Νέα

Γνώμες για ΚΚΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα adonis13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 236K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

arcans

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.959
Like
0
Πόντοι
16
και τι ειναι ρε ο εργατης?.στην τελικη να παει να γαμηθη.του ειπε κανενας να γινει εργατης?αμα εχει αρχιδια να κανει δικη του δουλεια.ολα τα μουνοπανα του κκε φορτωμενα στα φραγκα ειναι.αντε γιατι βαρεθικα να την ακουω αυτη τη καραμελα με τα δικια του εργατη και τις κολοπαπαρες του καθενος.
 

gatos19811981

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2006
Μηνύματα
407
Like
7
Πόντοι
1
και τι ειναι ρε ο εργατης?.στην τελικη να παει να γαμηθη.του ειπε κανενας να γινει εργατης?αμα εχει αρχιδια να κανει δικη του δουλεια.ολα τα μουνοπανα του κκε φορτωμενα στα φραγκα ειναι.αντε γιατι βαρεθικα να την ακουω αυτη τη καραμελα με τα δικια του εργατη και τις κολοπαπαρες του καθενος.
+10000000000 Αψογος φιλε!
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
και τι ειναι ρε ο εργατης?.στην τελικη να παει να γαμηθη.του ειπε κανενας να γινει εργατης?αμα εχει αρχιδια να κανει δικη του δουλεια.ολα τα μουνοπανα του κκε φορτωμενα στα φραγκα ειναι.αντε γιατι βαρεθικα να την ακουω αυτη τη καραμελα με τα δικια του εργατη και τις κολοπαπαρες του καθενος.

τα παντα ολα
το ενα το αλλο
:rockon:

τα εξηγεις ομορφα
τα εξηγεις ωραια
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
4 arcans


Για την αντιγραφή,
Τζίμης Πανούσης
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Γιατί τελικά δεν ξεσηκώνονται; Επειδή μπήκε ΟΣΦΠ- ΠΑΟ τσάμπιονς λιγκ;
 

hunter1000

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2007
Μηνύματα
1.636
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
καντε υπομονη και θα σας γαμισουν ?????? θα δειτε και εσεις ασπρη - μερα , οχι μονο στα τραβελια , αλλα και του εργατη ...........χαχαχχαχ
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
και τι ειναι ρε ο εργατης?.στην τελικη να παει να γαμηθη.του ειπε κανενας να γινει εργατης?αμα εχει αρχιδια να κανει δικη του δουλεια.ολα τα μουνοπανα του κκε φορτωμενα στα φραγκα ειναι.αντε γιατι βαρεθικα να την ακουω αυτη τη καραμελα με τα δικια του εργατη και τις κολοπαπαρες του καθενος.

Ωπα λίγο.Ε όχι και να πάνε να γαμηθούν οι εργάτες που ο πιο πολύς κόσμος ανήκει στην εργατική τάξη.Μου τη σπάει να γδέρνουν με τους φόρους τους απλούς εργάτες και να τη βγάζουν καθαρή αυτοί που έχουν τις βίλες και τις αμαξάρες.Όπως επίσης είναι μεγάλη πουστιά να παίρνουν κάτι μαλακες βολεψάκηδες,που ποιος ξέρει σε ποιον πολιτικό πουλήθηκαν,και 4000 μισθό και κάτι golden boy's να παίνουν εκατομμύρια από τράπεζες,ενώ ο απλός εργάτης να μην έχει να φάει και να ταισει την οικογένειά του.

Ωστόσο θα συμφωνήσω για αυτό με τους φραγκάτους του ΚΚΕ.Γιατί προκειμένου να αξυπηρετήσουν να συμφέροντά τους λένε ότι τάχα εξυπηρετούν την εργατικά τάξη και ο κάθε αμόρφωτος μεροκαματιάρης εμπιστεύεται την Παπαρίγα και τους τσάτσους της.
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Εργατική Υποχώρηση

Ο τέντζερης της επανάστασης
έχασε το καπάκι
κύλησε από μόνος του
κι έπεσε στο χαντάκι

Στο λάκκο με τους φιλελεύθερους
σα χριστιανός πρωτάρης
μας έβγαλε στη ζητιανιά
ο μαύρος καβαλάρης

Είμαι κομουνιστής, φτωχός, αόμματος
ορίστε έχω και χαρτιά του κόμματος
βοηθήστε με, μαντάμ, να ανανήψω
το αριστερό μου παρελθόν... να τους το κρύψω

Φέρτε μου πτώματα να τα πατήσω
να καταλάβω, να καζαντίσω
Θέλω να ονειρευτώ αμερικάνικα
και να με δένουν σα σκυλί... με τα λουκάνικα

Όσα δεν φτάνει η κουρελού
συμπλήρωσε μοκέτα
μάζεψε τα συνθήματα
και βάλ' τα σε πακέτα

Μισές αλήθειες είπε ο Κάρολος
του σατανά φιρμάνι
και το σφυρί για καμουφλάζ
να κρύβει το δρεπάνι

:2funny:
 

andrios

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαρ 2009
Μηνύματα
490
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
και τι ειναι ρε ο εργατης?.στην τελικη να παει να γαμηθη.του ειπε κανενας να γινει εργατης?αμα εχει αρχιδια να κανει δικη του δουλεια.ολα τα μουνοπανα του κκε φορτωμενα στα φραγκα ειναι.αντε γιατι βαρεθικα να την ακουω αυτη τη καραμελα με τα δικια του εργατη και τις κολοπαπαρες του καθενος.
μην τα μπερδευεις μεγαλε δεν ειναι ολοι οι εργατες προβατα του καθε εργατοπατερα τυπου Πολυγωζοπουλου η του βαθυπλουτου Αλαβανου αλλα ουτε ειχαν ολοι την ευκαιρια να κανουν κατι καλυτερο στη ζωη τους
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Εργατική Υποχώρηση

Ο τέντζερης της επανάστασης
έχασε το καπάκι
κύλησε από μόνος του
κι έπεσε στο χαντάκι

Στο λάκκο με τους φιλελεύθερους
σα χριστιανός πρωτάρης
μας έβγαλε στη ζητιανιά
ο μαύρος καβαλάρης

Είμαι κομουνιστής, φτωχός, αόμματος
ορίστε έχω και χαρτιά του κόμματος
βοηθήστε με, μαντάμ, να ανανήψω
το αριστερό μου παρελθόν... να τους το κρύψω

Φέρτε μου πτώματα να τα πατήσω
να καταλάβω, να καζαντίσω
Θέλω να ονειρευτώ αμερικάνικα
και να με δένουν σα σκυλί... με τα λουκάνικα

Όσα δεν φτάνει η κουρελού
συμπλήρωσε μοκέτα
μάζεψε τα συνθήματα
και βάλ' τα σε πακέτα

Μισές αλήθειες είπε ο Κάρολος
του σατανά φιρμάνι
και το σφυρί για καμουφλάζ
να κρύβει το δρεπάνι

:2funny:

γαμω το σπιτι σας
γαμω
κωλοαμερικανοι
:2funny:
 

arcans

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.959
Like
0
Πόντοι
16
Ωπα λίγο.Ε όχι και να πάνε να γαμηθούν οι εργάτες που ο πιο πολύς κόσμος ανήκει στην εργατική τάξη.Μου τη σπάει να γδέρνουν με τους φόρους τους απλούς εργάτες και να τη βγάζουν καθαρή αυτοί που έχουν τις βίλες και τις αμαξάρες.Όπως επίσης είναι μεγάλη πουστιά να παίρνουν κάτι μαλακες βολεψάκηδες,που ποιος ξέρει σε ποιον πολιτικό πουλήθηκαν,και 4000 μισθό και κάτι golden boy's να παίνουν εκατομμύρια από τράπεζες,ενώ ο απλός εργάτης να μην έχει να φάει και να ταισει την οικογένειά του.
ο εργατης θα ειναι μια ζωη μαλακας, γιατι δεν κοιταει τη δουλεια του,αλλα ζηλευει και του μενει το ματι,γιαυτο ειναι μαλακας.αντι να κοιταξει να φυγει απο το χαλι του,κοιταει το αφεντικο του που γαμαει 5 μουνια.και θελει και αυτος να γαμαει 5 μουνια.οσο για τα γκολντεν μποι μαγκια τους,γιατι οι τυποι εχουν σπουδασει αυτο που κανουν,και πληρωνοντε γιαυτο που κανουν.οσο για το δικιο του εργατη να παει να το βρει στα καφενεια που πινει ουζα καθε μερα,και τρωει οτι μαλακια του σερβιρει το κκε.
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Ωπα λίγο.Ε όχι και να πάνε να γαμηθούν οι εργάτες που ο πιο πολύς κόσμος ανήκει στην εργατική τάξη.Μου τη σπάει να γδέρνουν με τους φόρους τους απλούς εργάτες και να τη βγάζουν καθαρή αυτοί που έχουν τις βίλες και τις αμαξάρες.Όπως επίσης είναι μεγάλη πουστιά να παίρνουν κάτι μαλακες βολεψάκηδες,που ποιος ξέρει σε ποιον πολιτικό πουλήθηκαν,και 4000 μισθό και κάτι golden boy's να παίνουν εκατομμύρια από τράπεζες,ενώ ο απλός εργάτης να μην έχει να φάει και να ταισει την οικογένειά του.

Ωστόσο θα συμφωνήσω για αυτό με τους φραγκάτους του ΚΚΕ.Γιατί προκειμένου να αξυπηρετήσουν να συμφέροντά τους λένε ότι τάχα εξυπηρετούν την εργατικά τάξη και ο κάθε αμόρφωτος μεροκαματιάρης εμπιστεύεται την Παπαρίγα και τους τσάτσους της.

Ο πολύς κόσμος ποιος είναι;
800000 ευρύτερου δημόσιου τομέα * 3(?) εξαρτώμενα μέλη 2400000. Παιδιά συνταξιούχοι άνεργοι(γυναίκες) + 4000000, αλλοδαποί 1000000. Υπόλοιποι που μείνανε what?
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
17
Πόντοι
16
Ο εργάτης είναι ο κορμός του συστήματος.
Χωρίς εργατικά χέρια δεν υπάρχει παραγωγή, και αυτοί που πραγματικά έχουν πλουτίσει από τα χέρια άλλων μιλάνε με μεγαλύτερο σεβασμό για τον εργάτη.
Αυτοί που τα βρήκαν έτοιμα, οι δήθεν πλούσιοι, που κάθονται και θεωρητικολογούν μέρα νύχτα εδώ μέσα, δεν είναι να τους παίρνει κανείς στα σοβαρά...  :jerking:
 

arcans

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.959
Like
0
Πόντοι
16
μην τα μπερδευεις μεγαλε δεν ειναι ολοι οι εργατες προβατα του καθε εργατοπατερα τυπου Πολυγωζοπουλου η του βαθυπλουτου Αλαβανου αλλα ουτε ειχαν ολοι την ευκαιρια να κανουν κατι καλυτερο στη ζωη τους
να την βρουν ρε την ευκαιρια τους.και αν εχουν τα αρχιδια ας χρεωθουν καμια 200000 ευρω να κανουν καμια δικια τους δουλεια,και αν δεν παει καλα η δουλεια τους να πανε να κλαφτουν στο κκε να τους δωσει τα αρχιδια του.
 

arcans

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.959
Like
0
Πόντοι
16
Ο εργάτης είναι ο κορμός του συστήματος.
Χωρίς εργατικά χέρια δεν υπάρχει παραγωγή, και αυτοί που πραγματικά έχουν πλουτίσει από τα χέρια άλλων μιλάνε με μεγαλύτερο σεβασμό για τον εργάτη.
Αυτοί που τα βρήκαν έτοιμα, οι δήθεν πλούσιοι, που κάθονται και θεωρητικολογούν μέρα νύχτα εδώ μέσα, δεν είναι να τους παίρνει κανείς στα σοβαρά...  :jerking:

εργατες θα υπαρχουν παντα.οι ανθρωποι που δινουν σε αλλους δουλεια λιγοστευουν φιλε μου.το κκε αμα εχει αρχιδια ας κανει ενα εργοστασιο και να τους παρει ολους να δουλευουν εκει.
 

kamenosentelws

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2007
Μηνύματα
528
Κριτικές
3
Like
102
Πόντοι
6
Ένα απο τα χειρότερα κόμματα.Οι άνθρωποι ζούνε σε φανταστικό κόσμο και με τις μαλακίες που λένε περι κρατικοποίησης των πάντων είναι το λιγότερο επικίνδυνοι!Όποιος έχει σπουδάσει οικονομικά με καταλαβαίνει!Και απο ότι φαίνεται οι κομμουνιστές απο οικονομία είναι άσχετοι!
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
Ένα απο τα χειρότερα κόμματα.Οι άνθρωποι ζούνε σε φανταστικό κόσμο και με τις μαλακίες που λένε περι κρατικοποίησης των πάντων είναι το λιγότερο επικίνδυνοι!Όποιος έχει σπουδάσει οικονομικά με καταλαβαίνει!Και απο ότι φαίνεται οι κομμουνιστές απο οικονομία είναι άσχετοι!

Μωρέ αυτό περι κρατικοπιήσεων φάνηκε και στο μοντέλο της Σοβιετικης Ένωσης πως όλα κατέρευσαν και ποσες επιχειρήσεις βάλαν λουκέτο.Αλλά και ο Γιώργος ο Παπανδρεόυ πόσο ηλίθιος είναι που λέει ότι αν γίνει κυβέρνηση για να αντιμετωπίσει την κρίση και κρατικοποιήσεις τραπεζών θα κάνει!!!Φαίνεται με τενεκέ λάδι του δώσαν το δίπλωμα από το πανεπιστήμιο..
 

arcans

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.959
Like
0
Πόντοι
16
Ένα απο τα χειρότερα κόμματα.Οι άνθρωποι ζούνε σε φανταστικό κόσμο και με τις μαλακίες που λένε περι κρατικοποίησης των πάντων είναι το λιγότερο επικίνδυνοι!Όποιος έχει σπουδάσει οικονομικά με καταλαβαίνει!Και απο ότι φαίνεται οι κομμουνιστές απο οικονομία είναι άσχετοι!

ρε μεγαλε τα κουμουνια ακομα πιστευουν στην μαμα ρωσσια,αλλα δεν εχουν παρει χαμπαρι οτι οι ρωσσοι εγιναν καπιταλες.απλως αυτοι το χαβα τους,ντοματα,τυρι,οικοδομη φωναζουν.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom