεκαετίες, και μέχρι σήμερα δεν τους έχει δηλητηριάσει η Πολιτική Ορθότητα. Ο ίδιος ο Πούτιν έχει μιλήσει σε ένα βίντεο γι αυτό. Όπως είδες οι Πολωνοί δεν επέτρεψαν να περάσουν από τα σύνορά τους οι χιλιάδες νεαροί Μουσουλμάνοι και δέχτηκαν επίθεση από τους τάχα ανθρωπιστές
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.404
Πόντοι
2.786
Έκλασε κομματικό αέρα κανείς? :confused:
Όχι μήπως έκλασες εσύ και σου βρώμισε? Δεν έχεις συνηθίσει? :)

Γουστάρεις και εσύ τύπε χούντες και επταετίες?
Εγώ χούντες δεν πολυγουστάρω διότι θέλω εγώ να επιλέγω ποιοι κυβερνούν ή τουλάχιστον να έχω την δυνατότητα να επιλέξω.

Κατά τα άλλα, επί χούντας είχαμε πολύ μεγάλη ανάπτυξη, ανεργία σχεδόν μηδέν, εγκληματικότητα μηδέν, η δραχμή ήταν τόσο δυνατό νόμισμα που υπάρχουν συμβάσεις μεταξύ Αγγλίας-Γαλλίας σε δραχμές, η οικονομία πήγαινε τραίνο και η Ελλάδα πήρε το βραβείο του ΟΟΣΑ. Χώρια τους δρόμους, φώτα, κτλ, κτλ που έβαλε σε κάθε χωριό. Άρχισε το googlάρισμα να μάθεις.

Επιπλέον, έτρωγαν φάπες κάτι μαλακιστήρια της αριστεράς. Μπούτσα μου.
Οι υπόλοιποι που κοιτούσαν την δουλειά τους δεν έπαθαν απολύτως τίποτα.

Ονειρέψουν λοιπόν εσύ Στάλιν κι αν δεν θες να ονειθρεύεσαι πήγαινε στην Βενεζουέλα ή στην Κούβα. Εξάλλου, ο βαντάμας θεωρεί ότι είναι παράδεισοι. Πήγαινε μαζί του, τι κάθεσαι εδώ στην χούντα του Κούλη :)
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.404
Πόντοι
2.786
βγήκε για μεροκάματο μαν μην τον συνερίζεσαι...έτσι και αλλιώς αυτός δεν είναι ικανός να κάνει σοβαρή συζήτηση...με η χωρίς τις ίδιες απόψεις
Δείξε μου τον φίλο σου να σου πω ποιος είσαι. Με τον ΤΡΟΜΠΑ του site ρε? Mε τον ΤΡΟΜΠΑ???
Ρε με τον ΤΡΟΜΠΑ??? :tooth:

trompas_malakas.png
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.487
Like
27.703
Πόντοι
5.506

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.279
Like
13.628
Πόντοι
3.656
Όχι μήπως έκλασες εσύ και σου βρώμισε? Δεν έχεις συνηθίσει? :)


Εγώ χούντες δεν πολυγουστάρω διότι θέλω εγώ να επιλέγω ποιοι κυβερνούν ή τουλάχιστον να έχω την δυνατότητα να επιλέξω.

Κατά τα άλλα, επί χούντας είχαμε πολύ μεγάλη ανάπτυξη, ανεργία σχεδόν μηδέν, εγκληματικότητα μηδέν, η δραχμή ήταν τόσο δυνατό νόμισμα που υπάρχουν συμβάσεις μεταξύ Αγγλίας-Γαλλίας σε δραχμές, η οικονομία πήγαινε τραίνο και η Ελλάδα πήρε το βραβείο του ΟΟΣΑ. Χώρια τους δρόμους, φώτα, κτλ, κτλ που έβαλε σε κάθε χωριό. Άρχισε το googlάρισμα να μάθεις.

Επιπλέον, έτρωγαν φάπες κάτι μαλακιστήρια της αριστεράς. Μπούτσα μου.
Οι υπόλοιποι που κοιτούσαν την δουλειά τους δεν έπαθαν απολύτως τίποτα.

Ονειρέψουν λοιπόν εσύ Στάλιν κι αν δεν θες να ονειθρεύεσαι πήγαινε στην Βενεζουέλα ή στην Κούβα. Εξάλλου, ο βαντάμας θεωρεί ότι είναι παράδεισοι. Πήγαινε μαζί του, τι κάθεσαι εδώ στην χούντα του Κούλη :)
Τύπε άκου...ότι κλάνεις μπλέ παπαριές κάθε μέρα εδώ το ξέρω...

Ότι πολυγουστάρεις χούντα δε το πιστεύω...είναι απλά το ιντερνετικό προφίλ σου να το παίζεις τέρμα δεξιός..δε σε παρεξηγώ...επί χούντας ποιος ξέρει τι υπονόμους θα καθάριζες για να μην σε τσουβαλιάσουν και σένα...

Αυτά που λες για την οικονομία μπορεί να ισχύουν...αλλά το ίδιο ισχύει για όλες τις μοναρχίες...όταν κυβερνάς με τον φόβο φέρνεις αποτελέσματα. Και αυτό το δέχεσαι και το θες μόνο αν είσαι ένα φοβισμένο ανθρωπάκι που όπως λες...''κοιτάει τη δουλίτσα του''...αυτή είναι η προσφορά σου στο έθνος τα είπα παραπάνω.

Άντε βάλε και εσύ την ταμπελάρα σου ότι γουστάρω Στάλιν (αυτό που κατηγόρησες δηλαδή..)...εγώ λοιπόν δεν γουστάρω Στάλιν ούτε στα 100.000 χλμ...Τώρα τα άλλα περί βενεζουέλας και χούντες Κούλη είναι οι μπλέ κλανιές σου...

Μπορεί ο Κούλης να εφαρμόζει φασίζουσες πολιτικές αλλά δεν παύει να είναι εκλεγμένος από τον Λαό και θα κριθεί στις εκλογές. Σε καμία περίπτωση εγώ δεν συνέδεσα τον Κούλη με την επταετία...αυτά τα λες εσύ που θες να κλάσεις ποστ για τα βγάλεις κάνα πενηντάλεπτο.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.404
Πόντοι
2.786
Τύπε άκου...ότι κλάνεις μπλέ παπαριές κάθε μέρα εδώ το ξέρω...

Ότι πολυγουστάρεις χούντα δε το πιστεύω...είναι απλά το ιντερνετικό προφίλ σου να το παίζεις τέρμα δεξιός..δε σε παρεξηγώ...επί χούντας ποιος ξέρει τι υπονόμους θα καθάριζες για να μην σε τσουβαλιάσουν και σένα...

Αυτά που λες για την οικονομία μπορεί να ισχύουν...αλλά το ίδιο ισχύει για όλες τις μοναρχίες...όταν κυβερνάς με τον φόβο φέρνεις αποτελέσματα. Και αυτό το δέχεσαι και το θες μόνο αν είσαι ένα φοβισμένο ανθρωπάκι που όπως λες...''κοιτάει τη δουλίτσα του''...αυτή είναι η προσφορά σου στο έθνος τα είπα παραπάνω.

Άντε βάλε και εσύ την ταμπελάρα σου ότι γουστάρω Στάλιν (αυτό που κατηγόρησες δηλαδή..)...εγώ λοιπόν δεν γουστάρω Στάλιν ούτε στα 100.000 χλμ...Τώρα τα άλλα περί βενεζουέλας και χούντες Κούλη είναι οι μπλέ κλανιές σου...

Μπορεί ο Κούλης να εφαρμόζει φασίζουσες πολιτικές αλλά δεν παύει να είναι εκλεγμένος από τον Λαό και θα κριθεί στις εκλογές. Σε καμία περίπτωση εγώ δεν συνέδεσα τον Κούλη με την επταετία...αυτά τα λες εσύ που θες να κλάσεις ποστ για τα βγάλεις κάνα πενηντάλεπτο.
Δες τι έγραψες:

saul_malakas2.jpg



... και τι ξέχασες να αναφέρεις τι κάνεις εσύ :tooth:

saul_skoupidi.jpg


Περαστικά κλανιόλα :)
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.279
Like
13.628
Πόντοι
3.656
Δες τι έγραψες:

saul_malakas2.jpg



... και τι ξέχασες να αναφέρεις τι κάνεις εσύ :tooth:

saul_skoupidi.jpg


Περαστικά κλανιόλα :)
Τύπε περαστικά σε εσένα...ήρθες να πεις 3 μαλακίες και να αποδείξεις τι? ότι είσαι διανοητικά ανίκανος να κάνεις μια συζήτηση?

Μήπως πρέπει να σε αντιμετωπίζουμε ως άνθρωπο με ειδικές ανάγκες και να σου λέμε ''σε όλα ναι''?

Με προβληματίζει το ότι στην ηλικία σου είσαι τόσο ανώριμος για να μην πω χαζός...

έχω επίσης την εντύπωση ότι τα άλλα μπλε τρολλ πρέπει να σε κάνουν στην άκρη...γιατί τους βγάζεις κακό όνομα...αν εσύ είσαι το δείγμα του μέσου ψηφοφόρου της νδ...
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.404
Πόντοι
2.786
Τύπε περαστικά σε εσένα...ήρθες να πεις 3 μαλακίες και να αποδείξεις τι? ότι είσαι διανοητικά ανίκανος να κάνεις μια συζήτηση?

Μήπως πρέπει να σε αντιμετωπίζουμε ως άνθρωπο με ειδικές ανάγκες και να σου λέμε ''σε όλα ναι''?

Με προβληματίζει το ότι στην ηλικία σου είσαι τόσο ανώριμος για να μην πω χαζός...
Όχι, ήρθα να ξεφτιλίσω το άχρηστο κουφάρι σου μιας και γράφεις βαρύγδουπα σχόλια για το τι κάνουν ΟΙ ΑΛΛΟΙ ενώ θα έπρεπε να κοιτάς καθρέφτη και να τον φτύνεις, ανάρχιδο και ΔΕΙΛΟ σκουπιδαριό που ούτε καν έχεις τα ΑΡΧΙΔΙΑ να το πεις στην γκόμενα στα ίσια και το σκάς από το παράθυρο.

Από το ΠΑΡΑΘΥΡΟ ρε ΚΟΚΟΤΑ!!!! :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:

Μια ΚΟΥΡΑΔΑ είσαι :)

Και περαστικά να σου ευχηθώ δεν έχει νόημα. Πάντα ΚΟΥΡΑΔΑ θα είσαι :)
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.279
Like
13.628
Πόντοι
3.656
Όχι, ήρθα να ξεφτιλίσω το άχρηστο κουφάρι σου μιας και γράφεις βαρύγδουπα σχόλια για το τι κάνουν ΟΙ ΑΛΛΟΙ ενώ θα έπρεπε να κοιτάς καθρέφτη και να τον φτύνεις, ανάρχιδο και ΔΕΙΛΟ σκουπιδαριό που ούτε καν έχεις τα ΑΡΧΙΔΙΑ να το πεις στην γκόμενα στα ίσια και το σκάς από το παράθυρο.

Από το ΠΑΡΑΘΥΡΟ ρε ΚΟΚΟΤΑ!!!! :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:

Μια ΚΟΥΡΑΔΑ είσαι :)

Και περαστικά να σου ευχηθώ δεν έχει νόημα. Πάντα ΚΟΥΡΑΔΑ θα είσαι :)
Ναι οκ τύπε...καλά τα λες....κάνε λίγο υπομονή ακόμα και όλο και κάποιος κοινωνικός λειτουργός θα ενδιαφερθεί να σε πάει σε κάποια κοινωνική δομή να πάρεις την φροντίδα που πρέπει.

Εγώ τι έχω να πω με έναν χαμηλού επιπέδου (σε πολλά επίπεδα) άνθρωπο που ενώ μου ρίχνει 20 χρόνια το λιγότερο συμπεριφέρεται σαν 17 χρονών κάφρος που μόλις ανακάλυψε τη μαλακία?

Άντε τράβα πιο πέρα να βριστείς με τα άλλα καθυστερημένα τρολλ των κομμάτων και άσε όσους θέλουν να κάνουν μια συζήτηση να την κάνουν χωρίς τις κλανιές σου, ακόμα και αν έχουν διαφορετική άποψη. Δεν είδα τον άλλον από πάνω να βρίζει και να λέει ανοησίες.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.404
Πόντοι
2.786
Ναι οκ τύπε...καλά τα λες....κάνε λίγο υπομονή ακόμα και όλο και κάποιος κοινωνικός λειτουργός θα ενδιαφερθεί να σε πάει σε κάποια κοινωνική δομή να πάρεις την φροντίδα που πρέπει.

Εγώ τι έχω να πω με έναν χαμηλού επιπέδου (σε πολλά επίπεδα) άνθρωπο που ενώ μου ρίχνει 20 χρόνια το λιγότερο συμπεριφέρεται σαν 17 χρονών κάφρος που μόλις ανακάλυψε τη μαλακία?

Άντε τράβα πιο πέρα να βριστείς με τα άλλα καθυστερημένα τρολλ των κομμάτων και άσε όσους θέλουν να κάνουν μια συζήτηση να την κάνουν χωρίς τις κλανιές σου, ακόμα και αν έχουν διαφορετική άποψη. Δεν είδα τον άλλον από πάνω να βρίζει και να λέει ανοησίες.
Εnτάξει ΚΟΥΡΑΔΑ που βγαίνεις με γκόμενα και την κάνεις από το παράθυρο.

ΔΕΙΛΟ ΠΟΥΤΑΝΑΚΙ!!!! :tooth: :tooth:L :tooth:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.279
Like
13.628
Πόντοι
3.656
Εnτάξει ΚΟΥΡΑΔΑ που βγαίνεις με γκόμενα και την κάνεις από το παράθυρο.

ΔΕΙΛΟ ΠΟΥΤΑΝΑΚΙ!!!! :tooth: :tooth:L :tooth:
Μην κάνεις έτσι τύπε...για όλα υπάρχουν λύσεις...φάρμακα...θεραπείες....εκεί στο κόμμα δεν έχουν κανέναν γνωστό να σου γράψει κάτι?
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.487
Like
27.703
Πόντοι
5.506
Όχι, ήρθα να ξεφτιλίσω το άχρηστο κουφάρι σου μιας και γράφεις βαρύγδουπα σχόλια για το τι κάνουν ΟΙ ΑΛΛΟΙ ενώ θα έπρεπε να κοιτάς καθρέφτη και να τον φτύνεις, ανάρχιδο και ΔΕΙΛΟ σκουπιδαριό που ούτε καν έχεις τα ΑΡΧΙΔΙΑ να το πεις στην γκόμενα στα ίσια και το σκάς από το παράθυρο.

Από το ΠΑΡΑΘΥΡΟ ρε ΚΟΚΟΤΑ!!!! :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:

Μια ΚΟΥΡΑΔΑ είσαι :)

Και περαστικά να σου ευχηθώ δεν έχει νόημα. Πάντα ΚΟΥΡΑΔΑ θα είσαι :)
γαμιεσε ρε καθυστερημενε....ουτε απο χιουμορ νοας ουτε το .....αντε γαμησου αρρωστε
 

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376
Α είσαι από αυτούς που βάζουνε ταμπέλες ε?

Για να το κλείσω και εγώ...όλοι όσοι ονειρεύονται χούντες είναι αυτοί που περιμένουν τα πάντα από το κράτος...τεμπέλιδες που ονειρεύονται μια χούντα (μόνο με τα ίδια ιδανικά με τα δικά τους) που θα φέρει τον κόσμο στα μέτρα τους....γιατί οι ίδιοι δεν θέλουν να εξελιχθούν και να αλλάξουν. Και βρίσκουν νόημα για τη ζωούλα τους μέσα σε πατρίδες, έθνη και ιστορίες...ενώ στην πραγματικότητα οι ίδιοι δεν προσφέρουν ΤΙΠΟΤΑ στο Έθνος..παρά μόνο την βολεμένη δουλίτσα τους.

Την απάντηση στην έδωσαν στην συγκεκριμένη περίπτωση οι συμμαθητές του παιδιού...που αντέδρασαν στον κάφρο. Καλώς η κακός ο κόσμος πλέον δεν αποτελείται από ''νοικοκύρηδες'' και ''τετιμπόιδες''...έχει προχωρήσει ο πολιτισμός από τότε.

Τι να κάνουμε που όσοι ονειρεύεστε επταετίες μπορείτε να τις ζήσετε μόνο από τα ντοκιμαντερ.
Οι υπέρμαχοι της πολιτικής ορθότητας, οι φεμινιστές και οι λοατκι είναι αυτή που κατ εξοχήν βάζουν ταμπέλες (ακροδεξιός, φασίστας, ταλιμπάν), ονειρεύονται την δική τους χούντα και περιμένουν τα πάντα από το κράτος.
Αυτοί είναι που θέλουν να φέρουν όλο τον κόσμο στα μέτρα τους. Είτε θα συμφωνείς με όλη την παράνοια, είτε θα εξοντώνεσαι κοινωνικά αν διαφωνήσεις ανοιχτά, είτε θα διαφωνείς από μέσα σου, αλλά θα σωπαίνεις για να επιβιώσεις. Πάνω κάτω ότι έκανε και η χούντα, με την διαφορά ότι τώρα δεν είναι απαραίτητη η Μακρόνησος.

Δεν είναι θέμα πολιτισμού και εξέλιξης, όσο και αν παριστάνουν τους ανθρωπιστές, αλλά θέμα επιβολής και κυριαρχίας.
Βολεύει να αποκαλείς τον δάσκαλο κάφρο και να μην ασχολείσαι καθόλου με την προβληματική συμπεριφορά του 12χρονου και της οικογένειάς του, την οχλαγωγία των συμμαθητών του (σε αυτή την ηλικία δεν έχουν διαμορφωμένη προσωπικότητα, αλλά παπαγαλίζουν τις απόψεις των μμε και σοσιαλ) και την πιθανή εκδίωξη του καθηγητή από την δουλειά του.

Βια αν σε απολύσει ο εργοδότης ή δεν σου δώσει δώρο πάσχα (κλασσικό επιχείρημα αριστεράς) , αλλά πρόοδος αν απολυθείς επειδή διαφωνείς με την λοατκι ατζέντα.

Ο σημερινός κόσμος δεν αποτελείται απο νοικοκύρηδες , αλλά από gender fluid και drag queens και influencers-ακτιβιστές και αυτό θέλουν κάποιοι να βαφτιστεί πρόοδος.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom