Νέα

Γνώμες για ΚΚΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα adonis13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 236K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Τύπε, το ότι έχουν ψηφιστεί δε μου λέει κάτι...
Σα να έχεις μια δικαστική απόφαση που δεν εκτελείται ή πιο λαϊκά, με το πουλί στο χέρι.
Δεν με ενδιαφερει τι σου λεει και τι δεν σου λεει.
Επι συγκεκριμενου ζητηματος εγινε ο διαλογος.
Περασε ΟΤΙ ΗΘΕΛΕ η κυβερνηση,μαζι και ΝΔ και ΛΑΟΣ,ναι η ου?
Τα περασε κανονικοτατα.ΟΛΑ.
ΔΕΝ εμποδιστηκε ΣΕ ΤΙ-ΠΟ-ΤΕ και πουθενα απο"τον φερετζε του πουστη".
Τελος.
Απο εκει και περα τα"αν ημουν Γιωργακης στη θεση του Γιωργακη"και τα λοιπα ΔΕΝ με ενδιαφερουν.
Στην τελικη την πολιτικη σας στηριξη την δωσατε και με το παραπανω"για να σωθει η χωρα".
Λουστειτε τις συνεπειες που τα πραματα πηγαν σκατα τωρα.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Εκεινο που(κανατε οτι)ΔΕΝ καταλαβατε αρκετοι ειναι οτι τα 1000 κομματοσκυλα δεν προκειται να παθουν τιποτε.

Και μιας και πιάσαμε χθες τα πραξικοπήματα, στο βιντέακι που δημοσίευσε πιο πάνω ο παπατρόλης για την τσεχοσλοβακία, λέει κάτι για το πραξικόπημα του 1948 που θυμίζει αρκετά γερμανία του 33...

Δεν με ενδιαφερει τι σου λεει και τι δεν σου λεει.
Επι συγκεκριμενου ζητηματος εγινε ο διαλογος.
Περασε ΟΤΙ ΗΘΕΛΕ η κυβερνηση,μαζι και ΝΔ και ΛΑΟΣ,ναι η ου?
Τα περασε κανονικοτατα.ΟΛΑ.
ΔΕΝ εμποδιστηκε ΣΕ ΤΙ-ΠΟ-ΤΕ και πουθενα απο"τον φερετζε του πουστη".
Τελος.
Απο εκει και περα τα"αν ημουν Γιωργακης στη θεση του Γιωργακη"και τα λοιπα ΔΕΝ με ενδιαφερουν.
Στην τελικη την πολιτικη σας στηριξη την δωσατε και με το παραπανω"για να σωθει η χωρα".
Λουστειτε τις συνεπειες που τα πραματα πηγαν σκατα τωρα.

Να θυμήσω απλά ότι η νδουλα που εκπροσωπεί μεγάλο κομμάτι αστών και "νοικοκυραίων" δεν έδωσε καμια πολιτική στήριξη...
Και φυσικά το ότι υπάρχει ανάγκη για δραστικές αλλάγες δεν σημαίνει ότι εννοούμε κάθε δραστική αλλαγή, ιδίως αν αυτή είναι φορομπηχτική και αναποτελεσματική...
 

Επισκέπτης
Να θυμήσω απλά ότι η νδουλα που εκπροσωπεί μεγάλο κομμάτι αστών και "νοικοκυραίων" δεν έδωσε καμια πολιτική στήριξη...
Και φυσικά το ότι υπάρχει ανάγκη για δραστικές αλλάγες δεν σημαίνει ότι εννοούμε κάθε δραστική αλλαγή, ιδίως αν αυτή είναι φορομπηχτική και αναποτελεσματική...
Φυσικα και στηριξε,πχ το νομοσχεδιο για την παιδεια.

Βαριεμαι να ψαχνω τωρα δηλωση ενος γαλαζιου βουλευτη περσι οτι τι καλα που υπαρχει το ΛΑΟΣ και δεν χρειαστηκε να ψηφισουνε μνημονιο νουμερο ενα.

Α,και οταν λεω πολιτικη στηριξη δεν εννοω απαραιτητα τι ψηφισε η νουδουλα στη βουλη.

Εννοω το ολο κονσεπτ"για να σωθει η χωρα μωρε"και τα ρεστα.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Φυσικα και στηριξε,πχ το νομοσχεδιο για την παιδεια.

Βαριεμαι να ψαχνω τωρα δηλωση ενος γαλαζιου βουλευτη περσι οτι τι καλα που υπαρχει το ΛΑΟΣ και δεν χρειαστηκε να ψηφισουνε μνημονιο νουμερο ενα.

Μιλάμε για οικονομικά μέτρα...
Ο νόμος για την παιδεία δεν επιβαρύνει τον προϋπολογισμό- μάλλον τον ελαφραίνει και υπήρξε και αίτημα μεγάλου μέρους της κοινωνίας.
 

Επισκέπτης
Μιλάμε για οικονομικά μέτρα...
Ο νόμος για την παιδεία δεν επιβαρύνει τον προϋπολογισμό- μάλλον τον ελαφραίνει και υπήρξε και αίτημα μεγάλου μέρους της κοινωνίας.
Δηλαδη η ελαφρυνση του προυπολογισμου ΔΕΝ ειναι οικονομικο μετρο,ε?

Για δες τι μαθαινουμε...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Αυτή την παπαριά τώρα την σκέφθηκες πολύ ή την πέταξες όπως γνωματεύει ο Πέρσυ;

ΡΕΟ = Ρο Έψιλον Όμικρον στα Ελληνικά, Ρέο.

RE0 = προφέρεται και διαβάζεται ΡΙΟ στα Αμερικάνικα, όπως το Ρίο Ντε Τζανέϊρο.

Πες μας τώρα και οι Reo Speedwagon από που πήραν το όνομα....

Σαν τους τύπους στην καρότσα ήμασταν:


Θυμάμαι πάντως ότι πήρα ένα στην Πατησίων μπροστά στο Πολυτεχνείο που έκανε την διαδρομή Κυψέλη - Παγκράτι και ήταν και βράδυ.
fffffffffffffffffaaaaaaaaaaaaapppppppppppppppppppppppppppp
στράκι άσε τη λατρεία μου ήσυχη.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Στ' αρχίδια μας.

Τέρμα η κάλσμπεργκ, τερμα η ΚΕΟ
τέρμα τα στάγιερ τα τζιπάκια και τα ΡΕΟ,
δεν ξαναπίνω, χυμό Λανίτης
γιατί το Μάρτιο θα είμαι πια πολίτης.
κλάααααααααααααααααααψεεεεεεεεεεεεε κοντοπίθαρεεεεεεεεεεεεεεεεε
 

Επισκέπτης
Θυμάμαι πάντως ότι πήρα ένα στην Πατησίων μπροστά στο Πολυτεχνείο που έκανε την διαδρομή Κυψέλη - Παγκράτι και ήταν και βράδυ.

Γιατί δεν πήγες με το ;;;;;
foto-saab-clasico-13678_2.jpg
 

Hirayama

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2011
Μηνύματα
3.258
Like
3
Πόντοι
16
Εν έτει 2011 ο άλλος έχει κολλήσει με τα, πηγάδες, χίτες και καζέρτες...
Είπαμε, αυτό δεν είναι πολιτική, είναι the grugde...

Δεν κόλλησα εγώ τύπε μου.
Ο φίλος μας βγήκε να γκεμπελίσει και να σιγονταρει το λάκη, στο θέμα της σφαγης των ταγματασφαλιτών στο Μελιγαλά, απο τον ΕΛΑΣ.  
Είπε τα φίδια του κι οταν του παρατεθηκε η άποψη του Ιού και της Βικιπαίδειας και του ζητηθηκαν οι λιστες των θυματων, το γύρισε στην τρελίτσα και την εκανε ελαφρα.

Δεν εχω απαιτηση από κανενα να συμφωνει με τις θέσεις μου. Θέλω όμως καποιος που ζηταει λογικη και τεκμηριωμενη συζητηση, να μην γκεμπελιζει και να κραταει το επιπεδο.

Εν έτει 2011 φτασαμε εδώ που φτασαμε, γιατί δεν ξερουμε την ιστορία μας κι επαναλαμβανουμε τα ιδια λαθη.
 

Hirayama

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2011
Μηνύματα
3.258
Like
3
Πόντοι
16
Οχι, θα καθομουν εγω ως τις 7 το ξημερωμα, για να συζηταω για το εαν στην Καζερτα δοθηκε εξουσιοδοτηση στον ΕΛΑΣ να σφαξει τον κοσμο στο Μελιγαλα.
Εξακουλουθει να ισχυει η παραινεση μου να πας εκει κατω να ρωτησεις και να πεις τις σοφιστειες σου. Δεν ξερω αν θα ειναι κι εκει τοσο ευγενικοι οσο εγω.


Εάν έχεις άλλα στοιχεια για τη συμφωνια της Καζερτα και για τη μαχη του Μελιγαλα, να τα παραθεσεις.

Μέχρι τότε καλύτερα να μασάς, παρά να μιλας για το συγκεκριμένο θέμα γιατί εκτίθεσαι !
 

Hirayama

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2011
Μηνύματα
3.258
Like
3
Πόντοι
16
  Για να αντιστρεψω τα επιχειρηματα της μιας ή της αλλης ομαδας και για να γινει κουβεντα,
  λεω αυτο:

  Στ'αρχιδια μ' οι ΙΔ υπαλληλοι....μα εντελως (και εγω τετοιος ειμαι)

  Οταν εισφοροδιαφευγουν (σε σχεση με τους ΔΥ σιγουρα,πληρωνονται τα μισα ενσημα και το ΙΚΑ παιρνει
  τα αρχιδια μας..)

  Οταν φοροδιαφευγουν δηλωνοντας λιγοτερα απο οσα παιρνουν (τα Σαββατα πολλοι δεν τα δηλωνουν,οταν
  τα δουλευουν)

  Τουλαχιστον οι ΔΥ με ολα τα κακα τους,ΔΕΝ ΦΟΡΟΔΙΑΦΕΥΓΟΥΝ ΟΥΤΕ ΕΙΣΦΟΡΟΔΙΑΦΕΥΓΟΥΝ ...

  για ριχτε τωρα καμμια αποψη....

Σίγουρα έχεις πυρετο σύντροφε !

Οι ΔΥ διαχειριστηκαν το κρατος σαν τσιφλίκι τους και η διαφθορά ξεχειλισε σε ολες τις βαθμίδες : μίζες, γρηγοροσημα, κοπανες, διορισμοι τέκνων και συνταξεις ανυπανδρων-αγαμητων θυγατερων, προωρες συνταξιοδοτησεις, μηδαμινη παραγωγικότητα, κάκιστη άσκηση διοίκησης και αναξιοκρατια κτλ κτλ κτλ.

 

Hirayama

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2011
Μηνύματα
3.258
Like
3
Πόντοι
16
Μα σαφώς ,
το ΚΚΕ την περίοδο του συμμοριτοπόλεμου
δεν το πολέμησε η "άκρα δεξιά" ...
Ποιά άκρα δεξιά άλλωστε ;;;
Μόνο ο Γρίβας μπορούσε να καταταγεί στην άκρα δεξιά
και είχε πάρει λιγότερο από 3%.

Το πολέμησε και το Κέντρο(Παπανδρέου) και οι παλιοί Βενιζελικοί (σοφούλης)
και η κεντροδεξιά .
Και γι'αυτό είχε την τύχη που είχε
που ήταν και αυτή που του άξιζε ....

Σιγά μην μας κυβερνούσαν ο Σιάντος και ο Ζαχαριάδης ...

Δυστυχώς τύπε μου, η ηγεσια του ΚΚΕ τότε έκανε τη μια γκαφα μετα την άλλη και χαντακωσε το προοδευτικό κίνημα του ΕΑΜ.

Όμως πρεπει να παραδεχτεις ότι ο άνθρωπος κλειδί, που έφερε τους αγγλους στην ελλάδα και τυλιξε το ΕΑΜ και το ΚΚΕ σε μια κολλα χαρτι ήταν ο Παπανδρέου.

Ευφυεστατος κι αδιστακτος πολιτικός, φανατικος αντικομμουνιστης, προτιμησε να τυλιξει την πατριδα του στον εμφύλιο για να εξυπηρετησει τα σχεδια του.

Υποθετω ότι αν επικρατουσε ο Σιαντος κι ο Ζαχαριαδης, θα προσπαθουσαν να μας κανουν μια ακομη σοβιετικη δημοκρατια, δορυφορο της ΕΣΣΔ. Όμως με τα αν , ιστορία δε γραφεται.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Αυτή την παπαριά τώρα την σκέφθηκες πολύ ή την πέταξες όπως γνωματεύει ο Πέρσυ;

ΡΕΟ = Ρο Έψιλον Όμικρον στα Ελληνικά, Ρέο.

RE0 = προφέρεται και διαβάζεται ΡΙΟ στα Αμερικάνικα, όπως το Ρίο Ντε Τζανέϊρο.

Πες μας τώρα και οι Reo Speedwagon από που πήραν το όνομα....

βρε γεροντοκουναβο γιατι δε σκεφτεσαι δυο φορες πριν αποφασισεις ποιον θα ποσταρεις? δε θελω να σε κανω αντικειμενο γελιου  :grin:

για πε μου τωρα τι σημαινει λοιπον το Ρο Εψιλον Ομικρον στα ελληνικα που ξερεις τοσο καλα να γελασουμε  :grin:

και βαλτα και με την προφορα στα στρατα τωρα  :2funny:
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
μην αργεις στο γουγλη κουναβι, σε βλεπω στα διπλανα θρεντ δε θα τη σκαπουλαρεις  :grin:
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
βρε γεροντοκουναβο γιατι δε σκεφτεσαι δυο φορες πριν αποφασισεις ποιον θα ποσταρεις? δε θελω να σε κανω αντικειμενο γελιου  :grin:

για πε μου τωρα τι σημαινει λοιπον το Ρο Εψιλον Ομικρον στα ελληνικα που ξερεις τοσο καλα να γελασουμε  :grin:

και βαλτα και με την προφορα στα στρατα τωρα  :2funny:

Αυτό που έγραψα εγώ διαβάζεται ρ-έ-ο.

Αυτό που έγραψες εσύ διαβάζεται ρ-ί-ο.

Στην Ελλάδα είναι γνωστό με το πρώτο.


Είναι όπως Σία και CIA ή Σι-άϊ-εϊ.
Στην Ελλάδα Σία την λένε (ή τσπα την λέγανε όλοι): ΝΑΤΟ-ΣΙΑ- Προδοσία.

Άμα ακούσει κανένας Αμερικάνος για Σία δεν θα καταλάβει τίποτε.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Αυτό που έγραψα εγώ διαβάζεται ρ-έ-ο.

Αυτό που έγραψες εσύ διαβάζεται ρ-ί-ο.

Στην Ελλάδα είναι γνωστό με το πρώτο.


Είναι όπως Σία και CIA ή Σι-άϊ-εϊ.
Στην Ελλάδα Σία την λένε (ή τσπα την λέγανε όλοι): ΝΑΤΟ-ΣΙΑ- Προδοσία.

Άμα ακούσει κανένας Αμερικάνος για Σία δεν θα καταλάβει τίποτε.

αυτο τωρα ειναι απαντηση?  :2funny:

πες ρε σε τι με διορθωνεις και ασε τις τουμπες. αν με διορθωνεις στη προφορα τοτε τι εννοεις με το Ρο Εψιλον Ομικρον?  :birdman:

 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
για τιμωρια πες και ποιο ειναι το σωστο μεταξυ ρουτερ και ραουτερ  :grin:

κουναβιιιιιιιιιιιιιιι  :s&m_1:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom