Νέα

Γιατί οι άντρες πληρώνουν για να γαμήσουν;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sexoula
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 322K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.163
Κριτικές
16
Like
1.787
Πόντοι
4.655
Ρε παίδες, η απάντηση στο γιατι πληρώνουμε για να γαμήσουμε είναι απλή.

Γιατί μπορούμε

Π
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
Και ποιος σου είπε εσένα ότι δεν ξέρω να βάζω τόνους.
Απλα βαριεμαι.
Για οποιον ξερει να διαβαζει ας τονιζει και σωστα.
Το επιπεδο σου τυπε το δειχνεις ειτε εισαι στα αλωνια ειτε στα σαλονια.
Ωστοσο η παρατηρηση σου με κανει να συμπερανω για σενα τα εξης
1.Περιορισμος της αντιληψης της εννοιας της μορφωσης σε αποκτηση ακαδημαικων γνωσεων και οχι σε κατι παραπανω
2.Εισαι μετριας νοημοσυνης.Αλλοιως δε θα στεκοσουν στους τονους.Θα ειχες την ευφυια να καταλαβεις το αυτονοητο πως οταν καποιος ξερει να διαβαζει ξερει και να τονιζει
3.Δε σταθηκες καν στο ζουμι της απαντησης μου αλλα ενοιωσες την αναγκη να υπερασπιστεις τον ανδρισμο σου
Κανοντας σουμα λοιπον εισαι αλλος ενας ανθρωπος της σειρας
Οχι ιδιαιτερα κακος η καλος.
Σιγουρα δε θα αλλαξεις εσυ τον κοσμο προς το καλυτερο η το χειροτερο.
Οποτε δε μ εκπλησει που απλα αναπαραγεις καραμελες τυπου "κοινωνικο ον" και φυσικα ακολουθεις τυφλα τις επιταγες της κοινωνιας για δημιουργια οικογενειας για να σου φερει καποιος ενα ποτηρι νερο στα γεραματα κτλ
Κανενα προβλημα τυπε μου μη σκας
Δεκτη και η κριτικη σου και οι αποψεις σου στο ξαναλεω
Αλλα θα δεχτεις και τις δικες μου με οσο μπορεις περισσοτερο σεβασμο.
Δεν μπορεις;Δικη σου ανεπαρκεια!
:cool2:
Άνθρωπος της σειράς,ε;
Παλικαράκι μου έχω μείνει σε 3 διαφορετικές χώρες, και βγάζω τόσα που είναι 3-4 φορές πάνω από τον μέσο όρο.
Και ποιος σου είπε εσένα ότι δεν ξέρω να βάζω τόνους.
Απλα βαριεμαι.
Για οποιον ξερει να διαβαζει ας τονιζει και σωστα.
Το επιπεδο σου τυπε το δειχνεις ειτε εισαι στα αλωνια ειτε στα σαλονια.
Ωστοσο η παρατηρηση σου με κανει να συμπερανω για σενα τα εξης
1.Περιορισμος της αντιληψης της εννοιας της μορφωσης σε αποκτηση ακαδημαικων γνωσεων και οχι σε κατι παραπανω
2.Εισαι μετριας νοημοσυνης.Αλλοιως δε θα στεκοσουν στους τονους.Θα ειχες την ευφυια να καταλαβεις το αυτονοητο πως οταν καποιος ξερει να διαβαζει ξερει και να τονιζει
3.Δε σταθηκες καν στο ζουμι της απαντησης μου αλλα ενοιωσες την αναγκη να υπερασπιστεις τον ανδρισμο σου
Κανοντας σουμα λοιπον εισαι αλλος ενας ανθρωπος της σειρας
Οχι ιδιαιτερα κακος η καλος.
Σιγουρα δε θα αλλαξεις εσυ τον κοσμο προς το καλυτερο η το χειροτερο.
Οποτε δε μ εκπλησει που απλα αναπαραγεις καραμελες τυπου "κοινωνικο ον" και φυσικα ακολουθεις τυφλα τις επιταγες της κοινωνιας για δημιουργια οικογενειας για να σου φερει καποιος ενα ποτηρι νερο στα γεραματα κτλ
Κανενα προβλημα τυπε μου μη σκας
Δεκτη και η κριτικη σου και οι αποψεις σου στο ξαναλεω
Αλλα θα δεχτεις και τις δικες μου με οσο μπορεις περισσοτερο σεβασμο.
Δεν μπορεις;Δικη σου ανεπαρκεια!
:cool2:
Ο άνθρωπος της σειράς πιθανώς να χαλάει τον μισθό σου και ακόμα παραπάνω για τα μηνιαία του έξοδα.
Πόσα λίγα ξέρεις, πρέπει να είσαι ευτυχισμένος με τον απλό τρόπο σκέψης που λειτουργείς.. :wink:
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
28
Like
10.404
Πόντοι
3.296
Άνθρωπος της σειράς,ε;
Παλικαράκι μου έχω μείνει σε 3 διαφορετικές χώρες, και βγάζω τόσα που είναι 3-4 φορές πάνω από τον μέσο όρο.

Ο άνθρωπος της σειράς πιθανώς να χαλάει τον μισθό σου και ακόμα παραπάνω για τα μηνιαία του έξοδα.
Πόσα λίγα ξέρεις, πρέπει να είσαι ευτυχισμένος με τον απλό τρόπο σκέψης που λειτουργείς.. :wink:
Τωρα επιστρατευεις την οικονομικη σου δυναμη.Επισης λες οτι πηγες σε 3 χωρες.Αρα συνελλεξες εμπειριες.
Βγαζεις χρημα;Μαγκια σου τυπε γερος να εισαι να τα γλεντησεις.
Φαινεται ομως οτι το χρημα και τα ταξιδια δεν ηταν αρκετα για να σε κανουν να ξεχωρισεις.
Τι σε κανει να νομιζεις οτι αυτα τα χαρακτηριστικα που αναφερεις δειχνουν οτι δεν εισαι της σειρας,αρα οτι κανω λαθος;
Να σου φερω ενα παραδειγμα που θα με διεψευδες;
Αν εκανες focus στο ζουμι της συζητησης και οχι στο να υπερασπιστεις τον ανδρισμο και την ατομικη σου υποσταση αναφεροντας αν γαμας,ποσα βγαζεις η που εχεις ταξιδεψει.
Σκεψου τα γραφομενα μου κι ασε τους εγωισμους.
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.293
Like
3.602
Πόντοι
1.706
ενας αστερισκος.
ισως να ειναι ορθοτερη η χρηση της λεξης "introvert" ή "asocial" αντι για αντικοινωνικος-antisocial σε καποιες περιπτωσεις, δηλαδη εσωστρεφης ή ακοινωνητος. Στην καθομιλουμενη, μπακαλίστικα, τα συγχεουμε. Το ενα προκειται για παθηση (οπως ειπα, ενας τυπος στο υπογειο που μονη του ανθρωπινη αλληλεπιδραση για μηνες ειναι το ιντερνετ) και το αλλο αναφερεται σε μια "ταμπελα" ή ιδιοτητα του ατομου, απλουστευμενα >μοναχικοτητα.
Δεν εχει μεγαλη σημασια μιας και δεν ειμαστε σε σεμιναριο επιστημονικης κοινοτητας, ολοι καταλαβαινουμε νομιζω ποιος αναφερεται σε τι στην συγκεκριμενη περιπτωση.
Εδώ τι περίπτωση κοινωνικότητας έχουμε;
Οταν βλεπω γυναικες γυρω μου ξεκωλα ντυμενες νοιωθω πως εχω καθε δικαιωμα να απλωσω τις χερουκλες μου πανω τους και αυτες την υποχρεωση να μου κατσουν!
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.937
Κριτικές
30
Like
20.473
Πόντοι
8.846
.

Αν διαβασεις το ποστ του @paparotriftoulas θα διαπιστωσεις μια πιο κοντα στην πραγματικοτητα αναλυση.
Αυτο ηταν που με "χαλασε" στην εκφραση κοινωνικο ον.Οτι περιγραφει απλα μια ιδανικη γενικευση και οχι το αναγλυφο της κοινωνιας με τις οποιες αποκλισεις του(εντος "φυσιολογικων"οριων)
Αυτο ερχεται να συμπληρωσει η πολυ πετυχημενη αλλα και παλι των ακρων ρηση του Αριστοτελη:"θηριο η Θεος"
Ασχετα αν ταυτιζομαι η οχι με την αναλυση του @paparotriftoulas η αναλυση αυτη ειναι ενα καλο παραδειγμα ρεαλιστικης προσεγγισης.
Ψαχνει ο αλλος και βρισκει μια ωραια φραση που θυμαται απ οσα καναν στο σχολειο και την "κολλαει" ως κομματι στο παζλ της λογικης που θεωρει αυτος σωστη:
"Χρειαζομαστε μια συντροφο,ποιος θα μας φερει ενα ποτηρι νερο;Ο ανθρωπος ειναι κοινωνικο ον" et voila! Το τελειο παζλ λογικης!
όπως είπα και στον αγαπητό τρίφτουλα
"εγώ πάντως δεν αναφέρθηκα στην αντικοινωνικότητα (του τρούμπα ή γενικώς).
αναφέρθηκα και απέρριψα την απαξίωση που επιχειρεί, μέσω του σχόλιού του, της ίδιας της έννοιας της κοινωνικότητας."
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.207
Like
1.748
Πόντοι
216
Εδώ έχω βγάλει γκόμενα σε εστιατόριο με Μισελέν αστέρι για φαγητό και μου λέει 'το κοτόπουλο η μάνα μου το κάνει καλύτερα'. Το βράδυ εκείνο, αφού τη συνόδευσα σπιτι της, χρειάστηκα μια επαγγελματία για να στανιάρω. Της το πα και την άλλη μέρα φυσικά, γιατί ψέματα δε λέω.
Έπρεπε να της πεις "ε τότε τράβα να φας στη μάνα σου και πλήρωσε και το λογαριασμό". Μετά εξαφανίσου και ασ' τη να κοιτάει το ταβάνι. Τα θέλει ο κώλος σας με τα κακομαθημένα βλαχάκια που βγάζετε έξω για φαγητό
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.960
Κριτικές
67
Like
29.247
Πόντοι
10.336
ποινικοποιηση της σκεψης δεν υπαρχει ακομα (minority report γιναμε?). Το αισθημα βιας και εξουσιας προς ικανοποιηση των σεξουαλικων ορμων ειναι πολυ πιο κοινο αποτι φανταζεσαι, δεν ειναι τυχαιο οτι σε καθε πολεμο που γινεται, ακομη και στον πιο προσφατο, οταν η ηθικη τεινει προς το μηδεν, οι ανδρες βιαζαν τις γυναικες. Ενα ζωωδες ενστικτο ή καταλοιπο αν θες, οπως ακριβως συμβαινει και στην φυση.
Αν πας σε εναν ψυχιατρο ή ψυχολογο, και του πεις οτι μολις φυγεις απτο γραφειο του θα πας να κακοποιησεις/βιασεις την πρωτη γκομενα που θα δεις, εκεινος ειναι υποχρεωμενος παρα το (ψυχ)ιατρικο απορρητο να καλεσει την αστυνομια. Αν του πεις ομως οτι απλα σκεφτεσαι το βιασμο και οτι σε εξιταρει, χωρις να εχεις σκοπο να το κανεις, τοτε θα σου πει, αραξε να το συζητησουμε....

τι θελεις να σου απαντησω; ο τρουμπαμαν και ο καθε τρουμπαμαν, ετυχε να καταγραψει μια (εστω φαλλοκρατικη) σκεψη του, μια σκεψη που ενδεχομενως εχουν πολλοι, μια σκεψη που θα επρεπε να ανηκει στο απορρητο, κακως ειπωθηκε μεν, ειπωθηκε με ανωνυμια εκ του ασφαλους δε. Το πειραμα της Μαρινας Αμπραμοβιτς ειναι κατατοπιστικοτατο, αν επαναλβανοταν με πληρη εχεμυθεια ως προς τις ταυτοτητες των συμμετεχοντων, ολοι οι καθωσπρεπει θα σοκαριζοσασταν απο τα αποτελεσματα.

Αν θες να κανω πληρη κοινωνιοψυχολογικη αναλυση σε καποιο μελος, θα πρεπει να μιλησεις με τη γραμματεα μου, δεν ξερω τι αλλο να σου απαντησω :thumbsup:
 
Τελευταία τροποποίηση:

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.293
Like
3.602
Πόντοι
1.706
Επειδή το ερώτημα του νήματος με αφορά ευκαιριακά, θα δώσω κι εγώ τις κάπως περίεργες απαντήσεις μου.

Ξεκινάμε με ένα βασικό χάντικαπ ότι δεν μου βγαίνει γενικώς να πληρώσω για αγοραίο. Η αιτία βρίσκεται στα πρώτα γκομενικά μου χρόνια, όπου μετά από συνεχόμενες κατραπακιές που επέφεραν πολύ πόνο, κάποια στιγμή τα πήρα στο κρανίο κι έθεσα το γκομενικό σαν στόχο ζωής.

Με βοήθησε πολύ το ότι διάβαζα βιβλία αυτοβελτίωσης και ότι στα τουριστικά που δούλευα τα καλοκαίρια γνώρισα μία γκόμενα κωλοπετσωμένη μεγαλύτερή μου που με έβλεπε αυτή σαν μαθητή κι εγώ σαν δασκάλα και με έβαλε στον ίσιο δρόμο με θεωρία και πρακτική.

Αυτό που συνειδητοποίησα σχεδόν αμέσως είναι ότι η «επαγγελματικότητα» σε κάνει να ξεφύγεις πολύ μπροστά σε σχέση με τους ερασιτέχνες καμακαδόρους. Αποφάσισα να το σπουδάσω το αντικείμενο και να φτάσω μέχρι το ντοκτορά (λέμε τώρα). Από ένα σημείο και μετά είχα τόσες πολλές επιτυχίες (ιδίως τα καλοκαίρια στα τουριστικά) που έφτασα σε σημείο αλαζονίας. Το να πληρώσω για σεξ είναι ψυχικός θάνατος για μένα. Θα ήμουν σαν κάτι καλλιτέχνες που πέρασε η ένδοξη καριέρα τους και πέφτουν στα ναρκωτικά ή στην κατάθλιψη.

Εξαιρείται η περίπτωση της εταίρας. Επειδή μου αρέσει η ιστορία και ξέρω ότι πολλοί μεγάλοι άντρες είχαν εταίρες, μου φαίνεται ότι με μια μορφωμένη πόρνη κρατιέμαι ακόμα στη δόξα.

Πέρασα μία εποχή με σπονσοριλίκια παλιά, αλλά ήταν γιατί είχα φάει κάτι ήττες στα οικονομικά, δεν είχα δυνάμεις για να κυνηγάω γκόμενες και ήταν η εύκολη λύση, μέχρι που σιχάθηκα την αρπακτικότητά τους και το σταμάτησα. Επειδή είχα πρόβλημα να δίνω λεφτά, έκανα δώρα από πολυκαταστήματα με απόδειξη που μπορούσαν να επιστρέψουν για να πάρουν κάτι άλλο, πλήρωνα λογαριασμούς τάχα να βοηθήσω σε κάποια ανάγκη και άλλα κόλπα για να ξεγελάω τον εαυτό μου.

Με τα μεντοριλίκια πλησίασα κάπως την αίσθηση με εταίρα. Μιλάμε για σπουδαγμένες κοπέλλες που θέλαν να επιταχύνουν την καριέρα τους και ήταν πρόθυμες να κάνουν σεξουαλικούς συμβιβασμούς.

Επέστρεψα πρόσφατα στο σπονσοριλίκι κατά τύχη από μία εργαζόμενη σπονσορέτα που μου την έπεσε αυτή. Δηλαδή θα έκανε και οικιακές δουλειές. Κάπου ξενέρωσα στην αρχή με κάποιους χρηματικούς υπολογισμούς που έκανε και τελικά βρήκαμε μια φόρμουλα. Θα τα κάνει όλα σαν να δίνει σεξ παράσταση (συγύρισμα, μαγείρεμα κλπ) . Δηλαδή κάπου ξεγελάω τον εαυτό μου ότι πληρώνω για κάποιο θέαμα, όπως θα πήγαινα να δώ ξέρω καλλιτεχνικό πατινάζ κι όχι για να γαμήσω. Επίσης συζητάμε κιόλας, αλλά δεν πολυυποστηρίζει τις σπουδές της (επικοινωνιολογία) και ίσως πουλάει παπάντζα.

Όπως καταλαβαίνετε, ο καθένας έχει τη δική του θεωρία ψυχολογικής επιβίωσης. Η διαφορά με πολλούς εδώ μέσα είναι ότι εγώ έχω πλήρη επίγνωση για αυτό.
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.163
Κριτικές
16
Like
1.787
Πόντοι
4.655
Επειδή το ερώτημα του νήματος με αφορά ευκαιριακά, θα δώσω κι εγώ τις κάπως περίεργες απαντήσεις μου.

Ξεκινάμε με ένα βασικό χάντικαπ ότι δεν μου βγαίνει γενικώς να πληρώσω για αγοραίο. Η αιτία βρίσκεται στα πρώτα γκομενικά μου χρόνια, όπου μετά από συνεχόμενες κατραπακιές που επέφεραν πολύ πόνο, κάποια στιγμή τα πήρα στο κρανίο κι έθεσα το γκομενικό σαν στόχο ζωής.

Με βοήθησε πολύ το ότι διάβαζα βιβλία αυτοβελτίωσης και ότι στα τουριστικά που δούλευα τα καλοκαίρια γνώρισα μία γκόμενα κωλοπετσωμένη μεγαλύτερή μου που με έβλεπε αυτή σαν μαθητή κι εγώ σαν δασκάλα και με έβαλε στον ίσιο δρόμο με θεωρία και πρακτική.

Αυτό που συνειδητοποίησα σχεδόν αμέσως είναι ότι η «επαγγελματικότητα» σε κάνει να ξεφύγεις πολύ μπροστά σε σχέση με τους ερασιτέχνες καμακαδόρους. Αποφάσισα να το σπουδάσω το αντικείμενο και να φτάσω μέχρι το ντοκτορά (λέμε τώρα). Από ένα σημείο και μετά είχα τόσες πολλές επιτυχίες (ιδίως τα καλοκαίρια στα τουριστικά) που έφτασα σε σημείο αλαζονίας. Το να πληρώσω για σεξ είναι ψυχικός θάνατος για μένα. Θα ήμουν σαν κάτι καλλιτέχνες που πέρασε η ένδοξη καριέρα τους και πέφτουν στα ναρκωτικά ή στην κατάθλιψη.

Εξαιρείται η περίπτωση της εταίρας. Επειδή μου αρέσει η ιστορία και ξέρω ότι πολλοί μεγάλοι άντρες είχαν εταίρες, μου φαίνεται ότι με μια μορφωμένη πόρνη κρατιέμαι ακόμα στη δόξα.

Πέρασα μία εποχή με σπονσοριλίκια παλιά, αλλά ήταν γιατί είχα φάει κάτι ήττες στα οικονομικά, δεν είχα δυνάμεις για να κυνηγάω γκόμενες και ήταν η εύκολη λύση, μέχρι που σιχάθηκα την αρπακτικότητά τους και το σταμάτησα. Επειδή είχα πρόβλημα να δίνω λεφτά, έκανα δώρα από πολυκαταστήματα με απόδειξη που μπορούσαν να επιστρέψουν για να πάρουν κάτι άλλο, πλήρωνα λογαριασμούς τάχα να βοηθήσω σε κάποια ανάγκη και άλλα κόλπα για να ξεγελάω τον εαυτό μου.

Με τα μεντοριλίκια πλησίασα κάπως την αίσθηση με εταίρα. Μιλάμε για σπουδαγμένες κοπέλλες που θέλαν να επιταχύνουν την καριέρα τους και ήταν πρόθυμες να κάνουν σεξουαλικούς συμβιβασμούς.

Επέστρεψα πρόσφατα στο σπονσοριλίκι κατά τύχη από μία εργαζόμενη σπονσορέτα που μου την έπεσε αυτή. Δηλαδή θα έκανε και οικιακές δουλειές. Κάπου ξενέρωσα στην αρχή με κάποιους χρηματικούς υπολογισμούς που έκανε και τελικά βρήκαμε μια φόρμουλα. Θα τα κάνει όλα σαν να δίνει σεξ παράσταση (συγύρισμα, μαγείρεμα κλπ) . Δηλαδή κάπου ξεγελάω τον εαυτό μου ότι πληρώνω για κάποιο θέαμα, όπως θα πήγαινα να δώ ξέρω καλλιτεχνικό πατινάζ κι όχι για να γαμήσω. Επίσης συζητάμε κιόλας, αλλά δεν πολυυποστηρίζει τις σπουδές της (επικοινωνιολογία) και ίσως πουλάει παπάντζα.

Όπως καταλαβαίνετε, ο καθένας έχει τη δική του θεωρία ψυχολογικής επιβίωσης. Η διαφορά με πολλούς εδώ μέσα είναι ότι εγώ έχω πλήρη επίγνωση για αυτό.
Ωραια όλα αυτά αλλά τι ηλικία έχεις?

Π
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.878
Κριτικές
6
Like
3.639
Πόντοι
736
Επειδή είχα πρόβλημα να δίνω λεφτά, έκανα δώρα από πολυκαταστήματα με απόδειξη που μπορούσαν να επιστρέψουν για να πάρουν κάτι άλλο, πλήρωνα λογαριασμούς τάχα να βοηθήσω σε κάποια ανάγκη και άλλα κόλπα για να ξεγελάω τον εαυτό μου.
Και στα μπουρδέλα-στούντιο πληρώνεις συνήθως την τσατσά , και έτσι δεν πληρώνεις απευθείας την ιερόδουλη ... δεν λέω πως είναι ίδια περίπτωση , απλά νομίζω πως λειτουργεί παρόμοια με το παραπάνω που λές.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.400
Κριτικές
18
Like
20.462
Πόντοι
4.546
Και στα μπουρδέλα-στούντιο πληρώνεις συνήθως την τσατσά , και έτσι δεν πληρώνεις απευθείας την ιερόδουλη ... δεν λέω πως είναι ίδια περίπτωση , απλά νομίζω πως λειτουργεί παρόμοια με το παραπάνω που λές.
Υπάρχει καμία ουσιώδης διαφορά να κάνεις δώρα από το να δίνεις χρήματα στο χέρι, ως αντάλλαγμα για σεξ; Το αποτέλεσμα το ίδιο, ο τρόπος επίσης ο ίδιος, χρηματισμός (έμμεσος ή άμεσος).

Προσωπικά, συνήθως χρήματα προτιμώ να δίνω ακόμα και σε γενέθλια και γιορτές, και ας πάρει ο εορταζων ότι θέλει (εκτός και αν ξέρω ότι επιθυμεί κάτι και το παίρνω κατευθείαν).
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.059
Κριτικές
10
Like
13.074
Πόντοι
3.846
ίσως τελικά το ερώτημα θα έπρεπε να είναι:

"εκτός από το να πληρώνουμε για σεξ, προσπαθούμε να το εξασφαλίσουμε με άλλους τρόπους;" Εκεί είναι το κλειδί.
Θα κάνεις σχέση, θα παντρευτείς ,θα χωρίσεις, δε θα χωρίσεις αλλά θα ζείτε αποξενωμένοι όλα αυτά είναι αποδεκτά.
Το ζήτημα είναι ότι αν έχεις τη δυνατότητα να πληρώνεις για να ικανοποιείς τις ανάγκες σου, χάνεις το κίνητρο να θες να δημιουργήσεις σχέση. Όπως αν τρως μόνο ντελίβερι ,δε θα μάθεις να μαγειρεύεις.
Και στην τελική είναι τόσο κακό αυτό; Ενοχλεί κάποιον ο μπουρδελιάρης που δεν την πέφτει σε γυναίκες; Όχι ούτε κακό είναι, ούτε ενοχλεί κανέναν. Αλλά μη λέμε ότι φταίνει οι γυναίκες που είναι παλιοχαρακτήρες ,φταίει η κοινωνία η ψεύτικη, φταίει η επαρχία, ο καιρός, μας ψεκάζουν, μας τινάζουν κτλ.

Κάθε άνθρωπος κάνει τις επιλογές του και με αυτές πορεύεται.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.878
Κριτικές
6
Like
3.639
Πόντοι
736
Υπάρχει καμία ουσιώδης διαφορά να κάνεις δώρα από το να δίνεις χρήματα στο χέρι, ως αντάλλαγμα για σεξ; Το αποτέλεσμα το ίδιο, ο τρόπος επίσης ο ίδιος, χρηματισμός (έμμεσος ή άμεσος).

Προσωπικά, συνήθως χρήματα προτιμώ να δίνω ακόμα και σε γενέθλια και γιορτές, και ας πάρει ο εορταζων ότι θέλει (εκτός και αν ξέρω ότι επιθυμεί κάτι και το παίρνω κατευθείαν).
Βασικά το ίδιο είναι , απλά αυτό που έγραψα με το να πληρώσεις την τσατσα είναι δηλαδή σαν να τα πληρώνεις στο μαγαζί και όχι στην κοπέλα απευθείας. Απλά κανα δυο φορές που έτυχε και τα έδωσα απευθείας στην κοπέλα μου είχε φανεί λίγο περίεργο , για αυτό είπα να το αναφέρω.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.981
Κριτικές
63
Like
45.901
Πόντοι
9.297
Αν σκεφτόταν έτσι οι παππούδες μας δεν θα υπήρχαμε εμείς τώρα.
Έτσι ορίζει ο σύγχρονος τρόπος ζωής, τα κοινωνικά μοντέλα, το σύγχρονο μοντέλο οικογένειας και άλλα πολλά. Όλα αυτά δεν εφαρμόστηκαν τυχαία, για την καταστροφή της οικογένειας εφαρμόστηκαν....
Αν δεν πρόσεξες είπα ότι οι παλιότεροι δεν είχαν μαθει τα παιδιά σε υπερβολικές απαιτήσεις όπως σουβλάκια καθε μέρα και κινητό και τάμπλετ από τα 5.
 

mmaanos

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
3.439
Like
6.307
Πόντοι
1.056
Έπρεπε να της πεις "ε τότε τράβα να φας στη μάνα σου και πλήρωσε και το λογαριασμό". Μετά εξαφανίσου και ασ' τη να κοιτάει το ταβάνι. Τα θέλει ο κώλος σας με τα κακομαθημένα βλαχάκια που βγάζετε έξω για φαγητό
Τύπε με έκανες παράθεση σε ένα μήνυμα που δεν το έγραψα εγώ. Πώς έγινε αυτό;:think:
 

nikpal

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2013
Μηνύματα
343
Like
777
Πόντοι
81
Προσωπικά με θεωρουν σχετικα εμφανισημο σαν αντρα, αλλα αυτο δεν εχει να λεει τιποτα στο θεμα σεξ. Ειτε εισαι ωραιος ειτε οχι, το "μικροβιο" του σεξ επι πληρωμη ειναι κατι πςριεργα ομορφα! Αρχικα στα 18 μου έζησα το... τέλειο! Τα εφτιαξα με την πιο ωραια του σχολειου και το καλοκαιρι που τελειωσαμε το σχολειο, παρθενος εγω, παρθενα και αυτη, το καναμε και ημασταν μαζι μεχρι τα 22 μας... Τοτε με παρατησε για εναν δικηγορο 15 χρονια μεγαλυτερο... Δικηγορος (φοιτητρια) και αυτή, ηθελε να πιαστει απο καπου και τελικα το εκανε και παντρευτηκαν μετα απο 3 χρονια... Εγω με το που χωρισαμε το εριξα στις πουτανες. Αμεσως ομως! Θεωρητικα μπορουσα να βρω ευκολα ή δυσκολα μια αλλη, ομως αυτο το ψυχικο-ψυχολογικο που μου δημιουργηθηκε απο τον απρόσμενο χωρισμο με εριξε στον ευκολο τροπο..και κολλησα.. Περνώντας τα χρονια και ενω εκανα και αλλες σχεσεις, τις πουτανες δεν τις εκοψα ποτέ... Ο λόγος ηταν ακριβως γιατι μου αρεσε πχ μια κοπελα σε μια μπουρδελότσαρκα, ή σε μια αναζητηση στο ιντερνετ (εσκορτ) ή σε ενα μασατζιδικο και δεν εμπαινα στο χρονοβορο τροπο επικοινωνιας, φλερτ και τα σχετικα... Πληρωνα και εκανα σεξ... Ειχα καβλες και δεν ειχα κοπελα; Πληρωνα και εκανα σεξ! Ειχα κοπελα και ηθελα μια ανανεωση; παλι το ιδιο!Δεν δενομουν οπως με τις κανονικες γυναικες και αυτο με βοηθησε και στην προσωπικη μου ζωη να γινω λιγο πιο σκληρος στα προσωπικα μου και οχι τοσο αισθηματιας... Οταν δηλαδη ξαναχωρισα, οι ιεροδουλες ήταν το φαρμακο μου... Δεν με εκαναν να ξεχναω τις σχεσεις μου, αλλα στο κομματι το ερωτικο και του... κατω κεφαλιου μου εδιναν αμεσως μια υπεροχη και ευκολη βοηθεια... κατι σαν τα παυσιπονα... δεν σου περναει ο πονος για παντα αλλα στιγμιαια ή για καποιο διαστημα εισαι πολυ καλυτερα! Οι κανονικες σχεσεις σου προσφερουν κατι παραπανω απο το σεξ που δυστυχως δεν το βρισκεις στα μπουρδελα (και ειναι λογικο) ... Το σεξ το βρισκεις και στα μπουρδελα και πραγματικα μου αρεσει γιατι εχεις εσυ το δικαιωμα της επιλογης. Εχω παει απο 18χρονη εως 65χρονη πουτανα και αυτο πραγματικα με γεμιζει... εχω παει με μοντελα και με ευσωμες (επι πληρωμη και τα δυο εννοω) και οταν γυριζα σπιτι δεν ενιωθα καποιο κενο στο ερωτικο κομματι... Το κενο υπαρχει μονο μεσα σου αν εισαι αισθηματιας και χωριζεις, οπως ειμαι εγω κατα βαση...
Στο σεξ επι πληρωμη με τρελαινει ενα πραγμα και ισως αυτος ειναι ο κυριος λογος που πληρωνω... Οτι εσυ επιλεγεις με ποια θα πας και δε σε επιλεγει καμια τους.. Οτι αν θες να πας με μια μιλφ; θα πας! Με μια πιτσιρικα; θα πας; με μια ευσωμη; θα πας; με γκιλφ; θα πας; Με γυμνασμενη; θα πας... και ολα αυτα; Απλα πληρωνοντας....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom