Νέα

Γιατί χάθηκε το καμάκι στην Ελλάδα; Χάθηκε ο Έλληνας καμακιάρης;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα skatharozoumhs
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 440
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Magi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2023
Μηνύματα
2.196
Κριτικές
3
Like
1.843
Πόντοι
496
Μωρη με σενα μονο μπινελικι χωνω,γιατι να ασχοληθώ μαζι σου ?δεν με νοιαζεις εισαι αόρατη.
οταν δεις ποσα γραπτα και απο άρχισες και που εφτασες θα καταλαβεις ποσο κλαψοπουστουλης εισαι
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.253
Κριτικές
62
Like
44.895
Πόντοι
9.297
Ρε παίκτη δεν είπαμε η Δώρα Παντέλη να τα φτιάξει με τον Αντρέα τον άνεργο. Αυτά ούτε στις ταινίες.

Ξέρεις πόσα ρεμάλια άεργοι εναλλακτικοί γαμάνε αβέρτα εναλλακτικές σε σκηνή στη Γαύδο; Βρίσκουνε και γαμάνε αυτές που είναι στα κυβικά τους.

Εγώ δε θα την πέσω στην κόρη του μεγαλοξενοδόχου με το Καγιέν. Αλλά δεν είναι μόνο αυτή στον πλανήτη.
Eναλλακτικοι=αναρχοαπλυτοι;
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.253
Κριτικές
62
Like
44.895
Πόντοι
9.297
Βγαίνουν φάσεις με χίλιους τρόπους πια. Περισσότερο και από παλιά.

Μετεξελίχθηκε «το καμάκι». Ο όρος είναι σκονισμένος και παλαιομοδίτικος πια. Οι νεαρές γελάν, άμα τύχει να ακούσουν αυτήν την έκφραση. Φαντάζονται κάποιον μπάρμπα με κοιλιά, που θέλει να γαμήσει τσάμπα.
Οι νεαρές είναι αποβλακωμενες ..
Αυτό που γίνεται τώρα είναι πάλι καμάκι...απλως γίνεται αλλιώς.
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.777
Like
7.770
Πόντοι
2.306
Οι νεαρές είναι αποβλακωμενες ..
Αυτό που γίνεται τώρα είναι πάλι καμάκι...απλως γίνεται αλλιώς.

Ναι, γίνεται αλλιώς. Με ανοιχτά μέτωπα στο ίνστα, στο τικ-τοκ, στο τίντερ, στα σόσιαλ γενικώς.

Αλλά και όταν τους την πέσει κάποιος είτε από παρέα, είτε από το πουθενά, η εντός ολίγου «ανταλλαγή ταυτότητας» μέσω social είναι ο κανόνας.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.207
Κριτικές
18
Like
19.985
Πόντοι
4.546
Συνεχίστε την συζήτηση στο αξιότιμο λίφο ή χαφιγκτον ποστ.
Να διαβάζει και κόσμος έξω από το μπου.
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.940
Κριτικές
5
Like
8.014
Πόντοι
2.306
Τι καμακιάρης ρε Τουρκαλβανέ;;
Καμακιστής είναι η λέξις!
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.107
Κριτικές
33
Like
7.340
Πόντοι
4.746
Τουρίστριες,ελλεηνιδες ?
Γιατι εδω υπάρχει μια ειδοποιως διαφορά
Εμεις πιτσιρικαδες βλεπαμε τους μεγαλυτερους οπως θειους γνωστους κτλπ. να φορτωνουν ομορφες 2μετρες τουριστριες σε νησια απο διαφορα μερη του κοσμου και αναρωτιομασταν πως γινεται; Καποιοι απο εμας ειχαμε το μερακι την επιμονη και τη σπιθα να μυηθουμε και να μπουμε σε αυτο το αθλημα και μαθαμε. Ήταν μοδα καποτε τωρα δεν ειναι. Αλλα σημερα οποιοι ασχοληθουν σοβαρα με το σπορ και πανε κοντρα στο ρευμα ειδικα οι νεοι που εχουν τα απαραιτητα προσοντα θα φανε καλα γιατι δεν υπαρχει σοβαρος ανταγωνισμος.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.253
Κριτικές
62
Like
44.895
Πόντοι
9.297
Εμεις πιτσιρικαδες βλεπαμε τους μεγαλυτερους οπως θειους γνωστους κτλπ. να φορτωνουν ομορφες 2μετρες τουριστριες σε νησια απο διαφορα μερη του κοσμου και αναρωτιομασταν πως γινεται; Καποιοι απο εμας ειχαμε το μερακι την επιμονη και τη σπιθα να μυηθουμε και να μπουμε σε αυτο το αθλημα και μαθαμε. Ήταν μοδα καποτε τωρα δεν ειναι. Αλλα σημερα οποιοι ασχοληθουν σοβαρα με το σπορ και πανε κοντρα στο ρευμα ειδικα οι νεοι που εχουν τα απαραιτητα προσοντα θα φανε καλα γιατι δεν υπαρχει σοβαρος ανταγωνισμος.
Τότε υπήρχε ανθρώπινη επαφή.
Τώρα ναυάγια και ζόμπι σαλιαριζουν στα σοσιαλ κρεμμύδια χωρίς ίχνος ερωτικού συναισθήματος αλλά με άφθονη ποζερια...
 
  • Like
Αντιδράσεις: dCorso

Cockhero

Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2023
Μηνύματα
97
Like
101
Πόντοι
0
Εμεις πιτσιρικαδες βλεπαμε τους μεγαλυτερους οπως θειους γνωστους κτλπ

Είχες πρότυπα. Παλιότερα ο πατέρας έπαιρνε το γιο μαζί του στην δουλειά να του μάθει την τέχνη του και να του δημιουργήσει πρότυπα. Σήμερα μεγαλώνουν με τη μάνα. Οι πολλές ώρες δουλειάς, τα διαζύγια ή απλά η παραμέληση των παιδιών μακροπρόθεσμα είναι πιο βαθύ πρόβλημα.

Προσωπικά μεγάλωσα χωρίς ανδρικό πρότυπο και μου πήρε πολύ χρόνο να βρω τη θέση μου και τα πατήματα μου.
 

DEWARSS

Μέγας
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
4.271
Κριτικές
11
Like
18.612
Πόντοι
3.796
Εμεις πιτσιρικαδες βλεπαμε τους μεγαλυτερους οπως θειους γνωστους κτλπ. να φορτωνουν ομορφες 2μετρες τουριστριες σε νησια απο διαφορα μερη του κοσμου και αναρωτιομασταν πως γινεται; Καποιοι απο εμας ειχαμε το μερακι την επιμονη και τη σπιθα να μυηθουμε και να μπουμε σε αυτο το αθλημα και μαθαμε. Ήταν μοδα καποτε τωρα δεν ειναι. Αλλα σημερα οποιοι ασχοληθουν σοβαρα με το σπορ και πανε κοντρα στο ρευμα ειδικα οι νεοι που εχουν τα απαραιτητα προσοντα θα φανε καλα γιατι δεν υπαρχει σοβαρος ανταγωνισμος.
Για αυτό γράφω ότι πρέπει να προωθηθούν τα πρότυπα του σωστού καμακιου από εμάς τους παλιότερους.
Αν λες από τα αποδυτήρια πάμε για να χάσουμε δεν παίρνεις πρωτάθλημα .
Σίγουρα θα φάνε και τα άκυρα τους αλλά πρέπει να μάθουν να προσεγγίζουν και να συμπεριφέρονται.
Είναι εποχή που οι γυναίκες είναι πιο απελευθερωμένες οπότε ένας λιγο τολμηρός και έξυπνος άνετα κάνει παιχνίδι.
Η νεολαία χωρίς να φταίει έχει περάσει στην φάση της τεμπελιάς και να είναι όλα έτοιμα . Κάθονται τώρα δύο αγοράκια και ο ένας παίζει την πουτσα του άλλου για να την βγάλουν ανώδυνα,δεν βαριέσαι λέει ποιος τις γαμαει τις σαβουρες που θέλουν και κυνήγι ...γαμω τις γουόκ μαλακίες και τις μόδες τους .
Πρέπει κάποιοι να ταρακουνήσουν λίγο την νεολαία να ξυπνήσει από την αηδία που τους σερβίρουν.
Και για να μην μιλάμε μόνο για τρενάκια ,ούτε το μόνιμο γαμησι επί πληρωμή επικροτειται ,είναι ντροπή από τεμπελιά και μόνο να φτάνεις 30 και ακόμα οι μόνες σου σεξουαλικές εμπειρίες να είναι στις πουτανες .
Εδώ δόξα τον Θεό προσωπικα από τα 20 μέχρι τα 40 δεν μου έλειψε ποτέ η προσωπική σεξουαλική ζωή αφού πάντα είχα σχέσεις ή γκόμενες περιστασιακές..μην μπερδευεστε τα μπουρδέλα και οι πουτανες είναι ένα χόμπι ,μια συνήθεια κακια σαν το τσιγάρο και τα ναρκωτικά,
έτσι πρέπει να το βλέπετε και όχι σαν βολεμα,δυστυχώς και την πιο μουναρα γυναίκα να παντρευτείς πάλι θα πηγαίνεις εκεί είναι στο αίμα μικρόβιο.
Αλλά ποτέ δεν θα το έχετε σαν την πρωτεύον λύση .
 

Cockhero

Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2023
Μηνύματα
97
Like
101
Πόντοι
0
Για αυτό γράφω ότι πρέπει να προωθηθούν τα πρότυπα του σωστού καμακιου από εμάς τους παλιότερους.
Αν λες από τα αποδυτήρια πάμε για να χάσουμε δεν παίρνεις πρωτάθλημα .
Σίγουρα θα φάνε και τα άκυρα τους αλλά πρέπει να μάθουν να προσεγγίζουν και να συμπεριφέρονται.
Είναι εποχή που οι γυναίκες είναι πιο απελευθερωμένες οπότε ένας λιγο τολμηρός και έξυπνος άνετα κάνει παιχνίδι.
Η νεολαία χωρίς να φταίει έχει περάσει στην φάση της τεμπελιάς και να είναι όλα έτοιμα . Κάθονται τώρα δύο αγοράκια και ο ένας παίζει την πουτσα του άλλου για να την βγάλουν ανώδυνα,δεν βαριέσαι λέει ποιος τις γαμαει τις σαβουρες που θέλουν και κυνήγι ...γαμω τις γουόκ μαλακίες και τις μόδες τους .
Πρέπει κάποιοι να ταρακουνήσουν λίγο την νεολαία να ξυπνήσει από την αηδία που τους σερβίρουν.
Και για να μην μιλάμε μόνο για τρενάκια ,ούτε το μόνιμο γαμησι επί πληρωμή επικροτειται ,είναι ντροπή από τεμπελιά και μόνο να φτάνεις 30 και ακόμα οι μόνες σου σεξουαλικές εμπειρίες να είναι στις πουτανες .
Εδώ δόξα τον Θεό προσωπικα από τα 20 μέχρι τα 40 δεν μου έλειψε ποτέ η προσωπική σεξουαλική ζωή αφού πάντα είχα σχέσεις ή γκόμενες περιστασιακές..μην μπερδευεστε τα μπουρδέλα και οι πουτανες είναι ένα χόμπι ,μια συνήθεια κακια σαν το τσιγάρο και τα ναρκωτικά,
έτσι πρέπει να το βλέπετε και όχι σαν βολεμα,δυστυχώς και την πιο μουναρα γυναίκα να παντρευτείς πάλι θα πηγαίνεις εκεί είναι στο αίμα μικρόβιο.
Αλλά ποτέ δεν θα το έχετε σαν την πρωτεύον λύση .
Στο μόνο που διαφωνώ είναι ότι τα μπουρδέλα δεν κόβονται
 

Spieler

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
739
Κριτικές
26
Like
1.976
Πόντοι
1.196
Τι οπτικό υλικό τις τραβάει όμως;

Κάποτε μπορεί να τις τραβούσαν πχ φώτος απο ταξίδια.Πήγαινε κάποιος κι έβγαινε στον πύργο του Άιφελ ή στο Κολοσσαίο και κάποιες μπορεί να τσιμπούσαν.Τώρα κλάιν μάιν,οι περισσ΄τερες έχουν πάει παντού.

Να βγεις με μπράτσα και κοιλιακούς;Ούτε κι αυτό νομίζω τραβάει,πέρα απο τίποτα αγάμητα μιλφογκιλφ ή πούστηδες
Μate, υποθέτω there is no golden rule, να σου πω τα δικά μου if this helps. Έχω τρεις photos hobbies, μια ταξίδι, μια extreme sports, μία έξοδο, μία συναυλία. Είναι jaunty αλλά καμία δε δείχνει πλούτο (που δεν υπάρχει κιόλας). OK, relatively well-paid είμαι στη δουλειά μου, αλλά ούτε supercar έχω, ούτε Rolex να δείξω. Όσοι 30-40 ξέρω, ασχολούνται και έχουν decent εμφάνιση γαμάνε now & then από apps. ΟΚ, αν είσαι 60ρης, δεν έχει νόημα να ασχοληθείς γιατί όταν οι πιο πολλές γυναίκες που τα χρησιμοποιούν είναι <35, ό,τι και να βάλεις δύσκολα θα παίξεις. Best of luck.
 
Τελευταία τροποποίηση:

DEWARSS

Μέγας
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
4.271
Κριτικές
11
Like
18.612
Πόντοι
3.796
Στο μόνο που διαφωνώ είναι ότι τα μπουρδέλα δεν κόβονται
Εγώ δεν πάω απλά γιατί τον τελευταίο καιρό σιχαίνομαι,έχουμε γίνει σαν την Αθήνα .
Δεν μιλάω για τα προγράμματα που έχουν ξεφύγει έτσι και αλλιώς ,αλλά για τους Πακιστανούς που είναι παντού γεμάτο από αυτούς και πρέπει εσύ να γαμησεις σε σεντόνι 7 ημερών που έχει γαμησει όλο το Πακιστάν επάνω ..
Κατά τα άλλα πίστεψε με οι πουτανες δεν κόβονται..στο πρώτο ποτήρι Dewar's θα ξανά κυλήσεις στους αμαρτωλούς δρόμους
 

Cockhero

Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2023
Μηνύματα
97
Like
101
Πόντοι
0
Φίλε εγώ σταμάτησα από τότε που έβαλα συναίσθημα στη ζωή μου. Ακόμα και τώρα που είμαι μπακουρι δεν μου κάνει αίσθηση. Αν δεν έχει έστω και λίγο συναίσθημα δεν μπορώ να λειτουργήσω πλέον. Και να ξέρεις προσπάθησα αλλά δεν μπορώ
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.787
Πόντοι
3.656
Είναι εποχή που οι γυναίκες είναι πιο απελευθερωμένες οπότε ένας λιγο τολμηρός και έξυπνος άνετα κάνει παιχνίδι.

Απελευθερώνονται μόνο αν φύγουν απ'τα χωριά τους

Αν δεν φύγουν,μη νομίζεις ότι διαφέρουν και πολύ απ'τις αντίστοιχες...του 1930-40-50...
 

DEWARSS

Μέγας
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
4.271
Κριτικές
11
Like
18.612
Πόντοι
3.796
Φίλε εγώ σταμάτησα από τότε που έβαλα συναίσθημα στη ζωή μου. Ακόμα και τώρα που είμαι μπακουρι δεν μου κάνει αίσθηση. Αν δεν έχει έστω και λίγο συναίσθημα δεν μπορώ να λειτουργήσω πλέον. Και να ξέρεις προσπάθησα αλλά δεν μπορώ
Πιες κανένα ουίσκι και θα σε πάνε μόνα τους και τα 3 πόδια σου
 

Johnstef

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Απρ 2022
Μηνύματα
1.067
Κριτικές
49
Like
5.246
Πόντοι
2.846
Εμεις πιτσιρικαδες βλεπαμε τους μεγαλυτερους οπως θειους γνωστους κτλπ

Είχες πρότυπα. Παλιότερα ο πατέρας έπαιρνε το γιο μαζί του στην δουλειά να του μάθει την τέχνη του και να του δημιουργήσει πρότυπα. Σήμερα μεγαλώνουν με τη μάνα. Οι πολλές ώρες δουλειάς, τα διαζύγια ή απλά η παραμέληση των παιδιών μακροπρόθεσμα είναι πιο βαθύ πρόβλημα.

Προσωπικά μεγάλωσα χωρίς ανδρικό πρότυπο και μου πήρε πολύ χρόνο να βρω τη θέση μου και τα πατήματα μου.
σε μεγάλο βαθμό ισχύει. Όταν ήμαστε μικροί και ψαρωμένοι χρειαζόμαστε κάποιον πιο περπατημένο να μας βγάλει στο κλαρί. Όσοι δεν τον είχαμε - κι εγώ μεταξύ αυτών - γίναμε μπουνταλάδες στο καμάκι.
 

Katikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2022
Μηνύματα
434
Like
794
Πόντοι
81
Εμεις πιτσιρικαδες βλεπαμε τους μεγαλυτερους οπως θειους γνωστους κτλπ. να φορτωνουν ομορφες 2μετρες τουριστριες σε νησια απο διαφορα μερη του κοσμου και αναρωτιομασταν πως γινεται; Καποιοι απο εμας ειχαμε το μερακι την επιμονη και τη σπιθα να μυηθουμε και να μπουμε σε αυτο το αθλημα και μαθαμε. Ήταν μοδα καποτε τωρα δεν ειναι. Αλλα σημερα οποιοι ασχοληθουν σοβαρα με το σπορ και πανε κοντρα στο ρευμα ειδικα οι νεοι που εχουν τα απαραιτητα προσοντα θα φανε καλα γιατι δεν υπαρχει σοβαρος ανταγωνισμος.
Αυτό.Δεν θα ξεχάσω πιτσιρικάς διακοπές στο Ρέθυμνο ,να κατεβαίνουν με τα 4χ4 κάτι πετσακες μπαρμπαδες με μαύρα ρούχα, μούσια,μαλλιά,ρούχα αλαλούμ με κάτι κοιλίες και με κάτι σπαστά αγγλικά κ χειρονομίες να τις φορτώνουν στα αγροτικά έξω από το κλαμπ.Η πλάκα είναι ότι η μία από τις δύο ξανθιές Ευρωπαίες γυρνάγε κ κάτι έλεγε στον φίλο της που την συνόδευε,σαν να ήθελε κ δεν ήθελε και ο παθητικός φίλος της πέρα βρέχει,σαν να μην συμβαίνει τίποτα!!!!!
Να ζήσει την εμπειρία ήθελε ο γκόμενα κ διαβάζουμε εδώ μέσα πως να προσαρμόσουμε την ομιλία μας,να είμαστε ευγενικοί καλά παιδιά,να χρησιμοποιούμε τρέντυ εκφράσεις κ να γεμίζουμε το ινστα με ταξίδια από τα μπάνια μας στην .. μπανιέρα!
Ρε πάρτε το χαμπάρι.Οι γκόμενες αν γουστάρουν θα γαμηθουν κ με το καπάκι της κόκα κόλα.Σε γουστάρουν για αυτό που είσαι κ όχι για αυτό που δείχνεις.Γιατι αν είσαι γνήσιος έστω κ γιδοβοσκος αυτό το αντιλαμβάνονται ,όπως αν είσαι κ φόλα.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom