Νέα

Ι5 και απαλλαγή (και επιπτώσεις σε δουλειά κλπ.)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα lordos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 91K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
Φίλε λόγω αθλητισμού είχα ρίξει με πυροβόλο όπλο πολλές φορές πριν τελειώσω το σχολείο.
Δεν σου δίνει μόνο ο στρατός αυτή τη δυνατότητα.
Άρα τι θες να μας πεις; Οποίος είναι κατά της θητείας φοβάται τα όπλα ; Χαχαχαχαχαχαχα
Άλλο τρελό επιχείρημα έχεις να ακούσουμε ;
Και μην σου πω ότι ο προπονητής μου μου έδωσε πολύ καλύτερη προπόνηση όσον αφορά τη βολή (σφιγμους αναπνοή στάση του σώματος), απο την τυπική βολή του στρατού.
και κάθομαι μετά και μιλάω σοβαρά μαζί σου
 

Thanos03

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
597
Like
489
Πόντοι
26
και κάθομαι μετά και μιλάω σοβαρά μαζί σου


Διαφωνείς ότι με την σωστή τεχνική είσαι πιο εύστοχος ; Πως θες να ρίξεις στον Τούρκο αν δεν πετυχαίνεις 10/10 βολές ;

Όταν τελειώνουν τα επιχειρήματα πάντα την ίδια κατάληξη έχει η κουβέντα.
Δεν μπορούν οι απόψεις μας να συμφωνούνε με τις απόψεις όλου του κόσμου ρε φίλε.
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
Όταν τελειώνουν τα επιχειρήματα πάντα την ίδια κατάληξη έχει η κουβέντα.
Δεν μπορούν οι απόψεις μας να συμφωνούνε με τις απόψεις όλου του κόσμου ρε φίλε.
όταν μας λες ότι ήσουν αθλητής πυροβόλων όπλων πριν τελειώσεις το σχολείο τελειώνουν τα επιχειρήματα. Αν θέλεις ξεκινάνε τα τρολιάσματα όμως
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Κάθε οικογένεια έχει και από έναν δημόσιο να ροκανίζει εφάπαξ και βυζματικο μισθό και μετά να λέει α εγώ δεν έκλεψα α τι μου προσφέρανε

Οι δημοσιοι σε καθε οικογενεια η σε σοι ανηκουν στον εαυτο τους ο καθενας.

Εγω δεν ειχα δημοσιους στην οικογενεια αλλα σιγουρα ειχα στο σοι.

Αρα δεν με νοιαζει, δεν νιωθω καμια ευθυνη.

Επισης...κανουμε συζητηση επειδη γελαμε.

Υπαρχει το ατρανταχτο επιχειρημα που νικαει ολα τα αλλα οπως κι ερωτησεις και ειναι το εξης:

γιατι ετσι μου αρεσει!

:sunglasses:
 

Garit

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2021
Μηνύματα
487
Like
181
Πόντοι
1
Οι δημοσιοι σε καθε οικογενεια η σε σοι ανηκουν στον εαυτο τους ο καθενας.
Τι θες να πεις;
Υπαρχει το ατρανταχτο επιχειρημα που νικαει ολα τα αλλα και ειναι το εξης:

γιατι ετσι μου αρεσει!
Δεν ισχύει πάντα αυτο. Ασε που μπορεί να ισχύσει και αντίστροφα.
 

Thanos03

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
597
Like
489
Πόντοι
26
όταν μας λες ότι ήσουν αθλητής πυροβόλων όπλων πριν τελειώσεις το σχολείο τελειώνουν τα επιχειρήματα. Αν θέλεις ξεκινάνε τα τρολιάσματα όμως

Επειδή εσύ δεν ξέρεις κάτι ο άλλος είναι παραμυθάς ; Εντάξει είναι και αυτός ένας τρόπος επίθεσης όταν έχεις ξεμείνει από επιχειρήματα !

Εντάξει, ξέχασε με εμένα, λέω παραμύθια.

Πόσα παιδιά έχουν ρίξει με το κυνηγετικό όπλο του πατέρα τους πριν τελειώσουν το σχολείο ;

Υπάρχουν τρόποι και εκτός αθλητισμού.

Μην τσατίζεσαι επειδή υπέχει κάτι που δεν έχεις σκεφτεί….
 
Τελευταία τροποποίηση:

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Τι θες να πεις;

Δεν ισχύει πάντα αυτο. Ασε που μπορεί να ισχύσει και αντίστροφα.

Θελω να πω οτι το επιχειρημα τυπου οι δημοσιοι τρωνε ξαπλα απο το κρατος
αρα και του οφειλουν, εμενα δεν με αγγιζει διοτι δεν ειμαι δημοσιος και δεν εχω επωφεληθει.
Συνεπως εφοσον εχουν γινει οι απαραιτητες κρατησεις μου και μαλιστα τοσα χρονια
απο το κρατος, δικαιουμαι πραγματα και υποχρεωνομαι να ειμαι νομιμος για την κοινη ταξη.
Καποια αλλη υποχρεωση...δεν εχω. Δινω λογο μονο στους ελ.επαγγελματιες.
Οι ιδιωτικοι υπαλληλοι κι οι ελ.επαγγελματιες δεν αναγνωριζουν το κρατος
ως φιλο αλλα ως εχθρο. Το κρατος τους θελει διπλα για να απαιτει λεφτα.
Απο που κι ως που απαιτει; θα επρεπε να ζηταει κι αν θελουμε να δωσουμε.
Δεν θελουμε. Απλο!

Ποιο δεν ισχυει; οτι θα κανουμε οτι μας αρεσει;
Αφου αποφευγουμε την παρανομια, θα κανουμε οτι μας αρεσει.
Ας ισχυσει κι αντιστροφα. Τι με νοιαζει εμενα;

:dunno:
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
οχι τυπε εχουμε ελληνικους πυραυλους και ελληνικα αεροπλανα για τους τουρκικους πυραυλους και τα τουρκικα αεροπλανα.

ΑΛΛΑ ΠΟΛΕΜΟΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΥΤΑ.

οταν κερδισουμε ειτε εμεις ειτε οι τουρκοι στην συνεχεια καπου θα μπει το πεζικο να κανει κατοχη.
ειτε λοιπον θα πρεπει να πολεμαμε με αυτοματα τουφεκια μεσα στα χαλασματα της αλαεξανδρουπολης ειτε της αδριανουπολης.

αν ηταν αχρηστος ο οπλιτης , οσες χωρες εχουν αεροπορια και πυρηνικα οπλα δεν θα συντηρουσαν και πεζικο. τι το εχουν το πεζικο κινα, ρωσσια, ΗΠΑ , Ισραηλ και ολες οι χωρες?

μη μας συγκρινεις με ισλανδια και βελγιο...

εμεις εχουμε και ΨΥΧΡΟ ΠΟΛΕΜΟ ΜΕ ΑΕΡΟΜΑΧΙΕΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ, και κατεχομενα και αλυτρωτισμους εκατερωθεν

Δεν εννοω οτι δεν εχεις πιστολακια και κανονακια αλλα οτι παλευεις σε μια συζητηση
με σφεντονα ενω παιρνεις απαντησεις πυραυλων.
Πως περιμενεις με με επιχειρηματα τυπου ανδριλικι, υποχρεωση κτλ
να πεισεις τους αλλους που σε βγαζουν μονιμως σεντρα με επιχειρηματα τυπου:

δεν υπαρχει νομος αλλα υποχρεωση, καντε ελεγχο, ετσι μας αρεσει κτλ.

Δηλαδη οι αλλοι απαντουν εκ του ασφαλους οταν εσυ ελπιζεις σε ενα τυπικο φιλοτιμο.

:confused:
 

ub45

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2020
Μηνύματα
218
Like
365
Πόντοι
21
εγώ δεν μιλάω για πειθαρχία, εγώ λέω να θέλεις να πιάσεις όπλο στα χέρια σου. Όλοι οι άντρες μικροί μεγάλοι θέλουν να πιάσουν όπλο στα χέρια τους. Τα υπόλοιπα που λες είναι αδερφίστικες δικαιολογίες. Κανείς δεν είπε ότι είναι απόλαυση η θητεία και ο στρατός δουλεύει ρολόι.
Σεβαστέ μας, είσαι σα να μιλάει ο Φαήλος. Με το στρατο-αντριλίκι. Γιατί, απ' ότι φαίνεται, εσείς δε ξέρετε και τι ορκιστήκατε. Ορκιστίκατε απλή "υπακοή" στο Σύνταγμα και ΥΠΟΤΑΓΗ ΣΤΟΥΣ ΑΝΩΤΕΡΟΥΣ.

Ο άντρας δεν ορκίζεται υποταγή σε καμμιά αφέντρα.

Σε καμμιά χώρα δεν ορκίζονται ΥΠΟΤΑΓΗ. Μόνο στην Ελλάδα. Διότι μόνο οι έλληνες είναι λαός του ΣΤΑ 4.

Αφήστε λοιπόν τα αντριλίκια και αυτή τη μαλακία του να στέλνετε τον άλλο αδιάβαστο. Χαβαλέ κάνουμε. ΜΕ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΜΑΣ.
 
Εγγρ.
21 Σεπ 2020
Μηνύματα
1.046
Κριτικές
22
Like
9.448
Πόντοι
6.246

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
Σεβαστέ μας, είσαι σα να μιλάει ο Φαήλος. Με το στρατο-αντριλίκι. Γιατί, απ' ότι φαίνεται, εσείς δε ξέρετε και τι ορκιστήκατε. Ορκιστίκατε απλή "υπακοή" στο Σύνταγμα και ΥΠΟΤΑΓΗ ΣΤΟΥΣ ΑΝΩΤΕΡΟΥΣ.

Ο άντρας δεν ορκίζεται υποταγή σε καμμιά αφέντρα.

Σε καμμιά χώρα δεν ορκίζονται ΥΠΟΤΑΓΗ. Μόνο στην Ελλάδα. Διότι μόνο οι έλληνες είναι λαός του ΣΤΑ 4.

Αφήστε λοιπόν τα αντριλίκια και αυτή τη μαλακία του να στέλνετε τον άλλο αδιάβαστο. Χαβαλέ κάνουμε. ΜΕ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΜΑΣ.
θα είχε ενδιαφέρον να ξέρουμε ποιός είναι στη ζωή του πίσω από την δική μου άποψη και ποιός είναι πίσω από την άλλη άποψη.

Δεν το ξέρουμε, μπορούμε όμως να δούμε που είναι η Ελλάδα και που είναι το Ισραήλ στην παγκόσμια τάξη, σύμφωνα με το μυαλό σου αν εμείς είμαστε στα 4 οι ισραηλινοί πρέπει να είναι στα 4 και gangbang.

Σε τέτοια χάλια δεν γίνεται χαβαλές φίλε μου επί μακρόν, θα έπρεπε κάποια στιγμή να προβληματιστούμε σοβαρά.
 

Thanos03

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
597
Like
489
Πόντοι
26
Δηλαδη οι αλλοι απαντουν εκ του ασφαλους οταν εσυ ελπιζεις σε ενα τυπικο φιλοτιμο.

Με το «φιλότιμο» καταντήσαμε να παίρνουμε τους χαμηλότερους μισθούς στην Ευρώπη και να δουλεύουμε απλήρωτες υπερωρίες φίλε μου.
 
  • Like
Αντιδράσεις: tnt

Thanos03

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
597
Like
489
Πόντοι
26
θα είχε ενδιαφέρον να ξέρουμε ποιός είναι στη ζωή του πίσω από την δική μου άποψη και ποιός είναι πίσω από την άλλη άποψη.

Με όλον τον σεβασμό φίλε μου, το ότι πιστεύεις ότι είσαι ο καλύτερος στην πραγματική ζωή, από όλους μέσα στο μπου, δείχνει όντως κομμάτι της προσωπικότητας κάποιου που αντιπροσωπεύουν οι απόψεις σου.

Να ξέρεις οι γυναίκες καταλαβαίνουν την «δηθενεια» και δεν κρατάει για πολύ…..
 

ub45

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2020
Μηνύματα
218
Like
365
Πόντοι
21
θα είχε ενδιαφέρον να ξέρουμε ποιός είναι στη ζωή του πίσω από την δική μου άποψη και ποιός είναι πίσω από την άλλη άποψη.

Δεν το ξέρουμε, μπορούμε όμως να δούμε που είναι η Ελλάδα και που είναι το Ισραήλ στην παγκόσμια τάξη, σύμφωνα με το μυαλό σου αν εμείς είμαστε στα 4 οι ισραηλινοί πρέπει να είναι στα 4 και gangbang.

Σε τέτοια χάλια δεν γίνεται χαβαλές φίλε μου επί μακρόν, θα έπρεπε κάποια στιγμή να προβληματιστούμε σοβαρά.
Δεν ξέρω πώς ήρθε το Ισραήλ στο μυαλό σου, αλλά, ο Εχούντ Μπάρακ, ο πρώην πρωθυπουργός τους, όταν υπηρετούσε στις ειδικές δυνάμεις του Ισραήλ (χρημάτισε και διοικητής τους), χρειάστηκε σε μια αποστολή ΝΑ ΝΤΥΘΕΙ ΓΥΝΑΙΚΑ και μάλιστα ΞΑΝΘΙΑ. Πιάστηκε λοιπόν αγκαλίτσα με ένα συνάδελφό του και σουρνάμενος, κουνάμενος και χαμουρευόμενος πλησίασε το σκοπό, σε μια εχθρική εγκατάσταση στο λιμάνι της Βυρητού.

Τέτοιους θέλει ο στρατός. Και χαιρομαι πολύ που εσύ Σεβαστέ μου φίλε, είσαι έτοιμος να ανταποκριθείς στις υποχρεώσεις σου, σαν άντρας. Περιμένουμε κάποτε να διαβάσουμε τα κατορθώματά σου.
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
εμεις εχουμε και ΨΥΧΡΟ ΠΟΛΕΜΟ ΜΕ ΑΕΡΟΜΑΧΙΕΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ, και κατεχομενα και αλυτρωτισμους εκατερωθεν

Ποιοι ειμαστε οι εμεις;;; φανταζομαι εννοεις τον στρατο της χωρας.

Εγω ξερω αν γινει μπαμ, ερχονται εντολες με χαρτια και σφραγιδαρες που δεν μπορεις να πεις οχι.

Αν λοιπον γινει μπαμ, ας μου φερουν τετοιο χαρτι.

:sunglasses:
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
Με όλον τον σεβασμό φίλε μου, το ότι πιστεύεις ότι είσαι ο καλύτερος στην πραγματική ζωή, από όλους μέσα στο μπου, δείχνει όντως κομμάτι της προσωπικότητας κάποιου που αντιπροσωπεύουν οι απόψεις σου.

Να ξέρεις οι γυναίκες καταλαβαίνουν την «δηθενεια» και δεν κρατάει για πολύ…..
δεν είπα πουθενά σε αυτό που έγραψα ότι είμαι εγώ ο καλύτερος στην σύγκριση. Ευθύνομαι για αυτά που γράφω όχι για αυτά που καταλαβαίνεις όπως λέει το γνωστό ρητό. Αν προεξοφλείς ότι μειονεκτείς είναι δικό σου θέμα.
 

Thanos03

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
597
Like
489
Πόντοι
26
Προεξοφλείς ότι οποίος έχει αντίθετη άποψη από σένα όσον αφορά το συγκεκριμένο θέμα είναι κατώτερος στη ζωή από ότι εσυ.

Όχι Γιάννης, Γιαννάκης.

Για μια φορά ανέλαβε την ευθύνη των απόψεων σου, δεν είναι κακό.
 

ub45

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2020
Μηνύματα
218
Like
365
Πόντοι
21
Πέρα από παράνομο, απαράδεχτο και άκρως επικίνδυνο.
Ναι αλλά ο Βασίλης ο Ζάιτσεφ έμαθε από μικρός από τον παππού του. Δεν περίμενε να πάει στον Κόκκινο Στρατό να τον εκπαιδεύσει ο ζαμπολίτ.

Και σήμερα μαθαίνουν τα παιδιά από μικρά. Τα παιγνίδια στο ίντερνετ δεν είναι και τόσο αθώα. Οι πόλεμοι εφεξής θα γίνονται με ρομποτάκια που κάποιος θα τα τηλεχειρίζεται. Αυτό μπορεί και να έχει γίνει ήδη.
 

panosmounos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2020
Μηνύματα
66
Κριτικές
9
Like
320
Πόντοι
280
αν δεν υπαρχει λογος σοβαρος υγειας δεν υπαρχει λογος να παρεις ι5
ολοι οσοι πηγαν στρατο (οι πιο πολλοι μαλλον) το κοιτανε νοσταλγικα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom