Νέα

Γνώμες για ΚΚΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα adonis13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 236K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
για τιμωρια πες και ποιο ειναι το σωστο μεταξυ ρουτερ και ραουτερ  :grin:

κουναβιιιιιιιιιιιιιιι  :s&m_1:
ράουτερ είναι το "ηνωμενοβασιλιώτικο", προερχόμενο από το ράουτ... στην αμερική εγινε ρουτ και ρουτερ,όπως τα ντέιτα γίνανε σιγά σιγά ντάτα.
εν τέλει όλα σωστά είναι, ανάλογα σε ποιον απευθύνεσαι.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
αυτο τωρα ειναι απαντηση?  :2funny:

πες ρε σε τι με διορθωνεις και ασε τις τουμπες. αν με διορθωνεις στη προφορα τοτε τι εννοεις με το Ρο Εψιλον Ομικρον?  :birdman:

Γι' αυτό σε διορθώνω:

ΡΕΟ δεν υπαρχει. υπαρχει REO που ειναι εταιρια μια εκ των κατασκευαστων.  

Εμείς τα λέμε ρέο ενώ η σωστή προφορά είναι ρίο.

Πες τώρα και από που βγαίνει το Τζέϊμς.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Γι' αυτό σε διορθώνω:

Εμείς τα λέμε ρέο ενώ η σωστή προφορά είναι ρίο.

Πες τώρα και από που βγαίνει το Τζέϊμς.

βρε παπαρα!  :2funny: :2funny: :2funny:

επαναλαμβανω. ΡΕΟ δεν υπαρχει. υπαρχει REO που ειναι εταιρια μια εκ των κατασκευαστων.

σε τι διαφωνεις??????????? μιλησα πουθενα για προφορα?  :2funny:

αν διαφωνεις σε αυτο που με παραθετεις τοτε θα πρεπει να μου αποδειξεις οτι υπαρχει ΡΕΟ αλλιως τι σκατα με παραθετεις με διαφωνια. μαλλον κατι πηγες να πεις με το ρο εψιλον ομικρον αλλα καταλαβες τη μαλακια σου αργα και τουμπισες  :2funny:
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
που ειναι η λατρεια μου να με καμαρωσει που χυνω τον βολταιρο  :pipa1: :2funny:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.471
Πόντοι
8.006

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
GMS...
Καλα, απο το απογευμα αυτη η συζητηση γινεται?

παει αυτο τον χυσαμε και τελειωσαμε, εχουμε και νεα συζητηση, ο βολταιρος ο αμερικλανος να διορθωνει τα στελεχη της cisco σε θεματα προφορας  :grin:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
παει αυτο τον χυσαμε και τελειωσαμε, εχουμε και νεα συζητηση, ο βολταιρος ο αμερικλανος να διορθωνει τα στελεχη της cisco σε θεματα προφορας  :grin:
λοιπόν.
επειδή θα εμφανιστουν διάφορα σαββούρια πάλι να μου πουν για την ξερολίασή μου (σαν τον μαλάκα περί στατιστικής και μαθηματικών χθες) πρόχειρα:
1.
όσοι γιάνκηδες ινστρούχτορες (instructors) ελληνιστί δασκάλοι μου έκαμαν μάθημα όταν έπρεπε να συνεννοηθούμε το ρούτερ που έλεγα δεν το καταλάβαιναν.
στην πορεία τους άκουσα να λένε ράουτερ και κατάλαβα ότι κάτι δεν παει καλά και έτσι άρχισα να αναρωτιέμαι τι με μάθαινε χρόνια ολάκερα ο γηγενής άγγλος φιλόλογς του κέμπριτζ στο σκολείο.
αμεσα τον πήρα τηλέφωνο τότετες έχοντας πάθει κρίση γνώσεων να μάθω πώς διάλο τα γιάνκια το λένε ραουτερ.

πρόχειρα επειδή ακόμα και στα αγγλικά υπάρχουν κανόνες προφοράς τις οποίες μαλάκες έλληνες δε μαθαίνουν ΠΟΤΕ στο στρατηγάκη πάμε μια γύρα....

ποιά η διαφορά του scout απ το route και το root ή flout ?
ποιά η διαφορά προφοράς στο scatter απ το scater?
ποιά η διαφορά του beach απ το bitch?
ποιά η διαφορά του piss απ το Peace?

σπάνια θα βρεις μαλάκα έλληνα να την ξέρει και κατά συνέπεια να την προφέρει.
ένας απο τους λόγους που οι αγγλοι καταλαβαίνουν ότι δεν είσαι νέιτιβ σπικερ είναι η παραπάνω.
 
ο τσολιάς (ο γνωστός μας φοιτητής που κόβω τομπούτσο μου ότι δεν έχει πατήσει ούτε αγγλία ούτε αμερική) είπε ακριβώς το αντίθετο.....
στο ηνωμένο βασίλειο λοιπόν το router είναι ρούτερ. σε πολλές πολιτείες της αμερικής είναι ράουτερ όπως και άλλους σοδομισμούς που έχουν τ αμερικάνια στην αγγλική γλώσσα όπως το center και ουχί το σωστό centre.

βεβαίως εάν λχ πας ηπα και πεις θέλω 2 ριτέρνς θα σε στείλουν πίσω στην ελλάδα.
κλείνοντας οι διαφορές των αμερικαν ινγκλις και των μπριτισ ινγκλισ είναι περίπου όσες των ελληνικών απ τα ελληνοκυπριακά ειδικά στις νόιτες πολιτείες των ηπα όπου λχ ένας βρεττανός σερ παίζει να μην καταλάβει ούτε τις οδηγίες για να φτάσει στον προορισμό του.

για να τηρούμε βεβαίως τους τύπους η αγγλική γλώσσα είναι γλώσσα του πουστόνησου και κατ΄ επέκταση οι αλλαγές των κολονις δεν είναι οι σωστές. Σωστό κάτι είναι μόνο στα roots του ανεξαρτήτως των routes που ακολούθησε για να καταλήξει ράουτ.


 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Η πρώτη μου καμπάνα στο στρατό ήταν επειδή περάσαμε με την καναδέζα μπροστά απ'το διοικητήριο με 3 άτομα στην καμπίνα.
Η δεύτερη καμπάνα ήταν επειδή περάσαμε με την καναδέζα μπροστά απ'το διοικητήριο με 3 άτομα στην καμπίνα την επόμενη μέρα.
Η τρίτη καμπάνα ήταν επειδή περάσαμε με την καναδέζα μπροστά απ'το διοικητήριο με 3 άτομα στην καμπίνα τη μεθεπόμενη..

A definition of the term "fast learner"...  :2funny:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.471
Πόντοι
8.006
Ανεξαρτητως ιδεολογικων διαφωνιων, τα συγχαρητηρια μου στο ΠΑΜΕ για τη σημερινη μεγαλειωδη πορεία, τον παλμο, την ελλειψη εκτροπων.
Και φυσικα ΘΕΡΜΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στα μελη του ΠΑΜΕ, που πλακωσαν στις κλωτσιες και στις σφαλιαρες τους κουκουλοφορους, που πήγαν να καπελωσουν την πορεια.
Λες και νομιζαν οτι οι ΚΚΕδες ειναι τιποτα φλωρακια που θα τους χαλαγαν την πορεία.
Αρπαξαν τις μαπες τους και ησυχασαν.
Θερμα συγχαρητηρια.
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Ανεξαρτητως ιδεολογικων διαφωνιων, τα συγχαρητηρια μου στο ΠΑΜΕ για τη σημερινη μεγαλειωδη πορεία, τον παλμο, την ελλειψη εκτροπων.
Και φυσικα ΘΕΡΜΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στα μελη του ΠΑΜΕ, που πλακωσαν στις κλωτσιες και στις σφαλιαρες τους κουκουλοφορους, που πήγαν να καπελωσουν την πορεια.
Λες και νομιζαν οτι οι ΚΚΕδες ειναι τιποτα φλωρακια που θα τους χαλαγαν την πορεία.
Αρπαξαν τις μαπες τους και ησυχασαν.
Θερμα συγχαρητηρια.
Κρίμα ρε γμτ που χάλασε την δουλειά το ΠΑΜΕ...θα μπαίναν μέσα στην βουλή τα παιδιά με τις κουκούλες κ σήμερα θα είχαμε απαλλαγεί από τον κοινοβουλευτισμό.....

Ρε λες να κάνει κ συλλήψεις το ΠΑΜΕ στο τέλος;;;; :2funny:
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.274
Πόντοι
8.645
Ανεξαρτητως ιδεολογικων διαφωνιων, τα συγχαρητηρια μου στο ΠΑΜΕ για τη σημερινη μεγαλειωδη πορεία, τον παλμο, την ελλειψη εκτροπων.
Και φυσικα ΘΕΡΜΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στα μελη του ΠΑΜΕ, που πλακωσαν στις κλωτσιες και στις σφαλιαρες τους κουκουλοφορους, που πήγαν να καπελωσουν την πορεια.
Λες και νομιζαν οτι οι ΚΚΕδες ειναι τιποτα φλωρακια που θα τους χαλαγαν την πορεία.
Αρπαξαν τις μαπες τους και ησυχασαν.
Θερμα συγχαρητηρια.

Έλα πες την αλήθεια, έχεις ψιλοκαβλώσει  :grin:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.471
Πόντοι
8.006
Κρίμα ρε γμτ που χάλασε την δουλειά το ΠΑΜΕ...θα μπαίναν μέσα στην βουλή τα παιδιά με τις κουκούλες κ σήμερα θα είχαμε απαλλαγεί από τον κοινοβουλευτισμό.....

Ρε λες να κάνει κ συλλήψεις το ΠΑΜΕ στο τέλος;;;; :2funny:
Τα μελη του ΠΑΜΕ κανουν εφοδο για να διαλυσουν τους κουκουλοφορους!!!!!
Απιστευτο.
Κουραγιο παιδια, απο σημερα σημερα ψηφιζω ΚΚΕ!!!!
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.644
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.025
Πόντοι
17.085
Και φυσικα ΘΕΡΜΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στα μελη του ΠΑΜΕ, που πλακωσαν στις κλωτσιες και στις σφαλιαρες τους κουκουλοφορους, που πήγαν να καπελωσουν την πορεια.
Απολυμένοι του 902 ήταν.
 

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.189
Like
2
Πόντοι
16
Ανεξαρτητως ιδεολογικων διαφωνιων, τα συγχαρητηρια μου στο ΠΑΜΕ για τη σημερινη μεγαλειωδη πορεία, τον παλμο, την ελλειψη εκτροπων.
Και φυσικα ΘΕΡΜΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στα μελη του ΠΑΜΕ, που πλακωσαν στις κλωτσιες και στις σφαλιαρες τους κουκουλοφορους, που πήγαν να καπελωσουν την πορεια.
Λες και νομιζαν οτι οι ΚΚΕδες ειναι τιποτα φλωρακια που θα τους χαλαγαν την πορεία.
Αρπαξαν τις μαπες τους και ησυχασαν.
Θερμα συγχαρητηρια.

Έλα πες την αλήθεια, έχεις ψιλοκαβλώσει  :grin:

:2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom