Νέα

Γιατί οι γυναίκες μας τα ζαλίζουν?1+1 δεν κάνει πάντα 2?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nutcase13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 248
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
Tυπε χαουζ η διπολικη ειναι σοβαρο πραγμα και αντιμετωπιζεται μονο φαρμακευτικα

Η τυπισσα εχει κατι πιο λαιτ (πιστευω)

Αυτο με το γαμησι με ξενερωνει και μενα. Οχι εννοειται περιστασιακα, αλλα αν γινεται σε σταθερη βαση

Πριν παντρευτω,  με την δικια μου ηταν PSE

μετα τον γαμο και τα παιδια για 8 χρονια επαιζε σεξ με το σταγονομετρο

Στο τελος χωρισα γιατι εφτασα να κυκλοφορω με το ματι να γυαλιζει. Οκ δεν ηταν μονο αυτος ο λογος αλλα βαρυνε πολυ την ζυγαρια.

Αυτο που μπορω να πω με σιγουρια ειναι οτι τετοιοιυ ειδους σκηνικα πραγματι δεν αλλαζουν, χωρις τουλαχιστον επαγγελματικη βοηθεια
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
Tυπε χαουζ η διπολικη ειναι σοβαρο πραγμα και αντιμετωπιζεται μονο φαρμακευτικα
Η τυπισσα εχει κατι πιο λαιτ (πιστευω)
Αυτο που μπορω να πω με σιγουρια ειναι οτι τετοιοιυ ειδους σκηνικα πραγματι δεν αλλαζουν, χωρις τουλαχιστον επαγγελματικη βοηθεια
Συμφωνώ παίχτη. Τόχω ζήσει, ζόρικη κατάσταση, ευτυχώς σε μένα δεν κράτησε πολύ γιατί θα καταστρεφόμουν.
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
Ειναι σαν να προσπαθεις να γκρεμισεις εναν τσιμεντενιο τοιχο με κεφαλιες :cheesy:
 

mariakosk

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2011
Μηνύματα
562
Like
9
Πόντοι
6
Ποιος ομως εχει την διπολικη διαταραχη ? Γιατι διαβαζοντας το αρθρο εδω ειδα οτι ο τυπος στραβωσε επειδη ηθελε σεξ και η αλλη του ειπε νυσταζω. Εκανε ολοκληρο θεμα γαι αυτο και το συνεχισε την αλλη μερα. Αυτα ειναι τα προβληματα σε σχεση και απο αυτα δεν καταλαβαινει τις γυναικες ?  :think:

ε πες το ντε!!!!


Εγω δεν βλεπω η κοπελα να χει καποιο ιδιαιτερο θεμα ο τυπος εχει αρχισει τη γκρινια και γινεται κουραστικος

δεν του καθεται την αλλη αυτος εχει νευρα μετα κανουν σεξ(αρα τυ κατσε) μετα παει στη δουλεια της μξιλαει ενω δεν πρεπει να δωσουν στοχο, μετα της στελνει μηνυμα ενω σχολασαν μετα παει σινεμα με αλλη μετα της κανει φασαρια...και ολα αυτα γιατι δεν του κατσε το βραδυ αλλα το πρωι
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.741
Like
1.426
Πόντοι
366
Γιώργο καλημέρα...
Καταρχήν το γεγονός οτι την έχεις την κοπέλα ΚΑΙ στον χώρο της εργασίας σου είναι ένα φάουλ από τη στιγμή που ΚΑΙ την βλέπεις αρκετές παραπάνω ώρες απότι θα έπρεπε να την βλέπεις (δεν είναι ούτε κακό απαραίτητα αλλά ούτε και καλό), ΚΑΙ θα πρέπει να προσέχετε τη συμπεριφορά σας γενικότερα για να μην πάρετε τον πούλο από τη δουλειά...
Απλά το παραπάνω σαν επισήμανση...
Στο δια ταύτα τώρα, επειδή μου είχε τύχει στο παρελθόν ανάλογη περίπτωση με κλαψιάρα γυναίκα, δυστυχώς αυτό τον τύπο της γυναίκας κανείς μας δεν μπορεί να την κάνει κουμάντο.
Από τη μικρή μου εμπειρία κατάλαβα οτι όλα αυτά τα μελλοδραματικά είναι ένας τρόπος τους να σε κρατάνε απασχολημένο και να σε έχουν κοντά τους.Πούστικος μεν , αλλά που ποιάνει πάντα, δε.
Επειδή όμως και η ίδια καταλαβαίνει οτι ούτε εσένα μπορεί να κάνει κουμάντο μιας και από τα λεγόμενά σου δεν φαίνεσαι άβγαλτος όσο αφορά τις σχέσεις και το παρελθόν σου, φοβάται μη σε χάσει και κάνει όλα αυτά τα μελλοδραματικά.
Το θέμα είναι οτι αυτά τα σκηνικά (και εύχομαι να βγω λάθος), δεν πρόκειται να σταματήσουν ποτέ μα ποτέ.
Είναι ο δικός της "τρόπος" να σε έχει κοντά της και να μην της φύγεις.Γιατί εαν της φύγεις, η ψυχολογική της ζημιά θα είναι τεράστια.Οι γυναίκες "επενδύουν" συναισθηματικά στον άντρα , και όσο περισσότερο του έχουν ανοιχτεί(όπως στην περίπτωσή σου), τόσο γυρισμός δεν υπάρχει.Έχει δηλαδή "κλειδώσει" πάνω σου.
Το να σε χάσει είναι αυτό που δεν μπορεί να διαχειριστεί και κάνει τα όσα κάνει.
Το θέμα είναι εαν εσύ είσαι διατεθημένος να διαχειριστείς όλο αυτό το καθημερινό και ψυχοφθόρο θέατρο σκιών, γιατί περι αυτού πρόκειται.
Δεν λέω οτι δεν είναι καλή η κοπέλα, αλλά απότι καταλαβαίνω είναι ψυχοσυναισθηματικά ασταθής.
Εγώ σε παρόμοια περίπτωση την έστειλα σπίτι της και τελείωσαν τα μελλοδραματικά και τη φορτώθηκε κάποιος άλλος δύστυχος.
Δεν μπορώ να σε συμβουλέψω τι να κάνεις.Είναι καθαρά δικό σου θέμα πως μπορείς να διαχειρίζεσαι τέτοιες καταστάσεις.
Εγώ το μόνο που μπορώ να βοηθήσω είναι να πάρεις και μια 2η άποψη σε αντίστοιχο περιστατικό που είχα.
Την καλημέρα μου
Διπολική διαταραχή λέγεται.
Δε διορθώνεται.
Ή μένεις ή φεύγεις.
συμφωνω και με τα δυο ποστ...ειδικα με το πρωτο το οποιο αντικατοπτριζει αντιστοιχη κατασταση που περασα κι εγω
το ποστ του χαουζ προσδιοριζει απο ψυχολογικη μερια (επιστημ. ορισμος) το ποστ του trelokotsidou.... αυτα τα ατομα και τις συμπεριφορες τους (ατομα ψυχολογικη ασταθεια-διαταραχη)... πιστευω στη πορεια θα ενταθουν...
θα συμφωνησω και με το φιλο που μιλησε για γαμο...ο γαμος θα την ηρεμισει αρχικα, θα την κανει να νιωσει μια ασφαλεια...αλλα οχι οτι θα επιλυσει το προβλημα...οταν κανει παιδι, κι αν δεν περασει καμια επιλοχεια καταθληψη, λογικα θα ξεκολλησει απο πανω σου με τις αψυχολογητες και διαταραγμενες συμπεριφορες

εγω ειχα σχεση πολλα χρονια με ατομο απο τον ιδιο χωρο εργασιας, με αντιστοιχες συμπεριφορες σε συνδυασμο με ζηλια...αντεξα 5 χρονια και πριν το γαμο το διαλυσα......μου γαμησε τη ψυχολογια...μετα απ αυτο αρρωστησα (αυτοανοσο)  ;)
 

nostre999

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2015
Μηνύματα
965
Like
0
Πόντοι
6
:2funny: :2funny: :2funny:

Ενα απο τα πραγματα που μαθαινεις καλυτερα οσο μεγαλωνεις, ειναι ποτε να παιρνεις τον πουλο :grin:
Θεωριτικα ναι ετσι ειναι αλλα πρακτικα ειναι πολυ πιο δυσκολο οταν μεγαλωνεις να τα σπας ετσι απλα. Μαλλον μεγαλονοντας μαθαινεις την αρετη της υπομονης και της αποδοχης της διαφορετικοτητας του αλλου
 

nostre999

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2015
Μηνύματα
965
Like
0
Πόντοι
6
συμφωνω και με τα δυο ποστ...ειδικα με το πρωτο το οποιο αντικατοπτριζει αντιστοιχη κατασταση που περασε κι εγω
το ποστ του χαουζ του προσδιοριζει απο ψυχολογικη μερια (επιστημ. ορισμος) το ποστ του trelokotsidou.... αυτα τα ατομα και οι συμπεριφορες με ατομα ψυχολογικης ασταθεια-διαταραχη... πιστευω στη πορεια θα ενταθουν...
θα συμφωνησω και με το φιλο που μιλησε για γαμο...ο γαμος θα την ηρεμισει αρχικα, θα την κανει να νιωσει μια ασφαλεια...αλλα οχι οτι θα επιλυσει το προβλημα...οταν κανει παιδι, κι αν δεν περασει καμια επιλοχεια καταθληψη, λογικα θα ξεκολλησει απο πανω σου με τις αψυχολογητες και διαταραγμενες συμπεριφορες

εγω ειχα σχεση πολλα χρονια με ατομο απο τον ιδιο χωρο εργασιας, με αντιστοιχες συμπεριφορες σε συνδυασμο με ζηλια...αντεξα 5 χρονια και πριν το γαμο το διαλυσα......μου γαμησε τη ψυχολογια...μετα απ αυτο αρρωστησα (αυτοανοσο)  ;)
Γαμο θελει ο τυπος να ηρεμησει οχι η τυπισσα. Αληθεια εσυ που βρισκεις το προβλημα σε αυτην σε οσα διαβασες ?
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.741
Like
1.426
Πόντοι
366
Γαμο θελει ο τυπος να ηρεμησει οχι η τυπισσα. Αληθεια εσυ που βρισκεις το προβλημα σε αυτην σε οσα διαβασες ?
σ αυτο που ρωτας με καλυπτουν αυτα που λεει o trelokotsidou στο ποστ του...
μην εμενεις στο σκηνικο που νυσταζε και δε γαμηθηκε...αλλα sτη γενικοτερη συμπεριφορα της..τα κλαματα χωρις λογο, το οτι δεν ξερει τι θελει, οι εναλλαγες της διαθεσης...
υπαρχει προβλημα και θα ενταθει οσο περναει ο καιρος
πολυ αρνητικο κι οτι δουλευουν μαζι

προσωπικη εκτιμηση οτι ο νηματοθετης, θα την στειλει χαλαρα....δεν τον κοβω να χει αντοχες για τετοιες κονξες....ΘΕΜΑ ΧΡΟΝΟΥ ;)


 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
μην εμενεις στο σκηνικο που νυσταζε και δε γαμηθηκε...αλλα sτη γενικοτερη συμπεριφορα της..τα κλαματα χωρις λογο, το οτι δεν ξερει τι θελει, οι εναλλαγες της διαθεσης...
Έτσι ακριβώς γι αυτό μίλησα για διπολική διαταραχή.
 

nostre999

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2015
Μηνύματα
965
Like
0
Πόντοι
6
σ αυτο που ρωτας με καλυπτουν αυτα που λεει o trelokotsidou στο ποστ του...
μην εμενεις στο σκηνικο που νυσταζε και δε γαμηθηκε...αλλα sτη γενικοτερη συμπεριφορα της..τα κλαματα χωρις λογο, το οτι δεν ξερει τι θελει, οι εναλλαγες της διαθεσης...
υπαρχει προβλημα και θα ενταθει οσο περναει ο καιρος
πολυ αρνητικο κι οτι δουλευουν μαζι

προσωπικη εκτιμηση οτι ο νηματοθετης, θα την στειλει χαλαρα....δεν τον κοβω να χει αντοχες για τετοιες κονξες....ΘΕΜΑ ΧΡΟΝΟΥ ;)
Μα ο νηματοθετης εχει προβλημα γιατι του ειπε νυσταζω και μετα αφου εκανε ολοκληρη ιστορια που κρατησε και αλλη μερα ( ειπε και το φοβερο ιδρωνει την φανελλα  :2funny: ) η αλλη τα πηρε μια μερα και του ειπε οτι πιθανον να θελει να διακοψει.  Τωρα για το αν βρισκω η οχι την δικη της κλαψοταση προβληματικη αυτο ειναι αλλο θεμα οπως και δεν ξερουμε και την δικη της αποψη για ολα αυτα. Λεω για αυτα που ο νηματοθετης παρουσιαζει σαν προβληματα και ακατανοητα για τις γυναικες . Βλεπει κανεις κατι τετοιο σε αυτα που γραφει ?
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.741
Like
1.426
Πόντοι
366
Έτσι ακριβώς γι αυτό μίλησα για διπολική διαταραχή.
χαουζ, διαβαζοντας το προσωπικο κειμενο που εχεις κατω...θα ελεγα οτι ειναι η καταλληλη συνταγη για τετοια ατομα  :boobies: :grin:
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.741
Like
1.426
Πόντοι
366
Μα ο νηματοθετης εχει προβλημα γιατι του ειπε νυσταζω και μετα αφου εκανε ολοκληρη ιστορια που κρατησε και αλλη μερα ( ειπε και το φοβερο ιδρωνει την φανελλα  :2funny: ) η αλλη τα πηρε μια μερα και του ειπε οτι πιθανον να θελει να διακοψει.  Τωρα για το αν βρισκω η οχι την δικης κλαψοταση προβληματικη αυτο ειναι αλλο θεμα οπως και δεν ξερουμε και την δικη της αποψη για ολα αυτα. Λεω για αυτα που ο νηματοθετης παρουσιαζει σαν προβληματα και ακατανοητα για τις γυναικες . Βλεπει κανεις κατι τετοιο σε αυτα που γραφει ?
:S :think:
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
χαουζ, διαβαζοντας το προσωπικο κειμενο που εχεις κατω...θα ελεγα οτι ειναι η καταλληλη συνταγη για τετοια ατομα  :boobies: :grin:
Το κείμενο που έχω κάτω είναι ακόμα πιο γενικό  :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom