Νέα

Γιατί δεν ερωτεύομαι τις σχέσεις μου;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jean-Claud
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 579
  • Εμφανίσεις 28K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

thefemalecoach89

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2019
Μηνύματα
239
Like
320
Πόντοι
21
Σωστη.
Αρχιζω να σε συμπαθω
Ποσο χρονων ειναι η αδερφη σου;

Εγω ειχα συμφοιτητη, που μου ειχε εκμυστηρευτει οτι δεν του αρεσει το σεξ, το βρισκει βαρετο ως ενασχοληση. Μολις ορκιστηκε εφυγε για Αγιο Ορος

Είναι στα 29. Και έμενα μου χε πει κάτι αντίστοιχο ότι αν δεν βρει κάποιον άξιο για δημιουργία οικογένειας θα πάει σε Μοναστήρι γιατί λόγω ηλικίας παντρειάς δέχετε πολλές πιέσεις να μπαξιώσει κάποιον τελευταία από συγγενείς και φίλους. Μου έχει πει επίσης εκμυστηρευτεί ότι έκανε σεξ μόνο 2-3 φορές και δεν της άρεσε καθόλου. 
Τα μοναστήρια είναι ο παράδεισος των ασέξουαλ (πλην μιας μικρής μερίδας που είναι καταπιεσμένες κρυφοανωμαλάρες με απωθημένα) γιατί απλά οι φυσικοί πειρασμοί στο μυαλό τους δεν υπάρχουν και δεν πηγαίνουν κόντρα στην φύση τους. Απλά δεν τους νοιάζει...μπορεί να είναι ήρεμοι και happy με άλλες ασχολίες. Ασχετά με το αν τους θεωρούν πολλοί παράξενους ή βαρετούς, στα τέτοια τους μας γράφουν. Δεν είναι ανώμαλοι ή δυστυχισμένοι, είναι απλά διαφορετικοί και δεν πειράζουν και κανέναν κιόλας. Το μόνο θέμα είναι ότι δεν μπορούν να συζητήσουν για σεξ και έρωτα όπως οι υπόλοιποι στην παρέα, αυτό.

 

The1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2019
Μηνύματα
1.455
Κριτικές
14
Like
4.572
Πόντοι
746
Για να τελειωνουμαι με αυτες τις μαλακιες
..

Γυναικα Ασεξουαλ = ψωλοπηραχτηρι / cockteaser
Ανδρας Ασεξουαλ = κρυφοπουστα

Τωρα το να  μην ερωτευεσαι στις σχεσεις σου δεν εχει καμια σχεση με το sexuality.

Μπορεις να εισαι πολυ ερωτικος με μια γυναικα κατα την διαρκεια του sex χωρις να αισθανεσαι τιποτα απολυτως ...

Ειναι θεμα εμπειριας ...
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
Για τον αντρα το combo εμφανιση, θηλυκοτητα, καλος χαρακτηρας και ανθρωπια ειναι αρκετα ερωτευσιμο - και αν καποιος εχει ελλειψη επαφης με τετοια combo αυτο γινεται πολυ ερωτευσιμο.

Αν κατι ειναι off στα παραπανω 3-4 στοιχεια, ή ο αντρας ειναι κορεσμενος απο γυναικες, τοτε η γυναικα ειναι απο λιγοτερο ερωτευσιμη ως καθολου.
 

thefemalecoach89

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2019
Μηνύματα
239
Like
320
Πόντοι
21
Ρε παιδιά κάνετε Google τις λέξεις unromantic asexual και gray sexual. Aσέξουαλ δεν είναι μόνο αυτός που δεν έχει καθόλου ή σχεδόν καθόλου σεξουαλική έλξη και επιθυμία. Υπάρχει μια υποκατηγορία ασέξουαλ που μπορεί ναι μεν να κάνουν και να επιζητούν το σεξ (μόνο ως φυσική ευχαρίστηση), συνήθως με διαφορετικούς συντρόφους κάθε φορά αλλά δεν μπορούν ΠΟΤΕ ή σχεδόν ποτέ να συνδεθούν συναισθηματικά ή να ερωτευτούν βαθιά κάποιον/α είτε του αντίθετου φύλου είτε του ιδίου φύλου.

Υπάρχει όντως μια μειοψηφία οι οποίοι ήταν για χρόνια ομοφυλόφυλοι/λεσβίες ή bi σε λανθάνουσα μορφή. Παρόλο που δεν επιζητούσαν πρωτίστως επαφή ή συναισθηματικό δέσιμο με άτομα του ιδίου φύλου, όταν μετά από αποτυχημένες σχέσεις και προσπάθειες επαφής με το αντίθετο φύλο δεν τους έβγαινε τίποτα δοκίμασαν και με το ίδιο φύλο και τα πράγματα ήταν διαφορετικά. Εχω ακούσει ας πούμε περιπτώσεις ασέξουαλ (μάλλον semi-sexual) bi ανδρών που προτιμούν το περιστασιακό σεξ με γυναίκες αλλά ερωτεύονται (επιλεκτικά) μόνο άνδρες. Το ίδιο μπορεί να ισχύσει και για bi ασεξούαλ κοπέλλες. 
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.998
Πόντοι
2.606
Ασεξουάλ μπορεί είσαι ακόμα και αν κάνεις σεξ κάθε μέρα για φυσική ευχαρίστηση. .

Μα τι λες τώρα?Αν σου αρέσει το σεξ,μπορείς να είσαι ασέξουαλ?Πρέπει να είναι τρελός μαζόχας κάποιος για να πει δε θέλω να γαμάω αν και μου αρέσει το σεξ.
Αντε κανάς Mgtow να το κάνει αυτό.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.998
Πόντοι
2.606
Ρε παιδιά κάνετε Google τις λέξεις unromantic asexual και gray sexual. Aσέξουαλ δεν είναι μόνο αυτός που δεν έχει καθόλου ή σχεδόν καθόλου σεξουαλική έλξη και επιθυμία. Υπάρχει μια υποκατηγορία ασέξουαλ που μπορεί ναι μεν να κάνουν και να επιζητούν το σεξ (μόνο ως φυσική ευχαρίστηση), συνήθως με διαφορετικούς συντρόφους κάθε φορά αλλά δεν μπορούν ΠΟΤΕ ή σχεδόν ποτέ να συνδεθούν συναισθηματικά ή να ερωτευτούν βαθιά κάποιον/α είτε του αντίθετου φύλου είτε του ιδίου φύλου.

Υπάρχει όντως μια μειοψηφία οι οποίοι ήταν για χρόνια ομοφυλόφυλοι/λεσβίες ή bi σε λανθάνουσα μορφή. Παρόλο που δεν επιζητούσαν πρωτίστως επαφή ή συναισθηματικό δέσιμο με άτομα του ιδίου φύλου, όταν μετά από αποτυχημένες σχέσεις και προσπάθειες επαφής με το αντίθετο φύλο δεν τους έβγαινε τίποτα δοκίμασαν και με το ίδιο φύλο και τα πράγματα ήταν διαφορετικά. Εχω ακούσει ας πούμε περιπτώσεις ασέξουαλ (μάλλον semi-sexual) bi ανδρών που προτιμούν το περιστασιακό σεξ με γυναίκες αλλά ερωτεύονται (επιλεκτικά) μόνο άνδρες. Το ίδιο μπορεί να ισχύσει και για bi ασεξούαλ κοπέλλες. 

Πιστεύεις οτι αν μια γκόμενα απατήσει το δικό της με άλλη γυναίκα είναι πιο αποδεκτό από το να την απατήσει αυτός με άντρα?
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
όπως λεει και ο τιτλος το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι δεν ερωτεύομαι τις κοπελες που κανω σχεση,εχω κανει κάμποσες σχεσεις και ποτε δεν εχω ερωτευτεί ειτε κεραυνοβολα ειτε κανονικα καμια κοπελα,μετα το αντιλαμβάνονται ότι δεν τις γουστάρω η καλυτερα ότι δεν τις αγαπαω και φευγουν.εχει συμβει σε κανενα αυτό το θεμα?αν ναι το αντιμετωπισαν και πως?επισης δεκτες και οι εμπειριες περι του ιδιου προβλήματος από συναγωνιστες.

Ίσως σου έβγαζαν κατά βάθος μόνο το σεξουαλικό και κατ επέκτασην τις έβλεπες μόνο σαν fuck buddies.
Μπορεί επίσης να μην είσαι φαν των σχέσεων.

 

Σώμα

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2019
Μηνύματα
247
Κριτικές
11
Like
406
Πόντοι
291
Ασέξουαλ είναι αυτός που δε κάνει σεξ ποτέ. Τέλος.
Όλα τα άλλα είναι μαλακίες που λένε κάτι αγάμητες φεμινίστριες για να το παίξουν και καλά ότι σου κάνουν χάρη που κάνουν σεξ και δε τους αρέσει και να χειραγωγούν τους άντρες.
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Oι γυναίκες όντως είναι στην φύση τους πιο δύσκολο να ερεθιστούν λόγω χαμηλής τεστοστερόνης--αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν επιζητούν το σεξ εντός ή εκτός σχέσης. Επίσης εμείς οι γυναίκες έχουμε διακυμάνασεις στην λίμπιτο αναλόγως κύκλου. Mια μικρή μερίδα όμως γυναικών δεν επηρεάζεται από τις ορμόνες της γιατί αναζητά άλλα πράγματα εκτός της φυσικής επαφής.

Ασεξουάλ μπορεί είσαι ακόμα και αν κάνεις σεξ κάθε μέρα για φυσική ευχαρίστηση. Αν δεν ένιωσες όμως ποτέ με καμία ή κανένα συναισθηματικό δέσιμο και δεν έχεις ερωτευτεί ή νιώσει βαθιά έλξη για κάποιο άτομο, δεν έχεις ποτέ κάνει μακροχρόνια σχέση και όλες οι επαφές σου πάνω κάτω ήταν οι ίδιες (απλή μόνο ευχαρίστηση, τίποτα άλλο) μάλλον ανήκεις σε υποκατηγορία ασέξουαλ.

Ψάξε το στο Google, ασέξουαλ δεν είναι μόνο όσοι/ες δεν καυλώνουν και δεν κάνουν ποτέ σεξ...

Σε πρωτη φαση:

Δεν ισχυει αυτο που λες για τις γυναικες και τη τεστοστερονη, πριν απαντησεις, μιλα με εναν ιατρο επι του θεματος και μετα ελα να μας γραψεις τι σου ειπε.

Στο αλλο που λες οτι ειναι πιο δυσκολο να ερεθιστουν...ουτε καν. Τερμα λαθος και αυτο. Οι γυναικες ερεθιζονται καθημερινα και συνεχεια, με χιλιαδες τροπους. Απλα δεν το δειχνουν παντου, λογικο. Ειναι πολυ πιο ευαισθητες στο να καυλωνουν συνεχως απο οτι οι αντρες. Δεν μιλαμε για την αγαμητη-κομπλεξικη χ τυπισσα, μιλαμε για τις νορμαλ γυναικες που δεν εχουν ψυχολογικα προβληματα ή αλλου ειδους προβληματα υγειας. Οι νορμαλ γυναικες, καυλωνουν συνεχως και πολυ πιο ευκολα απο τους αντρες.

Σε δευτερη φαση:

Εαν εισαι οντως γυναικα και νεο μελος εδω, βγαλε αυτη τη ψευτικη φωτογραφια απο το προφιλ σου, θυμιζει τυπισσες που βαζουν στο προφιλ τους φωτο απο ομορφες γυναικες ενω στη πραγματικοτητα ειναι εντελως το αντιθετο.
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
στα αρχιδια μας οτι και να ναι, απαντησεις να δωσει να γινει κουβεντα να περασει η ωρα
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.100
Κριτικές
123
Like
51.023
Πόντοι
27.261
Γιατί πρώτον μια νορμάλ γυναίκα ποτέ δεν ερωτεύεται άνδρα που δεν είναι ερωτευμένος μαζί της όπως και ένας νορμάλ άνδρας ποτέ δεν ερωτεύεται γυναικα που δεν αισθάνεται το ίδιο μαζί του..
Για να ερωτευτείς μια γυναίκα πρέπει να ναι και αυτή ερωτευμενη μαζι σου..
καμια σχεση σε ολα αυτα παιχτη.
μια χαρα γινεται να σε ερωτευτει καποια, χωρις να εισαι απαραιτητα εσυ ερωτευμενος μαζι της.
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.100
Κριτικές
123
Like
51.023
Πόντοι
27.261
δεν το καυχιεμαι το εφερε η κουβεντα
αν ημουν φιγουρατζής θα ελεγα για γκομεναρες και πιο πολλες,
χθες το ξαναειπα 2-3 να ηταν 7ρια
καμμια 10ρια ηταν 6ρια
και οι υπολοιπες 5ρια και κατω.
μιλαμε για τρελο μπαζωμα δηλαδη :tooth:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Xμμμ από όσο γνωρίζω δίχως να είμαι και σίγουρη αν ανήκεις σε αυτήν την περίπτωση υπάρχει μια υποκατηγορία ασέξουαλ ατόμου που λέγεται "μη ρομαντικός ασέξουαλ". Οι συγκεκριμένοι τύποι και τύπισσες κάνουν περιστασιακά σεξ και το απολαμβάνουν κιόλας αλλά ως ωμή πράξη και ως φυσική ευχαρίστηση.
Δεν νιώθουν κάποια βαθιά έλξη ή συναισθηματική ταύτιση με κανένα άτομο που κάνουν σεξ. Αν αυτό σε εκφράζει και ενιώσες με όλες τις γυναίκες που πήγες το ίδιο πάνω κάτω μάλλον είσαι ασέξουαλ αυτής της κατηγορίας.

Eγώ ας πούμε θεωρώ τον εαυτό μου ως "demisexual". M'αρέσει να φλερτάρω και βρίσκω αρκετούς άνδρες ελκυστικούς αλλά δεν ερεθίζομαι καθόλου εύκολα εκτός σχέσης και αν δεν υπάρχει συναισθηματικό δέσιμο πρωτίστως με το άτομο που θα κάνω σεξ. Είναι ακριβώς το αντίθετο του μη ρομαντικού ασέξουαλ--ο ένας επιζητεί το σεξ αλλά χωρίς δέσιμο (ή βαθύ συναίσθημα) και ο άλλος επιζητεί αυστηρά και μόνο το σεξ εντός σχέσης ή τουλάχιστον συναισθηματικού δεσίματος. Οι περισσότεροι κάνουν σεξ και εντός και εκτός και σχέσης αλλά ταυτόχρονα επιζητούν και το συναισθηματικό δέσιμο με άλλους επιλεκτικά.

Δεν είμαι ψυχολόγος, απλή coach είμαι αλλά σου συνιστώ να το ψάξεις.
οι περισσοτεροι αντρες ειναι αυτο που περιγραφεις "ασεξουαλ" ειναι φυσικο στον αντρα να κανει σεξ,να το απολαμβανει χωρις να νιωθει καποιο συναισθηματικο δεσιμο.Ισχιει και σε γυναικες σε καποιο βαθμο πχ μια ιεροδουλη ειναι ιεροδουλη ακριβως επειδη "δεν νιωθει" παρολα αυτα δεν μπορουν ολες οι γυναικες να γινουν ιεροδουλες.Οποτε αυτο που περιγραφεις για εναν αντρα δεν το βρισκω προβλημα αλλα ειναι στη φυση του.Παρολα αυτα εχω κανει σχεσεις με γυναικες που παρατηρησα πως το σεξ το απολαμβανανε με τη παροδο του χρονου και οχι στο αρχικο σταδιο.Με το συναισθηματικο δεσιμο δηλ.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
όπως λεει και ο τιτλος το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι δεν ερωτεύομαι τις κοπελες που κανω σχεση,εχω κανει κάμποσες σχεσεις και ποτε δεν εχω ερωτευτεί ειτε κεραυνοβολα ειτε κανονικα καμια κοπελα,μετα το αντιλαμβάνονται ότι δεν τις γουστάρω η καλυτερα ότι δεν τις αγαπαω και φευγουν.εχει συμβει σε κανενα αυτό το θεμα?αν ναι το αντιμετωπισαν και πως?επισης δεκτες και οι εμπειριες περι του ιδιου προβλήματος από συναγωνιστες.
Αν ανηκεις σε αυτη τη κατηγορια αντρων εισαι πολυ τυχερος.Δεν το θεωρω καθολου προβλημα γιατι τις γυναικες -κατα τη γνωμη μ και με την εμπειρια π εχω- δεν πρεπει να τις ερωτευεται ενας αντρας γιατι χανει τον ελεγχο.Απλως δεν εισαι μονογαμικος,αυτο δεν το θεωρω προβλημα,τωρα αν γενικα εισαι αναισθητος με ολα αυτο ειναι αλλο θεμα.Αλλα με τις γυναικες εγω αυτο το θεωρω θειο δωρο :grin:
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.100
Κριτικές
123
Like
51.023
Πόντοι
27.261
έψαχνε κάποιον να μοιάζει με τον τραγουδιστή Ξυλούρη ή με κάποιον οδηγό μοτοσυκλέτας σαν τον Πήτερ Φόντα που πρωταγωνιστούσε στο Easy Rider to 1969.

Το θετικό για μένα ήταν ότι έμοιαζα αρκετά και στους δύο και το αρνητικό ότι ούτε μηχανή οδηγούσα ούτε έπαιζα κάποιο μουσικό όργανο.
:tooth:
 

Melinadiva

Call-Girl
Εγγρ.
4 Μαρ 2019
Μηνύματα
445
Like
5.179
  • Like
Αντιδράσεις: drizzt

SexyBeast

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2008
Μηνύματα
245
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
21
Γιατί δεν με ερωτεύονται οι σχέσεις μου; :confused:
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.100
Κριτικές
123
Like
51.023
Πόντοι
27.261
δεν ερωτεύομαι τις κοπελες που κανω σχεση,εχω κανει κάμποσες σχεσεις και ποτε δεν εχω ερωτευτεί ειτε κεραυνοβολα ειτε κανονικα καμια κοπελα,μετα το αντιλαμβάνονται ότι δεν τις γουστάρω η καλυτερα ότι δεν τις αγαπαω και φευγουν.
εκτος απο τα κλασσικα χιλιοπαιγμενα... δε σου εχει κατσει ακομα, αν ειναι θα το καταλαβεις, δεν εχεις βρει την καταλληλη κτλπ, εχω να σου προτεινω να το ψαξεις βαθια μεσα σου (οσο γινεται) μπας και παιζει τιποτα απο τον τροπο που σε μεγαλωσε η οικογενεια σου η' αυτοι που σε μεγαλωσανε στην τελικη.
αυτο κανω εγω τουλαχιστον και μαλλον προς τα εκει κλινω πιο πολυ.

προσωπικα και εγω ακομα δεν... παρολο που εχω κανει μεχρι στιγμης 3 "πιο σοβαρες και μακροχρονιες" σχεσεις... ας πουμε.
τις ενδιαμεσες της βδομαδας, μηνος, της μιας βραδιας και το αγοραιο... αστο, δεν πιανουν.
αγαπη-αγκαλιες-φιλια με ολα τα αναλογα παρελκομενα εχω δωσει και δινω (ετσι ειμαι δυστυχως-ευτυχως),
αλλα να ερωτευτω...:rolleyes: (πεταλουδες, ροζ συννεφακια, να μου φυγει το μυαλο, να χασω τον ελεγχο κτλπ) ακομα δεν εχει κατσει.

το ψαχνω ομως...
 

Wolfman 42

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2019
Μηνύματα
1.282
Like
2.387
Πόντοι
456
εκτος απο τα κλασσικα χιλιοπαιγμενα... δε σου εχει κατσει ακομα, αν ειναι θα το καταλαβεις, δεν εχεις βρει την καταλληλη κτλπ, εχω να σου προτεινω να το ψαξεις βαθια μεσα σου (οσο γινεται) μπας και παιζει τιποτα απο τον τροπο που σε μεγαλωσε η οικογενεια σου η' αυτοι που σε μεγαλωσανε στην τελικη.
αυτο κανω εγω τουλαχιστον και μαλλον προς τα εκει κλινω πιο πολυ.

προσωπικα και εγω ακομα δεν... παρολο που εχω κανει μεχρι στιγμης 3 "πιο σοβαρες και μακροχρονιες" σχεσεις... ας πουμε.
τις ενδιαμεσες της βδομαδας, μηνος, της μιας βραδιας και το αγοραιο... αστο, δεν πιανουν.
αγαπη-αγκαλιες-φιλια με ολα τα αναλογα παρελκομενα εχω δωσει και δινω (ετσι ειμαι δυστυχως-ευτυχως),
αλλα να ερωτευτω...:rolleyes: (πεταλουδες, ροζ συννεφακια, να μου φυγει το μυαλο, να χασω τον ελεγχο κτλπ) ακομα δεν εχει κατσει.

το ψαχνω ομως...
Ο έρωτας είναι σαν την ιλαρά! Όσο μεγαλύτερος σε ηλικία είσαι όταν ερωτευτείς για 1η φορά, τόσο περισσότερο θα υποφέρεις και θα κινδυνεύεις να υποδουλωθείς στο αντικείμενο του πόθου σου για το υπόλοιπο της ζωής σου!
 

drizzt

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2005
Μηνύματα
709
Κριτικές
8
Like
758
Πόντοι
306
Σχετικά είναι ολα αυτα , τι παει να πει γυναικα της ζωης μας και ερωτας της ζωης μας . . . πρέπει να είναι μονο μια ? ισως να είναι παραπάνω . . . ισως να μην τα φέρει πότε η τυχη και να μην συναντηθούμε ποτε με τον ερώτα μας . . .
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom