Νέα

Ι5 και απαλλαγή (και επιπτώσεις σε δουλειά κλπ.)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα lordos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 91K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
και ο βενιζελος Ι5 πηρε και μας καθησε στον σβερκο τοσα χρονια στην πολιτικη
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Επέτρεψε μου να διαφωνήσω για τις πόρτες, θα συμφωνήσω για την συντηρητική κοινωνία.

Αλλά επιμένω δεν βλέπω το πρακτικό πρόβλημα.
να σου πω ενα που συμβαινει σε χωρια, γιατι εσυ λογικα θα ζεις σε πολη και δεν σε αγγιζει.

ο αριστερος, ο ακροαριστερος κλπ που εχει φροντηστηριο ή ταβερνα εμενα που πηγα φανταρος δεν μου κρεμαει ταμπελα, θα με παρει στην δουλεια του.

ο δεξιος , ο ακροδεξιος κλπ που εχει φροντηστηριο ή ταβερνα οπως δεν θα παρει καποιον αλβανο στην δουλεια του, δεν θα παρει και καποιον αντιρησια συνειδησης.

στην αρχαια σπαρτη μπορει να τους πετουσαν και στον καιαδα,
ενω αν καποιος γυριζε απο πολεμο λογω ασθενειας , ουτε φωτια δεν του δινανε να αναψει και κανεις δεν του μιλουσε.

"ο Αριστόδημος ζούσε μέσα στη ντροπή και την περιφρόνηση. Κανένας Σπαρτιάτης δεν του έδινε ν’ ανάψει απ’ τη φωτιά του, ούτε κουβέντιαζε μαζί του. Όπου κι αν πήγαινε, τον συνόδευε ο εμπαιγμός, καθώς του έβγαλαν τ᾽ όνομα «Αριστόδημος ο Κιοτής»"

https://www.newsbeast.gr/greece/art...n-tin-orasi-toys-pigainontas-stis-thermopyles

θες λοιπον οι μισοι ελληνες να τον λεμε δειλο? οι αλλοι μισοι οκ καμμια σχεση με τον σπαρτιατικο πατριωτισμο.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.466
Κριτικές
2
Like
5.751
Πόντοι
2.356
Επέτρεψε μου να διαφωνήσω για τις πόρτες, θα συμφωνήσω για την συντηρητική κοινωνία.

Αλλά επιμένω δεν βλέπω το πρακτικό πρόβλημα.
Δεν ξέρω πώς το αναλύεις. Στην Ελλάδα έχουμε στο 99% πολύ μικρές επιχειρήσεις και όπως καταλαβαίνεις αυτό ίσως συμβάλει στο γεγονός ότι θα ε΄σιαι δακτυλοδεικτούμενος - "να ο Ι5 κλπ"
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Το ειδα το thread αλλα δεν ημουν απολυτα σιγουρος πως προκειται για παρομοιο θεμα οποτε ανοιξα καινουργιο.
πηγαινε ρε παληκαρι στρατο, ενα χρονο ειναι, σιγα και εμεις που πηγαμε τι παθαμε, σιγα τα λεφτα που θα χασεις σε ενα χρονο, μπροστα στις εμπειριες που θα σου δωσει ο στρατος που θα σε κανει αντρα δεν ειναι τιποτα.

δηλαδη και εμεις οι υπολοιποι που καναμε το καθηκον μας τι ειμαστε? κοροιδα?

καθηκον προς την πατριδα που σε γεννησε ειναι.

ΟΧΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ, ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ.

του συμπατριωτες σου υπερασπιζεσαι σε πολεμο , δηλαδη τους συγγενεις σου, τους συγχωριανους σου, τους φιλους, τις γκομενες, τους γυρω σου, μην του σφαξουν και τους βιασουν βουλγαροι και τουρκοι.

δεν πας στρατο για το κρατος ή τον προθυπουργο, αυτος μπορει να την σκαπουλαρει αλλιως
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.466
Κριτικές
2
Like
5.751
Πόντοι
2.356
πηγαινε ρε παληκαρι στρατο, ενα χρονο ειναι, σιγα και εμεις που πηγαμε τι παθαμε, σιγα τα λεφτα που θα χασεις σε ενα χρονο, μπροστα στις εμπειριες που θα σου δωσει ο στρατος που θα σε κανει αντρα δεν ειναι τιποτα.

δηλαδη και εμεις οι υπολοιποι που καναμε το καθηκον μας τι ειμαστε? κοροιδα?

καθηκον προς την πατριδα που σε γεννησε ειναι.

ΟΧΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ, ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ.

του συμπατριωτες σου υπερασπιζεσαι σε πολεμο , δηλαδη τους συγγενεις σου, τους συγχωριανους σου, τους φιλους, τις γκομενες, τους γυρω σου, μην του σφαξουν και τους βιασουν βουλγαροι και τουρκοι.

δεν πας στρατο για το κρατος ή τον προθυπουργο, αυτος μπορει να την σκαπουλαρει αλλιως
Πραγματικά ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ RESPECT για αυτο το σχόλιό σου
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
πηγαινε ρε παληκαρι στρατο, ενα χρονο ειναι, σιγα και εμεις που πηγαμε τι παθαμε, σιγα τα λεφτα που θα χασεις σε ενα χρονο, μπροστα στις εμπειριες που θα σου δωσει ο στρατος που θα σε κανει αντρα δεν ειναι τιποτα.

δηλαδη και εμεις οι υπολοιποι που καναμε το καθηκον μας τι ειμαστε? κοροιδα?

καθηκον προς την πατριδα που σε γεννησε ειναι.

ΟΧΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ, ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ.

του συμπατριωτες σου υπερασπιζεσαι σε πολεμο , δηλαδη τους συγγενεις σου, τους συγχωριανους σου, τους φιλους, τις γκομενες, τους γυρω σου, μην του σφαξουν και τους βιασουν βουλγαροι και τουρκοι.

δεν πας στρατο για το κρατος ή τον προθυπουργο, αυτος μπορει να την σκαπουλαρει αλλιως

Παλι προπαγανδα κανεις ρε Νικολα; τι θες να μας πεις;
οτι αν μπουκαρει κανεις σπιτι μας κι εχουμε ψωλοφανταρισει θα του παιξουμε τιποτα γερες
ενω αν οχι, θα μας κανει ντα;

Εγω σε βεβαιωνω οτι θα τον βρουν κομματια σε τρεις βαλιτσες...

(αγριεψα τωρα)

:sunglasses:
 

Sokol.Ndreu

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.640
Like
1.419
Πόντοι
216
Σορρυ αλλα για το δεξιος/ακροδεξιος και την προσληψη αλβανων αυτο δεν ισχυει.

Εγω εχω κανει δουλειες ακομα και για χουντικους η βασιλικους. πεταγανε τις μαλακιες τους, αλλα μιας και ημουν φτηνοτερος ποτε δεν ειπαν οχι. η τσεπη δεν εχει ρατσιμο.

βεβαια η περιπτωση λιποτακτων ειναι διαφορετικη. ετσι επεσε και το βυζαντιο παντως
 

kinkygeros

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2015
Μηνύματα
18
Like
13
Πόντοι
0
να σου πω ενα που συμβαινει σε χωρια, γιατι εσυ λογικα θα ζεις σε πολη και δεν σε αγγιζει.

ο αριστερος, ο ακροαριστερος κλπ που εχει φροντηστηριο ή ταβερνα εμενα που πηγα φανταρος δεν μου κρεμαει ταμπελα, θα με παρει στην δουλεια του.

ο δεξιος , ο ακροδεξιος κλπ που εχει φροντηστηριο ή ταβερνα οπως δεν θα παρει καποιον αλβανο στην δουλεια του, δεν θα παρει και καποιον αντιρησια συνειδησης.

στην αρχαια σπαρτη μπορει να τους πετουσαν και στον καιαδα,
ενω αν καποιος γυριζε απο πολεμο λογω ασθενειας , ουτε φωτια δεν του δινανε να αναψει και κανεις δεν του μιλουσε.

"ο Αριστόδημος ζούσε μέσα στη ντροπή και την περιφρόνηση. Κανένας Σπαρτιάτης δεν του έδινε ν’ ανάψει απ’ τη φωτιά του, ούτε κουβέντιαζε μαζί του. Όπου κι αν πήγαινε, τον συνόδευε ο εμπαιγμός, καθώς του έβγαλαν τ᾽ όνομα «Αριστόδημος ο Κιοτής»"

https://www.newsbeast.gr/greece/art...n-tin-orasi-toys-pigainontas-stis-thermopyles

θες λοιπον οι μισοι ελληνες να τον λεμε δειλο? οι αλλοι μισοι οκ καμμια σχεση με τον σπαρτιατικο πατριωτισμο.
Η ταμπέλα φίλε μου είναι βάρος αυτού που θα πάρει την απόφαση, αν μπορεί να ζήσει με αυτό ή όχι. Οπότε ας το αναλύσει ο ίδιος αφού διαβάσει τα λεγόμενα σου και όλων.

Δεν θα λάβω καμία απόφαση για αυτόν. Εγω αναφέρω την δικιά μου άποψη και τους δικούς μου λόγους.

Στο που μένω δεν θα απαντήσω, είναι αρχή μου να μην δίνω προσωπικά μου στοιχεία εδώ.

Για το παράδειγμα σου με τον ακροδεξιό εγώ απαντώ ότι δεν θα δούλευα μαζί του όπως και να έχει οπότε δεν θα με πείραζε και αν δεν του άρεσε η φάτσα μου!

Επαναλαμβάνω όμως ορθώς το εξεφρασες και ο φίλος ας βγάλει το συμπέρασμα του.

Για την αρχαία Σπάρτη, σίγουρα δεν ζω σε εκείνη την εποχή!
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Παλι προπαγανδα κανεις ρε Νικολα; τι θες να μας πεις;
οτι αν μπουκαρει κανεις σπιτι μας κι εχουμε ψωλοφανταρισει θα του παιξουμε τιποτα γερες
ενω αν οχι, θα μας κανει ντα;

Εγω σε βεβαιωνω οτι θα τον βρουν κομματια σε τρεις βαλιτσες...

(αγριεψα τωρα)

:sunglasses:
δεν ειναι προπαγανδα ο πατριωτισμος.

δευτερον οσες φορες μας σφαξανε και μας βιαζανε τουρκοι, βουλγαροι, σταυροφοροι, κλπ ειναι επειδη χασαμε πολεμους.

οταν ως στρατιωτες κερδιζαμε πολεμους δεν ειχαμε τετοιο θεμα.

ε χωρις στρατιωτες χανεις σιγουρα, δεν κερδιζεις. με στρατο παιζεται το παιχνιδι.

ουτοπιες μην ακουω , οποιος δεν προετοιμαζεται για πολεμο, χανει απο τα αποδυτηρια, τελος.
 
Εγγρ.
21 Σεπ 2020
Μηνύματα
1.046
Κριτικές
22
Like
9.448
Πόντοι
6.246
Δεν θα χαρακτήριζα κάποιον που δεν πήγε στρατό δειλό. Θα τον χαρακτήριζα φυγόπονο.

Βεβαίως μην ζητάει μετά να έχει την ίδια αντιμετώπιση με τους υπόλοιπους που υπηρέτησαν την θητεία τους η’ ακόμα και αυτούς που προσπάθησαν και δεν κρίθηκαν ικανοί.

Δεν θα πρέπει να ζητάει την ίδια αντιμετώπιση, όχι γιατί δεν θα του την προσφέρει η ομήγυρη η’ η πολιτεία, αλλά γιατί ο ίδιος δεν θα στέκεται ολοκληρωμένος απέναντί τους.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Για το παράδειγμα σου με τον ακροδεξιό εγώ απαντώ ότι δεν θα δούλευα μαζί του
γιατι εχεις νομιζεις επιλογη αν στο χωριο σου εχει μονο ενα φροντηστηριο ή μονο μια ταβερνα?
στο αντιθετο σεναριο ειπαμε, πχ ο κομμουνιστης προσλαμβανει οσους κανανε την θητεια τους, δεν υπαρχει θεμα.
Για την αρχαία Σπάρτη, σίγουρα δεν ζω σε εκείνη την εποχή!
θεωρεις κακο τον πατριωτισμο τους δηλαδη στην σημερινη εποχη, μαλιστα...
 

Thatweirdone

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2020
Μηνύματα
109
Κριτικές
1
Like
265
Πόντοι
21
Δεν υπάρχει θέμα ως προς την εργασία αν θέλω δουλειά έχω, άσχετα αν θα εχω ι5 η όχι.Ουτε θα με πειράξει αν δεν παω να υπηρετήσω νομίζω η ζωή ειναι σκληρή από μόνη της δεν χρειάζομαι τον στρατό για αυτό και εννοείται πως δεν λέω κανεναν κοροϊδο,αν η επιλογή σου σε κανει να κοιμάσαι ήσυχος την νύχτα.υπαρχουν Πολλες γνώμες πανω στο θεμα έχω καταλάβει.Το θεμα μου είναι πως να πάρω την γνωμάτευση και εν τέλει το τρελοχαρτο,αν στην πορεία αλλάξω γνώμη μπορω να κόψω την αναβολή/απαλλαγή και να πάω.
 

kinkygeros

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2015
Μηνύματα
18
Like
13
Πόντοι
0
γιατι εχεις νομιζεις επιλογη αν στο χωριο σου εχει μονο ενα φροντηστηριο ή μονο μια ταβερνα?
στο αντιθετο σεναριο ειπαμε, πχ ο κομμουνιστης προσλαμβανει οσους κανανε την θητεια τους, δεν υπαρχει θεμα.

θεωρεις κακο τον πατριωτισμο τους δηλαδη στην σημερινη εποχη, μαλιστα...
Φίλε μου σου μίλησα για την δικιά μου επιλογή εσύ ή ο καθένας θα κάνει την δικιά του.

Δεν έγραψα αν θεωρώ κακό ή καλό, απλά δεν είμαστε σε εκείνη την εποχή.
Και αν θες να αναλύσουμε μία κοινωνία πολύ ευχαρίστως, αλλά να την αναλύσουμε στο σύνολο της και όχι ένα κομμάτι της.

Και σίγουρα σε ένα ανάλογο θέμα και όχι να κάνουμε μαντάρα αυτό.

Εδώ ο φίλος ζήτησε ΠΩΣ θα κάνει κάτι και εμείς το έχουμε κάνει ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ να το κάνει.

Νομίζω είμαστε για άλλο θέμα...
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
νομίζω η ζωή ειναι σκληρή από μόνη της δεν χρειάζομαι τον στρατό για αυτό
οχι δεν ειναι το ιδιο, εγω ειδα ημιαναλφαβητο λοχια να διαταζει γιατρο να καθαρισει τις τουαλετες μονο στο στρατο, εκτος στρατου θα νομιζα ο κοσμος ειναι αγγελικα πλασμενος με αξιοκρατια κλπ. καποια πραγματα να δεν τα περασεις δεν θα τα καταλαβεις, για αυτο κανεις δεν ειπε η Χ δουλεια ή η Ψ δουλεια σε κανει αντρα οσο το εχεις ακουσει να το λενε για το στρατο. και οι παππουδες μας ζουσαν εξω στην φυση , σε κακουχιες κλπ, στο στρατο ομως ωριμασαν και εγιναν αντρες λεγανε.
Πολλες γνώμες πανω στο θεμα έχω καταλάβει.
απλα η δικη σου γνωμη μεχρι πριν 50 χρονια θεωρουταν ξεφτιλα για το 99%

σημερα θεωρειται ξεφτιλα για το 90%

οι υπολοιποι υποιτιμητικα λοιπον προσφωνουνται, οπως ειναι λογικο απο καποιον που κανει το πατριωτικο του καθηκον.

τι περιμενεις δηλαδη να πει καποιος α εγω ειμαι πατριωτης κανω το καθηκον μου οκ
εσυ εχεις αλλη αποψη , δεν εισαι πατριωτης , ε παλι οκ?

ε οχι δεν θα στο πει θα σε κραξει με το δικιο του γιατι αυτος μπορει να σκοτωθει για σενα ενω εσυ οχι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν mod:
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Εδώ ο φίλος ζήτησε ΠΩΣ θα κάνει κάτι και εμείς το έχουμε κάνει ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ να το κάνει.

Νομίζω είμαστε για άλλο θέμα...
σαφως αν ανοιξε θεμα για κατι που θεωρουμε ανηθικο ή ειναι και παρανομο
πρεπει να συζητησουμε ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ καταρχην
και οχι ΠΩΣ, αφου πολλοι, μαλλον οι περισσοτεροι διαφωνουμε στο ΠΡΕΠΕΙ.

αν ανοιξω εγω ενα θεμα πως θα ΑΠΑΤΗΣΩ την συντροφο μου, ή θα εξαπατησω οικονομικα εναν συνεργατη μου
εσεις θα συζητατε μονο το πως, οσοι συμφωνειτε μαζι μου?
δεν θα πεταχτουν αλλοι 10 να πουν οτι δεν πρεπει και αλλοι 20 να κραξουν για κατι που θεωρουν ανηθικο?
 

kinkygeros

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2015
Μηνύματα
18
Like
13
Πόντοι
0
σαφως αν ανοιξε θεμα για κατι που θεωρουμε ανηθικο ή ειναι και παρανομο
πρεπει να συζητησουμε ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ καταρχην
και οχι ΠΩΣ, αφου πολλοι, μαλλον οι περισσοτεροι διαφωνουμε στο ΠΡΕΠΕΙ.

αν ανοιξω εγω ενα θεμα πως θα ΑΠΑΤΗΣΩ την συντροφο μου, ή θα εξαπατησω οικονομικα εναν συνεργατη μου
εσεις θα συζητατε μονο το πως, οσοι συμφωνειτε μαζι μου?
δεν θα πεταχτουν αλλοι 10 να που οτι δεν πρεπει και αλλοι 20 να κραξουν για κατι που θεωρουν ανηθικο?
Φίλτατε μάλλον το έγραψα λάθος.
Η αναφορά μου για άλλο θέμα ήταν σε πιθανή συζήτηση για τη δομή μιας άλλης κοινωνίας πήγαινε. Και μια μικρή δόση χιούμορ που δεν πέρασε στον γραπτό λόγο.

Φυσικά και να γίνει η συζήτηση
 

pacoman

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2021
Μηνύματα
7
Like
0
Πόντοι
0
Λοιπόν μιας και έχω λίγο περισσότερο εμπειρία στο θέμα να σας πω δύο πράγματα. Πρώτον αυτά που θα σας πω δεν ξέρω αν ισχύουν σήμερα, αλλά πριν καμιά 10αρια χρόνια που πέρασα εγώ από το φανταριλίκι.

Λοιπόν για να καταλάβετε πως ξέρω ότι ξέρω ήμουν στην μηχανογράφηση στρατιωτικού νοσοκομείου και κάθε φορά που έμπαινε καινούργια σειρά πηγαίναμε στο κέντρο εκπαίδευσης και βρισκόμουν μαζί με τον ψυχολόγο μέσα στο γραφείου του καθώς έπαιρνε συνέντευξη από αυτούς που θέλανε απαλλαγή. Εγώ απλά πέρναγα τα στοιχεία τους στον υπολογιστή. Το τι δικαιολογίες ακούγαμε δεν θα το πιστέψετε. Η τρέλα που πούλαγαν ήταν πραγματικά για να γράψεις βιβλίο.

Ο ψυχολόγος δεν ήταν κανένας χαζός. Στο 90% των περιπτώσεων το καταλάβαινε πότε κάποιος το έπαιζε τρέλα για να γλιτώσει, εδώ μέχρι και εμείς το καταλαβαίναμε. Οπότε σε αυτή την περίπτωση θα σας έλεγα μόνο αν είσαστε για όσκαρ ηθοποιείας να το δοκιμάσετε. Οι περισσότεροι που το προσπάθησαν έτρωγαν άκυρο. Τώρα αν κάποιος είχε σοβαρό πρόβλημα υγείας εδώ εξαρτάται την περίπτωση. Σε κάποιους έδινε αμέσως απαλλαγή ενώ κάποιους τους έστελνε 401 για εξετάσεις. Οπότε πάλι δεν είσαι 100% σίγουρος και πάντα εξαρτάται από το τι θα λέει το χαρτί της ασθένειας που έχεις.

Από όσο καιρό ήμουν εγώ εκεί ο μόνος σίγουρος τρόπος για να πάρεις απαλλαγή ήταν να έχεις κάνει ναρκωτικές ουσίες. Όσους τους έβλεπε φτιαγμένους ή υπήρχε υπόνοια ότι κάνει ουσίες τους έστελνε αμέσως για εξέταση και αν έβγαινε θετικός σε κάποια ουσία τότε έπαιρνε απαλλαγή αμέσως. Αλλά αυτό όπως καταλαβαίνετε είναι κάτι που το έκαναν συνήθως άτομα που ήδη έπαιρναν ουσίες. Κανένας φυσιολογικός άνθρωπος δεν θα το έκανε αυτό μόνο και μόνο για την απαλλαγή.

Πάντως παιδιά αν θέλετε την γνώμη μου δεν αξίζει όλο αυτό. Ναι ο στρατός είναι χάσιμο χρόνου, ναι δοκιμάζει λίγο την υπομονή σου αλλά αν μπεις με καλή ψυχολογία απλά μετράς τον χρόνο να περάσει και μετά ξεμπέρδεψες. Μία βλακεία και μισή είναι. Αλλά να κάνεις τον τρελό ή τον ναρκωμανή για να γλιτώσεις 9 μήνες-1 χρόνο προσωπικά κατά εμέ δεν αξίζει.
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
δεν ειναι προπαγανδα ο πατριωτισμος.

δευτερον οσες φορες μας σφαξανε και μας βιαζανε τουρκοι, βουλγαροι, σταυροφοροι, κλπ ειναι επειδη χασαμε πολεμους.

οταν ως στρατιωτες κερδιζαμε πολεμους δεν ειχαμε τετοιο θεμα.

ε χωρις στρατιωτες χανεις σιγουρα, δεν κερδιζεις. με στρατο παιζεται το παιχνιδι.

ουτοπιες μην ακουω , οποιος δεν προετοιμαζεται για πολεμο, χανει απο τα αποδυτηρια, τελος.


Να μαζευτειτε να κανετε προπονηση μονοι σας.

Γιατι προπονηση κανετε, κοιμαστε λαθος, δεν τρωτε υγιεινα, σπιτια βαφετε

διαδρομους καθαριζετε και λετε τραγουδια οσο μαλακιζεστε με αχρηστα οπλα.

Τους υπολοιπους, θα τους πα-ρα-κα-λα-τε αν ερθει η ωρα

(που δεν παιζει αφου οι πολιτικοι δινουν κωλο) αλλα δεν θα γινεται οπως γνωριζεις.

Θα μεινουν πισω να γαμανε μουνια που πολλοι θα αποχαιρετησουν. :sunglasses:

Μα κι οσοι ακομα ερθουν, δεν θα ερθουν για τις μουρες σας αλλα για το σπιτι τους

που ειχαν την ατυχια να βρισκεται στην πιο σαπια (γεωγραφικα, οχι ως οικοπεδο)

χωρα του πλανητη.

Μεχρι τοτε θα κοπανιεστε μεσα στις αποριες γιατι και πως!

Η αληθεια βρισκεται σε καποια συρταρια, οπου λιγοι εχουν προσβαση!


:rockon:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Να μαζευτειτε να κανετε προπονηση μονοι σας.
ποιο μονοι μας? το 90% που κανει την θητεια του. οπως λεμε θα παιξουμε ομαδες εσεις οι 2 ολοι και εμεις οι οι 52 μονοι μας?
Γιατι προπονηση κανετε, κοιμαστε λαθος, δεν τρωτε υγιεινα, σπιτια βαφετε

διαδρομους καθαριζετε και λετε τραγουδια οσο μαλακιζεστε με αχρηστα οπλα.

Τους υπολοιπους, θα τους παρακαλατε αλλα δεν θα γινεται οπως γνωριζεις.
ποιους θα παρακαλαμε και τι δεν γνωριζω?
Θα μεινουν πισω να γαμανε μουνια που πολλοι θα αποχαιρετησουν. :sunglasses:
στο στρατο ειχα περισσοτερη περαση στις γκομενες και οταν με βλεπανε με την στολη , αλλα και εξω γιατι μου εκανε και καλο στην εμφανιση γιατι ηρθα στα κανονικα κιλα μου. πριν και μετα ημουν χοντρος
Μα κι οσοι ακομα ερθουν, δεν θα ερθουν για τις μουρες σας αλλα για το σπιτι τους

που ειχαν την ατυχια να βρισκεται στην πιο σαπια (γεωγραφικα, οχι ως οικοπεδο)

χωρα του πλανητη.

Μεχρι τοτε θα κοπανιεστε μεσα στις αποριες γιατι και πως!

Η αληθεια βρισκεται σε καποια συρταρια, οπου λιγοι εχουν προσβαση!


:2funny:
δεν βγαζω νοημα τι εννοει ο ποιητης,
σαν χωρα δεν ειμαστε ερημος ουτε σιβηρια
και σαν ανθρωποι εχουμε το νουμερο 32 στις 232 χωρες του πλανητη πετυχει(δεικτης ανθρωπινης αναπτυξης του ΟΗΕ). ποιο ακριβως το ζορι σου να λες οτι η φωλια που ζεις ειναι χεσμενη?
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Νικολα, βαριεμαι τις πολλαπλες παραθεσεις.
Μια χαρα καταλαβες τι σου ειπα.
Αν ειστε μαγκες, βγαλτε τα περα μονοι σας στρατιωτακια, ε στρατιωτακια.

Σαν τις γυναικουλες, ζητατε βοηθεια! Ειστε ανδρες εσεις;;;

να πεσετε στην φωτια να καειτε οποτε θελετε.
Θα κανουν κι οι υπολοιποι επειδη ετσι σας καυλωσε;

βρειτε λυση μονοι σας...

:rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom