Νέα

Γνώμες για ΚΚΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα adonis13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 236K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

arcans80

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.576
Like
10
Πόντοι
16
Aαα να γίνει εκλεταλευτής αντί να τον εκμεταλεύονται....

Πόσες δουλείες χωράνε στην αγορά;;; :idiot:

Αν όλοι ανοίξουνε δουλείες ποιοι θα πάνε υπάλληλοι σε αυτές;;; :uglystupid:

:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
αμα εχει καποιος βλεψεις υπαλληλου να παιρνει οσα του δινουν και να το βουλωνει.αμα θελει να κονομησει να παρει τα ρισκα του,και να παρει ο κωλος του φωτια.
το ξερεις ρε μαλακα οτι εχει υπαλληλους που κονομανε πιο πολλα απο τα αφεντικα τους,γιατι τους γαμαει το τεβε και η εφορια και το ικα και οτι αλλη μαλακια υπαρχει?
αλλα ο υπαλληλος στα αρχιδια του λουλουδια και ποτε θα γεμισει το 8ωρω να φυγει.
 

Επισκέπτης
αμα εχει καποιος βλεψεις υπαλληλου να παιρνει οσα του δινουν και να το βουλωνει.αμα θελει να κονομησει να παρει τα ρισκα του,και να παρει ο κωλος του φωτια.
το ξερεις ρε μαλακα οτι εχει υπαλληλους που κονομανε πιο πολλα απο τα αφεντικα τους,γιατι τους γαμαει το τεβε και η εφορια και το ικα και οτι αλλη μαλακια υπαρχει?
αλλα ο υπαλληλος στα αρχιδια του λουλουδια και ποτε θα γεμισει το 8ωρω να φυγει.
Ρε τρόμπεν αν ο υπάλληλος γράψει στα αρχίδια του την δουλεία του κ η επιχείρηση κλείσει μένει άνεργος,λες να το θέλει;;; :headbang: :think:
 

arcans80

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.576
Like
10
Πόντοι
16
τόσο του κόβει ρε μαλάκα!
οι αριστεροί θέλουν εσύ να βάζεις το κεφάλι σου στον τροβά, να τρως όλο το μανίκι με το να στήσεις μια επιχείρηση, να αντιμετωπίσεις όλη τη γραφειοκρατία και τους δημ.τεμπέληδες που σε κάθε υπηρεσία θα θέλουν μίζα (που είναι και αριστεροί οι πιο πολλοί), να παίρνεις δάνεια και να κόβεις εσύ το κεφάλι σου να τα πληρώσεις, και αυτοί να έρχονται ν α ξύνουν τα παπάρια τους, να κοιτάν το ρολόι πότε θα σχολάσουν, και να ξεσκίζεσαι εσύ να βρείς το μισθό τους, το ΙΚΑ τους, τα δώρα τους,τις άδειές τους......

στ αρχίδια σου άμα φαλιρήσεις επειδή αυτοί ήταν άχρηστοι!
Ας πρόσεχες σου λέει!
εσύ "επιχειρείς"?

ΟΥΣΤ
ρε μαλακα ακου να δεις τι μου ελεγε ενας για τον ψωμιαδη που ειχε την ασπις.
ρε μαλακα ο τυπος ειχε ατομα στην ασπις που δουλευαν εκει καμια 20 και 10 χρονια,και καθε μηνα τους πληρωνε στην ωρα τους,και μετα δωρα και τα επιδοματα τους,και ολα,και να κατι μπονους,και να κατι ασφαλειες ζωης με φθηνα εντελως κομιστρα,και μολις ρε μαλακα ο ανθρωπος φουνταρισε και τους αφησε κανενα τριμηνο απληρωτους,ηταν οι πρωτοι που μαζευτικαν να τον λιντσαρουν και να τον βρισουν,με καθοδηγητη σιγουρα κανενα αριστερο τεμπελοσκυλο.ρε μαλακα για τετοια κοπροσκυλα μιλαμε.τα ταιζε ο ανθρωπος τοσο χρονια,και μολις βουλιαξε πηγαν και τον πατησαν πρωτοι να πιασει πατο. ωραια τα δικια του εργατη.
αλλα για τα εγκληματα του εργατη ποιος θα μας πει.
 

arcans80

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.576
Like
10
Πόντοι
16
Ρε τρόμπεν αν ο υπάλληλος γράψει στα αρχίδια του την δουλεία του κ η επιχείρηση κλείσει μένει άνεργος,λες να το θέλει;;; :headbang: :think:
για να τον κανει το θελει απο οτι φαινετε.αν ολοι οι εργατες αν ενδιαφερονταν για τις επιχειρησεις,δεν ειχαν πανω απο το κεφαλι τους,διευθηντες,και καρτες προσελευσεις,και προσωπαρχες για να τους βλεπουν οτι δουλευουν και δεν τρομπαρουν.αντε να μην πουμε τωρα για δημοσιο,για το ποσο τους ενδιαφερει.
 

Επισκέπτης
για να τον κανει το θελει απο οτι φαινετε.αν ολοι οι εργατες αν ενδιαφερονταν για τις επιχειρησεις,δεν ειχαν πανω απο το κεφαλι τους,διευθηντες,και καρτες προσελευσεις,και προσωπαρχες για να τους βλεπουν οτι δουλευουν και δεν τρομπαρουν.αντε να μην πουμε τωρα για δημοσιο,για το ποσο τους ενδιαφερει.
Μαστίγιο κ εκτελέσεις,τί λες,να τα καθιερώσουμε;;;; :jerking: :think:
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
Μειώνουνε την φορολογία στις επιχειρήσεις την ώρα που από όλους κόβουνε μισθούς κ συντάξεις(σε ιδιωτικό κ δημόσιο τομέα),τέτοια ξεφτίλα κ φταίει η αριστερά μετά που φωνάζει!!! :idiot: :uglystupid:

μακάρι να γινόταν κάτι τέτοιο!
αλλά με τέτοια αριστερά σιγά μη δωθεί ώθηση στην αγορά και κίνητρα για νέες επιχειρήσεις!

Για να μου δώσεις ρε φίλε εμένα κίνητρο να ρισκάρω τα ωραία μου λεφτάκια (αν τα έχω) ή το κεφαλάκι μου/σπιτάκι μου/οικοπεδάκι μου παίρνοντας δάνεια, πρέπει να δώσεις στην αγορά νέα στοιχεία-προσφορές, μια και η μία επιχείρηση κλείνει πίσω απ την άλλη!

Εγώ πλήρωνα πάντα με βάση την απόδοση των υπαλλήλων!
έδινα και 300€ σε τελείως ανιδείκευτα πιτσιρίκια που αντί να τα σκάσουν σε ΙΕΚ,μάθαιναν τζάμπα (+το χαρτζιλίκι που δεν μου περίσσευε, αλλά ηθικά δεν γούσταρα να τους έχω τζάμπα) αλλά και 2.000 για άτομα που μου έβγαζαν τη δουλειά!
όλους αυτούς βέβαια το κράτος τους θεωρούσε (μισθολογικά) σχεδόν ίσους!

τι να λέμε τώρα?
δεν μπορείς να σκέφτεσαι μόνο σαν υπάλληλος!
χέστηκα πόσα σου φτάνουν για να ζήσεις!
το θέμα είναι πόσα αξίζεις να πληρωθείς!

γιατί αν σε πληρώσω όσα σου χρειάζονται, μετά δε θα μου φτάνουν εμένα και θα κλείσω!
και δεν θα παίρνεις τίποτα!
και όταν κλείσουν όλοι, τότε θα τρώει ο ένας τον άλλον!


Αλλά αναπτυξιακή πολιτική σε φάση κρίσης δεν είναι η αύξηση του ΦΠΑ.
ούτε αυτό σημαίνει "γουστάρω τα αφεντικά και φροντίζω να κερδίζουν μόνο αυτοί"
 

Επισκέπτης
μακάρι να γινόταν κάτι τέτοιο!
αλλά με τέτοια αριστερά σιγά μη δωθεί ώθηση στην αγορά και κίνητρα για νέες επιχειρήσεις!

Για να μου δώσεις ρε φίλε εμένα κίνητρο να ρισκάρω τα ωραία μου λεφτάκια (αν τα έχω) ή το κεφαλάκι μου/σπιτάκι μου/οικοπεδάκι μου παίρνοντας δάνεια, πρέπει να δώσεις στην αγορά νέα στοιχεία-προσφορές, μια και η μία επιχείρηση κλείνει πίσω απ την άλλη!

Εγώ πλήρωνα πάντα με βάση την απόδοση των υπαλλήλων!
έδινα και 300€ σε τελείως ανιδείκευτα πιτσιρίκια που αντί να τα σκάσουν σε ΙΕΚ,μάθαιναν τζάμπα (+το χαρτζιλίκι που δεν μου περίσσευε, αλλά ηθικά δεν γούσταρα να τους έχω τζάμπα) αλλά και 2.000 για άτομα που μου έβγαζαν τη δουλειά!
όλους αυτούς βέβαια το κράτος τους θεωρούσε (μισθολογικά) σχεδόν ίσους!

τι να λέμε τώρα?
δεν μπορείς να σκέφτεσαι μόνο σαν υπάλληλος!
χέστηκα πόσα σου φτάνουν για να ζήσεις!
το θέμα είναι πόσα αξίζεις να πληρωθείς!

γιατί αν σε πληρώσω όσα σου χρειάζονται, μετά δε θα μου φτάνουν εμένα και θα κλείσω!
και δεν θα παίρνεις τίποτα!
και όταν κλείσουν όλοι, τότε θα τρώει ο ένας τον άλλον!


Αλλά αναπτυξιακή πολιτική σε φάση κρίσης δεν είναι η αύξηση του ΦΠΑ.
ούτε αυτό σημαίνει "γουστάρω τα αφεντικά και φροντίζω να κερδίζουν μόνο αυτοί"
Η ανάπτυξη κολλάει στην γραφειοκρατία κ όχι στους φόρους!!!
 

arcans80

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.576
Like
10
Πόντοι
16
Η ανάπτυξη κολλάει στην γραφειοκρατία κ όχι στους φόρους!!!
και το κρουαζεροπλοιο βλακα που ειχε πανω 3000 τουριστες δεν μπορεσε να τους κατεβασει ειχε κολησει στην γραφειοκρατια μηπως?

ρε μαλακα τα κομμουνια τα ιδια ειστε η γραφειοκρατια σε αυτο το κρατος.
 

Επισκέπτης
ασε ρε τις μαλακιες τωρα.
Εχείς γράψει τόση ώρα:

-Οι υπάλληλοι σε κάθε επιχείρηση να το βουλώνουν,δεν φτάνει που τους ταίζουνε.

-Αποκάλεσες τον κάθε εργάτη χαμάλη σου(προσφέρει δουλεία βλήμμα κ την πληρώνεται).

κτλ....

Και κόλλησες τώρα στο μαστίγιο κ τις εκτελέσεις;;;

Tις οποιές επικροτείς για τους αριστερούς!!!

Ρε να στο κάψουνε το μαγαζί να γελάμε!!! :2funny: :2funny: :2funny:


 

Επισκέπτης
και το κρουαζεροπλοιο βλακα που ειχε πανω 3000 τουριστες δεν μπορεσε να τους κατεβασει ειχε κολησει στην γραφειοκρατια μηπως?

ρε μαλακα τα κομμουνια τα ιδια ειστε η γραφειοκρατια σε αυτο το κρατος.
Κατέληξε καταρχήν σε ένα νούμε:3.000/30.000/50.000 ή 1.000.000!!! :boobies:

Οι πελάτες αυτοί ήτανε πακέτα=τρώνε/πίνουνε τα πάντα τζάμπα στα ξενοδοχεία,όλα πληρωμένα!!! :idiot: :uglystupid:

Κανένα ΠΑΜΕ λοιπόν δεν έβλαψε τον μέσο έμπορα,μόνο την πλουτοκρατία!!! :birdman:

 

arcans80

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.576
Like
10
Πόντοι
16
μακάρι να γινόταν κάτι τέτοιο!
αλλά με τέτοια αριστερά σιγά μη δωθεί ώθηση στην αγορά και κίνητρα για νέες επιχειρήσεις!

Για να μου δώσεις ρε φίλε εμένα κίνητρο να ρισκάρω τα ωραία μου λεφτάκια (αν τα έχω) ή το κεφαλάκι μου/σπιτάκι μου/οικοπεδάκι μου παίρνοντας δάνεια, πρέπει να δώσεις στην αγορά νέα στοιχεία-προσφορές, μια και η μία επιχείρηση κλείνει πίσω απ την άλλη!

Εγώ πλήρωνα πάντα με βάση την απόδοση των υπαλλήλων!
έδινα και 300€ σε τελείως ανιδείκευτα πιτσιρίκια που αντί να τα σκάσουν σε ΙΕΚ,μάθαιναν τζάμπα (+το χαρτζιλίκι που δεν μου περίσσευε, αλλά ηθικά δεν γούσταρα να τους έχω τζάμπα) αλλά και 2.000 για άτομα που μου έβγαζαν τη δουλειά!
όλους αυτούς βέβαια το κράτος τους θεωρούσε (μισθολογικά) σχεδόν ίσους!

τι να λέμε τώρα?
δεν μπορείς να σκέφτεσαι μόνο σαν υπάλληλος!
χέστηκα πόσα σου φτάνουν για να ζήσεις!
το θέμα είναι πόσα αξίζεις να πληρωθείς!

γιατί αν σε πληρώσω όσα σου χρειάζονται, μετά δε θα μου φτάνουν εμένα και θα κλείσω!
και δεν θα παίρνεις τίποτα!
και όταν κλείσουν όλοι, τότε θα τρώει ο ένας τον άλλον!


Αλλά αναπτυξιακή πολιτική σε φάση κρίσης δεν είναι η αύξηση του ΦΠΑ.
ούτε αυτό σημαίνει "γουστάρω τα αφεντικά και φροντίζω να κερδίζουν μόνο αυτοί"
΄
ρε μαλακα ακου τωρα τι μισθους θελουν τα κομμουνια.

1.ιδιοκτητης επιχειρησης με αχθοφορο να περνουν τα ιδια λεφτα.
2.εργοστασιαρχης να περνει τα ιδια λεφτα με το νυχτοφυλακα του εργοστασιου.
3.εργολαβος οικοδομων τα ιδια λεφτα με τον μπετατζη.
4.εφοπλιστης τα ιδια λεφτα με τον ναυτεργατη.
5.τυχον μισθολογικες αποκλησεις υπερ του εργοδοτη ειναι εκμεταλευση,τυχον αποκλησεις υπερ του εργατη ειναι αναγνωριση τις προσφορας του.
6.σε περιπτωση κλεισιματος τις επιχειρησεις το κρατος ειναι υποχρεωμενο να βρει νεα εργασια στον εργαζομενο,και ο εργοδοτης να οδηγηθει στη φυλακη για το υπολοιπο τις ζωης του.

 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
Κατέληξε καταρχήν σε ένα νούμε:3.000/30.000/50.000 ή 1.000.000!!! :boobies:

Οι πελάτες αυτοί ήτανε πακέτα=τρώνε/πίνουνε τα πάντα τζάμπα στα ξενοδοχεία,όλα πληρωμένα!!! :idiot: :uglystupid:

Κανένα ΠΑΜΕ λοιπόν δεν έβλαψε τον μέσο έμπορα,μόνο την πλουτοκρατία!!! :birdman:

ρε μαλάκα αρκάνς!
άσε τα κρουαζιερόπλοια στον παπαζόλο ρε!
δε θυμάσαι και απο προχθές που έλεγε ότι ¨τι τους θέλουμε τους τουρίστες?σιγά τα λεφτά που αφήνουν!μια φέτα καρπούζι στα 6 τρώνε"


Κάντον υπουργό πολιτισμού ρε Γιωργάκη, να μην ξαναπατήσουν οι άπλυτοι βρωμοτουρίστες και μας βρωμίζουν τα πεζοδρόμια με την ποδαρίλα τους!

τι τους δίνουν να καπνίσουν στο κόμμα ρεεεεεεεεεεεεε?
 

arcans80

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.576
Like
10
Πόντοι
16
ρε μαλάκα αρκάνς!
άσε τα κρουαζιερόπλοια στον παπαζόλο ρε!
δε θυμάσαι και απο προχθές που έλεγε ότι ¨τι τους θέλουμε τους τουρίστες?σιγά τα λεφτά που αφήνουν!μια φέτα καρπούζι στα 6 τρώνε"


Κάντον υπουργό πολιτισμού ρε Γιωργάκη, να μην ξαναπατήσουν οι άπλυτοι βρωμοτουρίστες και μας βρωμίζουν τα πεζοδρόμια με την ποδαρίλα τους!

τι τους δίνουν να καπνίσουν στο κόμμα ρεεεεεεεεεεεεε?
ναι ρε μαλακα καλα λες το θυμηθηκα.
μαλιστα ειχε πει οτι τα κομμουνια στις πορειες που αγοραζουν νερα και τσιγαρα απο τα περιπτερα πιο πολλα λεφτα αφηνουν απο τους τουριστες.
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
ρε μαλάκα αρκάνς!
άσε τα κρουαζιερόπλοια στον παπαζόλο ρε!
δε θυμάσαι και απο προχθές που έλεγε ότι ¨τι τους θέλουμε τους τουρίστες?σιγά τα λεφτά που αφήνουν!μια φέτα καρπούζι στα 6 τρώνε"


Κάντον υπουργό πολιτισμού ρε Γιωργάκη, να μην ξαναπατήσουν οι άπλυτοι βρωμοτουρίστες και μας βρωμίζουν τα πεζοδρόμια με την ποδαρίλα τους!

τι τους δίνουν να καπνίσουν στο κόμμα ρεεεεεεεεεεεεε?
ναι ρε μαλακα καλα λες το θυμηθηκα.
μαλιστα ειχε πει οτι τα κομμουνια στις πορειες που αγοραζουν νερα και τσιγαρα απο τα περιπτερα πιο πολλα λεφτα αφηνουν απο τους τουριστες.
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Και όμως:τα λεφτά των τουριστών που έρχονται με πακέτα πάνε στις ξενοδοχειακές επιχειρήσεις κ όχι στον απλό εμποράκο.

 

arcans80

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.576
Like
10
Πόντοι
16
Και όμως:τα λεφτά των τουριστών που έρχονται με πακέτα πάνε στις ξενοδοχειακές επιχειρήσεις κ όχι στον απλό εμποράκο.
και που θες να πανε ρε μαλακα?
στον ψιλικατζη τις γειτονιας σου.
ο τουριστας ερχετε για να κανει διακοπες,δεν ερχετε για να γυρναει στα στενα τις ομονοιας που τα εχουν καταλαβει οι πακηδες και οι αφγανοι(που υποστηριζεις)για να τον σφαξουν.αν μπορουσε να παει εκει ολο θα δουλευαν και κατι μικρομαγαζακια.
 

Επισκέπτης
και που θες να πανε ρε μαλακα?
στον ψιλικατζη τις γειτονιας σου.
ο τουριστας ερχετε για να κανει διακοπες,δεν ερχετε για να γυρναει στα στενα τις ομονοιας που τα εχουν καταλαβει οι πακηδες και οι αφγανοι(που υποστηριζεις)για να τον σφαξουν.αν μπορουσε να παει εκει ολο θα δουλευαν και κατι μικρομαγαζακια.
Βρε βοιδοκεφάλε που δεν βλέπεις πέρα από το δακτυλό σου κ την τσέπη σου υπάρχουνε κ έλληνες επιχειρηματίες με μίνι-μάρκετ,ταβέρνες,μικρομαγαζά με παιχνία,κάδρα,μπλουζάκια κτλ!!!

Αυτοί τα αρχίδια του παίρνουνε!!!

 

arcans80

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.576
Like
10
Πόντοι
16
Βρε βοιδοκεφάλε που δεν βλέπεις πέρα από το δακτυλό σου κ την τσέπη σου υπάρχουνε κ έλληνες επιχειρηματίες με μίνι-μάρκετ,ταβέρνες,μικρομαγαζά με παιχνία,κάδρα,μπλουζάκια κτλ!!!

Αυτοί τα αρχίδια του παίρνουνε!!!
ρε μαλακα ηλιθιε να ξερεις οτι δεν μπορουν και δεν γινετε να δουλεψουν ολοι απο τον τουρισμο.ο τουριστας ρε μαλακα που εχει λεφτα και κανει κρουαζιερα τι να κανει στο μινι μαρκετ τις γειτονιας και στο κινεζικο που πουλαει βρακια βρε βλακα?
η ταβερνα ναι θα δουλεψει,αλλα η ταβερνα που ειναι κοντα στον τουριστα,οχι η ταβερνα που ειναι στη μενεμενη,και στον δενδροποταμο παλιομαλακα.
αμα ερθει ενα κρουζιεροπλοιο βρε ηλιθιε στην θεσσαλονικη ο τουριστας θα κατεβει και θα κανει βολτα στην τσιμισκη και στο κεντρο,δεν θα παει στο κορδελιο και στον ευοσμο ρε μαλακα.
εκει θα ψωνισεις εσυ που δουλευεις καπου, και το αφεντικο σου σε πληρωνει απο τον τουρισμο.
πιο αναλυτικα δεν γινετε να στα πω ρε μαλακα.αν δεν το καταλαβαινεις και τωρα,εισαι βλακας εντελως να ξερεις.
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
Βρε βοιδοκεφάλε που δεν βλέπεις πέρα από το δακτυλό σου κ την τσέπη σου υπάρχουνε κ έλληνες επιχειρηματίες με μίνι-μάρκετ,ταβέρνες,μικρομαγαζά με παιχνία,κάδρα,μπλουζάκια κτλ!!!

Αυτοί τα αρχίδια του παίρνουνε!!!

παπαζόλο έχεις πάει ποτέ διακοπές σε κάνα νησάκι ή στη χαλκιδική έστω?

δεν έχεις πετύχει ποτέ τουρίστα να τρώει σε ταβέρνα,σε γυράδικο, σε καφετέρια-πιτσαρία (για πίτσα-παγωτό-καφε)?

δηλ στον δικό σου πλανήτη οι τουρίστες κάνουν διακοπές:
αεροδρόμιο=>ξενοδοχείο=>πισίνα=>αεροδρόμιο=>επιστροφή=>τι ωραία που ήταν η Ελλάδα!
 

Επισκέπτης
παπαζόλο έχεις πάει ποτέ διακοπές σε κάνα νησάκι ή στη χαλκιδική έστω?

δεν έχεις πετύχει ποτέ τουρίστα να τρώει σε ταβέρνα,σε γυράδικο, σε καφετέρια-πιτσαρία (για πίτσα-παγωτό-καφε)?

δηλ στον δικό σου πλανήτη οι τουρίστες κάνουν διακοπές:
αεροδρόμιο=>ξενοδοχείο=>πισίνα=>αεροδρόμιο=>επιστροφή=>τι ωραία που ήταν η Ελλάδα!
Yeap,μάλιστα ο καταστηματάρχης ταβερνιάρης εκεί προτιμούσε Ελληνές πελάτες που κάνουνε μεγάλη κατανάλωση!!!

Υπάρχουνε κ τέτοιοι όσο κ αν σου κάνει εντύπωση,άντε να περνάνε κ από κανένα τουριστικό μέρος με λεωφορεία του ξενοδοχείου.

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom