Νέα

Γυναίκες με στόχο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nzg
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 116
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Το ρεσουμε της υποθεσης ειναι πως μια εν δυναμει ανεργη γκομενα θεωρησε τα 2600 καθαρα + 4 bonus ως ανεπαρκες εισοδημα, στη χωρα που ο μισος κοσμος αμοιβεται με λιγοτερα απο 850 ευρω. Δηλαδη ο μπαμπας της, οι θειοι της, τα αδερφια της, τα ξαδερφια της, οι πρωην της, οι συμμαθητες της, οι γειτονες της, οι αντρες των φιλων της, κλπ οι μισοι απο τους παραπανω βγαζουν λιγοτερα απο 850 ευρω (ο επισημος διαμεσος μισθος της χωρας) αλλα για καποιον λογο αυτη πιστευει πως δικαιουται περισσοτερα.

Της φανηκαν λιγα τα 2600 καθαρα που σημαινουν 2600 * 14 = 36400 συν 4000 μπονους = 40400 καθαρα, που σημαινει μεικτα περιπου 57000 ευρω ετησιως, που σημαινει μεικτα 4750 ευρω το μηνα η 237.50 ευρω ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ!!!

Γκομενα ανεργη, θεωρησε 237.50 την ημερα ως λιγα!!!

Οταν γυναικες πανεμορφες απο ολον τον πλανητη, αντικειμενικα 10ρια, πηδιουνται απο κωλο για πολυ λιγοτερα την ημερα. Οταν χιλιαδες πωλητριες 8ρια και 9ρια δουλευουν ολη μερα για 30 ευρω μεικτα, της φανηκαν λιγα τα 30 ευρω ΤΗΝ ΩΡΑ που βγαζει ο τυπος

Θεωρει αμελητεο πως απο τα 4750 των μεικτων, σημαντικο ποσο παει σε φορους για να απολαμβανει η αφεντια της κρατικα προνομια (ενδεχομενως ΚΕΑ συντομως), θεωρει αμελητεο πως απο τα 4750 σημαντικο ποσο πηγαινει για την ασφαλιση του τυπου, καθως και της εν δυναμει συζυγου του και των παιδιων του ως προστατευομενα μελη, αλλα και ως εν δυναμει συνταξη για την μελουσα γυναικα του, οταν αυτος αποδημησει δεκαετιες αργοτερα.

Και τελος θεωρει λιγα τα 3360 ΚΑΘΑΡΑ (γιατι τοσα βγαινουν για 14 μισθους των 2600 συν 4Κ μπονους) μια γκομενα ανεργη, στην Ελλαδα του 2023!!!

Οταν φωναζουμε πως βλεπουν τα παντα γυρω τους ως 4αρια και την αφεντια τους ως 10ρια, γινομαστε κακοι

Ευτυχως ο τοιχος ειναι αμειλικτος και ο καθενας στο τελος παιρνει αυτο που του αξιζει. Καποιες θα παρουν εναν τιμιο και εργατικο αντρα που θα τις ακουμπαει στο σπιτι καθε μηνα 3360 και θα πουν και ευχαριστω και καποιες θα παρουν 2 γατες και θα περιμενουν τελη του μηνα για το ΚΕΑ για να παρουν γατοτροφη...
 

Glyfomounix

Μέγας
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.565
Like
10.031
Πόντοι
3.506
Έβγαινα πέρσι με μια βρωμιαρα.

Καλό μουνι ,όχι φοβερό ,37-38. Πολύ καλό κρεβάτι.

Καθόμαστε στο μπαλκόνι ,τέλος πάντων κάνουμε διαφορα και ξαφνικά ρωτάει ,γλειφομουνιξ ποσα βγάζεις ,εγώ βγάζω τόσα.

Ποτε δεν με έχει ρωτήσει γκομενα ποσα βγάζω. Την πήγα μέσα ,την πήρα 3 φορές και λίγο καιρό μετά χωρίσαμε.

Από τότε μιλάμε και το Μάιο έπεσε και ένας πουτσος ,που αυτή το πέρασε για επανασύνδεση (ήμουν στα μέρη της και μόλις είχα φάει πίτα από άλλη φόλα)

Μια από τις μεγαλύτερες κόκκινες σημαίες να με ρωτάει γυναίκα ποσα βγάζω. Της το είπα αυτές τις μέρες και μου λέει μόνο εσένα έχω ρωτήσει κανέναν άλλο.

Καλά της λέω ,αυτό μου είπε και η Χρυσούλα όταν την πήρα από πίσω και ήταν σαν ένα τούνελ που είχα οδηγήσει στην Ελβετία ,μέσα στα βουνά.
 
OP
OP
N

nzg

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.221
Κριτικές
36
Like
3.276
Πόντοι
5.595
Φαντάσου τι κόμπλεξ κουβαλάει η συγκεκριμένη που άκουσε μισθό 2600 και της φάνηκαν λίγα...Και μουνάρα να είναι η άλλη με κάτι τέτοια κόβω λάσπη...Οι περισσότερες ζούνε εκτός πραγματικότητας. Όλες δηλώνουν υπέρ της ισότητας των 2 φύλλων κλπ, αλλά μόλις έρθει η ώρα του λογαριασμού απαιτούν από τον άνδρα. Τα λόγια τους δηλαδή δε συμβαδίζουν με τις πράξεις τους. Τις προάλλες βγήκα με 2 διαφορετικές, τις πήγα παραλία, δηλαδή τις πήρα από το σπίτι πλήρωσα βενζίνες, διόδια, ξαπλώστρες...πήραμε εκεί κάτι φαγητά κάτι ποτά, μόλις ήρθε η ώρα του λογαριασμού και αφού είχε προηγηθεί συζήτηση περί ισότητας κλπ...λέω κι εγώ το αυτονόητο, να πληρώσουμε μισά μισά... Η πρώτη δεν είπε κάτι εκείνη τη στιγμή αλλά μετά κατάλαβα από τη συμπεριφορά της ότι είχε στραβώσει γι αυτό. Η δεύτερη πιο ξηγημένη το έπαιξε υπεράνω και τα πλήρωσε όλα αυτή....αλλά μου κράταγε μούτρα στο γυρισμό και όταν τη ρώτησα μου το πέταξε. Πρέπει να καταλάβουν ότι οι εποχές έχουν αλλάξει...οι γυναίκες που απαιτούσαν να τα πληρώνει όλα ο άντρας ασχολούνταν με το σπίτι και μαγείρευαν, σήμερα αμά ρωτήσεις 10 γυναίκες 30άρες αν μαγειρεύουν, οι 8 θα σου πουν ότι δεν έχουν σχέση με το μαγείρεμα.
Καλησπέρα, περί μαγειρέματος συμφωνώ απόλυτα. Περί οικονομικών οι περισσότερες εξίσου κοιτούν τη καλοπέραση τους και τα λουσα τους
 
  • Like
Αντιδράσεις: j 1973
OP
OP
N

nzg

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.221
Κριτικές
36
Like
3.276
Πόντοι
5.595
κατα τα αλλα ποιες κοστιζουν περισσοτερο οι γκομενες η οι πουτανες:cheesy:
Αν Θες όμως να πηδάς μουνι συχνά, 3-5 φορές την εβδομάδα, οι εκδιδόμενες κοστίζουν πολύ παραπάνω
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.404
Κριτικές
1
Like
2.790
Πόντοι
456
Αν Θες όμως να πηδάς μουνι συχνά, 3-5 φορές την εβδομάδα, οι εκδιδόμενες κοστίζουν πολύ παραπάνω
ε προφανως..ολα σχετικα ειναι το ειχα πει και σε αλλο thread
 
OP
OP
N

nzg

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.221
Κριτικές
36
Like
3.276
Πόντοι
5.595
ε προφανως..ολα σχετικα ειναι το ειχα πει και σε αλλο thread
Υπάρχουν αρκετές όμως που κοιτούν , τη καλοπέραση και τα λουσα. Προτιμούν τα λεφτά που βγάζουν να τα ξοδεύουν σε άλλα προσωπικά έξοδα και τα έξτρα τους από τους συνοδούς τους.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.404
Κριτικές
1
Like
2.790
Πόντοι
456
Υπάρχουν αρκετές όμως που κοιτούν , τη καλοπέραση και τα λουσα. Προτιμούν τα λεφτά που βγάζουν να τα ξοδεύουν σε άλλα προσωπικά έξοδα και τα έξτρα τους από τους συνοδούς τους.
εχω ενα φιλο ο οποιος ειναι ετσι πανω κατω σαν τον τυπο που περιγραφεις,δεν ειναι τιγκα πλουσιος αλλα πολυ ανετος.Βεβαια του ειχα πει καποτε "μαλακα προσεξε τι δολωμα θα ριξεις γιατι θα πιασεις και το αναλογο ψαρι"εν τελη επλεξε εκει με μια,πρεπει να χαλαγε για τη γκομενα και 1000 ευρω το μηνα..οποτε δεν ειναι μονο σε τι γκομενα θα πεσεις,αλλα και κατα ποσο θα βαλεις εσυ ορια σε αυτα.Οι γυναίκες ετσι ειναι τους δινεις δαχτυλο,μετα ζητανε χέρι.
 
OP
OP
N

nzg

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.221
Κριτικές
36
Like
3.276
Πόντοι
5.595
εχω ενα φιλο ο οποιος ειναι ετσι πανω κατω σαν τον τυπο που περιγραφεις,δεν ειναι τιγκα πλουσιος αλλα πολυ ανετος.Βεβαια του ειχα πει καποτε "μαλακα προσεξε τι δολωμα θα ριξεις γιατι θα πιασεις και το αναλογο ψαρι"εν τελη επλεξε εκει με μια,πρεπει να χαλαγε για τη γκομενα και 1000 ευρω το μηνα..οποτε δεν ειναι μονο σε τι γκομενα θα πεσεις,αλλα και κατα ποσο θα βαλεις εσυ ορια σε αυτα.Οι γυναίκες ετσι ειναι τους δινεις δαχτυλο,μετα ζητανε χέρι.
Συμφωνώ. Θα έχεις τη τύπισσα μέχρι εκεί που μπορείς με βάση τα όρια σου
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.886
Κριτικές
21
Like
11.144
Πόντοι
4.546
Έβγαινα πέρσι με μια βρωμιαρα.

Καλό μουνι ,όχι φοβερό ,37-38. Πολύ καλό κρεβάτι.

Καθόμαστε στο μπαλκόνι ,τέλος πάντων κάνουμε διαφορα και ξαφνικά ρωτάει ,γλειφομουνιξ ποσα βγάζεις ,εγώ βγάζω τόσα.

Ποτε δεν με έχει ρωτήσει γκομενα ποσα βγάζω. Την πήγα μέσα ,την πήρα 3 φορές και λίγο καιρό μετά χωρίσαμε.

Από τότε μιλάμε και το Μάιο έπεσε και ένας πουτσος ,που αυτή το πέρασε για επανασύνδεση (ήμουν στα μέρη της και μόλις είχα φάει πίτα από άλλη φόλα)

Μια από τις μεγαλύτερες κόκκινες σημαίες να με ρωτάει γυναίκα ποσα βγάζω. Της το είπα αυτές τις μέρες και μου λέει μόνο εσένα έχω ρωτήσει κανέναν άλλο.

Καλά της λέω ,αυτό μου είπε και η Χρυσούλα όταν την πήρα από πίσω και ήταν σαν ένα τούνελ που είχα οδηγήσει στην Ελβετία ,μέσα στα βουνά.
Εν τέλη πόσα βγάζεις?
 
OP
OP
N

nzg

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.221
Κριτικές
36
Like
3.276
Πόντοι
5.595
32 χρονών και κουράστηκε να δουλεύει το τσουλι;
Θα την έκραζα με τέτοιο μυαλό που κουβαλάει.
Μα τα ταξίδια που είδε εκείνος ότι κάνει εκείνη σε Dubai NY Paris είναι οι χορηγίες που παίρνει από τους εκάστοτε συντροφους της......
Όσον αφορά το ότι κουράστηκε από την εργασία της, γλυκαθηκε από τα ταξίδια και θα θέλει να αφιερωθεί στα ταξίδια και στις εμπειρίες
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Λέω ναι ξέρεις το ένα δεν φέρνει το άλλο. Η δουλειά σου δουλειά σου, γιατί εκτός από την σύνταξη σου θα είσαι οικονομικά ανεξάρτητη. Δεν θα έχεις κανέναν ανάγκη. Μου απαντα αυτά ενδιαφέρουν τους φτωχούς και γελάει ..
Θα θελα ενα live podcast και να συζητουσαμε μονο αυτη τη φραση. Θα ειχε ενδιαφερον μια αναλυση σε βαθος αυτου του μαργαριταριου...
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Πρόσφατη ανάρτηση από άγνωστο μέλος από γκρουπ στο F/B

Δεν είναι δικη μου περίπτωση, μου άρεσε ο τρόπος που απαντούσε ο τύπος και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας.


Καλημέρα σε όλους. Σκεφτόμουν καιρό να γράψω κάποιο από τα stories μου αλλά τελικά η επικαιρότητα με πρόλαβε και γράφω ένα χτεσινό.

Εδώ και κάποιες μέρες μιλάω με μια κοπέλα από γνωστό app όπου και κανονίζουμε να βγούμε. Εγώ 40 , αυτή 32 πολύ όμορφη, απολύτως του γούστου μου, ιδανικο match σκέφτηκα.

Είμαστε λοιπόν έξω. Έχουμε βγει για καφέ και είμαστε στο δείπνο. Γενικά λέγαμε διάφορα για την προσωπικότητα και τον χαρακτήρα μας και περνούσε ευχάριστα η βραδια. Μου έκανε λοιπόν εντύπωση και την ρώτησα πώς μια τόσο όμορφη κοπέλα έχει ανάγκη να καταφύγει σε αυτές τις εφαρμογές.

Μου απάντησε ότι πλέον έχει κουραστεί να εργάζεται και ψάχνει έναν άνθρωπο να αποκατασταθεί, και στον κύκλο της δεν υπάρχει αυτός ο άνθρωπος με τα κριτήρια που θέλει .

Λέω ναι ξέρεις το ένα δεν φέρνει το άλλο. Η δουλειά σου δουλειά σου, γιατί εκτός από την σύνταξη σου θα είσαι οικονομικά ανεξάρτητη. Δεν θα έχεις κανέναν ανάγκη. Μου απαντα αυτά ενδιαφέρουν τους φτωχούς και γελάει .. .

Σταμάταω την κουβέντα γιατί ξέρω που θα καταλήξει. Λέμε διάφορα άλλα. Σαν παρέα ήταν ευχάριστη οπότε πέρναγε όμορφα ο χρόνος. Προς στο τέλος μου λέει. Να σε ρωτήσω κάτι αδιάκριτο? Της λέω αν είναι αδιάκριτο δεν ξέρω αν θα απαντήσω αλλά ρωτά... Μου λέει στην δουλειά σου πόσα βγάζεις,? Γιατί βλέπω όμορφα ρούχα, ωραίο αμάξι και το είχα απορία. Της λέω 2.600 και στο τέλος του έτους 4 μπόνους. Και μου απαντάει "ααα λίγα βγάζεις" χωρίς να γελάει χωρίς τίποτα... Το πήρα στην πλάκα και της λέω ναι το ξέρω αλλά μου αρέσει το περιβάλλον εργασίας και μου απαντά με μια θρασύτητα "Άκου για να μην χάνουμε τον χρόνο μας". Εγώ ψάχνω να βρω έναν ο οποίος θα εξακολουθεί να μου προσφέρει την ζωή που ζω και να σταματήσω να δουλεύω." . Την ρωτάω "εσύ για να έχουμε καλό ερώτημα ποσσ βγάζεις γιατί βλέπω Ντουμπάι Παρίσι νέα Υόρκη κλπ". Μου λέει "ακριβώς αυτό. Πώς νομίζεις ότι πήγα σε όλα αυτά τα μέρη? " Αφού πλέον έχω καταλάβει ότι το ραντεβού πήγε στον Καιάδα της λέω." Σε 10 χρόνια που θα είσαι 40 και δεν θα είσαι με τίποτα όπως είσαι τώρα, να δω αν θα πηγαίνεις μέχρι την Πάτρα. Αλλά εκεί μπορεί να πας γιατί ψάχνουν βασιλιά κάθε Φλεβαρη". Δεν γέλασε.

Αμοιβαίο προφανώς το ΤΥΝ για τους ευνοητους λόγους.

ΥΓ. Φωνάζω να πληρώσουμε το τραπέζι. Της λέω τα δικά σου είναι 70 ευρώ και τα δικά μου 45. Μου λέει τι? Θα πληρώσω? Λέω Ε ναι. Πλήρωσα τον καφέ και ξεχρεωσα. Εσύ ήθελες να πάμε για φαγητό. Κανονικά όλο το τραπεζι έπρεπε να πληρώσεις αλλά καταλαβαίνω ότι μπορεί να έχεις δυσκολίες". Και μου λέει "καλά δεν ντρέπεσαι? Τόσα λεφτά βγάζεις.., άσε που οι γυναίκες δεν πληρώνουν στα ραντεβού." έκλαψα από τα γέλια. Της είπα φύγε και θα δω τι θα κάνω.... Έφυγε (ούτε καληνύχτα δεν είπε) πήρα ένα ποτό και γελαγα με αυτό που μου είπε..

Ακριβώς δίπλα ήταν ένα ζευγάρι που ειδαν την φάση.... Και μου λέει ο φίλος αδελφέ εγώ θα την έβαζα να πλυνει τα πιάτα... Γέλασα πιο πολύ, γνωριστήκαμε με τα παιδιά και πέρασα καταπληκτικά μαζί τους. Γιώργο και Μαρία να είστε καλά.
Εχεις λινκ απο το παραπανω ποστ στο facebook? Θα ηθελα να διαβασω τα σχολια απο κατω. Αν δε θες να το ποσταρεις εδω, στειλε το μου σε πμ
 

lost4417

Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2006
Μηνύματα
236
Κριτικές
4
Like
120
Πόντοι
1
Δυστυχώς δεν μπορούν να δουν παραπέρα. Σίγουρα θα έχει και "καλούς φίλους" συμβουλάτορες. Θα την δεις σε μια 5ετια και πως θα είναι.

Δεν καταλαβαίνουν οτί ο χρόνος είναι αμείλεικτος και ότι οι στόχοι είναι μακροπρόθεσμοι για μια καλύτερη ζωή.

Πες, ότι καποιός καθαρίζει το μήνα 5000 και είναι και δεν θέλει οικογένεια, σημείωση ότι είναι αυτοδημιούργητος. Πιστεύει η κάθε τέτοια γυναίκα ότι αυτή θα είναι η γυναίκα της ζωής του?:2funny: Άντε για ένα γαμήσι και ένα ταξίδι και άλλη μετά.
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
28
Like
10.404
Πόντοι
3.296
Πρόσφατη ανάρτηση από άγνωστο μέλος από γκρουπ στο F/B

Δεν είναι δικη μου περίπτωση, μου άρεσε ο τρόπος που απαντούσε ο τύπος και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας.


Καλημέρα σε όλους. Σκεφτόμουν καιρό να γράψω κάποιο από τα stories μου αλλά τελικά η επικαιρότητα με πρόλαβε και γράφω ένα χτεσινό.

Εδώ και κάποιες μέρες μιλάω με μια κοπέλα από γνωστό app όπου και κανονίζουμε να βγούμε. Εγώ 40 , αυτή 32 πολύ όμορφη, απολύτως του γούστου μου, ιδανικο match σκέφτηκα.

Είμαστε λοιπόν έξω. Έχουμε βγει για καφέ και είμαστε στο δείπνο. Γενικά λέγαμε διάφορα για την προσωπικότητα και τον χαρακτήρα μας και περνούσε ευχάριστα η βραδια. Μου έκανε λοιπόν εντύπωση και την ρώτησα πώς μια τόσο όμορφη κοπέλα έχει ανάγκη να καταφύγει σε αυτές τις εφαρμογές.

Μου απάντησε ότι πλέον έχει κουραστεί να εργάζεται και ψάχνει έναν άνθρωπο να αποκατασταθεί, και στον κύκλο της δεν υπάρχει αυτός ο άνθρωπος με τα κριτήρια που θέλει .

Λέω ναι ξέρεις το ένα δεν φέρνει το άλλο. Η δουλειά σου δουλειά σου, γιατί εκτός από την σύνταξη σου θα είσαι οικονομικά ανεξάρτητη. Δεν θα έχεις κανέναν ανάγκη. Μου απαντα αυτά ενδιαφέρουν τους φτωχούς και γελάει .. .

Σταμάταω την κουβέντα γιατί ξέρω που θα καταλήξει. Λέμε διάφορα άλλα. Σαν παρέα ήταν ευχάριστη οπότε πέρναγε όμορφα ο χρόνος. Προς στο τέλος μου λέει. Να σε ρωτήσω κάτι αδιάκριτο? Της λέω αν είναι αδιάκριτο δεν ξέρω αν θα απαντήσω αλλά ρωτά... Μου λέει στην δουλειά σου πόσα βγάζεις,? Γιατί βλέπω όμορφα ρούχα, ωραίο αμάξι και το είχα απορία. Της λέω 2.600 και στο τέλος του έτους 4 μπόνους. Και μου απαντάει "ααα λίγα βγάζεις" χωρίς να γελάει χωρίς τίποτα... Το πήρα στην πλάκα και της λέω ναι το ξέρω αλλά μου αρέσει το περιβάλλον εργασίας και μου απαντά με μια θρασύτητα "Άκου για να μην χάνουμε τον χρόνο μας". Εγώ ψάχνω να βρω έναν ο οποίος θα εξακολουθεί να μου προσφέρει την ζωή που ζω και να σταματήσω να δουλεύω." . Την ρωτάω "εσύ για να έχουμε καλό ερώτημα ποσσ βγάζεις γιατί βλέπω Ντουμπάι Παρίσι νέα Υόρκη κλπ". Μου λέει "ακριβώς αυτό. Πώς νομίζεις ότι πήγα σε όλα αυτά τα μέρη? " Αφού πλέον έχω καταλάβει ότι το ραντεβού πήγε στον Καιάδα της λέω." Σε 10 χρόνια που θα είσαι 40 και δεν θα είσαι με τίποτα όπως είσαι τώρα, να δω αν θα πηγαίνεις μέχρι την Πάτρα. Αλλά εκεί μπορεί να πας γιατί ψάχνουν βασιλιά κάθε Φλεβαρη". Δεν γέλασε.

Αμοιβαίο προφανώς το ΤΥΝ για τους ευνοητους λόγους.

ΥΓ. Φωνάζω να πληρώσουμε το τραπέζι. Της λέω τα δικά σου είναι 70 ευρώ και τα δικά μου 45. Μου λέει τι? Θα πληρώσω? Λέω Ε ναι. Πλήρωσα τον καφέ και ξεχρεωσα. Εσύ ήθελες να πάμε για φαγητό. Κανονικά όλο το τραπεζι έπρεπε να πληρώσεις αλλά καταλαβαίνω ότι μπορεί να έχεις δυσκολίες". Και μου λέει "καλά δεν ντρέπεσαι? Τόσα λεφτά βγάζεις.., άσε που οι γυναίκες δεν πληρώνουν στα ραντεβού." έκλαψα από τα γέλια. Της είπα φύγε και θα δω τι θα κάνω.... Έφυγε (ούτε καληνύχτα δεν είπε) πήρα ένα ποτό και γελαγα με αυτό που μου είπε..

Ακριβώς δίπλα ήταν ένα ζευγάρι που ειδαν την φάση.... Και μου λέει ο φίλος αδελφέ εγώ θα την έβαζα να πλυνει τα πιάτα... Γέλασα πιο πολύ, γνωριστήκαμε με τα παιδιά και πέρασα καταπληκτικά μαζί τους. Γιώργο και Μαρία να είστε καλά.
Ακραίο αλλά συμβαίνει αυτό το φαινόμενο.
Ο τύπος του ραντεβού έκανε ένα λάθος αλλά δικαιολογημένο.
Δε ρωτάς ποτέ μια γυναίκα ευθέως πως και ψάχνεται μέσω app.
Έτσι ανοίγεις τους ασκούς του Αιόλου νωρίτερα απ ότι πρέπει.
Δε θα ταν άσχημο να παίξει λίγο θεατρακι ο τύπος για να πηδήξει.
Μετά το γαμησι αν θες πέφτουν οι μάσκες και μη τον είδατε τον Παναη.
Μέσω apps ο καθένας μπορεί να ψαρεύει ότι θέλει ως στόχο.
Πανέμορφη κοπέλα με ακριβό ντύσιμο και ψαρεύει από app προφανώς αναζητά κάτι συγκεκριμένο.
Επίσης δεν είναι υποχρεωτικό να απαντήσει κανείς ειλικρινά στην ερώτηση "πόσα βγάζεις"
Θα σας πω και κάτι άλλο.
Συνήθως γκόμενες που το πάνε αμέσως για φαγητό από το πρώτο ραντεβού είναι γυναίκες που ψάχνουν να ανιχνεύσουν οικονομική άνεση.
Ένας που θέλει να γαμησει πιο σίγουρα και ανώδυνα θα αποφύγει το εστιατόριο.
Μια πολύ καλή δικαιολογία είναι πως εγώ δεν τρώω ποτέ για βράδυ η ότι θα έχω ήδη γευματίσει.
Ωστόσο τα gold diggers ξέρουν καλά να ξεχωρίζουν το χρυσάφι.
Μη τα πολυλογω το ραντεβού κάηκε γιατί ο συμπαθής και ειλικρινής μα ολίγον αφελής συναγωνιστής πήγε τη συζήτηση σε επίπεδο που θα έβγαινε εξ ορισμού χαμένος υπό την έννοια ότι δε θα γαμαγε.
Θέλει μεγάλη υπομονή και πείρα να μανουβραρεις ένα τέτοιο ραντεβού ωστε να γαμήσεις σε τιμή ενός φτηνού εσκορτ(40+75 το φαγητό+10 οι καφέδες=125 ευρώ)
Αφήνεις τη συζήτηση να κυλησει όμορφα
Λες ότι κι εσύ βαρέθηκες τη μοναξιά και την αστάθεια των σχέσεων σήμερα.
Λες πως ψάχνεις κάποια να αγαπήσεις βαθειά και να την κάνεις πρίγκηπισσα σου.
Πως σε αυτή τη γυναίκα θες να δώσεις τα πάντα.
Πως βαρέθηκες να μην έχεις κάποιον να μοιραστείς τα ανούσια υλικά αγαθά που σε αφθονία έχεις...
Η τύπισσα μετά από τέτοιο θέατρο θα πέσει πολύ γρήγορα στο κρεβάτι μαζί σου.
Με 2600 το μήνα και εργενης παίζεις πολύ εύκολα μπαλιτσα.
Επισκέψεις σε πανάκριβα εστιατόρια,έξοδοι σε φινέτσατα γκλαμορους μαγαζιά...δωράκια...
Μόνο 3 πράγματα να έχεις στο μυαλό σου
1)ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ
2)ΠΟΥΘΕΝΑ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΣΟΥ
3)ΚΡΑΤΑ ΤΗ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΣΟΥ ΧΩΡΟ
Κι εννοείται δεν πιστεύεις στιγμή ότι αυτή η γυναίκα σε έχει ερωτευτεί.
Να είσαι έτοιμος να τη στείλεις την κατάλληλη στιγμή πριν δεθείς μαζί της και γίνεις πιο ευάλωτος στα παραμύθια της.
Άλλωστε τι είναι οι σχέσεις;
Ένας διαγωνισμός θεάτρου που ο χαμένος πιστεύει την παράσταση του νικητή.
Φυγε πριν γίνεις από θεατής πρωταγωνιστής.
 

goustarwnaxunw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
981
Like
3.125
Πόντοι
446
Όλες αυτες οι ξεκωλιαρες που έχουν απαιτήσεις ο άντρας να βγάζει πολλά λεφτά, να έχει αμάξι, σπίτι, ταξίδια κλπ....τι ακριβώς έχουν να προσφέρουν στον υποτιθέμενο άντρα? Μόνο το βρωμόμουνο τους....Μάγκες, Ελλάδα και δυτικός κόσμος τέλος...Όπως πολύ σωστά διάβασα κάπου, πλέον ο άντρας έχει να δουλέψει 10 φορές πιο σκληρά απο τον παππού του, για να βρει μια γυναίκα δέκα φορές χειρότερη από την γιαγιά του
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.906
Like
1.430
Πόντοι
216
Το ρεσουμε της υποθεσης ειναι πως μια εν δυναμει ανεργη γκομενα θεωρησε τα 2600 καθαρα + 4 bonus ως ανεπαρκες εισοδημα, στη χωρα που ο μισος κοσμος αμοιβεται με λιγοτερα απο 850 ευρω. Δηλαδη ο μπαμπας της, οι θειοι της, τα αδερφια της, τα ξαδερφια της, οι πρωην της, οι συμμαθητες της, οι γειτονες της, οι αντρες των φιλων της, κλπ οι μισοι απο τους παραπανω βγαζουν λιγοτερα απο 850 ευρω (ο επισημος διαμεσος μισθος της χωρας) αλλα για καποιον λογο αυτη πιστευει πως δικαιουται περισσοτερα.

Της φανηκαν λιγα τα 2600 καθαρα που σημαινουν 2600 * 14 = 36400 συν 4000 μπονους = 40400 καθαρα, που σημαινει μεικτα περιπου 57000 ευρω ετησιως, που σημαινει μεικτα 4750 ευρω το μηνα η 237.50 ευρω ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ!!!

Γκομενα ανεργη, θεωρησε 237.50 την ημερα ως λιγα!!!

Οταν γυναικες πανεμορφες απο ολον τον πλανητη, αντικειμενικα 10ρια, πηδιουνται απο κωλο για πολυ λιγοτερα την ημερα. Οταν χιλιαδες πωλητριες 8ρια και 9ρια δουλευουν ολη μερα για 30 ευρω μεικτα, της φανηκαν λιγα τα 30 ευρω ΤΗΝ ΩΡΑ που βγαζει ο τυπος

Θεωρει αμελητεο πως απο τα 4750 των μεικτων, σημαντικο ποσο παει σε φορους για να απολαμβανει η αφεντια της κρατικα προνομια (ενδεχομενως ΚΕΑ συντομως), θεωρει αμελητεο πως απο τα 4750 σημαντικο ποσο πηγαινει για την ασφαλιση του τυπου, καθως και της εν δυναμει συζυγου του και των παιδιων του ως προστατευομενα μελη, αλλα και ως εν δυναμει συνταξη για την μελουσα γυναικα του, οταν αυτος αποδημησει δεκαετιες αργοτερα.

Και τελος θεωρει λιγα τα 3360 ΚΑΘΑΡΑ (γιατι τοσα βγαινουν για 14 μισθους των 2600 συν 4Κ μπονους) μια γκομενα ανεργη, στην Ελλαδα του 2023!!!

Οταν φωναζουμε πως βλεπουν τα παντα γυρω τους ως 4αρια και την αφεντια τους ως 10ρια, γινομαστε κακοι

Ευτυχως ο τοιχος ειναι αμειλικτος και ο καθενας στο τελος παιρνει αυτο που του αξιζει. Καποιες θα παρουν εναν τιμιο και εργατικο αντρα που θα τις ακουμπαει στο σπιτι καθε μηνα 3360 και θα πουν και ευχαριστω και καποιες θα παρουν 2 γατες και θα περιμενουν τελη του μηνα για το ΚΕΑ για να παρουν γατοτροφη...

Συμφωνω απολυτα.

-----------------

Επισης, κατι που δεν ειδα να σχολιασει κανεις εδω,
επιβεβαιωνεται αυτο που εχουμε πει,
οτι το tinder και τα dating apps στην Ελλαδα,
ειναι για τις ΚΑΜΕΝΕΣ!
Μη χανετε χρονο αδικα!
 

no mercy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.398
Κριτικές
2
Like
3.588
Πόντοι
456
δεν υπαρχει καμμια όγικη απο την πλευρα της γυναικας......ολες λενε οτι δεν με ανδιαφερουν τα λουσα ,οτι μπορω να ζησω και με λιγα,οτι απο τον αντρα θελω στοργη αγαπη ειλικρινεια κτλ.......και στο τελος επιλεγει να κανει βιζιτες που βρισκει μεσω ινστα η αλλων εφαρμογων........και φταιμε ολοι εμεις οι χαχανουληδες που βλεπουμε μια καλοστεκουμενη 35αρα και νομιζουμε οτι πιασαμε το τζοκερ......λυπαμαι που το ξαναλεω αλλα δυστυχως το μεγαλυτερο ποσοστο των γυναικων σημερα ειναι πουτανες(πολλες δε απο αυτες και στην ψυχη).....απλα μπορει πλεον να πληρωνονται διαφορετικα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom