Νέα

Η αγαμία στις μέρες μας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα old_admin
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 494
  • Εμφανίσεις 42K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
καλα μην αρχησουμε να λεμε τωρα του στυλ
οτι την γυναικα και σε μπουκαλι να την κλεισεις αν θελει να γαμηθει θα γαμηθει με τον φελο!!
μην το πηγαινουμε στο αλλο ακρο!!
δεν λεω οτι δεν υπαρχουνε και τετιες περιπτωσεις!!


δηλαδη με συγχωρεις εγω ξερω οτι εαν εχεις τον τελειο δηλ τον πλουσιο γιατρο τον ομορφο δεν θελεις κατι αλλο εισαι πληρης κ προσπαθεις εσυ να του κανεις να ενδιαφερθει μαζι σου...τωρα απο τον ασχημο μπετατζη τι πηρε αυτη η γκομενα για εξηγα μου γιατι δεν καταλαβαινω...
 

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66
δηλαδη με συγχωρεις εγω ξερω οτι εαν εχεις τον τελειο δηλ τον πλουσιο γιατρο τον ομορφο δεν θελεις κατι αλλο εισαι πληρης κ προσπαθεις εσυ να του κανεις να ενδιαφερθει μαζι σου...τωρα απο τον ασχημο μπετατζη τι πηρε αυτη η γκομενα για εξηγα μου γιατι δεν καταλαβαινω...
Μια καλή κουβέντα ίσως;
λίγη σημασία παραπάνω απο τον πλούσιο γιατρό;
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66

κανω παραθεση στον ευατο μου!!


παραμελημενη και αγαμητη φιλε!!
ολοι αυτοι οι τυπαδες λειπουνε ολη μερα!!!
λογικο ειναι και αυτες γυναικες !και οι μουναρες!!ασε που καμια φορα εχουνε και λιγοτερες απαιτησεις απο τα μπαζα!!!
τουλαχιστον εγω αυτο το χω συνανξτησει πολλες φορες
οπως και επισης οι ωρεες να μην πηδιουνται πολυ καλα και τα μπαζα να τα τιναζεις το μουνι στο ταβανι!!

αναλογα!

 

Επισκέπτης
Μια καλή κουβέντα ίσως;
λίγη σημασία παραπάνω απο τον πλούσιο γιατρό;


ναι αλλα ο αλλος ειναι υποχρεωμενος εαν δεν του εξηγησουμε να τις ανγκες μας να τις καταλαβει κ στην τελικη ετσι ειναι ο γαμος κ ο θεσμος της οικογενειας στην πρωτη αναποδια αμεσως ο επομενος...εγω παντως αλλιως τον αντιλαμβανομαι
 

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66
προφανως κ δεν ειναι αλλα στο προκειμενο γιατι γαμηθηκε με τον μπετατζη ενω ειχε τον τελειο?
Πόσοι παντρεμένοι ξεχνάνε τις γυναίκες τους και δεν τις βλέπουν πια σαν γυναίκες;
Πόσοι παντρεμένοι πήραν την γυναίκα τους να βγουν έξω και να πιούν ένα ποτό για πάρτι τους;
και πολλά άλλα που ξεχνουν να κάνουν.
 

Επισκέπτης
Πόσοι παντρεμένοι ξεχνάνε τις γυναίκες τους και δεν τις βλέπουν πια σαν γυναίκες;
Πόσοι παντρεμένοι πήραν την γυναίκα τους να βγουν έξω και να πιούν ένα ποτό για πάρτι τους;
και πολλά άλλα που ξεχνουν να κάνουν.

ωραια κ γι αυτα η λυση ειναι ο επομενος?δηλαδη αυτα θα τα καλυψει ο επομενος?γιατι συνηθως αυτα γινονται μονο για το γαμησι οι εξοσυζηγικες σχεσεις η κανω λαθος?κ δηλαδη ο μπετατζης την εκανε ευτηχισμενη?
 

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66
ωραια κ γι αυτα η λυση ειναι ο επομενος?δηλαδη αυτα θα τα καλυψει ο επομενος?γιατι συνηθως αυτα γινονται μονο για το γαμησι οι εξοσυζηγικες σχεσεις η κανω λαθος?κ δηλαδη ο μπετατζης την εκανε ευτηχισμενη?
Στο μαμήση καταλήγει.
Τα αίτια έχουν δημιουργηθεί από πρίν.
Και είναι πολλά δυστυχώς.
Παράδειγμα: Αν ο άλλος είναι υστερικός ζηλιάρης και κάνει συνέχεια σκηνές ζηλοτυπίας έχεις την εντύπωση ότι δεν θα βρεθεί ο άλλος που θα της ρίξει το παραμύθι και δεν θα την καταφέρει να την πηδ@@@ει. Αυτή θα το κάνει απο αντίδραση.
Και μπορώ να σου απαριθμήσω πάρα πολλά παραδείγματα μικρών και μεγάλων προβλημάτων σε μια σχέση που οδηγεί τον άλλον ή την άλλη στο κέρατο.
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι?...ποιός άντρας μπορεί να καταλαβει 100% την ψυχοσύνθεση μιας γυναίκας?.....κανείς σας διαβεβαιώ...διαπιστωμένο και απο επιστήμονες ψυχολόγους......μην το ψάχνετε..και τέλειοι να είμαστε άμα το θέλει τόκανε...είναι πολλά που πρέπει να αναλύσουμε....έχω ρωτήσει πολλούς επιστήμονες για το θέμα.....σχεδόν πάντα θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα που περναει απαρατήρητο απο εμάς αλλά για εκείνη είναι σημαντικο..όσο μικρό και αν μας φαίνεται...μιλάμε βέβαια για τις νορμάλ γυναίκες,όχι για τις καριόλες που τόχουν στο αίμα τους...
 

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66
ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι?...ποιός άντρας μπορεί να καταλαβει 100% την ψυχοσύνθεση μιας γυναίκας?.....κανείς σας διαβεβαιώ...διαπιστωμένο και απο επιστήμονες ψυχολόγους......μην το ψάχνετε..και τέλειοι να είμαστε άμα το θέλει τόκανε...είναι πολλά που πρέπει να αναλύσουμε....έχω ρωτήσει πολλούς επιστήμονες για το θέμα.....σχεδόν πάντα θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα που περναει απαρατήρητο απο εμάς αλλά για εκείνη είναι σημαντικο..όσο μικρό και αν μας φαίνεται...μιλάμε βέβαια για τις νορμάλ γυναίκες,όχι για τις καριόλες που τόχουν στο αίμα τους...
Φίλε μου κανένας δεν είναι τέλειος.
απλά προσπαθείς.
Αν έχεις και λίγο μυαλό τα καταφέρνεις περίφημα.
 

Επισκέπτης
Στο μαμήση καταλήγει.
Τα αίτια έχουν δημιουργηθεί από πρίν.
Και είναι πολλά δυστυχώς.
Παράδειγμα: Αν ο άλλος είναι υστερικός ζηλιάρης και κάνει συνέχεια σκηνές ζηλοτυπίας έχεις την εντύπωση ότι δεν θα βρεθεί ο άλλος που θα της ρίξει το παραμύθι και δεν θα την καταφέρει να την πηδ@@@ει. Αυτή θα το κάνει απο αντίδραση.
Και μπορώ να σου απαριθμήσω πάρα πολλά παραδείγματα μικρών και μεγάλων προβλημάτων σε μια σχέση που οδηγεί τον άλλον ή την άλλη στο κέρατο.


δεν διαφωνω σε αυτο που λες αλλα εγω αυτο που καταλαβαινω ειναι οτιοι περισσοτεροι ειναι ανωριμοι για να παντρευτουν...δηλαδη δεν μου αρεσει εμενα που η αλλη ειναι ζηλιαρα δεν την παντρευομαι...δηλαδη για εναν τετοιο θεσμο περνουμε γουρουνι στο σακκι,οτι κατσει...δεν τον εξεταζουμε εαν μας κανει ο αλλος?να μου πεις αλλαζουν πολλα προβληματα δημιουργουνται εν καιρω...θα σου πω σωστα αλλα εαν δεν ειναι διατεθειμενος καποιος να βρει ουσιαστικη λυση για την οικογενεια του καλυτερα να μην παντρευτει ΠΟΤΕ....δηλαδη τα παιδια τι φταινε να βιωνουν τετοιες καταστασεις?
 

Επισκέπτης
ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι?...ποιός άντρας μπορεί να καταλαβει 100% την ψυχοσύνθεση μιας γυναίκας?.....κανείς σας διαβεβαιώ...διαπιστωμένο και απο επιστήμονες ψυχολόγους......μην το ψάχνετε..και τέλειοι να είμαστε άμα το θέλει τόκανε...είναι πολλά που πρέπει να αναλύσουμε....έχω ρωτήσει πολλούς επιστήμονες για το θέμα.....σχεδόν πάντα θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα που περναει απαρατήρητο απο εμάς αλλά για εκείνη είναι σημαντικο..όσο μικρό και αν μας φαίνεται...μιλάμε βέβαια για τις νορμάλ γυναίκες,όχι για τις καριόλες που τόχουν στο αίμα τους...


κ εισαι σιγουρος εσυ οτι η γυναικα καταλαβαινει απολυτα την ψυχοσυνθεση του αντρα?εγω σου βαζω στοιχημα πως δεν  μπορει...
 

palias4

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2008
Μηνύματα
675
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
6
ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι?...ποιός άντρας μπορεί να καταλαβει 100% την ψυχοσύνθεση μιας γυναίκας?.....κανείς σας διαβεβαιώ...διαπιστωμένο και απο επιστήμονες ψυχολόγους......μην το ψάχνετε..και τέλειοι να είμαστε άμα το θέλει τόκανε...είναι πολλά που πρέπει να αναλύσουμε....έχω ρωτήσει πολλούς επιστήμονες για το θέμα.....σχεδόν πάντα θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα που περναει απαρατήρητο απο εμάς αλλά για εκείνη είναι σημαντικο..όσο μικρό και αν μας φαίνεται...μιλάμε βέβαια για τις νορμάλ γυναίκες,όχι για τις καριόλες που τόχουν στο αίμα τους...
εδω εμεις δεν ξερουμε τους εαυτους μας ρε φιλε...ποσες φορες εχεις αντιδρασει σε καταστασεις η εχεις πει πραγματα που δεν περιμενες ποτε?Οι γυναικες θελουν καποιο με λεφτα,παιδαρα,να τις αγαπαει κ να ειναι ο καλυτερος πατερας των παιδιων τους-παντα για μουνια ανω του μετριου.οι υπολοιποι ειμαστε συμβιβαστικη λυση!
 

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66
Φίλε μου αν δεν είσαι σίγουρος δεν παντρεύεσαι.
 

jasonbecker

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2008
Μηνύματα
697
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
6
Εγω παλι ρε παιδια δεν βλεπω τιποτα το μυστηριο στη γυναικεια συμπεριφορα.

Ο ρολος της γυναικας εναντι του αντρα ειναι ας πουμε κατα ενα 70% προκαθορισμενος εκ φυσεως και κατα 30% επηρεαζεται απο τις εκαστοτε κοινωνικες συνθηκες του καθε χωροχρονου.
Οι γυναικες κατ εμε παρουσιαζουν στερεοτυπες συμπεριφορες, αναλογα το βαθμο της εμφανισης τους.
Οσο μεγαλωνει, κοιτανε να τον εξαργυρωσουν με πασης φυσεως οφελη. Η ολη τους συμπεριφορα, δομειται με επικεντρο αυτη την επιδιωξη.
Οσο κατεβαινει, επιδιώκουν να αναπτυξουν αλλες πτυχες του εαυτου τους, με την ελπιδα να <<πουλήσει>> αυτό.
Απλα.
Τωρα για να θιξω και τον δευτερο παραγοντα, με παραδειγμα την τρεχουσα ελληνική κοινωνια, επειδη η χωρα αυτη ειναι η κατεξοχήν χωρα το θεαθήναι, του φαινεσθαι, αυτο μεταπηδα φυσικα και στις γυναικες, με αποτελεσμα, εδω, να διακατεχονται απο μεγαλυτερο ψωνισμο, υπεροψια και κομπλεξισμο, απ'οτι σε αλλες χωρες.

 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
Εγω παλι ρε παιδια δεν βλεπω τιποτα το μυστηριο στη γυναικεια συμπεριφορα.

Ο ρολος της γυναικας εναντι του αντρα ειναι ας πουμε κατα ενα 70% προκαθορισμενος εκ φυσεως και κατα 30% επηρεαζεται απο τις εκαστοτε κοινωνικες συνθηκες του καθε χωροχρονου.
Οι γυναικες κατ εμε παρουσιαζουν στερεοτυπες συμπεριφορες, αναλογα το βαθμο της εμφανισης τους.
Οσο μεγαλωνει, κοιτανε να τον εξαργυρωσουν με πασης φυσεως οφελη. Η ολη τους συμπεριφορα, δομειται με επικεντρο αυτη την επιδιωξη.
Οσο κατεβαινει, επιδιώκουν να αναπτυξουν αλλες πτυχες του εαυτου τους, με την ελπιδα να <<πουλήσει>> αυτό.
Απλα.
Τωρα για να θιξω και τον δευτερο παραγοντα, με παραδειγμα την τρεχουσα ελληνική κοινωνια, επειδη η χωρα αυτη ειναι η κατεξοχήν χωρα το θεαθήναι, του φαινεσθαι, αυτο μεταπηδα φυσικα και στις γυναικες, με αποτελεσμα, εδω, να διακατεχονται απο μεγαλυτερο ψωνισμο, υπεροψια και κομπλεξισμο, απ'οτι σε αλλες χωρες.
:thumbsup:
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι εδω και χρονια τα αρχετυπα συνεχιζουν να υπαρχουν στις κοινωνιες.......οι αρχαιοι ειχαν βγαλει ενα καρο ρητα περι της γυναικειας απιστιας, πουτανιας και για τα κακα του γαμου.....υπηρχαν τοτε bmw? ρωσιδες? γυναικες καριερας? αντρες σφιχτερ? οχι....ειναι θεμα αρχετυπων.....αυτο που βλεπουμε στην κοινωνια υπαρχει και στη φυση απλα εχουν αλλαξει οι μεταβλητες και ισως αυτο μας χαλαει....

η γυναικα ανεκαθεν ηθελε τον πιο δυνατο και προστατευτικο αντρα.....ειτε αυτο σημαινε οτι θα εφερνε το περισσοτερο κηνυγι στη σπηλια ειτε αυτο σημαινει οτι εχει αρκετα φραγκα ωστε να της παρεχει ασφαλεια....στα πιθηκια τα αρσενικα πλακωνονται μεταξυ τους προκειμενου το θηλυκο να επιλεξει τον πιο δυνατο.....ετσι ειναι η φυση...

ο αντρας ανεκαθεν ηθελε μια γυναικα γονιμη εξ ου και αρχετυπικα και μονο ελκυουν οι γυναικες με λεπτη μεση, μεγαλυτερη περιφερεια και μεγαλο στηθος....τωρα το οτι αυτο στις μερες μας μεταφραζεται σε σιλικονατο βυζι, ξανθο μαλλι ή τελειες αναλογιες ειναι αλλο....ειναι το ιδιο πραγμα ομως....

απλα εχουν αλλαξει τα στανταρτς....αυτο που θα επρεπε να μας ανησυχει ειναι οτι προσπαθουν να αλλαξουν αυτες τις επι χρονια μεταβλητες και τα αρχετυπα και προσπαθουν να μας πεισουν οτι η σωστη γυναικα ειναι η ανορεξικια ή η καριεριστρια και οτι ο σωστος αντρας ειναι ο μετροσεξουαλ που ασχολειται με το τι χρωμα σωβρακο ταιριαζει με το πουκαμισο του και εχει 1000 μπουκαλακια στο μπανιο του με κρεμουλες....
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
τι καλα που τα λες!!
αλλα δεν συμφωνω λιγο με τα ξανθια μαλια και με τις συλικονες!!
οπως και για τις κρεμουλες που λες!!!
και οι μεν πρεπει να περιποιουνται και οι δε!!!
αλλα παντα με καποια μετρα και ορια!!
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
ελα μωρε θανο ετσι το πα....αμαν :P
και ειδικα για τις κρεμουλες δεν ειπα ο αλλος να ειναι σαν νεαντερνταλ αλλα να μην εχει και 101498402938409328 μπουκαλακια στο μπανιο και να φερεται λες και φοβαται μην σπασει κανα νυχι.....χαχα
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
ελα μωρε θανο ετσι το πα....αμαν :P
και ειδικα για τις κρεμουλες δεν ειπα ο αλλος να ειναι σαν νεαντερνταλ αλλα να μην εχει και 101498402938409328 μπουκαλακια στο μπανιο και να φερεται λες και φοβαται μην σπασει κανα νυχι.....χαχα
*P :crazy:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom