Νέα

Ι5 και απαλλαγή (και επιπτώσεις σε δουλειά κλπ.)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα lordos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 91K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Στην ζωη δεν ειναι ολα ευχαριστα.Τα μωρα κανουν ευχαριστα πραγματα στον εαυτο τους και τιποτα αλλο.Πολλοι ειναι ακομα μωρα αν και ηλικιακα ειναι μαντραχαλοι .

Η μπαλα στην εξεδρα...

:2funny:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.548
Κριτικές
62
Like
45.256
Πόντοι
9.297
Δεν είναι γυναικούλα αν αποφύγει τη στράτευση. Αντίθετα. Κάθεται σπίτι του και πηδάει και τη δική σου τη γκόμενα όσο εσύ είσαι στην Εβρο-Λίγκα. Και κάνει και τις τσάρκες του, ενώ εσύ συζείς με άλλα 29 γομάρια, μυρίζεις τις μπότες και τις κλανιές τους και είσαι και εκτεθειμένος στους κορωνοΙούς τους. Δεν το πιστεύω που έκατσες εσύ 10 μήνες σε μη αποστειρωμένο περιβάλλον.
Επι δραχμης πηγα φανταρος.Δεν ειχε κινεζικη πανουκλα τοτε.
Εσυ πηγες ;Η εισαι κανενας αιωνιος φοιτητης;Εκτος αν εκανες την Αλικη στο Ναυτικο και σε πεταξαν με τις κλωτσιες απο το Κεντρο που παρουσιαστηκες.
Αν ειχαμε Κ.Κ.Ε.θα υπηρετουσες η θα εκανες τον τρελο;
 

Thanos03

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
597
Like
489
Πόντοι
26
Τα σημερινα πιτσιρικια μονο για το αν εχουν μοναδες στο κινητο ενδιαφερονται.

Ρε τύπε τι μονάδες στο κινητό ;
Μονάδες λέγαμε στα καρτοτηλέφωνα…..
Τώρα οι χρεώσεις είναι σε €
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: ub45

ub45

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2020
Μηνύματα
218
Like
365
Πόντοι
21
Επι δραχμης πηγα φανταρος.Δεν ειχε κινεζικη πανουκλα τοτε.
Εσυ πηγες ;Η εισαι κανενας αιωνιος φοιτητης;Εκτος αν εκανες την Αλικη στο Ναυτικο και σε πεταξαν με τις κλωτσιες απο το Κεντρο που παρουσιαστηκες.
Αν ειχαμε Κ.Κ.Ε.θα υπηρετουσες η θα εκανες τον τρελο
1. Κανείς εχέφρων δεν θα έκανε την Αλίκη. Γιατί αν έκανες την Αλίκη, κινδύνευες να μπερδέψουν οι καραβανείς τις ταινίες, να σε κάνουν υπολοχαγό και να σε φωνάζουν Νατάσσα. Άρα θα υπηρετούσες και για 36.

2. Η επιδημία λέγεται κορωνοϊός. Μην προσβάλεις τους κουμμουνιστές κινέζους. Ξέρουν Κουγκ-Φου και είναι πολλοί

3. Μπορεί επί δραχμής να μην υπήρχε ο covid 19 υπήρχαν όμως άλλοι κορωνοϊοί. Ήσουν αποστειρωμένη;

4. Όλοι είμεθα αιώνιοι φοιτητές σε αυτή τη ζωή. Γηράσκομεν αεί διδασκόμενοι

5. Επί ΚΚΕ δε χρειάζεται να κάνεις τον τρελό, σου το βρίσκουν αυτοί και σε πάνε στο αρμόδιο Ψυχιατρείο. Εσύ δε θα έβγαινες με τίποτε έξω.

Όσον αφορά το αν πήγα, το μόνο βέβαιο είναι το ότι ΔΕΝ ΠΗΓΕΣ ΕΣΥ. Η καθομιλουμένη σου δεν είναι γλώσσα φαντάρου. Κανείς φαντάρος δεν χρησιμοποιεί τις λέξεις και τις προτάσεις τις δικές σου. Η γλώσσα σου είναι γλώσσα TROLL υψηλού επιπέδου. Επιπέδου Τσιόδρα θα έλεγα. Γι αυτό σε φωνάζω σοτΙρις.
 

ub45

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2020
Μηνύματα
218
Like
365
Πόντοι
21
Εκανα και 6 μηνες σε Μοιρα αυτοκτονιας που τωρα εχει γινει αερομεταφερομενη...18 μηνες θητειας ...οχι τωρα 9 ολο κι ολο και κλαιγονται κιολας...οι γιωταδες!
Ποιός πούστης το πήγε το παιδί σε μοίρα αυτοκτονίας να τον σκίσω; Τι το κάναμε εδώ ρε; Αλ Νούσρα;

(Εκτός αν τον είχαν βάλει στην Αλ Πούστρα και τα μπέρδεψε).
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.640
Like
2.008
Πόντοι
216
Μιας και το αναφέρεις, όλα τα αγοράκια από μικρά παίζουν τα στρατιωτάκια, τους καουμπόιδες και έχουν μια έμφυτη ροπή για τα όπλα. Όταν σου δίνεται η ευκαιρία λοιπόν να παίξεις με πραγματικά όπλα και δεν σου αρέσει, είναι ένα ενδεικτικό ανδρισμού. Όπως είναι ενδεικτικό αν σου άρεσε μικρός να παίζεις κούκλες και όχι πόλεμο στρατιωτάκια.
Μαυτό ακριβώς σας κάνουν ρε γκασμά.
Κάποια μεγάλα αγοράκια σας έχουν στρατιωτάκια και σας παίζουν.
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
εγώ δεν μιλάω για πειθαρχία, εγώ λέω να θέλεις να πιάσεις όπλο στα χέρια σου. Όλοι οι άντρες μικροί μεγάλοι θέλουν να πιάσουν όπλο στα χέρια τους. Τα υπόλοιπα που λες είναι αδερφίστικες δικαιολογίες. Κανείς δεν είπε ότι είναι απόλαυση η θητεία και ο στρατός δουλεύει ρολόι.

Τραβα πιασε κανα οπλο ως προεκταση της σπιθαμιαιας ψωλης σου λιγουρομαλακα
που σερνεσαι στο υπεροχο :rolleyes: αυτο φορουμ με μηδενικη προσφορα.

Δεν θα κανουμε οτι θες εσυ. Τραβα φασινα τωρα και κλασε μεντες βρωμοκωλε.


:2funny:
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: ub45

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Ρε τύπε τι μονάδες στο κινητό ;
Μονάδες λέγαμε στα καρτοτηλέφωνα…..
Τώρα οι χρεώσεις είναι σε €

Παιζει να ναι κανενας κωλογερος που την βγαζει με προκλησεις για να γανωσει τον πατο του.

:dunno:
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Πεστε για καμψεις πουτανακια που θα μας πειτε τι θα κανουμε.

Εμεις νανι...

Sleeping.jpg


:rockon:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Μαγκες σκεφτομαι να παρω Ι5 απτον στρατο .Ξερει κανεις τι παιζει με δημοσιο και ιδιωτικο τομεα οσον αφορα την ευρεση εργασιας?οχι μονο τι λεει ο νομος αλλα καιτι παιζει γενικα στην πιατσα(εταιρειες κτλ)?
τι να πουμε και μεις που καναμε 16μηνο...εερε νιατα...η νεα γενια! αν παρεις Ι5 και απαλλαγη,λογικα μιλαμε για τρελοχαρτο τοτε ναι..παιζει να εχεις θεμα ειδικα σε σωματα ασφαλειας.Τωρα απο κει και περα δε ξερω τι θα παιξει με το βιογραφικο σου σε διαφορες δουλειες..εκει τι θα γραψεις? κομαντο? θα σε ρωτησουν γιατι πηρες απαλλαγη παιδι μ?
 

ub45

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2020
Μηνύματα
218
Like
365
Πόντοι
21
τι να πουμε και μεις που καναμε 16μηνο...εερε νιατα...η νεα γενια! αν παρεις Ι5 και απαλλαγη,λογικα μιλαμε για τρελοχαρτο τοτε ναι..παιζει να εχεις θεμα ειδικα σε σωματα ασφαλειας.Τωρα απο κει και περα δε ξερω τι θα παιξει με το βιογραφικο σου σε διαφορες δουλειες..εκει τι θα γραψεις? κομαντο? θα σε ρωτησουν γιατι πηρες απαλλαγη παιδι μ?
Φίλε μου, οι εργοδότες είναι γερμανοί ή κινέζοι και πάντως αλλοδαποί. ΣΤ' ΑΡΧΙΔΙΑ τους αν έχει πάει φαντάρος.
 

ub45

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2020
Μηνύματα
218
Like
365
Πόντοι
21
Εγω παντως δεν ειμαι ουτε κινεζος ουτε γερμανος ...
Μπράβο. Μην του κάνεις τον έξυπνο λοιπόν του Γιωτά, γιατί είναι κι άλλα που δεν ξέρεις. Εγώ είχα συμφοιτητή στο Λονδίνο που ήταν ΑΝΥΠΟΤΑΚΤΟΣ και δούλευε στην Εθνική Τράπεζα της Ελλάδος, στο υποκατάστημά της στην Tottenham Court Road. Τον είχαν προσλάβει διότι εκεί εφαρμόζεται η αγγλική και όχι η Ελληνική Νομοθεσία. Εγώ, που είχα υπηρετήσει, δούλευα στα STARBUCKS.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Μπράβο. Μην του κάνεις τον έξυπνο λοιπόν του Γιωτά, γιατί είναι κι άλλα που δεν ξέρεις. Εγώ είχα συμφοιτητή στο Λονδίνο που ήταν ΑΝΥΠΟΤΑΚΤΟΣ και δούλευε στην Εθνική Τράπεζα της Ελλάδος, στο υποκατάστημά της στην Tottenham Court Road. Τον είχαν προσλάβει διότι εκεί εφαρμόζεται η αγγλική και όχι η Ελληνική Νομοθεσία. Εγώ, που είχα υπηρετήσει, δούλευα στα STARBUCKS.
αμα εχει τετοιες ακρες δε θα εμπενε στη διαδικασια να ρωτησει εδω...
 

ub45

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2020
Μηνύματα
218
Like
365
Πόντοι
21
αμα εχει τετοιες ακρες δε θα εμπενε στη διαδικασια να ρωτησει εδω...
Δεν επρόκειτο για άκρες. Είχε καλύτερη βαθμολογία και ήτο πολύ διαβαστερός. Γι αυτό και επελέγει. Εγώ κυνηγούσα σουηδέζες και βαθμολογικά είχα μείνει πίσω.

Άλλα κριτήρια έχει ο ιδιώτης εργοδότης. Να σου πω όμως ότι ο Γιωτάς μπορεί να διοριστεί και στο Ελληνικό Δημόσιο; Διότι προβλέπονται θέσεις και για άτομα με Ψυχικές Νόσους;

Άρα λοιπόν του λέω εγώ υπευθύνως του ενδιαφερόμενου, το Ι5 ουδεμία συνέπεια θα έχει στα εργασιακά του.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
εσυ καλα εκανες και υπηρετησες παιδι μ..μπραβο σου!! και τι να λεει δηλ ειναι μαγκας αυτος που δε πηγε φανταρος και δουλευει τραπεζα ενω εσυ σε καφε?
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
ολα αυτα που μου λες εχει να κανει με ατομα που εγω θα ντρεπομουν να ειμαι. και αν θες τη γνωμη μ καλα εκανες και κκυνηγουσες σουηδεζες.Αν κυνηγουσες ελληνιδες ναι...εκει δε θα ειχες δικαιολογια
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Δεν επρόκειτο για άκρες. Είχε καλύτερη βαθμολογία και ήτο πολύ διαβαστερός. Γι αυτό και επελέγει. Εγώ κυνηγούσα σουηδέζες και βαθμολογικά είχα μείνει πίσω.

Άλλα κριτήρια έχει ο ιδιώτης εργοδότης. Να σου πω όμως ότι ο Γιωτάς μπορεί να διοριστεί και στο Ελληνικό Δημόσιο; Διότι προβλέπονται θέσεις και για άτομα με Ψυχικές Νόσους;

Άρα λοιπόν του λέω εγώ υπευθύνως του ενδιαφερόμενου, το Ι5 ουδεμία συνέπεια θα έχει στα εργασιακά του.
παντως το παληκαρι μπηκε εθνικη γιατι ηταν διαβαστερος...για φαντασου εδω στην ελλαδα μπαινει εθνικη και ο καθε βλαχαδερος που ξερει εναν μπαρμπα στη κορωνη :2funny:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.548
Κριτικές
62
Like
45.256
Πόντοι
9.297
1. Κανείς εχέφρων δεν θα έκανε την Αλίκη. Γιατί αν έκανες την Αλίκη, κινδύνευες να μπερδέψουν οι καραβανείς τις ταινίες, να σε κάνουν υπολοχαγό και να σε φωνάζουν Νατάσσα. Άρα θα υπηρετούσες και για 36.

2. Η επιδημία λέγεται κορωνοϊός. Μην προσβάλεις τους κουμμουνιστές κινέζους. Ξέρουν Κουγκ-Φου και είναι πολλοί

3. Μπορεί επί δραχμής να μην υπήρχε ο covid 19 υπήρχαν όμως άλλοι κορωνοϊοί. Ήσουν αποστειρωμένη;

4. Όλοι είμεθα αιώνιοι φοιτητές σε αυτή τη ζωή. Γηράσκομεν αεί διδασκόμενοι

5. Επί ΚΚΕ δε χρειάζεται να κάνεις τον τρελό, σου το βρίσκουν αυτοί και σε πάνε στο αρμόδιο Ψυχιατρείο. Εσύ δε θα έβγαινες με τίποτε έξω.

Όσον αφορά το αν πήγα, το μόνο βέβαιο είναι το ότι ΔΕΝ ΠΗΓΕΣ ΕΣΥ. Η καθομιλουμένη σου δεν είναι γλώσσα φαντάρου. Κανείς φαντάρος δεν χρησιμοποιεί τις λέξεις και τις προτάσεις τις δικές σου. Η γλώσσα σου είναι γλώσσα TROLL υψηλού επιπέδου. Επιπέδου Τσιόδρα θα έλεγα. Γι αυτό σε φωνάζω σοτΙρις.
Εγω ημουν Στρατιωτης...οχι κωλαφανταρο να λεω συνεχεια"πηξιμο" , "και καλα", "ολα τζετ"( ξερεις τι σημαινουν ολα αυτα Γιωτα Ευτυχια η εβγαλες το λεξικο της βικιπαιδειας;).Δεν γουσταρω τους καφρους απο οπου κι αν προερχονται και δεν δισταζω να την λεω σε φανταρους που λενε μαλακιες μπροστα σε μη φανταρους.Δεν χρωστανε τιποτα να ανακατευονται οι ανθρωποι απο ανασφαλη τσογλανακια που δεν ξερουν πως να φερθουν γιατι ειναι σε ημιζωωδη κατασταση.Αν εισαι πανω απο 30 και εισαι ετσι ακομα δεν θα μεγαλωσεις ποτε ...καληνυχτα.
 

ub45

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2020
Μηνύματα
218
Like
365
Πόντοι
21
Εγω ημουν Στρατιωτης...οχι κωλαφανταρο να λεω συνεχεια"πηξιμο" , "και καλα", "ολα τζετ"( ξερεις τι σημαινουν ολα αυτα Γιωτα Ευτυχια η εβγαλες το λεξικο της βικιπαιδειας;).Δεν γουσταρω τους καφρους απο οπου κι αν προερχονται και δεν δισταζω να την λεω σε φανταρους που λενε μαλακιες μπροστα σε μη φανταρους.Δεν χρωστανε τιποτα να ανακατευονται οι ανθρωποι απο ανασφαλη τσογλανακια που δεν ξερουν πως να φερθουν γιατι ειναι σε ημιζωωδη κατασταση.Αν εισαι πανω απο 30 και εισαι ετσι ακομα δεν θα μεγαλωσεις ποτε ...καληνυχτα
Τι λε ρε πούστη !!!! Κωλοφάνταρα οι άλλοι ε; Εσύ είσαι κάτι παραπάνω, σα να λέμε κάτι σαν "πριγκηπέσσα";
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom